„Jicwïabw Enthousiast „Neptunus" zag zich de zege ontgaan Noteert LJ even INTEKENBILJET Wie was de dader? rr *)a mei dn JbuA B. en W. vragen eeii ton crediet voor plantsoen gordel DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Woensdag 18 Februari 1948 STADSNIEUWS Technisch spelend AZen PC strafte fouten der rood-witten af Een talrijk publiek heeft Dinsdagavond in het Sportfondsen- bad kunnen genieten van de buitengewoon spannende en spor- tie%'e polo-competitiewedstrijd tussen de beide plaatselijke ver enigingen A.Z. 6 P.C. en Neptunus. Gezien de grotere snelheid en de betere physieke voorbereidingen was over het algemeen de verwachting, dat de Neptunianen dit duei zouden winnen. En hiermede raken we o.i. meteen de kern van de zaak. Lichamelijk waren de jongens van Huib zeker de meerderen van de Groen- Witten, maar geestelijk moesten zij het onderspit delven. A.Z. G P.C. bleek de zaak beter te bekijken en profiteerde van de fouten, die kleefden aan het grotere enthousiasme van Neptunus. Smeitink nam vier eoals voor zijn rekening Droog en Kuis lieten zich niet in de verleiding brengen om uitloop pogingen te wagen tegen dc veel snellere De Gans en Geutjes. Mid- achter De Jongh bepaalde zich er hoofdzakelijk toe de gevaarlijke midvoor Dekkers uit te sóhakelen, waarin hij volkomen slaagde. Gerty Mosterd opereerde in het midden veld en legde zodoende het verband tussen dc voor- en achterhoede. De doelpuntmachine Smeitink was schit terend op dreef en deze oude rot nam liefst 4 goals voor zijn rekening. Hoegen had het zeer zwaar tegen mid-achter Woelders. maar bleef toch van het begin tot het einde agressief, hoewel hij er niet in mocht slagen een doelpunt te fabriceren. Bewonderenswaardig was het taaie doorzetten van Heilijgers. die on danks zijn ernstige beenverwondin gen van enige weken geleden, onop houdelijk zijn voorhoede aan het werk zette. De vraag blijft of het wel verantwoord was. deze speler op te Btellen. Van de beide doelverdedi- gers was Ter Weel. die veel meer ballen te verwerken kreeg dan Klas. horst, het meest in vorm. Scheidsrechter Winkelaar kweet zich uitstekend van zijn lastige taak. Voor Neptunus was het jammer, dat Dekkers door De Jongh meestal bui ten het 4-metergebied (strafworpge- bied) te zwaar werd gedekt. Was dit niet het geval geweest, dan had Dok kers zeker een strafworp verdiend. Hoog tempo Na het aanvangssignaal zwemmen beide teams in hoog tempo uit. Nep tunus is het eerst bij de bal en Geut jes ziet direct kans een schot te los sen. echter juist in handen van kee per Ter Weel. Even hierna ant woordt A Z. P.C. met een aanval en Hoegen geeft een doorslagbal, die hoog over het Neptunus-doel vliegt. De Rood-witten zetten er alles op om een doorbraak te forceren. Een hard schot van Geutjes scheert juist over de lat en de Groen-witten ont snappen aan een groot gevaar, als een kogel van De Gans door de staander wordt geweerd. De druk op de A.Z. P.C.-veste blijft aan houden. De Gans profiteert van een vergissing bii het overnemen in de achterhoede der AZ P.C.-ers en bezorgt Neptunus de leiding. (1Dj. Direct hierop zwemt De Gans fraai op. maar zijn schot wordt meester lijk gehouden door Ter Weel. Nu is GRAND: Tropisch Nederland 14.30 18.45 en 21 u. Zo. 14. 16 15. 18.45 en 21 uur. CITY: Het verleden ontwaakt. 14.30 18.45 en 21 u. Zo. 14, 16.15, 18.45 en 2i u. REMBRANDT: Het purperen mon ster 14.30 en 20 u. Vrij. en Zat. 14 30. 18.45, en 21 u. Zo. 14. 16.15. 18.45 en 21 u. 18 FEBR. Concert Amersfoortse Orkest Ver. Amicitia, 20 u. Lezing Anti-vivisectie, 's Prin senhof. 20 u. Familieavond „Sursum Corda". Wijkgebouw 19.30 uur. 39 FEBR. Toneelavond S.M.L. Ami citia. 20 u. Buiteng. alg. verg. Ned. Roode Kruis, Monopole 20 u. 20 FEBR. Toneelavond ..Emanuël" Amicitia, 20 uur. 21 FEBR Réunie Kweekschool re ceptie 3—5 u. in De Wapenroem toneelavond in Amicitia 20 u. Speeltuinver. .Vriendenschaar" opv. v. „Mensen in Gevaar". St. Aechten 20 u. 22 FEBR. Tafeltennistournooi ,,Over 't Net", Markthal 9 u. v.m. Hum Verb. spr. Ir. P Schut „Gandhi, strijder voor recht en vrijheid". Volksgeb. 10.30 u. 23 FEBR. Ned. Bond v. Vrouwen werkz. in Bedrijf en beroep. „In ternational Night". Franks Hotel 20.15 u. T./M. 22 FEBR.: Van Gogh exposi tie, d'Oude Lanteern. geopend 10-12, 14-17 u„ Zo. 14-17 u. OPENB LEESZAAL EN BIBL. dage lijks ruilen v. boeken 14—17 u. Dl Vrijd, avond ook van 19—21 a Leesz. geopend dagelijks 10—12.30 u. en 14—17 a DL en Vrijd. ook 19—22 uur. „STICHTSE HEUVEL": Wo., Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (Black-White Band, „de Spotvogels"). dancing VAN T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur. Zon.mid. 1518 u. (Orkest „The Rhythm Specials"). dancing d oranjeboom: zat., Zon. en Woensd. dansen. het de beurt aan A.Z. P.C. Gerty Mosterd krijgt een vrije worp toe bedeeld, plaatst op Smeitink, die van dichtbij onhoudbaar doelpunt. Stand 1—1. Neptunus dient van repliek met een prachtige achterwaartse omhaal door Dekkers, waar Ter Weel geen kijk op 'heeft. (2—1)Dc doelpunten volgen elkaar nu snel op en de span ning stijgt. Gerty Mosterd ontvangt de bal. waarop Heilijgers de fout be gaat om bij Smeitink weg te zwem men en Gerty aan te vallen, die op zijn beurt het leder bij de ongedekte Smeitink plaatst en de uit zijn doel gezwommen Klashorst ziet met lede ogen de bal achter zich verdwijnen. (22). Aangemoedigd door zijn club genoten ziet Geutjes met een hard schot kans zijn vereniging wederom de leiding te bezorgen (32). Hier na tracht Heilijgers Gerty Mosterd te beletten te doelpunten door hem vlak voor het Neptunus-doel terug te trekken. Heilijgers "wordt het wa ter uitgestuurd en een strafworp door Gerty maakt de stand weder om gelijk (3—3). Vlak voor de rust lost Smeitink van het midden van het veld af onverwachts een kanjer van een schot, waardoor Klashorst blijkbaar zo verrast is. dat hij de bal uit zijn vingers laat glippen. 43 voor de A.Z. P.C.-ers. De beslissing Na de hervatting krijgt de achter hoede van de Groen-witten het zeer zwaar te verantwoorden. Dekkers probeert het diverse malen met ach terwaartse worpen, maar keeper Ter Weel is op zijn plaats. De Gans ont vangt uit een corner het leder, ont glipt aan de bewaking van Kuis en met een tactisch balletje brengt deze de stand op 44. De strijd wordt er nu niet fraaier op. Beide partijen vechten om het winnende doelpunt. Droog plaatst de bal bij Gerty Mos terd. die met Heilijgers op de hielen naar voren zwoegt en doelverdediger Klashorst het nakijken geeft. 54 voor A.Z. P.C. Vlak voor het einde heeft A.Z. P.C. het beste van het spel. De 26- jarige Smeitink zwemt met een felle spurt op een door Kuis naar voren geplaatste bal af en stelt met een mooi. onhoudbaar schot de overwin ning voor zijn club veilig. (64). Met deze volkomen verdiende over winning keren de Groen-witten huiswaarts. Halsreikend ziet polo- lievend Amersfoort uit naar de re vanche-wedstrijd op 16 Maart. Als vriendschappelijke vóórwed strijd vond plaats AZ. P.C. 2— V.Z.C. I (Veenendaal) heren, die door eerstgenoemde werd gewonnen met 5—2. Ons dagelijks te veel Een arbeider, die zijn portefeuil le met f 37.50, persoonsbewijs en foto's op een kast in de fabrieks- kleedkamer had laten liggen, ont dekte, toen hij drie kwartier later terug kwam, dat anderen zich reeds over het geval hadden ont fermd. Hij deed van deze diefstal aangifte bij de politie. Bekeurd: een overtreder van het stopverbod, een gemotori seerde vishandelaar zonder rijver gunning, een chauffeur die links om een verkeersheuvel reed, twee overtreders der woonruimte- wet, twee wielrijders, die hun stuur niet gebruikten en voorts twee dronkemannen, wielrijder zonder licht, idem zonder bel, een persoon die zijn fiets onbe heerd en ongèsloten liet staan op de openbare rijweg. Tegen de hygiëne Een Bunschoter visboer, die met zijn visafval geen raad wist, wierp het vuil in de gracht. Gelukkig be merkte de politie zijn zondigen te gen de regels der hygiëne en maakte procesverbaal op. Een bakker, die zich ook niet al te veel van deze regels aantrok, en het brood in zijn wagen niet voldoende stofvrij had afgedekt, ging ook op de bon. Als het zo laat nog wintert Een arbeider der N.S. betrapte gisteren twee jongens op het ste len van brandstoffen van een op slagplaats op het emplacement. Eén der jongens wist te ontsnappen, de ander werd door de arbeider op het politiebureau gebracht. De ko len, anderhalf mud, werden in be slag genomen. De naam van de tweede knaap is echter bekend, zo dat niet de één voor beider zonden behoeft te boeten. Aan de Administfatie van het Dagblad voor Amersfoort Snouckaertlaah 7, Amersfoort. IK VERZOEK O MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONN6 OP HEI DAGBLAD VOOR AMERSFOORT voor: 31 cent per week 4.— per kwartaal Naam Straatnaam Woonplaats Datum Doorhalen wat niet wordt verlangd. Wij vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam en adres la blok- letters willen Invullen? Nieuwe getuige bracht geen licht in duistere affaire Hethoren van een nieuwe ge tuige in de zaak tegen de 60-jarige groentehandelaar L. J. B., ver dacht van diefstal van vijftig paar schoenen, een hoeveelheid schoen leder en nog andere goederen ten nadele van de schoenwinkelier A. v. d. Z.. alhier, heeft geen nieuw licht gebracht in deze duistere af faire. welke op 3 Februari j.l. voor de Utrechtse Rechtbank diende. Men herinnert zich waarschijn lijk nog wel het geval: terwijl de winkelier een paar dagen met va- cantie was en zijn knecht, zekere v. 't H. als huisbewaarder had aan gesteld, had deze samen met een groentehandelaar en een vreemde vrouw een dronkemansfuifje geor ganiseerd in het huis van de pa troon, na afloop waarvan de dief stal was gepleegd. De knecht beschuldigde zijn gast, de groenteman, van dit misdrijf, maar deze verklaarde dat de knecht hem had opgedragen de schoenen en het leer te verkopen om nog meer drank te halen, toen de voorraad door het royaal ge bruik van het trio was uitgeput. De getuige, waarvan wij in de aanhef spraken, was de 51-jarige vrouw G. A., een, zacht uitgedrukt, zeer eigenaardige verschijning, wier verwar-d re^as van het voor gevallene op de" bewuste avond geen enkel houvast bood. De Officier van Justitie meende echter voldoende bewijzen te heb ben om de groentehandelaar B. als de dader van de diefstal te be schouwen en requireerde tegen hem een jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering. Als verdedigster trad op mevr. mr. Mazirei" uit Amsterdam, die vrijspraak pleitte op grond van het ontbreken van het wettig en over tuigend bewijs,. Ingezonden mededeling WALT DISNEY'S Een symphonie van kleur en schoonheid komt Vrijdag a.s. in het GRAND THEATRE Plaatsbespr. van Vrijdag 20 Februari af van 1012 en 1.304 uur. Ook telefonisch 4632. Burgerlijke Stand van Dinsdag 17 Februari Geboren: Jan, z v J Knip en H. van Dusschoten. Dirk Jan, z v W van de Bunt en G B Priem. Jakob, z v W H van Helsdingen en C J Weevers. Johannes Baptist Mathijs Jozef, z v A Hoksbergen en R. Kurver. Robert, z v G W van Leyenhorst en W M Rouwhorst. Gijsbertus, z v J R Hop en F Renes. Ronald, z v A J A van Ooijen en L G van der Ven. Gerrigje, d v H Opgelder en A Piest. Overleden: Jan Marinus Vermeu len, oud 62 #jaar, geh. m J. Van Santen. Gevonden voorwerpen 14 tot en met 16 Januari Dop van zuurstoffles. zilveren kettmkje met R.K. medaille; gou den broche (C.P.), pop (kind. sp. goed), paar lage zwarte schoenen, textielkaart, verz. iamlepel, sleu teltje, kl. grijs bruin hondje, gouden trouwring, gvmnastiekschoentje m. rood sokje, mil. zak. inh. voetbal schoenen en sokken, br. portemon- naie inh. 0.35. witte kinderwant met kap en groen koortje, paar voetbalschoenen, hondje zwart met wit, haarkam, gouden damespols horloge, gouden damesring met 5 steentjes, juten zak. paar gehaakte kinderwanten (wit met blauw), roeiboot, muntbiljet, paar lederen heren handschoenen, tabaksdoosje inh. een zilveren ring. donkere jek ker, zak meel, zilveren ring (S. v. B.) Handige agent kwam te hulp Een bewoner van de Laurus- straat kwam gisteren een daar sur veillerende agent vertellen, dat zijn vrouw bü het ophangen van was goed, was uitgegleden en niet meer kon opstaan. Bij onderzoek bleek de agent, dat het rechter onder been \)an de vrouw was gebroken. Na dit ter plaatse gespalkt te heb ben, waarschuwde hij de G.G. en G.D., dïe de vrouw naar het St. Elizabethziekenhuis vervoerde. Gevaarlijk experiment De brandweer werd gisteren ge waarschuwd, dat een binnen brandje was ontstaan in een wo ning aan de Marnixlaan. Kort daarna werd bericht dat niet meer behoefde te worden uitgerukt, daar de bewoner het vuur reeds had geblust. Bij controle bleek de brandweer dat de bewoner van de bovenverdieping aanmaakhoutjes op de kachel te drogen had gelegd, welke door oververhitting inbrand waren geraakt. Raad komt Dinsdag bijeen De raad van Amersfoort is voor een openbare vergadering op Dins dag 24 Februari 1948 des avonds om 7 uur uitgenodigd. De volgende punten zullen worden besproken: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededelingen; 3. Voorstel van B. en W. om aan mejuffrouw J. A. H. Roelofs eervol ontslag te ver lenen als onderwijzeres aan de school voor g.l o. nr. 8; 4. idem om aan mejuffrouw E. Veen overeen komstig haar verzoek eervol ont slag te verlenen als onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager onderwijs; 5. idem tot vast stelling van het beschikbaar te stellen bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs ingevolge artikel 55bis der l.o. wet 1920 voor het jaar 1948; 6. idem om aan de St Gregoriusstichting te Utrecht drie lokalen van het schoolgebouw aan de Lange Beekstraat in gebruik te geven ten behoeve van een school voor buitengewoon lager onderwijs; 7. idem tot intrekking van het raadsbesluit van 24 Juni 1947 be treffende vernieuwing van de vloe ren van de gymnastieklokalen bij de scholen Wftersstraat en Oude Soesterweg; 8. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der O.L. Vrouwe-stichting om ingevolge artikel 72 der l.o.wet 1920 de nodige gelden beschikbaar te stellen voor een nieuwe vloer in de gymnastiek zaal van de R.K. meisjesschool Muurhuizen 49b; 9. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het bestuur der schoolvereniging Pallas Athene houdende verzoek de/nodige gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het herstellen der be- zettingsschade toegebracht aan het schoolgebouw Heinsiuslaan 1; 10. Advies van B, en W. naar aanlei ding van hetverzoek van burge meester en wethouders van Doorn om te overwegen of er aanleiding bestaat tot het betuigen van adhae- sie aan een bij het adres gevoegde in de raadsvergadering van 29 De cember 1947 behandelde motie be treffende opheffing tramlijn; 11. Voorstel van B. en.W. tot het aan- St. Gregoriusstichting richt school op B. en W. schrijven o.m. aan de raad: - Door het bestuur der Sint Gre goriusstichting te Utrecht, Heren straat 6, is in verband me't het voornemen van die stichting om in deze gemeente te geraken tot de oprichting van een bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs voor jongens en meisjes, verzocht, om voor de meisjesklas sen dezer school drie of vier loka len van het gemeentelijk schoolge-, bouw aan de Lange Beekstraat in bruikleen te geven, zulks onder de voorwaarden, geldend voor de be schikbaarstelling van schoolruimte ten dienste van de Chr. school #voor buitengewoon lager onderwijs. De gevraagde lokalen van het schoolgebouw aan de Lange Beek straat zijn thans door de gemeente in bruikleen gegeven aan het be stuur der O.L. Vrouwestichting ten behoeve van de R.K. meisjes school voor v.g.l.o. Desgevraagd heeft, dit bestuur zich bereid ver klaard drie van de vier lokalen met ingang van 1 Mei T948 af te staan ten behoeve der meisjesklas sen der op te richten* R.K. school voor buitengewoon lager onder wijs. Onzerzijds bestaat er tegen het beschikbaar stellen tot 1 Januari 1950 der gevraagde lokalen geen bezwaren, zodat wij u voorstellen drie lokalen van het schoolgebouw ,aan de Lange Beekstraat te ver huren aan de Sint Gregoriusstich ting te Utrecht. gaan van een geldlening ad 162.260,— ten behoeve van de woningbouwvereniging „Goed wo nen" in verband met de buitenge wone aflossing van de door de ge meente gewaarborgde hypothecaire leniqg voor complex IV „Goed Wonen"; 12. idem tot wijziging van de gemeentebegroting dienst 1946; 13. idem tot het verienen van een crediet van 100.000.voor de aanleg van het eerste gedeelte van de plantsoengordel in "het Soester- kwartier; 14. idem tot het verplaat sen van het woonwagenkamp; 15 idem tot verhoging van' het crediet verleend voor aankoop en verbou wing van het perceel Grote Koppel 1; 16. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het bestuur der afdeling Amersfoort van de algemene Nederlandse inva liden bond inzake het bewaken van graven van gesneuvelde buitenland se militairen op de begraafplaats „Rusthof" door gepensionneerde politiemannen en het inschakelen van invaliden bij de gemeentedien sten'; 17. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe ver ordening op de heffing van rechten voor het gebruik van de ziekenauto; 18. idem tot aankoop van drie wo ningen met grond aan de Mooier- straat; 19. idem tot overname om niet van een strook grond aan de Vlasakkerweg van J. de Vries; 20. idem tot overname om niet van stroken grond aan de Bisschopsweg van G. v. d. Horst e.a.; 21. idem tot verpachting aan N. G. van Drie van een perceel tuingrond aan de Rossesteeg onder Leusden; 22. idem tot het verlenen van ontheffing van de betaling van huur voor een ter rein in de Bokkeduinen aan J. J. Stof meel; 23. idem tot verhuur aan E. Bollegraaf van opstallen met grond aan de Kamp; 24. Ontheffin gen en bezwaarschriften brandver zekeringsbelasting 1947; 25. Recla me straat- en rioolbelasting dienst 1947. Woonwagenkamp naar Birktstraat? B. en W. schrijven o. m. aan de Raad: In de raadsvergadering van 29 Januari 1946 werd ons voorstel om in beginsel te besluiten het be staande woonwagenkamp over te brengen naar de Liendertseweg aangehouden in verband met een motie die uiting gaf aan bezwaren die tegen deze plaats bestonden. Sedert dien zijn verschillende mogelijkheden met betrekking tot de plaats waar het woonwagen kamp zou kunnen worden inge richt. opnieuw onderzocht, aange zien vrijwel algemeen werd er kend, dat het kamp op de tegen woordige plaats niet kan worden gehandhaafd. Wij zijn tot de slotsom gekomen, dat het woonwagenkamp, nu uw raad de Liendertseweg daarvoor niet de aangewezen plaats aci\t, dient te worden verplaatst naar een aan de Middelhoefsesteeg ge legen terrein. Uit de voor u bij de raadsstukken ter inzage gelegde tekening, waarop de plaats is aan gegeven, zal u blijken, dat het thans voorgestelde terrein zal wor den omsloten door de spoorlijn AmersfoortAmsterdam, de ge projecteerde weg welke de aan sluiting zal geven van de grote verkeersweg door het Soesterkwar- ticr op de Birktstraat, een te gra ven sloot en de Middelhoefsesteeg. 'Het inrichten van het kamp op een eenvoudige en sobere wijze, zal naar raming een uitgaaf vor deren van rond f 48.00Q, Pallas Athene-school krijgt geen vergoeding Naar aanleiding van een adres aan de Raad van het bestuur der school vereniging .Pallas Athene. Inhoudende een verzoek tot vergoeding van be- zettlngsschade f .12.920,45_) aan de school Heinsiuslaan 1. adviseren B. en W. de raad afwijzend Het verzoek steunt, naar het inzicht van B. en W., niet op de L.O. wet 1920. Het col lege ontkent niet, dat de schoolbe sturen aanspraak moeten kunnen ma ken op schadevergoeding uit de kas der overheid, doch zulks moet dan steunen op een andere wettelijke rege ling. waarbij de bedoelde kosten niet geheel of ten dele ten laste van de Gemeente komen. Tarieven ziekenvervoer worden gewijzigd B. en W. stellen de raad voor te besluiten om de tarieven voor het zie kenvervoer te wijzigen. Tot nu toe kende men een uniformtarief van 3 hetgeen men nu wil brengen op een maximum tarief van f 7.50 voor vervoer per ambulance-auto en 4.voor vervoer per zieken-taxi. De km. prijs voor interlocale ritten ondergaat geen verandering. Voorts worden in de bepalingen enkele kleine wijzigingen gebracht. Aangenomen wordt. dat. indien de vervoers-om- vang geen wijziging ondergaat, dc opbrengst met ongeveer f 10.000.— per jaar zal toenemen. TRIBUNAAL-UITSPRAKEN De 2e Kamer van het Utrechts Tri bunaal adviseerde heden tegen Her- manus den Brinker. gewezen lid 'van de .Westdeutse Wach- und Schutz- dienst en van de N.S.K.K., tot interne ring voor de tijd van drie jaar met af- ttek van vóór-detentie, eindigend 30 Augustus 1948. De B. werd tevens ontzet uit de beide kiesrechten, het recht om bij de gewapende macht te dienen en de bevoegdheid tot het be kleden van openbare ambten. Tegen J. L. Brouwer, eveneens ge wezen lid van de Wach- und Schutz- dienst, werd drie jaar internering ge adviseerd met aftrek van vóór-interne ring. eindigend 7 Mei 1948: voorts ontzetting uit de belde kiesrechten en de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. Tegen Jos. v. Dam. leverancier van levensmiddelen aan Duitse Instanties in bezettingstijd, internering geduren de twee jaar, met aftrek van vóór-de tentie, eindigend 18 Februari, voorts ontzetting uit de beide kiesrechten en verbeurdverklaring van vermogen tot een bedrag van 500. Afscheidsdienst in de Nieuwe kerk Voor de Prot. militairen die eerstdaags naar Indonesië zullen vertrekken, werd Dinsdagavond in de Nieuwe Kerk aan de Leusder- weg een afscheidsdienst gehouden. Met een groot aantal militairen waren ook vele burgers opgeko men. De veldprediker, Ds. J. Matzer v. Blois, sprak over: Houdt God vast, welké toespraak spr. bouwde op de geschiedenis van Naaman, in 2 Kon. 5. Als alles ons verlaat en alleen God blijft, aldus spr. dan blijft ook Zijn Kerk. God houdt ons vast. Dr. N. H. Ridderbos ontleende zijn toespraak aan Gal. 6 2a: Draagt elkanders lasten. Niet in de eerste plaats elkanders stoffelijke noden, doch de lasten der zonden. In de burgeromgeving gaat ons le ven in een bepaald spoor in een bepaalde vorm. In militaire dienst wordt die invloed minder. En nog sterker is dat het geval als men naar Indië vertrekt. Het verblijf ver van huis heeft behalve voor delen, als verantwoordelijkheids besef, persoonlijkheid enz., ook schaduwzijden, men laat meer los. Daarom is hulp van elkaar nodig, teamgeest, onmisbaar in de mili taire dienst, is nog meer onmis baar'in de geestelijke strijd. Na dankgebed las Dr. Ridderbos vraag en antwoord I van de Heid. Catech., waarna met Gezang280 vs. 5 de dienst werd besloten. C. Geutjes traint voor Ned. polo-team Het Neptunus-lid C. Geutjes is uit genodigd om onder leiding van de heer Fr. Kuyper te trainen voor het Nederlands zevental. Soest Aanrijding mét dodelijke afloop Verblind door een tegenligger botste op de Amersfoortsestraat te Soesterberg een luxe-auto tegen een voor hem rijdende vrachtauto. De bestuurder van de luxe-auto, die de vrachtauto te laat opmerk te, trachtte door naar links uit te wijken een botsing te voorkomen, maar kwam toch nog in volle vaart met de rechtervoorzijde van de car rosserie in aanraking met de lin kerachterkant van de vrachtauto. De carrosserie werd geheel vernield en een naast de bestuurder zitten de passagier, de heer V. uit Zeist, werd zeer ernstig gewond. Het slachtoffer werd naar het zieken huis „De Lichtenberg" te Amers foort overgebracht, waar hij aan de bekomenverwondingen is over leden. „Volksonderwijs" hield receptie Het bestuur van de afdeling Soesterberg. van Volksonderwijs, hield in verband met het 25-jarig bestaan der afdeling, een goed ge slaagde receptie in hotel ,,'t Zwaan tje" te Soesterberg. Voor deze receptie bestond bui tengewoon veel belangstelling w.o. de heer Van Wijngaarden, alge meen secretaris van het hoofdbe stuur, ir. van Steenis voor het Fe deratiebestuur Utrecht, de consu lent L.O. van de provincie Utrecht en de wethouder K. de Haan, na mens het gemeentebestuur van Soest. Verder waren tal van leer lingen, oud-leerlingen, oud-be stuursleden en leden van het Volksonderwijs aanwezig. Tal van bloemstukken werden aangeboden. De kinderen der school zongen enige liederen, waarna zij in het feestelijk versierde schoolgebouw onthaald werden. Gevonden voorwerpen Bruine wanten; bruine suède dames handschoen; bril in lederen étui; rechter grijze kinderwant; damesparapluie; Canadese regen- eape; paar blauw gebreide kinder wanten; inlegvel (mannen) no. 8195 GA.6055; groen kindermutsje; bruin kindermutsje; bruine hoed; oorknopje; witte schapenwollen want; heren schoenenbon; bruin lederen portemonnaie; beige wol len want; damesparapluie; brei werk; enveloppe inh. 2 bonnen no. 84706 en 96956 voor 110 kg. kui- kenvoer en 50 kg. hoendervoer; grijze want; rood-groen-grijze want en linkerhandschoen. Inlichtingen aan het politie bureau. Uitslagen schaak competitie 3e klasse: Soest 3 Bussum 5 D. Goedhart-M. G. Engelkes ]/2-Vz J. Hoek-ir. S. Scheper 1-0 N. d. Bruin-C. J. v. d. Heiden V2-Vz J. Blom-H. Wijnberg 0-1 G. Gerritsma-dr. F. W. Sijpkens 0-1 F. Borcherding-H. v. d. Werff 1-0 H. Foeken-J. B. Toscani V2-Y2 J. v. d. Wal-Chr. Aué *1-0 H. Robberse-J. Klein 1-0 L. de Regt-J. Lok 1-0 Gewonnen door Soest met 6J/£ tegen 3'/2. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn: Groep 1: H. Schreuder-H. P. Goössens 0-1. Groep 2: D. Reef- man-J. J. W. Blom 0-1; J. J. W. Blom-H. Schadee 0-1. Groep 3: F. Borcherding-J. Spijkers 1-0. Groep 4: L. de Regt-G. W. Acro-, mus 1-0; L. de Regt-H. Horris 1-0; J. v. d. Schoot-H. Horris 1-0. Uitreiking. Bonkaarten Op onderstaande dagen zal tegen inneming van de wisselbon, welke op de lopende bonkaart 802. voor komt, de uitreiking plaats vinden van levensmiddelenkaarten 804, textielkaarten VA 804, schoenbon nen op cijferaanwijzing 0, of op het cijfer 4, voor zover de laatste twee cijfers 54, 64, 74. 84 of 94 zijn. De uitreiking te Soest zal,plaats vinden in 't gemeentehuis (hoofd ingang) cn wel voor hen, wier ge slachtsnaam begint met de letters: A tot en met Be op Donderdag 19 Februari; Bi tot en met Bij op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Febru ari C tot en met D op Maandag 23 Februari; E tot en met G op Dins dag 24 Februari; H tot en met He op Woensdag 25 Februari; Hi tot en met I op Donderdag 26 Febru ari: J tot en met K op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Februari; L tot en met N op Maandag 1 Maart; O tot en met Q op Dinsdag 2 Maart; R tot en met Sa op Woensdag 3 Maart; Sch tot en met Sy op Don derdag 4 Maart; T tot en met V op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Maart; V/ tot en met Z op Maandag 8 Maart. Zclfverzorgers. A tot en met G op Dinsdag 9 Maart; H tot en met P op Woensdag 10 Maart; R tot en met Z op Donderdag 11 Maart. Scheepstijdingen AAGTEKERK, R'dam—Sydney, 16 Febr. van Port Said; ABBEDIJK, 16 Febr. van Philadelphia te Balti more; ALGENIB, 16 Febr. van Ant werpen naar Zuid-Amerika; AL- PHACCA, R'damJapan, pass 16 Febr. Ouessant; AMSTELDIJK, 17 Febr van New Orleans te Corpus Christi; ANNENKERK, 16 Febr. v. Bombay naar Cohcin; AVERDIJK, 14 Febr. van Panama City te Gal veston; EEMDIJK. HavanaR'dam, 21 Febr. aan de Hoek verw.; LIE- VEVROUWEKERK, Khoramshar— Karachi. 17 Febr. in de Goïf van Oman; LUTTERKERK, 15 Febr. v. Aden naar Suez; NIEUW HOL LAND, A'damJava, 16 Fëbr van Aden; STAD HAARLEM, wordt 19 Febr. te IJmuiden verw.; STAD VLAARDINGEN, 16 Febr. van New Port naar R'dam- Kleine vaart: ANNEGINA, 15 Febr. van Poole te Southampton; ATTOS, 16 Febr. van Bilbao naar Lissabon; BIERVLIET, 16 Febr. van Liverpool te Belfast; BILLOS, 16 Febr. \fan Antwerpen naar Yarmouth; CATELI,' 16 Febr. van R'dam te Londen; DUIVE- LAND, 16 Febr. van R'dam te Leith. Beurs van New York Atch. Baltim. Can.Pac. Illln. c. N.Y.Cen. Penns.R. 16/2 17/2 87% 88)1 11 11 11 11% 29 d 2ss4 13 13)4 17'/, 17', Sout. Pac. -17 47 On.Pac. 158)4 157 AII.CH. 174 173V, Am.Can. 78)4 77 Am.Car. 40% 40 A.Smelt. 49% 49% A. T.enT. 149% 150 Am. Tob. 63V, 64 Anac.C. 31% 31% Bethl.S. 32% 31% BoelingA. 225* 22% Chrysler 55% 55% Cl tv B. 37% 37% Consol. e 21% 21 Douqlas 52% 53 Dup. N. 170 170 Eastm. k 33% 38)4 Gen.El 32", 33", Gen.Mot. 52 52% 16/2 17/2 Goodyear 41% 41% HudsonM 16% 16'/, Int.Harv. 83% 83 in. Nickel 26% 26 Int.T.enT 12% 12 Kenn.C. 43H 43% 49% 49% 4% 4% 8% 8% 23% 24'% 38% 33 34 33'/, Montg W. Pack. M. Radio C. Rep.St. Reyn. T, Sears R. 34 uv* Shell Dn. 303f 31% Soconv 1554 155-4 Stand Br. 24% 24)4 St.Oil.J 71% 71% Studeb. 17% 17% Texas C. 53 53% U. Alrcr. 24% 24% Un. Corp. 2% 2% Un. Fruit 48% 50% USRubb. 40% 405 DS Steel 70% 69% Westing 26% 26% Woolw. 43% 44 Omzet 720.000 Amsterdamse Effectenbeurs 17 Febr. De fondsen- markt had heden een ongeanimeerd aanzien en voor vele fondsen gingen de tapes voorbb zonder dat noteringen tot stand kwamen. In de leidende aandelen zag men beginbeurs meren deels iets hogere koer sen. maar in het verdere verloop bleek de steun niet voldoende en zak ten de prilzen weer wat in. De affaire bleef 1 overigens van zeer wei nig betekenis. Van de totale aandelen omzet van fisteren. ten bedra ge van 2,7 millioen gul den, werd het meest ge daan in nieuwe aandelen Kon. Olie en voorts in HVA. Het doortde direc tie bevestigde bericht omtrent de verloop van 10.000 ton palmolie aan de Nederlandse reeering bleef vandaag zonder verdere uitwerking. Trouwens de productie kosten zijn hoog en ma ken de winst in Indone sië gering, werd ook dezer dagen gemeld. Het gisteren sterk verhoog de koerspeil der HVA bleef 'heden echter be houden. Nisu lag een 3- tal punten beter, Am sterdam Rubber en Ta bakken goed prijshou dend. De koersverschil len waren echter niet groot, voor cultuurban- ken echter meer gepro nonceerd. 16/2 17/2 17/2 Act._ aandelen ^ltk °Pk b,tk Koloniale Bank *15% 117 116 N L H.-bank 133 134% J32% Ned. H. Mb. 170% }95 192% A.K.U. aand. 162?i l84% Bergh's Jurg. 315 317% v. Berkels pat. 1*4% 125 Calvé Delft Crt 199)', 197 Centrale Suiker 224 224 Fokker 197 Van Gelder 164 164% 164 K. Nd H.ovens 205 208 206% Lever Br. 308% 311 307% Ned. Ford 390 388 Néd. Kabelfabr j12518 Philips gloeil. 395 392 392% Wilton Feyen. 224% -25% D. Petrol. Mb 320% 323 Kon. Petr. Mb- 348% 350% 48% A'dam Rubber 176% 178% '77% Bandar Rubber 147% 149% Deli-Bat R M 124% 124 Oost Java R.M. 91% 90% Serbadjadl S R 3 3 HolL Am, Lbn 219 217% Java-C.-J. Lbn 163 61 O.SM. 189% 188 Kon. Pakotv, 168 166 Sch Unie 184% 184% 182% Tott. Lloyd 175 177 Mb Nedferl. 184% 183 H.V.A. 253% 257 254% Java Cult. Mb 119% 120 119 Ned. Ind. S U. 125 127% 126 Ver. Vorst C M 63% 63'% 63 Dell-Bat 175% 175% 176 Dell Tabak 199% 199 197% Senemb. 167 168% 168 Actieve obllg.i 16/2 Ned. '38 (3%) 3 100% dito *47 (3%) 3 98% Ned. *37 3 98% Dollarl. '47 3% 103 NWS 2% 81% Sp. eert. 100 2% 100^ N.I '37 A 3 95% Nlet-actleve obligaties e A dam I '37 3% sHage.I '37 3% 100% R'dam le en 3e lng. 1937 3% 99% Rdam '38 (3%) 3 100% Utr. pr. '39 2% Utr. g. IT 37 3% 17/2 100% 98% 98% 103% 81% 100»/> 95 yt Pandbrieven Amst. Hyp. 3% Arnh H (3%) 3 Fr. Gr. H. 8% Grav. Hypb. 8% ^cd. Hypb. Veend K (3%» l Rott. Hypb. 3% Utr Hypb. 3% West Hypb. 3% Lndustr. obllg.: A.K.U. obl. 3% Berghs en J 3% Levers 3% Werkspoor 3% Bt. Ptr Mb 3% Kn Ptr. Mil 3% Dell Sprw 3% Ned-Ind Sp'1% 96% 100 100 103 103 103% 103 103% 103% 102% 102% 103% 103% 98 98% 65 64% Nlet-act aand. 16/2 A'damse B. Hll Bank Unto Incasso Rott Barüc Uw. Bank. Cert Rott. Bel. Cons Lever 6c.pr. Gist en Sp. fab. Rott. Dr. Mb- Werksp Serie A \nlem Ned.' Ind Gas Cnternatlo Amst Birtt. Mb DeU Sp. Mb. Ned. Ind. Spw. Voorlopig ge noteerde aand.t Lever 4% c. pr. Mb Fin N H. Vredestek» Ned Walvtsv. Zwanenb. Org. Prolongatie Amer. fondsen Anaconda Beth. Steel Chrysler Gen Motore Intern Nickel Kennecott Republic Steel U.S Steel Phillips Shell Union Tidewater Baltimore Pennsylvania bieden I 17/2 179% 174% 225 225 179% 176 188% 189% 184 183% 153% 153 440 438 386% 382 191 193 134 120 119% 180 183% 152% 153 68% 69 31% 31% 107% 107% 174% 173 126 125 202 200 2% 2% 32 98% Wl 113 53% 27 26% 44 •»5 23% 23% 72% 72% 56 yt 32", 19»/, i?U laten Het agentschap der Ne- derlandsch-Indlsche Han delsbank N.V. te Malang wordt op 16 Februari as. heropend. Cuba suiker op komst? Uit Havana wordt gemeld, dat „in beginsel" besloten is tot de verkoop van 1 millioen short tons ruwe suiker aan de V. St. voor ^erscheping naar Europa en de bezette gebieden van Duitsland tegen 4 c. per pond fob Cubaanse ha vens. Bij de inschrijving op f 1.400.000 gewonen aan delen der Verenigde phar- maceutische Fabrieken N.V. is het bedrag vele malen overtekend. De toe wijzing zal dan ook slechts uiterst gering zijn. Tarakan Petroleum Gedurende de maand Januari 1948 bedroeg de productie 27.160 kg. tons ruwe zware olie. De Indertijd overeenge komen groenteexport naar Frankrijk van 32.000 ton zal in verband met de monetaire moeillikheden vermoedelilk belangrijk minder bedragen.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2