organist van de St. Joriskerk A. C. Schuurman Een gezellige huiskamer voor weinig geld Bouw beweegbare Eembrug zeggen beurtschippers Gouden Ploeg neemt leiding in cadre-klasse Programma biljartcompetitie at Een leven dat slechts van het geloof zijn richting ontvangt Disputen in ouderlijke pastorie bleven niet vruchteloos Schippers voeren actie voor een. goede zaak Steffen leverde fraai spel Standen biljart competitie Zaterdag 25 October 1947i I Kpnt IT M&rmede vervolgen wij ome lvcut u serie ai li/celen over beken- 1 26 WCl? en onbekende personen uit oh.s aller omgeving Het is Zondagmorgen en door de stilte der stad klinkt slechts het klokgelui en de voetstap der kerkgangers. Een vertrouwd ge hoor is dat in de straatjes van Amersfoort, Over de Korte Gracht en de Hof. Door het grote portaal van de St. Joris komt die bekende geur van oude kerken ons tegemoet en als we in de overwelfde ruimte binnengaan omgeeft ons vrome muziek. Vloeiende accoorden volgen elkander op, opklimmend in juichende climax, verstillend in een sereen koraal. Dat maakt pns stil en ieder die dit hoort, warm of koud, zacht of ruw geaard, wordt stil. En het is goed. altijd weer, die ontroering te ondergaan van orgelmuziek in een groot bedehuis. De St. Joriskerk in zijn vervallen staat is Kaal en wit. We merken het niet want die verruk kelijke muziek bloeit hier op als een bloem in de morgenzon. Het is een wonder! Een geluk- makend wonder! Wie doet dat? Wie bespeelt daar het orgel? Qor de duizenden Amersfoorters bij wie in Kerkdienst of Con cert deze vraag zal zijn opgekomen, zijn wij doorgedrongen achter de machtige pijpenwand en hebben de organist Adriaan C. Schuurman een bezoek gebracht. Ja, we kennen hem ook zonder het verhaal dat hij ons doet. Wij kennen hem, omdat hij altijd wanneer hij zijn instrument bespeelt, ons weer mee neemt in zijn wereld, in zijn fantasie, zijn droom. Hij bezit een uitdrukkingsmiddel dat misschien duidelijker dan woorden ons weet te zeggen wie Schuurman is en welke verlangens in hem werken. En zo wisten we ook vóór ons gesprek met hem. dat het leven van deze organist is gericht door zij geloof. Dat maakt hem zo bij uitstek ge schikt voor zijn kerkelijke muzikale taak. Jongste van elf Adriaan is de jongste van de elf zonen van dominee Schuurman. Zijn jeugd is getekend door het geestelijk familiegesprek in dit streng confes sioneel gezin. De opgroeiende broers hebben allen een onmiskenbaar Ket terse instelling. Tussen deze telkens weer oplaaienle religieuze problema tiek heeft dagelijks Adriaans har monium improvisatie geklonken. Want terwijl hij het tot zijn 18e jaar zonder muzieklessen stellen moest, verzadigde hij zijn muzikale honger vrij fantaserend achter het huisorgel. Gij kunt hem U voorstellen, deze op groeiende jongen, zijn verdriet en zijn blijdschap uitzingend in vanzelf gegroeide, zelfgemaakte sympho- niëen. Ongetwijfeld heeft deze vrije ontwikkeling tot een des te persoon lijker vorming geleid. Later na het gymnasium krijgt hij een jaar privaat-les bij Karei Textor en voltooit hij vlot zijn studie aan het Koninklijke Conservatorium te 's-Gravenhage en het Amsterdamse Conservatorium. Zes jaren is hij daarna organist in Schiedam en vier jaar in Lochem; daarbij geeft hij muzieklessen in Arnhem. Sinds 1942 is Schuurman organist in de Amersfoortse Joris kerk. waar hij behalve het spel tijdens de kerkdiensten ook de orgel concerten verzorgt Zowel zijn im provisaties als zijn reproducties heb ben bij vele luisteraars een onver getelijke indruk gemaakt. Zo hoor den wij hem César Franck gaver dan ooit vertolken. Thuis bij de kunstenaar hebben wij naar de bronnen gepuurd waaruit hij z'n kracht put en een merkwaardig antwoord is ons ten deel gevallen. Twee herinneringen Er zijn twee sterke herinneringen die zijn te beschouwen als de karak teristiek van de twee polen waartus sen Schuurmans tegenwoordig werk zich spant. De ene is een herinnering aan de daverende uitgelaten vreugde van zijn eerste N.C.S.V. jongens-kamp. Schuurman vertelt hoe hem, 's avonds bij de toespraak, die voluit beleefde en gezongen liederen, pak ten, die zonder het minste hiaat aan sloten op de tintelende humor van het zorgeloze kampleven der Chris telijke studenten. Er is een ongeloof lijke kracht zegt hij in de zui verheid van dit jeugdlied. De tweede herinnering is een uit voering van Hubert Cuypers' Schola Cantorum. De verhevenheid van oude kerkzang, uitgevoerd door jon gensstemmen. heeft voor altijd een hunkerenl verlangen naar een eigen jongenskoor in hem gelegd. Twee herinneringen, twee polen Enerzijds het bloedwarme, spontane levenslied, met menselijke hartelijke bewogenheid, anderzijds de grote kerkzang, het gregoriaans, het stijl volle bovenpersoonlijke werk van de grote componisten. Is het te verwonderen, dat juist de aandacht op deze organist viel, toen werd uitgezien naar een docent, 11e de aanstaande protestantse theologen onderricht moet geven in de kerk zang? De huidige liturgie zoekt juist naar een stijlvolle vormgeving die deze beide elementen in zich bergt. Ongetwijfeld plukt Schuurman bij het geven van deze colleges nog de vruchten van het huiselijk dispuut, vroeger in de ouderlijke pastorie. Ge merkt dit aan de duidelijke for mulering van zijn gedachten Ge kunt dit thuis zelf beluisteren 's Maandagsavonds voor uw radio van tien uur tot half elf. wanneer onze organist met medewerking van Stam en Engels een cursus in het kerkelijk orgelspel geeft. Mattheus Passion Er is nog veel te vertellen over het leven en de gedachten van deze Amersfoorter. Misschien is het be langrijkste daarvan wel zijn opvat ting van de uitvoering der Matthaeus Passion, waarvan hij zich de indruk wekkendste uitvoering herinnert in de Willemskerk in Den Haag onder Johan Schoonderbcek, met mevr. Noordewier-Reddingius en Thom Denijs. Hoewel Schoonderbeek geen feilloze koor- cn orkestdirigent ge noemd kan worden beschouwt Schuurman zijn uitvoering van dit werk als een voorbeeld voor zichzelf. Dit om de grote liefde aan te geven, die van hem tot dit werk uitging. Helaas kunnen wij hier niet uitge breider op in gaan in dit bestek, al zou het boeiend kunnen zijn voor de Amersfoorters, mede in verband met de a.s. uitvoering in onze stad. Zo zouden we verder graag nog vertellen van Schuurmans vrouw en zijn gezin, dat er met de zes kinde ren zijn mag. Zelfs over Flap. de flapoorhond. die 's nachts de hele buurt bij elkaar kan blaffen en de organist dan tot koude nachtelijke wandelingen noopt. Het zou een pleizierig verhaal worden, vol ge zelligheid, maar helaas daarvoor is geen plaats. Het belangrijkste is dat Schuurmans grote capaciteiten met overgave ingezet worden voor de veredeling der protestantse kerkmu ziek en dat wij op dit grote werk gebied nog veel van hem venvachten. Gaat „Soesterkwartier" verliezen Wat zal Soesterkwartier Zondag op het korfhalveld presteren'? Het is de vraag, die men zich dagelijks stolt. Men is in het korfbalkamp te leur gesteld over de resultaten \an Soesterkwartier en vooral over de nederlaag van vorige week tegen Rhenen. Zondag ontvangt Soesterkwartier het Amsterdamse KVD. een der ster ke ploegen van de afdeling. KVD troont op do tweede plaats. Wij houden hot °P een nedprlaag. Soesterkwartier 2 ontvangt SKV 2 cn kan zieh herstellen van de 71 nederlaag tegen Samos 3. Rustige Zondag voor de liandballers Het is Zondag'en rustige dag voor de handballers. Het eerste Dameself tal is wederom vrij en ook het eer ste herenelftal heeft een vrije dag. Wel worden er enige aardige wed strijden gespeeld door de lagere elf tallen, te weten heren Amersfoort II AAV I en heren Amersfoort III— Attila III. (Ingezonden mededeling) ARTISTIEKE OMLIJSTINGEN in "het hetero genre „HET LIJSTENHUIS" Krommestraat 66a bij liet Havik Telef. 3062 KNIPCURSUS Met onze schriftelijke cursus kun nen dc abonne's van dit blad thuis zelf PATROONTEKENEN, KNIPPEN EN NAAIEN leren en het tekenen van modellen uit de modeplaat, 't Is niet moei lijk. In de 7c les maakt. U zelf al een aardig jurkje. Dc kosten zijn maar 75 ct. per rijk geïllustreerde les. Bovendien krijgt- gratis een mooie modeplaat met ruim 300 mo dellen. U kunt, zich nii nog opgeven als cursist, mits voor 9 Nov. Ver meldt duidelijk Uw naam en adres als U zich opgeeft voor de Knipcursus ILMO bur. van dit blad. j Oudhollandse meubelen zijn nog steeds „modem" Te duur: Je hoort niet anders dan: te duur! Hoeveel jonge men sen zijn er niet die reeds lang met grote plannen rondlopen, maar ze niet kunnen verwezenlijken omdat de inrichting van een eigen home ze te duur zou komen. Kijk eens in een winkel wat een eenvoudig huiskameramou- bleaoent kost: van f 600 tot f 1400 toe. Velen worden daardoor afge schrikt en besluiten dan nog maar weer wat te wachten om nog wat meer te sparen. Daar komt bij dat Jonge mensen als het om de aankleding van hun eerste eigen thuis gaat hoge eisen stellen- Maar als zc eens goed rond kijken, dan zullen zij toch zien, dat er ook met goedkopere meubelen, mits in een passende omgeving geplaatst, een aardig resultaat, in dit geval een ge zellige kamer te bereiken is. Laten we uitgaan van 600. dat was immers het goedkoopste ameublement dat we zagen. Wij zullen dan eens laten zien hoe het mogelijk is van datzelfde bedrag Wonderen met f600 Oudhollands ameublement f 325 tafel cn dressoir Vloerbedekking 80 Tafelkleed 30 Gordijnen en lampen 30 Wandversiering 6-0 Planten en onvoorzien 75 f coo Jaren doktert de regering al aan do plannen tot overbrugging van de Eem nabij Baarn. In de nieuwe ver keersweg, die aansluiting zal geven op de weg naar Hoevelaken, wenst Waterstaat een vaste brug over de Eem met een doorvaarthoogte van zeven meter te bouwen. De Konink lijke Schippersvereniging „Schutte- vaer" tekende tegen deze plannen protest aan. De schippers zg'n van mening, dat een vaste brug in de toch al moeilijk te bevaren Ecm een belemmering zal zijn voor de scheep vaart. De schepen die met een vaste mast varen, bijvoorbeeld de vissers-vaartuigen, zullon Amers foort uiet meer kunnen bereiken. Het markten van de vangst zal niet meer cnogelijk zijn en do reparatie van doze schepen door Amersfoort se industrieën is uitgesloten. Zo zal hot ook gaan met do met een vaste mast varende plezier jachten en de vlaggende plezierboten, die Amers foort als toeristenstad bezoeken. Voor bergingsvaartuigen, zandzui gers, zand-tiansportschepen, bag germolens, bokken, kortom vaartui gen met con hoge bovenbouw wordt de vaart door do aanleg van een Bouw van vaste brug nabij Baarn ramp voor scheepvaart en industrie De Amersfoortse beurtschippers zien de toekomst van de scheepvaart op de Eem somber in. De Eem-monding verzandt meer cn meer. Het is dientengevolge voor de binnenlopende bevrachte schepen met on gunstige wind vrijwel ondoenlijk do Eemmond te bevaren. Herhaaldelijk lopen op de zandplaat schepen vast en het duurt soms dagen voor deze bij kerende wind weer loskomen om de reis naar Amersfoort voot te zet ten. Bederf van goederen is bij deze ongewenste toestand niet uitgesloten. Het is helaas niet alleen de Éemraouding die de schippers zorgen baart! vaste brug over do Eem onmogelijk gemaakt. Hoge deklast Een vaste bryg zal volgens do schippers niet alleen een obstakel vormen voor genoemde schepen, doch ook voor de vrachtschepen, die roet oen hoge deklast varen. Amersfoort kent vele industrieën, die hun producten door de beurtschip pers laten vervoeren. Dikwijls va ren de schepen uit met een hoge deklast van stoomketels, tanken, ho ge constructiestukken en landbouw machines. Het is met een dergelijke deklast onmogelijk de mast te strij ken voor een vaste brug. Komt dus nabij Baarn do vaste brug over de Eem dan is het vervoer van dc door do Amersfoortse industrieën vervaar digde werktuigen per schip niet meer mogelijk. Dc beurtschippers, die toch al een zware concurrentie strijd voeren mot de Spoorwegen en de auto-vervoerbedr\jven. worden op deze wijze opnieuw benadeeld en bemoeilijkt in de uitoefening van hun beroep. De schippers komen niet alleen mot bezwaren. Zij doen de regering ook een oplossing aan dc hand. ,.Bou\v een beweegbare brug over de Eem", zeggen dc schippers. Een brug met een klap van tien meter lengte en een vast stuk van twintig meter. Dit vaste stuk levert met een doorvaarthoogte van vijf zes me ter geen bezwaren voor de scheep vaart op. Tal van schepen kunnen van dozo vaste doorvaart-gelegen- heid gebruik maken. De schepen, die door deklast of de bouw van het schip dit vaste stuk niet kunnen passeren vinden een doorgang in het opklapbare gedeelte. De beurtschippers willen, met deze oplossing van bet vraagstuk, het conflict tussen het Rijk en de oud© Eembrug-commissie over de t.c hog© opritten uit de wereld hel pen. En de boeren? De reeds bestaande beweegbare oude Eembrug leverde tot nu toe, door haar ongunstige ligging vooral uit de richting Amersfoort moeilijkheden ooi- de scheepvaart op. Zet de regering haar plannen door, dan is het niet. onwaarschijn lijk, dat de oude Eembrug blijft be staan. De boeron uit do Bunschoter- poljlers ageren namelijk tegen de hoge opritten die de nieuwe brug zal" krijgen. Zii achten het onmoge lijk mer paardentractie dez© oprit ten te berijden. Zij voelen er dus niets voor om do oude Eembrug prijs te geven. Het is dus niet uit- Interieur van de St. Joriskerk. (Foto Fortgens) gesloten, dat de scheepvaart op de Eem mettertijd bemoeilijkt zaj wor den door tweo bruggen. Zo gezien, is er voor de opvatting van dc beurtschippers alles te zeg gen. Een vaste brug over dc Ecm zou niet alleen naar het inzicht van de schippers een ramp bete kenen voor de scheepvaart., doch ook een belemmering voor de groei van Amersfoortse industrieën. Nu ook liet inzicht van het ge meentebestuur overhelt naar het principe van een vaste brug over Je Eem, voert de afdeling Amers foort van „Sehuttevaer'' momenteel een actie om alsnog haar plannen bij de autoriteiten aannemelijk te maken de kamer geheel te installeren. Wat denkt u van die eenvoudigo Oudhollandse meubelen met hun donkere houtwerk cn hun knusse blezen zittingen? Een stel, twee lage fauteuiltjes cn vier stoelen, vindt u al voor 125. Een tafel behoeft niet meer te kosten dan 60. We komen toch op kamers te wonen dus nemen we een dres- soir-voor-klein-behuisdcn, zoals dat ^tegenwoordig heet, voor 140. Voor het hele ameublement beta len we bijgevolg niet meer dan f 325—. Vloerbedekking Als vloerbedekking nemen we biezen raatten, die doen het goed bij onze Oudhollandse meubelen. Er zijn in de handel rollen van 16 M- lang en 1 M. breed, kosten f 16. Vroeger werden die gebruikt om onder tapijten te leggen, wij maken ze tot ons tapijt- Met zo'n rol kunnen we een flinke ka mer beleggen; komen wc tekort dan laten we in het midden een strook open. Over de naden sp-j- keren we cocosboorband, dat scheelt in het slijten. Midden in de kamer leggen we zo'n dikke gevlochten biezenmat met een helgekleurde rand, b.v. rood en groen. Dat brengt er wat kleur in. Zo'n mat kost f 60- Verder heb- De eerste ontmoeting ln de cadreklasse tussen Dc Gouden Ploeg I en De Vergulde Wagen I, die Vrijdagavond in café ,,Dc Gouden Ploeg" te Soest, plaats had, werd een 42 overwinning voor de Soesters. De avond kenmerkte zich door een goede biljartsfecr. De drie partijen werden door de talrijke aanwezigen met volle aandacht gevolgd. Het prima materiaal waarmede gespeeld werd droeg veel tot de bijzonder goede prestaties bij. Stalenhoef herstelde zich al spoedig en door series van 25, 22 en 31 ca ramboles nam hij een mooie voor sprong. Toch werd het slot nog bij zonder spannend omdat Bregman zich de ware vechter toonde en steeds meer Inliep. Het einde van de partij kwam dan ook met slechts tien caramboles verschil in de 26ste beurt (200—190). De Amersfoorter Steffen leverde een pracht prestatie. In 13 beurten beëindigde hij zijn partij van 225 caramboles met het hoge gemiddel de van 17.30. Zyn tegenstander Van der Heiden kwam niet verder dan 59. Steffen bracht de talrijke aan wezigen in extase door een met ver fijnd spel opgebouwde serie van 113 caramboles. H\j had na afloop van deze serie een hartelijk applaus ln ontvangst to nemen. Door deze 12 overwinning staan de Soesters thans aan de kop in de cadreklasse. Ook In Hotel „De Vergulde Wa gen" werd vrijdagavond mooi spel te zien gegeven in de wedstrijd tus sen ..De Vergulde Wagen II' en ..Centraal I" uit Soestdjjk. Van spanning was echter geen sprake omdat in elk der drie partijen de overwinnaar zijn tegenstander ver achter zich liet. De eerste party tussen Van Vliet en Ko Stalenhoef won laatstge noemde zonder gepoedeld te hebben in 23 beurten (200 caramboles). Van Vliet kwam tot 117. De tweede partij wor» Coencn van „Do Vergulde Wagen" op gedeci deerde wjjze van Waasdorp. De zeer resoluut spelende Hietink nam in de vierde beurt door een serie van 62 do leiding. Hij bohicld deze steeds doch een prachtseric van 64 caramboles door Verkerk gemaakt bracht nog even spanning. Hietink was echter niet geïntimideerd en maakte met een slotscrie van 37 de partij uit in 18 beurten met een gemiddelde van 12.50. Verkerk kreeg 165 caramboles. De eindstand werd hierdoor 42 in het voordeel van De Vergulde Wagen IL In de eerste partij tussen Hies Stalenhoef en Koppel liet eerstge noemde zien dat hij met sprongen vooruit is gegaan. Met het hrge moyenne van 13.23. in 17 beurten 225. gaf hij Koppel ditmaal geen kans. Dc Amersfoorter kon trou wens in het geheel niet los komen. Hy behaalde plechts 77 van de voor geschreven 300 caramboles. Stalen hoef wist door goed opgebouwd spel drie fraaie sir»es, n.l. 58.57 en een slotserie van 47 caramboles, te maken. Bepaald spannend was de partij tussen Piet Stalenhoef en Bregman. Beide spelers startten slecht, doch Voor do week van 27 October tot en met 1 November zijn de vol gende wedstrijden voor de competitie van het district „Eemland" vastgesteld: Cadre klasse: 27 Oct. Vergulde Wagen II 2S Oct. Noord Brabant I 30 Oct. Tolsteeg II 31 Oct. Vergulde Wagen I Eerste klasse lifcre 2S Oct. Nieuwe Kei I 28 Oct. Ons Genoegen II 28 Oct. Gouden Ploeg II 29 Oct. Zonneheuvel I Tweede klasse libre 28 Oct. Centraal II 28 Oct. Mctropole II 29 Oct. Leusderkwartier II 30 Oct. Soest dijk I Derde klasse libre 27 Oct. Tavenu I 28 Oct. Pauw I 29 Oct. Middelwijk I 29 Oct. Oosterpark I Vierde klasse libre 2S Oct. Tavenu III 29. Oct Animo II 29 Oct. Ons Genoegen III 30 Oct. Centraal III Vijfde klasse libre 28 Oct. D.O.S. II 29 Oct Metropole IV 29 Oct. Soestdijk III 31 Oct. O.D.L. II Zesde klasse libre 27 Oct. Centraal IV 29 Oct Eemlust II 29 Oct.. Oosterpark II Gouden Ploeg I Noord Brabant III Noord Brabant II Centraal I Leusderkwartier I Metropole I Vergulde Wagen III Ons Genoegen I Animo I Vergulde Wagen IV Nieuwe Kei II K.O.T. I D.O.S. I Vergulde Wagen V Gouden Ploeg III Leusderkwartier III Metropole III K.O.T. II Eemlust I Tavenu II Leusderkwartier IV Middelwijk II K.O.T. III Zonneheuvel II Vergulde Wagen VI Ons Genoegen IV. Animo III ben we wat mattekrammen en wat kopspijkertjes nodig, die ons samen met het boorband op f 4 komen. De hele vloerbedekking hebben we dus voor f S0. Aardige combinatie Een mooi handweeftafelkleed kun je krijgen voor f 80, maar als we zoeken vinden we toch ook wel wat aardigs in de prijs van f 25 tot f 30, zodat we bet daar dan '.naar op houden. Nemen we een groei) tafelkleed, dan kopen wö ook gordijnstof in die kleur. Als u hiervoor nu eens Brabants bont neemt, dan zult u eens zien welk een aardige combinatie u krijgt met uw meubeltjes. Deze bonte stof heeft tevens het voor deel, dat we maar één stel gordij nen nodig hebben. Overdag schui ven w© ze open cn doen ze dienst ais vitrage, 's avonds schuiven we ze dicht als overgordijnen. We maken van die halve gordijntjes er van, die w© ophangen aan gro te lussen over een roetje. Dat staat gezellig cn het is voordelig. Van een meter of tien stof a f2.50 (totaal dus f 25) houden we nog wel een stukje over voor een lam- pekap. Een oude draadijzeren vorm voor een kap is nog wel eens gemakkelijk te krijgen. Ook kunnen wc zo een kapje voor een schemerlamp maken. Die behoeven dan dus niet veel te kosten. Als voet voor ons schemerlampje kun nen we van alles gebruiken. Heel goed is hiervoor een fles geschikt, die we in een uitdragerswinkel of op de voddenmarkt voor een paar centen kunnen kopen. Misschien kunnen we bij een wijnhandelaar tegen betaling van het statiegeld zo'n artistieke Italiaanse Chianti- fles krijgen met een raffia-voet; di© kunnen we ook als vaas ge bruiken. Verder hebben we dan oen paar fittingen nodig, wat stekkers cn een paar stukjes snoer, waarvoor we zeker niet moer dan f 5 betalen. W andversiering Nu komt nog een belangrijk ding, de wandversiering. Laten we vaststellen dat liet altijd beter is een goede reproductie te kopen, dan een slecht schilderstuk. Wil len we weer in stijl blijven met onze meubeltjes dan nemen we een paar reproducties van Breu ghel, b.v. van zijn „Boerenker mis", „Boerenbruiloft" of zijn „Narrenkop". Met hun warm© hel rode en gele tinten zullen deze nog wat meer fleur in onze ka mer brengen. Willen w© iets mo- derners, dan kopen we reproduc ties van Vincent van Gogh. En dan niet te veel aan de wand han gen, twee flinke lijsten is voldoen de, zowel voor de kamer als voor onze portemonnaie. Willen we wat behoorlijks hebben dan rijn we echter toch wel een t 60. kwijt- Bij elkaar hebben we dan pre cies f 525 uitgegeven cn w© heb ben dus nog f 75 o\cr voor een paar planten, een klein tafeltje bij onze fauteuiltjes, een kachel of voor onvoorziene uitgaven. Het kan b.v. zijn dat we voor een kleinigheid meer een betere keus hebben, in dat geval gebruiken we dat geld daar voor. U ziet dus dat hot ook goedkoper kan. De hier genoemde prijzen zijn gecon troleerd in do etalages, het is geen sprookje. U moet alleen uw ogen gebruiken en alles zelf opzoeken. Het resultaat loont werkelijk de moeite. De gelukkigen Onder onze abonne's zijn er ver scheidene, die hun aardrijkskunde nog lang niet verleerd zijn. Op onze puzzle „Hoe staat het met uw aard rijkskunde?" kregen wij 'n record aantal goede inzendingen. Na loting werden de prijzen als volgt toege kend: 1 H, Hiep. Azalealaan 12, Er- raelo 10.—; 2 Peter Rosen, 't Stort Noord 26, Amersfoort; 3 H. Hottin- ga, Primulastr. 8, A'foort; 4 Mevr. F. de Groot, Driewegenweg 16, Putten; 5 H. A. Akkermans, Hob- bemastraat 57, A'foort, die ieder 2.50 ontvangen. Burgerlijke stand GEBOREN: Hans, z. v. W. Jamoel— Grim; Tonia, d. v. J. Güsbertse—v. d. Heuvel; Geert. z. v. G. Bruggink— Hartjes; Willem J z. v. W. G. Kok v. d. Hoed; Astrld Th. M., d, v. G. van Woudenberg—Grummels; Petrus J. G.. z. v. M. G TammerWerc-nsteljn; Wil helmus J.. z. v. A. J. Verkerk—v. d. Broek; Hendrik J. M-. z. v. J. H. Vce- nendaal—Hoonhorst; Johannes Th., z.v. J.# v. Fulpen—v. d Heuvel; Catharina D-, d. v. N. J. Muls—Kamphorst. GETROUWD: F Hartsteen en A. M- W. Redder; W. Willemse en J. A dc Bruin; H. de Jong en J R Leertouwer. C. Klomp en C. Ravenhorst OVERLEDEN: Hendrik Vóórhaar. 74 laar; Hendrik D. v. Dorssen. 54 jaar; Willem de Kruijff, 78 jaar; Pieter T. v. d. End. 62 jaar. De uitslagen van de gister avond voor dc competitie van het district „Eemland" gespeelde bil jartwedstrijden zijn als vo)pt: Cadreklasse: Gouden Pioeg I Vergulde Wagen I 42: Vergulde Wagen II—Centraal I 42. Derde klasse libre: D.O.S. I— Oosterpark I 62. Vijfde klasse libre: Zonneheu vel IIMetropole IV 62. Zesde klasse libre: Animo III Zonneheuvel III 44; Vergulde Wagen VITavenu IV 4—4. De standen zien er als volgt uit: Cadreklasse Gouden Ploeg I Tolsteeg I Vergulde Wagen I Noord Brabant II Noord Brabant I Vergulde Wagen II Noord Brabant III Tolsteeg II Centraal I Eerste klasse libre Leusderkwartier I Vergulde Wagen III Ons Genoegen I Zonneheuvel I Gouden Ploeg II Ons Genoegen II Metropole I Nieuwe Kei I Tweede klasse libr© Centraal II Vergulde Wagen IV Leusderkwartier II K.O.T. I Animo I Metropole II Soestdijk I Nieuwe Kei II Derde klasse libre Vergulde Wagen V Gouden Ploeg III Tavenu I Middel wijlf I O.D.L. I D.O.S. I Oosterpork I Leusderkwartier III De Pauw I Vierde klase libre K.O.T. II Metropole III Soestdijk II Centraal III Animo II Tavenu II Tavenu III Ons Genoegen III Eemlust I Vijfde klasse libre Middelwijk II De Pauw II Zonneheuvel II Leusderkwartier IVj O.D.L. II Soestdijk III K.O.T. III D.O.S. II Mctropole IV Zesde klasse libre Centraal IV Ons Genoegen IV Vergulde Wagen VI Tavenu IV, Animo III Eemlust II Oosterpark II Zonneheuvel III Gevonden voorwerpen Kilogewicht; lipssleutei; das speld; portemonnaie, inh. f 1.— postduif (zonder ring); kindertas je; zilveren keltinkje: ons pruim- tabik; kerkboek: actetas met in houd; portemonnaie. inh- f 3. rol kippengaas; herenhandschoen (peau do suède); witte haaji ut zilveren aimband. 6 10 6 9 6 8 6 6 6 5 6 4 3 2 Q 2 6 2 16 24 16 20 16 18 16 18 16 16 16 16 16 10 16 s 16 22 16 21 16 20 16 18 16' 17 16 12 16 12 16 6 16 25 12 1G 16 16 16 15 16 15 12 14 12 12 12 11 16 4 16 19 16 19 16 18 12 15 16 15 12 12 12 11 16 11 12 8 16 20 16 20 16 19 16 14 12 12 12 12 16 12 12 11 12 8 12 16 12 16 12 14 16 14 12 12 12 12 12 12 16 8

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2