Silvikrin VERGADERING GELD... BRANDPUNTEN Van der Goes: „Rechts voert onverantwoorde oppositie" Twee jaar: Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest Verzilverde WILLENBORG KALLEVEEN ALUMINIUM PANNEN Prof. Romme bepleit herziening kinderbij slag-regeling Arsenal verliest Doch in Parijs Nederlandse muziek in Australië Recordtentoonstelling gesloten Wie werd door de S.D. mishandeld? a V.J WEET U WEET U VadrVanlïlaaimW Alles weer van prima kwaliteit. St. Nicolaasliedjes. een LOODGIETER en een HALFWAS. Instituut f.SEEGERS" DOOF? AGENDA Ik heb Haar Geen geheim, maar natuurlijke haarvoeding. Geen inge wikkelde behandeling, maar slechts drie minuten da gelijks. De 14 organische bouwstoffen, waaruit Silvikrin bestaat, op de haarwortels laten inwerken, waardoor de haarvormende weefsels tot nieuw leven worden opgewekt. SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd voaL'rVaitïïlaanenl>i/! Tweece ïiamer Gistermiddag heeft de Tweede Kamer een begin gemaakt met de algemene beraadslagingen over de Rijksbegroting 1948. Met de minister president, dr. Beel. hadden acht ministers achter de regeringstafel plaats genomen. Ook nu waren het weer oude vertrouwde geluiden, die we te horen kregen, enerzijds felle aanvallen van de heren Schouten (A.R.) en Tilanus (C.H.) speciaal ten aanzien van het Indonesisch beleid, aan dc andere kant kalme, soms vermanende replieken van de vertegenwoor digers der regeringspartijen, die hoewel in sommige détails met elkaar van mening verschillend, in grote lijnen het beleid der regering trachtten te rechtvaardigen. Na een inleidende beschouwing van de heer Schouten (A.R.) waarin deze het langzame tempo betreurde, waarmede de herziening der onderwijzers-salarissen ter hand wordt genomen, ging spreker over tot een meer algemeen overzicht vaji de loon- en prijspolitiek der regering. Spreker betwijfelt het. of alle beslissingen van het college van Rijksbemiddelaars te beschouwen zijn als correcties binnen de tweede loonronde. Ten aanzien van de bakkers- cn landbomyerslonen is de heer Schou ten van mening, dat deze herzien moeten worden, omdat het werk onder de huidige omstandigheden niet meer lonend is. Heftig fulmi neert spreker vervolgens tegen het Indonesische beleid der regering, dat hij fataal noemt. Het voortdu rende gevaar in Indië. de grote kos ten en ondanks dat meer achteruit- dan vooruitgang in de algemene toestand zijn factoren, die geheel voor rekening van de regering ko men. In ongeveer gelijke zin sprak de heer Tilanus (C.H.) die betoog de dat het regeringsbeleid t.a.v. Indonesië ons land in ..beschamende internationale moeilijkheden" heeft gebracht. Spreker achtte voorts de P. v. d. A. verantwoordelijk voor de grote afvloeiing van stemmen naar de C.P.N. Evenals de heer Schouten brak ook de heer Tilanus een lans voor bakkers en landbou wers, terwijl hii tot slot de taal verarming i.e. de afschaffing van de buigings-n ten zeerste betreurde. Strijd tegen communisme Een geheel ander geluid kwam van de zijde van de heer Van der Goes v n Naters (Arb.) die de A.R. onverantwoordelijke oppo sitie verweet, niet alleen t.a.v. de Indonesische politiek, maar tegen het gezag zelf. ,,Het is gemakkelijk", aldus de heer v. d. Goes van Naters, „om de P. v. d. A. te verwijten, dat de afvloeiing van stemmen naar de C.P.N. haar schuld zou zijn. Het is nog gemakkelijker om de strijd te gen het communisme aan de P. v. d. A. alleen over te laten. Die strijd zal scherper worden naar gelang de communisten daartoe aanleiding geven. Daarom eisen wij," aldus spr., ,,dat men deze strijd waar deert en niet bemoeilijkt." Vervolgens wijst spr. op de sa menhang tussen de financiële. In donesische en binnenlandse politiek, die nooit zo sterk was als thans. In verband met de uitlating van de heer Anderiessen op het congres der K.V.P., dat deze de politieke organisatie van alle katholieken is, is spr. van mening, dat een i:der vrijheid dient te hebben naar eigen verantwoording zijn keuze te doen. Met instemming verklaart de heer Van der Goes van Naters uit de memorie van antwoord te hebben vernomen, de verklaring, dat niet gestreefd wor\ naar vernietiging der Republiek, maar dat een her nieuwd contact tussen Nederland en Indonesië mogelijk blijft. Katholieken in eigen organisaties De heer Romme (K.V.P.) zegt, dat de nood der tijden hem er toe dwingt zich speciaal te richten naar de materiële inhoud van de gevoerde en nog te voeren politiek. Spr. is van mening, dat de ka tholieken zich in eigen milieu be horen te organiseren. Het gaat er niet om of men in geweten ver plicht is dat te doen. maar .vat het algemeen welzijn uit staatkundig oogpunt van de katholiek vordert. Het antwoord op deze laatste vraag is geweest de oprichting van de K.V.P. Na eerst nog gevraagd te hebben naar de zakelijke kant van de be noeming van minister Götzen, be sloot de heer Romme met een be spreking van de kinderbijslagrege ling, welk hij de huidige rege ling niet billijk achtte. Volgens de heer Romme behoren ook de kleine zelfstandigen voor kinderbijslag in aanmerking te komen. De zitting wordt hierop verdaagd tot Woensdagmiddag 1 uur. Maharadja van Kashmir terug Sir Hari Singh, de maharadja van Kasjmir, is per vliegtuig in zijn residentie teruggekeerd. De invallers zijn in volle vlucht. Het referendum over aansluiting van Kasjmir bij India of Pakistan zal waarschijnlijk niet voor de lente kunnen worden gehouden. „De be volking is evenwel zo verbitterd over het optreden van de invallers uit Pakistan, dat een referendum waarschijnlijk niet meer nodig is," verklaarde de minister-president van Kasjmir. Het trotse Arsenal-record van nog niet te zijn geslagen in dit sei zoen, werd gisteren te Parys gebro ken, toen de „gunners" de traditio nele 11 November wedstrijd tegen Racing club de Paris met 43 ver loren. Wel werden dé meeste doel punten door de Engelse spelers ge scoord, doch een er van (van de voet van rechtsback Scott) beland de in eigen doel. De andere Franse doelpunten werden gemaakt door Bongiorni, Vaast en Nikolitch. Voor de Londenaren scoorden Ron- ny Rooke twee maal en Leslie Compton met een kopbal uit een corner. De populaire Londense eerste di visie club Chelsea hield de eer van het Engelse voetbal hoog door te Antwerpen een 32 overwinning op het Antwerpse elftal té behalen Bij de rust was de stand reeds 21 in het voordeel der Engelsen. Daarentegen heeft de Engelse cup-winnaar 1946, Charlton, in Luik een smadelijke 5—0 nederlaag geleden tegen een gecombineerd Luiks elftal. Als excuus kan echter worden aangevoerd, dat Charlton met verscheidene invallers ver scheen, zodat er van het bekende league-team niet veel was overge bleven. Mevrouw Lawton op inspectie Mevrouw Lawton is in Notting ham geweest en heeft daar veertien huizen bezichtigd. Dit had weer ten gevolge dat het bestuur van Notts County in een bijzondere vergade ring bijeenkwam. De zaak staat na melijk 'zo. dat Tommy Lawton, op wie tal van clubs jacht maken maar die tenminste even moeilijk te vangen is als de Rode Pimpernel, niet ongenegen is voor Notts Coun ty te tekenen, mits deze club zorgt voor een behoorlijk onderdak voor hem en zijn gezin. De bestuursver gadering had in het diepste geheim plaats, en er werden geen mede delingen over verstrekt. Deson danks is uitgelekt dat de bestuurs leden bereid zijn een huis voor de familie Lawton te kopen, en dat zii de naaste toekomst met vrij veel optimisme tegemoet zien. In feite verwachten zii nog voor het week einde de buit, in de vorm van Tom my's handtekening, te kunnen bin nenhalen. Olympische hardrijders naar Noorwegen Op 8 December a s. zal de Olympi sche trainingsploeg. bestaande uit de hardrijders Langedijk (Oud karspel). Broekman (De Lier), Huis- kens (Wierden). De Koning (For merend), v.d. Voort ('s Gravezande) en Kortenoever ('s Graveland» naar Noorwegen vertrekken om op de boerderij ..Fjetre" bij Hamar onder leiding van de oud-wereldkampioen Peter Sinnerud en zijn zoon Arve Sinnerud zich voor te bereiden op de Olympische winterspelen. Willem Noske heeft door het spelen van verschillende Neder landse composities op zijn recitals en door het geven van een Neder landse avond op 31 Oct. in de Universiteit te Melbourne met de Australische pianiste Eunice Gar land, de interesse van de Austra liërs voor de Nederlandse muziek gewekt. Ook heeft Noske Neder landse werken vanuit Holland meegenomen en het de verschil lende dirigenten ter kennismaking voorgelegd. Zo zullen in de naaste toekomst Nederlandse Orkestwer ken in Australië worden uitge voerd. De dirigent Eugène Goos- sens interesseerde zich al dadelijk voor de Badings en voor de Piet- Hein rhapsodie van v. Anrooy. De dirigent van het Queensland Symphony Orchestra te Brisbane- Farnsworth halt wil de Doge van Venetië en Cyrano de Bergerac van Joh. Wagenaar en de oud-Neder landse dansen van Julius Röntgen in studie nemen. Ook de Kuhnau- variaties van Hendrik Andriessen en de 3de symphonie van Leon Orthel hebben hun aandacht. Zonder enige plechtigheid is in het Rijksmuseum te Amsterdam het tweede deel van de tentoon stelling van Weense kunstschatten gesloten. Deze tentoonstelling, die alle records op het gebied van museumbezoek in Nederland heeft geslagen, werd in totaal door 272.198 personen bezocht. Over en kele weken worden de beeldhouw werken. wandtapijten, handschrif ten, miniaturen, harnassen, berg kristal etc. op transport gesteld naar Wenen, waar het na een af wezigheid van meer dan vier maanden wederom een plaats zal krijgen in de verzamelingen. Vertolkster van Madeion overleden Te Parijs is de zangeres Suzanne Valroger overleden. Zij was be kend door haar vertolking van „La Madeion de la Victore" en „Tu le reverras paname". In 1935 had zij zich uit de wereld van de kunst teruggetrokken. Ramadier heeft het bed moe ten houden wegens griep. De voor Woensdag aangekondigde zitting van het Franse kabinet is afgelast. Het Russische voetbalteam CDKA speelde een wedstrijd tegen het elftal van Bratislava. Hoewel de Russen met de rust een 21 voorsprong had den. verloren zij de wedstrijd met 3—2. „In verband met het feit, dat de strafzaken tegen Duitse en Neder landse SD-ers binnenkort berecht zullen worden, is het noodzakelijk dat allen, die gedurende hun gevan genschap in dc Euterpestraat of op de Weteringschans te A'dam mis handeld zijn, hiervan opgave doen aan het bureau voor oorlogsmisdadi gers, Stadionweg 135, Amsterdam, aldus dc procureur-fiscaal van het bijzonder gerechtshof te Amsterdam mr. N. J. G. Sikkel. „Het is zeker." zo zeide mr. Sikkel, „dat er door Duitse en Nederlandse SD-ers zware mishandelingen zijn gepleegd op gevangenen in de Euter pestraat en op de Weteringschans. Wij beschikken echter over weinig positieve gegevens. Het publiek meent waarschijnlijk, dat het niet nodig is aangifte te doen van het leed, dat de SD hen berokkende. Dit is een onjuist standpunt." zo vervolgde de Amsterdamse procu reur-fiscaal, ..ook zij. die mishande lingen van mindere aard ondervon den. dienen hiervan onverwijld aan gifte te doen Velen, die deel uit maakten van de ondergrondse bewe ging, zijn bezweken aan de mishan delingen der SDcrs en kunnen niet meer getuigen. Doch hun overleven de celgenoten, die het optreden van de SD hebben meegemaakt moeten zoveel mogelijk gegevens hoe on belangrijk zij ook mogen schijnen aan het bureau voor oorlogsmisda digers verstrekken". Picasso verzorgt décors Binnenkort zal in de „Petit Pa lais" te Parijs een tentoonstelling worden geopend van 150 schilde rijen, afkomstig uit Weense musea. Onder deze doeken bevinden zich 128, die in Amsterdam geëxposeerd zijn geweest. In het Louvre trekt de onlangs heropende zaal met een collectie Spaanse en Italiaanse meesterwer ken een groot aantal bezoekers. De ze doeken waren tijdens de Duitse bezetting in veiligheid gebracht en zijn thans weer voor het eerst na de bevrijding te bezichtigen. Grote verwachtingen worden ge koesterd van de opvoering van Sophocles' „Koning Oedipous", ten tonele gebracht door Pierre Blan- char. De daarbij te spelen muziek is van Arthur Honegger en Picasso verzorgt de decors. Groot opzien heeft in de Par ij se theaterwereld de terugkeer van de 63 jaar oude Sacha Guitry gebaard. Het gemeentebestuur van Poe- tinchem heeft van een firma daar ter plaatse een gift ontvangen van f 800.als bijdrage tot verminde ring der moeilijkheden van de Arnhemse Orkestvereniging en ter bevordering van de culturele bloei van Doetinchem. Dinsdagavond keert Eduard van Beinum, na zijn optreden als gast-dirigent in Italië en Hongarije uit Parijs in Amsterdam terug. Woensdag vertrekt de dirigent weer per vliegtuig naar Londen, waar hij zich verbonden heeft voor een uitgebreide tournée met het Londens Philharmonisch orkest. PARKLANE-SERENADE weerklinkt. De herkenningsmelodie van Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest. Ongetwijfeld zal menigeen, die reeds vele malen dc muziek van deze „tune" door de luidspreker heeft beluisterd, zich afgevraagd hebben: „Wie is toch Dolf v. d. Linden? Wat is dat voor een orkest, dat Metropole orkest?" Wel op deze vragen zullen wil U het antwoord geven. Op 22 Juni 1915 werd in de re gisters van de burgerlijke stand te Vlaardingen ingeschreven David Gijsbert v. d. Linden, zoon van een in dil vissersstache zeer be kende muziekhanoelaar. Geboren a.h w. tussen de partituren, voelde David Gijsbert zich aangetrokken u.t de „muziek" cn studeerde, na dc legere school en de mulo be/ocht te hebben, aan de Toonkunstmu ziekschool in zijn geboorteplaats, waar hij o.a. lessen kreeg van Jules Zagwijn. Via kleine dansorkestjes, Hon gaarse en Roemeense ensem bles kwam David Gijsbert in 1936 bij de „radio" terecht en wel als pianist-arrangeur van het AVRO-dansorkest van Ed dy Meenk. Hierbij had tevens de naam David afgedaan en werd het Dolf. Als arrangeur bewerkte Dolf in die jaren veel composities en later, toen hij zag dat het „ging" sloeg hij ook aan het componeren. Toen na de bevrijding in 1945 een grote behoefte bestond aan een goed radio-amusementsorkest droeg de leiding van Radio-Herrijzend- Nederland, Dolf v. d. Linden de Opium in magen van kamelen. De kamelen in het Nabije Oos ten hebben vreemde dingen in hun maag zitten! Zo vonden douanebeambten aan de grens van Egypte, die vijf kamelen hadden laten slachten, in de magen van deze beesten 135 fles jes met opium. Men maakte voor het ontdekken van deze contra bande gebruik van een z.g.n. electrisch oog. De kameeldrijvers waren eerst zeer verbaasd en verslagen, maar later kwamen zij meer te weten over de kracht der röntgenstralenen de grens daarvan. Toen enige tijd later bij het onderzoek aan de douanepost een der kamelen zonder ver klaarbare reden plotseling dood neerviel, en op het kadaver een sectie werd verricht, vond men in de maag een aantal rubber zakjes met verdovende midde len. Een van die zakjes was kapot gegaan en het beest was aan de overmaat van verdovings middel bezweken. vorming van zo'n orkest op. Dolf greep deze kans met beide handen en selecteerde alle hem ten dienste staande musici, om een zo homo geen mogelijk „team" te krijgen, met als uiteindelijk resultaat de vorming van het uit 40 man be staande Metropole-orkest. Veel bewonderaars Hard heeft Dolf, bijgestaan door zijn mede-arrangeurs en orkestle den, Manny Oets en Joop Clebèr, moeten werken om het orkest te brengen op het peil, waarop het nu staat. Gezien de resultaten, want behalve in ons land heeft het or kest ook in het buitenland vele „bewonderaars" gekregen, is dit werk zeer succesvol geweest. Van alle zijden ontvangt Dolf v. d. Lin den brieven (meest „fan-mail") waaronder ook loftuitingen van mu sici, die de kunst met een grote K beoefenen, zoals Jaap Stotijn, dr. Rudolph Mengelberg e.a. Het doel van het Metropole orkest is: de luisteraars filmmuziek te „brengen", in de stijl, zoals b.v. bet (ook bij ons via de gramo- phoonplaat bekende) Gaumont Bri tish Theatre-orkest van Louis Levy in Engeland doet. Het wil daardoor een aparte plaats in het Nederland se muziekleven innemen. Vanzelfsprekend kan het pro gramma van een film-amusements orkest niet alleen met filmmelo- dieën gevuld worden en daarom bevat het uitgebreide repertoire van het veelzijdige Metropole-or kest, behalve deze film-songs, Spaanse paso-dobles (met vocale medewerking van Maria Zamora), swing-foxtrots, ouderwetse walsen en speciale arrangementen van lichte klassieke werken. Vijftien jaar geëist tegen „politie-gevolmachtigde" Voor het Bijzonder Gerechtshof te Den Haag stond terecht mr. L. J. B. Broersen, oud-gevolmachtig de voor de reorganisatie der poli tie. Bovendien waren hem de lid maatschappen van NSB en SS ten laste gelegd. De proc.-fiscaal, mr. Zaayer, noemt in zijn requiiitoir de ver dachte een egoist, die uit plat eigenbelang zijn land heeft verra den. „Het was hem te doen om een mooi baantje," aldus mr. Zaayer, „en daarin is hij geslaagd". Spr. eiste ten slotte een gevan genisstraf van 15 jaar, alsmede ontzetting uit de kiesrechten en het recht om ambten te bekleden. EN U SPAART 30 dat gelijmde zolen 3x langer meegaan?! dat VAN MAANEN uitslui tend GELIJMDE zolen zetenalleen de beste kwaliteiten leder ver werkt? dat daardoor Uw schoenen minstens 2x langer mee gaan?! SOESTERWEG 214 THEELEPELTJES. GEBAKVORKJES. JAMLEPELS, CAKEPRIKKERS, GEBAKSCHEPPEN THEEZEEFJES enz. MUZIEKHANDEL Fa. R. VAN DEN BURG Arnhemsestraat 8. GEVRAAGD: Fa. H. TEN HOVE ZN. Harderwijk. Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen A in stad en land INSCHRIJVING IS OPENGESTELD VOOR DE CURSUSSEN: Moderne Bedrijfsadministratie Aanv. avondcursus: Vrijdag 14 Nov. b. Stenografie Aanv. dagcursus Dinsdag 18 Nov. Aanv. avondcursus: Maandag 17 Nov. c. Machineschrijven Aanv. dagcursus Maandag 17 Nov. Aanv. avondcursus: Donderdag 20 Nov. d. Boekhouden Aanv. dagcursus Maandag 17 Nov. Aanv. avondcursus: Woensdag 19 Nov. e. Nederlandse Handelscorrespondentie Aanv. dagcursus Woensdag 19 Nov. Aanvang avondcursus: Woensdag 19 Nov. Inlichtingen en prospectus zonder verplichting. Inschrijving dagelijks. Directeur: Drs. L. A. M. SEEGERS Voltastraat 45 - Telef. 5169 - Amersfoort Bezoekt de DEMONSTRATIE met de modernste Ame rikaanse hoorapparaten op Zaterdag 15 Nov. a.s. in Hotel „NIEUW AMSVORDE". Langestr. 115 (tel. 5991) Deskundigen op acoustisch. spreekkundig en tech nisch gebied staan van 10—6 uur tot Uw dienst en zullen Uw gehoor nauwkeurig meten. CENTRAAL BUREAU Straatweg 85 Rotterdam-N. Telefoon 44684 <x>oo<x>*x><x><x><>oooc><x><x><x><x>oo<xxx><>ckx>o<xx><x>oo<x><x><x><><><><x>oo Utrechtsestraat 22 Telefoon 4434 Zo juist ontvangen Langestraat 5 Telefoon 4403 Extra zware Prima afwerking Geïsoleerde oren en handvatten 10.50 - 8.50 - 6.90 - 5.85 - 4.95 SCHOOT-KOFFIEMOLENS 8.40 Komt U ook even kijken i K>(><X><><>C><X><x^<><X><X)Cx^OC<><XXXxX><XxXXXxX><C><x>C><X>0<>C«>C><C><XXXX><X><K) oooo<x>ooooooooooooooooooooooooooooooo Van de verzekerden aangesloten bij het Alg. Mij. Zieken fonds „Amersfoort en Omstreken" te Amersfoort voor Bunschoten. Spakenburg. Hoogland op VRIJDAG 14 NO VEMBER a.s. 's avonds om acht uur in het gebouw .VOLKSBELANG", Beatrixstraat te Spakenburg. Opneming van verzekerden in het Bestuur van het Alg, Mij. Ziekenfonds „AMERSFOORT EN OMSTREKEN". ooooooooooooooooooooooooooc>ooooooooo<> HET MER GETROTSEERD.' Uw schoenen goedgereporeenJ VoaL'rVanlïkaimiby SOESTERWEG 214 Ook voor KAPLAARZEN- REPARATIE ons adres NUMMER 1 en ,t is gesond Silvikrin is assimileerbaar, voedt het haar door de wortels, waardoor NIEUWE haargroei wordt opgewekt. Hoe eerder U Silvikrin gebruikt, des te zekerder helpt het Silvikrin maakt de hoofdhuid soepel en voorkomt de gevaarlijke verhoorning, De roos verdwijnt. De haaruit val houdt op. Nieuw haar groeit weer. DamesPrachtig, vol en zijdeachtig haar zal de beloning 2ijn voor Uw vertrouwen in Silvikrin. Ernstige gevallen: Puur Silvikrin Haarvoeding. Voor de dagelijkse haarverzorging, tegen roos en haaruitval, ter bevordering van de haargroei: Silvikrin Lotion. ?nuxxzdt clt vhccd/Jrza/i* door W. Meuldijk 493. Ik liep dwars door de grote, lege zaal en zag, toen ik dichterbij kwam. dat het geen vuur was. dat daar in de schoorsteen brandde. Het licht kwam van een ruimte, die lager lag dan deze zaal en een ladder, die in het schoorsteengat stond wees me hoe ik daar komen kon. „Er zijn nog meer bezoekers vandaag," peinsde ik: „Wat een belangstelling voor zo'n oud kasteel. Zeker iemand, die kijken komt of er nog iets in de wijn kelder te vinden is of anders de man die de stand van de gasmeter op komt nemen. Wie bet ook zijn mag. ik zal hem niet laten schrikken door onverwacht te verschijnen, nee. ik zal mijn komst aankondigen. Ik zette mijn hand aan mijn mond en brulde in de ruimte onder-de schoorsteen: ..Hallo, schrik niet! Ik kom naar beneden, is daar iemand?!" Nauwelijks had ik dat geroepen of ik kneep mijn ogen dicht en voelde me ver bleken. Want in dat holle kasteel klonk mijn ge schreeuw wel drie maal zo hard, de zware muren kaatsten het geluid dreunend door het gebouw en de natrillende echo deed de stofwolken uit de hoeken opwaaien. Nauwelijks was het gerom mel verstomd of er kwam een nieuw geluid, dat dit keer niet door mij veroorzaakt werd. Beneden me hoorde ik een verschrikte schreeuw en toen een lawaai als van een volle keukenkast, die om viel. Onmiddellijk sprong ik op het laddertje en daalde snel in de kelder af om te zien wat daar geschiedde. Een oude man met een verschrikt gezicht, waaraan een witte baard bungelde keek mij aan. „Hallo." zei ik: „LT had niet zo van me moeten schrikken, ik'doe niets. Maar wat voert u hier uit, verzamelt u spinnenwebben?" EN U SPAART 30 30 bespaart U op schoenreparatie en nieuwe schoenen, want 10 machines repareren bjj VAN MAANEN Uw goede schoenen absoluut onzichtbaar en worden als nieuw, precies als van de fabriek, weer afgeleverd. SOESTERWEG 214 ZOEKT U EEN WONING PLAATST EEN BRANDPUNT '«CTlS*' Voor verven heeft aldoor „Actief" een streepje voor. Tel. 6609. tot 20 woorden L50 3 x achtereenvolgens f 3.50 elk woord meer 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP GEVRAAGD Voor aanvulling van het museum „Flelute" gevraagd oude foto's, gravures en knipsels over Oud-Amers foort. Br. onder no. 3010, bu reau van dit blad. Voor dagelijks gebruik in verband met geschiedkun dig onderzoek gevraagd de werken van Van Bemmel en Van Root-selaar. Br. onder no. 3009, bur. v. d. blad. TE KOOP AANGEB Te koop een wit ledikan- tje f 20.- en een kachel. Le liestraat 26. 3005 Winkelbakken te koop aan geboden. Br. onder no. 3014, bur. van dit blad. Te koop een hittewagen bij H. v. d. Berg. Zandhuis- weg 46, Hulshorst. 3013 Aangeboden: Chique zw. mantel m. bont, m. 40. met zwarte vilthoed f 75. Mooie bontmantel d. grijs m. 40 f 100.-. D. kousen. Alles zon der punten. Hellestraat 51. Vrijdags nam. 3012 Oude tuinmest. (koe- en varkensmest), bij elke hoe veelheid thuisbezorgd. E. J. Mater. Woestijgerweg 56. Amersfoort, Tel. 5073 3031 PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd een net meisje voor de dag. geen winkel- werk. Zondags vrij. G. van Remmerden. Langestraat 73. Amersfoort. 3004 Colporteurs (trices) gevr. in alle plaatsen voor de ver koop van kalenders tegen hoge provisie. Aanvrage on der letter C, Postbus 3004, Kalender-Industrie „De Lichtstraal", R'dam 3011 Zelfstandige hulp in de huishouding gevraagd, goed met kinderen kunnende om gaan. Aanm. na 7 uur 's av. Wed. Koudijs, Oude Soes- terweg 121. 2982 Ateliernaaister gevraagd, fa. J. H. Hassing. Plantsoen Oost 3. Amersfoort. 3028 LESSEN Voor autorüles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man, Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 3007 DIVERSEN Psychomefrisfe (helder ziende). heeft elke Donder dag privé-consult. van 2 30 tot 9 u. n.m. en volgens af spraak. Zuidsingel 10. 3006 Wilt U iets verkopen, ko pen of ruilen, plaats dan een Brandpunt. U hebt zeker succes. Joga's Ledermotorklediner- fabriek. Lederjassen én mantels, renvesten uit voor raad en op maat. Tevens repareren, kleuren en op nieuw verven, enz., alles op eigen atelier. Lousderweg 7, Tel. 5870, A'foort. 3008 Bedrukte visitekaartjes als Sint Nicolaascadeau! Bestel tijdig om teleurstelling te voorkomen. Lorjé's Kantoor boekhandel, Utrechtseweg. 3015 Bezoekt de Najaarsten toonstelling van het Amers- foorts Kunstenaars Genoot schap van 1 t.m. 14 Nov. in het mannendeel v. h. Pieter- Bloklands Gasthuis a. d. Westsingel dagelijks van 10 4.30, entrée 25 cent, scho lieren 10 cent. 3016 Vrijdagavond 14 Novem ber in 's Prinsenhof spreekt Mary Pos over: Weerzien van New York. Inleiding door de hoofdredacteur van „Friends of America", A. S. v. Outvorst. Entree ƒ1.50. Leden van de F.O.A. 50 reductie. 2990 Theosofie als levensgids. Hierover spreekt de heer N. Borsten op Vrijdag 14 Nov. 's avonds 8 uur in het gebouw Regentesselaan 21. Toont uwe belangstelling. 3029 Weggelopen, witte Haze windhond met gele vlekken. Tegen beloning terug te be zorgen. R. de Vries, Beuk- bergerlaan, Soesterberg. Sa lon-woonwagen. 3030 Naaister heeft nog tijd, voor nieuw *en verstelwerk ook breiwerk. Te koop hoge werkschoenen 43 en jon gensschoenen 28, 2 hansop pen 5 jaar. 3032 Een speciaal goedkoop ta rief is voor Brandpunten vastgesteld, n.l. van 1 tot 20 woorden 1.50, ieder woord meer 10 cent. Wilt U een Brandpunt meer dan éénmaal plaatsen, doet U het dan driemaal, want U krijgt dan een gul den reductie, m.a.w. in plaats van 4.50 betaalt U slechts f 3.50 Hebt U geen tiid om de brieven af te halen. Wij la ten ze gaarne bezorgen U betaalt dan voor elke plaat sing van een Brandpunt 10 cent meer voor portokosten. Plaatst dus Uw Brandpunt in Uw eigen krant.want Brandpunten staan in het brandpunt van de belang stelling.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4