Handbalgroep „Amersfoort" maakte geschiedenis Waterpologrootmeesters demonstreerden 2 In vijftien jaar werd hechte organisatie opgebouwd Een ontvoering Noteert JJ even Een stelers- en helerscomplot Niwin-actie moet slagen! 1NTEKENBILJET H. Wanningen overleden Fraai spel in hetA.Z. en P.C. hoofdklasse-tournooi Brederwold eerste op de 2500 meter DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Woensdag 17 Maart 1948 STADSNIEUWS U AN een vriendenclubje is de Handbalgroep „Amersfoort" geworden V de grootste organisatie op dit gebied in onze stad. Vooral de vele leden in het Soesterkwartier en supporters z\jn zich bewust van de be langrijke plaats, die de groen-witten zich in sportkringen hebben weten te veroveren. „Amersfoort" heeft zijn populariteit niet zonder strijd ge kregen en als men het wel en wee van de vereniging nagaat, dan valt hierbij allereerst op, dat de club de beschikking*hecft gehad over be stuursleden, die alles voor hun handbalgroep over hadden en waarop altijd een beroep gedaan kon worden. Gaat Zondag de vlag in top? De oprichters de vereniging ontstond in November 1932 wa ren de heren A. Becker. J. Steen- beek, A. Steenbeek. R. Hoogeveen en L. Luikel. Tot het jaar 1931 speelden de handballers uitsluitend vriendschappelijke wedstrijden op een weiland, waar nu dc Amstel- straat gelegen is. In dat jaar werd met één heren- en een dames-elftal aan de competitie van de Neder landse Arbeiderssportond deelgeno men. In 1935 verhuisden zii naar het terrein aan „De Bokkedumen". waar zij tot i\u toe steeds hun wed strijden spelen. In de Nederlandse Arbciderssportbond werd met wis selend succes gestreden, totdat in het seizoen 1936'37 het afdelings- en landskampioenschap werd be haald. In 1938 echter toonde UHV (Utrecht) zich in de beslissings wedstrijd om het afdelingskam pioenschap de sterkste. Na de op heffing van de N.A.S.B. in 1940 werden de elftallen ingedeeld in de afdeling Utrecht van de K.N.G.V. Door het vertrek van enkele goede spelers naar elders, werd hier met minder succes gestreden. Daarna kwam in 1942 de breuk met de K.N. G.V., „Amersfoort" ging toen over naar het Nederlandse Handbalver- bond en werd in de tweede klasse District Amsterdam ingedeeld, waarin sindsdien onafgebroken werd uitgekomen. Na de bevrijding werd er ondanks grote moeilijkheden het terrein ALEX STEENDEEK een der oprichters Timmerman haalde zijn broer uit gesticht Het was de 19-jarige timmer man G. A. v. d. V. uit Amersfoort volstrekt niet naar de zin, dat zijn 17-jarige broer verbleef in een ge sticht voor voogdijkinderen te Har- dinxveld, ofschoon daar toch alles zins reden voor was. De ouders wa ren n.l. uit de voogdij ontzet omdat het ouderlijk huis morele gevaren voor de kinderen opleverde en het niet verantwoord was hen in dat milieu te laten. Zelf werd hij opgevoed in het huis van zijn grootouders, maar hy kon het niet zetten, dat zijn 17-jarige broer een veiliger verblijfplaats had gevonden in het St. Vincentiusge- sticht. Op een Zondag trok hij daar heen en ontvoerde de knaap, die hij, na een bezoek aan de uit haar rech ten ontzette moeder, onderbracht by zijn schoonvader te Hilversum. Voor deze wederrechtelijke ont voering had hij zich gisteren voor de Utr Rechtbank te verantwoor den, waar hij een nogal arrogante houding aannam. Maar deze be daarde wel wat, toen de Officier v. Justitie hem er op wees, dat hij op dezelfde dag der ontvoering eer. bierfuif had aangericht, waarbij aan jeugdige kinderen zoveel ger stenat was geschonken, dat zij als dronkemannen over straat waggel den. „Dat is wel het beste bewijs, dat de familie, waarin u de knaap wilde brengen, absoluut niet deugt", be sloot de Officier en hij requireerde tegen v. d. V. negen maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf. Het vonnis volgt op 30 Maart a.s. 3ia mid dn buA Adv. GRAND: De beste jaren van ons leven (14 j.). 14 en 19.30 u Zo. 13. 16.45 en 20.30 u. CITY: Tarzan overwint (14 jr.). 14.30, 18.45 en 21 u., Zo. 14, 16.15 18.45 en 21 u. 14.30, 18 30 en 21 u.. Zo. 14. 16. 18.30 en 21 u. REMBRANDT: Twee jaar voor de mast. (18 jr) 14.30 en 20 u., Zo. 14. 16.15, 18.45 en 21 u. 17 MAART. Herdenkingsavond Ver. v Vrijz. Herv. 30-jarig bestaan 's Prinsenhof. 20 u. Vergadering en lezing over Oud Amersfoort. RK. Onderwijzers ver. „St Hebuinus". De Wapen roem. 20 u. Plasmaslag Ned. Rode Kruis, Polikliniek. Bergstr. 1922 u 18 MAART Prop. tennisavond films en causerieën 's Prinsenhof 20 u. Openb. verg. EVC Amicitia 20 u. Herhaling „Gesproken brief" CMCL Beekstraat. „STICHTSE HEUVEL": Wo, Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (The New Dutch Swingers). DANCING VAN 'T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur. Zon.mid. 15—18 u. (Orkest „The Rhythm Specials") DANCING d'ORANJEBOOM: Zat., Zon. en Woensd. dansen OPENB. LEESZAAL EN BIBL da gelijks ruilen v. boeken 1417 u. Di. Vrijd avond ook van 1921 uur. Leesz. geopend dageliiks 10 12.30 u. en 1417 u Di. en Vrijd. ook 19—22 uur. If WÊÊËÊÊÈ&m Het eerste heren-elftal dat destijds tegen het Amsterdamse A.H.C. het kam pioenschap van de Ned. Arbeiders Sportbond behaalde ANDRE BAKKER nog een oprichter aan de Bokkeduinen was door de Duitsers grondig vernield inten sief getraind. De resultaten bleven dan ook niet uit. ..Amersfoort" be gon tot de sterkste ploegen van de afdeling te behoren. Bijna kampioen Dit seizoen heeft de handbal groep alle tegenstanders van zich afgeschud. Het eerste herenelftal tal van ..Amersfoort" heeft Zondag a.s. op de Bokkeduinen in de wed strijd tegen de ..Brandweer Am sterdam" reeds aan een gelijk spel voldoende om zich afdelingskam pioen te kunnen noemen. Het tweede damesteam deed het dit seizoen ook uitstekend en werd kampioene van de derde klasse af deling Utrecht. Heel wat bekende figuren op sportgebied heeft „Amersfoort" voortgebracht, te veel om allen te noemen. Onverbrekelijk zijn aan „Amersfoort" verbonden de namen van R. Hogeveen. Alex Steenbeek. P. Voskuilen, A. v. d. Hoeff, Scho- newille. Jo Steenbeek. H. van Zan ten. die Zondag i.l. afscheid heeft genomen wegens vertrek naar Zuid Afrika en dan nog Gerrit Mever. Zonder de anderen te kort te doen moeten enkele spelers en speelsters apart genoemd worden, n.l. Wim van Helsdingen. Jan Cornelissen. Olivier IJzendoorn. Herman van de Hoeff. die allen herhaalde malen voor het Nederlandse elftal NASB werden afgestaan, terwijl de dames mevr. T. SchonewilleRoos en Els Roos enkele malen speelden in dis trictselftallen West Amsterdam. „Amersfoort" telt verder nog ver scheidene jeugdige spelers o.a. J. Brondijk, die het zelfs bracht tot Internationaal. Krachtig bestuur Dan zijn er nog H. v. d. Pol. voor zitter. A. v. d. Hoeff. secretaris, die meer dan 12 jaren bestuurswerk heeft verricht. Jo Arlar als pen ningmeester en tenslotte de vice- voorzitter Co Schonewille. Dit be stuur is een waarborg, dat „Amers foort" ook in de toekomst zal blij ven wat het altijd geweest is: een grote sterke handbalvereniging, die thans meer dan zeven elftallen op de been kan brengen. Vermelding verdient nog dat op 10 Juni a.s. drie spelers, te weten J. Brondijk. Herman van de Hoeff en G. Bobbink uitgenodigd zijn om in Stock holm met «en vertegenwoordi gend elftal van de afdeling Utrecht tegen Zweedse elftal len te snelen, terwijl Els Roos. Lilie Luikel en Jo Baist in het dames-elftal „Utrecht" ziin op gesteld. Op 20 Maart a.s. zal de handbal groep „Amersfoort" een feestavond geven in de Markthal ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan, dat verleden jaar door bijzondere om standigheden niet herdacht kon worden. Personeel benadeelde firma De firma S. uit Den Haag liet in Amersfoort een werk uitvoeren, waarbij zij door haar personeel le lijk werd benadeeld. De 24-jarige vloerenlegger B. M. en de 53-jarige D;V., stucadoor bei den uit Den Haag hadden zich schuldig gemaakt aan diefstal van vloerenspecie en loog, welke zjj voor f 80.- aan de 61-jarige granietwer ker S. R. uit onze gemeente van de hand deden. Terzake van diefstal stond het tweetal dezer dagen voor de Utr. Politierechter, die beiden tot één maand gevangenisstraf veroordeel de. Hun collega, de 27-jarige vloeren legger J. A. de K., wist van het misdrijf af, alhoewel hij er niet aan meegedaan had. Als „zwijggeld" gaven de kameraden hem f 10. waardoor de man zich aan heling schuldig maakte. De Politierechter legde hem f 30 boete op, subs. 15 dagen hechtenis. De vierde man uit het complot, de 61-jarige S. R. alhier, probeerde zich van de domme te houden en zeide niet geweten te hebben, dat de door hem gekochte specie was gestolen. Het hielp hem echter wei nig: de rechter veroordeelde hem tot f 50 boete subs. 25 dagen hech tenis, terwjjl hij ook het betaalde geld voor de specie kwijt is. De door de Niwin georganiseerde Hospitaal-actie, beter bekend on der de naam „Mevrouw Spoor ac tie" voor onze zieke en gewonde militairen in Indonesië, is een groot succes geworden. In korte tijd werd f 400.000.door de Ne derlandse bevolking bijeengebracht. Wil echter deze actie voor 100 aan haar doel beantwoorden, dan is nog f 200.000.meer nodig. Dit is een geweldig bedrag. Wij moeten echter ons volk ervan doordringen, dat het de morele plicht heeft, zijn deel ertoe bij te dragen onze zieken en gewonden ginds de weg naar herstel te helpen effenen. Wij hopen, dat de burgerij van Amersfoort, evenals dit bij de Kerstpakketten-actie het geval was, volle medewerking zal verlenen, om deze actie eveneens te doen slagen. Daartoe zijn coupons verkrijg baar, waarbij de naam van de schenker op de coupon wordt ver meld, terwijl deze bij de geschen ken worden gevoegd. Deze ge schenken bestaan uit radiotoestel len, kleinere attenties voor de zie ken persoonlijk en arbeidsthera- pie. U kunt bij de volgende adres sen terecht: Niwin Secretariaat, Vermeerstraat 128, Rotterdamsche Bankvereniging Amersfoort Giro No. 2952. Pastoor Reijers, Zand 31, Secretariaat Roode Kruis, Korte Beekstraat 2, Kantoor NIBEG, de Bosch Kemperlaan 8 en de heren P. Coops, Jdc, Catslaan 51 en J. Mosterd, Soesterweg 181. 'Aan de Administratie van het „Dagblad voor Amersfoort", Snouckaertlaan 7, Amersfoort. IK VERZOEK MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONNé OP HET „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT" voor: 31 cent per week 4.per kwartaal Naam Straatnaam Woonplaats Datum Itj, die zich nu abonneren, ontvang en tot 1 April de bladen gjratis. Doorhalen wat niet wordt verlangd. Wij vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam en adres ln blok- letters willen Invullen? Accountant beheerde vermogen te eigen bate Tekort van 8 a 9000 gulden De 59-jarige Amersfoorter ac countant H. de K., wie in 1943 door het Beheersinstituut aldaar het be heer van het vermogen van een jeugdige politieke delinquent was opgedragen, heeft van deze ver trouwenspositie lelijk misbruik ge maakt. doordat hij bij zijn financiële manipulaties de grens van het mijn en dijn niet behoorlijk in het oog heeft gehouden en eigen tekorten dekte uit het beheer van 't vreemd vermogen. De malversaties werden eerst in 1946 ontdekt toen de accountant, daartoe geprest door de Justitie, een schriftelijke verantwoording moest afleggen over het door hem verrichte financieel beleid. De reke ning werd overlegd, maar gaf een tekort van ruim acht duizend gul den. Toen de politie wilde ingrijpen om de K. te arresteren, bleek de beheerder spoorloos verdwenen, bo vendien bleek, dat ook zijn overige financiële aangelegenheden geheel in wanorde verkeerden. Na enige maanden werd zijn verblijfplaats te Waalwijk ontdekt en volgde zijn voorgeleiding voor de Officier van Justitie te Utrecht. Gisteren had de K. zich wegens bovengenoemde verduistering voor de Utrechtse Rechtbank te verant woorden, waar hij de verdwijning van het geld uit het beheerde ver mogen toegaf, maar slechts tot een bedrag van f 8100, daaraan toevoe gend, dat hjj het gebeurde niet als verduistering, maar slechts als bruikleen beschouwde, daar hij steeds van plan is geweest het door hem opgenomen geld te restitueren. De Officier van Justitie gispte in een scherp requisitoir het gedrag van verdachte en verweet hem, dat hy het verduisterde bedrag had aangewend voor het aanrichten van pleziertjes en het gebruik van ster ke drank. Eén jaar gev.straf met aftrek van voorarrest, luidde de eis. De advocaat van verdachte, mr. Brandts uit Amsterdam, p'citte ver zachtende omstandigheden en vroeg voor zijn cliënt een gecombineerde straf van vier maanden onvoor waardelijk en acht maanden voor waardelijk. Pleiter betoogde, dat de K., die zich tot voor kort steeds als een fatsoenlijk man gedragen had, door moeilijkheden in zijn huwelijk tot de gewraakte misstap gekomen is en vroeg hem alsnog een kans te geven voor maatschappelijk herstel. Goede kracht op onderwijsgebied In de leeftyd van ruim 64 jaar i9 Maandag te dezer stede plotseling overleden onze stadgenoot de heer H. Wanningen. De overledene ver wierf zich op onderwijsgebied een goede naam. Zijn belangstelling ging vooral uit naar de Handels wetenschappen. Hij was enige tyd verbonden aan het accountantsbu reau WanningenVan den Burg. HZ en PC bezit nu wisselbeker Het door de A.Z. P.C. in het Sportfondsenbad georganiseerde hoofdklasse-tournooi heeft volko men aan de verwachtingen vol daan. De talrijke toeschouwers hebben kunnen genieten van het in velerlei opzichten prachtige spel van de waterpologrootmees ters. Vooral het team van H.Z. P.C. (Den Haag) blonk uit. Aan voerder Stam, die al meer dan 20 internationale wedstrijden achter de rug heeft, bleek de fijnst be snaarde speler van het gehele tournooi te zijn. Rustig verdeelde hij het spel, waarbij hij staaltjes van techniek liet zien, die in één woord af waren. Zijn clubgenoot Frits Ruimschotel deed niet veel voor hem onder, hoewel diens spel veel feller is en fabelachtig zijn uithoudingsvermogen. Cor Braa- sem (Zian), aanvoerder van het Nederlandse zevental, was gister avond, zoals gewoonlijk, op dreef. Meesterlijk is het voortdurend opzwemmen van hem, waardoor hij de tegenpartij telkens weer in de war brengt en daardoor legio kansen schept, waar de voorhoede echter niet altijd 't juiste gebruik van maakt. Jammer was 't dat Zian met twee invallers uitkwam. Voor al het ontbreken van doelverdedi- ger Van Woerkom ontnam het no dige vertrouwen aan de achterhoe de, hetgeen heel goed merkbaar was. Het zevental van 't IJ (Amster dam) was over de gehele linie wat te langzaam en paste meer het uit gesproken twee meter spel toe, waarbij de te weinig beweeglijke midvoor Strijder toch niet de ideale oplossing bleek te zijn. De oud-internationaal Co Kohier, die reeds tijdens de Olympische Spe len van 1928 te Amsterdam in het Nederlandse zevental was opge steld, is, zoals begrijpelijk, op zijn retour, hoewel hij nog zeer bruik baar is door zijn enorme routine Bij het IJ was Smit met zijn for midabel schot, hetgeen menig doelpunt opleverde, de uitblinker. Het komt ons voor, dat oud-inter nationaal Smit in zijn huidige vorm en gezien zijn nog vrij jonge leeftijd, best weer in het nationale team kan worden opgenomen. Het team van HVGB (Haarlem) is een jonge en veelbelovende ploeg met midvoor Rol als uitblinker. Bij de doelverdedigers excelleer den Salomons (HZ PC) en Storm (Het IJ). Ongelooflijk was van beide knapen het hoge opspringen uit het water en opvallend hun beheerste techniek. Nederland be hoeft zich niet ongerust te maken over het ontbreken van goede kee pers op waterpologebied. Tot slot de uitslagen: HZ PC (Den Haag)Zian (Den Haag) 5—3; Het IJ (A'dam)—HV GB (Haarlem) 3—1; HVGB (Haar lem)Zian (Den Haag) 33, door HVG9 met straf worpen, welke 2 maal moesten worden genomen, gewonnen; HZ PC (Den Haag) Het IJ (A'dam) 74. HZ PC (Den Haag) legde be slag op de wisselbeker voor 1948. Het IJ (A'dam) bezette de 2e plaats en HVGB (Haatfem) werd 3. Als tussenwedstrijd werd ge speeld De Robben (Hilversum) AZ PC (heren). De jongens van Jan Stender, die zelf ook mee speelde, brachten ae Groen-Witten een gevoelige 61 nederlaag toe. De voorhoede van AZ PC was slecht en keeper Ter Weel faalde. Slechte parcours maakte lopers "murw Bij de op 16 Maart in Hilversum gehouden Nationale Politieveldloop- kampioenschappen, georganiseerd door de Hilversumse Politiesport- vereniging, behaalde H. Bredewold de eerste prjjs in de veterancnafde- ling over een afstand van 2\'2 km. met een tijd van 9 min. 53.5 sec. A. M. Cornelissen kwam in de veldloop over' 3 V2 km binnen als vyftiende in 14 min. 50 seó. Een zeer slecht parcours maakte de lo pers murw Voetbal Indeling van de beker competitie De indeling van de bekercompe titie, waaraan door HVC, Amsvor- de en APWC wordt deelgenomen en welke op de Tweede Paasdag zal aanvangen, luidt als volgt: HVC, SDW, Vriendenschaar, De Spartaan en Velsen. APWC, Amsvorde, Donar, Actif en De Zebra's. HVC speelt op 29 Maart op Birk- hoven tegen Velsen. terwijl Ams vorde en APWC resp. voetballen te gen Donar en Actif. Oplichter ingerekend De 53-jarige J. R. uit Den Haag die in diverse gemeenten oplichting had gepleegd, o.a. ook in Amers foort, werd door de Apeldoornse politie naar onze stad overgebracht. De man had een fiets verduisterd en uit een lederwarenzaak twee actetassen gestolen. Van 30 Maart t.m. 2 April zal op de Horst te Driebergen de jaarlijkse theologenconferentie worden ge houden. Spiekers zijn prof. dr. Th. L. Haitjema. prof dr. H. de Vos, prof. dr. A. A. v. Ruler, prof. dr. K. H. Miskotte, dr. H Berkhof, prof. dr. P. Kuin en prof. dr. W. Ban ning. Examens Voor het laatst te Amersfoort ge houden examen, uitgaande van dp Erk. Alg. Stenografenbond, slaag den de volgende candidaten: Machineschrijven A: de dames A. A. J. Aberson, H. Boon, T. Gijsbert- se, N. Hofland, S. Jongsma, W. Klein, M. Kuling, C. M, v. Mansvelt, W. Ncderveen, A. Nieuwlapd, G. B. Numan, A. J. A. Pomper, M. H. Veenvliet en E. C. v. Zegveld en de heren Th P. Berens, F. Bieckmann, J. Overeem en F. W. Blanke. Machineschrijven B: de dames C. P. Boerssen (Leusden), C. Jansen, A. E. M. Kroes, G. M. Sandbrink, E. C. Spoel en W. M. Wagcner en de heer J. Wielick. Stenografie Ned. (130 lettcrgr. p. min.): de dames M. Birnbaum, A. M. Braggaar (Hoevelaken), M. J. v. Egdom (Woudenberg), A. J. G. Hildering en W. K. Talen. Aanbesteding In de Staatscourant lezen wij, dat op 25 Maart om 11 uur in het bureau der Genie aan "3e Koningin Wilhelminalaan 21 te Amersfoort zal worden aanbesteed: Het onderhoud van de militaire gebouwen en werken van het infa.'i- terie-kazernement. de Bernhardka- zerne en het militair sanatorium, alsmede de barakkenkampen en de schiet- en oefeningsterreinen te of nabij Amersfoort» gedurende het 2de, 3de en 4de kwartaal 1948. Inlichtingen zullen worden gege ven op 22 Maart van 10 tot 11 uur, in genoemd bureel, alwaar het be stek van 17 Maart 1948 en het pro ces-verbaal van gegeven inlichtin gen van 23 Maart 1948 af ter lezing zullen liggen. (Ingezonden mededeling) HOOFDPIJN KIESPIJN „Welvaartsplan" vóór behoud democratie Henk Gortzak, Amsterdams com munistisch gemeenteraadslid heeft tijdens de eerste buurtvergadering, gehouden in het kader van het „Nationale Welvaartsplan" betoogd, dat „het behoud van onze demo cratische rechten en onze nationale zelfstandigheid elke Nederlander, ook als hij geen communist is, ter harte gaat". Volgens de heer Gort zak zou het werkend volk van Ne derland van oordeel zijn, dat het levensniveau niet langer omlaag mag en dat ook werkend Neder land eisen mag stellen om zijn levensomstandigheden te verbete ren. Het loon der arbeiders zou moeten stijgen en wel tot een peil van tenminste f 50.per week. Een dergelijke maatregel zou zeker niet de financiële positie van Ne derland in gevaar brengen. Ten aanzien van de te nemen maatre gelen tot ondersteuning van het welvaartsplan, gaf spreker te ken nen. dat hierover nadere bijzonder heden bekend zullen worden ge maakt op de conferentie van het „Nationale Welvaartsplan" van 4 April. Bij de ten uitvoerlegging van het welvaartsplan zou de toestand van het Nederlandse volk over de gehe le linie, volgens Henk Gortzak, in democratische zin verbeteren. Ingezonden mededelingen "k Heb één nicht en zes volle neven Schatrijk worden, dal is hun streven. Ik geef daar niet om. En werk me niet krom. Maar zonder TIP kan lk niet leven. Inz Hr M. J Woerden, ontv. 1 fl. TIP Vleesverpakkers staken in Chicago Ondanks een verzoek van presi dent Truman zijn gisteren in Chi cago ongeveer 100.000 vleesver pakkers in staking gegaan. Zij eisen loonsverhoging. Men ver wacht dat deze staking de vlees voorziening in de VS zal halveren en dat de huisvrouwen hogere prij zen voor het vlees zullen moeten betalen. De vlecsvoorraad is voor twee weken gegarandeerd, maar na die tijd zou men tekorten gaan bemerken. Nederland ,gaat Engeland oorlogsschuld betalen Minister Lieftinck en zyn Engel-" se collega sir Stafford Cripps heb ben een overeenkomst getekend, waarbij Nederland zich verplicht, de schuld die het tijdens dc oorlog bij Engeland heeft gemaakt, ten be drage van 45 millioen pond sterling (478.8 millioen gulden) in twintig jaarlijkse termijnen af te betalen. Beurs van New York Dc adspiranten van A.P.W.C. begrepen, dat niet iedere dag hun „grote broer", de linksback J. van der Flier uit het eerste van A.P.W.C., in het huwelijksbootje zal stappen. Zij stelden zich Dinsdagmiddag dan ook op aan de ingang van het stadhuis, waar de gelukkige voetballer met zijn bruidje even voor onze fotograaf poseerde. Zowel hij als zijn kleine sportmakkers hadden plezier in het geval en mej. W. van Boeijcn. die lief en leed met Van der F her gaat delen, was zeer verheugd over zoveel aanhankelijkheid. De belangstelling bleef niet beperkt tot de adspiranten. Vele A.P.W.C.-ers kwamen even kijken ohe hun linksback het ditmaal klaarspeelde, (Archifoto) 15.3 16/3 95". 92% 10ya 10% 10% 10 29 27ya 13 12% rcnni.iv 18% 17% Sout. Pac.r 47% 46 On.Pac. 159% 158 AlLCh. 173% 172 Am.Can. 79 79". Am.Car. 38% 37% A.Smelt. 50 48 A. T.cnT. 148% 148% Am. Tob. 60^ 59% Anac.C. 31% 30% Bethl.S. 1 31% 30% BoelingA 26% 26% Chrysler 54% 53% City B. 37% 37% ConsoL E 21% 21% Douglas 60% 58 Dup7 N. 166 164% Eastm. K 39% 39 Oen.El 32", 32% O cru Mot, 51% 50% 15.3 16/3 Ooodyear 40 39 HudsonM 15% 14% Int.Harv. 84 83% In. Nickel 25% 25 inCI.cnT 12% 11% Kenn.C. 45% 44% Montg VV. 48 47% Pack. M. J 4% 4% Radio C. 9% 8 Rep.St. 23% 34% RcyiuT '37% 37 Scars R. 34% 33% Shell On. 1 30% 30 Socony 15% 15% Stand Br. 23% 23% St.Oil.j j 72 71 Studeb. "1 17% 16% Texas C.$ 53% 52% U. Alrcr. 27% 26% Un. Corp. 2% 2% Un. Fruit 54 51% USRubb. 39 39% US Steel 69% 67% Westing 4 27% 26% Woolw. H 44J4 44% 1Omzet 940.000 Burgerlijke Stand Geboren: Antonius. z. v. J. Hoff en B. W. Steenbeek; Paulus Gerar- dus. z. v. J. J. A van der Vat en T. van Schaik; Irmlna Maria, d. v. J L. A. Casander en G. J. M. Meurs Jan Derk. z. v. M. Schilder en G. van Geer; Hendrik, z.v. J. Buis cn J. G. Veltman; Johan Corr.elis, z. v. W. J. van der Hooft en G. de Mooij. Gehuwd; J. van der Flier en W. van Boeven. Overleden: Cornelis Hendricus Cornelissen. geh. m. C. M. J. Vcr- woert, 53 jr.Christina van Pluren, wed. van H. de Winter, 71 j. Amsterdamse Effectenbeurs 15/3 16/3 16/3 Act. aandelen L-K. Koloniale Bank H8% H6 N. I. H.-bank Ned. H. Mij. A.K.U. aand. 186'/ Bergh's Jurg. 315 v. Berkels pat 136% Calvé Delft Crt 227 Centrale Suiker 230 Fokker 192 Van Gelder 169% K. Nd H.overis 228% Lever Br. 328% 325 Ncd. Ford 388 16 Maart. In het alge meen aspect van de fond- senmarkt kwam heden practisch geen verande ring. Nieuwe feiten met merkbare invloed deden eich niet voor en evenals gisteren eiste de handel in aandelen en claims der Philips fabrieken weer zoveel belangstel ling voor zich op. dat de overige afdelingen een zeer verlaten aanblik toonden, zodat de beurs weer vrij eenzijdig ge oriënteerd was. Weder om bleek het aanbod iets in de meerderheid te zyn, waardoor het koerspeil afbrokkelde en hier en daar zelfs vrij gevoelige verliezen gele den werden, aangezien na de lagere opening de koersen in de daarop volgende tapes nog ver der terugliepen. In de claims Philips bleek heden het aanbod te zijn toegenomen, blijk baar mede doordat thans het buitenlands bezit (dat echter lang niet zo'n grote rol speelt als destijds bij de emissie Kon. Olie) ietwat los komt Bij opening note rend od het verlaagde peil van 578 585 gul den werd daarna nog f 580 betaald op welk peil de claims de markt verlieten. In deze afde ling werd weer behoor lijk veel omgezet 127 - 127% 167% 166— 165% 185% 184% 312% 136 136 190 169 169 223% 232 325 388 Ned. Kabelfabr 320 - 311 Philips filoell. 294 291% 291% Wilton Feyen. 228% 232 D. Petrol. MU 330 - 327% Kon. Petr. Mij. 358% 355% 357% A'dam Rubber 185% 183% 183 Bandar Rubber 155 Dell-Bat. R.M. 129 Oost Java R.M. 90 Serbadjadi S R 91% Holl. Am. Lijn 224% Java-C.-J. Lijn 166 K.N.S.M. 195% Kon. Paketv. 177 Sch Unie Rolt. Lloyd 5t. Mij. Nederl H.V.A. Java Cult. MIJ. Ned. Ind. S U. Ver. Vor5t C M Dcli-Bat. Deli Tabak Senemb. 153% 127 88% 92 223 164 194 173% 196% 194% 193 182% - 194% - 257% 256 114% - 121 59% 183 215 182% 180% 192 254 113% 121% 59 180% 215% 182 Actieve obllg.: 15/3 Ned. '38 (3%) 3 100% dito '47 (3%) 3 98% Ned. '37 3 99 Dollarl. '47 3% 103% NWS 2% 81% Sp. eert. 100 2% 100% N.l. '37 A3 96 Niet-actleve obligaties A'dam I '37 3% •sHage I '37 3% 100% R'dam le en 3e ing. 1937 3% 99% Rdam '38 (3%) 3 Utr. pr. '39 2% Utr. g. II' 37 3% 100»/. Pandbrieven Amst. Hyp. 3% Arnh H (3%) 3 Fr. Gr. H. 3% Grav. Hypb. 3% Ned. Hypb. Vcendam Rott. Hypb. 3% Utr Hypb. 3% West. Hypb. 0% Industr. obllg.: A.K.U. obl. 3% Berghs en J 3% Levers 3% Werkspoor 3% Bt. Ptr MU 3% Kn Ptr. MU 3% Dell Sprw. 3% Ned.-Ind Sp3% 16/3 100% 98% 98% 81% 99"4 100% 96% 96% 96% 99 103 103 ,03H J03,J 103 102% 102% 103'* 103% 1031 99% 100 h9 67 Nlet-act. aand. A'damse B. HU Bank Unie Incasso Rott. Bank Tv/. Bank. Cert. Rott. Bel. Cons Lever 6% c.pr. Gist en Sp. fab. Rott. Dr. Mij. Werksp Serie A Anlem Ned. Ind Gas Internatlo Amst Ball. MIJ Dell Sp. Mij. Ned. Ind. Spw. Voorlopig ge noteerde aand.: Lever 4% c. pr. MIJ Fin. N. H. Vredestcin Ned Walvisv. Zwanenb Org. Prolongatie Amer. fondsen Anaconda Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U S Steel Phillips Shell Union Tidewater Baltimore Pennsylvania 15/3 16/3 169% 168% 242% 168% 189 185 188 188 153 153% 439% 434 375 269% 194% 190 120 119% 199% 200 170 88 73% 32 31% 110 102V* 174 172% 124% 122 206 204 2% 2% 3IV. 96% 113% 53% 25% 46% 24 71 60 31 20% 10 31% 97% 25% 47 23% 71% 60 91% 19 yt 9% 17% Opgericht is met een maatschappelijk kapitaal van f 500.000, verdeeld in 500 aandelen a f 1.000. waarvan 250 aandelen ge plaatst en volgestort, de N.V Allard en Co. te Am sterdam, ten doel hebbend het drijven van de produc- tenhandel, in het bijzonder de import van producten uit Indonesië en Malakka. Blijkens het verslag over 1947 der Kas-vereni- ging N. V. te Amsterdam wijst de winst- en verlies rekening een provisiere kening aan van f 1.373.99.- en een renterekening van f 1.651.155.Er resteert een netto winst van f 809.370 (f 698.803) waar uit een dividend van 5%% (v. j. 5%) zal worden voorgesteld. In de algemene ver gadering van aandeelhou ders der N.V. A'damse Chemische fabriek werden de balans, verlies- en winstrekening over 1947 goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op f 20. voor de aandelen en f 4. voor de certificaten van aandelen.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2