'mmiCm Het Evangelie van Lucas dat de geheele wereld beschreven zoude worden en Jozef ging ook op met zijne ondertrouwde vrouw. .en vonden Maria en Jozef en het kindeken. N HET GESCHIEDDE in die dagen dat er een gebod uitging van den keizer Augustus, dat de geheele wereld beschreven zoude worden. Deze eerste beschrijving geschiedde als Cyrenius over Syrië stadhouder was. En zij gingen allen om beschreven te worden, een iegelijk naar zijn eigen stad. En Jozef ging ook op van Galiléa, uit de stad Nazareth, naar Judéa tot de stad Davids die Bethlehem genaamd wordt, (omdat hij uit het huis en geslacht Davids was), om beschreven te worden met Maria zijne ondertrouwde vrouw, welke bevrucht was. En het geschiedde als zij daar waren, dat de dagen ver vuld werden dat zij baren zoude; en zij baarde haren eerst geboren zoon, en wond hem in doeken, en leide hem neder in de kribbe, omdat voor hen geen plaats was in de herberg. En er waren herders in diezelfde landstreek, zich houden de in het veld, en hielden de nachtwacht over hunne kudde. En zie, een engel des Heeren stond bij hen, en de heer lijkheid des Heeren omscheen hen, en zij vreesden met groote vreeze. En de engel zeide tot hen: Vreest niet, want zie, ik ver kondig u groote blijdschap, die al den volke wezen zal, namelijk dat u heden geboren is de Zaligmaker, welke is Christus de Heer, in de stad Davids. En dit zal u het teeken zijn: gij zult het kindeken vinden in doeken gewonden en liggende in de kribbe. En van stonde aan was daar met den engel een menigte des hemelschen heirlegers, prijzende God en zeggende: Eere zij God in de hoogste hemelen, en vrede op aarde, in de menschen een welbehagen. En het geschiedde als de engelen van hen weggevaren waren naar den hemel, dat de herders tot elkander zeiden: Laat ons dan henengaan naar Bethlehem, en laat ons zien het woord dat er geschied is, 't welk de Heer ons heeft ver kondigd. En zij kwamen met haast, en vonden Maria en Jozef, en het kindeken liggende in de kribbe. En als zij het gezien hadden, maakten zij alom bekend het woord dat hun van dit kindeken gezegd was. En allen die het hoorden verwonderden zich over hetgeen hun van de herders gezegd werd; doch Maria bewaarde deze woorden alle tezamen, overleggende die in haar hart. En de herders keerden weder, verheerlijkende en prij zende God over alles wat zij gehoord en gezien hadden, ge lijk tot hen gesproken was. Lucas II 120. Laat ons dan henengaan naar Bethlehem een.menigte des hemelschen heirlegers .En zieeen engel des Heeren stond bij hen .omdat voor hen geen plaats was in de herberg. en leide hem neder in de kribbe En er waren herders in diezelfde landstreek.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 3