Burgemeester Molendijk verwacht stroom van touristen C«A i 19.7 Bestrijding coloradokevers geen grapje! Amersfoortse biljartzege Sluitpost voor begroting? Het voorstel aan de Raad „Stoplicht groen, vooruit!" Mengsje moest moeder helpen Vrijdag 12 December 1947 Amersfoort krijgt een dierenpark Belangrijke bron van inkomsten voor de gemeente IN een persconferentie deelde burgemeester H. Molendijk Donderdag mede, dat grenzend aan de Barchman Wuytierslaan en de spoorbaan naar Utrecht een dierenpark zal worden "aangelegd. De exploitatie van deze inrichting komt in handen van insiders op dit gebied, de directeuren van bet bekende wandel-, dieren- en vogelpark te Wassenaar. Hoewel dit niet is voorop gesteld mag toch ook wel worden vermeld, dat er bij de opening van een die renpark te Amersfoort, voor de ge meente belangrijke baten binnenko men in de vorm van vermakelijk heidsbelasting. Nu Amersfoort nood lijdend is. wordt met het dierenpark een nieuwe bron van inkomsten ge schapen die wel eens een sluitpost zou kunnen zijn voor de begroting van 1949. De burgerij zal déze belangrijke aanwinst van de gemeentelijke over heid van harte toejuichen. Er is ook voor de jeugd met dit dierenpark (wellicht annex speeltuin') een nieu we mogelijkheid tot lering en ver maak gekomen. Moe van het spelen en de wandeling langs de dieren kan men dan tenslotte uitrusten in het restaurant dat even verder dan de ingang mettertijd zal verrijzen. Ook aan de parkeergelegenheid voor bus sen en andere voertuigen is gedacht. Deze zal zich onmiddellijk naast de ingang bevinden. "P)E burgemeester schetste de vele voordelen, die aan de open stelling van een dierenpark voor Amersfoort verboriden zijn. In de eerste plaats denkt men daarbij aan de middenstand en de neringdoen den. Er is vermoedelijk geen plaats in Nederland, waar het doorgaand toeristisch verkeer uit het Westen, Oosten en Noorden zo intensief is als in Amersfoort De toeristen zul len straks en dat is, indien de raad met het voorstel accoord gaat, reeds de volgende zomer aan de B.W.-laan een pleisterplaats vinden, die, in ons land. vrijwel uniek is. De stroom van vacantiegangers en dagjesmensen zal zich niet uitslui tend bepalen tot een bezoek aan het acht hectaren metende dierenpark. Amersfoort zelf heeft voldoende aantrekkelijks. De bezoekers zullen over de stad uitzwermen en onge twijfeld zullen middenstanders en kleine neringdoenden de invasie v'an ,^eze dierenparkbezoekers in hun beurzen kunnen bemerken. Is er wel een plaats in Nederland aan *e wijzen, die zich zo bij uitstek leent voor een dierenpark als Amersfoort? Het prachtige be boste terrein zal in zijn oude luister slechts zoveel verandering ondergaan als voor de huisvesting van de die ren nodig is. De bouw van hokken en andere verblijven voor de dieren zal tot het uiterste worden beperkt. Zij zullen er in de vrije natuur rondlopen en slecht enkele afraste ringen zullen mens en dier scheiden. Weer halte Vlasakkers/ De ingang van het dierenpark Komt ter hoogte van het theehuisje „Boslust", (zie onze foto) dus juist aan de grote verkeersader waar *s zomers in een ononderbroken fille bussen en andere voertuigen pas seren. Zelfs is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de spoorwegen bereid zullen worden gevonden om tijdens het seizoen de oude halteplaats Vlas akkers in ere te herstellen. Er is nog een andere en voor de burgerij van Amersfoort zeer be langrijke factor bij 't totstandkomen van dit dierenpark. Het prachtige recreatieoord „Birkhoven", dat toch in wezen zo slecht' door de Amers- foorters bezocht wordt, zal meer in het middelpunt der belangstelling komen te liggen. Velen zullen nu na een bezoek aan het dierenpark de moeite nemen om een wandeling te maken in de prachtige bossen van Birkhoven. Het gemeentebestuur overweegt om de hinderlijke afrastering rond de bosvijver weg te nemen. Dit prachtige recreatieoord wordt op deze wijze dan in het gehele com plex betrokken. Het ligt in de bedoeling van de directie het park ook in de winter maanden open te stellen. Voor de ■ware dierenliefhebbers is hier dus een prachtige gelegenheid om de dieren ook "s winters gade te slaan. Amersfoort, dat zich mag beroemen op bezoek en inwoning van tal van beeldende kunstenaars, schept ook voor deze groep van onze bevolking nieuwe mogelijkheden tot intensere studie van het dier. Reeds gedurende geruime tijd zijn door ons college onderhandelingen ge' voerd met de heren P. J. Knoester, directeur van een dierenpark te Was senaar en W. G. Tertoolen over het inrichten van een dierenpark in Amersfoort. Het is ons mogen geluk ken met genoemde heren tot overeen stemming te komen op voor de ge meente. naar onze mening, aanneme lijke voorwaarden. Een gedeelte van het bos Birkhoven, gelegen in de bocht van de Barchman Wuytierslaan, ter oppervlakte van S H.A., aangegeven op de hierbij ge voegde tekening zal \>oor het beoogde doel voor de tijd van 50 jaren ingaande 1 Januaeri 1948 in erfpacht worden uitgegeven tegen een canon van f 1000's /aars voor de eerste tien erfpachtsjaren. Daarna zal de canon, telkens voor 10 jaren worden vastge steld. met dien verstande dat deze nimmer minder dan f 1000,— 's jaars zal bedragen. Aangezien naar onze mening de aantrekkelijkheid van Amersfoort door de aanwezigheid van een dierenpark wordt verhoogd en de overeenge komen canon ons alleszins voldoende voorkomt, stellen wij u voor tot het uitgeven in erfpacht van een gedeelte van h»t bos Birkhoven over te gaan. L. van Gelder behaalde paedagogiek MOB Gedeelte van Birkhovenwaar het dierenpark zal komen. 2. Strook grond tussen dierenpark en spoorbaan richting Utrecht, waarin fietspad en verharde weg liggenDe richting Soestduin. de richting Soestduinen blijft dus Birkhovenvrij voor wandelaars enz. 3. Aansluitend recreatiegedeelte. waarin zich sportvelden, openluchttheater, bosbad en bosvijver bevinden. 4. Terrein van het St. Alphonsuskloo ster. 5. Ingang van dierenpark Theetuin Boslust). 6. Conferentie-oord „Birkhoven". Noteert LJ even GRAND: Tarzan's verborgen schat (14 jr.). 14.30, 18.45 en 21 u. Zo. 14. 16.15. 18.45 en 21 uur. CITY: Carrière (18 jr.). 14.30. 18.45 en 21 uur. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. REMBRANDTPistol Packin' Mama en Zilversmokkelaars. (14 jr.). Vrljd. en Zat. 14 30, 18.45 en 21 u.; Zon. 14.00, 16.15, 18.45 en 21 u. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 12 DEC.: Politie Sport Ver. Revue, Amicltia, 19.30 uur. 12 DEC.: Kath. Arb. Beweging. Kapelaan van Anker over: ,,De totale mens in Gods scheppings plan". St. Josephgebouw. 20 uur. Ned. Prot. Bond. Ds. van Dorp (Londen)„In Engeland gedu rende de oorlog." Doopsgez. Kerk gebouw, 20 uur. 13 DEC. t/m 11 JAN.: Expositie Middeleeuwse schilder- en beeld houwkunst. Opening 3 u. door dr. Bouvy, d'Oude Lanteern, 1012, 1417 u. Zo. 1417 uur. 13 EN 14 DEC.: Postduiventen- toonstelling „De Reisduif", Markthal, 1020 uur. 14 DEC.: Grand-theatre. Instituut voor Volksontwikkeling: Film ochtend, 10 uur. Burgerlijke stand Geboren: Lars Peter Alexander, z. v. A. F. E. Baron Creutz en L. Dorré; Antonia Wilhelmina, d. v P. G. F. Ruitenbeek en H. W. Heere; Anna Wilhelmina Maria, d. v. E. Lensink en W. M. Simons; Cornelis Marinus, z. v. C. M. Ver molen en I. Landa; Wilhelmus An- tonius Johannes, z. v. W. A. van Tilburg en J. H. Cornelissen; Ger- rit Hendrik, z. v. G. J ter Ho^st en H. Schipper; Theodora Maria, d. v. G. R. Heymgn en E. Thijssen. Ondertrouwd- K. Postma en H van Dijk; D. R: Millenaar en J. Th van den Hoeven; C. van der Mijl en J. Evers; B. P. Bos en E. A Reuvers. A. H. van der Mersch en W. A. Baronesse ven Heemstra; A. B. van Oostendorp en G. C. Pater; F. J. Wegman en J. R. Ens- dorff; H. Simons en H. W. Borrt; J. Zweedijk en M. de Lang; W 4>Gouw en W. R Treffers; L. van de Biezenbos en A. M. Duckers; A. Klein Hesselink en K. Burgij. Gehuwd: J. Turkesteen en A. van der Wijngaard. Overleden: Tijmentje Molenaar, 41 j., echtg. v. Gerrit Brons; Anto- nius Aloysius Ignatius Dekkers, 64 j., echtg. v. Maria Regina van Ste kelenburg. Jubilerende politiesporters bijeen Zoals het publiek bij drukke verkeerspunten meestal ongedul dig wacht, tot het verkeerslicht op groen springt, zo wachtte Donder dag in een stampvolle zaal feest gangers met spanning op het begin van de revue „Stoplicht., groen vooruit", welke ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Eerste Amersfoortse Politie Sport vereniging in „Amicitia" werd op gevoerd. Alvorens echter een aanvang met de revue werd gemaakt, hul digde de voorzitter der vereniging, hoofdinspecteur Backer, de vier pioniers de heren Goorhuis, Hulle- man, Lagerwaard en Lagerwij. Spreker memoreerde de onverge telijke arbeid, door dit viertal ver zet en de grote moeilijkheden waarmede zij te kampen hebben gehad. Dat deze arbeid niet tever geefs is geweest daarvan getuigt de grote bloei van de EAPSV. Ter herinnering werd de pioniers een fraaie verzilverde blocnote met inscriptie aangeboden. Hierna vertolkte een damescomité de ge voelens van de vrouwen der leden door een prachtige rnedaillekast aan te bieden, met de wens dat de ze in recordtijd zal worden gevuld. Het publiek raakte spoedig in de juiste sfeer toen na een proloog door mevr. Van Gend en de heer Dijkstra de AAV-girls onder aan voering van de „verkeersagent", de heer M. van Gend, voor het voetlicht kwamen. In hun fanta- sie-politie-uniformen maakte de AAV-groep een keurige indruk. In een vlot tempo werden de sketches en liedjes voor het voetlicht ge bracht, aaneengeschakeld door op rijm gestelde dialogen van de heer Van Gend. De inhoud van de revue was vooral gebaseerd op de 25-ja- r:ge geschiedenis van EAPSV. Kluchtig was de eerste uitvoering door de acht krachtpatsers. Ook de historische huldiging van de werklozen in '34 bij 't toen behaal de voetbalkampioenschap werd op de planken gebracht. Een oud corpslid, de heer Spijker uit Soest, wist de goede stemming nog te verhogen door als gast vlotte lied jes te brengen. Professor Weetal met zijn sprekende pop Bart je oogstte veel succes door te laten horen wat er al zo achter de scher men in het politiecorps plaats vindt. Een schietwedstrijd op schij ven zorgde voor een verrassing toen ha ieder schot een AAV-girl te voorschijn kwam, welke meisjes daarna als groep een Rozenballet te zien gaven. De revue is een daverend succes geworden. De acteurs kregen steeds een klaterend applaus. De grime, décors en verlichting waren prima verzorgd. Een groot deel van het succes komt op rekening van Henk Driessen, die de revue in el kaar heeft gezet en met zijn en- (IngeZonden mededeling) Onze Amersfoortse onderwijs- medewerker, de heer L. van Gelder, heeft gisteren te Utrecht bij zijn studieleider en examinator prof. dr. M. J. Langeveld met zeer goed ge volg het examen Paedagogiek MOB afgelegd. Dit van de Vereniging tot bevordering van de studie der pae dagogiek verkregen diploma omvat het hoofdvak paedagogiek, met de speciale onderdelen denk-psycholo- gie en rekendidactiek en de bijvak ken sociologie en paedologie. Felle schaakwedstrijd in „Monopole" Woensdagavond ontving het Schaakgenootschap „Amersfoort" in hotel Monopole bezoek van niet minder dan drie tientallen. Er wer den drie wedstrijden voor de com petitie van de SGB gespeeld en wel voor de 2e klasse Amersfoort IIDe Pion I uit Hilversum. Hoe wel de eersten zich duchtig weer den moesten zij tenslotte in een 314SY nederlaag de meerderheid van Pion I erkennen. De persoon lijke prestaties waren: Amersfoort IIDe Pion I: K JongmanH Roseboom 01 A WalingaH Burggraaf YVa N BakkerJ Honyk YY R HekmaH Oldenkamp 01 J de VriesJ Eerenberg 10 S RoosmaJ Rey *2Y P La tourR Harkema YY L HoubaerL Reiche YY C van EmpelenJ Corbeel 01 H NijkampE Wieman Jr. 01 Voor de 4e kl. speelde Amersfoort 4 tegen de plaatselijke club Ons Genoegen 2. De stand is 44 en het valt moeilijk te voorspellen hoe de einduitslag zal zijn. Chr. Rekké, J. Prins, ir. Kuiler en J Muyen wonnen voor A'foort. J. Schaap man. Th. v. d. Brink, C. de Groot en K. v. d. Vli§t voor Ons Genoe gen. De partijen A. ScheyerJ. v. Vessem en H. EversG. Teunis werden afgebroken. Eveneens voor de 4e klasse speel den Amersfoort 6De Dom 5 (Utrecht). De Amersfoortse junio res konden het niet bolwerken te gen de Utrechtse en verloren met 46. Hier waren het H. Meester, J. Floor en P. Don die hun partij wonnen. G. Bakkenes en W. v. d. Wetering speelden remise. Kantonrechter deelt hoge boeten uit aan nalatige landbouwers Tijdens de kantongerechtzitting van Donderdagmorgen is een nationaal belang ter sprake gekomen: de bestrijding van de coloradokever. Bij spre ken alleen is het niet gebleven. Enige landbouwers, die net in de afgelopen zomer met de bestrijding van dit ongedierte niet al te nauw namen; onder vonden aan den lijve, dat het hier een ernstige zaak betreft. 't Is niet zo maar een grapje", voegde de rechter mr. Vonkenberg, één van hen toe. gehouden, ,,'t Is een nonchalante boel bij U thuis, hè", waagde de rechter te veronderstellen. Nee, dat was verdachte nu helemaal niet met hem eens. Toen hij had gehoord, dat het anders was dan hij uit het krantenbericht had opgemaakt, was het zoontje direct weer naar school gestuurd. Rekening houdend met het feit, dat verdachte m goed ver trouwen heeft gehandeld veroor deelde de rechter hem tot 5 gld. of 1 dag. De vader van Mengsje, E. P. uit Bunschoten, kwam er niet zo gena dig af. Omdat hij geen hulp in de huishouding kon krijgen voor zijn vrouw had hij zijn dochtertje thuis gehouden. De Bunschoter meiskes gaan liever naar de stad, ook al kunnen ze in haar eigen dorp even veel verdienen. „Bunschoten slaat 'n slecht figuur met dat schoolverzuim", vond de ambtenaar O.M. Hij eiste 50 gld. of 1 maand. „Is U van plan om het kind mor gen naar school te sturen", vroeg de rechter. „Tja, maar m'n vrouwaar zelde verdachte. „Ja, zult U het nu doen of niet", drong mr. Vonkenberg aan. „Daar moet ik dan eerst 's met de dokter over spreken", zuchtte P. „Nee, nee", zei de kantonrechter. .Gaat ze nu of niet?' „Ja. dan moet het maar", was het antwoord. „Goed, dan veroordeel ik U tot 25 gld. of 5 dagen. Denk er om dat ik goed onthoud wat U gezegd hebt!" semble voor een keurige muzikale omlijsting zorgde. De regie en spel- leiding was bij de heer v. d. Kamp in goede handen. Het was dan ook geen wonder dat, toen na afloop de heer Backer deze heren huldigde voor hun fraaie werk, het applaus de vorm van een ovatie aannam. Rest ons nog te vermelden dat zich onder de talrijke aanwezigen bevonden de oud-burgemeester Graaf van Randwijck, politie-auto- riteiten uit de omgeving en ver tegenwoordigers van vele sport verenigingen. Zij kon niet wachten Op het Stationsplein had een kleine aanrijding plaats tussen een stadsbus en een luxe auto. De wagen die in de richting stad reed, verleende aan de stadsbus geen voorrang met het gevolg, dat de stadsbus tegen een hek aanreed, waardoor enige materiële schade ontstond. Een aame die in de stads bus zat klaagde over pijn in het hoofd. Toen de G.G.D. hulp wilde verlenen bleek dat de dame plotse ling was verdwenen. Zwijntjesjagers aan het werk Uit een tuin aan de Vlasakkerweg werd een fiets ontvreemd. „Ons Genoegen'' won met moeite Gisterenavond werd in het Volks gebouw de wedstrijd voor de Ne derlaagwedstrijden gespeeld tussen Ons Genoegen en Soesterkwartier I. Al spoedig bleek dat beide partijen tegen elkaar opgewassen waren. Aan spanning heeft het dan ook niet ontbroken. Vooral de party tussen de heren Sieswerda en Van de Hazel was zeer spannend. In deze party wist de heer Sieswerda na een prachtige combi natie een pion te winnen, maar toch was hij niet in staat om dit in winst om te zetten, zodat hij met remise genoegen moest nemen. De gedetailleerde uitslagen zijn: Ons GenoegenSoesterkwartier I H Juffer—Schuurman 01 v. d. HazelSieswerda Y-Y) M B KoningKlee O—l NieuwehuizenLuikel 10 v. KempenNimwegen 01 vd BoogertNimwegen 01 DoornekampLoman 1—0 Springer—Gouw 10 MeyerConsen n.o. 10 Langebachv. Oers n o. 10 Ons Genoegen won dus met moeite Soesterkwartier kwam slechts met 8 spelers op zodat het voor het Soesterkwartier een goed resultaat mag genoemd worden, temeer daar Ons- Genoegen een klasse sterker is. Het hoort er bij Een winkelier, die flessen wijn zonder het alcoholprocentenbewys verkocht, kreeg een bekeuring. De C.C.D. maakte proces-verbaal op tegen een melkslijter. die onge rechtigd boter en eieren bij zich had. De wed. M. uit Veenendaal was een van degenen, di eniet had voldaan aan de verplichting tot het bespuir ten van het aardappelveld, zoals het Coloradokeverbesluit nu eenmaal en terecht voorschrijft. Omdat zij' niet kon komen, stond de zoon in haar plaats terecht. Mr. Vonkenberg legde er de na druk op, dat verdachte het nationale bestaan in gevaar had gebracht. De aardappels uit een streek, waarin de kever is gesignaleerd, komen niet voor export in aanmerking. Zweden en Tsjechoslowakije hebben interes se voor onze aardappelen. Hun enige bezwaar is.... de coloradokever. ,,'t Perceeltje lei ver van huis af, we hadden d'r al 's watv uitgevan gen mar door de drukte van de korenbouwprobeerde de zoon zich te verdedigen. Doch de rechter viel hem in de rede: „Als U niet in staat bent aardappels te verbouwen en te verzorgen, moet U het laten." M. zette uiteen, dat hij zoveel te doen had op de boerderij en dat hij „tussenbije dat allemaal nog most bijsloffen". „Toen ik het nakeek, zaten 'r drie larve in en die he'k drek gevangen", besloot hij. De Ambtenaar O.M. onderstreepte nog eens het betoog van de kanton rechter en noemde het verzuim een grote nalatigheid. Hij nam in aan merking, dat het slechts een klein perceeltje betrof en eiste dertig gld. of tien dagen. De rechter wilde alleen rekening houden met de moeilijke fiancieële positie waarin verdachtes moeder verkeert. Met kleine stukjes grond wenste hij niet te rekenen: 25 gld. of 10 dagen. „Da kan me moeder nog nooit be- tale", meende M. „Ik vertrouw dat dezp klap be hoorlijk hard aankomt. Dit moet ge voeld worden", repliceerde mr. Von kenberg. A. P. uit Amerongen had al even min voldaan aan de spuitplicht. Ver dachte zeide, de regels die daarvoor in Amerongen bestaan te zijn nage komen. Zijn perceel lag echter in Rhenen en hij wist niets van de verplichtingen, die het gemeentebe stuur de verbouwers daar had op gelegd. „Ik heb het mijne er al van ge zegd", vond de rechter. „Dat heb ik gehoord, Edelacht bare", zei de man. Mr. Vonkenberg oordeelde dat hij zich op de hoogte had behoren te stellen. „Voelen jul lie dan helemaal niet voor het be drijf?" vroeg hij boos. „Zeker zooveel als U", was het antwoord. De ambtenaar vond het treurig dat hier, waar het niet min der dan twee hectare aardappelland betrof niet op tijd was gespoten en eiste honderd gulden of 20 dagen. Conform de eis werd verdachte ver oordeeld. T.B. uit Rhenen kreeg voor eenzelfde geval eveneens een boete van honderd gulden of twin tig dagen vrije kost en inwoning. DENK ER OM. Behalve de gewone gevallen van zonder licht, geen rijbewijs en mine- rale-olie-verkopers waren er nog enkele schoolverzuimzaken. G. v. V. uit Hoogland had in de krant ge lezen dat kinderen, die zeven ach tereenvolgende leerjaren hebben ge had, niet meer naar school hoeven. En daarom had hij zijn zoontje thuis Vergulde Wagen II won van N.-Brabant III Tijdens de ontmoeting tussen de cadreteams van „De Vergulde Wa gen" II en „Noord Brabant" III, die gisteravond in Hotel „De Vergulde Wagen" plaats vond is felle strijd geleverd. Vooral de Amersfoorters hebben goed gespeeld en hun mo yennes waren over het algemeen hoger dan waarvoor zij geboekt staan. De Utrechter Overmeer kreeg te gen Hietink niet veel kans. Regel matig liep de Amersfoorter meer en meer op zijn tegenstander uit, om ten slotte in 25 beurten met het goede gemiddelde van 9 te eindigen. Tot de vijftiende beurt was in de partij tussen Van Vliet en Gerritsen nog alles mogelijk, doch toen de Amersfoorter in de zestiende beurt 26 en in de achttiende 28 carambo les maakte was de Noord-Brabant speler practisch verloren. In de 29ste beurt maakte Van Vliet aan alle onzekerheid een einde door met een fraaie slotserie van 27 caram boles de voorsprong op 40 te brengen. De laatste partij was de span nendste. Met wisselende kansen werd gestreden. In de 21ste beurt nam Coenen de leiding en had nog maar 6 carambo.les nodig. Gerritsen had echter meer eindspirit. Met se ries van zes en tweemaal tien, waartegenover Coenen in drie beur ten slechst twee caramboles stelde, kwam het einde van deze partij met een overwinning voor de Utrechters. Pvd A-Vrouwengroep vierde Vrouwendag De Amersfoortse Vrouwengroep van de Partij v. d. Arbeid vierde Donderdagavond in de Academie de Danse traditie-getrouw de vrou wendag. Het zaaltje was tot in de uiterste hoeken gevuld toen de voorzitster, mevr. Rouwendal van Wijland, allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de vrou wen uit Leusden en Veenendaal. Nadat de „Stem des Volks" enige liederen had gezongen, herdacht de heer Veenvliet het overleden "lid van de „Stem", mevr. Polder. Voordat enkele dames het toneel stukje van Evert Vermeer „Velen zijn sterk" opvoerden, speelde de A.J.C.-muziekgroep. Nadien sprak de bekende radio-spreekster over de vrouwenbeweging. Zij wees er op ds(t de vrouwen, nadat zij het kiesrecht hadden verkregen, zich van hun grote verantwoordelijk heid bewust waren geworden. Het is zeer belangrijk dat de vrouwen ook een aandeel in het maatschap pelijk leven hebben. Sprekend over de na-oorlogse moeilijkheden zeide mevr. Otte dat daarover nog veel te lichtvaardig wordt gedacht. Er is op alle gebie den wel degelijk een vooruitgang sinds 1940 te bespeuren. Dit te be seffen achtte zij van groot belang voor de verkiezingen van het vol gend jaar. De „Stem des Volks", zong aan het einde van de bijeenkomst r.og enige liederen. „Opdat wij niet vergeten" De afdeling Hilversum van de „Nederlandse Vereniging van poli tieke gevangenen uit bezettingstijd" heeft, onder leiding van de heren W, van Sprengen en Th. van der Horst, resp. voorzitter en secretaris der af deling, het initiatief genomen tot de inrichting van 'n reizende bioscoop. De bedoeling is om door middel van enkele documentaire films het pu bliek de gruwelen der bezettingstijd in herinnering te houden. De Tsje chische zusterorganisatie stelde voor dit doel enkele rolprenten beschik baar, waarvan de belangrijkste een beeld geeft van de verschrikkingen der Duitse concentratiekampen. Behalve deze worden enige cultu rele films gedraaid. De opbrengsten komen geheel ten goede aan het werk der vereniging, die streeft naar de verkrijging van datgene, waarvoor in de bezettingsjaren zo grote offers zijn gebracht. Tevens zullen de baten gedeeltelijk worden besteed aan de opsporing van hen, die nog niet terugkeerden. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur van Amersfoort en de betreffende takken van dienst politie en brandweer heeft men de reeks van voorstellingen, welke men door het gehele land denkt te geven, in Amersfoort kunnen begin nen. De grote bioscoopwagen staat reeds enkele dagen op de Hof en trekt uiteraard veel belangstelling, Hij is comfortabel ingericht; de wanden zijn van eenvoudige, smaak volle decoraties voorzien. Indien alles naar wens verloopt zal men hier tot Vrijdag 19 Decem ber a.s. voorstellingen blijven geven. Na onze stad komen Hilversum, Bussum en Huizen aan de beurt. Op 18 December verschijnt een bonnenlijst, die in verband mét de inkopen voor de Kerstda gen drie weken geldig zal zyn. Soest „Braamhage"' marechaussée- kazerne De enige tijd geleden door de ge meente Soest aangekochte buiten plaats met villa „Braamhage" aan de Burg. Grothestraat die tot nog toe steeds leeg heeft gestaan, krijgt thans naar wij vernemen haar be stemming. De villa wordt ingericht tot marechaussée-kazerne. De ma- rechaussée's die hier huisvesting zullen krijgen, behoren tot de be- wakingsgroep van het Koninklijk Paleis Soestdijk. Hoevelaken Overtreding inentingswet Door de Rijkspolitie is proces verbaal opgemaakt tegen een inwo ner dezer gemeente, die niet vol daan heeft aan de bepalingen der Inentingswet 1939. Naar wij verne men zal er in den vervolge streng op worden toegezien, dat de voor schriften der Inentingswet worden nagekomen. St. Nicolaos bezocht scholen De Openbare School te Hoevela ken kreeg bezoek van Sint Nicolaas en Zwarte Piet. Bij hun binnen komst werden zij met een toepas selijk lied der kinderen en een woord van welkom door het Hoofd der school ontvangen. De Burgemeester, diens echtge note en de dames van Aalst, Mel- chior en Bartelsman waren getuige van de vreugde der kinderen. Hier na, vertrok de Sint per auto naar de Kleuterschool aan de Stoutenbur- gerlaan. Op de te Groningen gehouden klompenkeuring behaalde de heer H. van Bokhorst te Hoevelaken een eerste prijs met 34% punt. Hietink 225 25 37 9.-- Overmeer 148 25 24 5.92 Van Vliet 200 29 29 6.89 Gerritsen 156 29 32 5.37 Coenen 171 24 33 7.12 Gerritsen 175 24 21 7.29 De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden voor het district Eemland zijn als volgt: Cadreklasse: Vergulde Wagen II Noord Brabant III 42. Derde klasse libre: Gouden Ploeg III D.O.S. I 0. Vierde klasse libre: Centraal IIITavenu III 4—4; K. O.T. II—Eemlust I 8—0. Vijfde klasse libre: Leusderkwartier IV Zonneheuvel II 26. ZuiAteï-vkrl 7Tlaten^1A--20

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2