Vijf typografen Een kwart eenw bi j dez elf de drukkerij in dienst TIJDELIJK ONDERWIJZER-ES Liefde voor ,,het lood' het bedrijf en Een vak dat je in het bloed gaat zitten Biljart-competitie programma Controleur Jansen met pensioen Dr. J. C. A. Havinga overleden De beste reclame Advertentie Dagb'ad voor Amersfoort ptbakker een VROUWELIJK HOOFD 2 Zaterdag 3 Januari 1948 Ifpnt ÏT Hiermede vervolgen wij onze U serie artikelen over beken- Ji 20 we|? de en onbekende personen uit ons aller omgeving F m|nuut voor twaalf middernacht op de laatste Decemberdag van het jaar 1922! Vier jonge mensen maken zich, in vier verschillende huizen gereed om handen te schudden. ..Veel heil en zegen in het nieuwe jaar en dat 1923 je veel goeds mag brengen." Voor velen een wens zonder inhoud. Het hoort nu eenmaal zo." Op dit ogenblik zijn het voor deze jongelui echter woorden, die even tot nadenken stemden. Want enkele dagen later zal het gloednieuwe jaar voor hen een even nieuw begin brengen. Kort na elkaar zullen ze im mers voor het eerst hun nieuwe baas goedenmorgen wensen, dc jas aan een vreemde kapstok hangen en voor het eerst dc geur van inkt en pa pier opsnuiven, die altijd in een drukkerij hangt Al gauw zullen ook zij gepakt worden door de dwingende greep van nauwgezetheid en degelijk heid, die toen al dertien jaar lang het werken bij drukkerij „Patria" tot iets eigens maakte. Dat was vijf en twintig jaar geleden. De jaren regen zich aaneen tot decennia en nu werd enkele dagen geleden de kwart eeuw bereikt. Wat is er in die tijd van onze nieuwelingen geworden? TV/TEN hoort wel eens wat sma- ■iV-L lend spreken over mensen, die het zo'n lange tijd bij óén baas „uithouden". Dat is meestal onjuist, zeker in het drukkersvak. Want drukken is iets fascinerends, het drukkersvak gaat de goede vakman zó in het bloed zitten, dat de liefde voor het métier verder grijpt dan in enig ander bedrijf Zo omvat de „eigen" drukkerij de kameraden, met wie wordt samengewerkt, de machines, het zetmateriaal, kortom alles uit de omgeving van alledag. Het is ook iets geweldigs, als men bedenkt dat onze beschaving op het peil van eeuwen terug zou staan als daar niet de boekdrukkunst was ge weest om de resultaten van onder zoekingen op allerlei gebied onder de mensheid uit te dragen. Natuur lijk beheerst die gedachte de men sen van de ene drukkerij meer dan die van de ander. Bij Patria" heeft ze altijd heel sterk geleefd en is ze ook een bindende factor geweest. G. Krijnen ,,De geest onder de mensen op te bouwen, dat voelde ik van den be ginne af als een belangrijke taak." vertelt ons dan ook de heer G. Krfjnen, één van de vier. die op 10 Januari in een feestelijke bijeen komst door directie en personeel zullen worden gehuldigd. „Verder heb ik altijd veel in het organisatie leven ge|Ften." Wij horen, dat de heer Krijnen jarenlang voorzitter en secretaris van de Katholieke Grafische Bond is geweest en daarna oprichter, voorzitter en secretaris van de Ne derlandse Grafische Bond. Ook maakte hij geruime tijd deel uit van de Rechtspraakcommissie in het Grafische Bedrijf. Toen de heer Krijnen bij „Patria" begon, was hij zetter. Veel meer trok hem echter de verkoop, zodat hij thans al weer vele jaren dag aan dag op pad is. om de omzet van het bedrijf te ver groten, relaties te onderhouden en aan te knopen. En dat alles onder het devies van de drukkerij. „Meer geven dan beloven en niet omge keerd". Tussen haakjes, wie dezer dagen eens een avondje bij hem wil komen aanlopen, zoeke hem op het duiven- platje. Want al zijn vrije tijd besteed de heer Krijnen aan zijn postduiven. G. Krijnen \V. H. van Leijenhorst R. Jonkhart Ook de heer R. Jonkhart be hoorde tot de vier nieuwelingen van 1923. Achttien jaar was hij, toen hij als zetter bij „Patria" in dienst trad. thans is hij er algemeen sous-chef van de drukkerij. Deze typograaf in hart en nieren werd eveneens door het organisatieleven aangelokt. Vooral de vakbekwaamheid lag hem na aan het hart Hijzelf heeft trou wens zijn vakopleiding grotendeels ontvangen aan de Grafische School te Utrecht. Door middel van studie clubs heeft hij getracht de vakken nis van jongere collega's te vergro ten en te verdiepen. Het voorzitter schap van de plaatselijke afdeling der werknemers-organisatie in het Grafische Bedrijf schonk hem hier toe voldoende gelegenheid. Behalve deze „hobby" is er het politieke le ven, dat grote aantrekkingskracht voor de heer Jonkhart bezit. Als gemeenteraadslid voor de P. v. d. A. neemt hij hieraan actief deel. „Het is onze plicht, het algemeen belang te dienen en niet dat van een be paald groepje." zo is zijn oordeel over de taak der gemeenteraad. Daaraan wijdt hij zich tenvolle; het is naast zijn werk en het organisatie leven z'n eigen „liefhebberij". W. H. v. Leyenhorst De heer W. H. van Leijenhorst is een ras-Amersfoorter. die echter voor zijn vakopleiding graag z'n ge liefde stad verliet om elders véél en veel goeds te leren. Als eerste drukker zag Amersfoort hem in 1923 terug. „Patria" telt hem sindsdien onder zijn personeelsleden. Hij is een allround vakman, met een grote liefde voor al wat in de drukkerij maar machine heet. Als er iets nieuws op dat gebied arriveert, is hij cr als de kippen bij. In een ge mechaniseerd bedrijf, zoals een drukkerij nu eenmaal is. gebeuren wel eens kleine ongelukken. Is de heer Van Leyenhorst daarom zo'n enthousiast lid van het Nederlandse Rode Kruis? -Th. Broekman „Opgepakt door de Duitsers, weg gelopen en weer opgepakt. Des ondanks toch proberen de Spoor straat te bereiken. Want daar in de drukkerij staan zwetende men sen hun machines met de hand te draaien. En het drukwerk voor de distributie moet klaar." Deze woorden van de directeur over de heer Th Broekman, tekenen deze drukker, die de laatste was van de nieuwelingen, die in de maand Januari van het jaar 1923 bii „Patria" kwamen. Hij was toen al lang geen leerling meer. maar een drukker met een degelijke opleiding genoten bij verschillende Amers- foortse drukkerijen „Een prima vakman, die alle soor ten machines bedient." noemt zijn directeur hem. Sport is zijn lust en zijn leven. Vroeger voetballen, hal toren. worstelen. Nu is er alleen nog maar de training van het door hem opgerichte voetbalteam te Hamcrs- veld, in welke plaats hij sedert enige jaren woont. Op de keper beschouwd is hij de hekkesluiter niet. Ovèr enkele maanden in Maart is ook de heer P. Huybregsen 25 jaar aan de drukkerij verbonden. Hij is chef van de drukkerij. Over zijn jubileum praat hij' nog liever niet. Voor hem is het immers nog niet zo ver9 Maar niemand zal ons kwalijk nemen, als wij ook hem al komt hij nog een paar maanden te kort al vast tot Patria's zilveren jubilaris sen rekenen. Noteert U even GRAND; Mijn onbekende echtge noot". Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Overige dagen: 14.30, 18.45 en 21 uur. CITY: „Jack London". Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Overige dagen: 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT; „Spionnagc in New York". Zo.: 14, 16.15, 18.15 en 21 u. Zat.: 14.30, 19 en 21 u. Overi ge dagen 14.30 en 20 uur. 3 JAN. Amicitia. Transportarb., Cabaret, 20 uur. 5, 6 en 7 JAN. Amicitia, Amersf. Padvinders, Revue „Lach Mee", 20 uur. 6 JAN. Kernavond Hum. Verb. Kleine Spui 6, A. Hendriks, „De Waarde v. d. menselijke arbeid", 20 uur. 8 JAN. Amicitia „The Ramblers", 20 uur. 7 en 8 JAN. Grand: Hirnlaspelet (De weg naar de Hemel) Dag. 14.30, 18.45 en 21 uur. 9 JAN.: St. Joseph K.A.B.. de heer A. Conijn (H'sum): „De totale mens bedreigd door valse totale stelsels", 20 uur. 10 JAN.: Amicitia, toneelavond T. en O., 20 uur. OPENB. LEESZAAL EN BIBL. dage lijks ruilen v. boeken 1417 u. Di Vrijd. avond ook van 19—21 a Leesz. geopend dagelijks 1012.30 il en 14—17 u. DL en Vrijd. ook 19—22 uur. „STICHTSE HEUVEL": Wo., Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (Black-White Band, „de Spotvogels"). DANCING VAN 'T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur, Zon.mld. 15—18 u. (Orkest Jan van Loo). DANCING d ORANJEBOOM: Zat.. Zon en Woensd oansen 20 DEC.4 JAN.: Schilderijen tentoonstelling Amersfoortse Ge meenschap. St. Pieters- en Blok landsgasthuis 1012, 1417 cn Zo. 1417 uur. 20 DEC.—4 JAN.: Expositie Amersfoortse Schildersver. „De Ploegh", Sierkunst, Utr.weg. TOT 12 JAN.: Expositie Middel eeuwse schilder- en beeldhouw kunst. d' Oude Lanteern, 1012, 1417 u. Zo. 14—17 uur. Wie is er aan de beurt? Voor uitreiking bonkaarten K 802 tabak- en versnaperingskaarten zijn Maandag stamkaarthouders 4350146000 aan de beurt. Mede brengen T.D. en inwisselingsbon van bonkaart 713. Uitreikingsuren 911.30 en 1415.30 in Kamer 3. Het programma voor de compe titiewedstrijden van het district Eeniland in de week van 5 tm. 10 Januari a.s. ziet er a' volgt uit: Cadre klasse: 6 Jan. N. Brabant III-N. Brabant 1 8 Jan. Centraal I-Verg. Wagen I 9 Jan. Gouden Ploeg I-Vergulde Wagen II Eerste klasse e; 6 Jan. Zonneheuvel I-Nwe Kei I 6 Jan. Ons Genoegen I- Vergulde Wagen III 6 Jan. Gouden Ploeg I-Metropole I 7 Jan. Leusderkwartier I Ons Genoegen II Tweede klasse libre: 5 Jan. Vergulde Wagen IV- Leusderkwartier II 6 Jan. Centraal il-Soestdijk I 6 Jan. Metropole I-KOT I 7 Jan. Nieuwe Kei II-Animo I Derde klasse libre 6 Jan. DOS ITavenu I 6 Jan. Leusderkwartier III- Oosterpark I Jan. G Ploeg III-Middelwijk I 9 Jan. Verg. Wagen V-Pauw I Vierde klasse libre: 6 Jan. KOT II-Animo II 7 Jan. Metropole III-Tavenu III 7 Jan. Eemlust I-Ons Genoegen III 8 Jan. Tavenu li-Centraal III Vijfde klasse libre: 5 Jan. Leusderkwartier IV-DOS II 7 Jan. Middelwijk II-Metropole III 8 Jan KOT III-Soestdijk III 9 Jan. Zonneheuvel II-ODL II Zesde klasse libre: 7 Jan. Ons Genoegen IV-Eemlust II 7 Jan. Animo III-Oosterpark II 8 Jan. Verg. Wagen VI-Centraal IV Rond het biljart Van de in de biljartcompetitie ge speelde wedstrijden noteerden wij de volgende uitslagen: N Brabant ITolsteeg I 2-4; Ooster park I—DOS I 5—3: Middelwijk I— ODL I 44; Metropole IIITavenu II 6—2; Tavenu III—KOT II 0—8; Eemlust IIOcsterpark II 80; Ta venu IV—Vergulde Wagen VI 26. Handbal sts-trtrZ adz. ytx-o -££ jddf yc cdz~ oy.o cda. Zf^*T,£C,£ks£a&. Soesterkwartier naar Amsterdam Zondag reist Soesterkwartier voor de derde achtereenvolgende maal naar Amsterdam. Nu zal de strijd bij Muiderpoort tegen M.E.O. zijn. De Amsterdammers beschik ken over een goede ploeg en ziin nog steeds in de running, zij het dan theoretisch. Zij zullen zeker deze kleine kans willen behouden. In Amersfoort kropen de Muider- poort-bewoners door het oog van de naald en konden op het laatste ogenblik de overwinning behalen met 2—3. Het staat wel vast. dat onze stadgenoten een zware wed strijd zullen hebben, maar dat zij tot het uiterste hun krachten zul len geven om 'n zo goed mogelijk re sultaat te behalen. Toch geloven wij niet. dat Soesterkwartier het tot een overwinning zal weten te bren gen. Het programma voor de maand Januari luidt als volgt: 11 Januari S.K.V.Soesterkwar tier. 18 Januari Soesterkwartier Rhenen. 25 Januari SoesterkwartierT. O.GO. Het tweede twaalftal ontvangt Samos 3. die stevig aan de kop staat. In Utrecht moesten de Soes terkwartier reserves in Samos de meerdere erkennen. Met een gelijk spel mogen zij daarom tevreden zijn. „Amersfoort" krijgt een zware Zondag „Amersfoort" zet het nieuwe jaar met een volledig programma in. Het eerste herenelftal speelt op eigen terrein tegen HHC I uit Hil versum. Het zal de Amersfoorters niet meevallen om HHC met een nederlaag naar huis te sturen. In Hilversum wisten de Amersfoor ters met moeite een 55 gelijk spel te behalen, maar misschien dat het terreinvoordeel de Amers foorters de puntjes kan bezorgen. Het eerste dameselftal speelt eveneens tegen HHC I uit Hilver sum. Ook de dames zullen hard moeten aanpakken, doch de punt jes kunnen o.i. in de Keistad blij ven. Het tweede herenelftal speelt op eigen terrein tegen SSVTJ I uit Utrecht. Een winstkans is aanwe zig. Het derde herenelftal gaat naar Utrecht. Zij zullen daar Atilla III ontmoeten. Indien zij een kans op het kampioenschap willen behou den, dan moet er gewonnen wor den. Neemt Pinoké revanche op AMHC? De heren van Pinoké (Amster dam) begonnen dc competitie op uiterst onfortuinlijke wijze met drie nederlagen achter elkaar. Zo werden zij op 18 October door de A.M.H.C.-heren op Birkhoven met 41 verslagen. Sindsdien echter keerde het lot zich ten gunste van hen en zij kregen geen nederlagen meer te incasseren. Wél verbaas den zij de hockey-wereld door Kampong in eigen huis de beide punten af te snoepen, en twee we ken later ook S.C.H.C. in Biltho- ven op de knieën te dwingen. Ook Amsterdam III werd verslagen, zodat de Pinoké-heren de rode lan taarn aan Gooi II overgaven en zich tot de vierde plaats, onmid dellijk onder onze stadgenoten, op werkten. Hoe morgen de bal in Amsterdam rollen zal, is nog du bieus. De Amsterdammers zijn fel gebrand op revanche voor het op Birkhoven geleden échec. Doen zij met onze stadgenoten hetzelfde als wat zij Kampong en S.C.H.C. heb ben aangedaan, dan komen de rnodwitten van een koude kermis thuis. De dames kunnen hun vrije Zondag besteden om bij de heren te supporteren. Schaerweyde IDames II en Schaerweyde IVDames III zijn voor de thuisclub, Heren III Kampong III voor de gasten. Tien jaar „op de lijn" en daarna 31 jaar kaartjes-controle aan de uitgang van het station Amers foort. Het is T. Jansen, die dit grote aantal jaren er bij de Spoor wegen heeft opzitten. Zo'n beamb te kent het bedrijf in hart en nie ren. Het moest al een heel slimme vos zijn die bij controleur Jansen zonder kaartje of met een ongeldig kaartje Amersfoort in of uit ging. Hij had het zo in de gaten. Het is geen wonder dus, dat de dagelijkse reizigers de kleine, accurate man, in de jaren dat zij hem passeerden, leerden kennen. Jansen was een „figuur" bij de spoorwegen. Dezer dagen bereikte controleur Jansen de pensioengerechtigde leeftijd. Op Oudejaarsdag werd hij gehuldigd. Toen eerst recht bleek de waardering voor'de arbeid van deze man. De huldiging was harte lijk en cadeaux bleven niet uit. Ook Jansens „klanten" vergaten hem niet. Wij wensen onze stadge noot nog vele jaren een welver diende rust toe. „Omstreeks 1800"' blijft nog Door de overgrote belangstelling voor de tentoonstelling „Omstreeks 1800", georganiseerd door de sectie beeldende kunst van de Amers foortse Gemeenschap, in het St. Pieters en Bloklands Gasthuis blijft deze geopend tot en met 9 Januari. Om iedereen voor een be zoek in de gelegenheid te stellen zal de tentoonstelling ook des av. van 7 tot 9 uur geopend zijn, be halve op de Zondagen. Gevonden voorwerpen Een broodmand; enige wanton en handschoenen: een textielkaart in een winkel laten liggen; een veter met 2 sleutels; een paar blauwe kinderwanten; een bouvier met lange staart; een witte cein tuur; een herenrijwiel; een heren horloge met ketting; een blauw kinderschoentje; een broche, een portemonnaie inh. briefje met de naam v. Daal en Fliek; een porte monnaie inh. snoep- en textiel kaart. In een auto naar Achterveld laten liggen: vijf citroenkratten; een pantoffel; een motor achter licht. Uitslagen van Jeugd- schaaktournooi Van de in het Jeugdschaaktour- nooi te Lunteren gespeelde wed strijden zijn de volgende uitslagen bekend: RHBS (Amersfoort) Eindhoven 2—2 (1 afgebr. partij); Heerlen ANaston R'dam 2Vz-^Vi (1 afgebr. partij); Den Haag Heerlen B 3—0 (2 afgebr. partijen) HulstRotterdam 1-1 (3 afgebr. partijen); HBS (Amersfoort) Heerlen A V24'HulstHeerlen B iy23V21 EindhovenChr. HBS 32;" Gymnasia (Den Haag) Naston R'dam 41. Een zeer beminlijk mens Op 73-jarige leeftiid is te Amers foort op Oudeiaarsdag overleden dr. J. C. A. Havinga. oud-leraar Frans aan de Rijks H.B.S. hier ter stede. Dr. Havinga, die op 10 Novem ber 1874 te Helder geboren werd. werd na de H.B.S. te Groningen doorlopen te hebben opgeleid als onderwijzer. Hij was enige tiid bii het L.O. werkzaam o.a. te Zutphen en studeerde in zijn vrije uren Frans, hij behaalde achtereenvol gens de Lagere acte Frans en Mid delbare akten A en B. In 1926 pro moveerde hij te Amsterdam bii prof. Jallas. tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte op een proef schrift: Les nouvelles écclésianti- ques ans la lutte contre l'esprit Philosophique. Inmiddels was hij reeds in 1902 tot leraar Frans te Amersfoort benoemd, waar hij zo wel aan de Normaalschool (ter op leiding van onderwijzers) als aan de Rijks H.B.S. werkzaam was. la ter alleen aan de H.B.S. Wegens gezondheidsredenen werd hij op 63- jarige leeftijd gepensionneerd. Dc heer Havinga was een zeer beminnelijk mens. die algemeen grote achting ondervond en zeer geliefd was. zowel bii collega's als leerlingen. Na de bevrijding op ho ge leeftijd heeft hij zich nog bereid getoond als docent op te treden voor de overbruggingsklassen van uit Indonesië gerepatrieerde kinde ren. Zijn laatste levensjaar heeft hij besteed aan het bewerken van een dictionnaire waarvan hij het eerste deel onlangs voltooide. Kampioenschap floret dames in Amersfoort Op 18 Februari zullen te Amers foort schermwetstrijden op floret voor dames gehouden worden, waar bij de strijd gaat om het Nederland se kampioenschap. Voor deze wed strijden de dames Annie Secreve (den Haag), mevr. Meyer (Rotter dam), mej. M. de Gunst (Rotter dam), Annie Middendorp (den Haag), mevr. EverwijnLange (Haarlem) en mevr. Van Rooyen (Amsterdam), onmiddelyk in de fi nale geplaatst. Burgerlijke stand Geboren: Jan Freerk, z. v. S. Fontijn en M. F. M. H. Matak Fontijn; Harm. z. v. J. J. Zeedijk en P. Kramp; Ellen, d. v. C. G. van Duin en N. de Ruiter; Jacobus Hendrikus Cornelis, z. v. J. P. de Jager en C. M. H. de Keijzer; Cla ra. Jolanda, d. v. J. S. Brussen en L. Weevers. Overleden: Adrianus Dullemont, 78 j.. weduwn v. W. Hol; Johan nes Pieter Christiaan Sprenger, 81 j., echtg. v. M. Visser; Andries Tuithof, 70 j., echtg. v. J. M. Buijs; Wilhelmus Theodorus Beijer, 47 j., cchtg. v. M. C. La Haije; Hendrik Bos, 87 j., echtg. v. C. de Groot; Jan Christiaan Adolf Havinga, 73 j., echtg. v. J. B. Drewes en G. Brinkman; Martinus Johannes van Nieuwkerk, 81 j., weduwn. v. C. C. M. Dey. Medische Zondagsdienst Doktoren, alleen te raadplegen bij spoedgevallen: J. Hartog, Utr. weg 35, tel. 5469. J. A. Hendriks, Tesselschadelaan 3, tel. 6013. Apotheken: Vlezenbeeks, Var- kensmarkt 19a, tel. 3736. Verloskundigen: H. A. v. d. Grient, Breestraat 86, tel. 6830. H. A. J. de Leeuw, Soesterweg 15, tel. 4973. Predikbeurten Geref. Kerk (L. Vrouwestr.) 10 uur ds. D. A. Zijlstra, 17.30 uur dr. N. H. Ridderbos. (Laurens Costerplein) 9 uur prof. dr. J. H. Bavinck (Baarn), 17.30 uur ds. D. A. Zijlstra: (Tulpstraat) 9 uur dr. N. H. Ridderbos, 17.30 uur prof. dr. J. H. Bavinck. Geref. Kerk (art. 31) (Zuidsingel) 10 uur ds. F. T. v. d. Born, 17.30 dr. J. A. Vink: (Westerkerk) 10 uur dr. J. A. Vink. 17.30 ds. E. T. v. d. Born. Geref. Gem. (Stoovestraat.) 10 en 17 uur Leesdienst. Dinsdag 6 Jan. 19 uur Ds. (Rijssen). Vrije Geref. Gem. (Muurhuizen) 9.30 uur en 17 uur Godsdienstoef. Don derdag 8 Jan. 19 uur Ds. J. v. d. Poel, (Giessendam). Vrije Ev. Gem. (Appelweg) 20 uur de heer Baars, theol. candidaat. Ver. v. Vrjjz. Herv. (Gasthuiskerk) 10.30 uur ds. G. C. Muyten (Anneveen- kanaal). Ev. Luth. Kerk 10.30 uur ds. De Jongh. Rem. Gem. 10.30 uur dr. R. Miedema. Oud Kath. Kerk 10 uur H. Dienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Verg. v. Gelovigen (L. Nicasiusdwarstr.) 10 uur ere dienst 17 uur pred. des Woords, Dinsdag 20 uur bidstond. Chr. Science Society (H.B.S.) 10 uur Holl., 11.15 uur Eng. dienst. Oosters Apost. Episc. Kerk (A. Paulownalaan 7) 10.30 uur H. Of ferande. Herv. Kerk (St. Joris- kerk), 10 uur ds. Vermaas, 17 uur ds. Blok. Nieuwe Kerk 10 uur ds. De Bres, 19 uur ds. Ten Have. Emma Kerk 9 uur ds. Koolhaas 10.30 uur ds. Koolhaas, 17 uur ds. Smits. Gymnasium 10.30 ds. Braakman. Kapel Zon en Schild 10 uur ds. Bont. Rusthuis „De Lichtenberg v.m. 10.30 uur ds. Smits. .jongerendiensten: Kerk (Appelweg) 10 uur ds. Dicrhuis, 11 15 uur de heer M. Germans. Wijkgebouw Immanuel 10.30 uur Jeugdhuis (Z. Singel) 10 uur. Leger des Heils. V.m. 10 uur Heiligingsdienst, n.m. 7 uur Open luchtmeeting t.o. Oude Politiebu reau, n.m. 8 uur Uitzendingsdienst van een Kadet. Leider Majoor I.angelund, Dir. Jongenshuis. Zaterdag 3 Januari van 8 tot 9.30 n.m. Straatzang, Bekensteinselaan. LEUSDEN. Vm. 10 uur ds. Kool haas (Amersfoort). Uit de gajig van de R.K. school aan de Schimmelrenninckkade is een rijwiel ontvreemd. Vier ingezetenen die het ver keer onveilig maakten kregen een bekeuring. Soest Jubilaresse hartelijk gehuldigd Vrijdag was het 25 jaar géleden, dat Mej. C. v. d. Grift, benoemd werd tot schoonmaakster van het gemeentehuls en het daaraan ver bonden politie-bm'eau. Onder de ambtenaren was een comité van hul diging gevormd en zo had heden morgen in de raadzaal de huldiging plaats. Mej. v. d. Grift was met haar fa milie door Wethouder v. d. Arend per auto van huis gehaald en tot zij de raadzaal betrad, was deze geheel met ambtenaren en politiepersoneel ge vuld, w.o. de burgemeester S. P. Ba ron Bentinck, de gemeente-secreta ris, de heer J. Batenburg, de w.n. Hoofd-Inspecteur van Politie, de heer H. G. Scholtmeijer en verder alle hoofden van dienst met hun ambtenaren. Het eerst werd het woord ge voerd door Burgemeester Bentinck, die „Keetje" prees als een trouwe, zindelijke en eerlijke ambtenares. Hij bood haar een enveloppe met in houd aan. Daarna spraken secretaris Batenburg eri wnd. hoofd-inspecteur van Politie Scholtmeijer] De oudste ambtenaar, de heer J. Prinsen bedankte de jubilaresse voor alles wat zij voor de ambtena ren heeft gedaan. Namens het gehele secretarie-per soneel en de politie bood spr. haar enige prachtige cadeaux aan. Ten slotte voerden nog het woord de ge meente-ontvanger en de gemeente secretaris. Mej. v. d. Grift dankte hierna voor de tot haar gerichte woorden en tevens voor de schitterende ca deaux. Onder het genot van een kopje koffie met gebak, bleef men nog ge zellig een tijdje bijeen. Slecht uiteinde Een ambtenaar van het distribu tiekantoor te Soest, de heer F-., was Oudejaarsavond met zijn vrouw op weg om Oud en Nieuw te vieren. I Op de Steenhoffstraat werden bei- De gelukkigen Een groot aantal goede oplossin gen kwam binnen van het ket tingraadsel. Het lot wees ditmaal als winnaar aan: A. Kabos, Fahrenheitstraat 42, Amersfoort, die f 10.ontvangt. J. v. Eist. Marktstraat A 266, Scherpcnzeel; A. AllardYViele- man, Van Rhencnpark 1, Nijkerk; J. Budding, Dollardstraat 198, Amersfoort en L. Lussenburg, Boschweg 9, Nunspeet, krijgen allen f 2.50. den aangereden door een passerende trailer, die door de gladheid van de w-eg gleed. De heer F. werd met een schedelbasisfractuur en zijn vrouw met een gebroken arm naar het ziekenhuis vervoerd. SEC wordt sterker Evenals J. v. d. Broek, heeft thans ook Ben van Diermen overschrijving aangevraagd van Baarn naar S.E.C. Verder zal S.E.C. versterkt wor den met de speler J. Belt die over schrijving heeft aangevraagd van Amersf. Boys naar S.E.C., terwijl een broer van de bekende S.E.C. linksbuiten O. Maassen, n.l. M. Maassen, speler van de le klasser Juliana te Spekholzerheide, even eens bij S.E.C. komt spelen. S.E.C. kan hierdoor met een zeer versterkt elftal in de volgende competitie uit komen. Een gezellige gast Bjj de fam. v. D. aan de Beetz- laan waren op Oudejaarsavond ver schillende gasten voor de traditione le Oudejaarsavondviering. De echt genote van D. kwam na enige tijd tot de onaangename ontdekking, dat een doosje met alle distributiebe scheiden en levensmiddelenbonnen was verdwenen. De politie stelde direct ten huize van Van D. een onderzoek in en vond indei'daad in een kledingstuk van een der gasten de doos met de onontbeerlijke bonnen terug. De eigenaar van de jas bekende de diefstal te hebben gepleegd. Hij werd op het bureau van politie in gesloten. Medische dienst SOEST. Zondag 4 Januari a.s. is geopend apotheek „SOEST" Soes. terbergsestraat S. Predikbeurten Zondag 4 Januari Ned. Herv. Kerken: Oude Kerk 10 uur, Ds. M. Ver kerk; 5 uur, Ds D. v. Krugten. Em- makerk, 10 en 5 uur, Ds. E. Groe- neveld; Hees, 10 uur, Ds. D. v. Krug ten. Zonnegloren, 10 uur, Ds IJ. Al- kema uit Amsterdam. Eltheto 10 u. Kinderkerk; Evangelisatiesamen komst 8 Januari a.s. 7.30 uur, kerkgebouw Hees de heer Van Gorkum. Geref. Kerken: Julianakerk, 9 uur, 10.45 uur en 4.30 uur, Ds J. v. d. Meulen, Den Bosch Wilhelminakerk, 10 en 5 uur: Ds Blaauw uit Hilversum. Ger. Kerk, gebouw Kehoboth, 11 uur, Ds A. I. Ki'üten-burg te Bilt- hoven. Chr. Ger. Kerk, 10 uur, Ds L. de Bruyne, voorb. H. Avondmaal. Ger Gemeente, kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur, leesdienst. 5 Januari 7 uur, Ds M Blok uit Zeist. Ver. van Vrijz. Godsdienstigen. Afd. Ncd. Protestantenbond, ge- bouw Religie en Kunst, 10.30 uur, Ds A. L. Boer uit Hilversum. Evan gelische Gemeente, 5 Januari 8 uur, zaal v. d. Broek, Ds Flipse uit Hil versum. Hoevelaken Medische dienst Voor a.s. Zondag wordt de art- sendienst alleen voor spoedgeval len waargenomen door dr. F. W. Klaarenbeek, Tel. 210. Predikbeurten Zondag 4 Januari: Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Amstel. Doopsbediening. Geref. Gem.geb. „Bouwlust": 9.30 en 3 uur Leesdienst. Hoogland Voetbalnieuws HSV I, dat na een succesvol be gin tot de derde plaats van onde ren is afgezakt, zal Zondag de ge legenheid krijgen op eigen terrein Vios de punten afhandig te maken. HSV II gaat naar KWA II, waar zij wel kansloos zal zyn. Medische dienst Alleen voor spoedgevallen zal de medische dienst Zondag a.s. wor den waargenomen door dr. Klaa renbeek te Hoevelaken (K3495- 210). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoevelaken. Predikbeurten Zondag 4 Januari Ned. Herv. Kerk Den Ham: 10 uur ds O S Jellema. Bij het intreden van 1948 wensen wij alle Bouwvakarbeiders in Nederland een strijdbaar en voorspoedig Nieuwjaar. Hoofdbestuur Bouwnijverheid der Eenheids- Vakcentrale ^<X>CK5<^C>ooocoo<XX>OOC>C>C>OC><XXX>OC>OOO<OO<X><> Aan de MEISJES U.L O.-SCHOOL, Plantsoen Zuid wordt een gevraagd om onmiddellijk in dienst te treden. Bezit van Acte Frans vereist. Aanmelding bij het hoofd der school: Mej. J. C. GEERS, Utrechtseweg 149 ooooooooooooooooooooooooooooooooooooo is een in het I Prljieouront voor Uw algen tuin wordt op aanvraag gaar- COOCOOOCCOCOOOOOCCOOCOXIOOOOOOOOOCOC Hel* u familie of vrien den in het buitenland ZENDT DAN EEN PAKKET HOLLANDSCHE BLOEMBOLLEN Vorzendlng naar ALLE LANDEN. Speciale Pakketten voor het Zuidelijk Halfrond. Voor de wasserij van het CENTRAAL ZIEKENHUIS te ALKMAAR wordt gevraagd: Salaris volgens gemeente-regeling. Soil, te richten aan de Directie.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2