DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Republiek moet Zes Punten onbeperkt aanvaarden Hilversum ging gisteravond onverwachts uit de aether Nadere uitwerking kan voordien niet ter hand worden genomen Eerste contacten op 24 Januari MISVERSTAND, zegt C.v.G.D. Tielse koopman na twist gedood Benelux zal worden uitgenodigd tot deelneming van Duinkerken verdrag Melk geheel, kaas bijna op oude peil Nederlander streed in Hongaars verzet BONNENLIJST Nel van Vliet toch naar Amerika? Donderdag 22 Januari 1948 Achtste jaargang, No. 923 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rottcrdamsche Bank. Postbus 9 Abonnements prijs 31 cent p. w. of p. kw. Losse nummers 10 cent NEDERLANDSE REGERING VERLANGT: Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Directeur-Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDE R. Van officiële zijde in Den Haag wordt het volgende mede gedeeld: De Nederlandse regering heeft de zes punten, voorgeteld door de Commissie van Goede Diensten, in hun geheel onvoor waardelijk aanvaard als basis voor politieke besprekingen met de Republiek. Het is thans gebleken, dat de Republiek deze pun ten slechts aanvaard heeft onder voorbehoud van eenzijdige interpretaties. De Nederlandse regering heeft opheldering ge vraagd. Zij meent, te mogen verlangen, dat de zes punten door de Republiek worden aanvaard zonder restricties - zoals zij door de Commissie van Goede Diensten zijn voorgesteld - alvorens zij de nadere uitwerking ter hand kan nemen. De heer Paul van Zeeland, het Belgische lid van de commissie van drie, gisteren uit Indonesië op door reis naar Brussel in Nederland ver toevend, heeft^gezegd, dat de voor zitter van de C.v.G.D. Zaterdag op de Renville, vóór de ondertcke- ningsplechtigheid, de opvatting die de C.v.G.D. van het bereikte ac- coord had, aan de delegaties en de pers heeft voorgelezen. Deze opvat ting staat echter geheel los van de overeenkomst. Het is echter moge lijk aldus de heer Van Zeeland dat de notulen van cfc bespre kingen die op 13 Januari te Kali Oerang zijn gevoerd tussen de Com missie en de Republikeinse delega tie, paa later zgn verschenen. Deze veronderstelling van het Belgische commissielid is in over eenstemming met de berichten van gisteren, volgens welke de Repu bliek uit deze notulen had opge maakt. dat haar werd toegezegd de beschikking over een eigen leger, eigen financiën en eigen buiten landse vertegenwoordiging. Inderdaad bevatten deze notulen volgens de heer Van Zeeland een verslag van conversaties over een gehele reeks van punten die tussen de Commissie van Drie en de Re publikeinse delegatie zijn behan deld. Het debat over Indonesië in de Tweede Kamer is gistermiddag uit gesteld nadat minister Jonkman had meegedeeld, dat er sprake was van een. Republikeinse aanvaarding der zes punten, echter met verwij zing naar de „conceptions and cla rifications" van Kali Oerang. Uitvoering van Bestand Naar het persbureau „Antara" uit legerkringen. verneemt, zullen op 24 Jaunari de gewestelijke republikein se en Nederlandse militaire comman danten de eerste besprekingen hou den betreffende de militaire aangele genheden. Deze besprekingen zullen plaats hebben op vijl plaatsen op Java. en wel: 1 Voor West-Java op de weg Leuwi- liangDjasmga, op de driesprong westelijk van de rivier Panjawoen- gan; voor Midden-Java op de weg Gombong—Karangganjar, Oostelijk van de kampong Kemit; op de brug over de rivier Toeren in de weg SoekoredjoParakan; op de brug over de rivier Ketangi, Noordelijk van de kampong Tengaran. in de weg SalatigaTengaran; voor Oost- Java op de weg Modjohgoeng—Mod- jokerto. twee kilometer ten noord oosten van Modjoagoeng. Vliegtuigpassagiers aan de dood ontsnapt Twintig passagiers en een vijf koppige bemanning zijn aan de dood ontsnapt, doordat zij net °P tijd door de ingang een vliegtuig konden verlaten, dat bij Boston een noodlanding moest maken en in brand vloog. Het vliegtuig een toestel van de Eastern Airlines, was op weg van Miami naar Ne wark (New Jersey) en kon door slecht weer niet landen. Bij de noodlanding stootte het toestel op een sneeuwbank en kantelde IJ MUI DEN'S VUURTOREN: voor alle zeelieden een betrouwbare gids, voor elke storm een onaandoenlijke, niet te vernietigen reus. Enkele personen werden gewond, fr°on- door twee palm- onder wie twee Nederlanders, van takken' 1S vm'aard,ed van vermdd wie de namen gegeven worden als Henry en Dora Black. Henry, een apotheker, die uit Brits West-Indië terugkeerde, brak ribben, Dora haar linkerbeen. ,DEMOB. -SPELD" VOOR SOLDATEN Aan militairen van de landmacht en de luchtstrijdkrachten, die ten minste drie maanden in Indonesië hebben vertoefd en hun plicht naar behoren hebben vervuld, wordt bij aankomst in Nederland in het de mobilisatie-centrum Huis ter Hei de een demobilisatie-speld uitge reikt, die zij alleen op hun burger kleding mogen dragen. De speld ^iat vergezeld van een op naam gestelde en door de mi nister van Oorlog ondertekende oorkonde. Bij de koninklijke Be geer te Voorschoten wordt deze speld geslagen van wit metaal. Zy is ongeveer 12 mm groot en stelt voor een helm met daarachter ge kruist een kort zwaard en een palmtak. Het bureau demobilisatie van het ministerie van Marine geeft een demobilisatiespeldje en een demobilisatie-insigne aan demobi liserende militairen van onze zee macht. Het demobilisatiespeldje, uitbeeldend een onklaar anker met „Republiek moet aanvaarden" In kringen van de Commissie voor Goede Diensten werd Woens dagavond aan Ancta verklaard, dat de moeilijkheden, ontstaan door het accepteren van de overeen komst door de republiek, op basis van de concepties en de verduide lijkingen, gegeven te Kali Oerang op 13 Januari, „op een misverstand berusten". „De Nederlanders" aldus de zegsman van Aneta „hebben de zes toegevoegde punten van de Commissie voor Goede Diensten geaccepteerd, voor wat ze zijn, zo als de Nederlanders beloofd had den. De Republiek dient hetzelfde le doen en niet de aanvaarding af hankelijk te stellen van wat dan ook, nadat zij zich verbonden had, de zes punten te aanvaarden, in het bijzonder niet, nu de verduide lijkingen niet zijn, zoals de Repu bliek het voorgeeft". Soetomo van zijn post Soetomo, Republikeins extremis ten-leider met vrij belangrijke aan hang, zal de volgende week ont slag nemen als generaal-majoor van het Republikeinse leger en czich terugtrekken uit de Indonesi sche onafhankelijkheidsstrijd. Messteken in ogen en rug Messteken in rug en gezicht heb ben een cinrle gemaakt aan het leven van de 37-jarige Tielse koop man. B. van Dee, die vannacht om streeks 12 uur in xpn woning werd overvallen door z(jn stadgenoot <G. D. v. d. B. Het tweetal had de gehele avond reeds geruzied in een café, en de twist liep zo hoog, dat de dader naar huis rende, een scherp brood mes ophaalde en op straat Van Dee in de ogen stak. Het slachtoffer viel voorover, waarna v.d B. hem nog enkele malen het wapen in de rug dreef. Toen vluchtte de dader. Aan de hand van de getuigenver klaringen werd v d. B. omstreeks 2 uur door de politie van zijn bed gelicht. Hij bekende vrijwel onmid dellijk. Het mes is in beslag ge- •nomen. Dromen worden leervak aan Bristol's universiteit Dromen zal voortaan een onder deel vormen van het leerplan van 17 mannelijke en vrouwelijke stu denten van de Universiteit van Bristol. Van hen wordt verwacht, dat zij 's nachts en niet in het college zul len dromen. Van deze avonturen in het dromenland zullen nauwkeuri ge verslagen gemaakt moeten wor-* den en na verloop van zes weken zal de vereniging voor natuurkun dig onderzoek vaststellen, of de dromen op enige manier van toe passing zijn op het leven van de studenten. Alec Coppen. de voorzitter van de vereniging, verklaarde, dat er verband gelegd kan worden tussen dromen en ervaringen in wakende toestand, maar men wil vaststellen, of dromen voorspellingen doen voor de toekomst. Storing in centrale Noord verduisterde gedeelten van Amsterdam De wegkwijnende stem van een omroeper: De uitzendingen moeten worden stopgezet wegens een ernstige storing aan het electrische net was gisteren een onverwachte onderbreking van de radioprogram ma's over de Hilversumse zenders in de vooravond. Om kwart voor zeven verdwenen de beide zenders uit de aether; zij kwamen eerst een uur later terug. De oorzaak was het doorslaan van een grote generator in de centrale Noord aan de Papaverweg te Amsterdam-overhet-IJ, die niet alleen Amsterdam, maar ook de dorpen in de omgeving en een groot gedeelte van het Gooi van stroom voorziet. In de centrale Noord, die overbe last is. ontplofte een ketel. Het be gin van brand dat daarop volgde werd met eigen middelen geblust. Ernstiger was echter als gevolg van de ontploffing het uitvallen van een grote generator. Hierdoor vermin derde de capaciteit der centrale zo veel, dat in het gehele stroomleve- ringsgebied de spanning beneden het minimum zakte. In de Amsterdamse huiskamers floepte het licht uit, maar korte tijd later gingen de lampen in vele wijken weer aan. In Noord, in West. in de omgeving van de Overtoom, de Jodenbuurt en Kattenburg bleef het echfbr don ker en reden ook de trams niet verder. Gevangen in lift takken, is vervaardigd van verguld metaal. Alleen zij, die in het tijd vak 10 Mei 1940-1 November 1945, gedurende tenminste 6 maanden werkelijke dienst hebben verricht bij de Koninklijke Marine en kun-: nen terugzien op een goede staat van dienst, krijgen dit speldje bij hun demobilisatie tezamen met een fraai certificaat. Dit laatste alleen, wanneer zij actief aan de tweede wereldoorlog hebben deelgenomen. Onder dezelfde voorwaarden wordt dit speldje aan het personeel van de gouvernements-marine uitge reikt. Het demobilisatie-insigne van verguld metaal vervaardigd en uitbeeldende een onklaar anker, geflankeerd door twee palmbomen, wordt met een certificaat bij de mobilisatie uitgereikt aan die mili tairen van dc Koninklijke marine, die in het tijdvak, gelegen tussen 15 Augustus 1945 tot een nader te bepalen datum, gedurende tenmin ste 6 maanden op goede wijze hun plicht hebben vervuld in Indone sië. Indien een militair in aanmer king komt voor een demobilisatie- speldje zal hem het demobilisatie insigne niet worden uitgereikt, tenzij hij er de voorkeur aan geeft dit laatste inplaats van het eerste te ontvangen. In verscheidene flatgebouwen wa ren personen gevangen in stilstaan de liften. Op de krantenbureaux stopten de telex-machines. Ook het Gooi had hinder van de storing. In dc Hilversumse studio's ontstond verwarring toen bleek dat de uitzendingen de huiskamers niet meer bereikten. De omroeper die de onderbreking van het programma aankondigde kon echter nog juist worden verstaan. Het Amsterdamse G.E.B. trachtte zo spoedig mogelijk de storing te verhelpen door over te schakelen op andere netten. Na een uur was de energie-voorziening weer normaal. De storing heeft ook invloed uit geoefend op het spoorwegverkeer. In de electrische verbindingen met het Gooi werd vooral in de buurt Behandeld hem mild, vraagt Gandhi „Wij moeten de haat geen onderdak verlenen" De jonge Hindoe die Dinsdag een aanslag op Gandhi heeft ge pleegd, heeft naar hij zegt gehan deld uit protest tegen Gandhi's vredespolitiek, omdat hij was ver dreven uit een moskee die hij met enkele andere Hindoes had bezet. Gandhi zal de politie verzoeken, de jonge man mild te behandelen (op de daad staat levenslang); „wij moeten geen onderdak verlenen aan de haat. Hij moet niet mis- handeld worden om hem een be kentenis te ontwringen". Het radiovraagstuk Dinsdagmiddag heeft de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vertegenwoordi gers van de omroepverenigingen en van het bestuur van de stich ting Nederlandse Radiounie ont vangen ter bespreking van het rapport, dat de radioraad in het eind van bet vorig jaar met be trekking \pt een wettelijke rege ling van de omroep aan de minis ter heeft uitgebracht. van Hilversum en Bussum enige stagnatie veroorzaakt, in de eerste plaats omdat cr niet voldoende stroom was om de treinen op volle snelheid te doen lopen, in de tweede plaats om dat het seinsysteem niet werkte. De stoomtreinen, die tussen de electri sche ingelast zijn, ondervonden dien tengevolge- eveneens vertraging. Na afloop van dc strijd om het Europees kampioenschap kunstschaatsen 'verenigden de deelnemers zich in het Praagse stadhuis, waar dc burgc meester dc prijzen uitreikte. Het ging er niet erg stijfjes toe, dat kunt U op dit plaatje zien, waar Barbara Ann Scott Canadaen dc Amerikaan But' ton op de grond gezellig een taartje zitten te eten. In welingelichte Engelse kringen verluidt, dat de regeringen van Engeland en Frankryk het er over eens /.|jn geworden Nederland, Bel gië en Luxemburg iMt te nodigen tot een politiek verdrag, dat zou kunnen worden beschouwd als een uitbreiding van het in Maart 1947 Verhoging per 1 Februari Dank ztf de zachte winter biedt de kaas- en melkproductie een dermate gunstig aspect, dat tot verhoging der rantsoenen kan worden overgegaan: mot ingang van 1 Februari zal het mclk- rantsoen op het oude peil van voor October 1947 worden ge bracht. Dit betekent dan voor volwasse nen van 21 jaar en ouder 2 liter per week, voor dc jeugd van 5 t.m. 20 jaar 3% liter per weck en voor de kinderen van 0 t.m. 4 jaar: 6 liter per week. Behalve dit herstel van het oude melkrantsoen is ev.cnecns een rui mere verstrekking van kaas moge lijk geworden, zij het dan dat het oude kaasrantsoen van vóór October 1947 nog niet kan worden hersteld. Met ingang van 15 Februari zullen de volwassenen van 21 jaar en ouder en kinderen van 5 t.m. 14 jaar 75 gram kaas en de rijpere jeugd van 15 t.m. 20 jaar 125 gram kaas per week ontvangen. De rantsoenering voor de allerjongsten blijft dezelfde als in October 1947: kinderen van 1 t.m. 4 jaar 50 gram kaas, kinderen van 0 t.m. 1 jaar geen kaas. GANDHI,.de 7S-jarige strijder, begeeft zich. steunend op de schouders van zijn helper, naar een gebedsbijeenkomst. Hoge onderscheiding voor kapitein Harm Lieneman Harm J. Lieneman, kapitein der Marcchausséc bij de Zeven-Decem- berdivisie in Buitenzorg, beeft van Hongarije's president Zoltau Tildy de hoogste onderscheiding gekregen als beloning voor zijn aandeel in het verzet: de vrijheidsorde in zilver. (Dc vrijheidsorde kent twee klas sen: brons en Zilver. De tweede wordt echter slechts bij uitzonde ring verleend.) Harm Lieneman, die 34 jaar ger leden in Bloemendaal werd gebo ren, werd tijdens dc bezetting als eerste luitenant bij de infanterie in Stanislau geïnterneerd. Dit kamp werd tijdens de Russische opmars begin 1944 verplaatst. Gedurende het transport braken hij en enige medegevangen"! een treindeur open en ontsnapten. Na een moeilijke reis door poe- thenië en (fe Karpathen kwamen zij aan' de Hongaarse grens. Op last van hogerhand werden zii pro for ma in een hotel aan het Balaaton- meer geïnterneerd, maar al spoe dig, in Februari 1944. waren zij in Boedapest ondergedoken. Luitenant Lieneman kwam weldra in aaiiMÜting met anti- Duit« Hongaren en toen de Duitsers in Maart van dat jaar Hongarije bezetten, werkte hij mee in het verzet. Hij spande zijn krachten voor een clan destiene drukkerij voor valse identiteitspapieren en Aus- wcise en „stuntte" op grote schaal explosieven en ander oorlogstuig voor de Hongaarse sabotagegroepen. Naar Nederland Na de komst der Russen kregen Harm Lieneman en zijn verloofde, de zuster van Boldizsar. een der Hongaarse verzetsleiders Russische uniformen en de toestemming om via Odessa naar Engeland te rei zen. Want Lieneman beschouwde zijn taak nog niet als afgedaan: hij wilde de stnid in Nederland voort zetten. Zü kwamen juist In Londen op de dag van Duitslands capitulatie en bleven er om hun bruiloft te vieren. Lieneman nog steeds luitenant ging naar een militair kamp voor zijn eigen opleiding, kwam toen in het kader van een oplei dingskamp voor de Zeven-Decem- berdivisie. en vertrok later met - e als kaDitein der Marechaus- sée naar Indonesië. Zijn vrouw wacht op een Haagse huurkamer met haar stevige babv. een dochter, op de eerste gelegen- i heid om haar echtgenoot te volgen. te Duinkerken tussen Frankryk en Engeland gesloten verdrag. Bevin, de Britse minister vaji buitenlandse zaken, zal vandaag in het Lagerhuis een toespeling op dit voorstel maken en men verwacht te Londen, dat Bidault te Parijs ge lijktijdig een mededeling in dezelfde geest zal doen. Naar het A.N.P. verneemt, zyn de ministeries van buitenlandse za ken van Nederland, België en Luxemburg gisterochtend door de onderscheidene vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk van het voornemen der laatstgenoemde landen in kennis gesteld. Bij het Nederlandse ministerie van buiten landse zaken kon nog geen com mentaar worden verkregen. De Staten-Generaal éénmaal in Delft! Herdenking van Vrede van Munster Een plechtige herdenking van het feit. dat 300 jaien geleden te Munster het Vredesverdrag werd getekend zal op Vrijdag 3r Januari aanvangende 3 uur in de Nieuwe Kerk te Delft plaats vinden. Deze herdenking, waartoe vele hoge autoriteiten, de Ministerraad, leden van hoge Staatscolleges en kerke lijke autoriteiten van verschillende gezindten zijn uitgenodigd, wordt georganiseerd door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en het Gemeentebestuur van Delft. Minister dr. Jos. J. Gielen zal een herdenkingsrede uitspreken. Gedacht wordt aan de mogelijk heid om voor deze herdenking de Verenigde Kamers der Staten-Ge neraal le Delft in buitengewone vergadering bijeen te doen roepen, hoewel hieraan bezwaren van pro tocolaire aard zijn verbonden. Alvorens de plechtigheid een aanvang neemt zullen ten stadhui- ze de Regerings- en andere hoge autoriteiten worden ontvangen. De hoge vertegenwoordigers van stad en land zullen zich van hier en cortège naar de Nieuwe Kerk be geven onder het luiden van de Bourdon, de zwaarste luidklok in Nederland. S.D.-er Van der Waals komt in April voor Anton van der Waals, 45-jarige voormalige S.D.-spion, de schrik der illegaliteit, verantwoordelijk voor de dood van duizenden ille gale werkers, zal op 16, 17 en 19 April voor de Rotterdamse Kamer van het Haagse Bijzondere Ge rechtshof terecht staan. Werkend onder de schuilnamen van belangrijke illegale werkers zag Van der Waals voor de oor log een eenvoudig monteur kans in illegale kringen binnen te drin gen. Hij had bijzondere contacten met Nederlandse instanties te Lon den en wist daardoor het vertrou wen te winnen van het „Vader lands Comité" en de „Commissie van Vijftien". Verscheidene léden van die commissie, o.a. de heren Schouten, Vorrink, Verschuur en Ringers, werd endoor zijn toedoen gearresteerd. Toen in de illegaliteit het besef van zijn ware rol doordrong, ver dween Van der Waals na een schijn-moord in Juli 1943 tijdelijk van het toneel, om daarna langs nieuwe wegen zijn verraderlijk werk voort te zetten. Het heeft veel moeite gekost hem na de bevrijding te arresteren. Hij werd een tijd lang door Nederland en België nagezeten; tenslotte in de Britse zone gearresteerd. brood Uit China wordt gemeld, dat ..De slag om Arnhem", de J. Arthur Rank-film, welke hier in Nederland groot succes oogstte, in de grote steden van China alle filmrecords tot nu toe heeft geslagen. De Franse troonpretendent de graaf van Parijs heeft de ge boorte bekend gemaakt van ziin elfde kind, prins Thibaut Denis Humbert Marie de France. Het werd te Cintra (Portugla) geboren. Voor het tijdvak van 25 Januari t.m. 7 Februari zijn de volgend# bonnen aangewezen: Bonkaarten KA, KB, KC 802 147 Algemeen: 750 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 7oO gram versnaperingen 145 Algemeen: 100 gram bloem of zclfr. bakmeel of kindermeel 144 Algemeen: 1 ei 142 Algemeen: ca. 225 gr. huis houdzeep of 180 gr. toiletzeep 141 Algemeen: 400 gram brood of 1 rantsoen gebak (Geldig t.m. 21 Februari) 140 Algemeen: 1800 gram brooa (Geldig t.m. 31 Jan.) 135 Reserve: 800 gram brood (Geldig t.m. 31 Jan.) 138 Reserve: 400 gram (Geldig t.m. 31 Jan.) Bonkaarten KD, KE 802 647 Algemeen: 250 gram suiker, boterhamstrooisel, enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen 646 Algemeen: 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen 645 Algemeen: 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits 644 Algemeen: 1 ei 642 Algemeen: ca. 450 gram huis houdzeep of 360 gr. toiletzeep 641 Algemeen: 400 gram brood of 1 rantsoen gebak (Geldig t.m. 21 Februari a.s.) 640 Algemeen: 200 gram brood (Geldig t.m. 31 Jan.) 639 Algemeen: 400 gram brood (Geldig t.m. 31 Jan.) 634 Reserve: 400 gram brood (Geldig t.m. 31 Jan.) 638 Reserve: '500 gram bloem of zelfrijzendbakmeel of kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten MA, MB, MC, MD, en Mil 802 (bijz. arb.. a.s. moeders en zieken) 1045 Suiker: 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gr. jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen Tabaks- en versnaperingenkaarten QA. QB. QC 802 01,02 Tabak: 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 05 Tabak: 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 03 Versnaperingen: 200 gram ver snaperingen, of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 06 Versnaperingen: 100 gram ver snaperingen, of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. Deze bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Januari worden ge bruikt. Een rantsoen gebak be draagt: ca. 280 gram beschuit (2 hele rollen), öf 300 gram biscuits, ongevulde wafels, crackers, matzes, toast, óf 400 gram speculaas, koek jes, óf 560 gram ontbijtkoek, taai taai, Amsterdamse korstjes, óf 600 gram stroopwafels, óf een hoeveel heid gebak waarin 280 gram bloem is verwerkt, met uitzondering van poffertjes, verse Hollandse en Pa- rijse wafels en oliebollen. Naar men ons meldt heeft Nel van Vliet passage geboekt op de „Nieuw Amsterdam", die Vrijdag middag uit Rotterdam naar Ameri ka vertrekt. Mevr. Fogarott uit Chicago heeft Nel van Vliet uitge- nojdigd naar Amerika te komen, zo lang de zwemster dit wenst. Op haar kosten kan de Hilversumse zwemster in de Verenigde Staten verblijven. Nel van Vliet kan, vol gens mevrouw Fogarott, bij de zv/emvereniging „Townclub" te Chicago de dagelijkse training vol gen. De kosten van de overtocht worden door de „Townclub" be taald. In verband met gerezen moeilijkheden zou Nel van Vliet op medisch advies deze invitatie heb ben aanvaard. Nel van Vliet ver wacht op de Olympische Spelen in Londen voor Nederland te kunnen uitkomen. Desgevraagd heeft de familie van Nel van Vliet dit bericht noch be vestigd, noch ontkend. Wij hebben dit bericht voorge legd aan de voorzitter van de KN ZB, de heer J. de Vries, die ver klaarde, dat indien de mededeling, dat Nel van Vliet Vrijdag naar Amerika zal vertrekken, juist is, het hem in hoge mate verbaasde,. De heer De Vries sprak als zijn mening uit, dat het op deze wijze onmogelijk zal zijn, dat Nel van Vliet door het bestuur van de KN ZB zal worden uitgenodigd ons land op de Olympische zwemwedstrij den te Londen te vertegenwoordi gen. Weerbericht TIJDELIJK OOSTELIJKE WIND Weersverwachting tot Vrijdagavond. Meest zwaar bewolkt met nu en dan enige regen of sneeuw en plaatselijk vorming van nevel of mist Aanvan kelijk zwakke en ver- anderlijke wind. later w wat toenemend en draaiend naar Oostelijke richtingen. Tijdelijk enige dailng van temperatuur 23 Jan.: Zon op 8 35 uur. onder 17.09 uur. Maan op 13.31 uur. onder 6.14 uur.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 1