Hilling Onze SINTERKLAAS puzzle jjf WONDEREN OP 5 DECEMBER Liesbetje wordt toch niet vergeten Verhaal van een klein groot-meisje, dat nog in St. Nicolaas wilde geloven TUINKALENDER Nieuwspalet Radio-programma Zaterdag 29 November 1947 5 door ANNA BLAMAN (Ingezonden mededeling) EDITH meende zich te herinne ren dat ze twee jaar geleden nog een onomstotelijk geloof had in Sinterklaas. Hoe ze thans, twaalf jaar oud, was gekomen tot een smalend dementi, ze wist het niet. Dat was dus klaarblijkelijk een proces geweest op de lange baan. Thans had ze de vijfde December tegemoet geleefd in het besef dat zij en haar huisgenoten cadeautjes zouden gaan kopen en die op de avond van die dag zouden uitwis selen middels een met tabbaard en mijter uitgedoste gewone-man. Maar Sinterklaas, de echte Sinter klaas bestond niet! Juist doordat ze zich boven het kleine-kinderen- geloof verheven voelde en zich zo volwassen op de gebeurtenissen dacht voorbereid trof haar de emo tie die haar greep toen ze, van school naar* huis lopend op de be wuste dag, een imposante Sinter klaas zag, hoog gezeten óp een paard, welwillend nijgend en naar alle kanten wuivend en met een milde glimlach voor de rumoerig opdringende juichende jeugd. Ze keek met schroom naar de heilige op en ze kon met de bes te wil van de wereld geen verklede gewone man in hem zien. Het purperen gewaad met gouden biezen hing in plooien van zijn ietwat vermoeide schouders en de mijter sierde een eer biedwaardig hoojd dat als 't ware gevat stond in het zilveren grijs van haren, snor en baard. Ze dacht eraan dat die no bele leeuwenkop ook tot haar zou kunnen nijgen en dat zijn blik dan ook op haar zou kunnen blij ven rusten, mild en aan dachtig. Ze kreeg er een hartklopping van. En, naar huis lopend, moest ze zich steeds maar be wust maken dat Sinter klaas toch heus niet be stond. Als ze daar niet meer zo onomstotelijk van doordrongen kon zyn, tot in haar diep ste gevoel, dan zou ze vanavond, bij het bezoek van Sinterklaas thuis, misschien kin derachtig schijnen, een kleur krijgen, of hak kelen, of zo iets, als hij het woord tot haar zou richten. Die zorgen beklemden haar nog toen ze de stoep van het ouder lijk huis op klom. Wacht even, jongedame! Het was de leraar die een étage hoger woonde. Hij lachte bijna met even milde wel willendheid als die Sinterklaas op dat paard. Alleen, hij was te jong en te gewoon om ook maar een schijn van eerbied te kunnen wek ken. Bovendien voelde ze heel goed de ironie in dat: jongedame! Hij stak de sleutel in het slot en open de de deur. En, zei hij toen, geen slecht geweten? Niet bang van Sinterklaas? Ze was te verlegen van aard om boos te durven zijn. Ze zei enkel: Ik geloof er niet meer aan, en liep hem schichtig voor bij de trap op. ONDER het eten wasser al een opgewonden stemming onder de kleintjes en de ouderen deden daarin mee. Kom, dooreten, want stel je voor dat hij straks komt! Hoor ik hem daar al? Het broertje keek onafgebroken naar de ka merdeur en het ^usje bleef veilig heidshalve in de beschermende na bijheid van moedér. Dan waren er nog twee oudere zusters die beiden een verloofde aan haar zijde had den, onuitstaanbare jongens, dat zal'blijken, en nog een zuster tussen haar en die oudere zusters in, zon der verloofde. En dan was vader er. Edith voelde zich verschrikke lijk alleen. Ze had haar strijd om het rustige volmaakte ongeloof ten opzichte van Sinterklaas opgege ven, niet omdat ze die als hopeloos zag, maar omdat dat misschien de beste methode was om koelbloedig te zijn als het moment der beproe ving dóar was. NieT denken dus, al leen maar proberen je niet zo al leen en onbeschermd tussen de partijen in te voelen staan, tussen de volwassenen en de kinderen, maar je gewoon één voelen met de volwassenen. Maar helaas, geen van die volwassenen maakte het haar daarmee een beetje minder moeilijk. De ouders hielden zich bezig met de kleintjes, de zusters met de verloofden wisten niet eens meer dat er een Edith bestond en die zonder verlóófde was buiten gewoon verdiept in een boek en hoorde of'zag niets. OP een gegeven moment werd er gebeld, langdurig en drin gend. Dat moest hij zijn! Vader sprong op, moeder nam de klein tjes die met verstarde gezichtjes afwachtten onder haar hoede, de zusters gichelden onderdrukt en zochten zogenaamd bescherming dichtbij die verloofden waarvan de één een student met krulhaar en de ander een student met geplakte- haren was, en die met het boek leg de dat boek opzij. Ze hoorden vader op de gang praten, eerbiedig, zo eerbiedig als men eenmaal praat met een Sinterklaas. Vader zwaai de de kamerdeur wijd open: Komt a binnen, Sinterklaas. Zo, zo, zei Sinterklaas. Hij was indrukwek kend. Hij droeg een tabbaard die naar lavendel geurde. De mijter tooide een goedaardige leeuwenkop waarin de ogen mild glimlachten. Hij hield zijn bisschopsstaf in de met kant geganteerde hand met een v/aardig en enigszins vermoeid ge baar. Edith kreeg een hartklopping. Haar blik speurde hartstochtelijk naar geruststellende verraderlijk heden zoals beslijkte gewone-man nenschoenen onder de bedrieglijk echte tabbaard uit of een belache lijke pluizige baard duidelijk van watten. Maar neen, deze droeg muilen en zijn baard was van echt haar. Vader was natuurlijk zo be leefd geweest zijn bagage te dragen, een groot pak vol cadeautjes. Va der maakte ook dat pak voor hem open. Zwarte Piet was maar niet met hem meegekomen want, o vreugde, wat een lieve goede kin deren waren hier, ongeacht hun kleine fouten. Hij richtte zich eerst tol de kleintjes die met prachtige argeloosheid geloofden, beschroomd waren en hem bedankten met stem metjes die van pure beschroomd heid hees waren. Toen gebeurde het vreselijke. Hij richtte zich tot Edith Ze kreeg een kleur en toen werd er gegrinnikt. Ze kon zich niet dwingen tot een volwassen wetende glimlach en ze bedankte hakkelend, bijna even geïntimi deerd als de kleintjes dat hadden gedaan. Ze voelde nog de greep van dig met kant beklede hand om de hare, een raar aanvoelende hand, toen ze zich beschaamd over haar cadeautjes boog. Er gebeurde nog veel meer daarna wat toen niet eens meer tot haar doordrong. Maar het allervreselijkste ging gebeuren toen de kleintjes na het bezoek van Sinterklaas naar bed waren en Sinterklaas ten tweeden male kwam.» Hij klopte op de ka merdeur en kwam dus nog een keer terug. De onuitstaanbare verloof den barstten daarop in lachen uit en Edith merkte dat haar zuster met het bock bloosde van ergernis. Lach niet, zei Sinterklaas, alsof jul lie niet werkelijk in me geloven zou. Ja, bén je wel jezelf, riep de student met krulhaar. Of ben je een imitatie, riep de andere. Zo ging dat door en Edith luisterde ge spannen toe. Jullie moest wat meer geloof hebben, zei hij toen streng en keek daarbij naar haar, dacht ze. Wat kan ik meer doen dan, ge trouw aan mijn traditie, jullie wen sen trachten te vervullen! Er werd wéér gelachen, maar de zus ter met het boek deed daaraan wéér niet mee. Daarom misschien keek Sinterklaas naar haar en voegde haar de wonderlijke woorden toe: Geen wens van jou die mij geen wet zou zijn, dat weet je. En wat was haar antwoord on behoorlijk! Schei toch uit, zei ze. Maar overigens leek het er sterk op alsof ze voortaan al haar ntstem- rrfingen wenste te stuwen in een blos gelijk aan t' purper van een tabbaard. Schei toch uit! Edith schaamde zich voor haar. Maar de studenten en de gichelende zusters maakten het nog erger: Maar dat gaat niet, ouwe jongen, je bent bis schop, dat vergeet «je even. En een bisschop van ruim 1600 jaar! Toen een gichelende zus ter: Dus geen schijn van kans. En de tweede gichelende zuster f Of hij moet een wonder later plaats vinden. Een wonder! Daarop hief de eerbiedwaardige getabbaarde figuur magisch bezwe rend zijn met kant beklede hand en liet die in de lucht zweven. Hij hield het hoofd wat achterover zo dat zijn echt haren baard naar vo ren schoot. En met één radicale ruk van die gerede hand ont deed hij zich daarvan niet haar na haar, neen, alle haren tegelijk! Een wonder! Achteloos wierp hij zijn baard terzij. De mijter stond toen schuin gekanteld boven een jong naakt gezicht, de tabbaard hing ontluis terd om een gestalte die zijn eerbiedwaardigheid bruusk van zich af schudde en scheen te groeien. Welk een wonder! Een gewone jongdman stond daar, maar in het heilige gewaad van Sinterklaas Een doodgewone jonge man die zij goed kenden bovendien, dat leraartje van één étage hoger. Hij lachte luid met de stu denten mee, zette de mijter af, ontdeed zich van zijn kanten hand schoenen en wou toen op die ene zuster toelopen, die met dat boek. Maar hij bezon zich. Even dat ding afdoen. Daarmee bedoelde hij de tabbaard. En hij liep de kamer uit. Niemand lette er op Edith al die tijd. Die zat maar kleintjes achteraf. Maar waarom keek ze zo onthutst? Waarom kon ze wel huilen? Ze wist toch zeker zelf allang dat Sinterklaas niet werkelijk bestond! Die kleine Edith! Toch voelde ze zich diep ontgoocheld, diep verraden zelfs, en eenzamer dan ooit. De grote men sen moesten nog mflar steeds erg lachen om dat wonder dat ze had den zien geschieden. En dat kwam goed uit Zo merkten ze tenminste niet dat zij, die kleine Edith, aan de wonderen in grote-mensenstijl moest wennen. En zo merkten ze er niets van dat ze tegen tranen vechten moest en langzaam aan pas weer gewoon kon zijn en blij met haar cadeautjes. Toen ze in haar bed lag dacht ze nog een hele tijd, dwars en heel dapper tegen haar ontgoocheld kinderhartje in: Ik wist toch zelf allang dat Sinter klaas niet werkelijk bestond. Totdat ze ingeslapen was en in een droom misschien weer twijfelde. (Ingezonden mededeling) (eau de cologne] Een voornaam SL Nicolaas geschenk 1 DECEMBER. - Tot de bolge wassen. die als kamerplant worden gehouden, behoort de Hacmanthus. ook wel genaamd ..Poederkwast". Deze laatste naam ontleent ze aan dé Ipische vorm van haar bloem die door lange naar buiten stekende meeldraden wel wat op een poederkwast gelijkt. De bol kan in het laatst van de win ter of in het vroege voorjaar worden opgepot. Te midden van de brede, ste vige bladeren ontwikkelt zich de bloemstengel. In de zomer vraagt de plant tamelijk veel water en nu en dan wat mest. Des winters bevindt ze zich in rust. Van de verschillende soorten is de Hacmanthus albiflos wel een der meest aanbevelenswaardige. Deze is altijd groen en verliest dus niet haar bladeren. Bij een goede behandeling kan een Hacmanthus in haar levens duur wel ieder jaar haar typische, mooie bloemen vertonen. Rare Chinees! Aan de Duitse generaal Von Falkenhausen die tijdens de oorlog militaire bevelhebber tn België was. heeft generaal Tsjang Kai Sjek het Chinese staatsburgerschap aange boden. Von Falkenhausen, ligt thans in een ziekenhuis in Bad Kissingen (Hessen). Hij was van 1934 tot 193S militair adviseur van Tsjang Kai Sjek. maar werd naar Duits land teruggeroepen, toen Japan zich bij de As aansloot. T N gedachten verzonken liep Ma- A rion Kuyper naar school. Het was allemaal zo vervelend. Waar om kreeg zij met Sint zoveel ca deautjes en waarom werd Liesbcth yan der Molen ieder laar vergeten Als Sinterklaas de namen van de kinderen en de pakjes telde, kon h\i immers niemand overslaan. Zo iets was gewoon on-mo-ge „Zeg juffie, kun je niet beter uit kijken Straks lig ie nog onder een auto," begroette Anneke Bloem haar klasgenootje luidruchtig. „Ik heb je wel tien keer geroe pen. maar je hoorde niets. Vertel eens op Marion, dacht je aan iets prettigs?" Marion schudde haar hoofd. Nee aan iets prettigs dacht ze nu juist helemaal niet. „Ik kan me maar niet begr\jpen, Anneke, hoe het mogelijk is, dat Sinterklaas Liesbeth ieder jaar ver geet. Moeder denkt, dat Sinterklaas haar vergeet, omdat ze in zo'n ver laten huisje diep in de polder woont...." Anneke vond het ook wel naar voor Liesbet, maar wat kon je er eigenlijk aan doen? Liesbet paste altijd goed op haar zusje, dat nog maar in de eerste klas zat. ze leer de heel goed en ze kwebbelde nooit veel onder de les. Alleen maakte ze haar huiswerk altijd vol met vlekken, maar dat kwam, omdat er zoveel broertjes en zusjes aan één tafel moesten zitten, 't Was echt dom van Sinterklaas om zo'n '.lef kind over te slaan. Opeens trok Marion haar arm uit die van Anneke. „Ik weet het." jubelde ze .„Ik heb een pracht plannetje bedacht. „Vertel op!" zei Anneke nieuws gierig. „Nou moet je luisteren. Wjj schrijven vanavond een brief aan Sinterklaas en dan vertellen wij hem, dat wij wel naar het huisje van Llesbct zullen gaan om cadeau tjes te brengen, als Sinterklaas het te druk heeft. Is dat geen heerlijk plan Anne ke? Toe zeg eens wat." ,tJe bent een reuze reus Marion. Vanavond kom ik bij ie en dan gaan we samen de brief schrilven. En nu toet dicht hoor. We zijn al vlak bij school en daar heb ie Liesbetje ook al." Vijf December tv/t ET een harde slag viel de deur achter Marion dicht. „Gauw naar Anneke toe" dacht ze. Zou Anneke ook zoveel voor de broertjes en zusjes van Lietbetje gekregen hebben? Z\\ had notabenc een heel grote taart, een doos vol met suikergoed en marsepein en dan nog een doos met levensmid delen gekregen. En de taart zag er zo lekker uit. Nog lekkerder dan de vader van Anneke in ziin winkel had staan. Gelukkig daar kwam Anneke ook al aan. Het was eigenlijk nog veel te vroeg om naar school te gaan. ..O. kind wat ben ik moe van' 't hollen," hijgde Anneke. „En ik heb een bende in mijn En samen schreven Marion en Anneke een brief aan Sinterklaas, om hem te vertellen, dat zij wel de cadeautjes naar Liesbet zou den brengen, als Sint het te druk had. schoen gekregen, vanmorgen. Voor alle ne^en kinderen een klein ca deautje, voor moeder Van der Mo len een paar lekkere wollen hand schoenen en voor vader Van der Molen een paar sokken. Anneke's ogen glinsterden van pleizler. „Mijn moeder heeft ook nog een heleboel kleren klaarge legd waar wij thuis uitgegroeid z\jn. Het was me een pak. wel zó groot." Anneke zwaaide met haar armen om Marion duidelijk te maken hoe groot het pak wel was. Uitgelaten pakten ze elkaar bii de handen en maakten een vreugdedansje mid den op straat. „En Kees, onze knecht brengt (Ingezonden mededeling) A L T IJ D, VERS! •f» Generaal Devers, bevelheb ber van de Amerikaanse grond troepen, heeft medegedeeld, dat de sterkte der 82ste luchtlandingsdi visie zal worden opgevoerd tot 1C.000 man, waarvan 17 negers zullen zijn. De enige andere Ame rikaanse luchtlandingsdivisie is de 11de die zich momenteel in Japan bevindt. Met de „Nieuw-Amsterdam" vertrokken naar de V. S. Albert Doyle, de afgetreden consul-gene raal der V.S. in Amsterdam; mevr. M. R. B. Symmers, de dochter van de Amerikaanse ambassadeur dr. Herman Baruch en prof. Guy Va nier, hoogleraar in Montreal. In Southampton gaat Mackenzie King Canada's minister-president, aan boord. •f* Een commissie uit het (R.K.) Centrum voor Staatkundige Vor ming heeft als haar mening uitge sproken, dat het recht tot het hou den van openbare godsdienst-oefe ningen binnen gebouwen en beslo ten plaatsen zonder voorbehoud in de Grondwet moet worden erkend. De „Gerrit van der Veên- verzetsmedaille" is aangeboden aan de Leeuwarders S. J. Regney, H. H. Buisman, ir. B. C. van Balen Wal- eter, F. Hettema en S. Hepkema, omdat deze in de hongerwinter schepen met levensmiddelen naar Amsterdam zonden en kinder transporten organiseerden. De bekende „bengel" van de Amsterdamse beurs is door de Duitsers geroofd. De hoofdstedelin gen hebben nu geld bijeengebracht om een nieuwe klok te kopen. Zij wordt gegoten bij Petit en Fritsen in Aarle-Rixtel. Breda zal in het vervolg gas betrekken van de Nederlandse Staatsmijnen. Oplossingen voor Donderdag op een briefkaart in te zenden aan do redactie van ons blad. Voor goede oplossingen stellen wjj prijzen beschikbaar: een van f 10,en vier van f 2.50. VOOR DE PRIJSWINNAARS ZIE PAGINA 2 Een brief in domino-stenen Lous van Veen reikte, schuddend*van het lachen, het briefje dat zij eind November in de bus vond, aan haar man over. „Die malle Toos", zei ze, „die nodigt zichzelf en haar familie zo maar bij ons uit, als wij als tegenpres tatie dan Enfin, lees zelf maar!" Maar dat was ietwat te veel van haar echtgenoot ge vergd. Die kende niet het ge heimschrift in dominostenen, waarin het briefje was ge schreven. Daarom leggen wij het onze lezers voor. Elke dominosteen vervangt een letter in dit briefje, dezelfde steen ook dezelfde letter (een om drie is daarbij hetzelfde als drie om een. twee om vier dezelfde als vier om twee enz. enz.). Waar we ook weten, dat Toos aan Lous schrijft, is het ontcijferen al niet zo moeilijk meer. Wie daarenboven be denkt dat Toos' echtvriend Jan heet. en Lóus haar betere helft Ko noemt, die zal zeker er in slagen te ontcijferen, wat het briefje behelst. Veel succes enveel cadeautjes op 5 December en 0 aan het eind van het jaar. HOOFDSTUK XXXI „O, in de baai van Vera Oruz huist een groot geheim....!" De volgende morgen waren we al in Orizaba en diezelfde avond kwamen we in Cordoba aan. In het duister flitsten de lichten van trams en auto's en fietsen ons voorbij. In het hotel was electrisch licht en een badkamer en het was er al even vervelend als in welk ander groot hotel. We ble ven niet lang in Cordoba: de volgende morgen bracht een puffend treintje ons door de bergen naar Vera Cruz. Daar schitterde van verre de Golf van Mexico ons tegen. Die middag zaten we in de schaduw van palmbomen op een terras van een restaurant, dat aan de kust van de baai van Vera Cruz lag. Een koele bries woei over het wa ter. maar de zwaardere lucht aan de kust maakte ons loom. Nu. er was gelukkig geen reden om bijzonder actief te zijn. In de haven ik kon het schip zién lag de hagelwitte SANTA CA- TALINA voor anker Graaf Paul had de biljetten al gekocht. Die avond zouden we aan boord gaan. De volgende morgen zouden we reeds op weg zijn naar New Orleans. Natuurlijk hadden we daar een trein kunnen nemen, maar graaf Paul vond het beter dat we per boot do reis naar New York maakten. Nu, ik vond het best. Ik hield al tijd veel meer van een bootreis dan van een rit met de trein. Ons samenzijn, daar onder de palmen aan de baai van Vera Cruz had iets plechtigs. De dokter zei: „Het is je laatste dag op Mexicaanse grond. Dat we jullie beiden hier weer terug mogen zien!" Hij dronk hierop en nog eens. Ja, dit was wel het eind van ons Mexicaanse avontuur. De schooltijd naderde nu met dreigen de snelheid. Toch was ik vrolijk. Eerst wist ik zelf niet waarom; maar toen de dokter mij met iets als een verwijt in zijn stetm vroeg: „Waar om ben je zo opgewekt. Jonska?" toen wist ik het. Het was de ratelslang op de campo van Chin- quinquira, die mij deze les had geleerd de les die je telkens wéér leert en weer vergeet cn dan weer opnieuw moet leren dat hetgeen je over komt toch maar een bagatel is, bij wat je be spaard blijft. „Ik ben blij omdat graaf Paul leeft," lachte ik. We hadden veel plannen gemaakt. Ik zou eerst de HBS. in Montreal aflopen: daarna zou ik voor een poosje bij graaf Paul in de leer gaan. Graaf Paul dacht, dat hij daar voor wel de toestemming van mijn vader zou kunnen krijgen. Ik kende mijn vader maar ik had een onwankelaar vertrouwen in de magi sche krachten van graaf Paul. „Ik zal hem voorstellen een goed reclameschil der van je te maken. Jonska," zei graaf Paul. „Talent heb je in leder geval. Of je het heilige vuur hebt dat zullen we zien. Jij komt dus de volgende zomer bij mij in San Francisco op mijn atelier." „Heeft U daar dan een atelier?" „Neen. maar ik krijg er daar een. Ik heb nu zoiets in New-York. Niet veel bijzonders nu, je zult het wel zien." De dokter vroeg: „Pablo, ga je je nu werkelijk ernstig op het schilderen toeleggen?" „Ja." lachte graaf Paul. ..Ik ben er verslaafd aan. En ik zal toch op de één of andere manier een eerlijk stuk brood moeten verdienen." „Maar. vriend, héb je dan niet genoeg over van dit avontuur...." De dokter keek hem met grote ogen aan. „Een half-millioen-jonge-jonge!" „Wat er over is, stuur ik naar dat Instituut voor blinde kinderen. Neen, dokter, dat geld z.ou me geen geluk brengen. Ik wil nu met een scho ne lei beginnen. Men kan het kinderachtig vin den misschien is het dat ook wel maar ik zal me beter voelen zo." Toen graaf Paul even weg was om te informe- ren. wanneer de SANTA CATALINA precies vertrok, en ik alléén met de dokter zat. boog deze zich over het tafeltje naar mij toe, zodat mijn gezicht vlak bij het mijne kwam en zei met na druk: „Jonska! Er is iets veranderd in graaf Paul. Merk je 't ook?" „Hij schijnt me een beetje ernstiger be doelt U dat?" „Juist' En op de goede manier Niet dat hij nu een stijve hark wordt Hij? nooit! Maar er is iets in hem veranderd. Hij denkt dieper na over de dingen. Jonska", de dokter pakte mij bij de schouder en schudde me stevig heen en weer, „dat heeft hij aan jou te danken". „Aan mij? Hemel bewaar me; ik heb hem lie ver.. lachend en zingend. Geef mij nu niet de schuld". „Neen. neen, je weet wel wat ik bedoel het is best zo. jij en die beet van de ratel slang. Let op mijn woorden: het heeft hem geen kwaad gedaan". (Wordt vervolgd) KRABBELTJES en BABBELTJES ons vanavond naar het huisje van Liesbet" zei Anneke onder het dan sen. „O, was het maar vast avond, verzuchtte Marion. 's Avonds DE dag vloog om. 's Morgens was Sinterklaas op school ge weest en 's middags hadden ze Sint gevierd met dc padvindsters. Voordat ze het wisten was het half zeven geworden. Kees zette het tweetal boven op de bakfiets. „Pas maar op. dat jullie de spulletjes on derweg niet verliezen,' zei ht1- 't Was fijn op de kar. Zo nu en dan knepen ze elkaar eens om te voelen of het een droom was of de pure werkelijkheid. Kjjk, daar had ie het huisle al. Nog heel even... en... dan... waren ze...# er... „Stil ziin hoor," waarschuwde Kees. „Dan gaan we nu de zak bil de achterdeur zetten." Zonder ook maar een geluidje te maken slopen ze naderbij. „Verberg je nu achter die heg daqr," fluisterde Kees. „Ik zal die deur wel eens effe van katoen ge- fe." En Kees gaf hem van katoen. In het huisje hoorde ie een geschuif en gestommel. Opeens... het heldere stemmetje van Liesbet, dat „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht" zong. „Arme Liesbet" dacht Marion. Stel je eens voor, dat een paar bengels voor de grap op de deur gebonsd hadden. Natuurlijk had Liesbetje dan ook gezongen, omdat ze immers ieder laar hoopte, dat Sinterklaas hun huisje kwam be zoeken. Tranen schoten in Marlon's ogen. Toen ze weer op de kar zaten zag Anneke, dat ze had gehuild. Ze sloeg een arm om haar vriendinne tje heen. Allebei voelden ze. dat dit eigenlijk pas echt Sinterklaas-vie ren was. De twee drukke vriendin netjes werden er stil van. „Volgend jaar doen we het toch weer. hè Anneke Ik zou, geloof ik, anders van mijn eigen cadeautles geen pleizler meer hebben." zei Marion en veegde haar laatste las tige traan weg. Twee nieuwe Europese zangster ren. de Zwitserse alt Elsa Cavelti en de Joegoslavische tenor Anton Dermota hebben meegewerkt aan de uitvoering van „Das Lied van der Erde" (Mahler) in Den Haag, een concert ten bate van" het Pen sioenfonds van het Residentie-or kest. Beide solisten boekten veel succes. De uitvoering gaat Vrijdag avond in Amsterdam. Elsa Cavelti is van plan hgt volgend jaar liede ren-avonden in ons land te geven. (Ingezonden mededeling), Sinterklaas, verschrik kelijk verkouden, zei „Plet. wil Je mijn paard eens vasthouden, het ls heus niet te kras. ik neem even 'n glas. Tip van Bootz ls ook goed voor de ouden!" 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Mevr. A. R. Bakkum ontv. 1 fl. TIP Morgen HILVERSUM I 8.— Nws: 8.18 Zingende torens; 8.30 Postzegel praatje; 8.40 Barcarole; 9.12 Sport; 9.15 Men vraagt; 945 Geest, leven; 10.Paul Godwin trio; 10.35 Brief geheim; 11— Kunst na Arbeid; 12. Grpl.; 12,30 Zondagsclub; 12.40 Man nenkoor; 13.Nws; 13.15 Vaude ville strljkork 13.60 Spoorwegen; 14Grpl.; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Redemption Oratorium van César Franck; 15.30 Filmpraatje; 15.45 Grpl.; 16.Skymasters; 16.30 Reportage; 17— Grpl.; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18,Nws; 18.15 In gesprek met de lezer; 18 30 Strijdkrachten; 19.Kerkdienst; 20.Nws; 2005 Reportage; 20.15 Waltztime; 20.45 Hersengymn.; 21.20 Gerard van Krevelen; 21.45 Paul Vlaanderen; 22.25 De serenade in de kamermuz.; 23.Nws; 23.15 Noc turne; 23 35 Lehar-conc HILVERSUM II 8.— Nws; 8.15 Piano; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nws. wa ters!; 9.45 Advent; 10.Kerkdienst; 11.30 Na dc kerkdienst; 12.15 In 't boeckhuys; 12 30 Lunchconc.; 12.55 Zonnewijzer; 13.Nws; 13.15 Welk boek? 13.20 Lunchconc.; 13 40 Apo logie; 14.Stadsfries cabaret, 14.30 Conc.geb. ork.; 15.30 Moderne kerk- muz.; 15 50 Causerie; 16.Vespers; 16.40 Muzikale Tombola; 17.Ad- ventsdienst; 18.30 Anton v. d. Horst, orgel; 19.Psalmen van Sweelinck; 19.15 Ds Straatsma; 19.30 Nws, weer; 19.45 Tenor; 19.55 Sportflitsen; 20.05 Actualiteiten: 20 12 Gewone man; 20.20 Zilvervloot; 21.Luisterspel: Dit is de dag van het recht; 21 45 Orgel en viool: 22.10 Van Rooyens; 22.15 Gebed; 22.30 Nws; 22.50 Viool; 23.Conc. Willem Pijper herdenk. Maandag HILVERSUM I. 7.— Nws; 7.13 Gymn.; 7.30 Grpl.; 8.Nws; 8.18 Lichte klanken; 9.15 Nat symph. ork.; 10.Morgenwijding; 10 20 Grpl.; 10 30 Voor de vrouw; 10.45 Regenboog; 11.20 Cello cn r 11.40 Voordr.; 12.Carlo Carcasso- la; 12.30 Weef, platteland, orgel; 13— Nws; 1315 Kalender: 13.20 Ramblers; 13.50 Scala koor; 14 Piano; 14.30 Voor de jonge moeder; 14.45 Klanken uit Zd Amerika; 15.15 Omroep kamerork,; 15.55 Nocturne; 16 30 Viool en piano: 17 Gespeelde fabel; 17.15 De school is uit; 1730 Grpl.; 17.45 Rijk overzee; 18.Nws; 18.15 Jack Hilton; 18.30 Strijd krachten. HILVERSUM II. 7.— Nws; 7.13 Reveille; 7 45 Woord voor de dag; 8.Nws; 8.15 Sionslied; 9.Fluit en piano; 9.15 Ziekenbezoek; 0.30 Waterst 9.35 Symph. morgenconc 10 30 Morgendienst; 11.Trio de Graaff; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Zangrecital; 12. Voor de lunch; 12.30 Weer, metro- pole ork.; IS.Nws; 13.15 Mando- linata; 13.45 Harm, muz.; 14.Uitz. voor de scholen; 14 30 Hollanda sextet; 15.15 Sprookjesland; 15.45 Clavecimbel en strljkork 16.Bij bellezing; 16.45 Berl., Philh. ork.; 17.Kleuterklokje klingelt; 17 15 Orgelconc17 45 Varianten; 18.15 Sport; 18.30 Ravel-piano.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 5