P O U L E IJ N Ambachtschool nam afscheid van dr. Scheurer Zuid-Amerikaans waterpolo weinig aantrekkelijk Een Joodse Staat eist Joodse grond" DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN ^00^NIEUWS! STICHTING NATUURVRIENDENHUIZEN JO» HARTOG9 Nieuw Schilderij Kunsthandel G. E. BLOM 2 Ter aardebestelling van G. Kramer Noteert U even - PAASREIZEN -| CEBUTO REISBUREAUX INTEKENBILJET Suiker met Pasen Hooiilrimt GRAND TARZAN OVERWINT Twee jaar voor de mast „PERCO" wonder filter 21.50 Brandpunten Tip voor de Schoonmaak! S? sierkunst IETS APARTS! Donderdag 11 Maart 1948 STADSNIEUWS In een gecombineerde vergadering van bestuur en leraren op 10 Maart gehouden in de Ambachtsschool nam de voorzitter dr. Joh. N. Scheuer afscheid wegens vertrek naar elders. Hij memoreerde de prettige samen werking die er steeds bestond tussen bestuur en personeel. Dr. Scheuer spoorde aan te strijden tegen vervlakking van het leven en hoopte dat de school steeds een goede invloed mag uitoefenen op de rijpere jeugd. Dr. Mulock Honer thans voorzitter De vice-voorzitter ir. J. G. Bij- dendijk dankte de heer Scheuer voor alle arbeid in - de afgelopen 12 jaar verricht. Hij wees op de gestadige groei der school, hoewel er aan de inventaris tengevolge van oorlogshandelingen nog al wat haperde en bood namens het be stuur de scheidende voorzitter een op de school vervaardigde salon lamp aan. Mevr. Scheuer werden bloemen aangeboden. Hierna sprak de directeur der school, de heer J. v. d. Horst, de scheidende voorzitter enkele har telijke woorden toe en dankte hem voor de zeer prettige samenwer king. Namens de leraren der school bood de onder-directeur, de heer A. Goud een door de leraren ver vaardigde haardbank aa.i en deze dankte de heer Scheuer namens het lerarencorps. Daarna sprak de heer A. de Nie namens de bond van leraren bij het Nijverheidsonderwijs. Hij loof de de juiste opvatting van de scheidende functionaris die een open oog had voor organisatie en overleg. Hij bood de heer Scheuer een boekenbon ~an. De heer Scheuer dankte ook na mens zijn vrouw de verschillende sprekers voor hun waarderende woorden en geschenken. Hierna vond de installatie plaats van de nieuwe voorzitter, de heer D. Q R. Muloch Hauer. De vice- voorzitter de heer ir. J. G. Bijden- dijk was verheugd dat deze niet tegenstaande zijn drukke arbeid de Onder grote belangstelling o.w. tal van vrienden, collega's, leerlin gen en oud-leerlingen is Woens dagmiddag op de begraafplaats „Rusthof" het stoffelijk overschot van de 65-jarige voorzitter van de Vakgroep „Kappersbedrijven" en leraar aan de Kappersvakschool de heer G. Kramer, die tengevolge van een noodlottig ongeval is overle den, ter aarde besteld. In de aula van de begraafplaats sprak de heer M. Nieborg, die memoreerde dat hij met wijlen de heer Kramer op de meest prettige wijze tien jaren onafgebroken heeft samengewerkt en dat de overledene een uitste kend leraar is geweest. De secretaris van de Vakgroep Kappersbedrijven district Utrecht, de heer Van Schaick, schetste de heer Kramer als een zeer geziene figuur bij zijn collega's en als een gedegen vakman. Voor het kap perswezen heeft de ontslapene veel betekend en zijn zienswijze zal bij ons altijd blijven voortleven, aldus de heer Van Schaick. Terwijl het orgel het „Largo" van Handel speelde, werd de baar die met veel bloemen bedekt was; naar het graf gedragen. Aan' de groeve dankte de heer M. Boekhoven namens de familie Van Es voor de vele blijken van innige deelneming. GRAND: De beste jaren van ons leven (14 j.). 14 en 19.30 u Zo 13, 16.45 en 20.30 u. CITY: Rhapsody in Blue 'elke lft.) 14.30, 13 30 en 21 u., Zo. 14, 16, 18.30 en 21 u. REMBRANDT: Teheran (14 j.). 14.30 en 20 u., Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 11 MAART: AVRO Bonte avond, 20 uur Amicitia. 12 MAART: Leden verg. A.Z. en P.C. „De Wapen roem", 19.30 uur en 13 Mrt „Gymn. uitvoering „Wil- helmina", Markthal, 19.30 uur. 13 MAART: Receptie „Soesterkwar- tier". Clubgebouw 1517 uur. Buurtver. „Verhoevenstr." „Wat eeuwig leeft", Amicitia, 20 uur. Int. School v. Wijsbeg. Econ. studie conf. Spr. prof. Goudriaan, prof. Tinbergen en dr de Roy. Nat. Fed. v. h. voorm. verzet in Nederland, films: Het voorspel van de tweede wereldoorlog en Verdeel en heers. Grand, 23.45 u. OPENB. LEESZAAL EN BIBL da gelijks ruilen v. boeken 14—17 u. Di. Vrijd. avond ook van 19—21 uur. Leesz. geopend dagelijks 10 12.30 u. en 14—17 u Di. en Vrijd. ook 19—22 uur. „STICHTSE HEUVEL": WoZa. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (Black-White Band. „de Spotvogels"). DANCING VAN "T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 2023 uur. Zon.mid. 15—18 u. (Orkest „The Rhythm Specials") DANCING d'ORANJEBOOM: Zat.. Zon. en Woensd. dansen functie van voorzitter heeft willen aanvaarden en hoopte dat deze nog veel voor de inrichting zou kun nen doen. Hierop nam de heer Muloch Hauer het woord. Hij dankte het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen. Het werk aan de school interesseert hem en stellig zou hij trachten een goed opvolger te zijn van dr. Scheuer. Ter op luistering van de bijeenkomst, zorgden een drietal dames, lerares sen aan de huishoudschool voor thee en gebak. Zieken hebben behoefte aan een lekker hapje In de P.U.E.M.-keuken had Dins dag voor de Ned. Vrouwen Electri- citeits Vereniging een bakmiddag plaats door mevr. Zeldenrust-De Jongh. Daar deze middagen zich altijd in een buitengewoon grote be langstelling verheugen, was maar een deel van de leden uitgenodigd. De tweede bakmiddag is vastge steld op 25 Maart. Vóór de pauze behandelde mevr. Zeldenrust verschillende zieken- kostjes en diëeten. Zij vertelde, dat de verzorging van zieken, wat de maaltijden betrof, niet altijd ideaal geweest was Voor de meesje zieken is eten altijd en groot probleem en daarom drong spreekster er op aan. nooit een patiënt te vragen: „Wat wil je eten?" maar hem of haar al tijd te verrassen met een klein lek ker hapje van 't dieet, dat de dok ter heeft toegestaan, steeds afge wisseld met een ander smaakje. Verschillende kleiïie schoteltjes werden gemaakt, die er allemaal even smakelijk en verzorgd uitza gen. en toch voedzaam en lichtver- teerbaar waren, deze animeren en wekken geen afkeer, zoals grote porties dat doen. Na de pauze werden verschillen de soorten koekjes gebakken, die verloot werden onder de aanwezi gen. De voorzitster deed een beroep, op de leden, om mee te werken aan de voorbereidingen voor de fancy- fair der Amersfoortse Gemeen schap. Jongeman zette zijn bed in brand In een wonimr aan de Violen straat ontstond een klein binnen brandje. toen de zoon des huizes, die een boek uit ziin kast wilde ha len. onbedachtzaam met lucifers te werk ginsr. Enige vonkjes kwamen in zijn bed terecht, waardoor het zaakje begon te smeulen. De vader van de zeventienjarige knaap wist met behulp van emmers water het brand ie te blussen. Het bed. dat naar buiten gesleept werd. is niet meer te gebruiken. Ingezonden mededeling Het Cebuto voorjaars programma is verschenen. Paasreizen - Pinksterreizen Bollentochten -Vliegtochten Boottochten enz. Het programma is geldig tot Pinksteren. •n Inllchllngkantoren der N.S. Zwitserland-avond van de NRV ..Zwitserland-avond" was de titel van een programma dat de Neder landse Reisvereniging afdeling Amersfoort Woensdagavond g3f voor leden en genodigden. Op inte ressante wijze vertelde «drs. J. Mel- chior bijzonderheden over het ont staan en de ontwikkeling van de Alpen en bergen in het algemeen, terwijl de heer Groen passende lan taarnplaatjes en tekeningen ver toonde. Aan de hand van uitsteken de natuur-, stads- en skisportop- namen gaf de heer Melchior reis tips en besprak hij de verschillende takken der skisport. Vooral de ge kleurde opnamen van de Alpentop pen. Bazel. Interlaken en bergbe klimmers waren bijzonder aardig. Na de pauze werden nog filmpjes vertoond waarvan ..Davos", ..Jung- fraugletschertour" en Lugano ver melding verdienen. Logementhouder noteerde zijn gasten niet Een logementhouder, die zijn gas ten onderdak verleende zonder in het gastenboek de namen van de personen te vermelden, zag zich bekeurd. Wielrijder keek niet uit Een wielrijder die in de Albert Cuypstraat reed en naar de Ver meerstraat wilde gaan. keek niet voldoende uit. tengevolge waai-van hij tegen de voor hem rijdende vrachtauto botste. De wielrijder raakte gewond aan zijn linker arm. Agent bedwong vechters baas De Amersfoorter O. die weigerde een lokaal te verlaten waarin hij niet thuis hoorde, kreeg het aan de stok met de eigenaars en de politie. Een agent bracht de man tot kalmeren en bracht hem naar het bureau, waar hij een bekeuring kreeg wegens lokaalvredebreuk. Om het verse kadetje Een bakker werd bekeurd we gens het afleveren van vers brood voor 's morgens tien uur. Geen snel spel mogelijk Gisteravond vond in het Sportfondsenbad een proef- waterpolowedstrijd plaats tus sen een Amersfoorts- en Utrechts team ter beoordeling van het door de Zuid-Ameri kaanse Zwembond bij de In ternationale Waterpolo Board aanhangig gemaakte voorstel tot wijziging van de bestaande spelregels. Indien de Zuid- Amerikaanse spelregels wor den geaccepteerd, betekent dit een ware omwenteling op het gebied van polo, waardoor het karakter van het huidige spel volkomen zou verande ren. In Zuid-Amerika brengt een wa- terpolowedstrijd de gemoederen van de toeschouwers nog al in be roering, waardoor het noodzakelijk is om de kijkers door middel van een afrastering volkomen af te sluiten van de spelers, scheids rechter, tijdopnemer, grensrech ters en secretaris. Zou men dit niet doen, dan zijn vechtpartijen, waar bij gebruik van wapens helemaal niet is uitgesloten, aan de orde van de dag. Dientengevolge heeft de Zuid-Amerikaanse Zwembond de spelregels zo scherp moeten stellen, dat elk aanraken of aanvallen van een tegenstander direct wordt be straft. In afwijking van de be staande spelregels moge:: de spe lers zich te allen tijde verplaat sen gedurende het spel. Elk zeven tal heeft bovendien nog drie in vallers, die om beurten maar een maal mogen invallen, indien er een mannetje van de tegenpartij om bepaalde reden (en) wordt uitge stuurd, hetgeen altijd voor de ge hele wedstrijd jeschiedt. Natuurlijk deed de proefwed- strijd, die in een 55 gelijkspel eindigde, zeer vreemd aan. Spelers en Officials misten de nodige rou tine, hetgeen begrijpelijk was. Toch komt het ons voor, dat dit Zuid- Amerikaanse Waterpolospel abso luut niet geschikt is voor de massa, maar wel voor geroutineerde, snelle zwemmers met een zuiver en hard schot. Dit is o.i. al vol doende om het spel te verwerpen. Waterpolo moet toegankelijk zijn en blijven voor beginnelingen, jon gens, meisjes, dames, heren, mid delmatige of zeer goede spelers en niet alleen voor cracks. Bovendien bevordert dit nieuwe spel niet be paald de snelheid van spelen. Je kunt rustig een bal bij je houden, want je mag door een tegenstander toch niet worden aangevallen. Na afloop verklaarden alle spelers uit de grond van hun hart, dat de Zuid-Amerikaanse spelrégels abso luut niet geschikt zijn om in de toekomst het bestaande en aan trekkelijke waterpolospel te doen vervangen. Wij geven de Zuid- Amerikanen dan ook zeer weinig kans. Mochten de spelregels te Londen tijdens de Olympische Spe len toch worden aangenomen, dan zijn ze volgens de voorschriften eerst over twee jaar van kracht. 'Aan de Administratie van hetDagblad voor Amersfoort", Snouckaertlaan 7, Amersfoort. IK VERZOEK U MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONNé OP HET „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT" voor; 31 cent per week ƒ4.per kwartaal Naam Straatnaam Woonplaats Datum Doorhalen wat niet wordt verlangd. Wij vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam en adres in blok- letters willen invullen Gevonden voorwerpen Enige wanten en handschoenen, zilveren uitgewerkte broche; por- temonnaie inhoudende f 1.00; en velop inhoudende ruim f 40; bank biljet; blauw wollen vest; popje (speelgoed); zwart met grijs hond je (Spaniel); blauwe wollen muts; boodschappentas; huissleutel; au toped; bruine portemonnaie inhou dende rozenkrans; oud herenrij wiel (The Speed); bruine tas in houdende zakdoek en plaatjes; paar bruine dames handschoenen; zwart br. kat; plumeau; gouden ring m. steen; klein bruin hondje; bril met donker montuur; banl.biljet; paar lichte grijze wanten; padvinders- riem; fietspomp; etui met distribu tiebonnen; blauwe portemonnaie, inhoudende f 0.16. Burgerlijke Stand Geboren: Sophia, d v L S Bunk en J. van 't Hof; Pieter Johannes, z v S J Koning en H M Verhoe ven; Willem, z v A Tholenaars en H W Bliekendaal. Overleden: Rijk Riksen, geh. m J van Bekhoven, 80 j. Gehuwd: W T Wisman en M A var. Kalleveen; H van den Brink en H van Woersum. Passagierslijsten Bij onze administratie liggen de passagierslijsten /van het m.s. „Jo- han de Wit", aankomst 26 Maart te Amsterdam, het m.s. „Roepat" en van het s.s. „Grote Beer" beide aankomende te Amsterdam op 22 Maart, ter inzage. „Een Joodse Staat eist Joodse grond". Het is onder dit motto dat het Joods Nationaal Fonds een ac tie voert om gelden in te zamelen voor minstens een milliocn m- grond in de Negew, het Zuidelijke woestijngebied van de nieuwe Joodse staat, dat voorbestemd is om te worden een bloeiende land streek. Voor dit doel kwamen Woensdag avond velen bijeen in een der za len van de „Académie de Danse". Jaap Soetendorp uit Amsterdam, hoofdredacteur van het „Nieuw Israëlietisch Weekblad" zeide op deze avond, c'at het nu er niet meer omgaat de betekenis uiteen te zetten van het Zionisme. Beter is het te herinneren aan hetgeen zich de laatste tijd heeft voltrok ken. De UNO nam op 29 Novem ber van het vorig jaar met twee derde meerderheid het besluit om het Joodse volk een eigen staat te geven. Er was reden tot juichen, maar niettemin was er ook de ze kerheid, dat achter de schone be loften een realiteit schuil ging. Men zegt zo gemakkelijk, dat wij een volk zijn van venkel woor den. Het is met daarom dat wij Erets Jisraeel hebben verworven. Wij kregen het niet, omdat wij er om gebeden hebben, maar omdat Joodse handen het land aan de moerassen en de steenachtige woestijngronden ontrukten. In 1929 zo vervolgde de heer Soetendorp kwamen er te wei nig Joden naar Palestina. Het is niet waar, dat er te veel Joden in dit land zijn. Er zouden er meer moeten wonen om de lege plekken tussen de nederzettingen te vullen. In die tijd leefden de Joden echter nog in de waan van veiligheid, en zij noemden ,de Zionisten dwazen, die aan onmogelijke zaken hun krachten verspilden. Het is anders gegaan, want deze Zionisten zijn het, die van het dorre land een bloeiende tuin maakten en een voorbeeld stelden aan de wereld. In deze arbeid vonden zij de Ara- biercnsaan hun zijde. Met één ding hielden de Joden in Palestina he laas geen rekening, namelijk met de mentaliteit van de niet Pales tijns-Arabische groepen en het ge kuip van de Moefti. De inleider schetste hoe de jeugd in Tel Aviv op het UNO-'oesluit reageerde. Zij riepen in de straten om vrije emigratie. Het schandelij ke witboek van 1939 regeerde ech ter nog steeds. Met verontwaardi ging gaf de heer Soetendorp te kennen hoe het altijd Engeland is, die het mandaat op haar wijze uit voert. Met recente voorbeelden toonde spreker aan, dat Engeland steeds tracht de eenmaal gegeven belofte te niet te doen. Hier wordt een beslissing van de UNO ver trapt en de Veiligheidsraad zwijgt! Geen wanhoop Wij moeten het steeds herhalen, de Joodse zaak staat er slecht voor in de wereld. Wij wanhopen ech ter niet aan onze eigen kracht en bouwen voort aan de nederzettin gen al heerst er onrust in Erets Israeel. De Veiligheidsraad moge terugkomen op een eenmaal geno men besluit, wij kunnen niet terug en zijn waakzaam en zullen geen kolonie prijsgeven. Een volk is in oorlog maar bouwt ter zelf dertij d aan een eigen Staat. Het is weinig wat zij, die niet aan dez% opbouw medewerken, kunnen doen, maar wat zij kunnen doen is te offeren voor de stichting van een nieuw industriegebied in de Negew. Mevrouw W, Westerweel uit Bilt- 'hoven richtte zich na de heer Soe tendorp tot de aanwezigen en gaf een relaas van haar bevindingen in Palestina, waarheen zij, op uit nodiging van het JNF, een reis maakte. Hetgeen zij over de niet te remmen werklust van de Joden in Erets Israeel vertelde, maakte die pe indruk op de aanwezigen. Ook zij memoreerde de onsympathieke houding van de Engelsen, die ook op economisch gebied trachten de zaken in Palestina te remmen. Met treffende voorbeelden, waaruit wel zeer de verbondenheid van het Joodse volk bleek, maakte zij dui delijk, dat iemand die in dit land niet werkt volkomen naast het le- vensrhythme staat. Zo was haar reis naar Pa lestina, zoals zij eerst meende, niet een afsluiten van een r riode in haar leven, maar een nieuw begin. Want, zo zeide zij, dit volk gaat niet ten on der! Na de pauze werd een kleuren film over het leven en werken in Tel Aviv vertoond. De vergadering stond onder leiding van de heer M. Polak, die namens de Amersfoort se afdeling van de Zionistenbond een boekwerk aan mevr. Wester weel overhandigde. Voor de mede- werking aan het welslagen van de Negew-actie bleek veel belangstel ling te bestaan. Dame zoekt gratis logies, nu heeft zij het Een juffrouw uit Reuver, die er een soort sport van maakte om in hotels te overnachten en dan zon der te betalen weg: te gaan. heeft in Januari ook onze stad met enige bezoeken vereerd. Thans heeft de politie te Utrecht haar gepakt. Zii is opgesloten in het Huis van Be waring. Al is de dief nog zo snel--- In Februari van dit jaar werd een fiets uit de portiek van een Rooms Katholieke kerk ontvreemd. De da der is in Blokker aangehouden, ter wijl het rijwiel aan de rechtmatige eigenaar werd. teruggegeven. Volgens de normale gang van zaken zou de suikerbon, die op 18 Maart wordt aangewezen, recht geven op 500 gram en die van 14 dagen later op 750 gram. Teneinde de suikervoorziening met de Paas dagen te vergemakkelijken zullen beide bonnen worden verwisseld. Op 18 Maart wordt dus een bon voor 750 gram suiker aangewezen en op 1 April een bon voor 500 gram suiker. Voor houders van D- en E-kaarten heeft geen verwisse ling plaats, aangezien op beide ge noemde data voor deze groepen een bon voor 500 gram suiker zal wor den aangewezen. Geruchten over dood van koning Gustaaf Te ParUs deden heden geruchten de ronde, dat koning Gustaaf van Zweden overleden zou zijn. De Zweedse ambassade te Parijs ver klaarde deze geruchten te kunnen bevestigen noch tegenspreken. Koning Gustaaf. die 89 jaar oud Is. heeft ip December j.l. zijn veer tigjarig regeringsjubileum gevierd. Volgens de Zweedse zegsman was Koning Gustaaf. voorzover men wist. per trein onderweg naar Zuid Frankrijk. Op het ogenblik zou hij zich ..ergen in België" moeten be vinden. Men verwachtte dat hri vanmiddag te Parijs zou arriveren. Sadistische bewakers veroordeeld Heden deed het Bijz. Gerechts hof te Utrecht uitspraak in de zaak tegen de gewezen bewakers van politieke gevangenen op het vlieg veld Soesterberg, die de onder hun bewaking gestelde gevangenen op zettelijk mishandelden, o.a. door het laten maken van „grumofoon- plaatjes" De bewaker A. v. Dam te Soest- dijk werd conform de eis veroor deeld tot 12 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, door te brengen in een Rijkswerkinrich ting en ontzetting uit alle rechten voor de duur van het leven. Hij verkreeg het recht van cassatie. W. G. van Soest te Soesterberg. tegen wie 7 jaar was geëist, werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenis straf met aftrek, eveneens door te brengen in een Rijkswerkinrich ting. Hem werd gedurende 10 jaar het recht ontnomen openbare amb ten te bekleden, verder werd hij ontzet uit de beide kiesrechten en het dienen bij de gewapende macht voor de duur van het leven. Soest Of het ook nodig is Bij gehouden verkeerscontróle kre gen acht en dertig personen, die zich niet stoorden aan de regelen der wet, een flinke schrobbering. Vrouwenbeweging tekent protest aan Op een vergadering van de afd. Soest der Nederl. Vrouwenbewe- aa ngetekend tegen de bepaling, ging werd in een moite protest dat de gehuwde ambtenaressen uiterlijk 1 Jan. 1950 moeten zijn ontslagen. In de motie wordt o.m. geconstateert, dat Nederland hier door behoort tot de slechts 4 lan den, die een dergelijke beperking van de vrijheid op arbeid voor de vrouwen toepassen. Leusden Inzameling voor huldeblijk Ook in deze gemeente heeft zich een damescomité gevormd, dat be staat uit de volgende dames: Mevr. E KwintDaran, Presidente; Mej. M. van Amersfoort, Secretaresse; Mevr. A. Bergde Vries, Penning- meesteresse; Mevr. A. van Zand- brinkSchothorst; Mej. J. v. d. Hengel; J. v Burgsteden; G. Ver hoef en A. v. Doornik. De bedoeling is gelden in te za- melen voor het huldeblijk dat aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van Haar regeringsjubileum zal worden aangeboden met een al bum, bevattende de namen der schenksters. In de a.s. zomer zal een tentoonstelling worden gehou den de „Nederlandse ouw 1898 1948", waarvan het oatig saldo eveneens aan H.M. de Koningin zaJ worden aangeboden. Burgerlijke Stand 29 Feb. t.m. 6 Maart Geboren: Dirk Davelaar, z v P. Davelaar en van D. Doornekamp. STOUTENBURG. Geboren: Gijsberta Hendrika Dohmen, doch ter van C J A Dohmen en van M C Schoonderbeek. Vergadering Raad De gemeenteraad van Leusden komt Vrijdag namiddag om zes uur in algemene vergadering bijeen. Examens Voor het examen costumière, te Rotterdam gehouden, slaagden de dames Jannie van Beek en Dita Montauban te Leusden. Fokveeverenigirig vergaderde Dezer dagen hield de Fokveever eniging Hoogland in het vereni gingsgebouw „Concordia" haar jaar lijkse vergadering. Na de gebruike lijke opening door voorzitter H. Brouwer, gaven de verslagen van de secretaris-penningmeester een dui delijk beeld van wat in 1947 ge schiedde. De vereniging mag zich in een goede kern verheugen en telt bijna honderd leden Het financieel verslag gaf aan inkomsten f 8131.55 en aan uitgaven f 6937.71. Het technische gedeelte was goed verzorgd en toonde aan dat bij controle op melkmonsters ongeveer 15.500 monsters werden genomen. Het Nederlands rundvee stamboek registreerde voorts drie jonge stieren en 57 koeien. Vermeldenswaard is vervolgens dat in de provincie de Fokvereni- ging goed staat aangeschreven en dat zij van de 40 aangesloten ver enigingen stevig op de derde plaats staat. Op de Utrechtse fokveedag behaalden de leden verscheidene fraaie prijzen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. J W. Hilhorst bij accla matie herkozen. Daarna pat ov Swierstra, njksveeteeltconsulent, nog een korte uiteenzetting over de Provinciale fokbedrijven. Hij ver klaarde dat in het vervolg alleen registraties van jong vee plaats zal vinden indien het afkomstig is van stamboekvee. THEATRE Tel. 4632 De belangstelling IS ENORM! Dus natuurlijk GEPROLONGEERD De MOOISTE FILM van dit jaar Dag. 2 uur en half 8 Zondag: 1 uur, 4.45 en 8.30 Toegang 14 jaar OITY theater ***1 0 1 Tel. 6572 Een nieuwe „TARZAN-FILM" Dus EEN GEBEURTENIS met Johnny Weissmuller Toegang 14 jaar REMBRANDT Het sensationeelste Zeedrama ooit verfilmd In de hoofdrol ALAN LADD Toegang 18 jaar Voor aanvangstijden: Zie de Agenda Thans ook in Amersfoort verkrijgbaar de bekende geeft in een oog wenk verrukke lijke koffie zonder hinderlijk en tijdrovend opschenken. pri|s Vraagt inlichtingen bij: Speciaalzaak in luxe en huish. artikelen Utrechtsestraat 44 Telefoon 6724 - Amersfoort Wij hebben in A'foort de alleenverkoop! CE KOOP AANGEBODEN Te koop een partij goede stalmest. Vreekamp, Soester- weg 74. 5483 Herdershond, 7 maanden oud (teef). v. Zomeren, Goudsbloemstr. 14. 5485 Te koop wegens plaatsge brek Old-Finish dressoir en theemeubel f 125.Gerrit v. Stellingwerfstraat 53. 5506 Partij glas 8 mm. dik, m. 32x47 cm. in kisten van 10 stuks: fl. 10.per kist. Voor fabrieken en kippenhokken bij C. Lof. Gelkenhorster- weg 6, Barneveld. Tel. 207. 5502 Te koop een 250 cm.' B.M. W. kopkl 1940; een 350 cm.3 N.S.U. kopkl. 1936; een in goede staat zijnde jeep. Bij C. Lof, Gelkenhorsterweg 6, Barneveld. Tel 207. 5501 Woonark met bijpassende stalen onderbouw tev. woon kamer 4.80x3.50. 2 slaapka mers met aansluiting voor vaste wastafels. keuken, gang, W.C. Bergruimte voor kolen en koffers. Billijk te koop. Over mijn geriefelijke ark geef ik aan serieuze ko pers gaarne nadere inlichtin gen. Br. 5493 Bur. v. d. blad. PERSONEEL GEVRAAGD Net dagmeisje gevraagd. 's Zondags vrij. Van Keulen. Zuidsingel 62. 5482 H. van Beek, Tuinaanleg en onderhoud. Langestraat 70 boven, vraagt tuinman en hulptuiiiman. Zich vervoegen 's avonds na 7 uur. 5484 Juffrouw voor cassa en administratie. BATA. Lange straat. 5500 DIVERSEN Nylonkousen worden door ons ook keurig en vlug ge repareerd. „Perfect." Utr. weg 91, Amersfoort. 5492 ïiffliiiiiiiiiffl Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen in stad en land DA COSTAPLEIN 5 AMSTERDAM-WEST Obligatiehouders worden verzocht, nummers en bedragen der obligaties te willen opgeven voor 1 5 April 1948, daar de administratie der lening bij het N.A.F. verloren is gegaan. Aan het Algemeen Mij. Ziekenfonds „AMERSFOORT EN OMSTREKEN" is als deelnemer tandarts verbonden: tandarts 't Laantje 5 te Amersfoort. Spreekuren voor Verplicht- en Vrijwillig-Verzekerden: Dinsdag tot en met Vrijdag 8 309.30 v.m. Maandag 19.0020.n.m. HET BESTUUR. Als alles bij de grote schoonmaak weer nieuw en fris wordt vergeet dan die oude versleten meubelen niet! Sierkunst stoffeert ze en Sierkunst repareert ze en levert ze weer nieuw af. PRACHTIGE BEKLEDINGSSTOF U VINDT EEN RUIME KEUZE! Vraag inlichtingen en prijzen en ondervindt: „Sierkunst de best geoutilleerde stoffeerinrichting in onze stad!" i j op der berg ^^A/ONING-lNRiCHTlNG-KUNSTHANOEL UTRECHTSCHEWEG 90 A-AM E RS F 0 ORT-TE L E F 00N 5009 NA de schoonmaak een Komt U eens kyken naar onze fijne aparte collectie? ONZE LIJSTENMAKERIJ heeft een uitstekende naam en is in staat alle omlijstingen vakkundig te verzorgen. Keuze voor iedere beurs! Krommestraat 66a b. h. Havik Telefoon 3062

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2