Dr. Keulen opende vergrote Lichtenberg-kliniek Burgemeester opende Herfstexpositie A.K.G. 1W 'V HVC behaalde met open spel zege op Westfrisia Goede resultaten van de Amersfoortse clubs 2 Bonte Niwin-krant Noteert U even Zij namen vierduizend gulden mee Soesterkwartier miste het goede schot „Amersfoort" speelde gelijk SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd' w. Mc;iidl)k AP WC bleef RUC de baas Maanidag 3 November 1947 „Zo mogen wij dan deze uitbreiding van de Lichtenberg-polikliniek weer begroeten als een bescheiden .stap voorwaarts tot de wederopbouw van ons zwaar geteisterde land Zy getuigt dat de idealen, die de stichters van „De Lichtenberg" voor ogen stonden, nog krachtig zijn blijven voortleven, n.l. de lijdende mensheid te helpen in gehoorzaamheid aan het gebod van de grote Heelmeester, de Heiland der wereld. Aldus sprak dr. B. Keulen, voor zitter van „De Lichtenberg", Zater dagmiddag in de rede, die hy uit sprak ter gelegenheid van de opening van de vergrote Lichtenberg-polikli niek aan de Korte Bergstraat. In zyn openingsrede gaf dr. Keu len eerst een overzicht van het wel en wee der polikliniek na haar oprichting in November 1941. Nadat dr. Keulen een overzicht had gegeven van de afdelingen, die in de nieuwe polikliniek zyn onder gebracht, vervolgde hy: „In deze tyd van schaarste aan verpleegruimtc, die nog geruime tyd zal voortduren, dient de polikliniek tot verlichting van de ziekenhuizen cn is zy een uitkomst voor lichtere gevallen, mede doordat de geneeskunst zich voortdurend specialiseert. Tenslotte verklaarde hy het gebouw voor ge opend, waarna dr. A. Brester, direc teur-geneesheer van „De Lichten berg", het woord nam. Deze zeide dat hem de opening een grote vreug de was De polikliniek maakt een voortdurende samenwerking tussen de specialisten, die eigenlijk een ver brokkelde eenheid vormden, moge lijk. Ook het contact met de huis artsen werd er door bevorderd. Hij noemde de polikliniek een zeef, waar ernstige en lichte gevallen worden gescheiden en de „lopende" patiën ten zonder ziekenhuishulp kunnen worden behandeld. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Van Galen Last. Ons college heeft zich over deze uit breiding grotelijks verblijd," aldus de heer Van Galen Last. „Het stemt tot verheugenis dat Uw werk in dit vernieuwde gebouw verder kan gaan en wy wensen U toe dat U straks tot grotere uitbreiding kunt over gaan." Ook de kerkeraad der Hervormde Kerk bracht, by monde van dr. M. G. Gerritsen, haar gelukwensen over, waarna de heer L. W. van Loon het bestuur van „De Lichtenberg" namens het bestuur van het St. Eli- zabethsgasthuis feliciteerde en dr. du Boeuff namens het bestuur van „Zon en Schild". Vervolgens werden door het per- toneel van de polikliniek verversin gen uitgereikt, waarna de aanwezi gen een rondgang door het gebouw maakten. Behalve een chirurgische afdeling, bestaande uit een grote operatiekamer voor poliklinische operaties en een kamer voor kleinere behandelingen, bevat het gebouw nog een interne afdeling, twee labo ratoria, een róntgenafdeling, ver trekken voor physische therapie, een spreekkamer met onderzoekkamers i ten dienste van diverse specialisten Er wordt nog al het een en ander gefluisterd over de „Bonte", de bon te Niwin-markt wel te verstaan, die Dinsdagmiddag om 2 uur door bur gemeester Molendijk wordt geopend. Wij hoorden gisteren van verschil lende kanten: dat een aardige juf- frouw 's avonds, gezeten op een bon te koe, Niwin-harinkjcs zal verko pen', dat de Bonte Dinsdagavond- trein in zijn uitzending de marktbe richten van de zwarte Niwinmarkt zal doorgeven: dat °on iedere be zoekster een bontmantel wordt uit gereikt uitsluitend tegen inwisse ling van toegangsbewijs) en dat elke honderdste bezoeker gratis bont. en blauw zal worden geslagen. Na in formatie bij de bevoegde instanties is dus gebleken, dat al deze geruch ten van alle grond zijn ontbloot- Wel bevestigde de propagandaleider ons daf inderdaad flink voor de gek zal voorden gehoudendoch alles op gepaste wijze. In de Engelenbak de inbrckersschool, waarover wij reeds schreven) worden door de bonte NlWJN-politie bijzondere maatrege len getroffen. Na de openinq zal het spelletje meteen beginnen. (Spelbrr- k$rs niet gewenst). Men zal genieten van wat er te doen en te halen is. Stofzuigers en fietsen, sigaretten en snoep, honderden meters flanel en tuinduizenden meters closetpa pier. Men verwacfit ons tenslotte de volgende oproep door te geven: Gij, huisvrouwen, koopt 4. 5 en 6 No vember op de bonte. Gij mannen en vadersook voor U is er heel wat dat bJ noodzakelijk moet hebben, (Men deelde ons bij voorbaat mede, dat bonloze sigaretten niet te ver krijgen zijn. Sir! Red. BNK). Bedenkt allen dat St. Nicolaas voor de deur staat. (Kijken overbo dig. Hij staaf er toch niet). Er zijn een menigte nuttige aeschenken. Koopt en geniet zoveel als uw beurs het toelaat onder het motto: Y)ké. wij leven mee met dp jongens over zee. Tot morgen lezers! TOT EN MET 14 NOV Najaars tentoonstelling A KG., St. Pie- ters- en Bloklandsgasthuis. Ope ning 1 Nov. door burgemeester H. Molendijk. 4, 5 EN 6 NOV Bonte Niwin markt. Markthal dag. 1417.30 en 1921.30 uur. Burgerlijke stand Geboren: Hendrik, z. v J W. H. Blom en G. van Schuur; Aalt Johan nes. z. v. A Woudenberg en H van Essen: Victor Cornelis. z. v G. Sterk en L T L. van der Linden. Overleden H G Ellerbroek. 22 j ongeh H W Wagenvoort. 74 j., we duwe van J van der Toorren. Een zekere G-. i? wegens het ver duisteren van f 3000.in arrest Se* 6teld. en controlerende artsen. Alles is zo hygiënisch mogelijk ingericht. De wanden werden gedeeltelijk wit be tegeld. Natuurlijk ontbreekt een groot aantal kleedkamers niet. De administratie beschikt over twee vertrekken. De vele Amersfoortse moeders die het gebouw moeten be zoeken zullen de nieuwe overdekte bewaarplaats voor kinderwagens met vreugde begroeten. Tijdens de afwezigheid van de be woners hebben ongerechtigden zich toegang verschaft tot een perceel aan dp Steven v. d. Hagcplaan. Het hele huig werd doorzocht. Zij na men ringen cn een som van drie a vierduizend gulden mee. Storing in lichtnet Zondagavond trad gedurende enige minuten ernstige storing in het lichtnet op. Bij informatie deelt men ons mede, dat deze storing te wijten was aan een in brand ge raakte kabel nabij Zuilen. Zij werd eerst opgeheven nadat deze kabel was uitgeschakeld. Naar wij ver nemen heeft bijna de gehele pro vincie Utrecht hier ongerief van ondervonden. Ambtelijke molens werken langzaam Bij K.B. van 1 November j.l. is aan mr. J. C. Graaf van Randwijckr op zijn verzoek eervol ontslag ver leend, gerekend mef ingang van 1 Jan 1941, als burgemeestc; der ge meente Amersfoort. Met dankbetui ging voor de gewichtige en langdu rige diensten door hem als zodanig bewezen.. Wij sluiten ons gaarne bij deze dankbetuiging aan. Niettemin is met deze zaak wel bewezen, dat ambte lijke molens langzaam werken. AMHC verloor van Bully I Zoals wij reeds meldden, behaalden de Amersfoortse heren een papieren zege op Dash uit Hogezand. dat we gens de lange reis verstek moest laten gaan. Wij kijken nu met spanning uit naa' de tweede ronde van de Amster- dam-bckercompetitie. Het tweede herenteam moest in de eerste ronde van de Tresling-b.eker- compctitie het loodje leggen tegen Bully I uit Oldcnzaal. dat met een 2 1 over winning naar huis terug ging. Deze overwinning was alleszins verdiend, want dit Oostelijke twecde-klasse-teara beschikte over een sterke achterhoede cn zeer snelle cn schotvaardige buiten spelers. die keer op keer het Amers foortse doel in gevaar brachten. De nieuwe opstelling van AMHC II (dat 2 invallers telde) voldeed niet. maar na enige wijzigingen vlotte het in de tweede helft veel beter. De beide Oldenzaalse doelpunten waren onmis kenbaar het gevolg van haperingen in de Amersfoortse achterhoede. Wij no teerden een strafbully voor het Amers foortse doel tengevolge van een over treding van de rechtsback, die door Bully niet benut werd. In de tweede helft werd er vrij fors gespeeld en het spel moest tien minuten onderbroken worden voor een blessure van Korthals Altes. Enige minuten .voor het eind redde Meyer de Amersfoortse eer door voorzet van rechts in te schieten. Non-stoprit voor motor rijders De talrijke motorrijders die Zater dagmiddag deelnamen aan de door de Motorclub Amersfoort en Om streken georganiseerde non-stop- wedstryd werden voor zware op gaven gesteld. Steile hoogten en af dalingen van' de Donderberg bij Leersum moesten genomen" wor den zonder dat de rijders hun voeten op de grond mochten zetten. Vierdag en Van Harten toonden zich in hun element en zagen kans zonder strafpunten te eindigen. Zij moesten dan loten om de eerste prijs. De uitslagen waren: Van Harten 0 strafpunten: Vierdag 0; Signor 10; Van Eys 15; te Kloeze 25; de Graaf 35, de Haas 45; H. Veer 45; Höster 45 Het Soesterkwartier twaalftal trad in Utrecht tegen Vogel in het veld met de vaste wil, ditmaal een goed resultaat te bereiken. In deze wedstrijd werd goed en snel veldspel vertoond. Eén grote handicap heeft Soesterkwartier. Er is niet één speler of speelster in het twaalf tal. die over een behoorlijk schot be schikt. Dit werd in Utrecht weer eens getoond. Het duurde te lang voordat ge schoten werd en daarbij nog zeer on zuiver. Fel en verbeten werd gestreden voor een doelpunt maar de Soesterkwartier- verdediging speelde een sublieme partij, ondanks de hevige stormlopen werd prachtig stand gehouden. In' de aanval werden de kansen niet benut en dat was jammer voor het middenvak. Im mers dit vak voorzag de aanval rijkelijk van kansen. Tot rust bleef het zo en het eerste deel van de tweede helft kwam daarin evenmin verandering. Toen gebeurde het. Eén der Vogel- dames schoot van ver onverwacht in en even later was de stand op 2—0 ge bracht. Dit was voor Soesterkwartier de doodsteek. Het harde zwoegen, dat een uur geduurd had. was met één slag teniet gedaan en dc inzinking die daar op volgde bracht binnen korte tijd nog meer doelpunten. De stand werd door Vogel tot 6—0 opgevoerd, zonder dat ook maar één Amersfoorts doelpunt werd gescoord. Soesterkwartier 2 won met 5—2 van Bilthoven I. Soesterkwartier A won van SVV A met 4—1. (Ingezonden mededeling) Tafeltennis Drie Over 't Net-teams nog ongeslagen Drie Over 't Net-teams bonden in de afgelopen week de trijd aan met hun tegenstanders en het wor* den vier overwinningen; het vijfde team behaalde namelijk een regle mentaire 10—0 overwinning, daar DHM TIT niet was opgekomen. Over 't Net IV versloeg Demka III met 9—1; Bren.mers en de nieuwe speler Doekes wonnen al hun partijen, al leen Jongsma moest een winstpunt aan zijn tegenstander laten. Over 't Net VI won in Zeist, van het zeven de team van die club met S—2. Zo doende zijn de drie laagste teams van Over 't Net na drie competitie wedstrijden nog ongeslagen. Zij zul len wel ernstige kampioenscandida- ten in hun afdeling blijk-". De drie hoogste teams waTen min der goed gestart. Nu echter behaal de ook Over 't Net I zijn eerst© overwinning en wel op Zeist T. Bij de Amersfoorters was vooral Lam- hrechts op dreef en zijn singles wer- dpn drie Amersfoortse winstpunten; Schild, die minder goed op drpef wa« dan w-e van hpm gewend zyn, had één van zijn singles gewonnen en twpe verloren, terwijl van T^er- sum er nok al twee verloren had: de stand was.dus 44 en er kon nog van alles gebeuren. Van Leer sum wisf. echter zyn derde single op fraai© wijze te winnen en in de dubbel behaalden Schild v en van Leersum na spannende strijd het beslissende winstpunt. Over 't Net II en III waren vrij. Amersfoorters opgesteld in kringjeugdzevental Na een lichte training van een aantal jeugdige waterpolospelers uit de Kring Utrecht van de K.N. Z B. onder leiding van de heer B. Planjer, gistermorgen in het Sport- fondsenbad, werd het vertegen woordigend jeugdzevental van de Kring gekozen. Hierin zyn o.m. op gesteld onze stadgenoten Jan de Gans en Cobi Geutjes van Neptu- nus en Gertie Mosterd van AZ en PC. „Staunton" sterker dan Amersfoort Voor de hoofdklasse-competitie van de K.N.S.B. speelde Zondag te Zfwolle Amersfoort I tegen Staun ton I. Na een aanvankelijk goed begin, waarbij geen der partyen enig voordeel kon boeken en de stand IV2IV2 was bereikt, volgde weldra een winstpunt voor Staun ton. Over het algemeen bleken de Groningers iets sterker/ De persoonlijke uitslagen waren: Amersfoort IStaunton I: A. v. d. LeyJ. G. Heeres V2V2; J. SandbrinkJ. H. Bunt 01; J. A. Udingdr. J. Scholten 01; A. Geudekedr. K. Scheffens 01; J. BylJ. Wellner V2A. Huis manP. Plinsinga mevr. F. HeemskerkJ. Polée 01; L. AsperslagB. A. Flentge l/2Vz\ J. Ober—drs. J. Pluym 0—1; L. A. A. v. Hamersvelddr. J. de Graaf V*—hit. „Een kunstbeschouwing houden is voor een burgemeester een de'J- cate aangelegenheid. Ik laat dat lie ver aan de kunstcritici ovu. Aldus begon burgemeester H. Molei.-yk Zaterdagmiddag zyn openings speech voor de Herfstexpositie van het Amersfoorts Kunstenaarsge nootschap in het St. Pieter en Blok- landsgasthuis. Burgemeester Molendijk herinner de aan hetgeen hy bij een vorige expositie gezegd had over de plaats van dc kunstenaar in het volk. Er is een merkbare vooruitgang, nu het Genootschap zich aansloot bij de Amersfoortse Gemeenschap. De andere secties van de Gemeenschap zullen de expositie van de sectie kunst bezoeken. Voorts kondigde de heer Molen dijk een Vincent van Gogh exposi tie aan. die indien alles gaat zoals men het zich voorstelt in het voor jaar te Amersfoort een plaats zal vinden. De moeilijkheid in Amersfoort is zo zeide de burgemeester dat er in Amersfoort nog geen vaste expositie-ruimte is. Niettemin ziin er verheugende perspectieven in deze richting. De heer Molendijk loste een be lofte in met de mededeling, dat er op 17 Januari a.s. in Groningen een expositie zal zijn van het werk van het Genootschap. Tegelijkertijd zal in Amersfoort een expositie worden geopend van werken van Groningse kunstenaars. Hij hoopte, dat deze uitwisseling van kunstwerken in ons land navolging zal vinden. Burgemeester Molendijk vond de ze Herfstexpositie een grote verras sing. Met vreugde had hil enkele nleuwo inzenders begroet. Laat de leraren toch zeide de burgemees ter met nadruk een uur het teken- lokaal Ir. de steek laten en met de leerlingen naar deze expositie gaan. Tenslotte zeide de hoer Molendiik dat het in de bedoeling ligt met de autoriteiten een plan uit te werken waarin de mogelijkheid voor de Amersfoortse kunstenaars wordt geopend van t»»d tot tijd aan de gemeente een doek te verkopen. Hij dacht daarbij vooral aan de bouw van het nieuwe stadhuis, wel nog in de verre toekomst, maar niettemin een stadhuis waarin goede kunst werken een plaats moeten vinden. On deze wijze zo besloot hii. geven wii de kunstenaars de beste inspi ratie. De talrijke aanwezigen bezichtig den nadien nog geruime tijd het tentoongestelde werk. OP VEELVULDIG VERZOEK WEDEROPVOERING OP D O N- DERDAG a.s. van het bijzon der geestige blijspel ,,'t Begon 20 onschuldig" DE GENIALE CREATIE VAN COR RUYS I lOOsIe VOORSTELLING 1 GRAND THEATRE Amersfoort. Handbal Tegen uitslag is protest aangetekend In ccn rommelige wedstrijd heeft „Amersfoort" bet in Arasterdam 'legen dc „Catchers" niet verder kunnen bren gen dan een 2—2 gelijlt spel. De wed strijd was het aankijken nicfc waard. Er werd vaak ruw gespeeld. De „Catchers" opende de score, maar Amersfoort maakte voor de rust gelijk en nam zelfs een 2—1 voorsprong. Na de rust bracht de Catchers dc stand weer op gelijke voet. Door dit doelpunt kwam er weer wat opleving in het spel. Even voor het einde maakte Amersfoort cr 3—2 van. De scheidsrechter beschouwde het als een buitenspel-doelpunt. De Amersfoor ters protesteerden heftig tegen deze be slissing. maar het bleef 2—2. Na afloop van de wedstrijd protes teerden de Amersfoorters tegen de wijze waarop de wedstrijd was geleid. Ook tegen het buitenspeldoclpunt werd pro test aangetekend. Het eerste damcsclftal speelde in Hil versum tegen HHC I gelijk (1 1). Dc Amcrsfoortstcrs mogen met deze uitslag heel tevreden zijn, daar dc Hilversumse dames vaak verre in de meerderheid waren. Het enige Amersfoortse doel punt werd gescoord door T. Wiggers. De doelverdedigster van „Amersfoort". L. Luikcl. heeft voor een groot deel dc Amersfoortse dames voor een nederlaag behoed. Verder speelden nog. Heren: HVB II Amersfoort III 1—5. AAV verloor ondanks veldmeerderheid Ook de gewijzigde opstelling bracht A.A.V. geen succes. De voor hoede bleek wel aan kracht te heb ben gewonnen, doch hield het spel tekort. *De uitslag is wel geflat teerd want A.A.V. Jiad doorgaans een flinke veldmeerderheid. die zy echter niet in doelpunten kon uit drukken. direct na de afgooi om stond een snel en aantrekkelijk spel waarby A.A.V. aanval op aanval opbouwde. Schutters ontbraken echter. In een verrassende aanval van B.H.C. Tiet Stam de rechtsbui ten te veel vrij. waaraóor deze kon scoren (01). A.A.V. werkte hard doch het resultaat kwam aan de andere kant toen Knollenburg van B.H.C. er 02 van maakte. Even later doelpuntte B.H.C. voor dc derde maal waarmede de rust aan brak. Vijf minuten na de hervatting bracht B.H.C. de stand op 04. Kort hierna werd het vijfde doel punt gemaakt. Nieuborg wist de eer te redden met een prachtig schot, dat via de paal inging (15) Kort voor het einde scoorde B.H.C. het laatste doelpunt (16). door 485. Daantje en ik begonnen het warm te krijgen in het oude huis op het duin want Bonzo G. Gap schudde zijn vuisten, zo groot als bloemkolen voor onze onschuldige hoofden heen en weer. „Doe niet zo ruw!", schreeuwde ik: „Koop een postzegel, plak die op je hoofd, spring in een brievenbus en verstuur jezelf als monster zon der waarde naar de maan, dan hebben wij geen last meer van je!" „Nu is het genoeg." riep Bonzo G. Gap: .Ik zal jou„Pas op," riep ik: „Mijn vader is politieagent en Daantjes vader is verhuizer, die tilt met een Vinger een piano op. Als je ons aanraakt zullen onze vaders jou.... „Ha." snauwde Bonzo: „Laat ze maar komen, eerst zal ik jullie mores leren." Hij stapte op ons toe.... ik sloot mijn ogen.... maar opende ze weer dadelijk want buiten hoorde ik een be kende stem. „Daar komt Plukkie." riep ik blij: „Hij heeft de politie gewaarschuwd!" „Nu is het gedaan met jou. Bonzo Gap, nu ga je achter de tralies," Bonzo verbleekte en op het zelfde ogenblik vloog de deur open en tuimelde Plukkie Buksjek naar binnen. „Helpens," gilde hij, nat van de regen en tranen: „Katrientje wil len mij pakken.... ooh al Plukkie's tanden klappcrkiezen van angstbanghelp!" Bonzo G. Gap herademde toen er geen politieagent bin nenkwam, maar dat gillende negertje vond hij ook vervelend. Met één hand greep hij Plukkie Buksjek en propte hem tussen de touwen bij Daanlje en mij Dat ging trouwens erg gemakke lijk, want Plukkie vond het best. „Ah," lachte hij: „Nu zijn Plukkie gered, zitten veilig achter touwen Nu kannen Katrientje hem niet pakken." „Ik heb genoeg van jullie." riep Bonzo G. Gap: ..Brutale kwajongens en gillende negers, het is me te veel en meer tijd zal ik hier niet ver knoeien Met die woorden greep hij zijn geldtas en verliet het huis. „Oei." zuchtte ik teleurge steld: „Nu is alles verloren. Bonzo gaat er van door en de politic zal hem nooit kunnen vinden. Wat een pech!" Verdiende 30 zege Een zeer fanatiek spelende RUC- ploeg heeft moedig getracht Mand te houden tegen een inderdaad beter spelend APWC. De Utrechtenaven, die het voordeel van eigen terrein hadden, waren na de rust, toen de stand al 02 was bij lange niet ver slagen en menige maal moest IJzen- doorn handelend optreden om zyn doel voor doorboring te vrijwaren, hetgeen hem wondergoed afging. Maar de APWC-verdediging, waarin de drie Van de Fliers niet voor elkaar onderdeden, wist in moeilijke situaties óók raad met de bal en keer op keer werd de voorhoede aan het werk gezet met verre, lange trappen. De voorhoede daarentegen hield het spel kort en maar al te vaak tè kort. Bovendien gebeurde het te vaak, dat de bal meters achter de vleugel spelers werd geplaatst inplaats van voor hen. Het eerste doelpunt kwam al spoe dig na het begin, toen Brandsen en Van Empelen samen door de RUC- verdediging kriskrasten en Brandsen de bal het doel in „ruzelde" (01). Een kwartier voor het einde her haalde Brandsen het spelletje, dit maal met Mossing als partner en deze speler bleek in staat een kans te benutten (02). Na de rust begon het pas goed Er kwam wat meer leven in de brou werij en de keepers hadden handen vol werk. Er werd minder voorzich tig gespeeld en de man van de EHBO kreeg het ook al druk. In de laatste minuut, toen de APWC-sup- porters hun buskaartjes al opge zocht hadden, profiteerde de APWC- middenvoor Jo van Empelen van een grandioze blunder van de doelman van RUC en joeg het leder in het net. De wyze waarop het HVC-elftal Zondagmiddag tydens de wedstryd tegen Westfrisia van start ging houdt een belofte voort.de toekomst in. Met frisse open aanvallen trok ken zij regelmatig op het doel van Westfrisia af en het doelpunt dat César nog binnen de vyf minuten scoorde door een ver en zuiver ge richt schot wade beloning voor goed spel. De gehele voorhoede was byzonder actief. Vooral Schriever, die opnieuw de linksbuitenplaats bezette, wist steeds verwarring in de weifelende Westfrisia-verdediging te stichten. Hy was de maker van een goede doelpunt. Een verre pass van César bracht de bal voor het doel. Schriever, die snel naar binnen was gelopen, kwam vrywel gelyk met de uitgelopen keeper bij het leder. Met een listig tikje omspeelde hij de doelman en werkte toen netjes af (20). De HCV-ers bleven het tempo aangeven. Vooral in deze periode bleek, dat Fröger, die op de rechtsbuitenplaats speelde, niet mee kon komen. Uit een der weinige tegenaanvallen van Westfrisia kwam de linksbuiten in duel met keeper Mikkers. Eerstgenoemde won het duel en lostte een scherp schot. De toegelopen Malestein werkte de bal weliswaar weg doch het leder had de doellyn reeds gepasseerd (2—1). Na 'n korte periode van overwicht der gasten namen de HVC-ers op nieuw het initiatief doch verder dan enkele minder goed gerichte schoten kwamen zij niet. In de tweede helft behielden de Enkhuizers een tijdlang het offen sief. De halfline der roodwitten, waarin Biezenbos een keurige party speelde, trok zich op het doel terug waardoor dikwyls gevaarlijke situa ties ontstonden. De aanval van HVC werd lamgelegd. In het laatste kwar- De HVC-verdediging in actie bij een aanval van Westfrisa tier van de wedstryd gaven echter de HVC-ers het tempo weer aan doch de voor het doel teruggetrokken spelers van Westfrisia voorkwamen doelpunten. Amsvorde gaat steeds Voorwaarts Amsvorde heeft de 25 overwin ning op Voorwaarts niet cadeau ge kregen. Reeds in de eerste minuten namen de Utrechters een 10 voor sprong. Een hevig offensief van de Amersfoorters bracht echter de stand door mooie doelpunten van Vink, Hilhorst en de voor de eerste maal opgestelde rechtsbuiten Stubbe nog voor de rust op 13. In de tweede helft was Voorwaarts sterker en verkleinde de achterstand dan ook tot 23. Het was opnieuw Hilhorst die scoorde (24). Bij een aanval van Amsvorde liep Stubbe de keeper met bal en al het doel in, 2—5. „Boys" liet een veer Amersfoortse Boys heeft in 's-Gra- veland een kostbare punt achter moeten laten. Het aanvalsquintet der blauwwitten, waarin Jan van der Brug als middenvoor was opge steld en de Braber, die na rust werd vervangen door Duinsbergen, als rechtsbinnen fungeerde, bleek niet bij machte de hechte verdediging van de 's-Gravelanders te doorboren. Het achtertrio van de Boys. waarvan vooral Peters goed op dreef was, kon eveneens het hoofd bieden aan de aanvallen van de gastheren, zodat de wedstryd met een blanco stand ein digde. De spanning in de afdelingen blyft onverminderd voortduren. Door nederlagen van W.F.C. cn Velox tegen resp. A.F.C. en De Spartaan is in de kopgroep van de tweede klasse B wyziging gekomen. De Spartaan gaat nu aan de kop. H.V.C. verbeterde haar pósitie aan merkelijk door van Westfrisia te winnen. T.O.G. behoudt door pun- tenwinst tegen U.V.V. een goede kans. Alcmaria Victrix behaalde haar eerste punt tegen Z.V.V. In de derde klasse F moest CDN een punt afstaan aan H.M.S. A.P. W.C. klom enkele plaatsen door een goede overwinning op R.U.C. Pa- tria kreeg tegen Holland de kous op de kop. De positie van D.W.S.V. verslechterde door een nederlaag tegen B.V.C. Zeist en Fortitudo deelden de punten. Amersfoortse Boys moest een punt in 's Graveland laten, terwijl haar grootste concurrent. De Ze bra's opnieuw een overwinning be haalde. ditmaal tegen Victoria. A.D.E. zond L.V.V. met een grote nederlaag naar huis. R.K.B.VV. won op het nippertje van Stichtse Eoys. Olympia veroverde een kost baar pijnt op Saestum. Ook ln de vierde klasse K blijft de spanning voortduren door over winningen van Amsvorde en S.E.C. tegen resp. Voorwaarts en En Avant. Barnevpld kwam tegen Nijenrodes niet verder dan een ge lijk spel. evenals Woudenberg die de Zwaluwen Vooruit op bezoek had. V.V.O.G. won opnieuw, ditmaal van Actif. TWEEDE KLASSE B: De Spartaan 6 4 2 0 10 W.F.C. 7 4 12 9 Velox 7 4 12 9 T.O.G. 6 3 2 1 8 H.V C. 5 2 2 1 6 OSV 6 3 0 3 6 Westfrisia 5 2 12 5 U.V V. 5 2 12 5 Z.VV. 6 12 3 4 A.F.C. 7 115 3 Alcm. Victrix 6 0 15 1 DERDE KLASSE F: CDN. 7 6 1 0 13 Holland 7 5 1 1 11 Zeist 7 4 12 9 A P W.C. 6 4 0 2 8 B.V.C 7 3 0 4 6 Fortitudo 7 2 14 5 RUC 7 2 14 5 Patria 7 2 0 5 4 H M.S 6 114 3 D .W S .V. 5 10 4 2 VIERDE KLASSE J: Soest wa En AvantSEC 12 Met windvoordeel trapte SEC af in de wedstrijd te Utrecht tegen En Avant en nam terstond het spel in handen. De aanvallen van En Avant waren niet ge vaarlijk. zodat keper Hornsveld geen zwaar werk kreeg te verzetten. Bij een aanval van SEC sloeg de En Avant doelman de bal het veld weer in, deze kwam bij Maassen terecht, die de bal ineens voor doel plaatste, waar Henk Post vrij stond en de bal in het doel plaatste 0—1. Hierna kwam SEC nog sterker opzetten, doch de achter hoede van En Avant hield in deze penode stand. Rust ging dan ook in met 0-1. 10 Minuten na 'de hervatting kwam er een En Avant aanval op het SEC doel. Hornsveld werd het uitzicht door een der backs belemmerd en de links binnen van En Avant bracht dc par tijen op gelijke voet. Aangemoedigd door dit succes kwam En Avant ver woed opzetten, doch het ontbrak hen aan een goede schutter. Hierna een paar zeer gevaarlijke van SEC. Bij een van deze aanvallen slaat de En Avant kee per de bal uit het doel. juist voor de voeten van linksbinnen Van Veen, die SEC opnieuw de leiding gaf. Dit doel punt werd echter door de scheidsrechter geannuleerd wegens buitenspel. Er was toen nog ongeveer 10 minuten te spe len. Bij een snelle aanval van SEC kreeg Post de bal prachtig toegespeeld en deze plaatste het leder met een boog over de verbaasde keeper heen in het doel. SEC leidde opnieuw 1—2. Met SEC in dc aanval kwam het einde. BDCDEV 0—4 BDC kreeg van DEV nit Doorn de derde nederlaag te slikken. DEV speel de eerst met de wind mee en na 10 mi nuten spelen, maakte de midvoor van DEV uit mooi combinatie spel het eer ste doelpunt. BDC kon er maar niet inkomen. Vele corners werden op het BDC-doel afgevuurd. Bij het nemen van één dezer corners verdween de bal in het BDC-doel 0—2. Tot dc rust bleef de stand ongewijzigd. BDC kreeg hierna het windvoordeel. doch reeds na 3 minuten schoot de linksbinnen van DEV no. 3 in h'et doel 0—3. Kort hierop kreeg DEV, juist op dc rand van het strafschopgebied, een vrije schop te nemen, die onberispelijk in een doelpunt werd omgezet. Het ein de van deze in bijna vriendschappelijke sfeer gespeelde wedstrijd, kwam met 0—4 voor DEV. Amersfoortse Boys 6 4 2 0 10 A.D.E 6 4 1 1 9 De Zebra's 4 4 0 0 8 's-Graveland 7 3 1 3 7 Quick 5 3 0 2 6 R K B.V.V. 6 3 0 3 6 Victoria 6 3 0 3 6 Siestum 6 2 1 3 5 Stichtse Boys 7 2 0 5 4 Olvmpla 7 1 1 5 S LVV. 6 1 0 5 2 VIERDE KLASSE K: S EC 7 5 2 0 12 Amsvorde 7 5 1 1 11 Barneveld .7 4 1 2 9 Voorwaarts 7 3 2 2 8 V.VOG 5 3 1 1 7 Nijenrodes 5 2 1 2 5 Woudenberg 6 1 1 4 3 Zwaluwen V. 6 0 3 3 3 En Avant 7 1 1 5 3 Actif 7 1 1 5 3 PuzzelaarsOpgelet In ónze Zaterdagsepuzzle heeft het zetfoutenduiveltje ons weder eens parten gespeeld, waardoor het de puzzelaars onnodig lastig is ge maakt. De zetter had een zekere man heer mr. C. I.tBenidicte laten heten. Ziin ware naam is echter Bene- d i c t e. Hootdand Hoogland haalde burgemeester in Toen burgemeester G. J. M. Lau mans het burgemeesterschap der gemeente Hoogland aanvaardde, was hij nog ongehuwd. De heer Lau- mans is op 15 Oct. j 1. in het huwe lijk getreden met mej, C. F. M. Haan uit Amersfoort Na een vacantie van tien dagen kwam het jonge paar gistermiddag in Hoogland aan. Hier was echter zi min mogelijk bekendheid aan ge geven. doch desondanks heeft de bevolking de heer en mevr. Lau- mans een onvergetelijk ogenblik bezorgd. Bij de ambtswoning stond een groot aantal belangstellenden, terwijl in de tuin het muziekcorps van „St. Cecilia", onder leiding van de heer Wakelkamp. stond opge steld. De landelijke rijvereniging „De Ecmruiters" maakte haar op wachting bij het Kanaal Gezeten in een open landauer en voorafgegaan door de ruitervereniging ging het huiswaarts, waar de muziek een welkomstlied inzett^. Vervolgens voerde wethouder v. d. Hengel een kort welkomstwoord namens de ge meentenaren. Op zijn verzoek speel de „St Cecilia" het Wilhelmus De heer Laumans dankte tenslotte de wethouders, geestelijkheid en gemeente-ambtenaren voor hun aanwezigheid cn allen, die hadden medegewerkt om deze intrede zo gezellig mogelijk te maken. VIOS—HSV 1-4 HSV begon met de wind in de rug. Hierdoor gesteund, werden vele aan vallen op het Vios-doel ondernomen. In de eerste helft werd het spel op de Vios-helft gespeeld, zodat keeper van Rossum niet veel te doen had. Zijn collega Mulder in het Vios-doel kon echter zijn goede kwaliteiten tonen. Heel Vios verdedigde, zodat het 20 min. duurde eer Renkers uit een voorzet van v. Bekkum kon doel punten (01). Daarna maakte d^- zelfde speler er 02 van, waarmede de rust aanbrak. Na de rust werd het spel iets ver plaatst en nu kwam Vios een ogen blik los. Na 15 min. maakte J. dom mer zich echter vrij en met ean mooi schot maakt hij er 03 van, 5 min. daarna maakte dezelfde speler er 0_4 van. Tegen het einde maakte Kok het tegenpunt, waarbij hij ech ter geholpen werd door de HSV-er van Bekkum, die de bal per ongeluk van richting deed veranderen. Met deze 41 stand kwam ten slotte het einde van deze onverkwikkelijke wedstrijd. Burgerlijke stand Geboren: Richarda Maria. d. v. Gijs- bertus Cornelis van de Grift en Johan nes Brundel. Getrouwd: Jacobus Cornelis van Es- veld en Johanna Wilhelmina van de Wolfshaar: Evert Wallet en Aleida Wa- let; Gérard Jacob Marie Laumans en Clemence Fréderique Mathilde Haan. Officiële publicatie TOEWIJZINGEN TABAK 's-GRAVENHAGE. 1 Nov. In verband rnet het dikwijls voorkomen van misverstand omtrent de wijze, waarop grossiers in tabak moeten handelen met toewijzingen, waarop zij geen tabak betrekken, deelt het centraal distributiekantoor het vol gende mede: Grossiers, die geen gebruik maken van de hun uitgereikte grossierstoe wijzingen kunnen deze in de week na afloop van de geldigheidsduur bij de distributiediensten inleveren ter verkrijging van een ontvangstbewijs, hetwelk niet geldig is voor herbe voorrading (dit is dus in de week na de week, waarin de betref fende toewijzing voor het eerst wordt uitgereikt).

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2