Vooroorlogse kolenproductie in 1948 bereikt PAARDEVLEES Opheffing distributie niet waarschijnlijk Scheepvaartverkeer met sprongen vooruit Jeugdselectiewedstrijd gaat door koffie Niemeijers T H E E PLAATST EEN BRANDPUNT Copieer-enType-Inrichting MSPID0" Wij repareren en onderhouden vakkundig UW Advertentie SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd" w*M«.idgk W. v. d. KLASHORST en Zn.. Brandpunten PRACTIJKDIPLOMA'S BOEKHOUDENTALEN PAR0LA INSTITUUT ÏS77ÏÏM DE KOFFIE- EN THEEZAAK U vindt het te koud? W. v. d. KLASHORST Zn. Meer brandstof voor bijzondere groepen (Van onze Haagse redacteur) Hoewel de kolenproductie van de Nederlandse mijnen voor 1948 is ge raamd op 12 milhoen ton tegen de 10 millioen ton, welke in 1947 naar boven zijn gekomen, gaf men ons in de betrokken kringen te kennen, dat het nog zeer twijfelachtig is of deze hogere productie haar uit drukking zal vinden in een alge mene verhoging van het kolenrant- fioen voor. het stookseizoen 1948 1949. Die twijfel vindt zijn oor sprong voornamelijk in de omstan digheid, dat de kolen uit de Neder landse mijnen gedolven, slechts voor een zeer klein gedeelte geschikt zijn om voor huisbrand te worden gebruikt. De vraag moest uiteraard wel naar voren komen, omdat de Ne derlandse kolenproductie wel zeer dicht het vooroorlogse benadert. Daarbij moet worden aangetekend, dat de productie in de eerste twee maanden van dit jaar een stuk be neden de raming is gebleven, waar voor echter verschillende oorzaken worden aangevoerd. Men mcc-nt. dat in de loop van dit jaar de verbete ring zo sterk zal zijn, dat men het geraamde eindcijfer wel haalt. Van deze verhoogde productie zul len in de eerste plaats de indus trieën profiteren, ook al door een verhoogde gas- en electriciteits- productie. De in principe nog be staande beperkingen van het gas en electriciteitsgebruik welke overi gens van theoretische betekenis zijn geworden, zullen ook voor particu lieren wel officieel vervallen. Bij het uitspreken van de ver wachtingen omtrent ccn verhoging van het particuliere kolenrantsoen is echter grote voorzichtigheid ge boden. Uiteraard worden wel de mogelijkheden bestudeerd om de distributie op te heffen, dan wel om hogere rantsoenen beschikbaar te stellen, doch dat onderzoek ver keert nog in een zeer voorlopig stadium. Aangezien de kolen voor particu lier gebruik hoofdzakelijk uit het buitenland moeten komen en het zeer onzeker is of zelfs met behulp van de Marshall-dollars de invoer van deze kolen zal kunnen worden vergroot, acht men het toch waar schijnlijk. dat het systeem van extra- toewijzingen aan grote gezinnen, zieken, ouden van dagen, a s. en jon. ge moeders etc., zal worden uitge- Verving: voor de mijnen De staatsmijnen hebben een krachtige campagne ingeluid om nieuwe mijnwerkers te werven, hetgeen nodig is om de gewenste hogere productie in 1948 te kunnen halen. In verband daarmede streeft men. er niet slechts naar om het aantal buitenlandse mijnwerkers op te voeren .doch vooral naar ver groting van*het personeel door het voeren van een krachtige werfcam- pagne onder de uit nldonesië te rugkerende militairen. Om dit doel te bereiken bevinden zich thans op alle t erugkerende troepenschepen vertegenwoordigers van de'mijnen, die inlichtingen geven over hèt werk in de mijnen en die tijdens de reis door het vertonen van films cn het houden van lezingen de be tekenis van de arbeid in de mijnen toelichten. Tijdens dc bijeenkomst van burgemeesters in New York werd door burge meester Matser van Arnhem en burgc meester Oud van Rotterdam een schil derij aangeboden aSn burgemeester O'Dwijer van New York Wijziging loonbelasting officierstractementen Met ingang van 1 Maart zal een wijziging worden aangebracht in de sinds 1946 geldende regeling voor de loonbelastingberekening van het tractement van officieren en adjudant-onderofficieren. Tot nu toe werd.van. het maandelijks tractement een bedrag van f 25. voor ongehuwden en van f 50. voor gehuwden gehouden buiten het bedrag, waarover loonbelas ting werd ingehouden. Thans heeft de minister bepaald dat deze af trek voor beide categorieën ver minderd zal worden met f 15. terwijl bij de berekening van het tractement over Februari een zo danige correctie wordt aange- bracht, dat de regeling eigenlijk loopt van 1 Januari31 December, met andere woorden dat eind Fe bruari eigenlijk een bedrag aan loonbelasting wordt nagevorderd. breid, dat de toewijzingen aan deze categorieën zullen worden verhoogd en dat het aantal categorieën kan worden vergroot. Pas als over enke le maanden een definitief program ma is opgesteld, zal een nauw keu-' rigor toezegging worden gedaan. Niettemin meent men reeds thans te kunnen zeggen, dat de kans op opheffing van de distributie on waarschijnlijk moet worden geacht. Romantiek in klanken" Bij de uitgeverij Brandenburgh en Co te.Sneek verscheen „Romantiek in klanken", ccn jongerenroman van Evert Siderius. We kunnen ons voor stellen dat het hoofdbrekens kost een heel boek vol te schrijven over de voorbereidingen van één enkele nutziekshow van amateurs. Het moet al een heel vlot en vooral geestig schrijver zijn, die om zo'n gegeven een aantrekkelijk verhaal kan weven. Evcrt Siderius is daarin be slist niet geslaagd. Integendeel, zijn roman is veeleer een handleiding geworden, die de titel „Hoe draaien wij een gezellige avond in elkaar" zou kunnen dragen. Wij hebben ons stierlijk verveeld tijdens het lezen van zijn ellenlange dialogen, door spekt met allerlei fraaiigheden op taalkundig- en stijlgebied. En we zijn niet voor de eerste maal tot de conclusie gekomen dat er nog té veel uitgevers zijn die hun papier aan tè veel waardeloze manuscrip ten verspillen Christenen in Iran worden vervolgd Er zijn berichten doorgekomen over Christenvervolging in Iran. vooral in de bekende stad Azerbeids. jan Het zijn de Mohammedanen, die achter deze vervolgingen staan en het is blijkbaar hun doel de Christe nen door allerlei onaangenaamheden het land uit te drijven. Paradoxaal genoeg hebben de ver volgingen plaats onder bescherming van de regering. Deze heeft een cam pagne op touw gezet om alle leden van de democratische partij in Azer beidsjan benevens allen, die geacht' worden met Sovjet-Rusland te sym pathiseren. uit te sluiten. De Chris tenen heten nu met Rusland te sym pathiseren. Ook in de provincie Rizaiyeh zijn de Christenen blootgesteld geweest aan gruwelijke vervolgingen van de zijde der Mohammedanen. Vóór de eerste wereldoorlog leefden er in Azerbeidsjan ongeveer 40.000 Chris tenen onder bescherming van het Tsaristische Rusland. Toen met de revolutie van 1917 de Russische invloed ophield. Werden de Christenen met duizenden afge slacht door de Turken, die hun land innamen. De meeste Christenen wer den toen verjaagd of gedood, zodat er tegenwoordig geen tienduizend Armeenss Christenen meer over zijn in Azerbeidsjan. In de provincie Rizaiyeh vormen ze slechts één ze ventiende deel van de gehele be volking Hoewel ze telkens weer ver klaard hebben geen communisten te zijn, houden de Mohammedanen hen toch voor vrienden van de Svojet. En dit wordt dan gebruikt als een reden om hen te verdrijven uit de vrucht bare provincie Rizaiyeh. waar de meeste Christenen in Iran wonen De gemeenste middelen -worden door de Mohammedanen gebruikt om de Christenen te verdrijven. In Decem ber 1946 werden 53 Christenen ver moord en verschillende dorpen, waar uitsluitend Christenen wonen, in brand gestoken. Dit geschiedde in de wetteloze tijd, toen de aan Rusland vriendelijk gezinde democratische regering gevallen was en de autori teit van de centrale regering nog niet gevestigd was. Vandaag ls sinds Januari het duizendste schiD te Rotterdam ge arriveerd, n.l. het met cement ce laden Nederlandse s.s. „Jra", dat uit Londen kwam en in de blnnen- ha\en ligplaats heeft genomen. Verleden jaar kwam eerst ou 23 Maart het duizendste schip binnen, Post naar de tropen De opvarenden van het ss „Zui derkruis", dat op 27 Februari en die van het ss „Volendam", dat op 28 Februari naar Indonesië vertrekt, kunnen in Port-Saïd en direct bij aankomst in Batavia post ont vangen. Hiertoe moeten de stukken uiter lijk op resp. 1 en 16 Maart ter post bezorgd zijn. Prof. dr. C. D. J. Brandt, buiten gewoon hoogleraar in de geschiede nis van de twirftigste eeuw aan de Rijks-Universiteit te Utrecht zal Maandag 1 Maart des middags om 4 uur in het Groot-Auditorium zijn ambt aanvaarden. Leusden Vaststelling kiezerslijst B. en W. van Leusden/Stouten- burg maken bekend, dat de door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19481949, van 23 Fe bruari tot en met 16 Maart a.s. op de secretarie der gemeente tc Ha- mersveld vóór een ieder ter inzage wordt neergelegd en. tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar wordt ge steld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebe stuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander in strijd met de wet, daar op voorkomt, niet voorkomt, niet be hoorlijk voorkomt, of al; dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stem men. Het verzoekschrift kan op onge zegeld papier worden gesteld. Burgerlijke stond Geboren: Hermanus Wilhelmus Maria, z van G H van den Hengel en van A. L. Zwart. Jacobus Ge- rardus Cornelis, zoon van J. J. de Groot en W. A. Kok. HOUDT BLONDJES IN DE GATEN! De Engelse generaal Richards heeft jonge rccruten die op het punt staan als bezettingstroepen naar Duitsland te gaan gewaarschuwd tegen ..de ge blondeerde schone, die men op elke hoek van de straat onherroepelijk te genkomtZij zal altijd een maniertje vinden om je portemonnaie leeg te krijgen en je dan nog een onnozele sufferd vinden op de koop toe. Ik ben pas op mijn-28ste getrouwd. Voordien heb ik uitvoerig genoten van mijn vrijgezelltnleven" aldus de raad die de generaal zijn jongens meegaf. Vier gouverneurs uit Zuidelijke staten van Noord-Amerika hebben er bij de president van de Democra tische partij op aangedrongen Truman te ver zoeken. zijn wetsontwerp te gen het lyn chen en de ras- n te trekken, hebbèn een Nieuwspalet sendiscriminatie O Griekse guerilla's aanval gedaan op de stad Aigion aan de Griekse Noordkust. Zij-kon dén pas na verbitterde straatge vechten worden verdreven. O Een postbeambte in Brussel is Dinsdag gedood bij het afstempelen van een pakket dat explosieve stof bleek te bevatten. Zeven van dergelijke pak ketten bleken aanwezig, geadres seerd aan leden van de rechter lijke macht die belast zijn met de berechting van politieke delinouen- ten. Henry Wallace heeft de wenselijkheid bepleit van een ont moeting tussen de in November te kiezen nieuwe Amerikaanse presi dent en het Russische staatshoofd. O Henrv Ford II. de kleinzoon van de in April 1947 overleden auto koning zal op 29 Februari naar Amsterdam komen. Een corres pondent van de Daily Herald is in Oostenrijk 24 uur door Sbvjet-auto- riteiten vastgehouden met zijn vrouw, beschuldigd van spionnage. Negen Europese landen waaron der ook Nederland, zijn in Rome bij een voor de conferentie over dc Eu ropese tolunie die vandaag begint. O Onder het motto „Twintig mil lioen kinderen verkommeren' voert het Nederlandse comité van de in ternationale organisatie „Verenig de Nati^ helpen het kind" een ac tie, met als doel geld te verzame len voor de noodlijdende jeugd. Een beroep wordt gedaan op de school jeugd. de werknemers en de werk gevers. Half Mei wordt een collecte gehouden. O Het geïsoleerde eiland Schiermonnikoog kreeg gisteren bezoek van een drietal vliegtuigen. De burgemeester van het eiland maakte de reis Leeuwarden heen en terug per helicopter. O De mijnen- veegdienst der Koninklijke marine is bezig de twee brede, mhnenvrije strook langs de kust te verbreden tot vier mjjl. O Honderd ton kas- aardbeien zullen dit seizoen maxi maal naar Engeland worden geëx porteerd. Voorts tienduizend ton peren, vijfhonderd ton verse kersen, zesduizend ton druiven en honderd ton perziken. O Scheepswerf „De Schelde" onderhandelt op het ogen blik met de Nederlandse regering over de bouw van twee vracht schepen bestemd voor Argentinië en twee torpedojagers, bestemd voor de kon. marine. Aan de Groningse Universiteit is een leer stoel gevestigd voor Italiaanse taai en letterkunde. O Zondagavond werd de actrice Hettv Eeck in de Amsterdamse Stadsschouwburg ter gelegenheid van haar 60ste verjaar dag gehuldigd. Binnenkert verbeterd Bezoldigingsbesluit Binnen enige weken is de inder tijd aangekondigde herziening van het Bezoldigingsbesluit burgerlijke Rijksambtenaren 19.34 te verwach ten. waarbij dit besluit tot 1 Juli 1947 volledig is bijgewerkt en waarin een aantal maatregelen, welke op het stuk van de bezoldi ging van het rijkspersoneel, hetzij bij Kon. Besluit of anderszins reeds waren ingevoerd, zijn opgenomen Daarnaast is een technische her ziening van het bezoldigingsbesluit met kracht ter hond genomen, welke beoogt de eventueel onjuiste ver houdingen, die zich ten aanzien van bepaalde groepen van het over heidspersoneel mochten voordoen» te corrigeren. De voor Donderdagmiddag 26 Februari des middags om drie uur vastgestelde selectiewedstrijd tus sen twee jeugdelftallen gaat beslist door. Doordat enkele wijzigingen zijn aangebracht geven wij de juis te samenstelling der elftallen: Elftal A: doel: Huisrpan (N.O. A.D.): achter: F. Bauer (RF.C.l en F Tabak (Eindhoven): midden: K. Boumecster (N.A.C.), C. v. 't Hart (Ajax) en P. W. Steenbergen (Feijenoord)voor: M. Clavan (A. D.O.). Wolfers (Ajax) of Rombout NOAp). J. F. Michels (Ajax). G. J. Moddejonge (Enschede) en B. Carlier (V.V.V.) Elftal B.: doel: J. J. Vink (BI. Wit): achter: J. Herberts (Vites se) en P. Meiyies (Frisia): midden: H. v. d. Toorn Jzn. (Xerxes). H. de Boer (Go Ahead) en J. W. Verbeek Sparta); voor R. Colthof (H.V.V.). W. v. d. Gijp (Emma). P. v Vliet (H.M.S.). P. Brummelman (Henge lo). en J. de Grooth (G.V.A.V.) FAMILIEBERICHTEN Heden overleed te Velp onze lieve vader, behuwd en grootvader, de Heer L. M. G. VAN DER MIJLL DEKKER echtgenoot van Mevr. P. N. Moorrees. C. S. M. Broers Van der Mijll Dekker H. Broers en kinderen Amersfoort. 23 Febr. '48. De byjgepakte icaarde- punten geven rccKt op de vliegtuigplaatjes voor het prachtige album „Vliegende Vleugels". ADVERTENTIES DENK NIET dat wjj de zolen voor kinder- schoendh zo maar uit een plaat leder snijden! Wij gebruiken hiervoor speciaal uitgezocht leder, en daaruit zoeken wjj nog het beste van het beste., want voor kinderen mag het wel van ijzer zijn. Maar wij houden er reke- kening mee! Al Uw schoenreparatie in een dag klaar' Honderden tevreden klan ten bij WILLEMSE m LEUSDER WEG 27/2D bjj de overweg. Maken al schoenen sinds 1898. Deze pakjes, die moet U hebben! DAt zjjn de beste merken die U op Uw bonnen kunt krijgen. Voor lief hebbers van een werkelijk pittig kop koffie en een vol-geurig kopje thee is de keuze niet moeilijk. Zij nemen natuurlijk .cnrt van te q&ruedênjj iSïB» W Sic: MICHAEL CtRTIZ Een fatnle rrouie (lie echter een onuil ■tcisbnre indruk maakte op iedere man, met trie sij ij in aanraking kieam Jmd Crawfotd Ir er- EEN WARNER hiir in det« Olm dt ACADEMY BROS.-FILM Kantoormachinchandel BERGSTRAAT 47 TELEFOON 3298 SCHRIJFMACHINES TELMACHINES REKENMACHINES BOEKHOUDMACHINES CYCLOSTYLES Levering van Schrüfraachinebenodigdhedcn. Schrijfmachines te huur. In onze steeds groeiende veste Blijkt iedereen toch weer ten leste: Voor 't stomen van goed (Als het moet ook met spoed) Is ACTIEF toch weer altijd de beste. Tel. 6609. DISTRIBUTIED1ENST BARNEVELD EXTRA RANTSOENEN A.S. EN JONGE MOEDERS De directeur van de Distributiedienst Barneveld maakt bekend, dat op onderstaande plaatsen en tijden extra rantsoenen zullen worden» uitgereikt aan aanstaande en jonge moeders Medebrengen stamkaart van de a.s. moe der en de cöntrolekaart CM 703 of CA. Is de baby al ge boren. dan dient ook deze stamkaart getoond te worden. Uitreiking heeft plaats: te Barneveld (Beatrixgebouw) Maandag 1 Maart van 911 en 1.303 uur voor de namen, beginnende met de letters A t.m. G; te Barneveld (Beatrixgebouw) Woensdag 3 Maart van 9—11 en 1.30—3 uur voor dè namén beginnende met de letters H t.m. O; te Scherpenzeek (Gemeentehuis) Woensdag 3 Maart van 911 en 1.303 uur; te Barneveld (Beatrixgebouw) Donderdag 4 Maart van 911 en 1.303 uur voor de namen beginnende met de letters P t.m. Z. in deze krant wordt gelezen A in stad en land Er verscheen een krant, Tn ons Nederland Voor jong en oud. Voor dun en dik Met het verhaal tn de Pacific Van „Binkie" Plukkie Tex. Koos en Lucky Moppen, puzzles, verhalen. Waarvoor Je maar Zestien cent moet betalen. Dit rfjmpje werd gemaakt door KOOS v. d. BOS, oud 12 jaar en trouw lezertje van de Verkrjjgbdai bjj de bezorgers 579. Ik verzeker, je, dat ik me op dat ogenblik helemaal niet prettig voeldede twee grote mannen zagen er niet uit of over het weer kwa men praten. hun bedoelingen hadden meer,te ma ken met de schatten van ridder Dagobert, die ik nu na weken zoeken binnen mijn bereik had. Ik stond even heel stil bij de geopende kist met kostbaarheden, terwijl' Ali Ben Hoki- en Poki met dreigende bewegingen en rollende ogen op mij toe kwamen. Vliegensvlug dacht ik na wat moest ik doen. Ik was alleen en ongewapend. Ongewa pend? Nee. dat eigenlijk niet. de zware helm van ridder Dagobert rustte beschermend op mijn schouders, een kolossaal schild had ik juist uit de kist getild en naast mij lag een tweesnijdend zwaard, dat. er scherp genoeg uitzag om een vlieg te. onthoofden Denken en doen was één.... de bruine broeders waren al vlakbij en strekten hun lange armen uit n£ar mij en naar de schat. ..Bijloo", schreeuwde ik; want ik had veel ridderboeken gelezen: ..Bij mijn zwaard., scheèrt U weg, laffe rovers. Hier staat rid der Splintertje, de strijder voor waarheid, recht en pensioen. Raak mij. noch deze schatten aan. want' voorwaarik splits U!" De broers begre pen niet veel^van de riddertaal en daarom zette ik mijn woorden kracht bij en zwiepte dreigend mét het zwaard voor hun neus. Daar hadden ze niet veel van terug, ze lustten wel rosbief, maar niet van hun eigen wangen. Angstig voor het sui zend geweld weken zij achteruittot de muur hun ook dat belette. Toen zakten die twee door hun knieën en zagen er niets krijgshaftig meer uit Met een zware meesterzwaai doorboorde ik hun bloempot-petjes en brülde: ..Wat dachten jullie wél. vogelverschikkers. Dat ik me op het laatste ogenblik de schat af zou laten pakken Dat nooit,'hét verhaal moet toch zeker goed aflopen?!!" beste kwaliteit" lappen gehakt biefstuk en rosbief FIJJIE VLEESWAREN steeds voorradig. Krommestr. 37 - Telef. 3771 f Ik heb haar 1 en 't is gezond Geen geheim, maar natuurlijke haarvoeding. Geen ïngewikkèlde behandeling, maar slechts drie minuten dagelijks. De 14 organische bouwstoffen, woaruit Silvikrin bestaat, op de haarwortels loten inwerken, waardoor de haar- vormende weefsels tot nieuw leven worden opgewekt. Hoe eerder U Silvikrin gebruikt, des te zekerder helpt het. Silvikrin maokt de hoofdhuid soepel en voorkomt de gevaarlijke verhoorning. De roos verdwijnt. De haaruitval houdt op. Nieuw haar groeit. DamesPrachtig, pol en sijdeachtig haar tal d« beloning tijn voor Uw vertrouwen in Silvikrin. Ernstige gevallenPuur Silvikrin Haarvoeding. Voor de dagelijkse haarverzorging» tegen roos en haaruitval, ter bevorde ring von de haargroeiSilvikrin lotion. maakt de hoofdhuid vruchtbaar TE KOOP AANGEBODEN 480 in goede staat verke rende theater-fauteuils, rug en zitting met leer bekleed. Br. no. 5194, bur. v. d. blad. 1 Astrakan mantel, v.o. kwa liteit. Brieven no. 17. Boekh. Veenendaal, Amersfoort. 5202 TE HUUR GEVMAGD Echtpaar, midd. leeftijd, z. k. zoekt gemeub. zit- en slaapkamer met str. water en kookgel. Brieven onder No. 5189 bur. van dit blad. 2 eenvoudige gem. kamers met gebruik van keuken op arb. stand. Br. Stoomverve- rij „Actief", Nijverheids straat 16, Amersfoort. 5196 Kosthuis gevraagd. Brie ven Stoom ververij „Actief", Nijverheidsstr. 16, Amers foort. 5197 TE HUUR AANGEBODEN Te huur gem. slaapkamer en gebruik van zitkamer en badkamer voor officier. Br onder No.- 5186 bureau van dit blad. LESSEN Voor autorijles A. v. Nie Inlichtingen Lissone-Linde- man. Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637 Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 5133 Erkende schriftelijke opl. a.p. Dec.-examen. Voor boekhouden geen gebruik van leerboeken, dus besparing hoge kosten'en Serichte studie. Alle moderne talen (convers, en corresp.) EiddenstaUdsdiploma - Reporter Moderne Bedrljlsadm. LESGELD f 4.— tot 6.— per maand. Dansstudio Dan Bearda. Wij vormen Donderdags avonds 9 uur nieuwe begin ners-cursus voor ouderen. Inlichtingen Utr.weg 89. tel. 4456 van 210 uur. Gratie - Omgangsvorm - Distinctie. 5184 Gedipl. lerares piano, muz theorie, heeft nog enige uren beschikbaar. Thépr. opl. Staatse^. en conserv. Brieven onder No. 5187 bur. van dit blad. DIVERSEN Psychometriste (helder ziende) heeft elke Donder, dag consult van 2 30 tot 9 uur n.m. en volgens af spraak. Zuidsingel 10. 5190 Verloren een oorbelletje met aanhangertje. Terug te bezorgen tegen hoge belo ning bij H. J. van Qnselj der. Dintelstraat 31. 5188 Laat dan Uw vlees THUIS BEZORGEN Wij bezorgen wëer. zonder prijsverhoging Krommestr. 37 - Telef. 3771 „Vacature en aanbod". Nederlands beste Betrek- kinggids. bevat in Nederl voorkomende betrekkingen bij Bart. en Overheid. Elk beroep. Verschijnt 2 x p. week Abonnement f 4. per mnd f 10.— per kwar taal. Zend postwissel .Vaca ture en Aanbod". Postbus 65 Delft. 6193

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4