COLUMBUS HAD IN OCTOBER SUCCES 1492 Silvikrin Druk, bescheiden, rijk correct en voornaam 4 „Vloot" van 340 ton en 120 man r "a Aan en om de Amstel Frans oordeel over touristen EN KAN NIET KRASSEN Bij een nieuwe Jas een fijne Tas ^rAFsreU PSYCHOLOGIE VAN DE VERKOOP BRANDPUNTEN KUNNEN OOK TELE FONISCH OPGEGEVEN WORDEN. TEL. 6235 le VERKOOPSTER Brandpunten SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd' Ik heb Haar Wie de aanwlnjten der wetenschap benut, behoeft niet machteloos toe te zien. hoe zijn haar dunner wordL Maar men moet haaruitval tijdig bestrijden. De 200 ton metende driemaster Santa Maria, het grootste van de drie scheepjes, waarop Co lumbus op 3 Augustus 1492 de haven van Palos (in de Spaanse provincie Huelvauitzeilde. (^P het eind van de XVde eeuw ontdekte Christoffel Columbus Amerika met deze eenvoudige woorden benoemen wij, ouder ge woonte, een der merkwaardigste gebeurtenissen uit de wereldge schiedenis, bijna vier en een halve eeuw geleden. De ontdekker, Columbus, was een merkwaardig man, en zijn scheepje, de Santa Maria, was oen notedop van 200 ton; Columbus be hoorde tot een familie van avon tuurlijke Genuezen, want van een jongere broer van hem is bekend, dat deze zich bezighield met het tekenen van zeekaarten en het doen van ontdekkingstochten, maar die zijn minder bekend geworden: zo moet die jongere broer o.m. op Haïti zijn geland en San Domingo hebben gesticht, maar h\j bracht het niet hoog ln rang, hoewel hij ook een goed organisator was. De oudere en grootste Algemeen neemt men aan. dat Christoffel Columbus geboren is in October 1451, als zoon van een Ge- nuees wever en wijnhandelaar. Als jongen moet hij op Genuese sche pen de Middellandse Zee bevaren hebben, on- in 1470 op te duiken in Portugal in dienst van een Genu- ees handelshuis. Van Portugal uit trok hij naar de westkust van Afrika, de Azoren en Madeira, waar hij huwde met 'Felipa Moniz, en waar hij allerlei vernam over Christophorus Columbus I (1451—1506) „droomlanden en droomeilanden ln het verre westen, Atlantis en Antil- lia". Hij las bewerkingen van de Cuden, hing de nieuwe leer aan, dat de aarde rond was, en twistte mee in een van de gesprekken van de dag, n.l. dat Azië westwaarts- om eerder en beter te bereiken was dan langs vele land- en waterwe gen naar het oosten (om Afrika heen). Er is weinig bekend gewor den tot welke wetenschappelijke vorm hem dit alles aanleiding gaf, wel, dat hij aan vrienden meedeel de. dat hij westwaarts trekkende maar 130 graden zou hebben te va ren om in Azië te landen, terwijl hij om Afrika h^en-varende 230 graden nodig zou hebben. Drie scheepjes Pas na tien jaren had hij. al heen en weer trekkend, zoveel steun ge vonden in Spanje en aan het Spaanse hof, dat hij overleg kon Zeerovers-namen herleven De nieuwe stoomtrawlers van de T-klassewelke de V.V. Mij. te IJ muiden enkele maanden ge leden van de Engelse Navy heeft aangekocht, zullen her doopt worden met de namen: Klaas Compaan, Assan van Reis en Simon de Danser. gaan plegen over de uitrusting van een expeditie; de besprekingen ech ter sleepten, doordat Columbus een zeer eerzuchtig man was, die hoge eisen stelde, begerig naar Azia tisch goud en handelssuccessen. Maar de 17de April 1492 werd het contract getekend: als Columbus in z'n streven zou slagen, zou hij dit beloond zien met het groot-admi raalschap van de zeeën om Azië, met het onderkoningschap der ont dekte gebieden, met de ont vangst van een tiende der inkom sten, en met nog meer emolu menten. De stad Palos leverde hem twee schepen en een reder die de tocht ging meemaken. De 3de Augustus 1492 verliet Columbus Palos en zeilde met drie scheepjes naar de Kanarische Eilanden, t.w. de San ta Maria, de Pinta en de Nina, resp. 200,140 en 100 ton, samen be mand met 120 koppen. Hachelijk avontuur Als wij tegenwoordig afbeeldin gen van die kleine driemastertjes zien en als wij overwegen met welke schamele middelen die avonturiers de Oceaan opgingen, dan vervult ons toch eerbied voor hun pogen, al is het dan waar, dat zij meer ge leid werden door handelsbegeerten dan door bedrage te willen leve ren aan de wetenschap en aan de vooruitgang van de wereld. Vier weken bleef Columbus bij de Kanarische Eilanden liggen, maar de 6de September toog hij naar het westen, met een beman ning die weliswaar niet oproerig werd doch menigmaali angst ver toonde over de afloop. De matroos Bermejo kreeg de prijs, dat hij de 12 October het eerst land waar nam: het eiland, dat in de geschie denis niet steeds Guanahani zou blijven heten, doch San Salvador, zoals Columbus het doopte, na het met „vaandel en zwaard" voor zijn koningin Isabella in bezit te heb ben genomen. Weten, dat hij in „Amerika" was, deed hij niet; hij dacht dat San Salvador een der Ja panse eilanden, dus een der eilan den van „Zipango", was. Na San Salvador De 28ste October landde hij op Cuba voor Columbus het vaste land van Azië, maar ook daar vond en nam hij geen rust; hij ging verderop. Toen hij de 3de Januari 1493 terugging naar Spanje, om zijn koningin van zijn welslagen te berichten, ware de Santa Maria en de Pinta verloren gegaan, zodat hij op de Nina de terugreis aanvaard de. 15 Maart bereikte hij Palos, en het nieuws van zijn behouden we derkeer vloog door het land: hij was Spaans grande geworden. Allerlei avonturiers stroomden naar hem toe, ambachtslui en boe ren, en ook 12 zendelingen. Zeven tien boordevolle schepen en meer dan 1500 mensen wilden met hem mee naar de Nieuwe Wereld. Zijn overige avonturen ztin ge noegzaam bekend. Als „zijn konin gin' was blijven leven, zou hij mis schien beter in het rechte spoor z\jn gebleven, maar z\j overleed reeds m 1504; hij geraakte in moei lijkheden en bracht de laatste an derhalf jaar van zijn leven ziekelijk en in nare omstandigheden door, om in 1506 te Valladolid te over lijden. zonder dat de koning. Fer dinand. hem zijn rechten had her geven of hem enige gunst had be wezen. Arrestaties in Polen Onder beschuldiging van deel neming aan een geheime politie ke organisatie zijn vier Poolse journalisten, voormalige diplo maten. tevens familieleden van een onderminister in het huidige Poolse kabinet, gearresteerd. De arrestaties zouden samenhangen met die van de Poolse, burger Charles W hitehead, die bij de Britse ambassade te Warschou werkt en de arrestatie van miss Wanda Sroka. een Amerikaans onderdaan. Minder verkeers ongelukken Het aantal verkeersongelukken in ons land over Augustus 1947 bedroeg 3187. Hierbij werden 85 personen ge dood. 626 ernstig en 652 licht ge wond. Het is een verblijdend verschijnsel, dat in vergelijking met het vorig jaar het aantal slachtoffers van het wegverkeer is afgenomen. In de periode JanuariAugustus van dit jaar werden nl. 531 personen gedood en 4137 ernstig gewond tegen resp. 759 en 4243 in dc eerste acht maanden van 1946. Niettemin eist het verkeer nog een aanmerkelijk hoger aantal slachtoffers dan in 1938. Op de Noord-Nederlandse machinefabriek te Winschoten bad een dodelijk ongeval plaats. Bij het verplaatsen van een ijze ren plaat raakte deze uit de klemmen. Ue 40-jarige ongehuw de arbeider Maurits Meiboom werd bij het naar beneden storten van deze plaat gedood. (Van onze correspondent Kent ge Amsterdam en kent ge de Amstel? Deze vraag stellen de exposanten van de tentoonstelling, die in de benedenzalen van het Stc- dèlijk Museum te Amsterdam is ge opend. Met een aanhaling uit Von del, die constateert, dat we veel te zelden aan deze rivier de nodige aandacht besteed hebben, geven ze het antwoord. Uit verleden en heden wordt ons getoond wat de Amstel aan be zienswaardigs en karakteristiek had en nog, zij 't zeer sterk verminderd, aan markants te bieden heeft. Dc fraaie buitenplaatsen zijn ten dele verdwenen, of verkeren in een ver waarloosde toestand. Voor ontspan ning van dc stedeling is er weinig meer overgebleven, nu tal van her bergen een sta-in-de-weg vormen voor het geregelde verkeer. Trou wens, wie zou nog belangstelling hebben voor de rariteiten-kabinet ten, die één van de attracties in de vele theetuinen vormden. Hoe de kunstenaar het buitenleven cn de Amstel zag kan het beste blijken uit de reeks tekeningen en etsen, die Rembrandt gemaakt heeft. Zui ver illustratief materiaal; een dui delijk gedetaillecra beeld van het toen bestaande, van het dagelijks vertier aan de Amstel, waar de trekschuiten naar Utrecht, Den Haag, Delft en Rotterdam vertrok ken, geeft hij niet. Hij levert alleen imprpssies, indrukken van het leven cn de natuur, die hem vooral na dc dood van Saskia zo bijzonder trok. De amateur-fotografen van onze tijd deden het op hun manier en hun werk is de beste propaganda voor het doel, dat dc vereniging dc Amstclstroom, die dc cecxposcerdc collectie bijeenbracht, ten doel stelt: eerbied vragen \oor één der mooiste gebieden van de hoofdstad. In één der zalen van het Cultuur centrum in het Vondelpark neemt de tekenaar Bernard van Vlijmen ons mee op de buitenlandse reizen van het Concertgebouworkest. Met dc volle zalen met dc enthousiaste luisteraars laat hij ons volk de ho boïst op zijn bed in de slaapwagen en de dirigent aan zijn ontbijttafel in het.restauratierijtuig zien. Aan de momenten van rust cn verpozing op de lange tournée heeft hij in even nauwgezette uitvoering de portretten van de orkestleden cn allen, die bij deze concerten be trokken zijn, toegevoegd. Het Franse blad „l'Ordre" geeft de volgende schets van wat het noemt „de typische kenmerken" van de buitenlandse touristen. Om de Amerikaan belang in te boezemen zijn de Eiffeltoren en de Are de Triomph voldoende. Hij vindt ze voor dingen buiten Ame rika „kolossaal". Hij doet gekke vragen als: „Hoeveel stenen zijn voor de bouw nodig geweest?" De revue-schoonheden uit de music halls geeft hij de voorkeur boven de schoonheden uit het Louvre, maar toch wil hfj alles zien, en vlug. Hij vergeet gemakkelijk een fooi te geven, maar koopt in antiqui- tenwinkels in het wilde weg en is even gemakkelijk beet te nemen als een kind. De Egyptenaar is voornaam. Hij is de meest beschaafde van allen. Hij bezoekt met evenveel geestdrift musea, bioscopen, theaters, monu menten, het Quartier Latin, de markten in de vroege morgen, de bals in de Rue de Lappe, de schit terende dancings aan de Champs Elysées. de beroemde begraaf plaatsen en de nachtclubs. Hij is buitengewoon bestand te gen vermoeienissen. De Engelsman verbergt zich in een groep van vijf of zes personen, zelden meer. Zijn bescheiden heid is zo groot, dat men hem nau welijks opmerkt. Hij staat altijd klaar om het Pa- rijse leven te fotograferen. Dikwijls staat hij lang naar een zonsonder gang te kijken. Kerk in Toradjaland wordt geïnstitueerd Deze week verschenen er twee Aneta telegrammen waarin de naam van Toradjaland genoemd werd. Het eerste was uit Nederland afkomstig en meldde, dat de Ge reformeerde Zendingsbond besloot tot de stichting op Midden Celebes van een Christelijke Toradjakerk, waar de Dordtse Kerkorde zal gel den, met enkele technische wijzigin gen." Het tweede telegram was uit Makassar, en maakte melding van 'n filmgezelschap dat zich naar To radjaland begeeft „om een g"root dodenfeest te verfilmen, dat vele dagen zal duren." Zal dit laatste gezelschap dus aan de wereld een beeld van Torad jaland voorleggen als een heidens land, het eerste telegram wekt, met zijn „koloniale" bewoordingen, de indruk of één kleine groep in Neder land daar midden in dat heidense land een kerk gaat stichten, com pleet met kerkorde en al! Wy we ten niet wie dit telegram heeft op gesteld, zeker is echter, dat in een dergelijke uitspraak het wezen der zelfstandigheid van een kerk ge weld wordt aangedaan. Wij zelf hebben ook een bericht over Torad jaland gepubliceerd en wel dit: dat op 18 October te Posso de consti tuering zal plaatsvinden van de Zelfstandige Toradjakerk. Al deze berichten tezamen geven dus een onduidelijk beeld. Ten rechte is het zo. dat in de To- radjalanden, lang vóór er daar sprake was zelfs van enig Neder lands bestuursapparaat, eerst Dr. A. C. Kruyt als zendeling zich daar vestigde in 1894, en na hem de be roemde Dr. Adriani zjjn taalwerk begon. Deze beide namen zijn on verbrekelijk verbonden aan de ge schiedenis der Christelijke Kerk in De Zuid-Amerikaan is evenals zijn huurman uit het Noorden luid ruchtig. goed gehumeurd en waar niemand aanstoot aan neemt rjjk. De Zuid-Amerikaanse vrouw is schoon en elegant en heeft belang stelling voor historische monumen ten. Zij bezoekf de grote couturiers van de Rue de la Paix en de Fau bourg Saint-Honoré. Haar echtgenoot vindt alles mooi. H\j doet enorme inkopen en betaalt met vorstelijk gebaar. Hij huurt een suite in een exclu sief hotel. Zijn vertoon van weelde is een weinig in striid met zijn ele gance en dinstinctie De Scandinaviër voelt zich thuis. Hij is de enige onder de vreemde lingen die correct Frans spreekt. Hij houdt van ons toneel en geeft de voorkeur aan de klassieken pf aan de avant-garde-schenpingen. Men ziet hem in het Louvre, in de Dome des Invalides en op Pere Lachaise. Hij houdt bijzonder van champagne. Hij is een voorbeeld van nauwgezetheid en goed gedis ciplineerd en hij geeft minzaam ge volg aan de wenken van zijn gids. SLA SPECIAAL IJKT woord speciaal is een heer lijpe uitvinding, al was het. al- leen maar om er (jraaq gebruikte germanismen mee samen te stellen die een zeker verfijnd product doen verwachten. Soms ook wordt het ge bruikt om een bepaald gerecht een hogere glans van heerlijkheid te ge ven. Zo gebeurde het dezer dagen, dat men in een restauratie, ergens in Nederland, een doodgewoon slaatje en een ,.Sla speciaal" kon krijgen Dat speciale bleek voor degeen, die zich liet verleiden, te bestaan uit: zegge één sardientje en een tomaten- vufiing met kip. Maar de kip was er blijkbaar op het laatste moment in geslaagd aan de pot te ontkomen, want haar stoffelijke resten waren nergens te vinden. Niettegenstaande dat werd er vrij wel uitsluitend „Sla speciaal" i er- kocht, omdat de gewone slaatjes ook zónder kip, doch bovendien zonder sardientje maar in zeer geringe hoeveelheid aanwezig wa ren. Met bewondering heb ik de druk ke zaak gadegeslagen mijn dasje rechtgetrokken en het vraagstuk be* peinsdwaarom ik niet liever res taurateur ben geworden in „Sla spe ciaal"- TE ARNHEM IS EEN SCHOOL, waarvan een der onderwijzers aan een 400-tal fabrikanten in Nederland verzocht heeft een exemplaar van de fabriekspro- ductie te sturen. Meer dan de helft van de fabrikanten heb ban aan dit verzoek voldaan met. als resultaat dat de onder wijzer nu direct aanschouwelijk onderwijs kan geven van het geen ons land produceert- Toradjaland. En het is de kerk, uit dit werk geboren, waar nu nog een zoon van Dr. Kruyt werkzaam is. die op 18 October te Posso als Zelf standige Kerk geïnstitueerd wordt. In zuidelijker streken echter, in de randgebieden van Toradjaland, arbeidde later de Geref. Zendings bond, met Ranta Pao als centrum, terwijl rondom Makale de Chr. Ge reformeerden hun zendingswerk deden. Het is te hopen, dat dit alles zal uitgroeien tot één Toradjakerk; dit is echter, gelijk vanzelf spreekt, een zaak der Christen Toradja's zelve en niet iets wat van buitenaf kan worden opgelegd. In de strijd tegen het hen nog omringende hei dendom (de dodenfeesten!) zullen de Christen Toradja's elkanders steun zeker nodig hebben. In Noorwegen zijn verkiezingen gehouden voor de raden van ge meenten en districten. De uitslagen uit de eerste tien procent van de 744 gemeenten, hoofdzakelijk uit de provincie, tonen enige winst voor de rechtse partijen. Er is gestemd door een aanzienlijk groter percen tage van het kiezerscorps dan in 1945. NED. HERV. KERK Beroepen te Beilen, J. Kramer te Nieuw-Buinen; Santpoort, B. A. Ti chelaar, hulppred. aldaar; Westzaan, toez. L. A. v. d. Kam, te Grave; Doorn, C. L. Verbaas te Schiplui den; Sloterdijk (Amsterdam-West) H. v. d. Linde te Aalsmeer. Aange nomen naar: Bemmel. J. Plooy te Oostvlieland; Lemelerveld, C. C. v. d. Flier te Lellens-Wittewierum; Moerkapelle, P. Zylstra te Harme ien. Bedankt voor: Zuid Beyerland, toez. P. Zijlstra te Harmeien; Enk huizen, J. A. G. van Zanten te Ouderkerk a.d. Amstel; Gameren en Leerbroek, toez. L. Trouwborst te Hoogeveen; Maartensdijk. J. T. Door nenbal te Oene; Tange-Alteveer, G. v. d. Zee te Ridderkerk. Beroepen te Aalst (Gld.) J. Boe- zer te Eethen en Drongelen; Door- weth-Heelsum. toez. F. Offeringa te Vlagtwedde: Marken: L. G. Bruyn te Heteren; OoSterhaule: W. Bartlema te Okkenbi'oek; Sleeuwijk: A. M. Knottnerus te Oegstgeest; Wierden (O.): G. H. Abma te IJsselstein; Druten. A. S. Bijlsma te Broek op Langendijk; Tricht toez.: H. van der Giesen, cand. te Sassenheim (behou dens dispensatie v. h. hulpprediker- schap). Aangenomen naar: Willemstad (N.B.) J. Colijn te Oosterwijtwerd. CONSUMENTENBONNEN! Tot mv dienst. Langestraat 78 - Tel. 6252 \HM sckuwfb Een uitgezochte collectie in de fiMERSFO°R TSCH£L^_ PRACTISCHE KENNIS VAN AUTO'S OF LAND- BOUWTRACTOREN VOOR IEDEREEN U leert hoe de auto en zijn onderdelen in elkaar zitten. Geen droge motortheorie, maar een voor ieder begrij pelijke schriftelijke cursus Verschaft U aangename winteravonden en geeft zekerheid in techn. situaties. Voor landbouwers speciale vervolgcursus Landbouw- tractorcn. Lesgeld 1.25 p. week. Vraagt gratis pros pectus Bureau PAK., Ja cob Marisstr. 83. A'dam-W C/j/v UITSTEL SPAAR UW SCHO&JZV CAJ GELD POOR TIJDI& EAJGOED REPAREREN yoaïrVanlïlatwenbjj! SOESTERWEG 214 Op veler verzoek organiseert Centr. Bareoa last. Pont Aid. Brlefonderwij» in samenwerking met het Algemeen Psychotechnisch Laboratorium SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN op het gebied van de samengesteld door en onder leiding van de beken de psycholoog en schrijver Drs. J. bLIKBOEK A. Voor vertegenwoordigers, acquisiteurs, ver- zekerings-inspecteurs, enz. B. Voor detaillisten (winkeliers, winkelbedien den), aansluitend bü het middenstanddiploma Zij bestaan uit 24 lessen, aangevuld met twee lezingen door de samensteller. Door de correctie van het ingezonden werk en door de voordrachten hebben ae deelnemers per soonlijk contact met de cursusleidmg. Voor cursisten en adsplrant-cursisten bestaat vooraf gelegenheid tot deelname aan een psycho technisch onderzoek in diverse plaatsen van het land. Prospectus en nadere inlichtingen wor den op aanvrage gaarne verstrekt. CENTRAAL BUREAU INSTITUUT PONT Afdeling Erlefonderwüs, Aa ten, telefoon 452 ALG. PSYCHOTECHNISCH LABORATORIUM Amsterdam, Herengracht 436. telefoon 33746 Rotterdam, N. Binnenweg 175, teieloon i.7908 Erkend door de Inspectie van het Schriftelijk Onderwijs. GEVRAAGD: Fa. H. MATTO, Schoenenmagazijn Arhemsestraat 6 Amersfoort Bekendheid met de branche strekt tot aanbev. Er niet meer over bomen „ACTIEF" het best' voor stomen. Tel. 6609. TE KOOP AANGEB. Luxe auto, 5 pers., 4 deurs type '34, geheel gereviseerd, verbruik 19. Ook genegen kleine auto of motor in te ruilen. Inlichtingen Kerk straat 4 (bij Appelmarkt). Tel. 3697. 2500 Geheel nieuwe stofzuiger. K. Bergstraat 5, Tel. 6836. 2507 In goede staat zijnde grote vulkachel. Langestraat 51 2506 Te koop: 1 kamerbureau; 1 kinderwagen; 1 koffergra- mofoon met 20 pl. Tromp straat 45. 2502 TE HUUR AANGEBODEN Voor bruiloft en vergade ring, heb ik nog een pracht zaaltje voor 50 60 perso nen. Hotel Café „Sport", Leusderweg 109. Tel. 6296. 2495 Slaapkamer met stromend water voor militair, mnl. of vrl. Br. no. 2493 bur. van dit blad. Net kosthuis aangeboden. Br. no. 2494 bur. van dit bi- TE HUUR GEVRAAGD Echtpaar z. k. zoekt ka mers, gemeubileerd of on- gem. Liefst zonder pension- Br. no. 2492 bur. van dit bi. PERSONEEL GEVRAAGD Welk meisje van betere huize wil in een gesloten damesconfectiezaak opgeleid worden. Br. no. 2489 bur van dit blad. door W. Meuldijk 475. De volgende ochtend werden we koud en rillerig wakker, want buiten slapen valt niet mee, zelfs niet in een hondenhok. Je begrijpt wel, dat we nu dubbel nijdig op Katrientje wa ren, die óns het huis uit gezet had. „Mannen", zei ik toen we alle drie goed wakker waren: „We zijn nu koud en hongerig en dat is de schuld van het. meisje, dat nu piettig en warm in ons zomer huis woont, de schuld van Katrientje! Daarom moeten we maatregelen nemen, ue moeten alle drie beloven nooit meer met Katrientje om to gaan." Dat was geen moeilijke eed. ue staken onze "banden op en beloofden het. Plukkie stak drie in plaats van twee vingers op maar dat was geen bezwaar het ging toch erg prettig.... „Mooi", zei ik: „We zullen dus geen voet meer in dat. huisje zetten zolang Katrientje er is." „Ah", zei Plukkie om te laten horen, dat hij liet goed begrepen had: „Ikke liever in tijgerbëk stappen dan in huis van Katrientje". „Nou", riep Daantje: „Ze moet maar zien hop ze hier in baar eentje de boel in ordé hou lt. Daar komt niets van terecht, ze kan niet eens zien koken en.. hm.... snuffwat ruik ik? We keken naar het huisje. Er kringelde rook uit de pijp boven de keuken en een heerlijke geur woei langs onze neusgaten. „Hmnm", smakte Daantje: „Ka trientje kan wel bakken. Eieren met ham Oh en ik heb zo'n honger., ik., mijn maag!.." „Hé Daan", zei ik argwanend: „Hierbljjvea denk om je belofte!" en 't is gezond Vroeger alleen voor millionnairs. Nu is Tryp- tophaan. door Silvikrinook in Iho bereik. Silvikrin bevat de 14 organische substanties (T'7PloPhaa']' Cystin, Tyrosin. enz.) waaruit het haar wordt opgebouwd, dus de natuurlijke haarvoeding. Daarom geelt Silvikrin aan zwak en dun haar nieuw leven en volheid. De roos ver. dwijnt. De haaruitval houdt op. Nieuw haar groeit weer. Dames! Prachtig, vol en zijdeachtig haar zal de beloning zijn voor Uiv vertrouwen in Silvikrin. Ernstige gevallen: Puur Silvikrin Haarvoeding. Voor de dagelijkse haarverzorging, tegen roos en haaruitval, ter bevordering van de haargroei: Silvikrin Lotion. yruuüit Ut /wo/MuJU, Mevrouw Driebergen. W de Zwijgerlaan 2. vraagt tweede meisje met 1 of 15 Nov. v.g.g.v.-465 Gevraagd: net meisje voor hulp i.d. huishouding. Aan melden mevr. Pijnenburg. Bata. Amersfoort. 2433 Mevr. van Haselen, Korte Beekstraat 1. vraagt flink meisje van 82 uur. Aan melden vóór 2 en na 4 uur 2505 PERSONEEL AANGEB Biedt zich aan: net meisje voor d. en n.. oud 22 j. G G. Rustige werkkring gewenst. Br. no. 2473 bur. v. d. blad. LESSEN Voor autorüles A. v Nie. Inlichtingen Lissone-Linde man. Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 2486 DIVERSEN Goed tehuis gevraagd voor klein poesje. Lomans, Utr.- straat 15. 2490 Joga's Ledermotorkledlng- fabriek. Lederjassen en man tels. renvesten uit voorraad en op maat. Tevens repare ren, kleuren en opnieuw verven, enz., alles op eigen atelier. Leusderweg 7. Tel. 5870, Amersfoort. 2487 Prima brandhout. Spaart Uw kolen voor de winter. Koopt thans brandhout, kurkdroog en kachelklaar a 42.50 per 500 kg., franco thuis. Bestelt spoedig, be perkte voorraad. J. v d. Bor. Zwartebroekerweg 42. Terschuur. 2417 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben nieuwe model len. Maïson Modefirie, Utr.- straat 21, A'foort. 2422

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4