Zaterdag 27 December gesloten E.A.P.S.V. op grootse wijze gehuldigd Spanning in cadreklasse neemt toe J. W. VAN ELST, Brandstoffenhandel 2 Uit Amersfoort Koffie en thee nog vóór Oudjaar Noteert U even City-concern komt in Amicitia 1NTEKENBILJET „Om 10.000 dollar" Op verzoek en in overleg met ons personeel Amsterdamse Effectenbeurs Dinsdag 23 December 1947 Dat de Eerste Amersfoortse Politie Sport Vereniging populair is was reeds bekend, doch gistermiddag weer eens overtuigend bewezen, tijdens de receptie in Hotel-Restaurant Frank, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Een onafgebroken stroom van bloemstukken maakte het in tieme bovenzaaltje spoedig tot een lusthof, waarin het bestuur, onder leiding van de voorzitter, Hoofdinspecteur G. J. Backer, was gezeten om de talloze gelukwensen in ontvangst te nemen. houden en steeds kwamen nieuwe Vele bloemstukken en hartelijke woorden Deze gelukwensen betroffen niet alleen het jubileum, doch ook het behaalde districtskampioenschap van het voetbalelftal, waardoor de receptie een tweeledig doel had. Het moet voor het bestuur een grote voldoening zijn geweest uit de mond van Amersfoorts burge meester, de heer H. Molendijk, te horen dat wij trots mogen zijn op een politiecorps met een sportver eniging als de EAPSV. Ook de oud-burgemeester, be schermheer der vereniging, mr. J. C. Graaf van Randwijk, betuigde zijn sympathie en gaf als origineel geschenk cle buks waarmede hij tientallen jaren heeft gescholen. De commissaris van Politie, de heer G. Goorhuis sprak zijn man nen toe en feliciteerde hen met het jubileum en het behaalde succes van het voetbalteam. De voorzitter van de elftalcom missie van de Nederlandse Politie Sportbond, de heer Van Es, hield een bijzonder geestige speech. Hij sprak tevens namens de P.S.V. Hilversum en herinnerde aan de organisatorische banden tussen beide verenigingen. Commissaris Nieuwold uit Hil versum sprak als vertegenwoordi ger van de Nederlandse Politie Sportbond. Verder voerden nog het woord de heer Timmermans namens het district West en de P.S.V. Velsen, de heer Boon voor de C.P.O., de heer Kortland namens de dona teurs onder aanbieding van een enveloppe met inhoud voor aan schaffing -sportmateriaal, de heer Ledeboer voor V.V.V., de heer Boon namens de Politie Muziek Vereniging, de heer De Gans voor zitter van A.P.W.C., de heer Wa terloo voor K.V.V.A. en de Federa tie van erkende Amersfoortse Voetbal Verenigingen, de heren Van Maurik en Oosterman namens A.B. v. L.O., die een speer aanbo den als symbool voor te verwerven vaardigheid, snelheid en vaste hand, de heer Teunissen namens de R.K. Politie Bond St. Michael, de heer Baams voor P.S.V. Zeist, de heer Smit voor „Baarn", Mevr. v. d. Pol en de heer Otto namens de afdeling Amersfoort van het Nederlandse Rode Kruis. De ge lukwensen bleven urenlang aan- Wij vernemen, dat op 29 Decem ber bonnen voor 125 gram koffie en 50 gram thee zullen worden aangewezen. De winkelier mag op de bonnen op 30 December afleve ren. Twee Januari was de oor spronkelijke datum van bekend making, maar het C.D.K. heeft het oude Jaar met een aangename ver rassing willen besluiten. GRAND: Haven der Verleiding". (1-4 jaar). 14.30, 18.45 uur. CITY: „Zonsondergang" (18 jaar). 14.30, 18.45 en 21 uur. Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT: „Hawaii Calls" „Revolverserenade". (14 jaar). Vrijd. en Zat. 14.30, 18.45 en 21 uur; Zon. 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 23 DEC.: Jeugdconcert. Amicitia, 14 uur. Raadsvergadering, 19 uur. Concert A.M.K. Zon en Schild, 20 uur. GRAND: „Het el en ik", 21 uur. 24 DEC.: Kcratwijdingsdienst. St. Joriskerk. 20.30 uur. 25 EN 26 DEC.: Nat. Tentoonstel ling van kleinvee. Markthal, 13 22 uur. 26 DEC.: A.M.K.-concert, 14.30 u., St. Joriskerk. K.A.B.-kinderfeest, 14.30 uur, St. Josephgebouw. Thé dansant, 15—18 uur, Soirée dansante, 2022 uur. Academie de Dansc. Wie is er aan de beurt? Voor uitreiking bonkaarten K802 tabak- en versnaperingenkaarten zijn Woensdag stamkaarthouders 2700130000 aan de beürt. Mede brengen T.D. en inwissclingsbon van bonkaart 713. Uitreikingsüren 911.30 en 1415.30 uur in ka mer 3. deputaties met bloemenmanden en geschenken binnen. Wij merkten op deputatie's van Z.U.T. bestaan de uit de heren Boshuizen en van Eist, van C.J.V.V. de heren Vee- nendaal en van de Hooff, van Quick de heren Galesloot, Smits en Viester, van het Sportfondsenbad de heren van Wcyland, Spoel en Fremoun, van H.V.C. de heren Pouleyn en Buursma die een lede ren bal aanboden. Mevrouw de Knocke van der Meulenvan In- gen kwam namens de O.V. Berg- kwartier, de heer C. van Zwol na mens de AZC Neptunus, de heer Poort namens SOS, de heer F. Jel- lineck voor de ATTC „Over 't Net". De bekende Amersfoortse tweede klasse scheidsrechter, de heer Craa- nen, die vele malen wedstrijden voor de EAPSV heeft geleid, bood een enveloppe met inhoud aan. De heer Backer deelde mede dat de heer H. Brits Sr., die ook blijk van belangstelling gaf, heeft toege stemd het voetbalelftal weer te zul-, len gaan trainen. Deze mededeling werd met gejuich van de voetbal lers begroet. Dat ook de dames met de EAPSV meeleven bleek toen mevrouw Goorhuis, echtgenote van de com missaris haar gelukwensen kwam aanbieden, vergezeld van een fraaie kandelaber. Het inmiddels populair geworden Damescomité werd weer op waardige wijze vertegenwoor digd door de dame§ Backer en La gerwaard, die na hun geestdriftige speeches hartelijk werden toege juicht. Ook vele niet met namen ge noemde verenigingen zonden schriftelijke gelukwensen veelal vergezeld van bloemstukken. Aan het einde der receptie me moreerde de voorzitter van EAPSV, de heer Backer, de grote moeilijk heden waarmede de vereniging heeft te kampen. Het verheugt mij daarom geweldig, aldus spreker, dat wij de onmisbare steun genie ten van de burgemeester en de commissaris. Deze steun zal ons een prikkel zijn, onze uiterste best te doen om zoveel mogelijk te be reiken. „Hees" vierde feest Zaterdagavond hield de buurt- ver. „Hees" haar eerste jaarfeest in „Bos en Duin". De zaal was ge heel bezet, toen de voorzitter de heer Monné het openingswoord sprak. Het programma bestaande uit liedjes, schetsen en éénacters, werd door eigen krachten vlot af gewerkt. De regie had de heer Gotlieb. Na afloop volgde een ge zellig bal met muziek van „The haert Boys". Een duur kerstboompje Aan de Veldmaarschalk Montgo- meryweg aan de rand van het bos werd door de politie een auto aan getroffen, waarvan de chauffeur afkomstig uit Dordrecht, bezig was dennebomen in het bos te kappen welke volgens zijn verklaring be stemd waren om als Kerstbomen te worden verkocht. Met een pro ces-verbaal en een ledige wagen keerde de chauffeur huiswaarts. Het jubilerende EAPSV wordt in de persoon van lioofd-tritpccCeur Boeker door burgemeester H. Molendijk gefeliciteerd. Archlfoto) Het ligt in de bedoeling van het City-concern in Amersfoort grote films te gaan draaien. Daartoe is men in overleg getreden met de sociëteit „Amicitia" waar men op Zondag, Maandag en Dinsdag vol ledige voorstellingen denkt te geven. Naar wij vernemen is de premiè- Te vastgesteld op 25 Januari a.s. Humanisten uitten hun ontevredenheid Naar wij vernemen heeft het be stuur van de afdeling Amersfoort van het Humanistisch Verbond zich in een schrijven tot de leden van de Amersfoortse gemeenteraad gewend nopens het voorstel van B. en W. tot de slichting van een Medisch Paedagogisch Bureau. In dit schrijven wordt de onte vredenheid geuit over het voor bij zien van het buitenkerkelijke deel der Amersfoortse bevolking bij de samenstelling van de leiding van het bureau. Opbrengst „Bonte" krijgt goede bestemming Het plaatselijk NIWIN-comité deelt mede dat de opbrengst van de Bonte Ni win Markt niet wordt besteed voor de Kerstpakketten- actie, daar het bedrag voor deze actie reeds is bijeengebracht. De opbrengst zal thans worden aangewend voor de aankoop van 2 hospitaal-radioinstallaties, spe ciaal voor kleinere hospitalen Indonesië. in Burgemeester H. Molendijk bewondert op de Kerstcxpositic van De Plocgh de schilderijen Archifoto) Soest leed een nederlaag De wens dat de ontmoeting tus sen „De Vergulde Wagen I" en „De Gouden Ploeg" die gister avond in Hotel „De Vergulde Wa gen" plaats vond, enige tekening in de kopgroep van de cadreklasse zou brengen is niet vervuld. Door een 42 nederlaag van het Soes- terteam is de spanning zelfs danig toegenomen. De Gouden Ploeg heeft nog sléchts twee punten meer dan de Amersfoorters. Het programma is echter dusdanig zwaar, dat deze twee punten in feite weinig te betekenen hebben. Bregman sleepte de eerste Amers foortse overwinning uit het vuur door van het begin af de leiding te nemen en deze niet meer af te staan. De beslissing viel echter pas in de laatste beurten toen Breg man twee series van 22 caramboles maakte. Piet Stalenhoef maakte weliswaar in de 22ste beurt een mooie serie van 32 doch dit was tevens de laatste beurt want Breg man maakte een goede slotserie van 30 caramboles. De met veel belangstelling ver wachte partij tussen Koppel en Ries Stalenhoef werd sterk beïn vloed door wedstrijdzenuwen der beide spelers. Het spel bleef bene den de verwachtingen. Toch was de partij interessant door -'t span nende verloop, waartoe een serie van 63 door Koppel, in de 22ste beurt gemaakt veel bijdroeg. Bei de spelers hadden volop de kans in eigen hand. Tenslotte maakte Ries Stalenhoef de partij na 28 beurten uit. Steffen speelde tegen Van der Heiden met rustige zekerheid. De Soester kon in het geheel niet op toeren komen terwijl Steffen met goede series van 26, 49, 29 en 21 steeds verder op zijn tegenstander uitliep. Het einde kwam in de twintigste beurt zonder verrassing met een Amersfoortse overwin ning. Aan de Administratie van het Dagblad voor Amersfoort, Snouckaertlaan 7, Amersfoort. IK VERZOEK V MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONN'é OP HET DAGBLAD VOOR AMERSFOORT - voor: 31 cent per week 4.per kwartaal Naam Straatnaam Woonplaats Datum Doorhalen wat niet wordt verlangd. Wij vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam en adres in. blok- letters willen invullen? Bregman P. Stalenhoef Koppel (300) R. Stalenhoef Steffen Van der Heiden 200 140 277 225 225 92 9.09 6.36 9.89 8.03 11.25 4.60 Rondom het biljart De uitslagen van de gisteravond voor de competitie van het district Eemland gespeelde biljartwedstrij den zijn: Cadreklasse: Centraal I-Vergulde Wagen II 2-4 Verg. Wagen I-Gouden Ploeg I 4-2 Derde klasse libre: Oosterpark IDOS I Tavenu IVerg. Wagen V 8-0 Pauw IGouden Ploeg III 4-4 Vierde klasse libre: 'Ons Genoegen II-Soestdijk II 0-8 Animo I-Eemlust I 4-4 Vijfdo klasse libre: Metropole IV-Zonneheuvel II 6-2 Soestdiik III-Pauw II 2-6 ODL II—Middelwijk II 2-6 Rectificatie: Verg. Wagen IV-Metropole 5-3 „Het ei en ik" Het was al vroeg een gekakel van belang In de hall van het Grand Theatre. Het gekraai van de haan ontbrak er /iog maar aanHet ge kakel kwam ditmaal van de talrijke vrouwen die met doosjes, mandjes cn zakjes naar dit theater waren gekomen om tegen inlevering van twee eitjes een plaatsje te bemach tigen voor de extra voorstelling van de film „Ilei ei en ik". Zelfs kwam er in de vroege mor gen een jongeman met een grote mand waarin een broedse kip zat Directie en personeel schaarden zich rond de mand maar het verlossende „tok, tok'' bleef uit. Zij zouden er misschien nu nog staan te wachten op het eitje, als een van de toe schouwers niet had bemerkt, dal het een stenen kip was. Een Amersfoortse die zelf nooit naar de bioscoop gaat kwam met een cl aandragen ntet om de voor stelling ie bezoeken, maar wel om haar eitje bij te dragen voor het haar zo sympathieke doel. Plaatselijk P.I.T. kiest bestuür In het Chr. Militair Centrum ver- gaderde gisteravond de plaatselijke afdeling van het Prot. Interkerke lijk Thuisfront. Ds. D. A. Zyistra, die presidiccrde. stelde allereerst aan de orde de verkiezing van een definitief dagelilks bestuur. Tot voorzitter werd bt1 acclamatie ge kozen de heer G. Korenhof. Het se cretariaat werd opgedragen aan de heer Niienhuis, de huisvader van het C.M.C. Van nu af is dus het adres van het plaatselijk P.I.T.Chr. Mil. Centrum, L. Beekstraat 28. Voorts werd besloten: le. dat do kerken zullen zorgen voor een tafel in de kerk, waarop lectuur kan worden gedeponeerd voor de militairen in de Oost. 2e. De plaatselijke kerken zal worden verzocht gelden beschik baar te stellen waarvoor het P.I.T. de door haar de kerken ge wenste lectuur zal zenden aan on geadresseerde militairen In Indone sië. 3e. Do aangesloten organisaties zorgen voor enig kasgeld voor het plaatselijk P.I.T. 4e. Aan de organisaties wordt in overweging gegeven gesproken brieven (gramofoonplatcn) aan de geadresseerde militairen te sturen. Voorts wordt medegedeeld, dat, mochten er in de gezinnen van hen, die onder de wapenen zijn, hu welijks- of gezinsmoeilijkheden zijn, men zich kan wenden tot de secre taresse van de Middernachtzending, mevr. Knoppers-Dieleman, Pr. Ma- rielaan 12, Amersfoort. Wie danste goed de Engelse wals? In de Acadehiie de Danse werd Zondagavond de 2e serie-wedstrijd (Engelse wals) gedanst. De prijzen werden behaald door: le prijs: Mej. J. Riksen en de heer R. Dake. 2e prijs: mevr. Dake en de heer A. Heere. 3e prijs: mej. E. Veenendaal en de heer A. Dirksen. Oude eollaboratie-zaak kwam opnieuw voor De Amersfoorters A. J. Lafeber en D. Salomons, indertijd door het Tribunaal te Amersfoort berecht ter zake van collaboratie, kwamen gisteren voor het Tribunaal te Utrecht, daar de hoge autoriteit meende het fiat op de adviezen niet te moeten geven. Zij gaven in deze tweede recht zitting hun handelingen toe, doch meenden daarmede geen kwaad te hebben gedaan. Uitspraken Tribunaal Mevrouw Ommerin g-F a b e r te Amersfoort 4 laar. Gedotincerd tot 13 Mei 1919. Ontzetting uit de kiesrechten en uitgesloten van het bekleden van openbare ambten. J. Kramer, oud-wethouder cn cx-dirccteur der gemeentereiniglng te Amersfoort, 3 jaar en 6 maan den. Gedetineerd tot 10 November 1948. Ohtzetting uit de kiesrechten cn uitsluiting van het bekleden van openbare ambten. H. P. F r i m a. radio-technicus tc Amersfoort, vrij: ontzetting uit de kiesrechten. Nieuwjaarswedstrijd op Birkhoven In tegenstelling tot anderslui dende berichten zal de traditionele voetbalwedstrijd tussen 'n Utrechts KNVB-elftal en een Provinciaal elftal op Nieuwjaarsdag in het Utrechtse Stadion niet doorgaan. In plaats hiervan speelt die dag op Birkhoven een Amersfoorts elf tal tegen czn Provinciaal Utrechts KNVB-elftal. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede van de NIWIN. Enige tijd geleden werd ccn in braak gemeld aan de Keuchenius- laan. De politie zocht ijverig naar do dader en niet tevergeefs. De man is te Bilthoven in zijn duistere prac tijken gestoord en bekende na zijn arrestatie ook aan Amersfoort een ongewenst bezoek te hebben ge bracht. i De toneelvereniging ..De Keitjes" voerde Zaterdagavond in „Amicitia" voor de leden der sociëteit en hun genodigden het blijspel „Om 10.000 dollar" van James Montgomery op. „De Keitjes" hebben zich reeds een zekere faam verworven, die deze avond nog eens overtuigend werd bevestigd. Het ensemble heeft onder leiding van zijn regisseur, de heer P Sehwerzel, een artistieke hoogte bereikt, waaraan vele amateursver enigingen nog niet toe zijn. Het ge geven van het stuk is kostelijk. De toeschouwer wordt binnengevoerd in een wereld van chicanes, welke wordt gevormd door een effecten- handel te New-York. Vier compag nons werken er samen en één van hen. de ouste, is een meester in het uitbuiten van zijn relaties. De meest eerlijke van het stel doet zwakke pogingen om zich daartegen te ver zetten. Als hij op een gegeven ogen blik voor zijn verloofde de doch ter van de oudste compagnon be slist binnen vier dagen tienduizend dollar moet verdienen, brengt dit hem er toe met zijn collega's om tienduizend dollar te wedden, dat hij vier en twintig uur lang de waar heid en niets dan de waarheid zal zeggen. In welke perikelen de jon geman en zijn omgeving hierdoor geraken, laat zich gemakkelijk denken. In zekere zin is het stuk een satyre op een door en door verdor ven mensheid, die zijn toevlucht neemt tot hele en halve onwaarhe den,of het nu oen beleefdheidsfraze of een verkoopgesprek, waarmee kapitalen gewonnen kunnen worden, betreft. Zonder uitzondering hebben de acteurs en actrices goed, ongedwon gen spel geleverd, zij waren zonder ook maar een ogenblik hun stem men te forceren, in de gehele zaal steeds duidelijk te verstaan. Gebaar en mimiek waren voortreffelijk. De grime werd verzorgd door Leo Grootkop Na afloop bood de voorzitter der sociëteit enkele actrices bloemen aan. In de foyer had zich inmiddels de band van Jan van Loo geïnstal leerd en spoedig was het bal. dat onder leiding stond van Dan Bearda, in volle gang. De Oranle-vereniging „Bergkwar- tier" en „Oost en West" deden een goede keus om het stuk „Om 10.000 dollar" door de „Keitjes" te laten oovoeren op de avonden van 22 en 27 December. Gisteravond had de belangstelling groter kunnen zijn. (Ingezonden mededeling) De Ster van Bethlehem Vele Amersfoorters hebben Zon dagmiddag in de Markthal waar leden van de Vrijzinnig Christelij ke Jeugd Centrale het kerstpel „De Ster van Bethlehem" opvoerden, enige genotvolle, vreugdige uren beleefd. Kosten noch moeiten waren ge spaard om van het stuk een stijl volle en kleurige voorstelling te geven. In de zaal, welke tot de laatste plaats was bezet, heerste dan ook doodse stilte, gegrepen als het publiek was door de gedachte dat hier een symbolische herhaling werd gegeven van wat eens te Bethlehem is geschied. Over het algemeen hadden de medespelen den niet al te veel moeite met het rhythme, dat in de nogal langrege- lige strophen, toch onmiskenbaar aanwezig was. Jammer is het dat er achter in de zaal zoveel van het gesprokene verloren gaat als er geen geluidsinstallatie wordt ge bruikt. Het koor, dat achterin de zaal stond opgesteld, zorgde met zijn soms twee- of driestemmig ge zongen liederen voor een schone vertolking. Chr. landbouwcursus \in Amersfoort? B. en W. schrijven aan de raad: De Utrechtse Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft zich in een adres tot u gewend met het ver zoek om ingovolge artikel 25, twee de lid, der nijvërheidsonderwijswet te willen verklaren, dat de oplich ting cn instandhouding van een ambulante Christelijke Landbouw- huishoudcursus in deze gemeente nodig wordt geoordeeld. Het bestuur van genoemde bond is voornemens bedoelde cursus op 1 Januari 1948 te openen in de in dustrie- en huishoudschool aan de Beekensteinselaan, alhier. De cur sus beoogt de opleiding van meis jes uit de landbouwende stand. Het onderwijs zal worden aangevangen met 16 leerlingen, van wie er 10 te Amersfoort en 6 te Leusden en Hoevelaken wonen. Wij stellen u voor de door bo vengenoemde bond gevraagde be slissing te nemen. Voorschot op verhoging van pensioenen B. en W. stellen de raad voor te besluiten aan oud-wethouders en aan weduwen van oud-wethouders- dezer gemeente, die pensioen of wachtgeld genieten uit de gemeen- I tekas, over het jaar 1947 indien zij hiertoe de wens te kennen ge ven te verlenen een voorschot op de aanstaande verhoging dei- pensioenen of wachtgelden van 25% van het pensioen of wacht geld. met inachtneming van de van rijkswege gegeven richtlijnen. Voorts stellen B. "en W. de raad voor tejoesluiten: 1. aan hen, die ingevolge de ver ordening tot verhoging van pen sioenen, vastgesteld bij raadsbe sluit van 7 September 1920. aange vuld bi} raadsbesluit van 28 Nov. 1922, ten laste der gemeente reser vefonds pensioenen een verho ging van pensioen genieten; 2. aan hen, die een gratificatie genieten uit de gemeentekas, voor het eerst toegekend ingevolge raadsbesluit van 28 October 1931. tot vaststelling der begroting voor 1931; 3. aan hen, die ingevolge de ver ordening regelende toekenning ener gratificatie aan eervol ontsla gen niet pensioengerechtigd perso neel, vastgesteld bij raadsbesluit van 24 Juni 1930, een gratificatie genieten, over het jaar 1947 te verlenen een voorschot op de aanstaande verho ging der pensioenen of gratificatie van 25% van het pensioen of de gratificatie, met inachtneming van de van rijkswege gegeven richt lijnen. Waterleidingbuizen deugen niet B. en W. schrijven o.m. aan de raad: Naar het bestuur van de Stich ting „St. Anfrldus" bericht onder vinden bewners van 110 wonin gen en 2 woon winkelhuizen, gele gen aan het Borneoplein, de Java- straat, de Sumatrastraa', de Kapel- weg en de Leusderwcg, reeds sedert vele jaren hinder van het niet behoorlijk functionneren der waterleiding. De indertijd aange legde uit gegalvaniseerd ijzer ge construeerde leidingen zijr. name lijk practisch geheel versleten, ter wijl bovendien de constructie der leidingen veel te wensen overlaat. Deze ongewenste toestand brengt met zich mede, dat steeds hogere reparatierekeningen ten laste $er stichting komen. Het treffen van afdoende maat regelen is dan ook zeer gewenst om uit deze impasse te komen. Teneinde de werkzaamheden te kunnen financlëren vraagt het be stuur der Stichting „St. Anfri- dus" een voorschot groot f 42.000. Wij stellen uwe vergadering voor medewerking aan de plannen van het bestuur der Stichting „St. Anfridus" te verlenen door het verstrekken van een voorschot ad f 42.000,mits het rijk een voor schot tot een gelijk bedrag aan de gemeente voor het hierbovenom- schreven doel verstrekt. Burgerlijke stand GEBOREN: Albertus, z. v. N. Barfüss en J. Koenen; Herman Lco- v. J. S. van Nouhuijs en J. Oosten; Arisje, d. v. H. Werkman en J. Ravenhorst; Jan, z. v. H. Werkman cn J. van Raven horst; Marijke Maria. d. v. A. H. W. C. Veenendaal cn M. E. van der Spaa; Alex, z. v. A. de Nie en L. Stuij; Maria Mechtildcs, d. v, J. F. Hoefkens en W. J. de Jong; Sonja Margrect, d. v. A. Kleisen en M. F. Leeman; Gisbcrte Maria, d. v. C. van Uitcrt en A. M. Kaspers; Gerrit Willem, z. v. G. van der Woerd cn I. F. L. van der Veen: Johanna, d. v. G. J. H. van den Hoeven en L. H. Betlcm. OVERLEDEN: Maartje van Dam, 80 jaar. weduwe van Paulus Brccdveld. nar^, O. va Kerstmiddag van de NVEV De afdeling Amersfoort van de Nederlandse Vrouwen Electrici- teits Vereniging organiseerde Maandagmiddag een Kerstmiddag in 's Prinsenhof. In tegenstelling tot andere jaren verzorgde nu iemand van buiten de eigen kring het programma. En wel de voor drachtskunstenares mevrouw Mar- guérite Couperus. Zij had voor deze Kerstmiddag een programma sa mengesteld, dat de juiste sfeer bracht. Zy zong Middeleeuwse en oud-Nederlandse liederen en liedjes uit de renaissancetijd, in daarbij passend costuum. Na de pauze wa ren de Christmas Carrols en enkele Franse liederen aan de beurt. Me vrouw Couperus oogstte hartelijke applausjes. die ook toekwamen aan haar begeleidster mej. Rle Bienen. De huisvrouwen hebben een pretti ge middag gehad. Oudjes vierden kerstfeest Zaterdagmiddag werd in het St. Pieters- en Bloklands Gasthuis Kerstfeest gevierd. Een grote Kerstboom met flik kerende lichtjes, gezellig gedekte tafels, waarop veel lekkernijen te midden van groen en gezellig kaars licht en daarom geschaard Bestuur, personeel en oudjes, rustig genie tend van dit feestelijk samenzijn. Hier geen joelende kinderstemme tjes, maar rustig en eerbiedig wor den de oude Kerstliederen gezon gen en met gezichten vol aandacht geluisterd naar het koortje, ge vormd door personeel, naar het al oude verhaal van de nederige ge boorte, naar toespraakjes en Kerst verhalen, die tot kern hebben: wil len wij tot een betere samenleving komen in 't klein en in 't groot, dan moet niet het „ïk" in het mid delpunt staan, maar de naaste. Het is een hoogtepunt van het jaar, dit Kerstfeest, voor alle be woners van het tehuis. Gewijd uur voor militairen Op een weekdag de Nieuwe Kerk aan de Leusderwcg goeddeels ge vuld met de militairen der verschil lende legeronderdelen, die onze gar nizoensstad herbergt, dan moet er iets bijzonders zijn. En dat was er ook. De N.C.O.O.V. en Mil. Pro Rege hielden er een Kerstwijdingsdienst voor alle militairen van het garni- zien en de grote opkomst bewees, hoe zi1 dit apprecieerden. Ds. Matzer v. Bloois. de lcger- predikant. sprak over: Bereidt den weg des Heren. Na hem behandel de ds. D. A. Zijlstra, Geref. predi kant te Amersfoort, het onderwerp: Komen met haast tot de Christus. Voor afwisseling zorgden een Da meskoor en Adj. v. Ooyen, die zich ontpopte als een uitstekend decla mator. Al met al een goed geslaag de dienst. „Levenswee en Lévensvree" Over deze twee contrasten sprak ds. G. Meynen van Hilversum gis teravond in de Kerstwijdingsdienst, die werd gehouden in de Geref. Kerk. L. Vrouwestraat. Ds. H. Torenbeek sprak over Levensnood en levensbrood". Bel de toespraken wezen heen naar het komende Kerstfeest. In het Levens wee van deze na-oorlogse tHd klinkt het bijna paradoxaal om over Le vensvree te spreken, maar Christus is zowel de Levensvree als het Le vensbrood. Het gesproken woord werd afge wisseld door enige goed uitgevoer de nummers voor viool en orgel, respectievelijk door de heren Joh. Blok te Soest en J. J. v. d. Burg te Amersfoort, alsmede door zang van liet Amersfoorts Chr. Gem. Koor. Hoogland Distributiekantoor gesloten Op Woensdag 24 Dec. aanstaan de zal het distributiekantoor voor het publiek gesloten zijn. Alleen détaillisten kunnen op die dag van 9—11 uur hun consumenten- bonnen inleveren. Act. aandelen De handel op de effec tenbeurs was vandaag wel niet druk, maar voor zover kon worden nagegaan, ging er toch iets meer om dan de laatste tijd merendeels het geval was. En daar bij bestond een vaste stemming. Of deze te voorschijn werd geroe pen door het feit, dat de effectenbeurs vandaag versierd was met een grote verlichte kerst boom, kan gevoegelijk in het midden worden ge laten, maar in ieder ge val de tendenz was goed. De aandacht werd voor- namcliik weer in beslag genomen door claims en aandelen Koninklijke. Die eveneens goed ge- 1 dlsponeerd waren. Wel was er aanvankelijk nog enig aanbod van claims, tengevolge waarvan by de opening werd gehan deld tegen f 850 by een vorige slotprijs van f 873, maar onmiddel lijk kwamen kopers ln de markt en onder de nodige fluctuaties ging de prijs vry snel naar boven tot f 890 terwijl bij het slot \ferd gehan deld tegen circa f 876. Zoals vanzelf spreekt bewogen de aandelen Koninklijke zich heel conform het prijsverloop van de claims. Bij een openingsprij3 van 285 kon een stijging worden geconstateerd tot 295 terwijl bi) het slot werd L gehandeld 19/12 22/12 22/12 Sltk Opk Sltk 100% 103% 159 159% 160% 166% 163% 164% 288 288 112% 111 186% N. L H.bank Ned. H. My. A.K.U. aand. Bergb's Jurg. v. Berkels pat. Calvé Delft Crt 3 Centrale Suiker 21O Fokker 158 Van Gelder i43% - 151% K. Nd. H.ovens 1731/ 176% 175 Lever Cert. 274% 275 *79% Ned. Ford 356 365 - Ned. Kabelfabr. 300 305 Philips gloei]343% 340% 342% Wilton Fyenro. 206% 207 209% D. Petrol. Ml). 260 - 262% Kon. Petr. My. 282 291% 291 A'dam Rubber 142% 144% 144% Band. Rbb MIJ. 130 Deli-Bat. R.M 108 108% Oost Java R.M. - 76% Grav. Hyp. Bk. Serbadjadl S.R. nd Hynb Holl. Am. Lijn 193 201% 203'; 'kTsV lud 18" '2* Si: r H Kon Paketv. 157 - 157 U-lL «W». Sch. Unie 193% 196 - Rolt. Lloyd 158% - St. Mi). NederL 166 169 H V.A 704 212% 211 Jav. Cult. MM. 103' 105 Ned. Ind. S. U. 113% 112% Ver. Vorst CM. 53 53% 52% DeU-Bat. 137% 141 Dell Tabak 153% 154% 156 "laims Kon. 842.— 878.— Claims Dordtie 714.50 726.- Acüeve obllg.: Ned. '38 (3%) dito '47 (3%) Ncd. '37 3 Oollarl. '47 3 NWS 2% N L '37 A 3 Nlot-actleve obligaties A'dom 1 '37 3% 'sHage I '37 3% R'daro LIII *37 3% R'dam '38 (3%) 3 Laadbrieven Amst. Hypbank Arnh. Hyp. B. Fr. Gr. H. 19/12 22/12 98 y. 99% 98)4 98- 98 v, IU0V, 100% 81V, 81% lci*4 101% 96', 96% 10- 100 100 100 100 100% 100 96 96 100 y, 100% 100 98 97% 99% 100 100% 100% 100 100 Industr. obllg. A.K.U. obll. 3% Berghs cn J 3% Levers 3% 103 Werkspoor 3% 103% Bt. Ptr. Mt) 3% 102% Dell Sprw 3% 93% Ned.-Ind Sp3% 51% 102% 102% 102% 102% 50% Met-acL aand. A'damse B. HU. Bank Unie Incasso Rott. Bankver. Tw. Bank. Cert Rott Bel Cons. Lever 6% c pr Gist en Sp. fab. Rott. Dr. Mij. Werksp Serie A Anlem Ned Ind. Gas Internatlo Amst. Ball. MIJ Deh Sp Mi). Ned. Ind. Spw. Voorlopig ge noteerde aand.: Lover 4% 0. pr. MU. Fin. N. H. Vrodostoln Ned. Walvlsv. Prolongatie Amer fondsen Anaconda Bothl SteeJ Chrysler Gen Motora Intern Nickel Kennecott Republic Steel US Steel Phillips Shell Union Tidewater Baltimore Pensylvanla bieden t laten 19/12 22/1 158% 158% 160 151 173 174 V, 177% 180 148 148 430 455 360 177% 179 102 99 150% 150 57% 22)4 59 23 106 103% 157% 160 107 108 i% 2% 35% 36 104 109% 129% 59% 27 Y* 27% 48% 49»/, 26% 27% 79% 81 62 64% .J4 34 23% 23% IIs/, 12 V, "VS 17/, Blijkens bijvoegsel tot de Staatscourant nr. 226 is opgericht Dura's Aannomings My. N.V., gevestigd te Rotterdam, met een maatschappelijk kapitaal van 1.000.000, verdeeld in 15 pref. aan delen en 985 gewone aan delen van elk 1000, waarvan geplaatst 15 p^efj en 485 gewone aan delen. Do vennootschap heeft ten doel het aanne men en uitvoeren van bouwwerken en werken in gewapend beton, het bou wen en exploiteren van huizen, enz. Opgericht is met een maatschappelijk kapitaal van 500.000,verdeeld ln 50 preferente en 450 gewone aandelen elk groot 1000,—, de N.V. Machi nefabriek L. te Strake te Deurne, ten doel hebbend het vervaardigen en repa reren van machines en machineonderdelen, in het byzonder voor de tricot- industrie enz. Voor de eerste maal wordt tot di recteur benoemd de heer L. te Strakc.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2