Insignes van Prinses Margrietfonds in „Amicitia" uitgereikt Waterpolo-seizoen met enthousiaste wedstrijden geopend Noteert U even Incasseer Uw kolengeld Plantsoenendienst is zeer actief Vergulde Wagen I won onbedreigd Kindermiddag van de Federatie INTEKENB1LJET Enthousiaste KRO bijeenkomst Beurs van New York STADSNIEUWS „Ik wil. in de eerste plaats mijn medebestuursleden bedanken voor de toewijding bij het vervullen van hun taak betracht; maar ik wil ook nog releveren de steun, die wij gehad hebben van „Onze Marine" hier ter stede. Deze bijeenkomst dient om de band tussen de betrokkenen bij het .Prinses Margrietfonds" te verstevigen. Men kan nu eenmaal bij brood alleen niet leven en er moet ook wederzijdse genegenheid bestaan. Ik hoop, dat deze bijeenkomst hiertoe mag bijdragen", aldus kolonel G. Doorman, voorzitter van het comité Amersfoort van het Prinses Mar- grictfonds. Maandagmiddag in zijn openingsrede tydens de bijeenkomst van het Prinses Margrietfonds in de bestuurskamer van Amicitia, waar de uitreiking van insignes aan nagelaten betrekkingen van oorlogs slachtoffers plaats vond. Nederland is een dicht bevolkt land, zo dicht dat sinds eeuwen de Nederlandse natie geen voldoende bestaansmiddelen uit de Nederland se bodem kon halen, zo ging de heer Doorman verder. Sinds eeuwen heeft de Nederlandse bevolking zijn bestaansmogelijkheden dan ook uit gebreid door deze op het water te zoeken. Speelde .aanvankelijk de visvangst daarbij de voornaamste rol, aldus de voorzitter, langza merhand groeide de handel en breidden de connecties met de delen van de wereld buiten Nederland zich uit. Men kan nu zeggen, dat varen voor Nederland een levens behoefte is geworden. Het Neder landse volk voelt voor zyn scheep vaart en deze waardering en toege negenheid is nog aanzienlijk toege nomen door het gedrag van de Ne derlandse oorlogsmarine en de bur gerzeevaart in de laatste wereld oorlog. Ook in deze wereldoorlog is er een nauw contact geweest tus sen burger en de militaire vloot. Ook het burger deel komt in ruime mate lof toe. „De Zeemanspot" Hoe heeft het Nederlandse volk die toegenegenheid en dankbaar heid nu getoond? In de eerste plaats, zo vervolgde hij, heeft het comité „Onze Marine" zich het lot van het militaire gedeelte aange trokken. Dat was werk, dat in ver band met de Duitse bezetting veel tact vereiste. De organisatoren hiervan komt dan ook veel lof toe. In de tweede plaats moesten de ge zinnen hier van de schepelingen bulten Nederland gesteund worden. De Duitse maatregelen waren zoda nig, dat deze gezinnen slechts een minimum steun mochten krijgen, een steun, die absoluut onvoldoende was. In het geheim moest dus een organisatie geschapen worden om meerdere steun te verlenen. Er moesten gelden bij elkaar gebracht worden en deze gelden moesten worden uitgedeeld. De heer Dik heeft zich hierbij voor Amersfoort en omstreken zeer verdienstelijk gemaakt. Het initiatief tot deze steun werd genomen door de kapi tein Filippo. Aan deze actie dan ken wij o#k het ontstaan van de Stichting „De Zeemanspot". Door deze stichting is aangekocht de vil la „De Witte Huil" te Zeist. Dit landgoed is nu in de eerste plaats ingericht als rustoord voor de na gelaten betrekkingen van Koop vaardij- en Marinepersoneel en voor zeelieden, die door een in de oorlog opgelopen verwonding thans nog rust behoeven. Het staat te vens open voor zeevarenden'en hun gezinnen, die in een heerlyke en rustige omgeving hun vacantie wil len doorbrengen. De uitreiking Het Prinses Margrietfonds, zo zeide hij tenslotte, stelt zich ten doel de door haar ontvangen bedra gen zo goed mogelijk te beheren ter verlening van steun aan zeelie den van Nederlandse handelssche- pen, die gedurende de buitengewone oorlogsomstandigheden slachtoffers van hun taak geworden zijn en of ter verlening van steun aan hun na gelaten betrekkingen. Het Karei Doormanfonds, dat in 1944 te Londen is opgericht, en het Prinses Margrietfonds werken sa men met de stichting „De Zee- "manspot". Vervolgens werden de insignes met oorkonden uitgereikt Het grote insigne voor nabe staanden van officieren viel ten deel aan mevr. de wed. J. C. Kroe- ze-Voogd; mej. H. M. Servaas en de heer Hoefsloot. Het kleine insigne werd uitge reikt aan mevr. de wed. J. Arler- Smit, mevr. de wed. J. Eoom-Mooy- man, wed. Bos-van Diemen, Grietje Zwanenberg en de heren J. Over- eem en C. Schots. De weduwen kregen voorts nog een enveloppe met inhoud. Driftig koopman moest bekoelen Een koopman uit Soesterberg trachtte *bij een winkelier in de Langestraat zijn waren te verko pen. Het wilde niet erg vlotten. De koopman vond daat blijkbaar niet erg prettig en wond zich hierover zo erg op dat de winkelier K. uit de zaak wilde verwijderen. K uitte toen enige dreigementen. Een agent van politie nam de pian mee naar het bureau. Toen hij weer tot rust gekomen was, kon hij zijn v/eg vervolgen. Via een kapotte ruit in de cel In een woning aan de Scheltus- straat ontstond een hevige woorden twist tussen de bewoner en zijn vriend. De bezoeker wond zich hier bij zo op, dat hij een ruit van de huiskamer kapot sloeg. Een agent trad op als vrederech ter en wilde de man meenemen naar het bureau, maar de bezoeker ver goedde de schade, zodat de bewoner verzocht de zaak niet in behande ling te nemen. De politie vond de man blijkbaar verdacht voorkomen en ging snuffelen in het zwarte boek. Het resultaat was dat de man nog twaalf gulden en zes gulden moet betalen of twee en vier dagen zitten. Alvorens de polowedstrijden gisteravond in het Sportfondsenbad te Amersfoort een aanvang namen, werd op verzoek van de compe titieleider van de Kring Utrechtde heer De Voogd, door alle aan wezigen één'minuut stilte betracht ter nagedachtenis aan het zo plotseling overleden Neptunus-lid, de heer Bergman. GRAND: Het lied van Bernadette. 14 u. en 19.30. Zo. 13.30, 16,45 en 20 il (alle leeft.) CITY: Het Spookhuis (14 jr.) Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Ove rige dagen: 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT: Piraten van Key- West. Zo.14. 16.15, 18.45 en 21 uur. Zat: 14,30. 19 en 21 uur. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 20 JAN.: Vioolrecital Simon Gold berg. Amicitia 20 u. Jaar verg. „De Hanse". Causerie dhr. B. Smit. De Wapenroem 20 u. Contactavond Ned Chr. Reisver. St Aegten, 20 u. Stadsparochie, Cabaretavond „Tussen licht en donker", 20 uur. 21 JAN.: Lekenspel Kath. Verken ners. Amicitia, 20 uur. Verken nersmelodie St. Henricusgroep. 22 T.M. 24 JAN.: Bazar Speeltuin vereniging „Rivierenwijk". Ouderavond gym.ver. „Oranje". Amicitia, 19.30 uur. Tafeltennistournooi „Over 't Net". Markthal, 9 uur v.m. Ledenverg. Middenstandsvereni ging. „De Wapenroem", 20 uur. 23 JAN.: Bijeenkomst „Pro Juven- tute". Sprekers: de heer J. G. Blok: „Schoolspijbelaars - Le vensdeserteurs?": de heer D. Q. R. Mulock Houwer: „Kentering in de Kinderbescherming?" 24 JAN.: Toneelopv. O.D.S. „Het onbewoonde eiland". Amicitia, 20 uur. T.M. 1 FEBR.: Tentoonst. Groning se schilders. St. Pieter- en Blok landsgasthuis, 1016 u. Zo. 13.30 16 uur. Wij maken er onze lezers nog maals op attent dat van 19 Januari tot en met 25 Februari de restitu tie zal worden uitbetaald op de per 1 Juli 1947 verhoogde kolenprils aan de houders van een bran.dstof- fenkaart TA 707 (z.g. gezmskaar- ten of TB 707 kamerbewoners). Hiertoe zijn aangewezen de bovnnen 78 BV en 81 BV van de brand- ötoffenkaarten TA 707, waarop resp. 2.40 en 1.60 zal worden uitgekeerd en de bonnen 78 B.V. van de brandstoffenkaarten TB 707, waarop 2.40 zal worden uitge keerd. Dc uitbetaling zal geschieden door de PTT-kantoren volgens een bepaald letterschema, waarvoor wordt verwezen naar de betreffen de officiële publicatie in ons blad van Donderdag 15 Januari 1948. AZ en PC I kraakt UWV I De 2de Dameszeventallen van Neptunus en A.Z. P.C. gingen hierna te water. Het was een vrij eentonige wedstrijd met Neptunus in alle opzichten sterk in de meer derheid. Met een 80 nederlaag werden de Groen-Witten, die met een nieuw en verjongd zevental uitkwamen, huiswaarts gestuurd. De wedstrijd De Vest 1 (Naar- den)—Flevo 1 (Nijkerk) heren was vlot en sportief. Flevo bracht het er niet slecht af door met 21 te verliezen. A.Z. en P. C. op toeren A.Z. P.C. mist de beide mili tairen Droog en Jansen, waar voor invallen Smeitink en Mr. Gerrit sen. Een wedstrijd waarin A.Z. PC voortdurend overwicht had. Na het fluitsignaal van de scheids rechter zwemmen beide ploegen uit en Gerty Mosterd ziet kans het leder te bemachtigen. Direct hier na wordt Gerty te zwaar afgedekt, waardoor hij een vrije worp krijgt toegewezen. De bal belandt bij Hoegen, die maar voor het inschie ten «heeft 1—0 voor A.Z. P.C. Mr. Gerritsen gaat het blijkbaar in de achterhoede van de Amers- foorters vervelen, zwemt naar vo ren, passeert diverse tegenstanders en geert de bal door aan Gerty Mosterd, die met een fraai schot van de linker vleugel af de doel- verdediger van U.W.V. het nakij ken geeft. 20 voor A.Z. P.C. AanvaL op-aanval volgt. Gerty Mosterd schudt op het middenveld een tegenstander van zich af en zwoegt naar voren, geeft de bal aan de goed opgestelde Hoegen, cie van dichtbij de stand op 30 voor de A.Z. P.C. brengt. Voortdurend blijft A.Z. P.C. in de aanval. Kuis mist een direc te vrije worp op het doel en mr. Gerritsen redt voor U.W.V. de eer door een bal in eigen doel te slaan, waarmede de stand verandert in 31 voor A.Z. P.C. Vlak voor de rust vuurt het ka non Smeitink een kogel af, die doel treft, waarmede de keistadbewo ners zich van een veilige 41 voorsprong verzekeren. Na half-time is het wederom Smeitink, die uit een corner de bal te pakken krijgt en met een ju weeltje van een achterwaartse worp de stand opvoert tot 51. Het is jammer, dat A.Z. P.C. zich te freel de meerdere gaat voe len van U.W.V. Daardoor ontstaat geknoei. Vele aanvallen lopen op niets uit. Er wordt meer met de mond dan met het hoofd gewerkt. De openlijke afkammingen van el kanders prestaties komen het spel zeker niet ten goede. Hoegen en Kurs zien elk nog kans om een doelpunt te fabriceren. Met een 71 overwinning voor de A.Z. P.C. breekt het einde 5an. Van avond kwart voor acht vindt in het Sportfondsenbad Amersfoort de polocompetitiewedstrijd plaats: A. Z. P.C. I—U.Z.S.C. 2 Utrecht heren. Biljarten Jeugd waardeert het werk Van de tweeduizend bomen, die in de loop van dit jaar in Amersfoort worden geplant, zijn er al een be duidend aantal in ons stadsbeeld schenen. Op het Lieve Vrouwe Kerkhof, waar de iepziekte flink huishield, plantte de plantsoenen dienst dubbel witte kastanjes. Deze bomen geven m het voorjaar een prachtige volle bloesem, doch het voordeel is, dat de vrucht achter wege blijft. Er is voor de jeugd, ver zot als zij is op de kastanjes, dus geen aanleiding om met stokken en stenen de vruchten uit de bomen te werpen. Voorlopig zijn tussen de ge plante kastanjes een aantal esdoorns geplaatst. Deze bomen zullen over 'n jaar of tien weer van het toneel ver dwijnen, omdat dan de kastanjes voldoende zullen zijn uitgegroeid. De plantsoenendienst is momen teel zeer actief. Er heerste in het Soesterkwartier ontstemming over de verwaarloosde plantsoenen. Na de bevrijding is er vrijwel niets aan gedaan. Nu treft men dagelijks de mannen van deze dienst in de plant soenen en perken van het Soester kwartier aan. Men is momenteel druk met het spitten, planten en bezaaien. Bij de dienst is men van de gedachte uit gegaan, dat de hek ken en prikkeldraadversperringen nu maar eens achterwege moeten blijven. Het is opvallend, dat de jeugd het werk van de dienst zo waardeert. Er is tot nu toe geen klacht over ver nieling van plantsoenen binnenge komen. In dit opzicht, zo zeide de gemeente-architect, de heer W. Meijer ons, is Amersfoort een uit zondering. De jeugd van het Soesterkwartier en laten wij hopen de jeugd van Amersfoort verdient dus wel een woord van lof, dat wij hier dan ook openlijk uitspreken. Koppel herstelde zich fraai Opnieuw heeft „De Vergulde Wagen I" zijn positie in de cadre- klasse van het district „Eemland" kunnen verbeteren doordat het team gisteravond in Hotel ..De Ver gulde Wagen" een 6-0 overwinning behaalde op het Utrechtse Tolsteeg I. Het leek er in de eerste helft van de partij tussen Koppel en Kok niet op dat het een Amersfoortse zege zou worden. De Utrechter speelde technisch goed en daarbij productief, waarvan vooral zijn in de 8ste beurt gemaakte serie van 59 caramboles getuigde. Koppel stelde hier oorspronkelijk weinig tegenover. Hij kon de smaak niet krijgen. De stand na zeventien beurten was Koppel 109 en Kok 159 caramboles. De achttiende beurt bracht de ommekeer. Koppel raakte op dreef en scoorde een keurig opgebouwde serie van 72 direct daarop gevolgd door 38 ca ramboles. Kok raakte er uit en met kleinere series van resp. 15, 7, 21, 14 en een slotserie van 24 legde Koppel in de 24ste beurt beslag op de overwinning. Koppel 300 24 72 12.50 Kok 212 24 59 8.83 Steffen begon eveneens zwak doch naarmate de partij vorderde kwam hii er beter in. Zijn tegenstander Smit speelde bepaald slecht waar door van spanning geen sprake was Het was dan ook alleszins begrijpe lijk dat Steffen zich niet bijzonder inspande. De eindspurt van de Amersfoorter was dan ook niet bij zonder doch hii beëindigde zijn 225 caramboles toch nog in 27 beurten. Steffen 225 27 35 8.33 Smit (190) 98 27 13 3.62 Breiman kreeg de taak van een in de eerste beurten opgelopen ach terstand tegen Venger in te halen. Hü speelde op de hem eigen rus tige wijze waardoor de voorsprong van de Utrechter verloren ging om tenslotte een grote achterstand te worden. Bregman 200 31 37 6 45 Venger 158 31 14 5.09 Driebergen naar Luxemburg Naar wij vernemen heeft de Ko ninklijke Nederlandse Amateur Schermbond plannen voor ver schillende internationale ontmoe tingen als trainingsmogelijkheden voor de Nederlandse schermers voor de Olympische Spelen. Zo zal op 1 Februari te Luxemburg de landen wedstrijd LuxemburgNe derland gehouden worden op de gen, waarbij voor Nederland o.a. uit zal komen de heer W. Drieber gen te Amersfoort. Nadat Vrijdag g.s. voor de derde en laatste maal een feestavond zal zijn gehouden voor de leden van de Federatie van Amersfoortse Perso neelsverenigingen ter gelegenheid van het éénjarig bestaan dezer or ganisatie, zullen nog voor het einde van deze maand ook de kinderen der leden hun gezellige middag krijgen. In overleg met de heer Tonny Rossini, die hierbij de lei ding zal hebben, wordt een pro gramma opgesteld, waaraan de man met de sprekende pop, een goochelaar, een sneltekenaar en natuurlijk de kleine Florida, accor deon-virtuoze in de dop, zullen medewerken. Het ligt in de bedoeling die mid dag twee voorstellingen te geVen, om alle kinderen tevreden te kun nen stellen. Tafeltennis T.T.C. v. d. Meiden blijft winnen Gisteravond was T.T.C. Van der Meiden op bezoek bij het Zeister D.H.M. en behaalde haar negende overwinning in successie. Ook thans was Huibers niet van de partij, waarvoor mej. Driebergen inviel. Laatstgenoemde was er goed in en wist twee van haar drie sin gles te winnen cn slechts tegen de sterke G. W. Hilfrink moest zij capi tuleren. Ook De Visser verloor van deze Zeistenaar met flinke cijfers, doch wist de beide andere singles te winnen, waarvan een een monster zege nl. 211. Van Dolron won zijn drie singles. Het dubbel Van Dolron- De Visser maakte, na dc eerste game van het echtpaar Hilfrink te hebben verloren, met 2119, korte metten met de Zeisters het werd 19—21, 21—5, 21—17. Dit maakte een 82 zege tot een feit, zodat onze stadgenoten na negen wedstrijden nog steeds ongeslagen zijn. De gedetailleerde uitslagen zijn: G. W. Hilfrink-De Visser 21—11, 2113, mevr. Hilfrinkmej. Drie bergen 1021, 921; Doornekamp— v. Dolron 5—21, 9—21; G. W. Hil- frink^—mej. Driebergen 219, 218; mevr. Hilfrinkv. Dolron 7—21, 1321, Doornekamp-De Visser 721 121; G. W. Hilfrink- Van Dolron 1921, 1921; Doornekampmej. Driebergen 22—20. 11—21, 10—21; heer en mevr. Hilfrink-v. Dolron-De Visser 21—19, 5—21, 17—21. Totaal DHM Iv. d. Meiden I 28. Het 2e team van v.d. Meiden was Vrijdag op bezoek bij Demka III en wist daar tegen alle verwachting in een 64 overwinning te behalen, daarmede revanche nemende voor de 82 nederlaag in eigen huis ge leden. Mej. Driebergen zorgde, evenals IJzelendoorn voor 2, v. d. Mark voor 11 punt, terwijl het dubbel het 6de punt opleverde. Een jaar Amersfoorts wandelcomité Toen op 10 Januari van het vorig jaar het Amersfoorts Wandel comité werd opgericht legde men de grondslag voor een goede sa menwerking tussen de Amersfoort se Wandelsportverenigingen. Deze samenwerking kwam in de gisteravond in de Academie de Danse gehouden eerste jaarlijkse algemene vergadering volkomen tot uiting. Op vlotte en prettige wijze werd een grote agenda afge werkt. Dat het bestuur van het A.W.C. de belangen van de wan? delsport naar genoegen heeft ge diend bleek eveneens toen op voor stel van de heer Kommer, afge vaardigde van S.O.S. het bestuur in zijn geheel bij acclamatie werd herkozen. De voorzitter, de heer A. van der Klok gaf in zijn openingswoord een overzicht van het organisato risch werk door het comité in 1947 verzet. Vooral de avondvierdaagse en de Vierdaagse van Nijmegen waren hoogtepunten van het sei zoen. Met de financiën van hel comité is het nog steeds niet roos kleurig. De propaganda-avond op 17 Februari in Amicitia was geen financieel succes. Uit propagandis tisch oogpunt is de St. Nicolaas Wandeltocht zeer zeker geslaagd te noemen De voorzitter deelde mede dat voor 1948 het wandelprogramma j.l. Zaterdag in een door de S.G.W. B. in Utrecht gehouden vergade ring was vastgesteld. De evene menten voor Amersfoort zijn: 29 en 30 Mei: Z.U.T. tochten ter gelegenheid van 15-jarig bestaan van deze vereniging. 16 t.m. 19 Juni Avondvierdaagse. 17 en 18 Juli Wandeltochten Trekvogels. 14 Augustus Standaardtochten „Wilhelmina". 4 en 5 Sept. tochten van St. Joris in het kader van het rege ringsjubileum van H.M. de Konin gin. Ook boekte het A.W.C. een suc- .ces doordat de S.G.W.B. hun de taak van pers- en propaganda- commissie opdroeg. Contributie blijft vastgesteld op f 5.per vereniging. Bij de rondvraag vroeg de afge vaardigde van „Wilhelmina" voor de Avondvierdaagse andere par- coursen samen te stellen. Jaarvergadering van de NVEV Dc jaarvergadering die de Nederl. Vrouwen Electriciteitsvereniging Maandagmiddag in 's Prinsenhof hield, had een vlot verloop. De voor zitster, mevr. Van Bienema, opende de vergadering en bracht dank aan het mede-bestuur en de leden, die haar het afgelopen jaar zo prettig terzijde haden gestaan. Het leden tal der vereniging groeit geleide lijk en er is onder de leden veel ambitie. Mevr. Pastoor, secretaresse, las hierna de notulen voor. De dames Wijk en Van Pruisen kregen zitting in de nieuwe notulen-com- missie. Het jaarverslag 1947 getuig de van een gezond verenigingsleven. De voorzitster dankte mevr. Pastoor voor het vele werk, dat zij in het algelopen jaar had verzet en wekte de leden op haar nog meer werk te bezorgen, door het ledental tot minstens 300 op te voeren. Zij liet haar dank vergezeld gaan van een fleurige bos bloemen. De penning- meesteresse mevr. Snapper gaf een overzicht van de financiële toestand. Dit jaar was er een batig saldo van f 233.40. Ook haar kwamen dank en bloemen toe voor het zuinige be heer. In de kas-controle commissie kregen de dames Loof en Pierik zitting. De begroting 1948 werd op f 785.bepaald. De bestuursver kiezing verliep vlot. Mevr. Boisse- vain-Krans stelde zich niet herkies baar. Mevr. Van Pelt werd herbe noemd en zonder hoofdei, stemming wisselde mevr. Belgraver van lid tot bestuurslid. Woorden van waai'dering werden nog gericht tot mevr. Schou wenburg, de rechterhand van het bestuur, die steeds bereid was tot helpen. Op de elf kerstpakketten die ver zonden waren hadden tot nu toe zes militairen gereageerd. Besloten werd met deze jongens briefwisseling te houden. Tot slot bracht mevr. De Ridder de voorzitster dank voor haar pret tige leiding, die zij nu bijna 10 jaar geeft. Bloemen waren de tolk van alle leden. Geen tramdienst meer naar Rhenen Aan een toespraak van de heer J. W. Hupkes, directeur der N.V. Nederl. Buurtspoorweg Mij., ont leent het U.K.D., dat in het afge lopen jaar per bus werden ver voerd 18.000.000 reizigers; per tram Utrecht—Zeist 9.500.000; per tram A'foort—Rhenen 5.000.000 en per stoomtram 470.000. In totaal dus 32.970.000. Afgelegd werden 7.800.000 bus km en 1.760.000 tram/trein km. De ontvangsten bedroegen: voor autobussen 4.900.000 en voor trams f 2.345.000; d.i. totaal 7 245.000. Aan. lonen en salarissen werden in 1947 ca. 2.000.000 betaald. Wij zullen doorgaan met het mo derniseren -van het bedrijf. De tramdienst AmersfoortZeist— Rhenen zal opgeheven worden en vervangen worden door twee autobusdiensten. De werkplaats le Rhenen zal uitgebreid cn gemoderniseerd worden, evenals de garages te Hilversum. Te Rhenen zullen wij trachten, een aantal arbeiderswoningen te bouwen, teneinde te helpen voor zien in de grote woningnood al daar. Het comfort der reizigers 'hopen wij verder te bevorderen, door hel inzetten van nieuw materieel. Naar ons bij informatie bleek, geldt het hier een toespraak, die voor het personeel werd gehou den. De opheffing van de tram dienst is naar men weet reeds lang in studie. Dat dc 'dienst op geheven wordt staat wel vast, maar de datum is nog niet be paald. ABA en Victor Silvester gaan samenwerken De Amersfoortse Bond van Ama teurdansers en de dansclub „Victor Silvester" hebben besloten te gaan samenwerken aan het gemeen schappelijk doel, het propageren van beter dansen. Ter gelegenheid hiervan werd Zondagavond in de Academie de Danse oen soirée gegeven voor de winnaars van de danswedstrijd Zwolle-Amersfoort. Het geheel stond onder leiding van de Bonds- trainer, de heer Bert Kamperman. Stadgenoten bereidden jeugd feestelijke middag Door een Eecr royale gift van een stadgenoot kon er Zaterdag 17 Januari in het gymnastieklokaal van de Handelsdagschool een fees telijke middag georganiseerd wor den voor kinderen van 712 jaar uit gesteunde gezinnen. Ruim 100 kinderen hebben een heerlyke middag gehad; kinder- filpis werden vertoond, diverse ver snaperingen uitgedeeld en aan ieder kind een prachtig stuk speelgoed of boek uitgereikt. Bij het naar huis gaan ontving ieder nog een pakketje textiel met waardevolle inhoud. De films werdeii belangeloos ver toond. de piano gratis afgestaan, terwijl de versnaperingen geschon ken waren door weer andere stad genoten. De burgemeester en twee wet houders met hun dames beleefden de grote vreugde van de aanwezi gen mede. Een deel van het personeel van dc dienst voor sociale zaken had het feest goed voorbereid, zodat alles een vlot verloop kon hebben. Hond had trek in een „been" Toen een 24-jarige juffrouw in de stad aan het winkelen was, werd zij plotseling door een klein zwart hondje in haar kuitbeen gebeten Bij politioneel onderzoek bleek dat de eigenaar van het keffertje nog geen belasting had betaald voor zijn hondje. Lijst der kleine zonden Twee personen die distributiebe scheiden in pand gaven en namen kregen een bekeuring. Een magazijnbediende vond één baantje niet genoeg en verrichtte bij, twee ondernemingen werkzaamhe den. Wegens het overtreden van de Arbeidswet werd tegen hem proces verbaal opgemaakt. Twee personen, die" hun rijwielen onbeheerd en niet op slot op de openbare weg hadden laten staan zullen voor de kantonrechter moe ten verschijnen. Vier maal moest de politie een bonnetje schrijven voor personen die in de avonduren hun rijwiel niet voldoende van verlichting hadden voorzien. Bijzonder jubileum Maandag 26 Januari zal het dertig jaar geleden zijn dat mej Jansen als werkster van dc» O.L. Meisjesschool aan de Vermeerslraat in dienst trad. Burgerlijke Stand Geboren: Trinetta Jacoba Irene, d. v. A. van Zweeden en J. Bakker. Cato. d. v. C. A. Treffers en C. Hendriks, Gerarda Maria. d. v. J. Ouwerkerk en G. J. Pot. Alida Hu- berta Adriana, d. v. J. Esveldt en C. Meyer, Maria Jacoba, d. v. H. W. Nijhof en A. E. C Willemsen; An- tonia, d. v. F. W Meyer en E van Eeden; Jacques Maria, z. v. J. L Meyer en M. W. Herrnsen, Marinus, z. v. J. van der Horst en E. Lam- mers; Johannes Cornelis Theodörus, z. v. J. W. van Hoeven en B. S. van de Raapkamp. Overleden: Johanna Boomsma, 64 jr., gesch. v. C. J. van der Vel den. Aan de Administratie van het Dagblad voor Amersfoort, Snouckaertlaan 7, Amersfoort. IK VERZOEK O MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONNé OP HET DAGBLAD VOOR AMERSFOORT voor: 31 cent per week 4.— per kwartaal Waar katholiek Amersfoort reeds lang op gewacht had is dan ge beurd. Het KRO-tournee gezel schap is gisteravond in Amicitia opgetreden. Een avond die de be zoekers nog lang zal heugen. De heer v. d. Hulst, voorzitter van de KVP afdeling Amersfoort heette de talrijke aanwezigen w.o. vele autoriteiten hartelijk wel kom. Het v/as een uitstekend verzorgd programma vol afwisseling en de stemming in de zaal was spoedig op de goede hoogte. Na de herkenningsmelodie, start te het orkest met een „Pakket uit Hilversum', waarin de Drie Mus ketiers zeker een ereplaats inna men. Roland Wagter, conferen cier, komiek en sneltekenaar liet de mensen schudden van het la chen en het applaus was dan ook niet van de lucht. De muziekkennis van de dames Naam Straatnaam Woonplaats Datum Doorhalen wat niet wordt verlangd. Wij vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam en adres in blok- letters willen invullen? Dinsdag 20 Januari 1948 AmersfoortVelzen nu Zaterdag De voetbalwedstrijd voor het districtskampioenschap West tussen de poliüe-elftallen van Amersfoort cn Velzen, welke hedenmiddag op Birkhoven gespeeld zou worden, is op verzoek van Velzen uitgesteld tot Zaterdagmiddag a.s. Hoogland „En waar de Ster bleef stille staan" In de grote zaal van het „Ver enigingslokaal „Concordia" te Hoogland gaf de toneelvereniging Doornenburg" uit Doornenburg een goed geslaagde uitvoering, waarbij een volle zaal heeft kun nen genieten van het toneelspel „En waar de Ster bleef stille staan" van F. Timmermans. Het mooie werk werd op lofwaardige wijze door de spelers en speelsters vertolkt. De ontvangsten van deze avond waren bestemd voor de( bouw van een nieuwe kerk in Doornenburg. Na afloop dankte joastoor Hendriks voor het gebo- dene. Burgerlijke stand Geboren: Jantina Martha, d v Jan Knigge en Jacobjé van- der Molen; Gaurerius Gerardus, z v Johannes Brundel en Wilhelmina van Esveld; Gerardus Cornelis, z v Albertus van Dijk en Geertruida Schouten; Antonia Richarda, d v Hendrikus, Midden en Maria Mag- dalena Bitterling. Hoevelaken Predikbeurten Woensdag 21 Jan. Ned. Her/. Kerk, 7 uur ds. D. J. van Dyk. van Oegstgeest. Zendel. leraar met verlof. Collecte Geref. Zending. Burgerlijke stand Gehuwd: H. van den Heuvel en W. Kortus (Barneveld). Distributie-nieuws De na-uitreiking van bonlfaarten 802 zal plaats vinden te Ntfkerk op Vrydag 23 Jan. Aan zelfverzor- gers van 912.15 en aan niet-zelf- verzorgers van 24 uur. Leusden Vrijstelling dienstplicht De Burgemeester van Leusden en Stoutenburg maakt bekend, dat ingeschrevenen voor de dienstplicht lichting 1948, die in verband met de mindere mate van geschiktheid voor de taak. welke hen op grond van het gehouden onderzoek in het leger zou moeten worden toegewe zen, bestemd kunnen worden tot buitengewoon dienstplichtige. Van hen. die reeds zijn ingelijfd of een oproep ter inlijving hebben ontvangen, kan geen aanvraag in behandeling worden genomen. Om te kunnen mededingen naar bestemming buitengewoon dienst plichtige moet de ingeschrevene twee broeders hebben, die dienen of gediend hebben bij dc landmacht, bij de zeemacht of de overzeese strijdmacht. Herijk van maten en gewichten Voor de herijk van maten en ge wichten zal zitting worden gehou den op 6 Februari in het school gebouw ?an dc Lange Beekstraat te Amersfoort. Belanghebbende van Leusden op genoemde datum van 9 tot 12 uur. Belanghebbenden van Stouten burg on genoemde datum van 13 tot 15.30 uur. Gevonden voorwerpen Een Psalmboek, een damestas met inhoud, twee paar kousen en een scherm .voor een eserveauto- band. 17/1 19/1 92% 91 11% 11 li-; Atch. Baitim. CanlPac, lllin. c. N.Y.Ccn. Pcnns.R. Soui.Pac, Un.Pac. All.Ch. Am .Can. Am .Car. A.Smelt. A. T.enT 151 Am. Tob 68 o» Anac.o. 33% 33% Bethl.S. 100% 33% BociingA. 26% 25 Am/sler 60% 59$^ Citv B. 40 39»/, Consol. E 22% 22% Douglas 56% 55% Dup N. 180% 179 Eastm. K 42 41% Gen.El. 35% 35% Gen.Mot. 56% 55% 30% 14% 18% 47% 154% 187% 184 79^ 79 42 40% 54^ 53% 151 17/1 19fl' Goodyear 43 «12% HudsonM 20% 19% fnt.Harv. 89% 89'/, In. .Nickel 27% 28Vg Int.T.cnT 12% 12% Kern.C. 47 46% MontgW. 51% 51% Pa:k. M. 4% Radio C. 8% 854 Rep.St, 25'', 24% Revn, T 40% 40 bears R. 35% 34% Shell Un. 32% 31% Socony '16% 16% Stand Br. 27% 27% St.OilN.J 73% 7254 Studeb. 20% 19% Texas C. 56 55% U. Alrcr. 26% 26% Un. Corp. 2% 2% Un. Fruit 54% 53% USRubb. 43% 43 US Steel 75% 74% Westingh 28^ 28% Woolw. 46 45% Omzet 1.050.000 Amsterdamse Effectenbeurs door het orkest getest was iets ho ger dan die van de heren, want het zwakke geslacht won met 4 Vz te gen 4 punten. Voor de pauze voerde de hoofd redacteur van de KRO-gids, de heer Henri Bronk, het woord en spoorde de aanwezigen aan de KRO te steunen in de strijd tegen de Nationale Omroep, waarna de heer v. d. Hulst een motie waarin op de federatieve vorm wordt aan gedrongen, voorlas, welke doorge stuurd zou worden naar de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Na de pauze werd de muzikale kraan weer opengedraaid waarbij vele solisten paradeerden, zoals Klaas van Beek. die de zaal ménig keer liet schateren, Henk Norel, Bert Robbe en niet te vergeten Fred Starewood in zijn verliefde bui. De avond was af en de algehele leiding die berustte bij Ger de Roos, leider van het „Orkest zon der naam" was uitstekend. De show van het orkest was goed, niet overdreven en toch vlot. 19 Jan. Het zaken verkeer op de effecten beurs te Amsterdam v/as van bescheiden om vang, wel ontwikkelde zich in enige hoeken enige affaire, doch bij nadere beschouwing kon toch worden vastgesteld dat de handel verre van omvangrijk was. De ope ning was prtlshoudend en de meeste tapefond sen waren in het eerste tijdvak gelijk of iets ho ger dan de vorige slot- prjjzen. Onder beurstyd echter kreeg de markt een 'lichtelijk en geani meerd voorkomen en de koersen volgden een be nedenwaartse richting, met het gevolg dat bij het slot op ongeveer het laagste punt van de dag werd gehandeld, maar verliezen van betekenis werden onder beurstyd toch niet geleden. De meeste belangstelling werd weer aan de dag gelegd voor de nieuwe en de oude aandelen Ko ninklijke. waarin de ge hele middag zaken werd gedaan. Oude Koninklijke open den op 339, zakten in tot 335. maar werden bij het slot tegen circa 336 af gedaan. De nieuwste aandelen Koninklijke op 327 Ingezet, daalden tot 323, en na de kleine ver betering ging de koers weer naar beneden tot 324^. De industrieafde ling was stil en de koer sen weinig of niet ver anderd. 16/1 19/1 Act. kandelen iltk Opk Koloniale Bank }?7*i 107% N. I. H -bank "9 Ned. H. Mij. II? AK.U. aand. 19/1 Sltk 107% 117 WH 171% 171% t'1% Bergh's Jurg. 306% JOo v. Berkels pat. 1:6% 115 Calvé Delft Crt 193 - 197% Centrale Suiker fll Fokker 176 181 Van Gelder 158% 162 i02 K. Nd Hovens 177% 178% 17S% Lever Br 304% 305 '102% Ned. Ford 380 Ned. Ka'oelfabr 308 311 Philips gloeil. 364 364 365 V- Wilton Feyen 222 223% D. Petrol. Mij 300 307 Kon. Petr. Mij. 333 325% 336% A'dam Rubber 1,9V4 179 175% Bandar Rubber 155 151% Deli-Bat. R.M. 131 129% Oost Java R.M. 92% 94% Sorbadjadi S.R 95% 94% Holl. Am. Lijn 413% 212% 211 Javo-C.-J. Lijn K N S M. Kon. Paketv. Sch Unie Rott. Lloyd 5t Mij. Nederl. H.V.A Java Cult. MIJ Ned. Ind. S U Ver. Vorst C M Deli-Bat. Dell Tabak Senemb. 160 155% lö4% 185 184% 162 166% 162 165% 166 176 246% 121% 127% 63% 167 169% - 167% - 177 247% 248 122% - 128% - 64% 64% .66% 96% Actieve obllg.: 16/1 Ned. '38 (3%) 3 100 dito '47 <3%) 3 98V, N"ed. '37 3 99% Dollarl. *47 3% 100% NWS 2% 91% Sp. eert. 100 2% !00y„ N.I '37 A3 °~- Niet-actleve obligaties A'dam I '37 3% 'sHage I '37 3% R'dam le en 3e Ing. 1937 3ié - Rdam'38 (3»i) 3 100% Utr. pr. '39 2% 100% Utr. g. ir 37 3% - 100% 19/1 100 98% 99% 100% 51* 100% 96% 100% 100 loov; ioo% 111% 181% 178% 163% - 162 I Pandbrieven Amat. Hyp. Vh Arnh H (3%) 3 Fr. Gr. H. 3% Grav. Hypb. 314 \Ted. Hypb. Veend K (3%) 3 Rott. Hypb. 3% Utr Hypb. 3% West Hypb. 3% tndustr. obllg.: AK.U. obl. 3% Berghs en J 3% Levers 3% Werkspoor 3% Bt. Ptr Mij 3% Kn Ptr Mij V* Dell Sprw 3% Ned.-Ind SpV/j 100% 100% ïoo^r 100% 97% - 100% 100% - 103% 103% 103% 102% 103 103% 102'/, 102% 102% 103 93% 94% 54% 54'. Nlet-act, aand. A'damse B. Hll Bank Unie ïncasso Rott. Bankver. Tw. Bank. Cert. Rott Bel Cons Lever 6% c.pr Gist cn Sp.Ta'o. Rott. Dr. Mij. Werksp Serie A Anlcm Ned Ind Gas Internatio Amst. Ball. Mij Deli Sp. Mij. \Ted. Ind. Spw Voorlopig ge noteerde aand.: Lever 4% c. pr. Mij Fin. N. 11. Vredësteln Ned Walvisv. Zwanenb. Org. Prolongatie Amcr. fondsen Anaconda Beth. Steel Chrysler Gen. Motors Intern Nickel Kennccott Republic Steel U.S. Steel Phillips shell Union Tidewater Baltimore Pennsylvania bieden 1 16/1 19/ 165% 213 213% 165 162% 164% 175% 177% 184 184 147 146 374 370 183 184% 115 115 167 170 64% 65". 26% 27% 107% 107% 159 160 101% 106 187% 2% 2% 34% 34% 104%, 124 28 48% 25% 47% 775; 34% 34% 21% 21% 11% 18 t laten Invoer van effecten. De Afd. Effectenregistratie van de Raad voor het Rechtsherstel heeft een algemené vergunning ver leend voor de invoer in Nederland van effecten, mits: a) de invoer uitslui tend geschiedt door bemid deling van een inleve- ringskantoor in de zin van art. 39 sub 11 van het Be sluit herstel rechtsverkeer; b) de effecten, voor zover aanmeldingsplichtig inge volge het Besluit herstel rechtsverkeer, zijn aange meld overeenkomstig het bepaalde in art. 44 van voornoemd Besluit. Deze algemeene vergun ning laat-uiteraard de be palingen van het Devie- zenbesluit 1945 en het Be sluit vijandelijk vermogen onaangetast. Aandelen Incasso Bank Blijkens een mededeling van de Incasso Bank en Amsterdamse Bank kun nen houders van aandelen I.B. van 19 Januari af hun aandelen laten afstempelen tot 50 pCt. van de nomi nale waarde, waarbij voor het afgestempelde gedeel te recepissen van aandelen A.B. zullen worden ver strekt.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2