C l) Enorme menigte verwelkomde de Sint aan de Koppel m ioi m Quick behaalde kleine zege op Olympia f Enthousiast Soesterkwartier verloor van Tovers 2 Uit Amersfoort Gepavoiseerde stoomboot met veel enthousiasme begroet Triomftocht door de stad Een wanklank GRAND en CITY j ALLE Voorstellingen Prinses Elisabeth en Hertog Philip Mountbatten INTERVIEW MET SINTERKLAAS Kostelijk uur bezinning op eeuwige waarden Kunstnijverheids- expositie in Hef Baken Olympia-keeper was niet te passeren Klinkend besluit van Federatie concours Extra suiker voor Sint Nicolaas Techniek bracht Tovers de zege Over het Net in de opmars Maandag 24 November 1947 /"AMSTUWD door duizenden Amersfoorters, kinderen zowel als vol wassenen, heeft Sint Nicolaas Zaterdagmiddag met zijn twee knech ten, gezeten in een open landauer, zijn glorieuze intocht in onze stad gedaan. Bijna twee weken zal de grijze bisschop in ons midden vertoe ven. Groot was de vreugde over zijn terugkomst, die een periode inluidt van prettige voorbereidingen voor de grote dag 5 December waar op de goede Heilige in vele woningen een ogenblik persoonlijk zal ver toeven. Op deze sombere Novemberdag werd daaraan nog nauwelijks gedacht. En de ontelbaren, die zich Zaterdagmiddag langs de kaden van Grote en Kleine Koppel en op de daken en balcons van nabijgelegen woningen, fabrieken en pakhuizen hadden verzameld, waren alleen maar gekomen om de Sint, die als gewoonlijk per schip zou arriveren, een grootse ontvangst te bereiden. T T". OMSTREEKS twee uur heerste er reeds grote drukte in de stad. Vaders en moeders spoedden zich met hun kinderen naar de Koppel, de oudere jeugd vond haar weg alleen of in clubjes. De politie, leidde de menigte in de gewenste banen, in dit geval achter de tou wen, waarmede het kadeterrein was afgezet, dat voor de debarkatie van de hoge gast en zijn gevolg was gereserveerd. Tegen half drie be gon het er op te lijken dat de beide kaden de stroom van mensen on mogelijk kon verwerken. De politie had geen gemakkelijke taak om de enthousiaste schare in bedwang te houden. Kinderen die in het ge drang kwamen werden op de schouders genomen, jongens klom men-op eikaars rug en enkele schuiten, die aan de wal lagen ge meerd, werden met toestemming van de eigenaars stormenderhand door de jeugd ingenomen. Om streeks kwart voor drie arriveerde het muziekcorps „Wilskracht", dat Sint Nicolaas op zijn tocht door de stad zou begeleiden. Zie ginds Zo werd het drie uur en nog ver scheen de mast van de „Ramse- laar"-boot niet om de enige hon derden meters stroomafwaarts ge legen bocht in de Eem. Doch ein delijk vele kleintjes hadden de hoop al opgegeven en ook de oude ren werden wat ongeduldig klonk uit de „kopgroep" der be langstellenden, die zich aan de Kleine Koppel hadden opgesteld, geroep: „Daar komt de boot. daar komt de boot". Het gejuich plantte zich voort en zwol weldra aan tot een machtige welkomstgroet. Zak doeken kwamen voor de dag, nog meer kinderen werden op de schou ders gehesen en onder de tonen van het door „Wilskracht" gespeelde en door de duizenden meegezongen: JBKÈÈËïmZÉ!^ De Sint cn zijn knecht beginnen door duizenden jonge en oude Amersfoor- lers toegejuicht, de rijtoer door de stad. (Foto Stakenburg) Noteert U even GRAND: Carmen (18 jaar). 11.30, 18.-15 en 21 u. Zondag: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. CITY: Vrouw tegen vrouw (18 jr.) Zelfde tijden als Grand. REMBRANDT: Vrolijke jongens en Rin-tin-tin knapt 't op. (Elke leeft.) Vryd. en Zat. 11.30, 18.45 en 21 u.; Zon. 11.00, 16.15, 18.45 en 21 u. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 24 NOV.: A.B.v.L.O. Schermdcmon- straties en smalfilm. Amicitla. 20 uur. 25 NOV.: Amst. Toneel: „Van an der ras". Amicitia, 20 uur. N.R.V. Jan P. Strijbos: „Willem Barendsz-Walvisvaart". Markt hal, 20 uur. Vrouwen Electr. Ver. Bakmid- dag o.l.v. mevr. Zeldenrust-de Jongh. P.U.E.M.-Keuken, 14.30 u. Hij had er niet lang plezier van Met een kussensloop, waarin een bontmantel was geborgen, toog een Amersfoorter Zaterdag naar de bonireparateur. Op zijn tocht is hij blijkbaar achtervolgd, want plotseling werd het sloop met in houd uit zijn handen gegrist. De dader, zekere W. uit Amersfoort, is reeds aangehouden. De mantel is weer bij de rechtmatige eigenaar. Zwarte handel? Er werd een dame gearresteerd, die zonder daartoe gerechtigd te zijn een hoeveelheid vers schapen vlees cn een aantal ongemerkte boter in haar bez.it had Zij is op het politiebureau ingesloten. Rijwiel gestolen In de Spaarnestraat werd een rijwiel, dat achter een woning stond gestald, gestolen. „O, kom er eens kijken", voer Sint Nicolaas op zijn met vlaggetjes ver sierde schip, vriendelijk wuivend de Amersfoortse haven binnen. Het gure weer had de bisschop er niet van weerhouden zich tijdens de vaari door de haven op de voor plecht le begeven. De beide Pieten zwaaiden met hun roeden even vriendelijk als hun patroon met zyn wit bchandsclioende hand. Spoedig nadat de boot had aan gelegd, begaf de Sint zich aan de wal, waar hij na welkom te zijn geheten, met zijn knechten in de landauer plaats nam. Toen de stoet enige ogenblikken voor de gesloten overweg moest wachten, werd de koets op storm achtige wijze omstuwd, vooral toen de Sint pepernoten begon te strooien, waarvan de meeste helaas tot gr.jis werden vertrapt. Enthousiasme Ook langs de route welke de stoet volgde stond het publiek in dikke rijen. Hartelijk werd Sint Nicolaas toegejuicht en toegewuifd. Vriendelijk groetend en snoepgoed strooiend reed hij via Westsingel, Plantsoen West, Utrechtsewe^, Bergstraat, Arnhemseweg, Arnhem se straat en Zuidsingel naar de Langestraat. Voor het pand van de firma Rimselaar, waar de vrijgevi ge gast overdag zijn intrek zal ne men, dromden de mensen tot een bijna onbedwingbare menigte bij een. Van het trottoir naar de in gang van het magazijn kon slechts een smal looppad worden vrijge houden. Het was reeds tegen vie ren toen in de verte de muziek van „Wilskracht" hoorbaar werd. En enkele ogenblikken later kwam de landauer, welke door een grote schare vereerders werd gevolgd, onder daverend gejuich op de plaats van bestemming aan. De Sint, die er vermoeid uitzag, doch niettemin met jeugdig élan uit het rijtuig stapte, begaf zich vrijwel onmiddellijk naar de eerste verdie ping van het gebouw, waar zijn zetel reeds was opgesteld. Zijne Doorluchtige Hoogheid stond ons. voor hij met de begroe ting van de Amersfoortse jeugd be gon, een kort onderhoud toe. Hij was verheugd weer in Amersfoort te zijn, zo zeide hij. De bootreis had hem weliswaar vermoeid, doch dat mocht geen beletsel zijn om reeds dadelijk met zijn werk te be ginnen. Nadat hij enige bijzonder heden over de toestand in zijn land had verteld, kwamen de eerste klantjes de goede man de hand drukken. Sint Nicolaas bleek nog niets van zijn innemende persoon lijkheid te hebben verloren. Vrien delijk vermaande hij de kinderen, onderwijl zijn knechten wenkend wat snoepgoed uit te delen. Mogen wij afgaan op de indruk, die wij van ons bezoek meenamen, dan be looft het dit jaar weer een prettige Sint Nicolaastijd te worden. |-ï ET is jammer dat de vreugde A om de aankomst van Sinter klaas werd verstoord door moei lijkheden tussen de politie en het publiek, zoals we ze in onze stad gelukkig niet niet gewend ziin. Be zadigd politie-optreden, dat hier en daar een oogje weet toe te doen, moet festiviteiten als deze in de juiste banen leiden. Dat was ook Zaterdagmiddag mogeliik geweest toen publiek, dat zich op een mooi punt had opgesteld, korte tijd voor de aankomst van de boot opdracht kreeg zich daar te verwijderen en nu alle andere goede plaatsen inmiddels waren bezet weinig lust toonde het bevel op te volgen. Alles zou goed gegaan ziin als met plotseling enkelen der agenten be gonnen waren de vaders en moe ders met hullende kinderen aan de hand of op de arm hardhandig weg te duwen. Met name één jonge agent raakte geheel ziin bezinning kwijt. Wit van woede en met door slaande stem schreeuwde hij tegen de mensen aan de kant, hij storm de op ze in en gaf een man, die een klein kind op de arm droeg, zo'n hevige duw in de rug, dat een on geluk slechts werd voorkomen doordat de man in zijn val door andere mensen werd gestuit. Toen iemand tegen dit optreden protes teerde, greep de jeugdige gezags drager naar z\jn gummistok. Een ogenblik later daverde de begroe tingszang voor Sinterklaas langs de kade Het staat vast dat de orders van de politic dienen te worden opge volgd en dat het publiek in dit ge val dus niet vrij uit gaat. Maar het staat ook vast, dat politiedien sten slechts verricht kunnen wor den door personen, die behalve ver antwoordelijkheidsgevoel ook tact en zelfbeheersing hebben. Het scheelde Zaterdagmiddag weinig of er was een vechtpartij met de po litie ontstaan. En het gold hier slechts een "Sinterklaasfeest! Wij hebben tot nog toe bij volks verzamelingen altijd bewondering gehad voor het kalme, bezadigde optreden van de Amersfoortse oo litic, die zich steeds meer gaat ont wikkelen in de moderne zin: raad gever en vriend van het publiek te zijn, niet meer schrikaanjagende machtsdrager. Incidenten als die van Zaterdag, welke de felle ver ontwaardiging van het publiek op wekken. ziin uiterst schadelijk voor de goede verstandhouding tussen politie en burgerij, welke zich in Amersfoort juist in zulke goede banen ontwikkelde. Ingezonden mededelingen vertonen in een EXTRA REPORTAGE v.h. i HUWELIJK van k' lik. helpen bij de meeste pijr ie Ondanks technisch beter spel van de „Reds" toch een lage score Het spel van Quick kwam Zondagmiddag niet boven het middelmatige uit. The Reds waren technisch veel beter dan hun tegenstanders. Dat zij dit slechts in één doelpunt lieten uitkomen lag voornamelijk aan de schotloosheid van de voorhoede. Het aanvalsquintet hield in het geheel geen rekening met de sterke wind waardoor de bal dikwijls hoog over of ver Inaast het doel uit ging. Lukte het enkele malen om het leder voor de doelmond van Olympra te brengen dan stond daar de niet te passeren keeper. De stoomboot uit Spanje liep veilig Amersfoocts haven binnenOp de voorplecht de Sint en Piet. (Foto Stakenburg) Toen hij nog maar nau- ivelijks in Amers foort gearriveerd was. brachten wij St. Nicolaas Zaterdagavond een be zoek. Na lang zoeken vonden wij de goede Sint. die zijn woning bleek te delen met een kinderrijk gezin. Wc mochten plaats nemen en het viel ons op. dat het erg warm was in de kamer. Sinter klaas onze benauwde en tegelijk vragende gezich ten ziende, kroop nog wat dichter op zijn ka cheltje en schuurde zijn rug behaaglijk tegen de leuning van zijn gemak kelijke stoel. „Het is hier heerlijk, heren", zei hij ..Dat heb ik -aan Piet te danken Het is wat vochtig in Nederland cn met het oog op mijn leeftijd.... Zwart?informeerden wij. Maar Piet nam het gesprek over ..Lekkerrrr warrrm". vond hij ..An ders worden goede baa ziek". ..U wilde zeker weten I hoe ik me hier voel. I hè?", zei St. Nicolaas- „Nou. ik moet eerlijk zeggen, het bevalt me uitstekendBeter dan tn Frankrijk, want daar haclden ze zelfs geen tijd om me van de boot te halen. Er was er één. die me de kabinetsfor matie m de schoenen wilde schuiven..." St. Nicolaas vertelde verder hoe prettig hij liet vond weer in Amersfoort te zijn. De hartelijke be groeting aan de Koppel stelde hij bijzonder op prijs. Alleen maakte hij zich ernstige zorgen over de verdeling van zijn cadeautjes, met het oog op de samen- en inwo ning. ,.lk heb gelukkig een goede kracht aan Piet", zei hij ..Anders zou ik me werkelijk geen raad weten. Stel je voor. dat ik me vergiste cn tk zou de helft van de bewo ners van zo'n huis ver geten! Dat is nu toch mogelijk, niet waar?!" Gelukkig heeft St. Ni colaas ook verscheidene verbeterde toestanden gesignaleerd. Hij heeft gelezen over de wonin gen, die onze stad er bij krijgt en gezien, dat er andere winkels zijn ge komen. dat de Lange Jan zo'n stuk is opge knapt en dat Splintertje met een nieuw avontuur is begonnen. ..Handige jongen, die Splintertje', mompelde hij in zijn baard. „Een fijne knul". „Ook fijne bussen. Sin- tcrrrklaas"hielp Piet zijn baas. „Ach, ja. ja, dat zou ik bijna vergeten. Keurig hoor keurig, die bussen. En ik hoor dat hier bin nenkort ook een vlieg veldje komt". Toen wc afscheid na men informeerden we nog naar de trouwe schimmel. Piet had hem bij gebrek aan een stal. die het paard ongetwij feld verdient, in een schuurtje achter het huis gezet. Het brave dier droeg dit onrecht echter kranig cn hinnikte ons bij ons vertrek vriende lijk toe Als ieder slacht offer van de woning nood zo tevreden zou zijn met z n lot.... Maar we kunnen ook allemaal geen paarden zijn. Op de vooravond van de laatste Zondag van het kerkelijk jaar ver gastte Adnaan C. Schuurman ons met zijn Ned. Herv. Kerkkoor op een kostelijk uur bezinning op de eeuwige waarden. In samenwerking met de organist W. van der Hoeven van de Jacobikerk te Utrecht had hij een op de ernstige grondtoon van de liturgie van de laatste Zon dag afgestemd programma samen gesteld, waarop met één uitzonde ring alleen Noordduitse meesters uit de eerste helft van de 18e eeuw waren vertegenwoordigd. Instru- mentaliter stelden hun bijdrage de drie grote B's van 't orgel: Georg Böhm met een frisse Praeludium en Fuga in C groot. Dietrich Buste- bude, de geestelijke vader van de beroemde „Lübecker 'Avondmuzie- ken" met een scherp getekend werk in dezelfde stijl, en tenslotte Johann Sebastian Bach, die de invloed van deze meesters diep had ondergaan en verwerkt, in een van zijn diep doorwrochte orgelkoralen (waarbij de vocale uitvoering van het koraal in weerwil van de zeer ingetogen uitvoering door afwisselend vrou wen- en mannenstemmen toch enigszins het besloten instrumentale karakter van deze compositietech niek stoorde). Van de twee koorwerken wint Jakob Weckmann's onvolprezen cantate „Wenn der Herr die Ge- fangnen zu Zion erlösen wind" het van de cantate „Die Gerechten wer den weggcrafft" van de Neurenber- ger Joh. Phil. Krieger. Het om beurten dromerige en uitbundig jubelende van de eerste tekst en zijn conforme muziek kwam in deze ietwat weifelende uitvoering welis waar nog niet tot een volledige ont plooiing van deze rijke partituur. Daarin slaagde Krieger's werk beter Het ad hoe samengestelde strijkor kest kweet zich goed van zijn bege leidende taak en gaf ook de tussen spelen welklinkend. Ds. A. Braakman, die deze dienst leidde, had als tekst gekozen verzen uit 1 Cor. en belichtte in zijn korte toespraak de verschillende aspecten van de dood. Plet in weerwil van het slechte weer toch talrijke gehoor recht vaardigt de wens naar meer van deze geestelijk ongemeen verrijken de avonden, waaraan werkelijk gro te behoefte bestaat. Ad. Int. In Het Baken aan de Utrechtse- weg opende de Stadsarchitect, de heer D. Zuidcrhock, Zaterdagmid dag de door dit kunstnijverheidin- stituut gearrangeerde expositie. De heer Zuiderhoek achtte het een voorrecht mede te mogen hel pen bij de oriëntatie van het werk, dat in het wonderlijk ouderwetse huis wordt nagestreefd. Ons volk is een huiselijk volk, zo zeide hij. Bij geen enkel volk demonstreert zich zo sterk, dat genoeglijk terugtrek ken in .„eigen home". De heer Zuiderhoek stelde scherp de periode van pronk en pracht te- genover het modernisme. Nog gaat al ons interieur-werk aan deze overdaad mank. Wat geeft zo zeide hij een enkele bloeiende kersentak in een stijlvolle pul niet een grote voldoening. Men kan er de diepe eerbied voor de natuur in Deleven. Voor alles moet men zor gen, dat bij de inrichting van een interieur het een het ander huldigt. Sprekende over de pottenbakkers- kunst, die in Het Baken wordt be dreven, wees de inleider op de grote concurrentie van de gemechaniseer de bedrijven. Heeft zo vroeg hij zich af deze huisindustrie nog levensvatbaarheid? Hij achtte het geenszins een verloren zaak. Ieder mens moet zich van tijd tot tijd kunnen uitleven en losmaken van het gemechaniseerde. Wellicht komt er een tijd waarin deze twee elkaar vinden. Toch is er geen ongegronde vrees, dat door de mechanisatie de scheppende taak verloren gaat. In deze kamers nu zo zeide hij wordt dit oude handwerk hoogge houden. Bij het handweefwerk wordt de eenvoudige ziel een plaats in het productieproces gegeven. De heer Zuiderhoek sprak waarderend over het werk van Henriëtte Drost, die voor de patiënten in de sana toria met haar handwerklessen een deurtje naar het levensgeluk open stelt. Voor het werk van de schilder J. H. Pcnnings had de inleider veel bewondering. In het verdroomde werk is niet de koude, harde wer kelijkheid aanwezig. Men zoekt er naar het geheim, dat in een waas van tere schoonheid verborgen ligt. Er is een verrukkelijk spel van licht en donker, waarmede deze kunste naar zijn hoge visie op de dingen karakteriseerd. Na deze officiële opening, waar van velen getuige waren, volgde men met bewondering voor het oude handwerk de weefdemonstra- ties. (Op de expositie komen wij nog nader terug). Burgerlijke stand Geboren: Steven, z v J Volp en M J Engel. Gehuwd: J Pater en G Meijer, 1 G J van Zadel cn D v d Kolk. Overal waar gevaar dreigde dook hij op en wist met katachtige sprongen de bal in zijn macht te krijgen of terug te stompen. Hier door, en vermoedelijk ook wel door zijn gedeeltelijke invaliditeit, won hij spoedig de sympathie van het talrijke publiek, waardoor hij re gelmatig open doekjes kreeg. On danks bepaald goede kwaliteiten van deze keeper hadden The Reds hun grote veldmeerderheid beter tot uiting kunnen en moeten bren gen. De mogelijkheden waren er beslist. Goede open aanvallen, veel al ingezet door Arie de Jong, die op de midhalfplaats veel en goed werk heeft verzet, afgewisseld door keurige short-passes, dwongen het Olympia-elftal zich steeds in de verdediging terug te trekken. Bij een van deze aanvallen werd de druk op het Olympia-doel te groot. Drie, vier maal werd de bal ingeschoten en weer weggewerkt, doch Leeflang maakte tenslotte een eind aan de twijfel door de keeper het nakijken te geven. Twintig min. voor de rust had Quick het eerste en enige doelpunt in deze wedstrijd gemaakt. Over het verdere verloop van de wedstrijd valt weinig te zeggen. Olympia heeft meer verdedigend dan aanvallend gespeeld. De Olym- pia-aanvallen waren vrij ongevaar lijk en het achtertrio van Quick had niet veel moeite deze onscha delijk te maken. De halflinie, be staande uit Hienekamp, De Jong en Vos, was ook volkomen berekend voor haar taak, die meestentijds aanvallend was. In de voorhoede waren vooral v. d. Brink en Brand- sen zeer actief. De Waard voelde zich op de linksbuitenplaats niet erg op zijn gemak, terwijl Leeflang, hoewel hij het spel dikwijls goed verdeelde, als aanvalsleider te wei nig schotvaardigheid ontplooide. Nijenhuis voldeed wel doch blonk niet uit. Al met al heeft Quick een magere overwinning behaald. Was de eerste dag van het con cours van de „R.K. Federatie van Diocesane Bonden van Muziekge zelschappen in Nederland", nu één week geleden, reeds een volledig succes, de tweede nog sterker dan de eerste bezette concoursdag bracht in alle klassen zeer goede corpsen op 't toneel in de Markt hal. Het is dan ook opmerkelijk, dat de meeste orkesten met een eerste prijs gingen strijken; er werd slechts één tweede en één derde prijs gegeven. En nog meer opmerkelijk is het feit, dat de fanfares en harmonieën uit kleine dorpsgemeenschappen zulke opmer kelijke prestaties leverden, dat zij boven het vereiste aantal punten van 378 uitstegen en naar een vol gende klasse promoveerden. Ver leden Zondag was dit alleen 't ge val met de Harmonie St. Caecilia uit Utrecht. Maar de veel kleinere Harmonie Concordia uit Loon op Zand, die zeer soepel en licht als vrij werk „Le retour au pays" van Mendelssohn had geblazen, gaf daarna de beste vertolking van de verplichte lid-fantasie van Masse net en verwierf terecht met 387 punten de zo zwaar omvochten Federatie-wimpel. Na deze muzi kaal afgeronde uitvoeringen maak te ons „Wilskracht", wel is waar door enige uitvallers wegens ziek te gehandicapt, een vrij slappe in druk. Technisch is het corps heel wat mans, maar alles is nog log en dik, weinig doorzichtig, terwijl ook de zuiverheid nu en dan gevaar lijk in 't gedrang komt. De wederom door de H. H. Jos de Klerk, J. Langeveld en M. Gruithuyzen gevormde jury kende de volgende prijzen toe. Klas 4: Fanfare T.A.V.E.N.U., Dc Kwakel, 346 pt.; Fanfare St. Jan, Zoeterwoude, 338 pt.; beide eerste prijs. Klas 3: Fanfare St. Caecilia, Mil- heeze, 336 pt.; Fanfare Kunst na Arbeid, Houten 341 pt.; beide eer ste prijs. Klas 3, Harmonie St. Jan, Laren, 284 pt.; 3e prijs; Harmonie Jon genscongregatie, Drunen, 378 pt.; le prijs met promotie. Klas 2: Fanfare Apollo, Noord Scharwoude, 336 pt., le prijs; Bo- venkerk's Fanfarecorps, 326 pt., 2e prijs. Klas 2: Harmonie Gaudete in Domino, Cuijk, 380 pt., le prijs met promotie; Harmonie Crescen do, Bovenkarspel, 324 pt., 2e prijs; Harmonie St. Gregorius, Kwints- hcul, 354 pt., le prijs. Klas 1: Harmonie St. Francis- cus. Delft, 337 pt., le prijs; Har monie Concordia, Loon op Zand, 387 pt., le prijs met promotie; Harmonie Wilskracht, Amersfoort, 336 pt., le prijs. De uit de eerste klas gepromo veerde corpsen gaan over naar de nieuw gevormde hoofdklasse. Wethouder Soestbergen bracht tenslotte dank aan alle medewer kers, aan de hardwerkende jury en aan- Wilskracht voor de uitste kende organisatie van het con cours. Een schermutseling voor het Olympia- doel waarbij de actieve keeper met een forse sprong in het bezit van de bal tracht te komen. (Archifoto) Het Centraal Distributiekantoor deelt mede dat de bonnen 026 en 524 aangewezen z(jn voor het extra rantsoen voor 200 gram suiker of versnaperingen, of 400 gram jam voor Sint Nicolaas. Deze bonnen z^jn geldig t.m. 13 December a.s. HOOFDPRIJZEN STAATS LOTERIJ 502e Staatsloterij, 5e klasse, le lijst: 1000.—: 1087, 12176, 14410, 15102. 15785. 21641. 400.— 158, 6288, 10437, 11115, 12004. 200.—: 1660. 4284, 9250. 100.— 5003. 6002. 12345, 15916, 17256, 19465, 19687. 21185. Het is een onmiskenbaar feit dat Soesterkwartier met het versterkte twaalftal,, steeds betere resulatcn behaalt. Wel werd gisteren op Birk- hoven met 03 van Tovers verloren, doch 25 minuten voor het einde was de stand nog dubbel blank. Dit was vooral te danken aan subliem vcrdedigingsspel. Nog vers in ons geheugen ligt de wedstrijd in Zeist toen onze stadgenoten een 93 nederlaag geleden hebben. Toen was Tovers heer en meester van het korfbalveld en kon Soesterkwartier met fel verdedigen slechts trachten dc nederlaag zo klein mogelijk te houden. gegrond. De aanvallers kregen kan sen. Jammer was het dat Mevrouw Muns enkele kansen niet benutte. In plaats daarvan vergrootte mei Van Kalken, de voorsprong van To vers tot 03, toen mej. Van Empe- len haar een kleine schietkans gaf doch dit was voor een speelster var. formaat als mej. Van Kalken vol doende. Hoe geheel anders was het nu. Twee gelijkwaardige krachten speel den en vochten om een doelpunt. Wij zagen buitengewoon goed spel van Trudi van Hienden, die deze middag toonde haar plaats in het twaalftal waard te ziin. Voor Muns c.s. in het middenvak was zij een goede steun. Gouverneur en Van Empelen en niet minder dc dames Wijnen en Muns hadden het zwaar in de verdediging, doch zij kweten zich goed van deze taak. Het was in de aanvang duidelijk te merken, dat de Zeistenaren, niet op zo'n te genstand hadden gerekend. Hun verdediging beheerste echter het spel. Er was voor de Amersfoortse aanval geen doorkomen aan. De tweede helft gaf aanvankelijk het zelfde spelbeeld te zien, zelfs kreeg Soesterkwartier een klein over wicht door het goede middenvak- spel. Er werd in een fel tempo ge speeld. Toch zou het enthousiasme van Soesterkwartier het moeten af leggen tegen de techniek van To vers. Toen in de tweede helft vijf- en-twintig minuten waren gespeeld, liet Van Empelen zijn tegenstander op grote afstand vru en van deze gelegenheid maakte De Meyere ge bruik om een afstandschot te los sen, dat doel trof. Tovers had de leiding, eindelijk gekregen en daar door raakte Soesterkwartier het evenwicht kwijt. Zou dc verdediging het houden? Het zou blijken van hiet want hoewel goedkoop bracht de tegenstander van J. Gouverneur de stand op 02. De vakwisseling bracht de Soesterkwartierverdedi- ging nu in de aanval. Er was weer hoop bij Soesterkwartier en niet on- Over 't Net I is bezig aardig om hoog te klimmen op de ranglijst. Nu werd het voor de eerste klasse veel te zwakke Tuindorp II met 100 verpletterd. Schild, Van Leersum en Lambrechts wonnen, zoals uit de uitslag blijkt, alle par tijen. Het tweede team wist een onverwacht punt te veroveren door tegen yTTC m 5_5 gelijk: te spelen. Daar Knoppers, C. Roos en Jellinek allen hun eerste singles wonnen werd het 30 voor de Amersfoorters; Knoppers en Roos verloren echter hun andere singles, terwijl Jellinek bleef winnen, zo dat na de singles de stand 54 voor Over 't Net was. In de dubbel wisten de Utrechters echter de overwinning te behalen. Een nog betere prestatie ver richtte het derde team door het ongeslagen Gisona I eer punt te ontnemen. Hier werd het via 31 voor de Amersfoorters 45, maar J. Roos en Goedhart wisten er in de dubbel 5-5 van te maken. Goed hart won twee singles. J. Roes eveneens twee, o.a. tegen Ulrich, die zodoende zijn eerste nederlaag in de competitie leed. Over 't Net IV versloeg zijn enige concurrent Iduna I met 82 en heeft hierdoor met grote voorsprong de leiding van zijn afdeling. Bremmers won drie, Raabe en van Sorgen ieder twee partijen. Ook het vijfde team blijft aan de kop door een 64 overwinning op PVH II; Doekes behaalde drie, Sneep twee winst punten en in de dubbel werd het zesde en beslissende winstpunt be haald. Woensdag a.s. speelt Over 't Net V tegen zijn grootste con current Demka IV. Over 't Net VI moest de leiding afstaan door een onverwachte 64 nederlaag tegen Zeist X. Van der Tak won zijn drie partijen en ook de dubbel was voor de Amersfoorters. „Keientrekkers" vierden eenjarig bestaan De Amersfoortse Wandelclub „De Keientrekkers" bestaat dezer dagen één jaar. Ter gelegenheid hiervan organiseerde de vereniging Zater dag een feestavond in „Amicitia". Het eerste gedeelte van het pro gramma werd verzorgd door de to neelvereniging „Na Arbeid Ont spanning", die twee kluchten ten tonele bracht, welke herhaaldelijk grote hilariteit in de niet overmatig volle zaal deden ontstaan. De heer E. v. d. Veer, voorzitter der wandelclub, opende de avond en vroeg vervolgens tijdens de pau ze even de aandacht voor het be lang, dat ten opzichte van geest en lichaam in de wandelsport Is gele gen. Hij herinnerde er aan, dat „De Keientrekkers" in de korte tijd van haar bestaan reeds veertien prijzen heeft behaald, waarvan vier eerste prijzen. Aan het einde van de pauze werd een verloting gehouden, waarna het toneelensemble zijn programma af werkte. Nauwelijks was het doek onder voortdurend enthousiast ap plaus voor de laatste maal weer dichtgegaan, of de eerste paren zwierden, op de muziek van „The Bibikry Boys", reeds over de dans vloer. Het werd onder de goede lei ding van Bert Kamperman een zeer geanimeerd bal, dat tot diep in de nacht voortduurde. Willem J. van Dam exposeert In „De Haverkamp" te Soest ex poseert tot 6 December de Amers foortse kunstschilder Willem J. van Dam. De heer Jo Blok heeft Zater dagmiddag deze tentoonstelling on der grote belangstelling geopend. De geëxposeerde schilderijen, etsen en litho's geven een goed beeld van de opvattingen die deze kunstenaar heeft. Burgemeester Baron Bentinck en zijn echtgenote toonden even eens hun belangstelling voor het werk van deze Amersfoorter. Kamperman jury-lid De Amersfoortse dansleraar Bert Kamperman maakte deel uit van de jury der danswedstrijden voor indi viduele deelnemers en teams, le, 2e en 3e klasse, welke Zondag in „Bel- levue" te Amsterdam werden ge houden. Leusden Leusden verloor ODnieuw De voetbalvereniging „Leusden verloor wederom op eigen terrein. Thans was het Barneveld, die de hekkensluiters twee punten ont futselde. De rust ging in met 30. Na de rust scoorde Barneveld nog tweemaal zodat de eindstand met 50 in 't voordeel van Barneveld kwam. Heimii vierde feest In de grote zaal van Hotel De Mof gaf de culturele afdeling van de Nederlandse Heidemaatschappij Zaterdagavond een feestavond. De talrijke aanwezigen genoten van het toneelstuk, het Wespen nest, dat goed voor het voetlicht werd gebracht. Het laatste gedeel te van de avond was voor de dans- lugtjgen.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2