VAN NELLE'S THEE VAN NELLE'S THEE ROME, OPEN STAD Het lied van Bernadette VOORTVLUCHTIG „SOL" ÜW BRANDPUNT EIGEN KRANT Lichamelijke opvoeding in nieuwe banen Amersfoort in cijfers (I) Jonge boeren rusten voor lieten ploeg kringdag OPENING MODEVAKSCHOOL DON'T FENCE ME IN Noteert U even Juliana-avond in Markthal Acht jaar voor van Asperen INTEKENBILJET AFTERNOON GIRAFFE KUBUS 74 64 ets per 100 gram 54 ets per 100 gram NAAI- EN KNIPLES DUS: NOG 2 MAAL VOOR OUDE PRIJS ^cti£*'' IN UW Snouckaertlaan no. CITY REMBRANDT DE ROODHUIDDOKTER 2 Donderdag 29 Januari 1948 STADSNIEUWS Demonstratie van schooljeugd in de Markthal Onder auspiciën van het Rijksschooltoezicht Inspectie Amersfoort had Woensdagmiddag de officiële opening plaats van de cursus lichamelijke opvoeding in de Markthal. Vele autoriteiten o.w. de burgemeester H. Molendijk, wethouder A. J. Spiekermann, de heer M. A. C. Lindeman, inspecteur van het lager onderwijs, de heer Lamberts, inspecteur v. d. lichamelijke opvoeding, onderwijzeresen, onderwijzers en belangsellenden woonden deze demonstratie en lezing over lichamelijke oefening bij. Het uitgebreide programma werd geopend met het zingen van enige gymnastiekliedjes door een klas kinderen onder leiding van de heer J. Asyée. Nadat de inspecteur van het lager onderwijs de heer Lindeman een welkomstwoord had gesproken, waarin hij burgemeester Molen dijk, de inspecteur v. d. lichame lijke opvoeding, de heer Lamberts, de consulent v. d. lichamelijke op voeding in de inspectie Amersfoort en Utrecht, de heer L. Heugen, di recteuren van Kweekscholen, on derwijzend personeel, kwekelingen en belangstellenden dankte voor hun opkomst, gaf de heer Heugen een gymnastiekles aan kinderen van het eerste leerjaar. Het was bijzonder prettig om te zien hoe de kinderen zich ongedwongen bewo gen in de geïmproviseerde gymna stiekzaal. Allerlei spelletjes, leer zame oefeningen werden onder de bekwame leiding van de heer Heu gen in de nieuwere methode van onderwijs uitgevoerd. Deze gymnastiekles aan kinderen van het eerste jaar, hoofdzakelijk bestaande uit meisjes, werd beslo ten met het spelletje „kat en muis", dat veel bijval vond. Vervolgens sprak de heer H. IJzer, directeur van de Rijkskweek school' te Hilversum over het on derwerp „Nieuwe banen in de li chamelijke opvoeding". De meest critisch ingestelde on derwijzer, aldus de heer IJzer, heeft- aan de hand van- deze les kunnen constateren dat de proble men, die het lesgeven in gymna stiek biedt, eenvoudig opgelost kunnen worden. Waarom proble men maken als ze er in feite niet zijn? Waarom de dingen niet op natuurlijke en eenvoudige wijze opgelost? Met voorbeelden illus treerde de woordvoerder het oude en nieuwe onderwijs on de licha melijke oefening. Geen bevel In afwijking van de veelal ge bruikelijke wijze van lesgeven, waarbij keurig netjes achter elkaar en in een rij wordt gemarcheerd, zo ging hij verder, en de oefenin gen op „bevel" en gelijktijdig wor den uitgevoerd op een vooraf pre cies omschreven manier, wordt hier een methode getoond waarbij met het verleden volledig wordt gebroken. Dat wil niet zeggen, dat men nu zo maar zonder meer te werk kan gaan en het kind maar laat doen wat het wil, een zoge naamde vrije orde. Er wordt wel degelijk van positieve beginselen uitgegaan en wel, het stimuleren van de zelfwerkzaamheid; de oefenstof aanpassen aan de indivi- duële aanleg en bouw, oefenen in de vorm van zinvolle handelingen; streven naar doelmatig bewegen en bijbrengen van de zin van samen werking. Tenslotte wees de heer R. IJzer GRAND: Intermezzo. 14.30, 18.45 en 21 u. Zo 14, 16.15, 18.45 en 21 u. (14 jaar) CITY: Het lied van Bernadette. 14 u en 19.30 u. Zo 14, 16.45 en 20 u (alle leeft.) REMBRANDT: De Opschepper en De gemaskerde troubadour 14.30 en 20 u, Zat. 14.30, 19 en 21 u. Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 29 JAN.: Grand. Aan d'oever van een snelle vliet Ensemble Cor Ruys 20 u. Toneelvoorst. „Ons Belang". Tot wederdienst bereid, 's Prinsenhof 20 uur. 50 JAN.: Genootschap Nederland Frankrijk, Franse films, Mono- pole 20 uur. 51 JAN.: Concert pijpercorps „Ju liana", Markthal 20 uur. Toneeluitv. „De Keien", Amicl- tia 20 uur. Balmasqué A. F. C. Quick, Berg- hotel 21 uur. Balmasqué, AcacL de Danse. Opening Van Gogh-expositie d'Oude Lanteern 15 uur. De Stichtse Heuvel. Beatrixhal, 20 uur. „The black white band". „De Witte Non" Willem Goos- sens Volkstoneel, Amicitia, 20 u. 1 FEBR.: The dansant A. F. C. Quick Berghotel 17 uur. Toneelver. „Euripides" opv. v. „Margatta's Kerstspel", St. Aeg- ten, 20 uur. 3 FEBR.: Piano recital Theo v. d. Pas, Amicitia 20 u. Alg. verg. A.B. v. L.O. De Wa penroem 19.30 u. Concert Postharmonie „Amers foort". Markthal 20 u. op de keurige wijze waarop de heer Heugen met zijn kinderen omspringt. Na de pauze werd een gymnastiekles gegeven aan de jon gens van het zesde leerjaar. Na tuurlijk waren de spelen en oefe ningen voor de jongens veel moei lijker. Wat ook bij deze les, die ingestudeerd, opviel, was wel de prettige verhouding tussen leraar en kind. verhouding tussen leraar en kind. De heer Lindeman, die deze bij eenkomst besloot, dankte de heer Heugen voor zijn uitstekend ge slaagde demonstratie en de heer IJzer voor zijn interessante en leerzame Uiteenzetting. Geheel vol was de Markthal gis teravond met een enthousiast pu bliek bü de jaarlijkse „Juliana- avond" van het Chr. Tamboers- en Pijperscorps „Juliana". Ditmaal zullen het „Juliana"-avonden wor den, want de toeloop was zo groot, dat een tweede uitvoering moest worden ingelast, op Zaterdag 31 Januari a.s., eveneens in de Markt hal. Beide avonden zijn tevoren geheel uitverkocht. De voorzitter, de heer W. de Gans, prees zich ge lukkig, een welkom te kunnen toe roepen aan de vertegenwoordigers van onderscheidene pijperscorpsen uit den lande, aan afgevaardigden van plaatselijke, verenigingen" en inzonderheid aan een groep vrien den-militairen, die uit Arnhem wa ren overgekomen om deze uitvoe ring bij te wonen. 'Bijzonder dankbaar stemt het ons, aldus de heer De Gans, dat ook de juniorenafdeling „Bern- hard' 'weer present is. Met deren tree van deze jongeren is weer een stukje bezettingsleed geliquideerd. Het programma was zeer geva rieerd. Achtereenvolgens gingen we met „Juliana" op mars en naar het concert. Een nummer dat nimmer ontbreekt en altijd weer inslaat, Is de Volkszang. De heer De Vries weet de juiste snaar te treffen en in minder dan geen tijd zingt het hele auditorium uit volle borst. Tat de volijverige dirigent een hulde in ontvangst had te nemen is dan ook geen wonder. De voorzit ter deed zjjn huldigingswoord ver gezeld gaan van een tweetal fraaie cadeaux. Het programma werd be sloten met een „Koninginne Decla- matorium 1948", gewijd aan onze Vorstin, waarmee het corps dus het jubileum-jaar inluidde. Alle afdelingen werkten hieraan mee, alsook een zangkoortje van dames. Het Bijz. Gerechtshof te Utrecht veroordeelde heden de voormalige laatsvervangende corpschef der po litie te Amersfoort G. N. v. Aspe ren wegens diens gedragingen in oorlogstijd, overeenkomstig de eis, tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De straf zal geheel in een Rijks werkinrichting moeten worden doorgebracht. Tevens werd ver- verdachte voor de duur van het leven ontzet uit de burgerrechten. Hem werd het recht op cassatie verleend. Kinderjaarfeest van de FAP De federatie van Amersfoortse personeelsverenigingen organiseert nu ook eens iets voor de jeugd. Voor de eerste maal in het nu ruim eenjarige bestaan van deze organisatie belegt het bestuur een kinder jaarfeest in de markthal. Op de verjaardag van Beatrix zullen honderden kinderen wellicht in twee middagbijeenkomsten zich vermaken mef de grappen en grol len van een clown en de op de jeugd afgestemde nummers van tal van andere artisten. Sportfilmavond ABvLO Vrijdag 6 Febr. a.s. geeft de ABvLO een sportfilmavond in de Markthal. Vertoond worden de films van de Kon. Ned. Zwem- bond. Schoten in de nacht Twee agenten verrichtten giste renavond op Birkhoven contróle op het autoverkeer. Toen zij een autobestuurder een teken gaven te stoppen, minderde dez.e vaart en het had er alle schijn van dat alles normaal zou verlopen. Doch zie, de wagen reed door en vermeer derde zijn snelheid. Dat namen on ze agenten natuurlijk niet. Door de avondlijke stilte klonken twee waarschuwingsschoten, waarop de wagen stopte. De bestuurder, had gemeend, dat de agenten hem slechts tot mindere snelheid wil den aanmanen. Hij verkeerde in de veronderstelling, dat er een aanrijding had plaats gehad, door dat er aan de andere zijde van de weg een auto stilstond en dan die agenten erbij. Dat was natuurlijk erg aannemelijk, doch bij nader onderzoek bleek, dat de automobi list noch een nummerbewijs, noch een motorrijtuigenbelastingkaart bezat. Toen hing hij toch. Ons dagelijks teveel Uit Amersfoort is een zijspan- wiel met banden ontvreemd. Een autobusbestuurder die zijn wagen op een afstand van minder dan de voorgeschreven tien meter van een verenigingspunt van we gen parkeerde, kreeg een bonne tje. Een juffrouw die een tas had ontvreemd kon niet ongestraft naar huis gaan. Een moeder, die een van haar kinderen van nog geen veertien jaar arbeid liet verrichten kreeg een procesverbaal. Uit een voortuintje van bewo ners van 't Laantje werd een da mesrijwiel gestolen. Deugnieten hebben weer een ruit ingegooid. Alles ter bevorde ring van de glasdistributie. Drie personen, die geen bel op hun rijwiel hadden, kregen twee uur de tijd die er op te laten mon teren. Zij hebben hieraan prompt gevolg gegeven. Wat een service. Alarmlicht bleef uit Zoals het gemeenlijk met ver keerslichten is, ging gisteren voor de neus van een militaire autobe stuurder het licht op oranje. Even plotseling moest hij dus remmen wat hij dan ook deed en wat goed is. Helaas weigerde het rode licht je aan de achterzijde in werking te treden, wat voor een achter hem rijdende bestelwagen tot gevolg had, dat deze tegen de achterzijde van de militaire wagen botste en enige schade aanrichtte. Auto werd gekraakt De heer B. uit Midwolda, die in zijn wagen in een file op de Hoge- weg reed, moest met degenen die voor hem reden stoppen voor de spoorbomen. De bestuurder van 'n militaire wagen die achter hem reed, had dat niet zo gauw in *de gaten, wat voor de heer B. min der prettige gevolgen had. Zijn wagen werd aan de achterzijde beschadigd. Rondom het biljart De uitslagen van de gisteravond voor de competitie van het district Eemland gespeelde biljartwedstrij den zijn: Derde klasse libre: Oosterpark IDe Pauw I 71 Vierde klasse libre: Eemlust ISoestdijk II 08 Vijfde klasse libre: DOS II—Pauw II 44 Metropole IVSoestdijk III 62 Zesde klasse libre: Ons Genoegen IVCentraal IV 8—0 Passagierslijst „Van Oldenbarnevelt" Bij onze administratie ligt de passagierslijst van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" ter inzage. De vermoedelijke datum van aan komst te Amsterdam is 15 Febru ari a.s. 'Aan de 'Administratie van het Dagblad voor Amersfoort, Snouckaertlaan 7, Amersfoort. JK VERZOEK D MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONNé OF BET DAGBLAD VOOR AMERSFOORT voor: 31 cent per week 4.— per kwartaal Naam Straatnaam J7oonplaat§ Datum...v.. Doorhalen wat niet wordt verlangd. $73 vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam ea adres ld blok- letters willen invullent U heeft gisteravond misschien een uurtje in Uw krant zitten cijferen. Er was veel aanleiding voor, want de door burgemeester Molendijk verstrekte gegevens waren belangrijk genoeg om er ernstig kennis van te nemen. Wij willen U niet opnieuw met cijfers lastig vallen, maar slechts even zeggen, dat het niet „zo maar cijfers" waren, die U een ogenblik bezig hielden. Als onze gemeente door een gunstig geboorte-overschot in een jaar duizend zielen vooruit gaat, dan is er het een en ander op de afdeling bevolking ge-' beurd. De heer A. J. Bruynooge. chef van deze afdeling te Amersfoort, Is niet de man om aan de weg te timmeren Hij is een rustige werker, een rasechte Zeeuw, die weet wat hij wil. Hij kent het gebaar van de dirigent, die met een handbeweging zijn troep In de toege zwaaide lof laat delen. Bevolking, een afdeling waar het le vend. onstuimig hart van onze stads gemeenschap klopt. Duizend nieuwe zielen, duizend nieuwe moeilijkheden: vaders die niet te vermurwen zijn en hun kind een onmogelijke naam willen geven: stadgenoten, die het vertikken om tijdig de verhuizing te melden. Zo zouden wij tot in het oneindige kunnen doorgaan. Maar de volhardende ambte naar geeft het niet op. Hij buigt zich over zijn foliant, cijfert en puzzelt. Het jaar verstrijkt en de burgerij krijgt keu rig de resultaten van twaalf maanden ingespannen arbeid in cijfers opgediend. Men juicht over het bereikte resultaat, maar in wezen aanvaardt men veelal ook cijfers met dezelfde achteloosheid als het water uit de kraan of het gas uit de leiding. „Industrie laboratoria" Voor de leden van de maatschap pij tot het Nut van het Algemeen hield de heer dr. A. A. Kruithof van de Philipsfabrieken te Eind-* hoven een lezing over „Industrie laboratoria". Spr. gaf korte beschouwingen over de grote voorlopers in de na tuurkunde zoals Leonardo da Vin ei, Faraday en diens navolger, de grote Edison. Een en ander werd toegelicht met lantaarnplaatjes. Spr. toonde de aanwezigen ook de verschillende onderdelen van het grote laboratorium der Philipsfa brieken. Na de pauze belichtte de spreker het principe van het televisie-ap paraat en dat van de hete-lucht- motor. Vierde lustrum Kath. Bond voor grote gezinnen Voor een goed gevulde zaal her dacht de „Kath. Bond voor het Gezin" gisteravond in St. Aechten zijn 20ste jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. L. A. Weusden, opende met een feest rede, waarbij hij de geestelijke adviseur, de zeereerw. heer Pas toor H. Reyers dankte voor zijn aanwezigheid. Spr. herdacht dat twintig jaar geleden de bond werd opgericht in de R.K. Spaarbank en dankte de heren C. E. Sciiutijzer, P. J. van Helsdingen en G. A. Luycx voor het werk dat zij in deze jaren vol bracht hadden. Hij sprak de hoop uit dat het ledenaantal in 1948 zou stijgen. r Pastoor H. Reyers feliciteerde 't bestuur en leden met dit vierde Lustrum. De avond werd afgewisseld met muziek en korte schetsjes waarin de spot-opera van de Amersfoort- sche Sangerknaben met de opvoe ring van „Mislukte Lliefde" zeker een ereplaatsje innam. De avond werd besloten met een gezellig sa menzijn en een dans voor jong en oud. Des middags was er een kinder middag georganiseerd die bestond uit zang, film en tractatie. De opkomst was zeer groot, want er waren acht koeken te weinig, doch ook dit werd spoedig verhol pen en 208 kinderen keerden vol daan huiswaarts. Burgerlijke stand 28 Januari GEBOREN: Anna E., d. v. P. Koelewijn en D. H. Addink; Pieter J., z. v. A. Maljers en C .W. van Meeteren; Everarda R„ d. v. H. dë Ridder en J. M. Hagen; Richard J., z. v. C. L. H. Thoomes en B. E. Sporne; Josephus H., z. v. P. J. Smink en G. E. Ruijgrok. GEHUWD: A. van Wijk en C. J. T. Huurdeman; W. P. N. Albers en M. W. Slagter; C. W. van Wegen en B. A. M. van Luijn; G. van Schalkwijk en A. J. van der Hei den; J. Pol en J. Vos; A. van Stra ten en G. Veenendaal. OVERLEDEN: H. ter Veer, 81 j., weduwnaar van E. Foeke; S. Idzin- ga, 71 j„ echtg. van G. M. Kraaij- kamp. Soest Jaarvergadering NVEV In Religie en Kunst hield Dins dagmiddag de Ned. Vrouwen Elec. Ver. haar algemene jaarvergade ring. Na het openingswoord door mevr. Jans, las mevr. Van Veeren- Lohuizen het jaarverslag voor. Het ledenaantal bedraagt thans 199 dames. Er zal dit jaar wederom een leerkeuken komen onder leiding van mevr. Zeldenrust. Het 10-jarig bestaan zal in Maart a.s. feestelijk worden herdacht. Het jaarverslag van de penningmeesteresse mevr. Knaape werd goedgekeurd. In de kascommissie kregen zitting de dames Poortman en Groot. Na de pauze hield mevr. T. van Ooy een lezing over woningbouw en inrich ting. Schenking voor TBC- bestrijding Het bestuur van de Motorclub Soest heeft het batig saldo van de Zaterdagavond j.l. gehouden feest avond een bedrag van f 144.ge schonken aan de T.B.C.-bestrijding. Gevonden voorwerpen Rood etui met 6 sleutels; bruin hondje; dubbele actetas; 2 witte wanten;- grijze rechter handschoen; donker bruine muts; grijs-groen kinderwantje; ketting van motor of transportrijwiel; foxterrier; lin- kermotorhandschoen; bruine porte- monnaie inh. f 0.87 en postzegels; beige hond; militaire handschoen; paar rode wantjes; nikkel doosje; blauw-wit kinderwantje; gouden broche met steen; grijze kinder wantjes; portemonnaie inh. f 7.50 en textielpunten; bruine bal en witte hazewindhond (reu). Inlichtingen aan het politie-bu- reau. Burgerlijke stand Geboren: Inge, d. v. F. J. J. Lei- deritz en F. C. Wiechman; Lucas Gerbrand Maria, z. v. G. J. Schalk en A. P. M. Zoetelief; Gerritje, d. v. A. de Greef en F. Druijff; Dirk Hendrik Hermanus, z. v. A. M. Broeckman en A. M. Hage; Jacque line, d. v. J. J. van Strien en E. P. C. Verkerke; Cornelia Gerarda Ni-t colina, d. v. B. H. Duwel en M. C. Breed. Getrouwd: H. E. Kok en E. M. Bons. Overleden: Elko Smid, 45 jaar, geh. met M. Renkema; Leendert J. Enzlin, 81 jaar, geh. met J. H. van Herwaarden. Hoogland JBTB een krachtige Onder zeer grote belangstelling van de zijde der .jonge boeren werd het Verenigingsgebouw „Con cordia" de jaarlijkse kringdag van de J.B.T.B. kring Amersfoort, ge houden die indertijd in Ermelo geen doorgang kon vinden. Uit alle richtingen kwamen deze jonge boeren naar de vergadering om nu eens voor een dag de ploeg te verwisselen voor wat geestelijk welzijn. De voorzitter van de Kring, de heer Schimmel uit Soest dankte in zijn openingswoord dan ook voor de grote belangstelling. De heer A. J. M. Cornelissen, doc tor in de sociologie te Arnhem, hield een uitvoerig betoog over „Waar de strijd om gaat" Spreker memoreerde de gedachtegang in de oorlogstijd, waarin ieder meende, dat het na de oorlog wel snel zou verbeteren. Thans twee jaren na de oorlog is er nog steeds tweedracht. De heer Willemsen uit Amers foort hoofd van de Landbouwschool en technisch adviseur van de kring onderstreepte de woorden van de vorige spreker en gaf enkele nut tige wenken op vragen van belang stellenden! Ook pastoor Hendriks van Hoogland ging nog even in op de woorden van de vorige sprekers Kapelaan v. Wijk, geestelijk ad viseur. wekte de jonge boeren op de geestelijke waarden vooral in het oog te houden en zich zo veel moge lijk te ontwikkelen aangezien hier in de kracht tot organisatie en het geven van leiding schuilt. In zijn rede sprak Ir. J. M. A. Penders, Rijkslandbouwconsulent in de Pro vincie Utrecht en Z. O. Noord-Hol land, over het onderwerp „Ratio nalisatie voor onze jonge boeren". Spreker wees hierbij op de nood zakelijke omschakeling van de klei ne boerenbedrijven om deze weer rendabel te maken, waarbij Rijk, Vier muziekavonden van St. Caecilia Toen de R.K. Muziekvereniging „St. Caecilia" vorig jaar twee op eenvolgende uitvoeringen gaf, bleek dit een zodanig succes te zijn. dat het bestuur besloot dit jaar de jaarlijkse uitvoering te geven op vier avonden, nl. 1, 2. 3 en 10 Febr. a.s. en wel in liet Ver enigingsgebouw „Concordia" aan de Langenoord. Na afloop van het muziekprogramma wordt nog de revue „Het zijn weer de Jantjes" opgevoerd. In vreemde krijgsdienst getreden Het Bijzonder Gerechtshof te Utrecht veroordeelde de Soester electriciën M. Visman, wegens dienstneming bij de Landwacht Nederland in oorlogstijd, tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontzetting uit de burgerrechten voor de duur van het leven. De straf zal geheel in een Rijkswerkinrichting moeten worden doorgebracht. De eis was acht jaar. Provincie en gemeente de nodige steun zullen verlenen. Spreker ging voorts nog uitvoerig in op de emigratiemoeilijkheden o.m. die naar Frankrijk. Ten slotte werd door de afdeling Achterveld van de J.B.T.B. nog een toneelstukje opgevoerd „De man zonder geheugen". Het spel was aardig verzorgd. Ook in deze afde ling schuilen enkele bekwame krachten. Hoevelaken Hoevelaken protesteert tegen ontwerp-waterschap Op initiatief van de heren A. Schothorst, K. J. van Ginkel en M. Rutte kwam Woensdagavond in hotel „Fontein" te Hoevelaken' een aantal landbouwers en vee houders bijeen in een vergadering om te protesteren tegen het ont werp-waterschap „De Barneveld* se Beek". Voor deze avond be stond grote belangstelling. Er waren diverse bezwaren, o.a. dat de opzet te groot zou zijn. Met het project is namelijk een bedrag van ruim 4.300.000 gemoeid. Ook zou er de noodzakelijkheid be staan. enige stuwen aan te bren gen waarvan de kosten voor som mige op 25.000.— worden ge raamd. Ook is het niet onmoge lijk. dat door te grote wateraf- vloeiing sommige te droog komen te liggen. Door het Rijk zou 70% subsidie worden verleend. Het bedrag dat door de ingelanden be taalt zal moeten worden per h.a. is nog onbekend. Men spreekt van drie klassen, ondergelopen land. drassig land en droog land, waar vóór resp. 15.9.en 3. per ha. betaald zou moeten wor den. Ook de wijze waarop het be stuur van het waterschap zal worden gekozen vond geen in stemming. De uitwerking van het plan neemt ongeveer twee jaren in beslag, zodat de ingelanden, die daarna zelf het bestuur kie zen. in die perioden geen zeggen schap 4 hebben. Het bestuur dat dan gekozen is, staat zelfs dan nog onder controle van Ged. Sta ten. Er werd voorgesteld het ont werpplan op' verschillende pun ten welke zouden moeten worden vastgelegd in een bezwaarschrift, af te keuren. Dit bezwaarschrift werd door nagenoeg alle aanwe zigen ondertekend. REMMEN WERKTEN NIET Op het kruispunt Hoevelaken reden twee militaire vrachtauto's achter elkaar in de richting Amers foort. Op een gegeven moment moest de eerste wagen plotseling remmen, waarop de tweede, waar van de remmen r.iet werkten, op zjjn voorganger reed en van voren in elkaar werd gedrukt. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Gevonden voorwerpen Gevonden bruine ceintuur van mantel. Terug te bekomen bli H. v. d. Kuilen. D 48, Hoevelaken. MEVROUW, ER WORDEN WEDER INVOERRECHTEN OP THEE GEHEVEN, WAARDOOR DE PRIJZEN VOOR HET PUBLIEK MET INGANG VAN DE BON PER 26 FEBRUARI A.S. MET 60 CENTS PER kg. OMHOOG GAAN. VAN NELLE HEEFT UW IN STAAT GESTELD U OOK 26 FEBRUARI A.S. WINKELIER ECHTER OP DE BON VAN NOG TEGEN OUDE PRIJS TE LEVEREN nl. ets per 100 gram Dames, leert nu zelf Uw kleding maken. Binnenkort aanv. in het vervaardigen van boven- en onderkleding; het ver anderen van kledingstukken. Tevens gelegenheid tot OPLEIDING voor COSTUMIERE, COUPEUSE EN LERARES Inlichtingen en aanmelden: Snouckaertlaan 11 op 30 Jan. a.s. van 10 tot 12, 3 tot 6 en 7.30 tot 9 uur of Oude Soesterweg 221. dagelijks tot 30 Januari a.s. G R A N D THEATRE Telefoon 4632_ i n Vertoont a.s. week KINDERJAARFEEST FEDERATIE Zaterdag 31 Jan. 1948 in de Markthal - Entreeprijs 0.30 PROGRAM M A Opening Mr. Rossini Mr. Swips. sneltekenaar Clem Clements Een buikspreker Mr. Upkiki, clown Zangwedstrijd Miss Florida Kaartverkoop Vrijdagavond in het eigen gebouw. Korte- gracht 26 v. 1919.30 u. en Zaterdag v. 1 u. af a.d. cassa. Voo^ wie gaarne als heer wil gekleed zijn, Za! altijd Actief up to date zijn Voor kleding Actief. Is een billijk gerief, Duiten zullen'daar prima besteed zijn. Telefoon 6609 De betere schoenreparatie, wil zeggen een soepele lichte waterdichte zool, niet vernield door spijkers, maar gelijmd en dan van kernleder. U weet wel zoahi „SOL" Uw schoenen repareert en in een dag klaar gehaald en bezorgd. BERGSTRAAT 28 TEL. 3686. De film. die gezien moet worden. De film. die begrepen moet worden DOOR IEDEREEN (ROME OPEN CITY) Een te Cannes bekroond Italiaans meesterwerk. VOORTREFFELIJK - HARD - EERLIJK Vooraf: Een prachtig filmpje in kleuren KLEURIGE KLEI Een klein meesterwerk Toegang 18 jaar THEATER Telefoon 6572 Hedenavond half 8 LAATSTE VOORSTELLING Van MORGEN af: EEN FILMWERK WAAR SCHOT IN ZIT! In hoofdrol: JEAN MARAIS EEN EN AL SPANNING VAN BEGIN TOT EIND Toegang 18 jaar BRENGT A S. WEEK De populaire ROY ROGERS in zijn nieuwste film Volop SPANNING en SENSATIE! Vooraf: De sensatiefilm In de hoofdrol: WILLIAM ELLIOT Toegang 14 jaar

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2