Spoedig certificaat - actie Damplantsoen INDONESIA'S PREMIER IN GIJSELING „Amersfoort" op weg naar kampioenschap? MONNIKENDAM BINNENKORT OPEN Groningen en Amersfoort wisselen beeldende kunst uit LAATSTE BERICHTEN Ultimatum aan Republiek inzake wapenstilstandsvoorwaarden Gouden Ploeg was ongenaakbaar Zaterdag 10 Januari 1948 5 STADSNIEUWS Plaatselijk comité geïnstalleerd Enige weken geleden heeft de burgemeester ten stadhuize het plaatselijk comité van de Nationale Monumenten Commissie voor Oor logsgedenktekens geïnstalleerd. De door de Nationale Monumen ten Commissie ondernomen actie he?ft ten doel: a. de oprichting van een centraal monument te Amsterdam alsmede de bouw van een aantal andere na tionale gedenktekens (o m. od het terrein van het vroegere concen tratiekamp aan de Laan 1911) te financieren: b. Een goede verzorging van de oorlogsgraven mogelijk te maken: c. een belangrijk deel van de be schikbaar komende gelden af te staan aan de onderscheidene stich tingen, welke zich de verzorging van hen. wier verwanten hun loven hebben gegeven voor de vrijheid van ons land. ten doel stellen. Om haar plannen te verwezenlij ken wil de Nationale Monumenten Commissie het terrein op de Dam te Amsterdam, waarop het centrale monument dat alle vormen van strijd en verzet van alle delen van het Nederlandse volk wil gedenken zal verrijzen, svmbolisch verko pen. Deze verkoop geschiedt per c.M.2 tegen een prijs van 0.50. Iedere Nederlander, die een of meer c.M.2 van het Damplantsoen heeft aangekocht, ontvangt als bewijs van deze svmbolische aankoop een z.g. ..certificaat." Het plaatseljik comité stelt zich voor binnenkort met de verkoop van deze certificaten in onze stad een aanvang te maken. Hierom trent volgen nog nadere mededelin gen. Het comité is als volgt samen gesteld: S. Bolmeyer. voorzitter. P C. van Straalen. secretaris (Buvs Ballotstraat 37. tel. 5255). Y. Buis. penningmeester; overige leden: Gen. Kruis nam défilé van 5-8 RI af Op de Koningin Wilhelminalaan defileerden Vrijdagmiddag het vjjf- de bataljon van het verjarende 8 R.I. voor de chef van de Generale Staf. Generaal Kruis, de regiments commandant, overste Müller en enkele andere officieren. Voorts waren nog aanwezig de garnizoens commandant, overste O. C. G. M. Janssens. de commandant van de grenadiers, overste Holthoon, de commandant van de administratie te Amersfoort, overste Pothast, de eerst aanwezend ingenieur der Ge nie, overste Perquin, de commissa ris van Politie, de heer G. Goorhfcls en voorts een vijftigtal officieren en subalterne officieren en vele an dere genodigden. Burgemeester Molendijk had bericht van verhin dering gezonden. Omstreeks half drie naderde het bataljon dat werd vooraf gegaan door het muziek corps van het Regiment Huzaren van Boreel en enkele dragers met het regimentsvaandel, uit de rich ting van de Berkenweg het plat form. De troepen stonden onder be vel van hun commandant, kapitein Alberdingk. Een vry uitgebreide politiemacht regelde het verkeer en hield de tal rijke belangstellenden op een af stand. Het was een fleurig gezicht de ruim 800 man in keurig verzorg de uitrusting over de zonbeschenen laan langs hun hoogste chef te zien trekken. Tevoren hadden de troe pen begeleid door de verkeerspolitie reeds een korte mars door de stad gemaakt, waar zij eveneens veel belangstelling trokken. Omstreeks drie uur was ook dit gedeelte van het feestprogramma ten einde. Des avonds was er voor de officieren een feestdiner in de messroom. Noteert U even GRAND: Zwevende gratie. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 u. Overige da gen: 14.30, 18.45 en 21 uur. CITY: De vrouw van Monte Chris- to. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Overige dagen: 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT: Mannen zonder vleugels. Zo.: 14. 16.15, 18.45 en 21 uur. Zat.: 14.30. 19 en 21 uur. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 10 JAN.: Amicitia, toneelavond T. en O.. 20 uur. Huldiging jubilarissen ..Patria", d'Oranjeboom. 20 uur. Federatiefeest, balavond, Markt hal, 20 uur. 11 JAN.: Hum. Verbond. Spr. de heer Bovenkerk (Haarlem): „De rechten van de mens". Volksge bouw, 10.30 uur. 12 JAN.: Inst. v. Volksontw. Beet- hovenavond. Acad. de Danse, 20 uur. 13 JAN.: „Candida", Comedla. Amicitia, 20 uur. 15 JAN.: Grand: Gysbrecht v. Aemstel, 19.30 uur. A.V.R.O. bridgedrive, Amicitia, 20 uur. 16 JAN.: Toneelopv. Stichting „De Opbouw", Amicitia, 20 uur. OPENB LEESZAAL EN BIBL. dage lijks ruilen v. boeken 1417 u. Di Vrijd. avond ook van 19—21 a Leesz. geopend dagelijks 10—12.30 u. en 14—17 u. DL en Vrijd. ook 19—22 uur TOT 12 JAN.: Expositie Middel eeuwse schilder- en beeldhouw kunst. d' Oude Lanteern, 1012, 14—17 u. Zo. 14—17 uur. „STICHTSE HEUVEL": Wo., Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (Black-White Band, „de Spotvogels"). DANCING VAN 'T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur. Zon.mid. 1518 u. (Orkest „The Rhythme Specials"). DANCING d ORANJEBOOM: Zat, Zon. en Woensd. dansen. Wie is er aan de beurt? Voor uitreiking bonkaarten K802 tabak- en versnaperingskaarten zijn Maandag stamkaartenhouders 5950160500 aan de beurt. Medebrengen T.D. en inwisse lingsbon van bonkaart 713. Uitrei- kingsuren 911.30 en 1415.30 in Kamer 3. Mevr. A. M. Barkey WolfBerkel- bach v. d. Sprenkel. G. v. d. Bom, G. J. v. d. Brink, J. H Bucx, Mevr. R. W. E. FischerCats. J. de Gans, A. J. M. yan Gulick, J. R. Hartings, J. J. H. M. Hehenkamp. H. J. A. Hentzen, dr. B. v. d. Hoek. G. v. d. Hul, Mevr. N. Korthals AltesCha- bot. F. H. P. Meilink. M. Polak. Mevr. dr. G. PolakBender, dr. J. J. Rasker. mevr. C. M. Roeland Mooy. L. Scheepstra. J. H. Schef- fer, P. C. Sonius. J. A. C. Spoel, Mevr. N. UbinkDe Maar, A. L. Vermeulen E. Vonkeman en Mr. J. G. P. Westera. Naar wij vernemen wordt het wandelplantsoen „Monnfkendam" over 6 v.ekcn voor de burgerü open gesteld. Vooral voor de schooljeugd, die door de afsluiting van dit plant soen een omweg moest maken is de ze openstelling zeer welkom. Het is verheugend dat dit bijzonder mooie stukje Amersfoorts natuurschoon nu het voorjaar in het zicht is binnen kort weer door wandelaars betreden kan worden. Het gebouw zelf zal niet lang nadien de bestemming krij gen, die er indertijd aan is gege ven. In de zomer van dit jaar zal men dus vermoedelijk in de kleine theetuin kunnen uitrusten. Ook de aanlegplaats voor kanovaarders zal dan gebruikt kunnen worden. Don Bosco voerde Kerstlegende op De directeur van het instituut Don Bosco uit Lcusden, de Zeer Eerwaarde heer Pater Mont leidde gisteravond in Amicitia de opvoe ring van Felix Timmermans' Kerstlegende „En daar de ster bleef stille staan". Deze Vlaamse legende, waarin drie vagebonden, nl. Pitje Vogel, Suskeweit en Schobberbeeck, door armoede ge dreven, drie koningen gaan spelen om van het geld dat zij ophalen te kunnen eten en drinken, werd dooi de Don Bosco-leerlingen in studie genomen. Op hun rondgang ontmoeten zij de Heilige Familie en bewogen door de armoede van deze mensen, geven zij het opgehaalde geld en goederen aan hen en gaan tevreden uiteen. Bij het volgende Kerstfeest wil Suskeweit niet mee en Pitje Vogel verkoopt zijn ziel aan de duivel en naar de legende wil wordt hij op Kerstmis gered. Het moeilijke stuk werd zeer goed vertolkt. Hoe v el de stemmen soms wat zacht waren, is door het goede spel en de grote belangstelling deze avond uitstekend geslaagd. De toe schouwers uitten hun waardering in een langdurig applaus. Son ja Henie als de „zwevende gratie" De film „Zwevende Gratie" in het Grand Theater moet U gaan zien om Sonja Henie. De rest is bijzaak, het spel, de dialoog, het hele gege ven. Het is allemaal een beetje zoe tig, tot de kleuren toe en de meeste acteurs lijken zo van een modeplaat weggelopen. Maar een speelfilm is dit ook niet. Het is show. En als zo danig is h(j zeer geslaagd. Sonja Henie is inderdaad een zwevende gratie. Zoals zjj inderdaad „zweeft" over het Ijs, zoals zij inderdaad d&nst op de schaats, zoals zy haar lichaam volmaakt onder contróle heeft in de ingewikkeldste en snel ste bewegingen, het grenst aan het wonderbaarlijke. Een aantal andere schaatsvirtuozen om haar heen completeren de show. De costuums zjjn prachtig, hoewel er soms nau welijks meer van een „costuum" sprake is. Het is allemaal erg on derhoudend, men blijft geboeid Sonja Henie en Michael O'Shea ii een scène uit de film „Zwevende Gratie door het kleurige kijkspel maar men houdt er niet veel van over als men naar huis gaat. Dat is ook de bedoeling niet van deze film. Als men zich maar amuseert. Gravin van Monte Christo kruist de degen Het Parijs van de dertiger jaren der vorige eeuw. Door dj; sloppen en stegen sluipt een kwaadaardige epidemie, aangewakkerd door slu we, gewetenloze mannen die, belust op geld. hun smerige, vergiftige drank bij duizenden liters tegelijk tegen grof geld aan het wanhopige volk verkopen. Moeilijk valt hun dat niet, want de bende wordt ge vormd door een groep voorname mannen, waaronder dg politiepre- fect van d<^ stad. Lange tijd ging het zaakje goed, maar reeds is de „Wreker" aan het werk om de geld wolven geducht te straffen. De po litic-prefect is echter een machtig man, die een geheel officieel appa raat ter beschikking heeft om de beschermer der armen te weerstaan niet alleen, doch zo. mogelijk on schadelijk te maken. U begrijpt het al, we zitten mid den in een van dig kostelijke ver- Amersfoort-Utrecht Maandag a.s. wordt een twee kamp AmersfoortUtrecht gehou den in het Sportfondsenbad. De ploegen starten om zeven uur. De zwem-, waterpolo- en schoonspringwedstrijdcn voor de Olympische spelen zullen van 29 Juli7 Augustus 1948 worden ge houden. Zij worden gespeeld in The Empire Pool te Wimbley en de meeste polowedstrijden zullen in de Finchley Pool te Finchley wor den gespeeld. De beste zwemtijden in 1947 waren: 100 m. vrije slag, F. Na- thansen (Den.) Dames 1.05.8, He ren A. Jany (Fr.) 55.8; 100 m. rug slag Dames K. M. Harup (Den.) 1.14, Heren G. Vallery (Fr.) 1.06.8. 400 m. vrije slag Dames A. M. Cur- tiss (Am.) 5.07.9, Heren A. Jany (Fr.) 4.35.2; 200 m. schoolslag Da mes Nel van Vliet (Holl.) 3.49.2, Heren J. Verdeur (Am.) 2.35. Onverlichte auto oorzaak van aanrijding Vrijdagavond reed op de B.W.- laan een auto die aan de voorzijde niet verlicht was. De eerste van twee tegenliggers passeerde juist zijn voorganger en de chauffeur merkte te laat de onverlichte wa gen op welke inmiddels ook tot op enkele meters afstand was gena derd. Nog trachtte hij het stuur naar rechts om te gooien, doch een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. Beide wagens werden slechts licht beschadigd. Tegen de chauffeur van de onverlichte auto werd proces-verbaal opgemaakt. IN meer dan een 'opzicht heeft Amersfoort overeenkomst met de stad Groningen. Richt zich het leven van onze stad niet op één centraal punt; de statige Lieve Vrouwe Toren? Evenzo zouden de Grönnegers zich niet prettig voe len als niet in het hart van hun schone stad de statige Martini stond, die in het wijde, ruige Gro ningse landschap de plaats van de stad in dit gewest zo duidelijk aan geeft. Het is voor de Amersfoortse burgers alsof zij uit de dagelijkse confrontatie met de Lieve Vrouwe toren de kracht putten voor ge meenschappelijke, vastberaden ar beid. Steeds opnieuw is deze rijzi ge stadstoren decor van grote ge beurtenissen. Het wagenspel „Ma- rike van Nimweghen" werd aan zijn voet opgevoerd en in de zomer van het voorbije jaar weerkaatste zijn poort de klanken van een groots Amersfoorts muziekfestijn. ZO speelt zich in Groningen rond de Martini een zelfde bewogen stadsleven af. Ook de Groninger kijkt op naar zijn toren en denkt: „zoals hij de tijd door stond zo willen wij het hoofd bie den aan de duizend en een moei lijkheden van deze na-oorlogse ja ren." Ook het culturele leven in Gro ningen is verwant aan dat van Amersfoort. Er is een hechte, ster ke „Groningse Gemeenschap" waarin alle geestelijke stromingen der bevolking eendrachtig samen werken. Het verenigingsleven is rijk geschakeerd. Vooral op het gebied van de fanfare en harmonie houdt deze stad haar naam hoog en de vele amateur-toneelvereni gingen dingen met de dialect-stuk ken naar de eerste plaats. Zo Gro ningen, zo Amersfoort, dat met één jaar Amersfoortse Gemeen schap tot goede en onvergetelijke culturele manifestaties in staat was. Het amateur-toneel heeft gro te aantrekkingskracht en de fan fare- en harmoniecorpsen ijveren om tot goede prestaties te komen. ZO zouden wij vele zaken kun nen noemen, die duidelijk de overeenkomst in leven en streven der beide steden aantonen. Dit maal willen wij ons beperken tot de groep van beeldende kunste naars in Groningen, die in de Gro ningse Schilders Vereniging „Het Prinsenhof" zijn verenigd. Zij en hun Amersfoortse kunstbroeders leggen het eerste contact tussen de beide steden. Op Zaterdag 17 Ja nuari a.s. trekken de werkende le den van het Amersfoortse Kunste naars Genootschap naar Gronin gen om daar hun werk te expose ren. Op dezelfde dag herbergt het expositie-zaaltje in het St. Pieter en Bloklandtsgasthuis schilderijen van de Groninger kunstenaars. Een uitwisseling van kunst die uniek is in ons land. Het is vooral in deze bijzondere culturele gebeurtenis, dat de voorzitter van de Amers foortse Gemeenschap een werk zaam aandeel had. Het eerste contact met de scho ne stad in het Noorden is gelegd. Laten wij hopen, dat honderden uit de burgerij van de bevriende 'steden naar de exposities zullen trekken, waaruit de beschouwer wel sterk het leven van de steden zal leren kennen. Sjarifoeddin, de republikeinse premier, die van Singa pore, waar hij Sjahrir gehaald heeft, op weg is naar Djogja heeft tijdens zijn tussenlanding te Batavia van de Neder landse autoriteiten te horen gekregen dat hij slechts toe stemming krijgt om te vertrekken, als hij garandeert, dat 24 uur na de conferentie te Djogja (die Zondagmorgen tussen de Commissie van Drie en vooraanstaande republi keinse figuren, o.a. Soekarno, Moh. Hatta, Sjahrir en Sjarifoeddin zal worden gehouden) een republikeins ant woord wordt gegeven op de voorstellen met betrekking tot de order „staakt het vuren". Mocht dit antwoord dus Dinsdagmorgen om 12 uur niet binnen zijn, dan zouden de Nederlanders hun „vrijheid van handelen hernemen". Al- 1 dus een AFP-bericht uit Batavia, dat door United Press wordt bevestigd. Uitspraken van de Zuiveringsraad krijgt één jaar Barneveld's burgemeester Bij uitspraak van de zuiverings raad voor dc bouwindustrie, be krachtigd door de centrale zuive ringsraad voor het bedrijfsleven, is Herman Groen te Amersfoort, van beroep aannemer en uitvoerder, voor de tijd van een jaar en zes maanden ontzet van het recht een leidende functie uit te oefenen in een aannemersbedrijf, ingaande 23 December 1947. Tegen de ex-burgemeester Wes- terik van Barneveld heeft de pro cureur-fiscaal bij het bbzonder ge rechtshof te Arnhem Jhr. Mr. Ser- rarens, een jaar gevangenisstraf geëist wegens het arresteren van Joden in de bezettingstijd. Vastge steld werd daarbij, dat de heer Westerik in de bezettingstijd zeer veel goed werk heeft gedaan. In drie gevallen heeft hy echter ge faald. In de Nationale Goodwel Organi satie NederlandsIndonesisch Vriendschaps- en Opbouwfonds heeft o.a. zitting onze stadgenoot Ds. E. F. C. van Helsdingen, Ned. Herv. Pred. te Amersfoort. Onze Haagse redacteur schrijft, dat de verantwoordelijkheid zoals de Nederlandse regering die ziet, een ogenblik zou kunnen meebren gen, dat de regering tot „bepaalde maatregelen" besluit, al zou dit niet direct tot een opmars naar Djogja behoeven te leiden. De C.v.G.D. zou in kennis zijn gesteld van de Nederlandse stap tegen Sjarifoeddin. Nederlandse autoriteiten bevestigden noch ont kenden het bericht. Burgerlijke stand Geboren: Paulus Joseph, z v M J Gerritsen en J M van Keulen. Eli sabeth Maria, d v J J M Richter en M A van Oijen. Jan Alexander, z v J A van Dijkhuizen en H E de Ruiter. Karin Chislame Hermana Angelina Maria, d v R C J M Ba ron van Hövell tot Westerflier en J N M L M G Minette de Tillesse. Gehuwd: J, Zweedijk en M. de Lang. Overleden: Grietje Dricsman, oud 64 jaar, echtgenote van J. Jag- tenberg. Maria Anna Jansen, oud 56 jaar, echtgenote van L. G. van Ramselaar. Leendert George Eschauzier, oud 67 jaar, ongehuwd. Catharina Adriana Hilgen,. oud 88 jaar, weduwe van D. J. Bolt. Leonore Aubcct staat haar mannetje in de film „De graaf van Monte Christo" halen van Dumas. waarvan er reeds enkele zijn verfilmd. Ditmaal is het „De Vrouw van Monte Christo", welke we te zien krijgen. Het Citv Theater koos deze rolprent voor de komende week en zij. zal ongetwij feld veel bezoekers trekken. Want ze bevat spanning, romantiek, er komt heel veel wapengekletter in voor, veel lipfdc ook en broeder trouw. De hoofdrollen worden ver vuld door de helemaal niet knappe John Loder, als de sympathieke Graaf van Monte Christo, de Wre ker en de zeer knappe en aanvalli ge Leopore Aubcrt die als de vrouw van Monte Christo op een gegeven moment de degen'van haar man overneemt om mee te strijden voor de goede zaak. Het eerste herenelftal nadert het einde der competitie. Het heeft mo menteel nog vier wedstrijden te spelen en staat ongeslagen aan de kop met 17 punten uit 10 wedstrij den. gevolgd door TURNO uit Am sterdam met 16 punten uit 11 wed strijden. Zondag a.s. spelen de Amersfoorters tegen dc „Catchers" uit Amsterdam. In de hoofdstad konden de Amersfoorters met moei te een gelijkspel uit het vuur sle pen. De „Catchers" is een zware tegenstander en zij spelen een eigenaardig systeem, waar de Amersfoorters soms weinig vat op kunnen krijgen. „Amersfoort" zal dan Zondag ook terdege moeten aanpakken. Winnen zij deze wed strijd, dan zijn ze weer een stapje dichter bij het zo begeerde kam pioenschap. Het eerste dameselftal speelt in Hilversum tegen het leidende Cou- bertin in Hilversum. Het zal een moeilijke opgave worden voor de Amersfoortse dames. Wanneer de Amersfoortse dames de puntjes naar de Keistad brengen, zal dat een verbetering op de ranglijst be tekenen. Het tweede dameselftal, dat het kampioenschap bijna veroverd heeft zal moeten winnen bij de A.A.V.- dames. Het tweede herenelftal krijgt een zeer lastige ongave. Zij gaat naar het leidende W.V.G.V. De Amers foorters lieten vorige week een le lijke veer tegen de hekkensluiter S.S.V.U. Om een kansje te behou den moeten zij winnen. Het derde herenelftal heeft ook nog een heel klein kansje en zal Zondag op eigen terrein de baas moeten blijven over H.V.B. II uit Baarn. Soesterkwartier heeft nog kansen Het wordt voor Soesterkwartier spannend nu de laatste wedstrijden voor deze competitie in zicht komen. Zondag gaan onze stadge noten naar Utrecht om daar op het H. J. Schimmelplein de mede-can- didaten voor de laatste plaats te ontmoeten. Voor onze stadgenoten zal er dus een kans zijn de laatste plaats te verlaten maar om dit te bereiken zal van begin tot einde met en thousiasme gespeeld moeten wor den. Soesterkwartier beschikt over een sterkere ploeg maar of deze kracht uitgebuit zal worden dienen we af te wachten. Vast staat even wel, dat het aan spanning zeker niet zal ontbreken. Soesterkwartier heeft nog vier wedstrijden te spelen en wel alle tegen die ploegen, die in de onder ste regionen staan geklasseerd ter wijl S.K.V. nog zes wedstrijden moet spelen waarvan drie zekere nederlagen zijn. Theoretisch staat Soesterkwartier er dus beter voor. De stand in de onderste helft is: Altius 9 2 2 5 6 Togo 10 2 2 6 6 Rhenen 10 3 0 7 6 S.K.V. 10 0 2 8 2 Soesterkw. 12 0 2 10 2 Uit bovenstaand overzicht blijkt dus, dat Soesterkwartier een goede kans heeft de laatste plaats te ont lopen. Soesterkwartier 2 ontmoet in Baarn de Giraffes 2 wat wel eens een puntenverdeling zou kunnen worden. AAV maakt een goede kans A.A.V. 1 speelt Zondag haar laat- ste thuiswedstriid in deze competi tie tegen H H.C. 2 uit Hilversum. De Hilversummers bezetten de on derste plaats, zodat A.A.V. in staat moet worden geacht deze wedstrijd te winnen. Verder wordt nog gespeeld: AAV—A'foort 2 (dames). BHC 2—AAV 2 (heren). Revanche van AMHC op Hilversum? De AMHC-heren, die op 26 Octo ber een volkomen onverdiende ne derlaag tegen Hilversum II leden, hebben morgen op Birkhoven de kans om te tonen, dat zij wel beter kunnen. De Hilversumse heren staan onderaan en kregen reeds verschillende zware nederlagen te slikken. Onze stadgenoten zijn ook gevaarlijk aan het afzakken, maar als zij morgen onze verwachting niet beschamen, clan zullen ze voor lopig hun plaats in het midden kun nen handhaven. In de achterhoede is Eggink vervangen door Van Dorp. terwijl ook Keulen niet meer staat opgesteld. Deze twee spelers vormen een welkome versterking voor het tweede herenteam. dat in Hilversum de zwaarste wedstrijd van het seizoen heeft te spelen te gen Hilversum IV. .Wordt deze match gewonnen, dan is het kam pioenschap voor de heren-reserves vrijwel zeker. De dames krijgen Kampong op bezoek, dat met één punt uit zes wedstrijden de rode lantaren draagt. Deze ene punt verkregen zij door van een verzwakt AMHC-têam in Utrecht gelijk spel af te dwingen. Wij verwachten, dat onze stadge noten het ditmaal beter zullen doen. De opstelling van het team is vrij ingrijpend gewijzigd. Als rechts back staat opgesteld de oud-Union- speelster mevr. v. Rjjckevorssel. Mej. Batenburg staat op de spil- plaats. terwijl mej. Groenewegen als rechtsbuiten uitkomt en mej. Hinze als rechtsbinnen. Het tweede dames-team ontmoet in Utrecht Kampong II. en Dames III ontvangt Kampong IV. Ries Stalenhoef op dreef Het Is de Vergulde Wagen II niet gelukt in Soest tegen De Gouden Ploeg I ook maar een punt in de wacht te slepen, waarmede zij het eerste team, dat met de Soesters een kans maakt op de hoogste ti tel, een goede dienst bewezen zou den hebben. De eerste partij tussen Van der Heyden en Van Vliet stond niet op hoog peil. Van der Heyden bleek de beste van de twee te zijn, waarvan een serie van 42 caramboles wel getuigde. De Soester boekte dan ook de overwinning. In de tweede ontmoeting kon Coenen het niet tegen Piet Stalen hoef bolwerken. Ook deze partij bleef beneden het middelmatige. De laatste partij, die de derde overwinning voor Soesters werd. verloor Hietink kansloos van Ries Stalenhoef. Laatstgenoemde speel de uiterst vast en vooral een serie van 62 caramboles getuigde van fijn spel. Hietink kon niet los ko men, hoewol zijn gemiddelde van 10,09 door het weinig aantal beur ten zeer behoorlijk is. Stalenhoef bewees zijn superioriteit met een gemiddelde van 20.45. De persoonlijke resultaten waren: v. Vliet (200) 151 30 32 5 03 v. d. Heijden (200) 200 30 42 6.66 Coenen (175) 159 36 24 4.41 P. Stalenhoef (200) 200 36 23 5.55 H. Hietink (225) 111 11 22 10.09 R. Stalenhoef (225) 225 11 62 20.45 Rondom het biljart De uitslagen van de gisteravond voor de competitie van het district Eemland gespeelde biljartwedstrij den zijn: Cadreklasse: Gouden Ploeg 1— Vergulde Wagen 2 60. Derde klasse libre: Vergulde Wagen 5Pauw 1 62. Vijfde klasse libre: Zonneheuvel 2—O.D.L. 2 0—8. Predikbeurten Geref. Kerk (L. Vrouwcstr.) 10 uur dr. N. H. Ridderbos; 17.30 u. ds. G. R Visser (R'dam); (L. Costerpl.) 9 u. ds. W. A. Wiersinga (Baarn); 17.30 u. dr. N. H. Ridder bos; (Tulpstr.) 9 u. ds G. R. Visser; 17.30 uur ds. W. A. Wier- S ïercf. Kerk (art. 31) Zuidsingcl: 10 U. ds E T. v. d. Born; 15.30 u. ds H Dijkstra (Zeist); Westcr- kerk: 11 u. ds. Dijkstra; 17.30 uur ds v. d. Born. Geref. Gem. (Stoovestr.) 10 en 17 u. leesdienst. 12 Jan. 19 u. dhr. de Gier (Utrecht). Rem. Gem. 10.30 u. ds Maathuis (A'dam). Luth. Gem. ds. 't Hoen (Baarn). Ver. v. Vrjjz. Herv. (Gasthuis- kerk) 10.30 u. ds P. v. Wijnen (Dronrjip). Doopsgez. Gem. 10.30 u. ds. S. Gosses Gzn Vrije Kath. Kerk. 10.30 u. H. Mis. Oud-Katli. Kerk. 10 u. H. Mis, 17 u. Vesper. Oosters Apost. Epise. Kerk, (A. Paulownal. 7) 10.30 u. H. Offeran de. Verg. v. Gelovigen (L. Nicasius- str 4B) 10 u. Eredienst; 17 u. pred. des Woords. Chr. Geref. Kerk, 10 cn 17 u. ds J. Drcnth. Chr. Science Society (H.B.S, Thorbeckcplein) 10 u. Holl. dienst; 11.15 u. Engelse dienst. Soefl-beweging (Huygenslaan 28) 11 u. Universele Eredienst. Herv. Kerk. St. Joriskerk v.m. 10 u. ds. Gerritsen; n m. 5 u. ds. Kool haas. Nieuwe kerk: v.m. 10 u. ds Vermaas; nm. 7 u. ds. De Bres. Jeugddienst. Onderwerp: „De grote ontdekking". Emma-kerk: v.m. 9 u. d6. Dc Bres; v.m. 10.30 u. ds. Smits; nm. 5 u. ds. Steenbeck. Gymnasium Bergkapcldienst, v.m. 10.30 u. ds. Visser (Rotterdam). Kapel Zon en Schild: v.m. 10 uur ds. Bout. Jongcrendiensten. Kerk Appel weg. v.m. 10 u. de heer M. H. Kncgt; v.m. 11.05 u. mej. I. F. Sierhuis. Wijkgebouw: v.m. 10.45 u. de heer Kielder. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) v.m. 10.30 u. de heer H. C. van Norden. Jeugd huis. v.m. 10 u. de heer Herm. Bij- vank. LEUSDEN. V.m. 10 u. ds. Hof stede. Lokaal Aschat, n.m. 2,30 u. de heer Kielder (Amersfoort). Leger des Hells. 10 uur vm Hclll- gingsdienst. 7 uur nm. Openluchtmee- tlng t.o. Oude Politiebureau, 8 uur nm. Verlosslngssnmenk Leider:' Adjudant Bnrtellng 10 Januari van 8 tot 9 30 nm Straatzang. Vrljz. Chr. Jongercndicnst (F v. Blankcnburgstr 12 uur dhr A Peters. Medische dienst DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallenJ Plomp, Rcgentcsselaan 15, tel. 5591 en A. A. Verburg, De Bosch Kcmpcrlaan 3. tol. 6672. APOTHEKERS: R. R. Keyzer, Langestraat 9. tel. 6807. VERLOSKUNDIGEN: H A. v. d. Grient, Breestraat 8B. tel. 6830; M. A. J. de Lcuw, Socsterwcg 15. tel. 4973. Examens Onze stadgenoot de heer H. Voortman slaagde voor het examen rekening-courant-boekhouder van het Instituut „Mercurius" te Am sterdam. Soest Voor beroep bedankt Ds. Hartdorff te Dc Waal op Texel indertyd door de Ned. Herv. Gemeenr te te Soest beroepen als predikant voor Zonnegloren, heeft voor dit be roep bedankt. Schaaknieuws de De competitieuitslagen van Soester Schaakclub luiden: Groep 1. B. KantorowiszJ. van Daal Vz\e2\ A. van DijkJ. C. Thomasze 10; H P. GoosensJ. van Emden Vz.Va. Groep 2. A. Poot D. Reefsma 10 G. Gerritsma P. J. Hoek 1—0; J. W. Blom—J. M. Beij 01 Groep 3. J. v. d. WalH. K. Foeken 01; G. RooseF. C. W. Borcherding 10 Groep H. Horris L. de Regt 01; J. PilonH. Horris 1—0. Meisje aangereden B(j het plotseling oversteken van de zeer drukke Kerkstraat, werd het 6-jarig dochtertje van de familie K., wonende aan de Veldweg, door een passerende auto aangereden en met ernstige verwondingen opgenomen. Het meisje kon per auto naar de ouderlijke woning worden overge bracht. De autobestuurder treft geen schuld. Predikbeurten Ned. Herv Kerken. Oude kerk 10 uur: ds. E. Groeneveld; 5 uur: ds. D. van Krugten, Emmakerk 10 uur: ds D. van Krugten. 5 uur: ds, M. Verkerk. Hees. 10 uur: ds. M. Verkerk. EvangelisatiesamenkomstenZon dag 11 Jan, 7 uur, in huize Buiten zorg, spreker de heer Van Gorkum. Donderdag 15 Jan. 7.30 uur, in het kerkgebouw te Hees. spreker de heer Van Gorkum. Herv. Ger. Samenwerking tot Evangelieverkondiging: Dinsdag avond 8 uur, zaal v. d. Broek. Spre ker de heer Van Gorkum. Onder werp: „Bekeert U". Ger. Kerken: Julianakerk. 10 uur en 5 uur: ds. A. Brouwer. In beide diensten H A. en nabetrachting. Wilhelminakerk. 10 uur: ds. H. v. d. Berg. Voorbereiding H.A. Om 5 uur, idem. Ger. Kerk, gebouw „Rehoboth", Buntweg: 11 uur en uur: ds. R. Zyl- stra, van Eemdijk. Chr. Ger. Kerk: 10 uur: ds. L. de Bruijne, H.A. 4 uur: ds. L. de Bruij- ne. Dankzeg-ging. Dinsdag 13 Jan. 7.30 uur: ds. M v. d. Klis, van Ouder kerk a.d, Amstel. Donderdagavond 7.30 uur: ds. I de Bruyne van Hil versum. Ger. Gemeente: Kleine Rembrandt- zaal, 10 uur en 5 uur: Leesdienst. Ver. Vryz. Godsdienstigen (N.P. B 10 uur: mej. C. E. Jolles. Evang Gemeente: Samenkomst in de zaal van Van de Broek, Laan straat, Maandagavond 8 uur. Spre ker ds. Hoekendijk, van Baarn. Medische Zondagsdienst Zondag a.s. is geopend apotheek Soestdyk", Van Weedestraat 8.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 5