Kantoorinstallatie Lachappelle brengt weer YARRAH! Het echte LAtHAPPELLE parket SECRETARESSE Advertentiën G. B O O D E N.V. Magazijn „De Bijenkorf" H. C. Overbosch Bureau voor Complete LEER SPAANS Instituut HISPANIA BRANDPUNTEN EEN KIJKJE IN ONZE TOONKAMER SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd 6 Y~y V N? V '1' V V V Y" Y V V Y" V Y Y Y Y Y Y Y "Y Y^" Y Y "Y Uitnemend resultaat van gehouden R. D. Prijsvraag 1947 Bekroningen toegekend van f1000.-, f750.-, f500.-, en f 250. 8 Eervolle vermeldingen ad f 125.-. De Directie van Rath Doodeheefver N.V. bericht hiermede, dat de Jury van de R. D. prijsvraag-1947 haar omvangrijke taak succesvol ten einde heeft gebracht, na bekroning van een selectie van de allerfraaiste behangsel- ontwerpen van Nederlandse kunstenaarshand. Inplaats van het oorspronkelijk vastgestelde aantal van 16, moesten zelfs 17 prijzen worden toegekend, waar voor het uitgeloofde totaal-bedrag van f 6000.-enigszins werd verhoogd teneinde de beste inzendingen alle recht te doen wedervaren. Bekroonde ontwerpen zullen, naar wij hopen, binnen afzienbare tijd in de veelzijdige nieuwe R. D.- collccties kunnen worden opgenomen. Het ligt in het voornemen van de Directie ten spoedigste in de R. D. Toonzalen te Amsterdam een keuze uit alle ingeko men ontwerpen tentoon te stellen op een expositie waar zowel vakgenoten als overige belangstellenden hartelijk welkom zullen zijn. Wij betuigen onze bijzon dere dank aan allen, die tot het welslagen van de R. D. prijsvraag-1947 heb ben bijgedragen en die daarmede steun wilden verlenen aan ons streven naar op wekking en vernieuwing van de hedendaagse Nederlandse wandbekledingskunst. Amsterdam, 23 December 1947 Directie Rath Doodeheefver N.V. Ondergetekenden, tezamen vormende de Jury van de door de N.V. Rath Doodeheefver uitgeschreven Prijsvraag-1947 voor nieuwe Nederlandse behangsel- ontwerpen, verklaren, zich met beoordeling van het ingekomen werk en bekroning van 17 ontwerpen van hun opdracht te hebben gekweten overeenkomstig art. 8-19 der Alg. Ned. Prijsvraagregelen 1934. Een volledig Jury-rapport zal door dt Directie van R. D. aan alle deelnemers worden toegezonden. Amsterdam, 23 December 1947 De Jury P. A. Eschauzier, Architect J. W. van Iterson-Rotgans, Voorzitster Nederl. Vereniging van Huisvrouwen M. Th. J. Vonk, Voorzitter Vakgroep Woninginrichting A. M. Hammacher, Directeur Rijksmuseum Kröller-Müller F. C. Doodeheefver, Directeur Rtth Sc Doodeheefver N.V. Keel-, neus- en oorarts t/m 3 Januari GEEN SPREEKUUR. v. h. H. EL ZE NA AR Langestraat 101 Tel. 5723 die de tomaat beter maakte dan ooit. In jaren is het vitamine C- gehalte van de tomaat niet zó hoog geweest als in 1947 En dat hoge vitamine-gehalte vindt U terug in Rijno Tomatensap. Het bij uitstek gezonde vruchtensap voor babies, kinderen en zieken, vraagt het Uw dokter maar eens. Een heerlijke vruchtendrank voor teaerecn. Verlaagd in prijs! Voorheen 4j cent, thans jp cent. f MIJ 7$tïftlU)€ Tl EL TOMATENSAP N.Y. PHILIPS' VERKOOP. MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN gevestigd te AMSTERDAM. Ondergetekende bericht, dat ingevolge besluit van de op 23 December 1947 ge houden Algemene Vergade ring van Aandeelhouders over hot boekjaar 1945 het navolgende dividend wordt uitgekeerd: 6 op de cum. preferente aandelen, 5^ op de prioriteitsaand., 5op de gew. aandelen. Daar volgens besluit van de op 31 December 1946 ge houden Algemene Vergade ring van Aandeelhouders reeds een interim-dividend uitkering werd vastgesteld van 6 op de cum "prefe rente aandelen en van 3 op de prioriteits- en gewone aandelen, vindt over dit jaar nog oen slotuitkering van 2 Cr op de prioriteits- en gewone aandelen plaats. Over het boekjaar 1946 wordt uitgekeerd een divi dend van: 6 op de cum. preferente aandelen, 5% op de prioriteitsaand., 5% op de gew. aandelen. De slotuitkering over 1945 en de dividenden over 1946 zijn op heden terstond be taalbaar. Het dividend op de cum. preferente aandelen is be taalbaar met 60 op di videndbewijs no. 18 Het dividend op de ge wone aandelen is betaal baar met 14.per aan- deelbewijs van 200— en met 70per aandeelbe- wijs van f 1000— op divi dendbewijs no. 30 Het dividend op de priori teitsaandelen is betaalbaar met 7.op dividendbe wijs no. 17. De dividenden zijn be taalbaar onder aftrek van 15 Cr dividendbelasting met ingang van 23 December 1947 bij het hoofdkantoor van de Amsterdamsche Bank N.V Herengracht 595 en van Labouchère Co N.V., Tcsselschadestraat 12 te Amsterdam. De Raad van Beheer. Amsterdam. 23 Dec. 1947. De tweede wereldtaal. Voll schrift cursussen Spaanse omgangstaal en opl. praktijkex. 4.50 p. maand Vraag prospectus Dir. G P DE RIDDER Leraar M O. Spaa?" Adres: Churchill-laan 45 Amsterdam. Tel. 23431. Erkend Instituut TE KOOP AANGEB Te koop: pracht lange zw. bontjas (veulen): Perzisch kleedje (belutsch). Mevr. Ruhl, Varkensmarkt 15 A. Liefst na 6 uur. 4006 Banjo, gr. form., in faudr. Te bevr. bij J. ten Hoedt. Lorentzstr. 56. 4005 Spoed. 2 woonhuizen (cen trum stad), buuropbrengs tezamen 531.44 per jaar Belastingen tezamen 77 20 per jaar. Koopsom f 7000.-. Br. no. 5 bur. van dit blad TE HUUR GEVRAAGD Lerares zoekt kleine étage of vrije kamers, ongem .en zonder pension Br. no. 4007 bur. van dit blad. LESSEN Dansinstituut Joop Snijders, leraar mod. dansen. Korte Gracht 20. Telef 5083 In schrijvingen vanaf heden v. moderne en Latin dansen Aanvang der lessen begin en medio Januari. Privé- lessen volgens afspraak. Prospectus op aanvraag. 4009 Wiskunde voor HBS. Gym nasium. enz. Ervaren leer kracht. Berger, Viandenstr 18. Tel. 5621. 4003 Voor autorijles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man, Varkensmarkt. Amers foort. Tel 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 7 Begin Januari '48 begint een nieuwe cursus Alg. Vor mend Muziekond. aan de Muziekschool van Toonkunst Aanmelden: Roerstraat 36. Maandag 29 Dec. van 73 uur; Vondellaan 37. Maan dag 29 Dec. van 7.158.15 uur; Beekensteinselaan 18. Dinsdag 30 December van 7—3 uur. Nadien: 's Maan dags van 78 uur, Vondel laan 37. Tel. 6324. 4010 Pharmaceulische Industrie in Centrum des Lands vraagt voor directe indiensttreding een Behoorlijke Alg Ontwikkeling, kennis van de Moderne Ta len en vlot steno-typen verqist. Br. no. 4024 bur. v. d. bi. Diverse verwarmde zalen i voor bruiloften, vergaderin gen enz. Er zijn weer enkele data vrij. De „Doelen Ha vik 33 tot 37. 4008 W. Meuldijk Zonder punten ontvangen: elastieken kousen; jairetel- les; buikbanden. 5 Jan. kun nen maatcorsetten naar on ze bekende, prettige pas vorm worden aangenomen. Onze zaak is gesloten tot 5 Januari. Corsetten- en Tri cotagehuis. Plantsoen West 11. Tel. 6220. A'foort (nabij Politiebureau"). 4004 Joga's Ledermotorklcding- fabriek. Leder jassen en mantels, renvesten uit voor raad on op maat. Tevens repareren, kleuren en on nieuw verven, enz alles r»'* eigen atelier. Leusderweg 7 Tel. 5870. A'foort. 6 Socfi-bcwcging, afd. A'foort De eerstkomende openbare Ere-dienst zal plaats vinden op 25 December, 's ochtends 11 uur in de Toonzaal „Sier kunst". Steven van der Hr genlaan 1. 4 Soldaat J Heideveld wenst familie en kennissen vanuit Soeiabaja een vrolijk Kerst feest. 2 Oké. wij leven mee, met „A.K.V.!" en bezoeken de grote nationale tentoonstel ling van kleinvee, in de Ge- meent Markthal te Amers foort op 25 en 26 Dec. 1947. Hetzelfde sublieme Australische Yarrah, "door Lachappelle met zo veel succes ook voor de oorlog verwerkt. Yarrah, het parket met de prachtige, dieprode gloed. Gemakkelijk te onderhoudenin de gesloten nerf van dit harde parkethout kan zich nauwelijks stof vastzetten. Aanvragen worden in volgorde 529. Het leek me niet verstandig te blijven wach ten tot de leeuw zich hersteld zou hebben van de botsing met de dode vogel. „Tabé", hijgde ik. „Ik hoop je nooit meer te ontmoeten" en met die woorden vluchtte ik weg het kan me niet meer schelen in welke richting de afstand tussen mij en die leeuw met zijn blinkend gebit moest zo groot mogelijk wordenEn terwijl ik op goed geluk door het oerwoud holde, werden baron Adriaan en Daantje het dorp van de Haro- kiries binnengebracht Voor de grootste strooien hut stond een soort troon, waarin een dubbeldikke neger prijkte. „Welkom, vreemdelingen." zei hij. „Ikke koning Blubberlip van Harokiri zijn zeer verheugd over komst van witte mannen." „Hé," riep Daantje. „Maak dan die touwen los. van binnenkomst behandeld; be gin daarom met onderstaande coupon nog heden te verzenden. Aan Aug. Lachappelle''s Parket- fabr N VLachappellestr. 12, Breda U gelieve ronder verplichting miiner- ziias Uw folder te renden. Naam: Plaats: dqn kan ik je een handje geven!" „Zijn niet nodig." grijnsde koning Blubberlip. „Ikke zie zo wel. dat jij vriendelijk ventje zijn. dikke manne tjes altijd vriendelijk en jij heel dik. lekker vet! En koning Blubberlip knikte goedkeurend in de richting van Daantjes ronde gestalte en baron Adriaan. die er meer van begreep, voelde een koude rilling van angst langs zijn rug lopen en sprak: „Eh koning, wij willen graag weer weg. Uw mannen hebben ons gevankelijk meegevoerd, maar het komt ons zeer ongelegen!" „Ah." zei koning Blubberlip hoffelijk. „Dat mij spijten Maar gij toch vandaag mijn gast blijven. Uw aanwezigheid bij Het Grote Feestmaal worden zeer op prijs ge steld." „Aha." lachte Daantje. „Fijn! Een feest maal! Dat treffen we. baron!"

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 6