D PERRY L GENOEG s.v.d. KLASHORST Jubilerenden bij Christelijk Onderwijs Amersfoort-schakers missen voldoende routine „Indringende verandering in 't decor van ons leven" i College wenst sneller te kunnen werken Hoevelakens Raad stelde begroting 1948 vast 2 Uit Amersfoort Maandag 22 December 1947 Schoolhoofd J. H. Veenkamp en mej. M. W. Huygen gehuldigd Het zilveren jubileum van de heer J. H. Veenkamp als hoofd der Chr. Nat. School Lingestraat en mej. M. W. Huygen als onderwijze res aan dezelfde school, accen tueerde nog eens de groei van het Christelijk onderwijs ter plaatse. Toen in 1922 de beide jubilaris sen hun arbeid respectievelijk als hoofd cn als onderwijzeres begon nen, telde de school drie klassen ondergebracht in lokalen van het schoolgebouw Rozenstraat. Reeds vrij spoedig werd de fraaie zes- klassige school in gebruik genomen aan de Lingestraat. En thans is het nodig gebleken, ook deze weer te splitsen. Bereids is de beschikking over nieuwe lokalen verkregen en weldra zal dus een derde Chr. School in het Soesterkwartier wor den opgebouwd. Dat èn de heer Veenkamp en mej. Huygen zich in deze kwarteeuw een plaats hebben veroverd, bewees de druk bezochte receptie Zaterdagmiddag in het schoolgebouw. Daar kwamen niet alleen vele autoriteiten, collega's hoofden van scholen, onderwijzend personeel enz., maar ook vele leerlingen en oud-leerlingen hun opwachting maken. En dat juist getuigt van de liefde en waardering, die men de jubilarissen toedraagt. Onder de aanwezige autoriteiten merkten wij o.m. op: de Inspecteur van het L.O., de heer Lindeman, de heer G. J. v. Dreumel, chef der afdeling on derwijs van de gemeente, de heer Kuilman, namens de commissie tot wering van schoolverzuim, de pre dikanten ds. G. H. C. Blok en ds. J. Vermaas. Het voltallige bestuur der Chr. Nat. School bood bij monde van zijn voorzitter, mr. L. Stadig, ge schenken aan. Van onderwijzend personeel en leerlingen tezamen ontving de heer Veenkamp een tropisch aquarium, compleet met bewoners en beplanting. De heer Veenkamp bewoog zich ook op ander dan onderwijsgebied. Hij was het, die onder de school jeugd in zijn wijk de liefde voor het Oranjehuis aanwakkerde. En als opzichter en voorzitter der (Ingezonden mededeling) Oranjevereniging Soesterkwartier heeft de heer Veenkamp zijn spo ren verdiend. Van de gezamenlijke Oranje-verenigingen, die onder de naam G. O. V. A. de viering van de feestdagen van ons Koninklijk Huis organiseeren, is hij de ener gieke voorzitter. Het bestuur van de' G.O.V.A., vertegenwoordigd door de heren G. J. Burmeister, G. Goorhuis, Kappenberg, mr. C. Kruyse en Zuurbier bracht bij monde van mr. Kruyse gelukwen sen over, alsook een deputatie van de Chr. Muziekvereniging „Hosan na". Vrijdags tevoren was er feest voor de leerlingen, waarbij opge voerd werd de kinderoperette „Sneeuwwitje en de zeven dwer gen"'. PASSAGIERSLIJST Bij onze administratie ligt de passagierslijst van het s.s. „Niéuw- Holland" met thuisvarende militai ren ter inzage. .Aankomst te Am sterdam 9 Januari 1948. Sfeervolle expositie in Bloklands gasthuis In het „mannendeel" van het St. Pieter- cn Bloklandsgasthuis kwa men Zaterd^jmiddag een aantal kunstminnenaün bijeen om de offi ciële opening bij te wonen van de Kerstexpositie ..Oritstreeks 1800". „Ik ben blij, dat dc Amcrsfoortse Gemeenschap U tijdens de Kerstda gen deze mooie tentoonstelling kan aanbieden", zeide burgemeester H. Molendijk. Er waren eerst andere en misschien wel betere plannen; maar de Nederlandse musea ontsluiten hun poorten niet zo gemakkelijk. Het contact met de musea heeft echter een ongekend verschiet ge opend. Van de directeur van het Stedelijk museum te Amsterdam, jhr. Sandberg werd grote medewer king verkregen en een deel van het bereikte resultaat is thans in deze ruimte te bezichtigen. Burgemeester Molendijk zette vervolgens uiteen, dat de expositie „Omstreeks 1800" de eerste is van een reeks exposities, die de bezoe kers steeds een stap dichter bij de eigen tijd zullen brengen. Zo wordt besloten met de Vincent van Gogh- tentoonstelling die momenteel in Engeland wordt gehouden. De bur gemeester gaf tenslotte zijn persoon lijke visie op het geëxposeerde werk. waarin hij toch een reveille voor de nieuwe tijd meent te be speuren. Hij wekte in het bijzonder de hoofden van scholen op om de leerlingen toch vooral met de teken leraar naar deze expositie te laten komen. De aanwezigen vertoefden na deze woorden nog geruime tijd in de expositieruimte, waar de precieze en precieuze schilderijen uit de 19e eeuw aandachtig- werden beschouwd. Leusden Onvoorzichtig fietser Zaterdagmorgen omstreeks half- tien werd een wielrijder op de Arnhemseweg, doordat hij geen re kening hield met het overige ver keer, aangereden door een luxe auto. Het slachtoffer, R. V. uit Leusden werd eerste hulp verleend waarna hij zich naar zijn woning kon begeven. Zijn rijwiel werd zwaar beschadigd. Sluiting der secretarie De secretarie van de gemeenten Leusden en Stoutenburg te Hamers- veld zal op Zaterdag 27 Dec. a.s. gesloten zijn. Als Kerstmis nadert Een jachtopzichter op de „Treek" trof op het landgoed de Treek te Leusden een persoon aan die een konijn uit de strik verwijderde. Het bleek een oude kennis van de jacht opzichter te zijn, nl. G v d H. uit Soest, die enige dagen geleden ook bekeurd werd voor het stropen. Stoutenburg Spreekuur burgemeester De burgemeester dezer gemeente zal op Woensdag 24 Dec. a.s. geen zitdag houden. Het eerstvolgende spreekuur zal gehouden worden op 31 Dec. a.s. van 1112 uur bij de heer H. van Zandbrink te Achter veld. VAN Utrechtschestraat 14 AMERSFOORT - TEL. 5294 Noteert JJ even GRAND: „Haven der Verleiding". (14 jaar). 14.30. 18.-15 en 21 uur. Zo. 14. 16.15, 18.45 en 21 uur. CITY: „Zonsondergang" (18 jaar). 14.30, 18.45 en 21 uur. Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT: „Hawaii Calls" en „Revolverserenade". (14 jaar). Vrijd. en Zat. 14.30, i8.45 en 21 uur; Zon. 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Óverige dagen: 14.30 en 20 uur. 22 DEC.: Toneelopv. voor leden D.V.B. „Om 10.000 dollar". Ami- citia, 20 uur. Receptie E.A.P.S.V. Frank's Hotel, 15—17 uur. Ned. Vr. Elec. Ver. Voordracht Marguérite Couperus, 's Prinsen hof, 14.30 uur. 23 DEC.: Jeugdconcert. Amicitia, 14 uur. Raadsvergadering. 19 uur. Concert A.M.K. Zon en Schild, 20 uur. 24 DEC.: Kerstwijdingsdienst. St Joriskerk, 20.30 uur. Stadsarchitect sprak op kerstexpositie van de „ploegh" Van de plechtige opening moeten we af. zeide de heer D. Zuiderhoek, Zaterdagavond bij de aanvang van zijn causerie, gehouden op de eerste avond Kerstexpositie van de Amers- foortse Schildersgroep „De Ploegh" in Sierkunst. Het betoog van de heer Zuider hoek. in zijn kwaliteit van voorzit ter van de sectie Beeldende Kunst der Amersf ooi tse gemeenschap, was ongemeen boeiend. Hij zeide. dat de expositie „Omstreeks 1800" hem bijzonder veel had geleerd. Het heeft de vraag bij hem opgewekt: „Wie is nog vakman". Al te ge makkelijk zegt dc burger, die ke rels konden schilderen. Wij moeten echter niet uit het oog verliezen, dat er een opvallend verschil is in de opdrachtgever uit die tijd en die van de 20ste eeuw. Schilderijen droegen meer dan nu bii tot de luis ter van de bezitter. Het was een vulling van de enorme woonpalei zen die men toen pleegde te bou wen. Nu hebben ook de arbeiders wo nen geleerd. Als men in de zo voor het oog pittoreske dorpjes als Vo- lendani. de mensen 's avonds huis aan huis buiten ziet zitten, dan spreekt daaruit, dat deze mensen het wonen nog niet hebben geleerd. De heer Zuiderhoek verwacht een enorme doorbraak en ziet een ver ruimende toekomsi waarin ook in Nederland de sChotjes-en-etage- geest zal wegvallen. Nu overheeft voor alles de doel matige vorm. Opschik en bombas tische omlijsting vielen weg. Het is een zeer indringende verandering in hét decor van ons leven. In de nieu we ruimten heeft het schilderij een andere taak gekregen. De kunste naar komt nu met werk dat pro blemen stelt. Men kijkt er niet naar omdat men meent het niet te be grijpen. Hier nu ligt volgens de in leider het overgangspunt. Wy zul len moeten leren uit een ogen schijnlijk onwezenlijke voorstelling ook de schoonheid te puren. In dit verband noemde dc heer Zuider hoek het werk van Picasso en Wil link. Het kunstleven is in een ban ge legd. Bij de architecten leeft reeds de gedachte om door gemeenschap pelijke arbeid tot een groots resul taat te komen. Het zal ook de weg zfin die de beeldende kunstenaar heeft te gaan. Aan individuele he melbestormers heeft deze tijd niet Wie is er aan de beurt? Voor uitreiking bonkaarten K802 tabak- en versnaperingenkaarten zijn Dinsdag stamkaarthouders 2400127000 aan de beurt. Mede brengen T.D. en inwisselingsbon van bonkaart 713. Uitreikingsuren 911.30 en 1415.30 uur in ka mer 3. Delegatie bevoegdheid tot voeren van rechtsgedingen gevraagd B. en W. schrijven o.m. aan de raad: Onder de werking van het vorderingsbesluit woonruimte zyn tal van door de burgemeester genomen besluiten omtrent de vordering van woonruimte doorkruist door uitspraken van de rechterlijke macht. Ook ten aanzien van de vordering van woonruimte in deze gemeente is in enige gevallen door de rechter in kort geding een beslissing genomen. Terloops zy hierby aangetekend, dat ons college by het instellen van kort geding bevoegd is de nodige maatregelen te nemen, zulks op grond van het bepaalde in de gemeentewet. spraak van uw college zou moeten worden uitgelokt stellen wij U voor te besluiten: Woonruimteverdeling in het geding Met de mogelijkheid van ingtii- penpen van de rechterlijke macht in de onder de nieuwe wet aan bur gemeester en wethouders toeko mende bevoegdheden moet terdege worden rekening gehouden. Het moet voorts niet uitgesloten wor den geacht, dat het optreöen van de gemeente niet altlid tot het ne men van conservatoire maatrege len beperkt zal kunnen bliiven maar dat soms de gemeente eisende of verwerende in rechten zal moeten optreden. De beslissing omtrent het voeren ▼an een rechtsgeding behoort even wel krachtens het bepaalde in de gemeentewet tot de bevoegdheid van de raad. Teneinde nu in gevallen als de onderhavige snel te kunnen hande len en te voorkomen, dat voor elk te voeren rechtsgeding een uit- le. aan burgemeester en wethou ders uiterlilk tot 1 Januari 1951 on te dragen de uitoefening van de macht, omschreven in artikel 177, eerste lid. der gemeentewet, voor zoveel betreft 't voeren van rechts gedingen. voortspruitende uit de toepassing van de woonrulmtewet 1947; - 2e. te bepalen dat: a. indien in een ingewonnen rechtskundig ad vies wordt ontraden een rechtsge ding te voeren, het besluit dienaan gaande wordt genomen door de raad: b burgemeester en wethou ders jaarlijks voor 1 Maart aan de raad verslag zullen uitbrengen van de gevallen, waarin hun college ge durende het afgelopen kalenderjaar van de onder I genoemde bevoegd heid heeft gebruik gemaakt, als mede van de uitslag der gevoerde rechtsgedingen. veel. Arbeid in gemeenschap ver richt kan slechts tot een boeiend en schoon resultaat leiden, besloot de heer Zuiderhoek. De heer J. H. de Wilde verleende muzikale medewerking. Voor de ex positie bestond veel belangstelling en onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester en mevrouw Mo lendijk. Kerstwijdingsdienst in Chr. Geref. Kerk In steeds meer kringen geeft men uiting aar. de begeerte om zijn vreugde over het Kerstgebeuren te verklanken. Zaterdagavond waren we in de Chr. Geref. Kerk, waar het Zangkoor een vertolking gaf van het Kerstoratorium van F. Müller, met solistische medewer king van Bote Kuitert (bas) Oud- Loosdrecht cn Mark Netelenbos (orgel) Amersfoort. Het geheel onder leiding van A. Boumeester. Na opening door Ds. J. Drenth, Chr. Geref. pred. te Amersfoort, werden enige kleinere nummers gezongen, afgewisseld door decla matie. Mark Netelenbos gaf dan een fantasie over „Nu sijt welle- come" en „Op U, mijn Heiland, blijf ik hopen", waarna het koor het Kerstoratorium uitvoerde. O.i. een wel wa. te zware opgave, doch niettemin met élan gezongen. Met het zingen van Ps. 105 1 en 2 werd de dienst besloten. Muzikale vesper In het ad interim door een plaats vervanger gegeven verslag over de in de St. Joriskerk op de voor avond van de Advent gegeven „Muzikale Vesper" is op vrij on verklaarbare wijze een fout inge slopen. Ik stel er prijs op hier te rectificeren, dat de door de orga nist Wim v. d. Hoeven gespeelde orgelkoraal van J. S. Bach, zuiver instrumentaal en niet, zoals abu sievelijk stond vermeld ook vocaal werd uitgevoerd. H. M. S. Ophalen van huisvuil De directeur van de gemeente lijke reinigings- en ontsmettings- dienst vestigt er de aandacht op, dat in verband met de komende feestdagen, het huisvuil in plaats van Donderdag 25 December a.s., Vrijdag 26 December a.s. en Don derdag 1 Januari a.s zal worden opgehaald resp. op Woensdag 24 December a.s. Zaterdag 27 Decem ber a.s. en Woensdag 31 December a.s. Aanvullingsagenda Raad Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Amers foort op Dinsdag 23 December 1947 des avonds om 7 uur is de volgende aanvullingsagenda samengesteld: 33. Onderzoek geloofsbrief van 't nieuwbenoemde lid van de raad mejuffrouw J. L. Baas. 34. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van de Utrechtse Christelijke Boeren- en Tuindersbond betreffende de oprich ting van een landbouwhuishoudcur- su-s (gedrukte verzameling nr. 110) 35. Idem tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van begraafplaatsen (gedrukte ver zameling Ar. 105). 36 Idem tot het verlenen van een aanvullend voorschot aan de Stich ting St. Ansfridus voor het aanbren gen van verbeteringen aan het com plex van 112 woningen (gedrukte verzameling nr. 106). 37. Idem om aan hen op te dragen de uitoefening van de macht, om schreven in artikel 177. eerste lid, der gemeentewet, voor zoveel be treft het voeren van rechtsgedin gen. voortsnruitende uit de toepas, sing van de woonruimtewet 1947 (gedrukte verzameling nr 109). 38. Idem tot het toekennen van een voorschot op de verhöging van pensioenen en gratificaties over '47 (gedrukte verzameling nr. 108). Overtuigende zege van USC Dat het eerste tiental van het Schaak genootschap „Amersfoort" geen rol van betekenis zou spelen in de hoofdklasse, daarop hebben wij reeds gewezen in onze voorbeschouwing bij de aanvang der competitie. Dit tiental is de jongste der deelncmendcn en zal dus eerst de nodige ervaring cn routine moeten op doen alvorens het zal kunnen mede- spreken in de hoogste schaakrcgionen. waar zulke zware eisen worden gesteld aan het schaakkunnen. Dat echter de nederlagen zo gedecideerd zijn en met zulke grote cijfers worden geleden, had den ook wij niet verwacht. Allerminst zou men dat verwacht hebben in de gis teren gespeelde wedstrijd tegen dc Utrechtse schaakclub. Na vier en een half uur SDelen is aan de meeste borden niet te zeggen wie zal zegevieren. Een half uur daarna ziet men dat de neder laag niet meer afwendbaar is voor de Amcrsfoorters. Na de wedstrijd tegen ASC vestigden wij cr de aandacht op. dat het pleit meestal werd heslist in dc overgang tussen midden- cn eindspel. Ook oisteren zagen wij hetzelfde gebeu ren. Hier komt wel duidelijk naar vo ren het routineqebrek tegenover de meer ervaren hoofdklassers en onze Amcrs foortse schakers zullen er qoed aan doen bi) hun training soeciaal hun aan dacht te wijden aan dit moeilijke sta dium in een schaakpartij. Na het bovenstaande valt over de wedstrijd niet veel meer te zeggen. Ver melden wij slechts de mooie prestatie van T- Sand'nrink die de bekende Utrechtse schaker mr. Ed. Spanjaard versloeq cn van A. v. d. Ley die van ir. H. Steenis remise afdwong. Ook de „Amersfoort" team bleef steken in de modder Het eerste Dameselftal van „Amersfoort" heeft het in Amster dam tegen Tonido I niet kunnen bolwerken. Het was een absoluut onbespeelbaar terrein. Er werden kruiwagens met wit zand in het dool gestort, anders hadden de doel- verdedigsters in haar doel moeten zwemmen. Tevens waren de dames nog gehandicapt door het niet me despelen van de rechtsback. Mej. Dupree. Het enige doelpunt werd in de eerste helft gescoord binnen de elfmeter-cirkel. „Amersfoort" protesteerde nog wel tegen dit doel punt. maar het mocht niet baten. „Tonido" heeft tevens haar eerste overwinning behaald in deze com petitie. De wedstrijden van het derde he ren- en tweede dameselftal, resp. tegen BHC II en Nijkerk II konden geen doorgang vinden. Het tweede herenelftal bleef zijn goede kans op het kampioenschap behouden door een sprekende 0—5 overwinning op UHV II in Utrecht. heer L. A. A. van Hamersveld won schitterend. Zijn tegenstander kreeg geen schijn van kans. L. Asperslag had weliswaar steeds het betere spel, doch zakte in het eindspel, na vier en half uur spelen, merkbaar af. Vermoeidheid zal hier wel debet aan zijn, wat geen wonder is als men weet dat hij nauwe lijks van een zeer zware ziekte Is her steld. Dc overige partijen gingen ver der vrijwel regelmatig verloren. Dc per soonlijke resultaten luiden: Amersfoort I U.S.C. I A. v. d. Ley—Ir. H. v. Steenis J. Sandbrink—Mr. Ed. Spanjaard 10 J. Uding Jr.— J. v. Oosterwijk Bruyn 0—1 A. deudeke—J. Visser 0—1 L. Asperslag—G. v. Vloten 0—1 A. Huisman—A. dc Hartog 0—1 Mevr. F. Heemskerk— Drs. G. Wessels 0—1 J. Ober—J. v. Santen 0—1 L. A. A. v. Hamersveld— G. Hofsommer 1 —0 S. Roosmo—C. M. de Jong 0—1 2 v7~7y2 Soesterkwartier gaf KVD veel moeite Soesterkwartier. dat met vier in vallers naar Amsterdam trok heeft de verwachte nederlaag geleden, doch dit is een eervolle geworden. K.V.D. was sterker en heeft de beste kansen op het kampioenschap maar in deze wedstrijd hadden de Amsterdammers haast een veer moeten laten. Hoe geheel anders was deze wed strijd dan die op Birkhoven is ge speeld. Soesterkwartier nam door Van Empelen na tien minuten zelfs de leiding doch het doelpunt werd we gens lopen afgekeurd. Dc Soestcr- kwartier-bewoners kwamen keer op keer terug. K.V.D. had echter ook pijlen op de boog want met een on verwacht schot nam deze ploeg een 10 voorsprong. Deze stand bleef lot de rust ongewijzigd. De tweede helft werd weer in een snel tempo ingezet. En weer waren de Soestkwartieraanval- lers gevaarlijk. Na ongeveer tien minuten spelen kwam de bekroning, toen een goed opgezette aanval de gelnkmaker opleverde. Na de vak wisseling was K.V.D. sterker. Vooral in het schieten waren de Amsterdammers Soesterkwartier de baas en dat moest Muns onder vinden toen zijn tegenstander na een schijnbeweging vrij *kwam cn onberispelijk de bal in de korf de poneerde. Even later herhaalde deze speler het zelfde spelletje (31). De nu volgende vakwisseling bracht weer een gelijkopgaande strijd waarin alles mogelijk was. Doelpunten bleven echter uit. De wedstrijd Soesterkwartier 2 te gen Zwaluwen 3 werd afgelast. Huisvuilophaaldienst per 7 Januari Vrijdagavond kwam de gemeen teraad van Hoevelaken onder voorzitterschap van burgemeester S. M. Snouck Hurgronje ten ge meentehuize in openbare vergade ring bijeen. Een voorstel om niet over te gaan tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake de keuringsdienst van vee en vlees betreffende verhoging van keurlo nen wordt aangenomen. Het voorstel tot het instellen van een huisvuilophaaldienst op de rijksstraatweg van Stenenbrug tot Rastersteeg, Stoutenburgerlaan, Weldam Noord en Zuid met uit zondering van de uitgesproken boerenbedrijven, eenmaal per week op Woensdag te beginnen op 7 Januari 1948, wordt met algeme ne stemmen aangenomen. Het tarief zal f 3.per jaar be dragen, voor bedrijven geldt een tarief van f 10.per jaar bij een maximum van 10 hl. huisvuil. Punt 8 van de agenda vermeldt een voorstel tot instandhouding van de openbare lagere school. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het ter tafel komen van het voorstel tot vaststelling der begroting 1948 brengt de heer Scheick hulde en dank aan hen, die door hun werk zaamheden vooruitgang in 1947 hebben laten zien. De voorberei ding van de begroting is thans be ter dan ze geweest is, hoewel som mige punten verduidelijking ver dienen. Bij de vorige indiening was er een tekort van f 4300. Dit is thans terug gebracht tot f 1000.Men heeft geen rekening kunnen hou den met de kosten van ontwate- ringssloot en duiker en de ver bouwing van het gemeentehuis. Bij de uitgaven voor het onder wijs is f 400.geboekt voor het gymnastieklokaal in het Vereni gingsgebouw. Spr. zag hier gaarne f 1000,daar dit de jeugd van Hoevelaken ten goede komt. Voorts zou de heer Scheick gaar ne een bureau van Sociale Zaken gevestigd zien. De begroting wordt, nadat enke le wijzigingen zijn aangebracht aangenomen. Een voorstel tot intrekking van de pe-'-oonlijke toelage van de ambtenaar ter secretarie wordt aangenomen. Distributienieuws In verband met de sluiting van 't distributiekantoor op 25, 2^ 27 De cember en 1 Januari 1948 a.s. kun nen de handelaren hun bonnen in de Kerst-' en Nieuwjaarswcek uit sluitend als volgt inleveren: Brood, door bakkers in te leve ren te Hoevelaken op Vrydag 2 Januari van 1012 uur. Melk. door handelaren in te leve ren te Hoevelaken op Vrijdag 2 Januari van 1012 uur. Tabak, door detaillisten in te le veren te Hoevelaken op Vry dag 2 Januari van 1012 uur. Kruidenierswaren, in te leveren te Hoevelaken op Vrydag 2 Januari van 1012 uur. Examens Te Utrecht slaagde voor het examen Vakdiploma vande Sla gershond onze plaatsgenoot de heer K. Blok. Soest NCRV propageerde „Een goede gedachte", noemde ds A. Brouwer in zijn openingswoord het van de propagandaleiding der NCRV aan Soest een ontspannings avond aan te bieden. De nagenoeg uitverkochte Emmakerk en de in tense belangstelling waarmee het programma gevolgd werd, demon streerde wel heel duidelijk, dat een een avond als deze door Christelijk Soest wel gewaardeerd wordt. Vertoond werd allereerst het film werk: een hand vol rijst. Een tekenfilmpje zorgde voor de vrolijke noot. Na een raadselfilm, volgde ten slotte een kijkje in de NCRV.studio te Hilversum. SEC-Voorwaarts 22 Het heeft in de wedstrijd SEC Voorwaarts niet aan spanning ont broken. SEC trad in het veld met een invaller voor J. Rijnders. Dit betekende een handicap te zijn, ge zien de speelwijze van Voorwaarts. Voorwaarts zette een hoog tempo in. De SEC-achterhoede moest al haar talenten vertonen. In de vijf tiende minuut kreeg Klompenhou wer, die midvoor speelde, de bal in vrije positie toegespeeld en zon der zich te bedenken schoot hij de bal over de veel te ver uitgelopen Voorwaarts-keeper in 't doel, juist onder de deklat door 1-0. Het spel was in de tweede helft juist een minuut oud, toen de rechtsbinnen van Voorwaarts, Faber, met een omhaal de bal in eens lings Horns veld schoot 1-1. Na 15 minuten spelen was het weer Faber die een doelpunt voor zijn rekening nam en Voorwaarts de leiding bezorgde 1-2. Enige spe lers van SEC verwisselden van plaats en zowaar, er kwam meer beweging in. Maassen ging „zwer ven" en was overal waar gevaar opdook. Voorwaarts werd enigszins in de verdediging gedrongen en bijna had SEC gelijk gemaakt door een schitterende kopbal van Post, doch een der backs van Voor waarts stond naast de keeper in het doel en kopte de bal netjes terug. Weer kwam SEC verwoed opzetten en kreeg enige corners toegewezen. C. v. Veen nam deze prima en bij een er van was de bal zo zuiver afgemeten, dat hij op de deklat a.h.w. stil bleef liggen. De Voorwaartskeeper stompte de bal van de lat. juist kwam deze op de borst van Klompenhouwer en de bal rolde kalm in het doel 2-2. (Tegen dit doelpunt heeft de aan voerder van Voorwaarts protest aangetekend). H.D.S.B.D.C. 3—1 I B.D.C. heeft het te Leersum tegen H.D.S. niet tot een overwin ning kunnen brengen. De eerste minuten verliepen met B.D.C. in do meerderheid en in de vijftiende minuut maakte de midvoor v. d. Berg een prachtig doelpunt, het geen ook het enige van B.D.C. zou zijn. Nadat H.D.S. het spel in han den had genomen, ontkwam het B.D.C.-doel verschillende malen op het nippertje aan een doorboring. Bij een van ceze H D.S.-aanvallen maakte een der B.D.C.-backs in het strafschopgebied „hands". De toegekende strafschop werd onbe rispelijk in een doelpunt omgezet 1-1. Nog voor de rust kon H.D.S. de leiding nemen (2-1). Na de hervatting bleef H.D.S. het beste van het spel houden en tenslotte moest B.D.C. toch zwich ten voor een goed doorzetten van de voorhoede van H D.S. 3-1. Burgerlijke stand Geboren: Hendrijntje Jannetje, d. v. R. van Maanen en J. van Soe- ren; Karei Frederik, z. v. J. M. Fennema en T. van Gennip. Overleden: Hendrika van den Hoek, 2 mnd., d. v. G v. d. Hoek en R. H. Kentin; Arend Gramsber- gen, 46 j., echtg. van K. E. van Slochteren; Jacob Roelof Koele- wijn, 28 j., z. v. R. Koelewijn en K. van den Hoogen; Aaltje Reitsema, 59 j., echtg. van C. J. de Groot. Als dan de druppel «gevallen is. die de emmer doet overlo pen, is een krachlig „Genoeg!" hel verlos sende woord. Don moeien doden vol gen. Don moei de Alg. Bond „Mercurais" in de bres springen.Voor nief-georganiseerde Hondels- en Kantoor bedienden is de eer ste daad het opzen den van deze adv. Zéndl aan Paulus Polterstr. 9 A'dam-Z. deze adv. U ontvangt gratis „Spijkers met koppen." ER WACHTEN 10 ROMANS OP UI Brandnunten TE KOOP AANGEB. Te koop aangeb.: zwarte Duitse piano: een 2-pers. eiken ledikant met spiraal: 2 nachtkastjes en toilettafel Br. no. 3913 bur. van dit bl. Te koop aangeboden 2e hands haardkachel en een trekkarretje. Soesterweg 203boven. 3965 Aangeboden: gebruikte prima werkende stofzuiger „Ritsema", sleemodel f 65 Van Campenstraat 19. 39G6 Te koop stalmest, zand, grind cn graszoden bij elke hoeveelheid. M. Schreuder, Hogeweg 23, Amersfoort. 3883 Slagerij „KI a s h o r s t" heeft voor de feestdagen iets fijns voor U Wy hebben voor de FEESTDAGEN het fijnste en vetste vlees bewaard, zodat U met die dagen eens heerlijk kunt smullen van: RUNDER ROLLADE. MALSE BIEFSTUK EN SAPPIGE ROSBIEF OF VETTE RIS EN BORSTLAPPEN. VAN ALLES EN NOG WAT EN VET BIJ MAGER VLEES. OOK IN FIJNE VLEESWAREN HET BESTE BACONSPEK, GEKOOKTE HAM. RUNDER ROOKVLEES, PLOCKWORST, GEKR. HAM, BOTERHAMWORST, TONGENWORST, BLOED WORST (heerlUk om t« bakken). Aanbevelend, ARNHEMSEWEG 48 TELEF. 5814. Wild en gevogelte aange boden voor de aankomende feestdagen. Bestel spoedig. G. v. d. Bor, Amersfoortse- straat 118. Nijkerkerveen, Tel. 289, K 3495. 3894 Mooie Kerstbomen thans nog in maten van l/t M. tot 31/2 M. leverbaar. Joh. Mer- kus, Bloemist. Vlasakker- weg 22 Amersfoort. 3960 PERSONEEL AANGEB. Gedipl. lingerie- en cos- tuumnaaister, z.z.g.g. op een atelier. Ook genegen thuis te werken. Br. no. 3914 bur. van dit blad. DIVERSEN Avicultura, Langestr. 91, Telef. 4509. Soesterweg 23. Hondenliefhebbers! Laat Uw hond bij ons nog eens Avicultura. Langestr. 91, Tel. 4509. Soesterweg 23. Turfmolm voor bedekking; rietmatten voor afdekking. Alles gratis thuisbezorgd. Ver. Dierenbescherming. Maakt van het doden van uw konijnen enz. geen mar telpartij, maar wendt u zich tot één der onderstaande adressen: Puntenburgerlaan terweg 53: Bisschopsweg 104 41 b: Leusderweg 81 Soes- P. Potterstraat 46; Laven delstraat 11 of Leliestraat 57 3903 Jongeman zoekt kennis making met net degelijk meisje, leeft. 24-28 jr Klein postuur. Geen modern stads- type. Br., liefst met foto, no. 3949 bur van dit blad. Oké. wij leven mee, met „A K.V.!" en bezoeken de grote nationale tentoonstel ling van kleinvee, in de Ge- meent. Markthal te Amers foort op 25 en 26 Dec. 1947. 3955 Weggelopen: een Duitse staande korthange jacht hond. kenbaar bruine schou derbladen met bruine kop. witte streep voor de kop en bruin gestippeld. Luisterend naar de naam Hertha. Te gen beloning terug te be zorgen aan B. v. d. Veen, Holkerstra&t 60, Njjker^. 3967

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2