Vier Patria-jubilarissen werden gehuldigd Invalidenbond adresseert aan de raad Tweede helft van competitie tafeltennis begint eer de Biljartkampioenen zullen zich spoedig melden Offensief van AMHC-heren kwam te laat - Federatie viert verjaardag T. en O. deed een misgreep Moeder was blij, maar... vader bromde Weest redelijk Niet vergeten Dames stelden teleur 2 Maandag 12 Januari 1948 'STADSNIEUWS Veel bloemen en cadeaux In de met bloemen en planten ryk versierde feestzaal van „De Oranje boom" bood' de Directie der N.V. Snelpersdrukkerij „Patria" gister avond aan personeel en genodigden een klinkende feestavond aan ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van vijf harer medewerkers. Het waren de heren P. A. Huybreg- een, algemeen chef, R. Jonkhart, ass-chef, G. Krynen, vertegenwoor diger, W. H. v. Leijenhorst en Th. Broekman beide drukkers. Nadat de jubilarissen met familie iXvaren binnen geleid, wees de voor zitter der feestcommissie de heer iVan der Linden, in zijn openings- woord op het bijzondere van dit ju bileum waar vyf werkers tegel yk mogen terugzien op een kwart-eeuw arbeid in hetzelfde bedrijf. De directeur, de heer W. Wijk Jr. Verkreeg hierna het woord. Aller- eenst riep spr. een welkom toe aan de president-commissaris en oud-di recteur de heer Krul, aan H.H. Com missarissen, de heren Vaatstra en Van Loozen, vertegenwoordigende „Ons Belang" hoofden van zusterin stellingen etc. Zich richtende tot de jubilarissen wees spr. erop, hoe, me de door hun houding, de sfeer van prettige familiariteit is ontstaan, die men elders tevergeefs zal zoeken. Als vakman èn als mens komen zij boven de maat. Daarvoor hebben wy alle hulde. Broekman en Leijenhorst Tweeduizend leden van de Fe deratie van Amersfoortse Perso neelsverenigingen vierden in de Markthal de eerste verjaardag van hun organisatie met cabaret en bal. Oorspronkelyk was er maar één feestavond vastgesteld op 17 Ja nuari a.s. doch daar in de Markthal tenslotte maar plaats is voor duizend personen moest voor de andere duizend nog naar een oplossing worden gezocht. Met de snelheid waarmee men in de Fe deratie gewoonlijk overweegt, be slist en uitvoert kwam tenslotte in vijf dagen tijds 'n tweede cabaret avond voor elkaar. En zo waren dan ook Zaterdag j.l. ongeveer duizend feestgangers in de Markt hal verzameld, die een kostelijk programma opgedist kregen Voor af heette de secretaris de heer G. B. R. de Haan, iedereen hartelijk welkom en deed hij nog enkele mededelingen. Verleden week meldde 't 40e bedrijf zich aan als lid van de Federatie, die thans 3000 leden telt. Daarna namen, de festiviteiten een aanvang, die tot Zondagmorgen twee uur met on verminderd enthousiasme werden voortgezet. Balzamo, de goochelaar die onlangs op het wereldgooche- laarscongres te Parijs de tweede prijs weg toverde, deed de menigij te yerstomd staan. De mondhar monicavirtuozen, The Three Ad- Iers, kregen ook al een donderend applaus, evenals de Rossini's met hun kleine Florida. Nieuw was voor ons de clownerie van de Haarlemse komiek Henk v. Meurs, die met zijn persiflage van de vrouw zoveel gelach aan het pu bliek ontlokte, dat hij soms nau welijks verstaanbaar was. Om streeks half twaalf werden de stoelen aan de kant gezet en maakte men de zaal gereed voor het bal, dat onder leiding stond van mr. Rossini. Muzikale mede werking werd verleend door „The Red White en Blue Gang". Voor dien had nog de heer Huybers bloemen aangeboden aan mevrouw Gordijn, die zich voor deze avond bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt en aan de Kleine Florida. Noteert U even GRAND: Zwevende gratie. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 u. Overige da gen: 14.30. 18.45 en 21 uur. CITY: De vrouw van Monte Chris- to. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Overige dagen: 14.30, 18.45 en 21 üur. REMBRANDT: Mannen zonder vleugels. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Zat.: 14.30, 19 en 21 uur. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 12 JAN.: Inst. v. Volksontw. Beet- hovenavond. Acad. de Danse, 20 uur. 13 JAN.: „Candida", Comedla. Amicitia, 20 uur. 15 JAN.: Grand: Gysbrecht v. Acmstel, 19.30 uur. A.V.R.O. bridgedrive, Amicitia, 20 uur. 16 JAN.: Toneelopv. Stichting „De Opbouw", Amicitia, 20 uur. OPENB LEESZAAL EN BIBL. dage lijks ruilen v boeken 14—17 u Di Vrijd, avond ook van 19—21 u. Leesz geopend dagelijks 10—12 30 u. en 14—17 a DL en Vrijd. ook 19—22 uur TOT 12 JAN.: Expositie Middel eeuwse schilder- en beeldhouw kunst. d' Oude Lanteern, 1012, 14—17 u. Zo. 14—17 uur. „STICHTSE HEUVEL": Wo., Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (Black-White Band, „de Spotvogels"). DANCING VAN 'T HUL: Zat., Zon. en Woensd dansen, 20 23 uur. Zon mld 15 18 u (Orkest „The Rhythme Specials"). DANCING d ()RANJEB<»UM: Zat.. Zon. en Woensd. <iansen. Wie is er aan de beurt? Voor uitreiking bonkaarten K802 tabak- en versnaperingskaarten zijn Dinsdag stamkaartenhouders 60501—61500 aan de beurt. Medebrengen T.D. en inwisse lingsbon van bonkaart 713. Uitrei kingsuren 911.30 en 1415.30 in Kamer 3. aldus de heer Wyk, zyn drukkers, die hun vak goed verstaan en ge toond hebben, dat zy doelbewust er naar streven het werk, dat zy on der zich krijgen op de beste wyze uit te voeren, tot tevredenheid van cliënt en directie. Wat geldt voor de drukkers, geldt ook voor de zetters, vertegenwoor digd door de heer Jonkhart, assistent bedrijfschef, terwyl de heer G. Krij. nen, als vertegenwoordiger der N.V. op loffelijke wijze de band onder houdt tussen bedrijf en publiek en voor debietsuitbreiding immer pa raat is. Tenslotte richtte de heer Wyk zich tot de bedrijfschef, de heer Huy- bregsen, die hij prees als een man, die zyn vak volkomen verstaat en bovendien die rustige sfeer weet te scheppen in het bedrijf, die nodig is om tot een goed resultaat te leiden. Als bewys van de waardering, die de directie jullie toedraagt, aldus spr. overhandig ik u hierbij een oor konde, die de herinnering aan dit jubileum zal bewaren. Behalve deze oorkonde ontvingen de jubilerende nazaten van Laurens Coster zeer fraaie cadeaux, t.w. drie ervan een pendule en twee een fraaie fauteuil, welke cadeaux de heer Wyk mede namens mevr. Wyk completeerde met een persoonlijke herinnering. De dames werden bloemen geoffreerd. De voorzitter der feestcommissie vertolkt de gevoelens van admini stratief en technisch personeel even eens vergezeld van zeer fraaie ca deaux. Nadat een der personeelleden, de heer W. C. Marce op humoristi sche wyze had gezongen, sprak nog de heer Krul, die de scepter zwaaide in het bedryf toen het zilveren quin tet zijn loopbaan bij „Patria" begon en deswege enige oude herinnerin gen opriep. Nadat tenslotte de jubilarissen voor alle goede woorden en fraaie cadeaux dank hadden gezegd, v het woord aan Guus Oremus en de Melody Makers, die met vrolyke kwinkslag en dito muziek de feest, stemming verhoogden. De stoelen aan de kant en jong en oud waagden zich aan een dansje. Vlam in schoorsteen In een woning aan de Aldegon- destraat ontstond, door het te fel branden van een kachel, 'n schoor steenbrandje. Het brandje richtte geen schade aan. Wy hebben het in de aanvang van het amateur-seizoen al eens eerder opgemerkt: wat is het toch jam mer dat er nog stukken worden ge speeld, die qua taalgebruik en ook wat betreft de verwerking van het gegeven in onze tiid volkomen ziin misplaatst. Men slikt tegenwoordig veel en veel minder dan een kwart eeuw geleden. Het publiek is criti- acher geworden. Dat hebben wii ook Zaterdagavond in Amicitia weer gemerkt bii.de opvoering van de „levensschets" van H. Houben „Als je nog een moeder hebt" in de bewerking van F. Direckx. door de toneelvereniging „T. en O." In October voerde dit ensemble een door Jan Fabricius vertaald blij spel op. zo voortreffelijk, dat vvy meenden een groep spelers te heb ben ontmoet, die wist waar voor haar de grenzen lagen. Des te gro ter was onze teleurstelling ditmaal. „Als je nog een moeder hebt" 13 ronduit gezegd een draak, en dan nog een heel slechte. Het vertoont een dermate gebrek aan spanning, aan sfeer en vooral aan waarach tige dramatiek, dat wii tijdens de opvoering geen ogenblik werden ontroerd of zelfs maar onder do indruk raakten. En bii een groot deel van het publiek hebben wii dergelijke reacties evenmin waar genomen. al blijven er natuurlijk altijd mensen die het wel slikken. Wij hebben werkelijk geen behoefte aan opvoeringen als deze en de re gisseur zal er goed aan doen voor de volgende maal goed te overwe gen alvorens tot de keuze van een stuk over te gaan. Men weet DÜ ,,T. en O." toch ook wel met artis tieke maten te meten? De langgerekte dialogen, het ge brek aan handeling, en de somtijds onuitsprekelijke zinnen vol met stadhuistaal vonden gedurende de gehele voorstelling hun neerslag in het spel. Er lag geen bezieling, geen warmte in. Is dat nodig? V erkeerszondaren By een gehouden verkeerscon trole werd een proces-verbaal op gemaakt tegen twee bestuurders van een vrachtauto, die geen werk boekje konden tonen. Een bestuur der van een vrachtauto ging op de bon omdat zijn remmen niet in orde waren. De voetgangers worden er voor gewaarschuwd, dat zij de wegen over moeten steken langs de daar voor aangebrachte witte lijnen. Te gen overtreders zal streng worden opgetreden. Onvoorzichtige meirijder Op de B.W.-Laan had een kleine aanrijding plaats. Toen een wiel- rijdster die aan de rechterkant van de B.W.-Laan reed, bij het overste ken naar het fietspad ter hoogte van de Heinsiuslaan niet uitkeek, wei-d zij do<y een personenauto uit Rijsenburg aangereden. Haar zuster die achterop de fiets zat, kreeg een paar schaafwondjes aan haar oren. De fiets werd aan het achterspat bord en achterwiel beschadigd. Van de personenauto werden de lampen aan de voorzijde beschadigd. Invoerrechten en tarieven Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort, Arnhem- seweg 23, liggeri van heden af ter inzage de lijsten met tarieven en invoerrechten, behorende bij de Al gemene Overeenkomst betreffende tarieven en handel welke op 30 Oc tober jL te Genève tot stand kwam. Verwacht wordt dat de landen en groepen van landen waarop de des betreffende lysten betrekking heb ben de daarin vervatte invoerrech ten uiterlyk 1 Juli a.s. zullen toe passen. Een aantal landen, t.w. Australië, België, Canada, Frank rijk, Luxemburg, Nederland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenig de Staten, zal de invoerrechten, welke zij overeenkwamen, reeds ge heel, dan wel ten dele, op 1 Jan. 11. in werking hebben doen treden. Welke tarieven hierbij betrokken zullen zijn, zal nog nader worden be kend gemaakt. De overeengekomen tarieven zullen, binnen het kader der Algemene Overeenkomst, drie jaar van kracht blijven. Internationale bidweek In de week van IS25 Januari 1948 zal in alle Katholieke kerken een internationale bidweek wor den gehouden. De intentie is voor de eenheid der H. Kerk. Protest tegen bewakings diensten door oud-politie mannen De afdeling Amersfoort van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond heeft zich in een schrijven tot de gemeenteraad gericht. Daarin wordt o.m. geschreven: „Na^r ons Bestuur ter ore kwam, worden sedert geruime t\jd op de begraafplaats „Rusthqf", graven van gesneuvelde buitenlandse mili tairen bewaakt en heeft men voor deze bewaking gepensionneerde po litiemannen aangesteld. In het aanstellen van deze gepen- sionneerden is naar de mening van ons Eestuur een grove misstand ge legen. Immers is dit werk in zijn soort geschikt om bij voorkeur door invalide arbeidskrachten verricht te worden en wij voelen in het aan stellen dezer gepensionneerde poli tiemannen die dus reeds hun brood hebben onze invaliden schromelijk tekort gedaan. Wij verhelen ons niet dat oud politiemannen zeer geschikt zijn voor deze taak, doch onder de in validen vindt men ook velen die korte of lange tyd geleden onder militaire dienst waren of eerder wachtdiensten verrichten en dus na doelmatige Instructie minstens even goede krachten zullen zijn. Ook het gemeensèhapsbelang Is met de aanstelling van invaliden op deze post ongetwijfeld zeer gebaat, omdat men hen dan immers niet langer via sociale zaken of andere instellingen behoeft te steunen, daar zy zich dan zelf kunnen be druipen. In dit verband willen wij U ook wijzen op het feit dat op 1 Januari j.l. de wet tot plaatsing van minder valide werkkrachten van kracht is Ruzie over het kasboek Tussen mijnheer K. en zijn echt genote ontstond een kleine onenig heid. De vrouw van K. vond dat haar man te veel geld uitgaf aan kleine uitspattingen en te weinig huishoudgeld aan haar gaf. Een agent die als vrederechter optrad, slaagde er in de verhitte gemoede ren tot bedaren te brengen. Onverlaten aan 't werk Toen de bewoners van een wo ning. aan de Pascalstraat niet thuis waren maakten indringers van de gelegenheid gebruik en traden de woning binnen. Zij namen diverse gouden en zilveren voorwerpen en distributiebescheiden mee. Met de ze buit waren de dieven nog niet tevreden, zij doorzochten het hele huis en richtten veel schade aan. De heer des huizes kwam bo vendien nog tot de ontdekking dat van zijn kolonels-uniform de erete kens en onderscheidingen waren afgerukt en meegenomen. Zet uw rijwiel op slot Een jongensrijwiel, dat onbe heerd stond, werd door fietsendie ven meegenomen. Een persoon die het niet nodig vond zijn fiets op slot te zet ten kreeg van de politie een bekeu ring. geworden. Daarbij willen wij ons beroepen op de door Z. Exc. Minis ter W. Drees op 4 Juli 1947 in de Tweede Kamer gedane toezegging, dat ook de Overheid in dezo haar plicht zal doen. Dringend willen wij daarom de Raad verzoeken deze zaak in onder zoek te nemen en zo mogelijk te doen bewerkstelligen dat dit zo uit stekend voor invaliden geschikte werk, inderdaad ook aan dezen op gedragen zal worden. Voorts ook te vallen toezien dat bij alle diensten of instellingen ón zer gemeente in de toekomst ook onzeinvaliden ingeschakeld zullen worden. Burgerlijke stand Geboren: George Maria, z v C H Berger en G W Keizer: Onno Jurjen z v J R A Buning en A H Runeman. Gehuwd: F J Wegman en J R Ensdorff Overleden: Gijsbert de Jager. 67 j., weduwn. v B A van der Wal: Johanna Peterse, 47 j„ echtg. v H van Veen; Johan Koenraad van Donselaar,59 j., echtg. v A C Lam- mertsen. Koning Voetbal viel in het ivater Het is Pluvius blijkbaar niet naar zin dat de winter zo lang ver stek laat gaan. Hij zette de hemel sluizen open en de velden liepen zo onder, dat zelfs de grootste voetbalenthousiast moest toegeven dat afgelasten het enig mogelijke was. Ondanks de hevige regen waren talrijke liefhebbers naar de Leus- derweg gegaan in de hoop dat de belangrijke wedstrijd Amsvorde SEC door zou gaan. Op onze re dactie stond de telefoon niet stil en steeds weer werd de vraag gesteld: „Wordt er gespeeld?" Het was ons bekend dat reeds vroeg in de mor gen 'n aantal Amsvorde-menschen naar het veld was getrokken om dit bespeelbaar te maken. Om streeks elf uur ging men vrij vol daan huiswaarts want de kans was zeer groot, dat het vele werk niet voor niets was gedaan. Doch de regen bleef stromen en het was al leszins begrijpelijk dat scheids rechter Huizinga uit Hilversum, die niet zo erg gauw een terrein afkeurt, het ditmaal toch wel te erg vond. Het publiek was zeer te leurgesteld, doch met autobussen, luxe auto's, motoren en fietsen en zelfs lopend trokken de enthousi asten in grote haast - aar Birkho- ven om naar APWC te gaan kij ken om tot de conclusie te ko men dat ook daar de wedstrijd door de scheidsrechter op het laat ste moment was afgelast. Er bleef toen niet anders over dan thuis een kopje thee tc gaan drinken, hetgeen door de vrouwen wel op prijs werd gesteld. Zij offerden aan bachus Man en vrouw, die niet voor el kaar onder wilden doen en te diep in de glaasjes keken, gingen kenne lijk in staat van dronkenschap over de straat. De politie maakte een einde aan het „feest" en maakte proces-verbaal op.. Het was zo erg niet Een bewoner van de Bergstraat deed aan de politie mededeling dat er in de bosjes aan de Berg enige handgranaten lagen. Een agent ging er heen en vond ter plaatse door en en door verroeste mortierpatronen, die vermoedelijk waren afgescho ten. In de loop van deze week be gint de tweede 'helft van de tafel- tenniscompetitie. Woensdag gaan de zes teams van Over 't Net hun diverse tegenstanders bestrijden. Van der Meiden 1 en 2 spelen resp. Donderdag en Vrijdag hun eerste wedstrijd. De meeste Amersfoortse teams kunnen de tweede helft der com petitie met vertrouwen tegemoet zien. Over 't Net 1 doet het in de eerste klasse heel behoorlijk, zo als uit onderstaande eindstand van de eerste competitiehelft blijkt: Barna 4 8 8 0 0 16 63—17 Barna 5 S 7 0 1 14 60—20 UPTTS I 8 6 0 2 12 49—31 Over 't Net 1 8 5 0 S 10 43—3 Rivendi I 8 4 0 4 8 36—44 Zeist I 8 3 0 5 6 38—42 BTTC I 8 1 1 6 3 26-54 Velox 2 8 1 0 7 2 29—51 Tuindorp 2 8 0 1 7 1 14—66 Over 't Net 2 daarentegen neemt in de tweede klasse A de onder ste plaats in. Wij menen echter, dat dit team zich omhoog zal kunnen werken, vooral nu het versterkt is door J. Lambrechts, verleden jaar nog een der sterk ste eerste klasse spelers uit de provincie Utrecht. Ilct derde team van Over 't Net behoort tot de middenmoot van klasse 2 C en zal daar wel toe blijven behoren. In klasse 3 A heeft van der Mei den 1 de leiding met GMU 1 als gevaarlijkste concurrent, wie hier kampioen zal worden is voorlo pig een open vraag. Ook in klasse 3 C staat een Amersfoorts team bovenaan, nl. Over 't Net 4; zijn voorsprong in dusdanig, dat we niet -geloven, dat het kampioen schap ze nog zal ontgaan. In deze rr 9 9 Het is altyd een enigszins ge waagde onderneming een artikeltje te schrijven naar aanleiding van een krantenverslag. Dat blijkt ook nu weer uit het ingezonden stuk „Hebt Uw naaste lief" van mevrouw B. (Dagblad voor, Amersfoort van 5 Jan Op de oudejaarsavondbyeenkomst van het Humanistisch Verbond heeft Ir. Scljut niet gezegd dat „Hebt U naaste lief als Uwzelve" niet het verlossende woord zou zijn. Dat is het niet voor ons, moderne Hu manisten. Hij heeft er uitdrukkelijk bij gezegd dat het wel 't verlos sende woord voor de Christenheid was. Waarmee dus iedereen recht is gedaan. Aangezien de twee begrippen „Weest redelijk" „Hebt Uw naas te lief" elkaar niet dekken was het nodig het verschil in beide opvattin, gen uiteen te .zetten en gezien de uitleg van mevr. B. is het wellicht niet overbodig er hier nog even op terug te komen. Een duidelijk voorbeeld om het aan te illustreren is de Vastenbrief die de bisschoppen het vorige jaar uit zonden. Daar lezen we o.a.: „Wie niet in God gelooft doet wat nuttig en aangenaam voor hem is. Alle sys temen om een moraal op te houden zonder God houden geen stand". Der gelijke uitlatingen kan men stellig zien als ingegeven door naastenlief de. De bisschoppen menen de mensen te moeten waarschuwen voor grove dwalingen die ze begaan wanneer ze het geloof in God loslaten. Zy waar schuwen hen, uit naastenliefde! Maar r e d e 1 ij k, in de zin als op de oudejaarsavond is aangegeven, zijn z e m.i. zeker niet. Want daar werden uitdrukkelijk als eisen van redelijkheid niet alleen genoemd het open staan voor anderen, maar ook het bewust zyn van de betrek, kelykheid van eigen opvattingen en daaruit voortvloeiende verdraag zaamheid! Welnu, daarvan geeft boven aan gehaalde uiting zeker geen blijk en er zijn ook van protestantse zijde tal van uitingen te vermelden die tot precies dezelfde conclusie voeren. En aangezien daardoor onderling begrip en samenwerking niet bevorderd worden geven wy de voorkeur aan „Weest redelijk". P. S. Tje in het nummer van 6 dezer voorkomende noodkreet: „Laat ons niet verhongeren" is voor mij aanleiding het volgende onder Uwe aandacht te brengen. Tegen de strekking in het alge meen heb ik natuurlijk geen enkel bezwaar en wat zich op 't ogenblik klasse neemt van der Meiden 2 de op een na onderste plaats in; gevaar voor de onderste plaats loopt het o.i. echter niet. die zal De Kroost 1 wel blijven innemen. Of het door het vertrek van zijn sterkste speler Doekes verzwakte Over 't Net 5 dc leiding in klasse 3 F kan blijven houden? Het zal ons benieuwen. In klasse 4 A ten slotte behoort Over 't Net 6 tot de goede middenmoot rnet nog een kleine kans in de strijd om het kampioenschap een rol te spelen. We wensen ondertussen alle Amersfoortse teams veel succes toe in de tweede competitiehelft. Aan de voortdurende spanning in de biljartcompetitie zal deze week In enkele libre-klassen een einde komen. In de cadreklasse, waarin nog veel wedstrijden gespeeld moeten worden, zal dit nog «iet het geval zijn. De Gouden Ploeg I uit Soest, die de beste kansen heeft, staat vier bunten voor op de grootste rivaal De Vergulde Wagen I. Natuurlijk is dit Wel belangrijk, doch er is in deze klasse nog van alles mogelijk. Leusderkwartier domineert Hef Leusderkwartier, dat dit seizoen voor de eerste maal aan de competitie deelneemt, heeft met 't eerste en tweede team een pracht kans op kampioenschappen, terwijl ook het derde een belangrijke rol voor de bovenste plaats meespeelt. Het eerste team vecht al ronden- lang met Zonneheuvel I om de hoogste eer in de eerste klasse li- bre. Mocht het de Leusderwegspe- lers gelukken om a.s. Dinsdag avond een 80 overwinning te behalen op Ons Genoegen I uit Baarn, hetgeen wij echter betwij felen, dan zijn zij kampioen. Lukt hun dit niet dan wordt de wed strijd tussen De Vergulde Wagen III en Zonneheuvel I, die Donder dagavond in Hotel De Vergulde Wagen wordt gespeeld van het grootste belang omdat dan de Soesters nog een kans hebben. In dezelfde klasse staat De Nieuwe Kei I onderaan, evenals het twee de dat in de tweede klasse libre de lantaarn draagt. Het is geble ken dat de moyennes van de spe-' Iers van cleze vereniging over het algemeen te hoog zijn opgegeven. Wij zijn er echter van overtuigd dat zij in de volgende competitie met de nodige wedstrijdervaring, beter uit de bue zullen komen. In de tweede klasse libre heeft Het Leusderkwartier II uit de wedstrijd tegen KOT I slechts twee van de acht punten nodig om de kampioensvlag te kunnen hij sen. Nu de Vergulde Wagen V in de laatste wedstrijden gefaald heeft, is in de derde klasse libre nog al les mogelijk. Het Baarnse KOT II heeft in de vierde klasse goede pa pieren evenals Middelwijk II uit Soest die de beste kansen heeft voor de vijfde klasse. In de zesde klass libre zijn het drie teams die vrijwel evenveel kans hebben. Eemlust II en De Vergulde Wagen VI zullen elkaar deze week in Baarn ontmoeten waardoor het zeer goed mogelijk is dat er meer tekening in de strijd komt. Cadreklasse: De Gouden Ploeg I Vergulde Wagen I Noord Brabant III Centraal I Tolsteeg II Vergulde Wagen II Tolsteeg I Noord Brabant I Eerste- klasse libre: Leusderkwartier I Zonneheuvel I Ons Genoegen I Vergulde Wagen III Gouden Ploeg II Metropole I Ons Genoegen I Nieuwe Kei I Tweede klasse libre: Leusderkwartier II Animo I Soestdijk I Vergulde Wagen IV 30 46 30 42 24 30 30 24 24 21 30 21 27 18 27 16 52 69 52 68 52 63 52 58 52 56 52 48 52 34 52 20 52 76 52 69 52 62 52 62 in Duitsland afspeelt is ellendig en kan ook voor ons verschrikkelijke gevolgen hebben, maar wat de vrou welijke arts, v^a Uw verslaggever, ons vertelde over de bereidheid tot boetedoening enz., geloof ik niet en is in strijd met wat andere corres pondenten o.a. Sjoerd dc Vrij. daar over uit eigen ervaring vertelden en met wat bijv. tot uiting kwam bij de Neurcnberger processen en be rechtingen van andere misdadigers. Ook oproepen o.a. van ds Nie- moller, om openlijk schuld te be kennen en tot boete bereid te zijn. vinden bij het Duitse volk in het al gemeen geen gehoor. Nog onlangs verscheen in de We reldkroniek een fotografische weer gave van een in München verspreid pamflet, waarin de maatregelen der geallieerden werden uitgelegd als bedoeld te zijn het Duitse volk te laten verhongeren, enz. om te ein digen met de oproep alle geallieerde maatregelen te saboteren. Inhoud zowel als toon waren geheel zoals we dat zo goed hebben leren ken nen. Zo zou ik door kunnen gaan. La ten wij in elk geval oppassen. Ook in de pas geëindigde oorlog waren de door ons met zoveel zorg opge fokte „Feriënkinder" de gidsen der Duitse troepen, die ons land onder de voet liepen. Aan openbaringen van Duitse uitvinders hebben we, dunkt me, voorlopig weinig behoef te. gezien onze recente ervaringen met diverse V-wapens, tenzij inder daad het Duitse volk tot inkeer komt. Nogmaals, er moet geholpen wor den, maar laten we voorzichtig zijn en niet gemakkelijk vergeten. De Duitsers hebben een zeer speciale mentaliteit. OPMERKER Ondanks de gladheid van het veld droeg de wedstrijd der A M.H.C.-heren tegen Hilversum II een snel en doortastend karakter. Ondanks het feit. dat onze stadgenoten in het veld iets sterker waren, moesten zij het onderspit delven, omdat de voorhoede op kritieke ogenblikken het spel te kort hield. Bovendien werden twee A.M.H.C. doelpunten geannuleerd tengevolge van voortijdige be slissingen van de bondsscheidsrechter. de maak. toen het eindsignaal klonk. Met deze nederlaag heeft ook het de gradatie-spook op Birkhoven zijn in trede gedaan. De A.M.bfiC.-dames. die aanvanke lijk met negen en later met tien speel sters hun kleuren moesten verdedigen, konden het tegen het stcrk-spelende Kampongteam niet bolwerken. Zij gin gen, ondanks goede aanvallen van de dames Groenewegen en Hinze, met 4—0 ten onder. Ruststand 1—0. Het veld in Hilversum werd afge keurd. zodat de „big match" Hilver sum IV—A.M.H.C. II niet doorging. Het derde damesteam zond Kampong IV met een 2—1 nederlaag huiswaarts. Er kwam niet veel van handballen Regen bracht ook in de handbal- wereld niet veel goeds. Van de vijf vastgestelde wedstrijden voor ..Amersfoort" ging er slechts één door. Zowel de wedstrijden voor het eerste heren als het eerste dames elftal werden ter elfder ure afgelast. De wedstrijd van het tweede he renelftal in Weesp was Zaterdag avond al afgelast. Het derde herenelftal stond klaar om te beginnen, maar hier kwam de scheidsrechter niet opdagen. Het tweede dameselftal kwam alleen in het veld tegen AAV I. Zij verbeterden haar kansen door een verdiende 20 overwinning. AAVHHC II 0—0 A.A.V. stelde teleur door tegen H.H. Z. 2 slechts gelijk te spelen. Het is aan keeper Sluiter te danken, dat het geen nederlaag is geworden. Alleen het laat ste kwartier was A.A.V. sterk in de meerderheid doch door slecht schieten en mede door het gladde veld kwamen er geen doelpunten. Dames: Amersfoort 2A.A.V. 20. Politievoetbal uitgesteld De voetbalwedstrijd Amersfoort (politie)Velzen (politie) voor het districtskampioenschap West die morgen op Birkhoven gespeeld zou worden, kan door dienst en de slechte conditie van het voetbal terrein geen doorgang vinden. De ze wedstrijd is nu vastgesteld op Dinsdag 20 Januari. Na enig terreinverkennen nam A.M. H.C. het initiatief in handen, zonder tot doelpunten te komen. Bij een strafcor- ner passeerde de bal de Hilversumse bovenlat op enige centimeters. Doordat er zeer scherp op stricks gefloten werd, werd zowel een Amersfoorts als een Hilversums doelpunt afgekeurd. Tegen het eind van dc eerste helft kwam Hil versum gevaarlijk opzetten, zonder re sultaat echter, zodat de ruststand dub- bclblank was. Na half-time ging 'het spel der beide partijen goed tegen elkaar op. Vrouwe Fortuna liet onze stadgeno ten lelijk in de steek, toen het Hilver sumse doel tweemaal achter elkaar ge mist werd. Hilversum daarentegen had meer geluk, want twee strafcomcrs tro'ffen doel (2—0). Wij noteerden nog een gevaarlijke doorbraak van midvoor Buwalda: Van Dijk redde op het laat ste ogenblik. Nadat het spel onderbro ken was voor een blessure van De Ko ning, scoorde de Hilversumse rechts buiten het derde doelpunt: zijn kogel trof keeper Van Dijk op de borst, ge lukkig zonder nadelige gevolgen. Na enig aftasten van de zwakke plekken in de Hilversumse achterhoede zetten de roodwitten een offensief in. yaarbij de Koning en Meyer dc stand op 3—2 brachten. De gelijkmaker was reeds in Trekvogels vierden feest Het toneelgezelschap van de Amersfoortse Wandelsportvereni ging „Trekvogels" heeft een groot aandeel gehad in het slagen van de feestavond van hun vereniging, die Zaterdagavond in 's Prinsenhof werd gehouden. Een klucht in drie be drijven, „Gijs bekijkt 't". heeft de feestvierenden lange tijd aange naam bezig gehouden. De spelers kregen na afloop een warme ovatie. Vooral het spel van Van der Klok en Van Barlingen viel in de smaak. De regisseur, de heer L. Biezenbos, deelde na afloop in de hulde. Het bal. dat de feestavond be sloot, is goed geslaagd hetgeen voor een groot deel te danken is aan de prettige muziek van Jan van Loo en zijn mannen. Centraal II 52 56 Metropole II 52 39 KOT I 52 36 Nieuwe Kei II 52 16 Derde klasse libre: Vergulde Wagen V 52 65 Gouden Ploeg III 48 62 ODL I 48 58 Leusderkwartier III 48 57 Tavenu I 52 51 Oosterpark I 48 49 DOS I 48 44 Middelwijk I 52 41 Pauw I 52 21 Vierde klasse libre: KOT II 52 72 Centraal III 48 64 Soestdijk II 48 62 Metropole III 52 55 Animo II 52 53 Tavenu II 48 48 Ons Genoegen III 52 42 Tavenu III 48 27 Eemlust I 48 25 Vijfde klasse libre: Middelwijk II 52 73 Zonneheuvel II 52 60 ODL II 47 55 Pauw II 48 48 DOS II 48 46 KOT III 48 45 Metropole V 47 41 Leusderkwartier IV 48 36 Soestdijk III 48 36 Zesde klasse libre: Vergulde Wagen VI 44 55 Animo III 44 54 Eemlust II 44 54 Centraal IV 44 48 Ons Genoegen IV 44 44 Tavenu IV 44 35 Zonneheuvel III 44 32 Oosterpark II 44 30 Soest Gasdiefstal berecht De Soester C. K. had op vernui- tige wijze een clandestiene aan sluiting op het gasbuizennet bui ten de meter om gemaakt, waar-, door hij langer dan een 'half jaar gratis gas van de gemeente had gebruikt. Deze operatie was op vakkun dige wijze uitgevoerd, doch het was niet zo aangebracht, of de fraude lekte uit; K. werd geruime tijd van alle gastoevoer afgesne den en tot op heden is zijn gezin van normaal gasverbruik uitge sloten. Hij moest zich deswege voor de Utr. Politierechter verantwoor den, wegens diefstal van gas. Bij het uitspreken van de straf zei de Politierechter, dat K. ook al gestraft is door het gemeente lijk gasbedrijf en veroordeelde hem tevens tot veertien dagen ge vangenisstraf. Distributienieuws Rijwielen In het tijdvak van 11 tot en met 24 Januari a.s. wordt de gelegen heid tot het aanvragen van rij wielen opengesteld' op do gewone kantooruren. Na deze datum kun nen geen aanvragen meer worden ingediend. Transportbanden Eveneens kunnen in dit tijrvak transportbanden worden aange vraagd. Rijwielbanden. Tussen 11 en 16 Januari a.s. kan door hen, aan wie in een der maanden Februari tot en met Juni j.l. voor de laatste maal 1 of 2 bonnen voor èen toerbuitenband werden uitgereikt, opnieuw een aanvraag worden ingediend. De formulieren hiervoor kunnen op de gewone kantooruren wor den afgehaald. De indiening van deze fomulieren kan geschieden tussen 16 en 24 Januari, waarbij tegelijk de inschrijvingsbewijzen zullen worden uitgereikt volgens onderstaande regeling: AB op Vrijdag 16 Januari C—G op Maandag 19 Januari H—K op Dinsdag 20 Januari LM op Woensdag 21 Januari N—S op Donderdag 22 Januari T—Z op Vrijqdag 23 Januari. Leusden „Lisiduna" bestaat tien jaar Zaterdagavond gaf de muziek vereniging „Lisiduna" ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan een uitvoering in „De Mof". De grote zaal was geheel bezet toen de voor zitter, Jhr. H. J. de Beaufort de uitvoering opende en de aanwezi gen w.o. burgemeester Kwint en echtgenote van harte welkom heette. Spreker hoopte dat een groot aantal nieuwe leden zich dit jaar zal opgeven. Het programma werd o.l.v. de heer Wakelkamp, vlot ten gehore gebracht. Als speciale attractie trad Jan van Riemsdijk, de gees tige Veluwse conferencier-cabare tier, met „zien volk" op. Hij oogst te daverenapplaus. Tot slot bood de voorzitter de medewerksters van Jari v. Riems dijk een bouquet seringen aan en sprak de heer Wakelkamp woorden van dank. MELKWAGEN AANGEREDEN Hedenmorgen werd het gespan van de melkslijter H. uit Leusden op de Arnhemseweg nabij de Schutterhoeflaan, aangereden door een vrachtauto die plotseling moest remmen voor een wielrijder. Een flinke hoeveelheid melk ging ver loren en er werd schade aan melk flessen en wagen aangericht. Een procesverbaal volgde voor de auto mobilist. PREDIKBEURTEN Rectificatie Geref. Gem. (Stoovestr.) Woens dag 14 Jan. 19 u. dhr. de Gier Gier (Utrecht).

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2