iii 1947 AMERSFOORT Operatie „heidebrand" BAKKERS STAKING uit Hollywood Bezoek uit Egypte Bezoek De nieuwe stadsbus BEDRIJFSWIJK in de Markthal In haar oude kamertje in de school van On ze Lieve. Vrou we ter Eem. denkt de Ameri kaanse filmster Linda Christian De leerlingen van de mid delbare scholen telden in September het verkeer. Burgemeester Molendijk en zijn echtgenote bezoeken de bedrijfscxpositie. die dc Federatie van Amersfoortse personeelsverenigingen in October in de Markthal organiseerde. De bekende Amersfoortse motorcrack Joop Bovee. deed bij wedstrijden een ongelukkige val, waardoor hij het bed moest houdenDesondanks liet hij zich zijn sigaartje, dat juist was vrij gekomen goed smaken. 40 jaar A.M.K. Het bestuur van het jubilerende Amersfoortse Mannenkoor, zoals dat in 1910 was samengesteld. Dag aan dag dromden de mensen voor ons gebouw samen om op de hoogte te blijven van de toestand in Indonesië. Van minuut tót minuut werd de stand van zaken op onze publicatteborden bijgehouden Ook dit jaar werd weer 'n ronde van Amersfoort gehouden. De kop van de stoet der duizenden die te Amersfoort op Zaterdag 3 Mei 1947 de .stille tocht" naar Rusthof maakten Ook dit jaar was dc actie ,,De jeugd van de straat" tijdens de zomervacantie een groot succes. Belgisch-Nederlandse verbroedering aan de voet van het Belgenmonument op 21 Juli In het hart van Amersfoort: DE ST. JORISKERK Herinnert u zich nog hoe we op 19 Aug. een zakje meel gingen halen in de Markthal? Vele buitenland se gasten be zochten onze stad. Niet alleen was er sportuit- wisseling met Rotherham. ont vingen we gas ten uit Dene marken. maar zelfs brachten in Aug. Egyptische zwemmers een bezoek aan Pesie's bad nog eens terug aan dc tijd. dat zij hier het Nederlandse schoolmeisje Branca Welter Op 21 Aug. om 9.03 uur stak jhr. HW. Schenkenbcrg van Mierop. opper houtvester van het Staatsbosbeheer met een doodgewoon lucifcrsvlammetje de Lcusderheidc in brand Bij de opening van het eerste AMVJ-clubhuis voor militai ren in Nederland te Amers foort op 8 October, hees de minister van Oorlog, de heer Fievez, de driekleur in de vlaggemast. waar Amersfoort met smart op wachtte deed haar intrede in ons stads beeld

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 6