HVC wint van zwak spelende Zaanse ploeg Mej. A. Secrève Nederlands floret-kampioene Quick moet met gelijk spel genoegen nemen Federatie na één jaar levend deel der Amersfoortse gemeenschap Feestviering in de Markthal Kajotters voerden „De Huistyran" op OP BEZOEK BIJ GRONINGSE KUNSTVRIENDEN Standen biljart-competitie Eemland Soesterkwartier had succes Maandag 19 Januari 1948 STADSNIEUWS „Het is goed er nog eens op te wijzen, dat in de Federatie van Amers foortse Personeelsverenigingen het zwaartepunt bij de verenigingen zelf ligt. De Federatie heeft slechts een aanvullende taak en dat moeten wij ons bij het begin van een nieuw jaar nog eens goed realiseren", aldus sprak mr. J. A. Walkate, Zaterdagavond in zijn feestrede, tijdens de vie ring van het één-jarig bestaan der Federatie in de Markthal. ook de bekende conférencier en liedjeszanger Nol van Dijk ieders aandacht vragen voor Tonny Ros sini's cabaret. Tot twaalf uur bleef men luisteren en kijken, nu eens gespannen, als het een fantastische goocheltoer van Balzamo betrof, dan weer zéér vrolijk als Willy Rex en Nol van Dijk humoristische praatjes stonden te verkopen voor de microfoon. En ook ditmaal volg de nog een bal onder leiding van mr. Rossini. Onder de genodigden waren o.a. de gemeente-secretaris, de heer J. Haars; wethouder Spie kerman; de directeur van gemeen tewerken, ir. Nouhuys; vertegen woordigers van de AB v LO en de SDVA; directies van bedrijven en besturen van niet aangesloten ver enigingen. Van de Utrechtse Federatie van Personeelsverenigingen was een felicitatie-telegram binnengeko men. Uitdrukkelijk wilde mr. Walkate er nog eens op wijzen, dat de fede ratie zich nimmer op sociaal-eco nomisch terrein, dus dat der vak verenigingen, zal mogen begeven. De personeelsverenigingen hebben tot doel, zo vervolgde hij, de bevor dering van de goede geest en het gevoel van saamhorigheid in de be drijven. Daarbij zijn zij mede werk zaam op gebied van ontwikkeling en ontspanning. Problemen van godsdienst en politiek in de ruimste zin van het woord mo gen en zullen door de federatie niet worden aangeroerd. Bij zijn terug blik op het afgelopen jaar wilde mr. Walkate de dank van de fede ratie overbrengen aan de vroegere voorzitter, de heer Bothe, die direct bij de aanvang de zaak energiek aanpakte. De toekomst, zo zeide hij ten slotte heef nog veel in haar schoot. Wij zijn thans een zeer levend deel van de Amersfoortse gemeenschap. Wij hebben het schip van wal zien gaan, laten wij nu zorgen dat het behouden de overkant bereikt, dat wij verder kunnen werken aan het vormen van een goede gemeen schap. Namens de leden van de federatie werd mr. Walkate een geschenk aangeboden. De voorzitter van de Amersfoort se Speeltuincentrale, de heer For mer, bracht de gelukwensen der Speeltuinverenigingen over. Hy noemde het een voorrecht deze avond te mogen doorbrengen met mensen, wier werk ons aller be wondering afdwingt. De heer Former deelde nog mede, •dat het gezamenlijk orgaan van Fe deratie en Centrale binnenkort voor het eerst zal verschijnen'in een op lage van 5000 stuks. Namens de KNVB sprak de afde- lings-bestuurder, de heer G. Hom, die speciaal de nadruk legde op de prettige ervaringen die de Bond op het gebied der Zomeravond-compe titie met de Federatie heeft ge had. Hoezeer men tevreden is met hetgeen werd gepresteerd, blijkt wel uit het feit, dat voor deze zo mer een vaste commissie zal wor den gevormd, bestaande uit dis tricts- en afdelings-bestuurders. Aan vertegenwoordigers van de drie ploegen, welke de competitie wonnen, werden vervolgens door de afdelings-voorzitter, de heer A. Mosterd, medailles uitgereikt. Ook de Amersfoortse Gemeenschap bracht,, bij monde van de heer KorthalsAltes. hulde aan de ja rige federatie. Spreker wilde de zo actieve gemeenschaps-sectie op het hart drukken zich vooral te wijden aan de ontwikkeling der werkne mers in culturele zin. Hij besloot zijn rede met te zeggen dat de fe deratie altijd op de volle medewer king van de A.G. kan rekenen. De duizerid feestgangers, die evenals de vorige' Zaterdag, de Markthal tot in de uiterste hoeken vulden, waren niet alleen gekomen om naar redevoeringen en geluk wensen te luisteren. En nadat het daverend applaus was weggestor ven, waarmee men het federatie bestuur voor zijn vele arbeid en opofferingen bedankte, kwam dan Zij kwamen er goed af Hedenmorgen omstreeks kwart over zes reed een bus van de VAD van de dienst ApeldoornAmers foort in de langs de weg lopende sloot ter hoogte van de Lagerbrin- kersteeg. Daar de bus in de ter plaatse smalle berm terecht kwam, zakte deze door het gewicht in en gleed de bus in de sloot. Persoon lijke ongelukken vonden niet plaats, daar met geringe snelheid werd gereden. Nadat de schade op genomen was door experts van de V.A.D. werd de bus met behulp van een kraanwagen weer op het goede pad geholpen. De busdienst ondervond door dit ongeval geen noemenswaardige vertraging. De klucht „De Huistyran" van Godfried Bomans werd gister avond in het K.A.B. gebouw opge voerd door de K.A.J. van de pa rochie .St. Franc Xaverius". De heer J. Hazelaar sprak het openingswoord en dankte voor de steun die het K.A.J. toneel door de grote belangstelling mocht ontvangen. Spr. maakte van de gelegenheid gebruik om de héér Jac. Alders alsnog te feliciteren met zijn be noeming tot voorzitter van de Utrechtse Diocecanen Bond, waardoor de heer Alders tot in de topleiding van de K.A.B. was opgeklommen. Verder dankte hij allen, die aan deze avond medewerkten en me degewerkt 'hadden waarna de gong luidde voor het eerste be dril f. Het toneelstuk handelt dan over een oud-kolonel die zijn huisgezin voor kazerne houdt en de inwo ners voor soldaten en zelfs zijn dochter Maria, die 21 jaar is niet wil laten trouwen. Door aardige verwikkelingen wordt de huistyran door Jan Ba- poen. de minnaar van Maria, in een dronken bui overdonderd en deze geeft d$n tenslotte zijn toe stemming vodr het huwelijk. Het spel van de huistyran was voortreffelijk alsmede de mimiek van Jan Rapoen en Maria. Het is jammer, dat in de tweede acte het spel iets verslap te en wat rommelig werd. Bol, een mede-minnaar, en de huis knecht Hendrik werden iets te vrij in hun spel-opvatting. Voor dit amateur gezelschap, dat voor de eerste maal optrad is deze avond zeker geslaagd, hetgeen ook wel bewezen werd door het langdurig apnlaus. De decoratie was goed. al lag het vloerkleed wel eens in de weg. In de pauze speelde de K.A.J. band onder leiding van de heer v. d. Linden en lang niet onver dienstelijk. Noteert U even GRAND: Het lied van Bernadette. 14 u. en 19.30. Zo. 13.30, 16,45 en 20 u. (alle leeft.) CITY: Het Spookhuis (14 jr.) Zo.r 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Ove rige dagen: 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT: Piraten van Key- West. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Zat: 14,30, 19 en 21 uur. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 19 JAN.: K.R.O. Tournée-avond. Amicitia 20 u. Vergadering Amersfoorts wan del-comité, Acad. de Danse 20 u. Inst. v. Volksontw. Lezing dhr. L. v. Gelder over „De school als werkgemeenschap". Geb. Ver. v. Vrijz. Herv. 20 u. V.E.R.O.N. vergadering. Spr. de heer J. de Jonge (R'dam) over: Televisie in Engeland. Volksge bouw, -20 uur. 20 JAN.: Vioolrecital Simon Gold berg. Amicitia 20 u. Jaarverg, „De Hanse". Causerie dhr. B. Smit. De Wapenroem 20 u. Contactavond Ned Chr. Reisver. St. Aegten, 20 u. Stadsparochie, Cabaretavond „Tussen licht en donker", 20 uur. 21 JAN.: Lekenspel Kath. Verken ners. Amicitia, 20 uur. Verken nersmelodie St. Henricusgroep. Eysink-personeel een avondje uit De personeelsvereniging van de Eysink-fabrieken organiseerde Za terdag in ,,'s-Prinsenhof" 'n feest avond. Na de opvoering van het toneelstuk „Levensdwang" door een toneelensemble, gevormd door personeelsleden, werd een wed strijd in hersengymnastiek gehou den tussen het fabrieks- en kan toorpersoneel. De fabriek werd met slechts een halve punt gesla gen. Met de opvoering van het vrolijk spel „Arme rijken" werd h£t eerste deel van deze gezellige avond besloten. Dan Bearda leidde het bal, dat tct diep in de nacht duurde en /aaraan de band van Jan van Loo muzikale medewer king verleende ASG verliest van Spangen De Zondag voor de hoofdklasse van de KNSB gespeelde wedstrijd SpangenAmersfoort werd door Spangen met 73 gewonnen. Schilderijen waren al opgehangen Van onze speciale verslaggever) lo Bezaan en Willem J. van Dam. leden van het Amersfoorts Kunstenaars Genootschap, zaten Zaterdag al vroeg tussen de wielen op weg naar Gronin gen. Van Dam sjouwde een koffer met gereedschap. Een expositie inrichten is geen eenvoudige opgave en vergt tijd. „We zullen hard moeten aanpakken in Groningen" opperde Van Dam. „Het komt wel goed" meende Bezaan. En het kwam goed. want toen de reizigers de brede, versleten treden van het Prinsen hof waren op genan. keken zij verrast de lichte en ruime tentoonstellingszaal in. „Fijne kerels, die Groningers", zei Van Dam uit de grond van zijn hart. „Er valt hier niet veel meer te spijkeren en te schikken". De Groningers hadden het meeste werk al gedaan. Alle schilderijen hingen en de zaalwachter veegde met een bre de zwaai juist de laatste stofresten van de vloer. Met de gobelins van De Cneud hadden dc Groningers blijkbaar geen raad geweten. Van Dam morrelde wat aan zijn koffertje, hamer, nijptang en spijkers kwamen voor de dag en weinige ogenblikken later hingen ook dc inzendingen van de tapijtwever aan de wand. Hier en daar werd nog een ets of een litho aan de verzameling toe gevoegd. Voor de tekeningen van de door architect Adriaan ontworpen kerk voor de Remonstrantse gemeente te Amersfoort was geen tafel aanwezig. Geen nood. want van een deur, een kist en een plaat karton was het meu belstuk vlug gemaakt. Twee Groningse kunstbroeders, de heren Ten Have en R. Prins kwamen nog even kijken hoe de zaak er bij stond. Met de grafisch kunstenaar Prins, van zijn hand zijn op de exposi tie te Amersfoort enige fraaie etsen aanwezig, voerden wij een gesprek over de Groningse kunstenaars-organi saties. De Vereniging „Prinsenhof" be staat nu ongeveer twee jaar. Er is in die tijd veel en goed werk gedaan. Niet alleen werden er exposities ge houden van het werk der leden, doch ook de schilderijen van Henk Wiegers- ma. Jan Sluijters e.a. sierden de wan den van het oude Prinsenhof. Voor de oorlog was er weinig onderling contact. De leden van „De Ploeg", een Gro ningse kunstenaars-organisatie die ook nu nog bestaat, hadden een aparte ma nier van schilderijen. Het was voor een aantal kunstenaars moeilijk om in die richting mee te gaan. Na de bevrijding was er in Groningen onder kunstenaars een. drang naar samenwerking. De ver eniging „Prinsenhof" is uit deze samen werking voortgekomen. Vrijwel alle Groningse kunstenaars zijn in deze ver eniging georganiseerd. Dit zijn er nu een kleine veertig waarvan er een groot aantal aan de uitwisselingsexpositie deelneemt. „Er is nog veel werk te doen. De ex positie-gelegenheid is nog niet naar on ze zin. maar alles kan nu eenmaal niet te gelijk" verzekerde ons de heer Prins. Onze overtuiging is. dat de Gronin gers er wel komen. Het zijn rondborsti ge. werklustige mensen die niet tzgen de moeilijkheden opzien. Het Amers foorts Kunstenaars Genootschap doet verstandig het verkregen contact met de Groningers te behouden. Contactavond Kath. zwemvereniging In gebouw Sint Aechten werd gisteravond de eersté Contact avond gehouden voor de leden van de Katholieke Zwemvereniging „Amersfoort". Na het openingswoord van de voorzitter, de heer Ruisenaars, die de grote opkomst op prijs stelde, werden er aardige schetsjes ten tonele gebracht die bij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak vie len. De avond werd besloten met een gezellig bal. 's Middags was er diploma uit reiking voor de jongeren, waarna er een filmvoorstelling werd gege ven. Gevonden voorwerpen Een blauw broodzakje. een pakje snepbonnen, grijze herenhoed (DZ) wanten en handschoenen, zwarte dameshoed, ring met sleutel, sleu tel van melkbus, autoped (rood), zilveren kinderarmband met beer tje, huissleutel (loper), autoped (rood), klein hondje (doodgereden! pincher, paar br. groene wanten, rood met witte das, klein bank papier, paar schapenwollen wanten met koortje, fietspomp (handpomp) Bruine muts met bont afgezet, pr. grijze wanten, sleutel en groen beursje, grbze herenhoed (B.). drie stamkaarten en persbew. t.n. SteenwijkBuis, zwarte nieuwe portefeuille, handleiding voor ver keer en electr., witte kees, dekzeil, kinder lakschoentje, huissleutel (in de Kerkstraat in de deur laten zit ten), speldle, twee rode vogeltjes, gele vulpen, beige muts met terra bandjes, grotebus inh. 2 bussen verf, doos inh. 2 kippen (dood). KVP voor kinderbijslag aan zelfstandigen De Kath. Volkspartij heeft een commissie in het leven geroepen, die tot taak heeft een ontwerp sa men te stellen voor de toekenning van kinderbijslag aan zelfstandi gen. De commissie bestaat uit de he ren: A. B. Michielsen, W. J. An- driessen, mr. F. F. H. Cerutti, Th. S. J. Hooy, F. W. J. van Meegeren en mr. A. C. M v d. Ven. Als adviseur zal optreden prof. mr. C. P. M. Romme en als secre taris de heer G. J. M. Veltkamp. Werkcongres te Ivevelaer Van 1 tot 4 April zal in Keve- laer (Duitsland) het eerste inter nationale werkcongres van de „Pax-Christi-Beweging" worden gehouden. Int. Katholieke Vredes- centrale Te Parijs zal binnenkort een Int. Kath. Vredescentrale worden op gericht die het werk van de „Pax- Christi-beweging" zal bevorderen vooral door het propageren van de vredesgedachte op politiek en cul tureel gebied. Ex-Dachau-priesters maken pelgrimstocht Uit dankbaarheid voor hun be vrijding zullen honderden Poolse priesters een pelgrimstochts gaan maken naar Centraal Polen. Deze pelgrimstocht geschiedt tij dens de herdenking van hun be vrijding op 29 en 30 April 1948. Eerste metalen kerk in Europa In Malesice, een dorpje bij Praag zal een kerk worden ge bouwd welke zal bestaan uit staal, ijzer en koper. Dit zal de eerste metaleA kerk in Europa zijn. Dc Z.V.V. doelman onderbreekt een aanval van De Zeèuiv. (Archifoto) De talrijke voetballiefhebbers die Zondagmiddag koude, regen en hagel trotseerden om op Birkhoven getuige te zijn van de wedstrijd HVCZW, zullen hiervan geen spijt hebben gehad. Immers hun favo rieten haalden de volle buit binnen en het voornaamste was dat zij deze ook volkomen verdienden. Overwinning kwam niet in gevaar Reeds in het eerste kwartier hielden de HVC-ers de teugels vol komen in handen en met open aan vallen stichtten zij verwarring in de versterkte ZW-verdediging. Toch wilde het niet erg vlotten in de nieuwe opstelling van het aan- valsquintet. Wel werden de aan vallen goed opgezet doch het be slissende schot bleef uit. De half- linie bestaande uit de spelers Prin senhof, Van de Biezenbos en Stapel gaven hun voorhoedespelers geen ogenblik rust. Dit drietal trok steeds mee naar voren. De vleugel spelers Kraak en Jansen waren Puikje der Nederlandse schermsters in Amersfoort op de lopers Zondag vonden in de zaal van de A'foortse Schermvereniging aan de Nijverheidsstraat dc wedstrijden plaats om 't kampioenschap scher men van Nederland voor dames. Daar de voorronde en de finale op één dag yerschermd werden ver scheen een groot aantal deelneem sters op de lopers. In de voorronde kwamen 19 da mes uit. Zij werden ingedeeld in 3 poules van resp. 6, 6 en 7 scherm sters. Van elke poule zouden 2 da mes naar de finale overgaan. Voor de finale waren reeds 6 schermsters geplaatst, die vorig jaar bjj de kampioenschapswedstrijden de eer ste zes plaatsen bezet hadden, zodat zij nu niet in de voorronde mee werkten. Dit waren mevr. M. Meger v. d. Sluis (R'dam), mej. A. Secrève (den Haag), mevr. S. v. Renen Desta (Zeist), mej. M. de Gemst (R'dam), mej. L. Midden dorp (den Haag) en mevr. M. v. Ever\v\jn Lange, Pasli (A'dam). Laatstgenoemde had zich echter voor deze wedstrjjd Teruggetrok ken. De voorronde werd vlot afge werkt en het geheel droeg een zeer sportief karakter. Om kwart over een kon de wedstrijdleider, de heer J. Desta uit Utrecht de namen van de dames bekend maken, die in de finale uit zouden komen. Dit wa ren behalve de vijf bovengenoem- den, dc dames M. Roos Varkevisser (den Haag), mej. A. de Vries (den Haag), mej. R. Munnik (den Haag) mej. W. Driebergen (Amersfoort), mej. J. Vandervoodt (R'dam) en mevr. B. van Rojjen Buillab (Am sterdam). SOVA-voetballers vierden twee-jarig bestaan Amicitia was Zaterdagavond tot de laatste plaats bezet toen voor zitter C. Hagendoorn de feest avond opende, die gehouden werd ter gelegenheid van het 2-jarig be staan van de voetbalvereniging S.O.V.A. De voorzitter van het hoofdbestuur van de S.O.V. ver heugde zich, dat in Amersfoort zo hard werd gewerkt, maar het suc ces was er dan ook naar. Spr. hoopte, dat de samenwerking be stendigd bleef en deed een beroep op de talrijke aanwezigen niet lan ger buiten de vereniging te blijven staan. Zijn sympathieke woorden deed hij vergezeld gaan van- een fraaie bloemenmand. De houthandel J. Eunnik en Zo nen te Amersfoort schonk de jubi lerende spoorwegvoetballers een grote medaillekast. Over het programma dat ver zorgd werd door het ensemble Ton ny van Zwol niets dan lof. Voorzitter Hagendoorn mag te vreden zijn over deze avond waar van de entre-actes gevuld werden door muziek van de heren Hagen doorn Jr. en Hoek. Een gezellig bal onder leiding van Bert Kamperman met mede werking van de Binikry Boys hield het gezelschap nog lang bijeen. Snip en Snap lustrum revue „Cheerio Van Maandag 9 t/m Donderdag 12 Februari 1948 geelt René Slees- wijks Nederlandsche Revue, elke avond 8 uur in het Grand Theater te Amersfoort een serie opvoerin gen van de grote revue „Cheerio!". De Snip en Snap Revue viert hier mede haar tienjarig bestaan. Medewerkenden zijn Willy Wal den, Piet - Muysealar (Snip en Snap), Berrie Kievits, Gerard Walden. Miny Bracke, Tony Ro land en Dick de Bois. Verder verlenen hun medewer king Leslie Gonda's „Internatio nal Lovelies" het Zweeds-Deense Danspaar May Sandart en Börge Krüger en het Revue orkest onder leiding van Bill Stanford. Algehele leiding berust bij René Slees wijk. De biljartcompetitie van het dis trict Eemland voor de eerste en tweede klasse libre is thans geëin digd. In de eerste klasse is na veel spanning het Soester Zonneheuvel I kampioen geworden waarbij Leus- derkwarlier I zich op het laatste mo ment de hoogste titel zag ontgaan. Toch kwam nog een kampioenschap bij deze club terecht want het twee de team eindigde met ruim verschil als eerste in de tweede klasse libre. In de cadre-klasse duurt de span ning nog steeds voort. De Vergulde Wagen I heeft haar positie door een fraaie overwinning op Tolsteeg II verbeterd. In de derde klasse libre voeren thans De Vergulde Wagen V en Leusderkwartier III een hevige strijd om de leiding. In de vierde klasse hebben drie teams behoorlijke kansen. Middelwijk II kan in de ko mende week het kampioenschap vijf de klasse behalen. Wie de titel zal behalen in de zesde klasse is nog lang niet zeker. Dc beste papieren hebben Animo III uit Baarn en de Vergulde Wagen V. CADRE-KLASSE 2e KLASSE LIBRE De Vergulde Wagen I De Gouden Ploeg I Noord-Brabant III Tolsteeg II Centraal I De Vergulde Wagen II Noord-Brabant I Tolsteeg I 8 2 le KLASSE LIBRE Zonneheuvel I Leusderkwartier I Ons Genoegen I De Gouden Ploeg II De Verg. Wagen III Metropole I Ons Genoegen II De Nieuwe Kei I 37 0 19 74 36 2 18 74 32 2 22 66 31 0 25 62 30 0 2b 60 27 0 29 54 18 0 38 36 10 2 44 22 Leusdericwartier II 41 0 15 82 Animo I 37 1 18 75 Soestdijk I 34 0 22 68 De Verg. Wagen IV 32 2 22 66 Centraal II 30 0 26 60 Metropole II 20 1 35 41 K.O.T. I 19 0 37 38 De Nieuwe Kei II 9 0 47 18 3e KLASSE LIBRE De Verg. Wagen V 32 1 19 65 Leusderkwartier III 32 1 19 65 De Gouden Ploeg III 32 0 20 64 O.D L. I 30 2 20 62 Oosterpark I 27 1 24 55 Tavcnu I 27 1 28 55 D O.S. I 24 2 26 50 Middelwijk I 19 3 34 41 De Pauw I 11 1 44 23 4e KLASSE LIBRE KO.T. II 37 2 17 76 Centraal III 33 2 17 68 Soestdijk II 33 0 19 66 Metropole III 29 1 26 59 Animo II 28 1 27 57 Tavenu II 26 0 26 52 Ons Genoegen III 20 2 30 42 Tavenu III 14 1 37 29 Eemlust I 15 1 36 31 5e KLASSE LIBRE Middelwijk II 37 3 16 77 Zonneheuvel II 32 2 22 66 O.D.L. II 29 1 21 59 D.O.S. II 25 2 25 52 De Pauw II 26 0 26 52 K.O.T. III 23 1 28 47 Metropole IV 21 3 27 45 Leusderkwart. IV 18 0 30 36 Soestdijk III 17 2 33 36 6e KLASSE LIBRE Animo III 31 0 17 62 De Verg Wagen VI 30 1 17 61 Eemlust II 28 0 20 56 Centraal IV 24 2 22 50 Ons Genoegen IV 22 0 26 44 36 Oosterpark II 18 0 30 Tavenu IV 17 1 26 35 Zonneheuvel III 16 0 28 32 Tafeltennis Over 't Net I bracht liet niet tot winst De wedstrijd UPTTS 1 —Over 't Net 1 met als inzet de derde plaats in de eerste klasse is door UPTTS met 82 gewonnen. Toch was er meer spanning dan de uitslag zou doen vermoeden. De Utrechtse crack Hoogland had een zware dobber aan de Amersfoorters Schild, Van Leer- sum en A. Lambrechts, doch wist alle drie partijen tot een goed einde te brengen, evenals zijn clubgenoot De Bondt. Schild en Lambrechts be haalden de beide Amersfoortse winstpunten door Posthumus te ver slaan. Over 't Net 2 heeft de laatste plaats overgedaan aan Velox 3. door dat deze club verstek liet gaan en de Amersfoorters zodoende een re glementaire 10—0 overwinning be zorgde. Het derde team van Over 't Net wist het tegen SSVU 1 niet ver der te brengen dan een 55 gelijk spel; Goedhart behaalde twee, J. Roos en Mulder ieder één overwin ning, terwijl in de dubbel het vijfde pum werd behaald. Tegen de verwachting in heeft Over 't Net 4 nog heel wat moeite gehad met UTTC 5. maar won ten slotte toch nog met 64. Pas de dub bel bracht de beslissing ten gunste van de Amersfoorters: van de vijf single - overwinningen behaalde Bremmers er drie, Raabe en Van Sorgen ieder één. Over 't Net 5 had met De Kroost 2 niet de geringste moeite en won met 100; mej. Hei- lygers, Sneep en Berendse wonnen alle partijen. Ook het zesde team behaalde een klinkende overwinning en wel met 91, de Kroost 3; hier wonnen Van der Tak en Stutterheim ieder drie, Scholten twee partijen. Van der Meiden nog aan de kop In de afdeling waarin T.T.C. v. d. Meiden uitkomt, waren de resulta ten van de ontmoeting precies zoals we verwachtten. G.M.U. de grootste concurrent van onze stad genoten maakte korte metten met Jaffa 3 en won met 8-2. De ploeg van Barna 8, die als derde met vier punten achterstand op de lei ders op de loer ligt, kraakte DHM met 9-1 en blijft dus een kleine kans behouden. De hekkensluiters Tuindorp verloren met 9-1 van Zeist 4. De stand is thans: v. d. Meiden 8 8- G.M.U. 8 7 - Barna 8 6- Jaffa 3 4- Demka 8 3- Zeist 8 3- D.H.M. 8 1 - Tuindorp 8 De volgende week luidt het pro gramma: Maandag 19 Jan.: DHM- v. d. Meiden en Tuindorp-Barna. Donderdag 22 Jan.: GMU-Zeist en Demka-Jaffa. Onze stadgenoten gaan op bezoek bij DHM te Zeist en worden o.i. twee punten rijker. GMU en Barna blijven de wedloop vol houden door de volle buit binnen te halen. Wij vermoeden dat op 5 Februari a.s. de beslissing wel zal vallen want dan gaat v. d. Meiden op be zoek bij GMU. Na de lunch volgde de finale, welke een zeer spannend verloop had. Mooie en minder mooie par tijen wisselden elkaar in een snel tempo af. Het was jammer dat nog al dikwijls corps corps veroor zaakt werd, waaruit bleek dat ver scheidene schermsters te fel in ac tie kwamen zonder zich op de kri tieke momenten te kunnen beheer sen. Er waren echter ook zeer veel goede partgen te zien. Onze stad genote, mej. W. Driebergen, schermde keurig. Haar aanvallen en weringen waren volkomen be heerst en hoewel ztf de jongste deelneemster was, kunnen vele oude geroutineerde schermsters een voorbeeld aan haar nemen. De par tij welke zij van mej. J. Vander voodt met 41 wist te winnen stond op hoog peil. Ook de partij tussen mevr. S. v. Renen Desta en mej. A. Middendorp, waarin ver schillende mooie contra-riposten geplaatst werden, was zeer goed. Spanning stijgt Toen de partij tussen mej. A. Se crève en mej. J. Vandervordt door laatstgenoemde met 42 gewonnen werd steeg de spanning, daar mej. Secrève tot nu toe nog steeds on geslagen op de eerste plaats had gestaan. De laatste twee partijen tussen mej. Secrève en de dames v. Roycn Buillab en de Gunst waren zeer spannend, daar het kampioen schap hier van afhing. Het werd stil in de zaal en alleen het getik der wapens en de stemmen van de hoofdsecondant en de secondanten waren te horen. Toen mej. Secrève deze partijen met resp. 34 en 24 wist te winnen was zij zeker van het kampioenschap. Ook Mej. R. Munnink gaf enige fraaie partijen te zien. Mevr. Meyer v .d. Sluis was niet zo goed in vorm. Wel bleek uit deze wedstrijd, dat de drie schermsters, die voor de Olympische Spelen in training zijn. n.l. de dames Secrève, Meyer v. d. Sluis en Munnik inderdaad als de beste Nederlandse schermsters be schouwd kunnen worden. 1. Mej. A. Secrève (zaal Abra hams, Den Haag) 9 gew. part., 19 ontvangen en 38 gegeven treffers. 2. Mevr. M. Meyer-v. d. Sluis (zaal Grano. Rotterdam) 8-21-36. 3. Mej. R. Munnik (zaal Abra hams. Den Haag) 8-25-38. 4 Mevr. S. v. Renen-Desta (zaal Spronk, Utrecht) 6-24-29. 5. Mej. A. de Vries (zaal te Wer- ve. Den Haag) 5-27-30. 6. Mej. A. Middendorp (zaal Abrahams, Den Haag) 4-29-30. 7. Mej. M de Gunst (zaal Cy rano, R'dam) 4-31-28, 8. Mevr. B. v. Royen-Buillab (zaal Mastbooms. A'dam) 4-31-27. 9. Mej. J. Vandervoordt (zaal Grano R'dam) 3-34-24. 10. Mevr. M. RoosYarkevisser (zaal Abrahams. Den Haag) 3-37- 19. 11. Mej. W. Driebergen (Amers foortse Schermvereniging) 1-37-16. In de verliezersronde plaatste mej. M. Dwinger (A'dam) zich als eerste en mej. N. Offner (Den Haag) als tweede. Rest ons nog te vermelden, dat op Hemelvaartsdag weer het grote vriendschappelijke assaut in Amers foort verschermd zal worden. Daar de zaal van de A.S.V. te klein wordt, zal er deze keer van de Markthal gebruik gemaakt worden. Vele buitenlandse en alle hoofd klasse schermers zullen hier hun krachten meten. ook bijzonder actief en zij zetten het binnentrio Barreveld, De Zeeuw en De*Gans steeds weer aan het werk. Wel ontstonden voor het ZW-doel hachelijke situaties doordat keeper Schaap fouten maakte doch de voorhoede liet mooie kansen verloren gaan, totdat De Zeeuw na ruim tien minuten spelen de bal keurig aangegeven kreeg van Wim Kraak waaruit hij rustig doelpuntte (1-0). De Zaan- kanters werkten hard doch hun spel was te doorzichtig en te sim pel om het de achterhoede van HVC werkelijk lastig te maken. Malestein, Van de Pol en Mikkers beheerster de situatie volkomen. Het spel van de HVC-ers was in de tweede helft beter dan voor de rust. Met aardig combinatiespel trokken zij steeds naar voren, waarbij zij het vooral probeerden met verre schoten. De ZVV-achter- hoede was echter rustiger en greep ook resoluter in. Nadat enkele goe de kansen verloren gingen boekte Barreveld succes uit pen keurig aangegeven bal van de actieve Kraak (2-0). Het binnentrio maakte het de ZW-ers steeds lastiger hetgeen grotendeels kwam doordat Jansen de rechtsbinnenplaats bezette en Barreveld naar de buitenplaats was verhuisd. Ook Van de Biezen bos die reer een uitstekende wed strijd speelde, trok jteeds mee ten aanval en zette de voorhoede spe lers onophoudelijk aan het werk. In de laatste minuten ontstond het derde doelpunt waarin Wim Kraak weer het grootste aandeel had. Na enkele spelers te zijn gepasseerd gaf hij een keurige voorzet, Jansen miste, doch achter deze stond Bar reveld goed opgesteld die keeper Schaap geen kans gaf (3-0). Met deze stand kwam het einde van een wedstrijd waarin welis waar kansen werden gemist doch waarin een hard werkende ploeg door goede aanvallen een verdien de overwinning behaalde op een zwakke tegenstanden. Rhenen met 5-0 geslagen Er heerste vreugde in het Soes- terkwartierkamp toen de scheids rechter voor de laatste maal had gefloten in de wedstrijd Soester kwartierRhenen want onze stad genoten hadden daarmede de eer ste competitiewedstrijd gewonnen en wel met 50. Met deze 50 overwinning is dan eindelijk be wezen, dat de groen witten niet de zwaksten in hun afdeling zijn. Het begin was al goed toen De Gunst en De Wilde verwarring stichtende aanvallen opzetten en reeds na een paar minuten had De Wilde succes uit een goed aange geven bal van De Gunst, 10. De gevaarlijke Rhenen-speler Wassenaar werd goed verdedigd door Van Empelcn en kreeg dus geen kans. In de Amer^ortse aan val, goed ondersteund door het middenvak, werd dikwijls fraai gecombineerd. Na ongeveer een kwartier spelen verhoogde De Wilde de voorsprong tot 20, hoe wel hy enigszins verdedigd stond. Na de hervatting begon Rhenen met enkele stormlopen die vastlie pen op de hechte verdediging van Muns e.a. Gaandeweg nam Soes terkwartier het spel weer in han den maar het ontbrak aan produc tiviteit, want weer werd vrij voor de korf herhaaldelijk overgescho ten. De moed werd door Gouver neur niet opgegeven en eindelijk had hij succes, 30. Soesterkwartier was nu heer en meester en.dat bewees mevr. Wij nen-Hendriks doo:- van een ver warring in de Rhenense verdedi ging handig gebfuik te maken. Zij scoorde keurig het vierde doelpunt. De spanning was gebroken en het toch al niet te hoge tempo zakte nog meer. Muns bracht met een strak schot de stand op 50 waar mede het einde kwam. Soesterkwartier 2 kwam onvol ledig in 't veld en verloor in Bilt- hoven tegen de ploeg van die naam tegen de verwachting in. De eindstand werd 60 voor Biltho- ven. - 16 61-19 1 14 66-14 2 12 47-33 4 8 39-41 5 6 40-40 5 6 38-42 7 2 20-60 8 - 9-71 Waterballet aan de Rubensstraat De wedstrijd QuickL.V.V., die Zondagmiddag aan de Ruben&straat werd gespeeld, heeft niet veel be langstelling getrokken. Ongetwijfeld hebben de voetballiefhebbers ver wacht, dat de wedstrijd niet door zou gaan. En zeer terecht. Het veld was niet te bespelen en het is werkelijk onbegrijpelijk, dat het terrein niet werd afgekeurd. Niettemin hebben twee en twintig spelers en de scheidsrechter zich en thousiast door modder en plassen heen gewerkt. De buitenspelers hadden de groot ste moeite om de doorschietende ballen op het gladde veld binnen de lijnen te houden. Voor de doelen werd een vermoeiende strijd met de modder gestreden. Quick trapte af en reeds direct trok de thuisclub ten aanval. De Jong, die middenvoor speelde, kreeg de bal na veel heen en weer getrap voor zijn voeten en scoorae het eer ste doelpunt, door het leder kalm in de hoek te plaatsen. (10). Quick bleef in de meerderheid. Een goede pass van De Waard had een doelpunt op kunnen leveren, doch De Jong trapte naast. L.V.V. probeerde met lange passes de voor hoede aan het werk te zetten, doch de Quick-achterhoede was-steeds iets sneller en wist onheil te voorkomen. Na een kwartier spelen kreeg L.V.V. op ongeveer 35 meter afstand van het Quickdoel een vrije schop te nemen. De bal werd met een boog in geschoten. Keeper Veer liep uit ziin doel, doch beoordeelde de situatie verkeerd en via zijn handen ver dween het leder tussen de palen. (1-1). Hierna ging het spel tot de rust vrijwel gelijk op. De verdedigingen hadden weinig moeite schoon schip te maken, daar er van goéd combi neren in de doelgebieden geen sprake kon zijn. Na de hervatting bracht De Jong, die rechtsbuiten was gaan spelen, de bal goed op en plaatste voor het doel. Leeflang zag kans Quick op nieuw de leiding te bezorgen. (21). L.V.V. drong ver op en een kwar tier voor het einde scoorde een back van de gasten de gelijkmaker. (22). Beide ploegen werkten hard voor het winnende doelpunt, doch zonder resultaat. Het gelijke spel (22) gaf de verhouding goed weer,

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2