Bouw van 81 woningen het Soesterkwartier in Lichten doven, hetdoek gaat langzaam op! Standen Mljartcompetitie Programma biljartcompetitie 2 Uit Amersfoort v y Noteert U even ideel PHILIPS phiuShaW, Centraal weer in oude vorm Geeft een goed schilderij Komt U even kijken? Een Chr. Lyceum in Amersfoort Jan de Gans start in Frankrijk l:Hlll:fi:ii[AvL, De gelukkigen Predikbeurten Zaterdag 22 November 1947 Zestien woningen zullen bestemd zijn voor ouden van dagen B. en W. schrijven o.m. aan de raad: Van de hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie van de wederopbouw, de bouwnijverheid en de volkshuisvesting in Utrecht werd onlangs de mededeling ont vangen, dat, volgens de voorlopig ter beschikking staande gegevens, in het jaar 1948 in deze gemeente vermoedelijk 164 woningen met een inhoud van 260 M-5 zullen kunnen worden gebouwd. In verband met het verzoek van genoemde hoofdingenieur-directeur om de eerste plannen voor het bouwprogramma 1948 vóór 1 De cember a.s. bij hem in te dienen is aanstonds overgegaan tot het uit werken der Rlannen voor de bouw van het derde complex van *het u bekende ontwerp voor 488 wonin gen in het Soesterkwartier. Dit derde complex omvat: 65 woningen van het type C met een inhoud van 355 M3, benevens een tweetal werkplaatsjes (60 woningen van dit type zijn in aanbouw); 16 woningen van het type H met Amersfoort krijgt een gemeenteblad Een van ,de agendapunten van de eerstvolgende raadsvergadering handelt over de instelling van een gemeenteblad. In het schrijven, dat B. en W over deze kwestie aan de raad richt, wordt gezegd, dat 't al leszins in overeenstemming met de betekenis van de gemeentelijke wetgeving is. indien voor de publi catie van de verordeningen de vorm van een gemeenteblad wordt geko zen. Voorts wordt door deze vorm van publicatie een betere documen tatie van de plaatselijke wetgeving mogelijk gemaakt. Tenslotte brengt het uitgeven van een gemeenteblad niet meer kosten met zich dan het pubiceren van de verordeningen op de voorheen gebruikelijke wijze, Ten»»'"ie het officiële karakter van de uitgaaf te accentueren, achten B. en W. het wenselijk, dat het ge meenteblad een raadsverordening tot grondslag krijgt. In deze veror dening. waarover de raad moet be slissen. wordt om. gezegd, dat het gemeenteblad tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar wordt gesteld. Lieve Vrouwetoren komt in de'steigers Hoewel aanvankelijk het voorne men bestond met de restauratie van de Lieve Vrouwe toren te wachten totdat de prijs van de kalkzandsteen op een lager niveau was gekomen; acht de dienst van rijksmonumen tenzorg uitstel van de restauratie niet langer verantwoord. Na tal van besprekingen worden de restaura tie-kosten thans op 130.000.ge raamd. In déze uitgaven is een bij drage van 90 te verwachten, zo dat 10 Vo of 13.000.ten laste der gemeente blijft. Voor de restauratie werkzaamheden is de bouw van een stalen steiger noodzakelijk. De ver vaardiging van deze steiger zou kunnen geschieden door de enige leverancier in ons land. de firma Schreuder te Rotterdam, De steiger die een lengte van tenminste 35 m krijgt, komt op een bedrag van 13.500,B. en W. van Amersfoort vragen aan de raad in een schrijven over de .restauratie van de toren, voor de bedragen ad 130.000.en 13.500.credieten te willen ver lenen. GRAND: Carmen* (18 jaar). 14.30, 18.45 en 21 u. Zondag: 14. 16.15, 18.45 en 21 uur. CITY: Vrouw tegen vrouw (18 jr.) Zelfde*tijden als Grand. REMBRANDT: Vrolijke jongens en Rin-tin-tin knapt 't op. (Élke leeft.) Vrijd. en Zat. 14.30; 18.45 en 21 u.; Zon. J.4.00, 16.15, 18.45 en 21 u. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 22 NOV.: Bonte avond W.S.V. „De Keientrekkers", Amicitia, 19.30 uur. Tentoonstelling en demonstratie „Het Baken^. Sierkunst, Utr.- weg, 15 uur. 22 en 23 NOV.: Postduivententoon- stelling. Amersf. Concours Com missie St. Aechten. Za. 1722 u. Zo. 917 uur. 23 NOV.: Hum. Verbond. Spr. de heer G. Huygens: „Vooruitgang in de geschiedenis der mens heid". Volksgebouw, 10.45 uur. Projex-Cinex Amicitia, voorstel lingen 13.30, 15, 16.30, 18. 19.30 en 21 uur. CITY THEATER. 14 uur: Kinder voorstelling „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" en o.a. Jan Klaassen. 24 NOV.: A.B.v.LO. SchermdC*non- straties en smalfilm. Amicitia, 20 uur. 25 NOV.: Amst. Toneel: „Van an der ras". Amicitia, 20 uur. N.R.V. Jan P. Strybos: „Willem Barendsz-Walvisvaart". Markt hal, 20 uur. Vrouwen Electr. Ver. Bakmid- dag o.l.v. mevr. Zeldenrust-de Jongh. P.U.E.M.-Keuken, 14.30 u. „STICHTSE HEUVEL": Wo./Za en Zondagavond en Zondagmid dag dansen Black-White Band. „de Spotvogels"). DANCING VAN 'T HUL:. Zat., Zon. en Woensd. dansen. 20 23 uur, Zon.mld. 1518 u. (Orkest Jan van Loo). DANCING d'ORANJEBOOM: Zat.. Zon. en Woensd. dansen. OPENB LEESZAAL EN BIBL. dage lijks ruilen v boeken 1417 u. Di Vrijd. avond ook van 19—21 u Leesz geopend dagelijks 10—12 30 'd. en 1417 a Di. en Vryd. ook 19—22 uur ELKE VRIJDAG bespreking,Theos. Vereniging (Regentesselaan 21), 20 uur. edh inhoud van. 191 M3, speciaal voor ouden van dagen. „,«et ligt in ons voornemen om de 81 woningen in twee percelen, resp. de 65 en 16 woningen omvat tende, en in massa te doen aanbe steden. De bouwkosten worden geraamd op 897.000 voor de 65 woningen en op T 131.700 voor de 16 wo ningen. Wat betreft de grondkosten zal ten laste van de 5, resp. 16 wo ningen dienen te worden gebracht 169.057,12'/Ven 34.588,26. In het plan is tevens opgenomen de aanleg van een pergola en een zandbak in een als plantsoen ge dacht binnenterrein. AXoiling ,Nederberg" wordt verbeterd B. ën W. schrijven o.m. aan de raad: De woning Utrechtse weg 17 („Nederberg") verkeert in een zo danige staat, dat het dringend ge wenst is enige verbetering aan te brengen. Van de aan dit perceel voorko mende gebreken noemen wij in dit verband: ernstige daklekkages, de slechte toestand der goten, zowel van de woning als van de schuur, het nagenoeg verteerde houtwerk van de serre, het stukadoorswerk van het overstek der kap, het bui tenhoutwerk, dat dringend geverfd móet worden, het behangen van enige kamers, enz. Voorts achten wij het noodzake lijk een 2-tal nieuwe slaapkamers op de zolder agn de achter-(zuid-) zijde van de woning van afgestuka- doorde en geschuurde cementpla- ten te laten maken, alsmede voor ïedgre slaapkamer een dakkapel te doen aanbrengen voor ventilatie en eventuele ontvluchting bij brand. De toestand van de waterleiding in de tuin is voorts van een der gelijke slechte hoedanigheid, dat regelmatig lekkages voorkomen, hetgeen behalve veel hinder ook steeds extra kosten voor de bewo ner met zich brengt. Vernieuwing van de aanvoerleiding naar de wo ning, alsmede verplaatsing van de watermeter "tot in de woning z^l hierin uitkomst kunnen brengen. De verplaatsing van de watermeter is bovendien noodzakelijk in verT band met de aangebrachte ver- keersverbetering bij „Nederberg". De kosten dezer werkzaamheden worden geraamd oj) 3320, waar voor wij U verzoeken een crediet te willen verstrekken. Straat- en rioolbelasting blijft gehandhaafd Daar het dagelijks bestuur der ge meente Amersfoort het in verband met de financiële toestand der ge meente noodzakelijk acht de straat- en rioolbelasting te handhaven, is de betreffende verordening opnieuw ter goedkeuring aan de Kroon voor gelegd De artikelen nopens de invorde ring zijn nu in overeenetemming met de voorschriften van de gemeen tewet in de heffingsverordening op genomen. In de verordening zijn enkele re dactieverbeteringen aangebracht en. 'aan art. 7, beti'cffende de rioolbelas- tirrg. is toegevoegd, dat eigenaren vfln percelen waarin hetzij gedeelte lijk. hetzij uitsluitend op andere wijze dan van de gemeentelijke wa terleiding wordt verkregen, en waaruit meer dan 200 M3 water wordt afgevoerd, verplicht zijn jaar lijks een opgave van de afgevoerde hoeveelheid water te verstrekken. Aanvullingsagenda raad Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Amers foort op Dinsdag 25 November des avonds om 7 uur is. het navolgende punt aan de agenda toegevoegd: 32. Voorstel van B en W. betref fende de bouw van 81 woningen in het Soesterkwartier. (Ingezonden mededeling) Als tT peinst over een welkcan geschenk voor een man... denk er dan aan, dat iedere man, jong of oud in de wolken zal zijn met een Philips „PH1L1 SHAVE" Staal- baard! Electriscb droogschurapparaa't N.Vt PHILIPS' VERK00P-MII V. NEDERLAND. EINDHOVEN Terwijl U rustig in de zaal zit, de lichten langzaam doven, het doek „op" gaat en een glinsterende straal boven Uw hoofd door het duister flitst, zit de operateur in de cabine rustig by zijn apparaten. Als U tydens de voorstelling eens een blik in de cabine kon werpen, dan verbaasde U zich waarschijnlijk over hetgeen U dan zoudt zien. Verbazing zou er zijn, niet alleen over dc apparaten en de gehele inrichting van de cabine, maar ook over het „dtaaien" zelf. „Het gaat vanzelf", zult U uitroepen. Inderdaad, liet heeft er soms alle sëhijn van. Zo af en toe zult U de operateur eens aan een knop zien draaien, maar overigens doet de projector zijn werk practisch alleen. Maar indien U de gehele dag taak van een operateur eens volgde zoudt U er waarschijnlijk anders over denken en inzien, dat het schijnbare „vanzelf gaan".uren van voorafgegane ingespannen arbeid heeft gekost. Als U het mij vraagt: het voorbe reidende werk is eigenlijk het mooiste en interessantste. Het is tenminste mijn eïvaring in de loop der twaalf jaren, dat ik in het film-bedrijf werkzaam ben. Juist van die voorbereidende werkzaamheden hangt zoveel af. Die garanderen- het vlotte verloop van een voorstelling. Zo maar, zon der meer een film te laten „draai en" is zo'n kunst niet en ik zou het U in luttele weken kunnen bij brengen. Maar verbeeldt U zich dan niet. dat U een operateur bent Om een werkelijk goede, tot in alle puntjes verzorgde voorstel ling te kunnen draaien, daar is niet alleen een .grote technische kennis voor nodig.' maar ook een zeer gro te mate van' vakbekwaamheid Waaruit die voorbereidende werk zaamheden dan' '.wel kunnen be staan? Wel, die zijn van velerlei aard De uitslagen van de biljartcom petitie van het district Eemland waren de afgelopen week weer ver rassend. -Er waren bijvoorbeeld de G0 overwinning van Centraal I in de cadreklasse en de 80 over winning van De Vergulde 'Wagen VI in cle zesde klasse libre, tegen de leiders Animo III. Door deze overwinning hebben de Amersfoor- ters de leiding overgenomen. Het Leusderkwartier I heeft een zware concurrent aan Zonneheuvel I ge kregen. In de derde klasse libre kreeg De Vergulde Wagen V een zware nederlaag te incasseren van ODL I. De s'tanden zijn: Cadreklasse: Gouden Ploeg I Vergulde Wagen I Noord Brabant III Centraal I Vergulde Wagen II Tolsteeg 1 Noord Brabant I Tolsteeg II Eerste klasse libre: Leusderkwartier I Zonneheuvel I Gouden Ploeg II Ons Genoegen I Vergulde Wagen III Metropole I Ons Genoegen II Nieuwe Kei I Tweede klasse libre: Leusderkwartier II Animo I Soestdijk I Vergulde Wagen IV KOT I Centraal II Metropole II Nieuwe Kei II 15 24 15 24 12 16 13 15 12 14 11 11 6 12 6 32 43 32. 42 32 36 32 36 32 36 32 26 32 20 32 17 32 48 32 41 32 40 32 39 32 30 32 28 32 20 32 10 Vergulde Wagen V 28 41 Gouden Ploeg III 28 38 Leusderkwartier III 28 31 ODL I 28 29 DOS I 24 28 Tavenu I 28 26 Oosterkwartier I 24 22 Middelwijk I 24 19 Pauw I 28 6 Vierde klasse libre: Centraal III 28 38 KOT II 28 36 Soestdijk 22 28 1 36 Metropole III 32 1 33 Animo II 28 25 Ons Genoegen III 28 25 Tavenu II 28 24 Tavenu III 28 23 Eemlust I 28 16 Vijfde klasse libre: Zonneheuvel II 32 41 Middelwijk II 28 38 ODL II 27 30 DOS II *28 28 KOT III '28 26 Soestdijk III 28 25 Metropole IV 27 22 Pauw II 28 22 Leusderkwartier IV 28 '22 Zesde klasse libre: Vergulde Wagen VI 28 37 Animo III 28 30 Centraal IV 24 29 Eemlust II 24 -24 Ons Genoegen IV 24 24 Zonneheuvel III 24 20 Oosterpark II 24 20 Tavenu IV 24 16 Het cadreteam van Centraal uit Soestdijk heeft de vorm van de vorige competitie weer te pakken. Tolsteeg I moest met 60 de vlag strijken. Vooral de teamlerder Ver kerk was goed op dreef. In een fraaie partij, waarvan de hoogste serie liefst 77 caramboles bedroeg, sloeg hij zijn tegenstander Kok met een gemiddelde van 10,71. Ko Sta lenhoef had voor zijn partij tegen Smit slechts 31 beurten nodig, waardoor hij met een moyenne van 6,45 ook,twee punten in de wacht sleepte. Waasdorp zorgde voor de derde overwinning met het goede gemiddelde van 5. De persoonlijke resultaten \yaren: Verkerk 225 21 77 10,71 Kok 133 21 25 6,33 Stalenhoef 200 31 24 6,45 Smit 118 81 15 3.80 Waasdorp 190 38 22 5. Veuger 131 38 15 3,44 „Carmen' boeiend verfilmd De Franse film „Carmen", die in het Grand Theater draait is gemaakt naar de gelijknamige opera. Het fel dramatische verhaal van de schone Spaanse verleidster die meer dan één man in de dood joeg. kon op de film met heviger effecten worden weergegeven dan op de planken van toneel of opera mogelijk is. Bo vendien kan hier een machtig berg landschap als achtergrond ger^mpn worden voor gebeurtenissen, die in de oocazaal aan de fantasie van de toeschouwer worden rw»»-»elaten. Aan entourage biedt deze film in vele opzichten veel meer dan een „echte" voorstelling en ook het spel is veel beter dan men op de plan ken van operasterren gemeep'^k ziet. Maar muzikaal moet de film bij de verstelling achterblijven, ook al worden vele fragmenten van Bizet's partituur als muzikale ach tergrond gegeven. Een opera-film is ..Carmen" niet geworden want gezongen wordt er vrijwel niet in. Men moet deze, film dus alleen gaan zien pm het verhaal da» nog al eens afwijkend van de opera-tekst inderdaad knap en boeiend verfilmd is. „Vrouw tegen vrouw" Er ziin van die vrouwen die zo druk zijn met haar society-bezig- heden. dat zij aan het moeder zijn niet toe komen Daardoor ontstaan i vele' ongelukkige huwelijken en die Derde klasse libre: 6—0 4—4 8—0 8—0 vormen geliefde onderwerpen voor films. In „Vrouw tegen vrouw" neemt Douglas Montgomery, omdat zijn hu we'ijk voor hem niets meer betekent een zeer gevaarlijke op dracht aan om als geheim agent in Duitsland te worden afgeworpen. Hij gedraaet zich als een held en draagt ziin steentje bij tot de gealli eerde ovo winning. Als held kan hij nu "-er? rekenen op de volle belang stelling van'ziin vrouw, maar tijdens een vchmf in Parijs had hii een avontuurtje, dat uitgroeide tot de grote liefde. Deze vrouw «chonl hem wat de ander niet wilde, eerv zoon Beiden wilden geen afstand doen van de man. die van de een echtge noot is, van de ander vader van haar kind. Uitstekend spel* wordt geleverd in deze boeiende rolprent, waarin de moader (Jovce Howard) ten slotte kiest en zich opoffert. Rin-Tin-Tin knapt het op In Rembrandt Theater beleven we weer sensatie op sensatie in een boeiend avonturenverhaal. waaVin Rin-Tin-Tin. de wonderhond. de hoofdrol speelt. Het valt* dikwijls niet mee, maar Rin-Tin-Tin knapt het op Dat Stan Laurel en Oliver Hardy een paar vrolijke jongens zijn wis ten we al langer dan vandaag, maar de.dolle avonturen, die zij nu weer be1 «ven, bevestigen het qverduide- lijk. De heer J. Jacobson. chef operateur van Jogchems Theaters N.V., vonden wy bereid, naar aanleiding van dc serie „Kent U ze wel?", een nadere uiteenzet ting te geven over de werkzaam heden in de cabine tydens, maar vooral vóór en na dc voorstel ling. (Ingezonden mededeling) „HET LIJSTENHUIS" Krommestraat 66a b.h. Havik. Tel. 3062 Op Vrijdagmorgen bijvoorbeeld ko men de nieuwe films binnen. Er wordt dan onmiddellijk nagegaan, in welke toestand deze films zich bevinden. Over het onderzoek wordt een rapport opgemaakt. Dan volgt de samenstelling van het program ma (binnen- en buitenlands nieuws, voorfilms, enz.). Het gebeurt natuurlijk ook vaak, dat er speciale voorstellingen ge geven worden, hetzij 's nachts of in de morgenuren. Ook kan er worden proefgedraaid. De filmapparaten moeten steeds gecontroleerd en schoongemaakt worden.Zij moeten op ieder ogenblik „bedrijfsklaar" zijn. Zo zijn er. duizend en één van die kleine dingen, waaraan steeds gedacht moet worden, want dc kleinste nalatigheid kan funest ziin. Er moet voortdurend 'op gelet worden, dat de cabine steeds, dus zowel vóór, tijdens of.na de voor stelling in een zo ordelijk mogelijke staat verkeert Dit is o.a. een van de vele strenge voorschriften van de brandweer omiedere moge- 1 ij k' h e i d van brandgevaar bij voorbaat uit te sluiten. Hierbij zij opgemerkt, dat men als iMPthleI n™tnTliiitmVv^m^ en"genodrgden"i*^"dTschouwburg- brandweervoorschriften. Op dit ge- 1zaal van „Amicitia" een toneel- bied kreeg ik in twaalf iaar avond. Hiervoor was de medewer- ruime ervaring. Zo zelfs, 'dat de king ingeroepen van de toneelver- schrijver van ..Kent U ze wel?" uit eniging „De Diesel" der Nedev- ons gesprek meende op te maken, landse Spoorwegen, welke het to- dat ik voordien bil de brandweer I neelspel „De Ridder van d£ Kou een betrekking-bekleedde. hetgeeir I sel5an(^»» 0pV0erde. Deze klucht i: tnAW „int hot ffOttPl IC rtnurööct In „Filalethes" werd gisteravond een propaganda-avond gehouden van de „Stichting voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Ho ger Onderwijs voor Amersfoort e.o." De heer B. v. d. Kolk, voorzitter £n Ds. D. A. Zijlstra, 2e voorzitter, hielden een krachtig principieel be toog, waarin zij "de noodzakelijkheid van een Chr. Lyceum in onze stad bepleitten. Uit de daarop volgende zakelijke mededelingen bleek, dat er gegron de hoop bestaat, dat met September 1948 begonnen zal kunnen worden. Van de bevoegde regeringsin stanties werden toezeggingen ge daan, die de hoop wettigen, dat voor 1949 op Rijkssteun kan wor den gerekend. Het voorrtialige Geref. Weeshuis aan de Hogeweg, thans nóg in huur bij de Rijksgebouwendienst, doch niet meer in gebruik, heeft men op het oog als voorlopig schoolgebouw. 'Gezellige avond van de Hapam-familie De Personeelsver. „Hapam" or ganiseerde Vrijdagavond voor leden De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden zijn: Cadreklasse: Centraal ITolsteeg I Derde klasse libre: Tavenu. IOosterpark I ODL I—Vergulde Wagen V Vierde klasse libre: KOT II—Tavenu II Zesde klasse libre: Animo IIIVerg. Wagen VI 08 Rectificatie: ODL IILeusderkwartier IV 62 Het Neptunus lid Jan de Gans, start op uitnodiging van U.Z.S.C. Zondag en Maandag a.s. in Frank rijk n.l. te Roubaix en Tourciong. Zware opgave voor Soesterkwartier Zijn wij vorige week op Birk- hoven van een spannende korfbal wedstrijd getuige geweest, morgen zal het niet minder spannen. Het Zeister Tovers komt bij Soester kwartier op bezoek voor de return match. Tovers prijkt met één wed strijd meer gespeeld dan K.V.D. aan de kop en bracht in Zeist onze stadgenoten een regelmatige 93 nederlaag toe. Voor a.s. Zondag nemen wij aan, dat Soesterkwartier wederom zal verliezen. Niettemin zullen de Zeis- ters de zege niet cadeau krijgen, ge zien het spel dat wij verleden week hebben gezien van Soestérlfcvartier tegen M.E.O., welke.ploeg een ge lijkwaardige tegenstander is" van Tovers. Nationale Bokswedstrijden in Markthal De medewerking welke de Ne derlandse sportwereld aan het Ni- win-werk verleent, heeft het mo gelijk gemaakt dat Zaterdag 29 No vember grote nationale amateur bokswedstrijden in de Markthal gehouden zullen woeden. Niet min der dan de instructeur Theo Huize naar uit Rotterdam, de bekende leermeester en promotor van Bep van Klaveren en Luc. van Dam, zal met zijn beste amateur-boksers in Amersfoort uitkomen tegen verte genwoordigers van Oost-Neder land. Tien partijen, verdeeld over" de verschillende gejwichtsklassen, staan op het--programma en de na men van de leermeesters staan er borg voor dat goede sport vertoond zal worden. 'Burgerlijke stand Geboren: Cornelis,êz. v. A. Brons en C. Hofland. Gehuwd:D. Beeftink en H. Jansen. Overleden: D. van den Brink, 74 jaar, weduwnaar van W. Plante. toch niet het geval is geweest, Alleen Donderdagavond kan het in de cabine wel eens iets drukker en voller zijn dan gewoonlijk, om dat dan na de laatste voorstelling de film. die de afgelopen week draaide, ingepakt en verzonden moet worden. Maar over 't alge meen zult U, wanneer U ook in de cabine komt. slechts de operateur en zijn apoaraten aantreffen. Uit het bovenstaande moge het li du§ duidelijk zijn. dat de enkele uren van ontspanning, die U tijdens een voorstelling beleeft, vele uren van inspanning ge kost hebben. N.S.B.-er voor Bijzonder Gerechtshof Voor het bijz. Gerechtshof te Utrecht, had zich te verantwoor den de 51-jarige technisch' ambte naar H. W. van Veen, wonende te Soest thans gedetineerd, wegens twee gevallen van aanbrenging en verraad. In September 1942 had hij aan de Soester politie medegedeeld; dat zich ten huize van Mej. Snel- tjes aan de Wan Lenneplaan, twee ondergedoken jodenkinderen be vonden en enige tijd later volgde de schriftelijke mededeling, dat ten huize van de heer J. W.. A. v. d. Kluit, Bartolottilaan, de jood Max de Lange alias de Weerd, een schuilplaats had gevonden. Verdachte Van Veen bekende het hem ten laste gelegde, doch verklaarde zulks in overlegging met de Burgemeester van Soest te hebben gedaan, met wie hij de af spraak had gemaakt, dat bij hem inkomende bezwarende medede lingen aan de politie zouden wor den doorgegeven. Bij het verhoor gaf de president van het Hof blijk, maar matig ver trouwen te hebben in de goede be doelingen van verdachte, die een fanatiek N.S.B.-er w^s en talrijke rapporten heeft uitgebracht aan de Inlichtingendienst van de N.S.B. over diverse ingezetenen in de ge meente Soest. De behandeling van de zaak v/erd geschorst tot 29 December a.s. des morgens 9.30 uur. drie bedrijven van de bekende auteur Henk Bakker werd door het ensemble enthousiast voor het voetlicht gebracht. Deze nog vrij jonge toneelvereniging, die haar sporen op de planken nog moet verdienen, voelt zich, te oordelen naar haar prestaties, goed thuis te midden. van de vele andere en veelal oudere amateur-toneel gezelschappen in onze stad. Eerlijk gezegd was moeilijk te constateren of er onder de leden van het en semble in de toekomst een zal blij ken te zijn, die beslist niet „achter de gordijnen" thuis hoort. Ons viel vooral op het spel^ van mevrouw van Midlem, die door woord en ge baar niet naliet de beoogde afkeer bij het publiek te wekken.» Haar echtgenoot in het spel althans de heer J. Rijnders, zal zich, dunkt ons, vooral in het blijspel thuis blij ven voelen. Hij deed de zaal dete avond menig keer schudden van de lach. Alle. rollen werden overigens verdienstelijk vervuld. De avond werd geopend door de voorzitter der vereniging, de heer Huybers, die in een buitengewoon geestige speech een hele ledenver gadering afhandelde, allen welkom heette en enkele „eeuwige telaat- komers" onder daverend gelach een origineele beloning toediende. Mr. J. A. Walkate, voorzitter van de Federatie van Personeelsver enigingen, roemde vervolgens de medewerking, die de federatie voortdurend van de „Hapam" ont vangt. De avond werd bijgewoond door de directie en verscheidene speciale gasten. Na afloop werd tot twee uur gedanst op de muziek van Jan van Loo's band. Lezingen over het Simavi-werk We vestigen er de aandacht op. dat op Maandag 24 November van 17.4518 uur over Hilversum. I in de rubriek „Van het Rijk overzee", dr. Winckel, en op Donderdag 4 Dec. van 19.1519.30 voor de zender van de N.C.R.V. dr. Royer zullen spreken over het Simavi-werk. (Ingezonden mededeling) TIJ Dy VERS! Het programma voor de'biljartcom petitie van het district Eemland ziet er voor dc volgende week als volgt uit: Cadreklasse: 24 Nov. Tolsteeg II Noord Brabant III 25 Nov. Noord Brabant I Vergulde Wagen I 28 Nov. Gouden Ploeg I Tolsteeg I Eerste klasse libre: 24 Nov. Vergulde Wagen III Leusderkwartier I 25 Nov. Ons Genoegen I Gouden Ploeg II 25 Nov. Metropole I Zonneheuvel I 26 Nov. Ons Genoegen II Nieuwe Kei I Tweede klasse lib.ee: 24 Nov. Nieuwe Kei II Vergulde Wagen IV 25 N*\». Centraal II Metropole II 26 Nov. Soestdijk I Leusderkwartier II 26 Nov. K.O.T. I Animo I Derde klasse libre: 25 Nov. Vergulde Wagen V Gouden Ploeg III 25 Nov. Leusderkwartier III D.O.S. I 26 Nov. Middelwijk I Tavenu I 28 Nov. O.DL. I - D.O.S. I .28 Nov. Pauw I Oosterpark I Vierde klasse libre: 26 Nov. Animo II Tavenu III 27 Nov. Tavenu II Eemlust I 27 Nov. Soestdijk II K.O.T. II 28 Nov. Centraal III Ons Genoegen III Vijlde klasse libre: 25 Nov. K.O.T. III Middelwijk II 26 Nov. Metropole IV D.O.S II 26 Nov. Leusderkwartier IV Pauw II 28 Nov. Soestdijk III O.D.L.* II Zesde klasse libre: i, 26 Nov. Tavenu IV .Ons Genoegen IV 26 Nov. Oosterpark II Zonneheuvel ILI 27 Nov. Centraal IV Eemlust II De oplossingen van het kruiswoord raadsel waren weer zo talrijk, dat er haast geen doorkomen, aan was. En practisch allemaal goede inzen dingen. Dc namen van de win naars, aan wie de postwissels ver zonden zijn, volgen hieronder: 1. De heer H. de Kruyf, Gronin- gersiraat 25, Amersfoort, f 10. 2. De heer R. Keitz te Hamers- veld. 3. Mej. de Kroes, Stationsweg 414 te Woudenberg. 4. F. G. Henkei, Plersonlaan 14, Amersfoort. 5. Mevr. M. H. Hoogeveen-van Bokhorst, Schaepmanlaan 3 te Amersfoort, allen f 2.50. 4 Negentien Amersfoorters slaagden voor politie- examen In „Monopole" heeft men de laatste weken de candidaten voor het politiediploma zien komeft en gaan. Er waren dan ook 4278 ge- examineerden, waarvan afgewezen na het schriftelijk examen 2185. Tevens werden 442 reeds gediplo meerden afgewezen voor de aan tekening. Hiervan gaven 134 te kennen, dat zij opnieuw een diplo ma wensten te behalen, zodat 1800 candidaten voor het mondeling examen werden opgeroepen; 42 candidaten verschenen niet op het examen. Voor het mondelinge ge deelte wérden dus 1758 personen geëxamineerd. Totaal aantal afge wezenen mondeling examen 539. Totaal aantal geslaagden voor het politiediploma 1087. Totaal aantal geslaagden voor het politiediploma met de aantekening 132. Nam^n van de geslaagde Amers- foortse politie-ambtenaren: D. P. G. Beldnk en H. J. M. Niekel, beiden met de aantekening. C. v. d. Beu- kei, M. A. Cornelissen, G. J. Flik, H. van Goor, P. Graaf, H. W. Groe- neveld, B. van Harten, E. J. Jansen, H. Kruisbergen, M. J. Manten, M. J. Martens, J. A. Meuleman, H. H. Ruitenbeek, II. H. Smeels, A. H. Staal, H. Vos, N. Wit. Plaatselijk PIT opgericht Ten einde te komen tot oprich ting van een plaatselijk bureau van l Protestants Interkerkelijk Thuis front, waren gistermiddag in het Chr. Mil. Centrum afgevaardigden bijeen van bij het I.K.O. aangeslo ten kerken, militaire organisaties als „Pro Rege", N.C.O.V. en N.C. O.O.V., jeugdorganisaties e.a. Maj. Ds. A. W. T. Nijenhuis, secretaris van het P.I.T., zette taak en doel van het P.I.T., de zorg in de ruim ste zin van het woord voor de mi litair en het achtergebleven gezin, uiteen. Spr, belichtte aan de hand van onderscheidene voorvallen uit de practijk de talrijke facetten die deze taak heeft. Tot slot werd een voorlopig bestuur gevormd. Het secretariaat is gevestigd: Celsius- straat 75. „Paddeltje" in Amicitia Het Nederlands Jeugdtoneel gaf Vrijdagmiddag in „Amicitia" voor leerlingen van Amersfoortse scho len een tweetal opvoeringen van het toneelspel „Paddeltje'", een be werking van het zeer bekende ge lijknamige jeugdboek. Door een- juiste keuze van de hoogtepunten uit het boek, welke door knap uit gewerkte tussenscènes werden ver bonden, heeft de schrijver van het spel een levendig, boeiend en dus attractief geheel bereikt. Geduren de beide opvoeringen werden de avonturen van „Paddeltje", scheeps jongen van admiraal De Ruyter, door de schooljeugd met spanning gevolgd. Ook de leerlingen van Jiet middelbaar onderwijs verbloemden hun -enthousiasme niet. Geref. Kerk (L. Vrouwestr.) 10 uur ds. A. W. Wymenga (vloot- predikant), 17.30 uur ds. D. A. Zijlstra. (L. Costerplein) 9 uur dr. N. H. Ridderbos, 17.30 uur ds. A. W. Wymenga. (Tulpstr.) 9 uur d». D. A. Zijlstra, 17.30 uur dr. N. H. Ridderbos. Vrije Geref. Gern. (Muurhuizen 53) 9.30 ei. 17 uur godsdienstoef. 26 Nov. ds. D. van Leeuwen (Loe- nen a. d. Vecht).. Ev. Luth. Kerk 10.30 ds. J. Baay. Chr. Óeref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. 10.30 uur ds. S. C-osses Gzn. Rem. Gem. 10.30 uur dr. A. Mie- dema (Avondmaal). Vrije Ev. Gem. (Appelweg) dr. G. J. v. d. Bruggen (Utrecht). 'Oosters Apost. Episc. Kerk (A. Paulownal. 7) 10.30 H. Offerande Cür. Science Society (Perseyn- str. 9) 10 uur HoU. 11.15 uur Eng. dienst. Oud Kath. Kerk 10 uur H. Mis, 16 uur Vesper.' Vrije Kath. Kerk (St. v. d. Ha- gelaan) 10.30 uur H. Mis. Leger des Heils. Zat. 2021.30 uur straatzang. 20.10 uur Heili- gmgsdienst. 19 uur Openluchtmee ting. 20 uur. Verlossingssamenk. Leider adj. Barteling. Herv. Kerk. St. Joriskerk vm. 10 uur ds. Steenbeek. Jeugddie'nst. N.m. 5 uur ds. Gerritsen. Nieuwe kerk vm. 10 uur ds. Vermaas. N.m. 7 uur ds. Ten Have. Emma-kerk vm. 9 uur en 10.30 uur ds. Smits. N.m. 5 uur ds. Vermaas. Gymnasium, v.m. 10.30 uur ds. Hovy (Almelo). Kapel Zon en Schild vm. 10 "uur ds. Gravemeyer fs-Gravenhage). Rusthuis „Dé Lichtenberg" (Utr.- weg 299). Njn. 3.30 uur ds. Steenbeek. Jongerendiensten. Kerk (Appel- weg) vm. 10.30 uur de Heer M. Germans. Wijkgebouw vm. 10.30 uur de Heer C. Vos. Gebouw Im- manuel vm. 10.30 uur de Heer W. cie Gans. Jeugdhuis vm. 10 uur de Heer J. D. P. van Garderen. LEUSDEN. v.m. 10 uur ds. Hof stede. Bed. H. Avondmaal. Lokaal Aschat nm. 2.30 uur de Heer Schin&eL

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2