TT Coöperatie Kapitein Fantóme Jv I Wisi u dat UITSTEKEND MAATCORSEÏ VRAAGTEKEN Doe meer tnet (Uw het analgesis middel 7 P'jnen stilt? m WILLEMSE m Nu zaaien betekenl WINST Brandpunten Het is de KRACHT, die het doet! SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd Bollenweek van 18 tot 24 April? P.v.d.A. is vóór de hulppolitie Het adres van de -dichtstbijzijnde Coöperatie verstrekt de „Centrale der Ned. Verbruikscoöperaties", Postbus 6 00 8 r Rotterdam FAMILIEBERICHTEN Ans: De vrouw wordt weer vrouw! I Heb je dat gelezen Willy? Willy: Je bedoelt over die show in het Victoria Hotel in Am sterdam? Ja. rokken 20 cm van de grond, flessenschouders. drie kwart mouwen, taille inge snoerd. Maar ik miste iets. Ans: Kind. je snapt me. Iets over schoenen! Willy: Geen zorgen, wij vragen Brown ol Jone: is of Smith leed aart één van de 7 pijnen. Hij kón niet thuisblijven. Het kwam er toen op aan in de Engelse fabrieken. Hij kreeg dus een analgesis tabletje met een glas water, en wég was de pijn. Dit snel en zacht werkende middel is nu in ons land te krijgen onder w de naam Foracit. Heden overleed plotse ling tot onze grote droef heid onze lieve Man. Va der Behuwd- en Groot vader HENDRIK WANNINGEN in de ouderdom van 64 jaar. Amersfoort. J. Wanningen—Weide. Chicago. T. Koopmans Wanningen T. Koopmans. Haarlem. G. J Wanningen C. M. WanningenAlta. Amsterdam. H J. Wanningen en Kleinkinderen Amersfoort. 15 Maart *4o Regentesselaan 17. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 19 Maart op „Rusthof" te Amers foort te 2 uur n.m. Dat kan, als U al Uw boodschap pen bij de Coöperatie haalt. Dan spaart IJ regelmatig geld uit! Want juist die dingen van elke dag zijn bij de Coöperatie goedkoper. Dat scheelt! En de kwaliteit U weet het wel Natuurlijk laten de leden in hun eigen fabrieken alleen het aller beste maken. Dat is Zelfverzorging Beter - goedkoper. Profiteer daarvan! llSf 1 RHEUMATIEK Foracit lost het urinezuur op. neemt de congestie weg. ontspant de zenu wen. De vlijmende pijn verdwijnt di rect. Na enkele da gen loopt U weer recht op. Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van onze beste Vriend de Heer HENDRIK WANNINGEN tot kort lid van het Accountantsbureau Wanningen-Van der Burg Zijn nagedachtenis zul len wij steeds in hoge ere houden. Fam J. H. van der Burg Amersfoort. 15 Maart '48 Regentesselaan Nr. 14 Keelpijn, Griep 2 Foracltjes In een SSjfi E'as water opgelost I geven een goede antiseptische gorgel drank. Foracit bevor dert de transpiratie, doet de koorts dalen en helpt de snelle verwijdering van het kwaad U bent weer fit. SLUIT U AAN KOOP BIJ DE Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van de Heer H. WANNINGEN. Met eerbied bedenken wij zijn grote persoon lijkheid. hulpvaardigheid en werkkracht Het personeel van Ac countantsbureau Wan ningen Van der Burg Amersfoort. 15 Maart '48 UW ZOLEN STUK? UW HAKKEN SCHEEF? IVtf maken Uw schoenen :.i rétj dag! BEGRAFENIS ONDERNEMING 303j1 S P. H. van Hasclen Bergstraat 27. Tel. 6529 Oudste adres ter stede. SPAAN EN BERTRAM Sigarenfabrieken, Coninckstraat, Amers foort. Aanmelden: Portier. adverteeren 25.000 leden 70 afdelingen Maken schoenen -inde 1393. LEUSDERWEG 27/29 b. d. Overweg. Plaatst een Advertentie haar leden de uit voering van hun laat ste wil; maar doe het ADVERTENTIES Weest zelf Uw groentenman en koopt Uw zaden bij' de crematie uit elke plaats in Nederland; Sunlight Zeep, want in 't Sunlight- sop lost het vuil vanzelf op. Fris en helder komt het goed er uit. Door er voor te zorgen, dat ze althans in de was niet slijten. Gebruik daarom geregeld vraag gratis advies aan den adviseur van het de nabestaanden van alle kosten en be moeiingen Tegen inz. van deze adver tentie als drukwerk aan Hoofdbestuur. Sarphatistr. 41. Amsterdam-C., gratis toezending van volledig prospectus. P- VOOR Langestr. 91. Tel. 4509 Soesterweg 23. Tc koop aangeboden: Een TE HülJR GEVRAAGD goed onderhouden fiets, zon- der banden: z.g.a.n. Schoe- TE KOOP AANGEBODEN nen maat 42) en een regen- - ton Soesterweg 20. 5641 Van particulier ter over name Damast overgordy- nenstof (goudkleur) 10 m, f 4.75 per m.; kanten bed- Droenvrn sprei voor Lits-Jumeaux Te koop aangeb.: Rood- rfcKkUNkLLi Ofc»KAAuD nieuw. Brieven onder No. lederen jasje, maat 40, 55.-. 5628 bur. van dit blad. Zomermantel, naturel, 45.- Gevraagd net dagmeisje, z. p.. Overgangsmantel, grote zelfstandig kunnende wer- Te koop aangeboden ccn orig. Amerik. ruit met bibe- ken. Tijden nader overeen kinderwagen, goed onder- rettc kraag m. 4042. beide te komen Goed loon en houden, prijs ƒ50.Uil-j flanel en zijde voering 55.- goede behandeling. Mevr. driks. Schoolstraat 210. Wou-1 z.p. Groen v. Prinstererl. 13. De Jager. Joh. Bosboom- denberg. 5640 2 x bellen. 5635 straat 21. 5624 Gevaagd werkster voor de Zaterdagmiddag. Slagerij H Verheij. Stationsstr. 24. 5639 Jongeman, oud 22 jaar. biedt zich aan als winkelbediende in kruideniersbedrijf. Een jaar met vak- op de hoogte en verder van goede getuig schriften voorzien. Brieven onder no. 22 aan W. A. Bax, Agent de Veluwe te Voort huizen. 5582 Lerares zoekt ongemeub. of gestoff. kamers, zonder pension met kookgelegen heid. Brieven onder No. 5623 bureau van dit blad. TERSONEEL AANGEB. Verstelnaaister biedt zich aan. pantoffels maken, ook breiwerk en stoppen. Werk bezorgen Woensdagmorgen en Vrijdagmorgen Nieuwe Kerkstraat 37. Nijkerker- WONINGRUIL veen. 5617 Woningruil. Twee kamers. Weduwe 32 jaar. met 2 kin- 3 slaapkamers, keuken, deren zoekt plaatsing als overloop, vliering en schuur huishoudster. Brieven onder voor één-kamerwoning en no. 5638. twee slaapkamers. Brieven onder No. 5626 bureau van dit blad. f door W. Meuldijk LESSEN Voor autorijles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man. Varkenmarkt, Amers- V foort- Tel- 5637- Gedipl. In- 7 structeur. Ook afzonderlijk theorie. 5630 van prachtige stof, eventueel met stevige binnenband tegen sterk verlaagde prijzen kunt U weer bestellen bij onze corsetière. mej. v. Kleef, A'foort SOESTERWEG 528 (gesl. huis). Donderdags van 11.004 00 uur. Binnen drie weken gereed! Vo'ór de start zo'n bord krachtige Hoog- hiemstra's havermout en de wedstrijd is al half gewonnen. Hooghiemstra's haver- moul is licht verteerbaar en beval alle stoffen .die U sterk en volhardend maken. DIVERSEN Psychometrfste (helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 uur nam. en volgens afspr. Aan hetzelfde adres 1 paar damesschoenen te koop. maat 4041. Zuidsingel 10. 5625 VLUGKOKENDE gtpeffcCltonnCt' Jongeman met vaste be trekking zoekt kennisma king met jonge vrouw. We duwe één kind geen be zwaar. Liefst met woning. Brieven onder No. 5627 bur. van dit blad. 597. Ik begon met Lari Kool de wandeling over de zeebodem en het was werkelijk de moeite waard. Brokkelige rotsen schitterden in alle kleu ren van de regenboog, vreemde planten lieten hun twijgen in de trilling van het water deinen en vlugge visjes flitsten boven ons hoofd. Ik begreep nog steeds niet hoe wij konden ademhalen, maar Lari Kool wist het. Hij vertelde hoe er een paar maanden geleden een schip met hars in dezelfde draaikolk gezonken was. als die welke ons naar de bodem zoog. Het water had daardoor een bij zondere samenstelling gekregen op die plaats en vormde om het hoofd van ieder die daar zonk een soort doorzichtige duikerhelm van hars. Ik vond het erg onwaarschijnlijk, maar ik moest het wel geloven, want ik beleefde het zelf! We wandelden een hele tijd en Lari Kool zei dat we naar de hoofd verkeersweg gingen. De vissen onder water hiel den er ook een vaste weg op na. zei hij. maar dat liet ik me niet wijs maken Plotseling bleef Lari Kool staan en zwaaide met zijn duim. Ik begreep het niet, maar toen ik op keek tuimelde ik verschrikt achteruit. Een kolos sale vis gleed met een onverschillig gezicht voorbij en vlak daarop nog een. het was hier druk ver keer. Lari Kool bleef met zijn duim in de hoogte staan en toen er eindelijk 'n reuzen-vis met een vriendelijker snuit kwam. zei hij dat de lift ge. lukt was! Voor ik het wist zat ik achter Lari Kool op de rug van het beest en suisden wc door het water. Het was in mijn hoofd net zo schemerig als in het water boven de bodem en ik mopperde. „Wat een onzin, dat kan toch niet!" „Vriendelijke vriend", zei Lari Kool: „Waarom zou je op het land wel op de rug van een paard cn onder zee niet op de rug van een vis kunnen rijden? Gij zijt niet veel gewend, knaapje." „Ja-ja", bromde ik" „Wat je zegt! Wat heb ik aan dit avontuur. Als ik dit thuis vertel lachen ze me uit en stoppen me in bed met een hoofdpijn-pil. En dan.. waar brengt dat beest ons eigenlijk naar toewat zijn de plannen?" Nylonkousen worden door ons ook keurig en vlug ge repareerd. „Perfect," Utr.- weg 91. Amersfoort. 5575 Een nieuw verhaal in het NIEUWE NUMMER van de Biljartlicfhebbers! Donder dag 18 Maart 7.30 uur speelt bij W. J. Craanen. Hotel-Ca fé „Sport" Leusderweg 109. Tel. 6296, de x Amateur. In ternationaal Hoofdklasse Groot Biljart. Prof D. H. v. Ei meren 500 Car. met voorgift. Daarna schitteren de kunst cn fantasie-stoten en driebandenspel door Prof Valkhof. 5637 Heden is het nieuwe nummer verschenen De KETELBINKIE-KRANT kost slechts f 0.16 per nummer Het nieuwe nummer is heden verkrijgbaar bü de bezorgers Met Pasen nog weinig te zien De bloembollenkwekers \er\vach- ten dat de tulpenweek dit jaar tus sen 18 en 24 April zal vallen en do eigenlijke „bellen-Zondagen" op 18 en 25 April. Deze data staan evenwel niet vast daar aanhoudend koud of ab normaal zacht weer in de komende weken de bollentiii resp. kunnen verlaten of vervroegen. Voor de hyacinthen en narcissen verwacht men een bloeitijd van 11—17 April ivf et Pasen zullen cr slechts wat crocussen en vroege hyacinthen bloeien in de bollenstreek. Hillegom, Llsse cn Sassenheim zullen in de periode van 13--30 April een groot bloemencorso orga niseren. waarvoor grote bnangstei- llng '.vordt verwacht. Stemmen op communisten wordt ontraden Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid heeft in een verga dering in Den Haag zijn instem ming betuigd met de aangekondig de plannen van de regering, inzake dc hulppolitie. Het partijbestuur zal het deelnemen door daarvoor in aanmerking komende leden van de P. v. d. A. t.z.t. met klem aan bevelen. Naar de mening van het partij bestuur wordt, door deze en even tueel nader door de regering te nemen maatregelen, het optreden van de bijzondere vrijwillige land storm of soortgelijke min of meer zelfstandige semi-militaire organen overbodig. Aan de raads- en statenfracties wordt geadviseerd bij voorkomen de vacatures van wethouder, lid van gedeputeerde staten, leden van commissies enz. niet op communis ten te stemmen. Bij het optreden tegenover com munistische leden van vertegen woordigende lichamen, welke leden zoveel mogelijk geïsoleerd dienen te worden, behoort men naar de mening van het partijbestuur, zo lang de C.P.N. een erkende partij is, de geldende regelen nergens ge weld aan te doen, teneinde niet in de methode der volksdemocratie te vervallen. Voorts stelde het partij bestuur met nadruk vast, dat de Partij van de Arbeid haar strijd kracht niet laat verminderen en haar progressief karakter niet laat aantasten, door toe te treden tot een negatief anti-communistisch blok. Zij ziet in *egendeel in een krachtige constructieve politiek, steunend op de programs van de Partij van de Arbeid, de beste waarborg voor succes in de strijd tegen het communisme. Nederlanders die werken voor het Amerikaanse leger in de Ameri kaanse zone van Duitsland zullen hun volledig salaris uitbetaald krij gen ter plaatse van tewerkstelling Deze bepaling treedt deze maand in werking, meldt U. P Distributienieuws De na-uitrciking van bonkaarten 804 vindt plaats te N ij k e r k op Vrijdag 19 Maart a.s. aan zelfver- zorgers van 912.15 uur cn aan niet-zelfvcrzorgers van 24 uur. Bazar Oranjevereniging Vrijdag en Zaterdag a s. telkens 'savonds 7 uur organiseert de Oranje-vereniging in het Vereni gingsgebouw een bazar, waaraan meerdere fraaie prijzen, o.a. een rij wiel verbonden zijn. In de etalage bij de heer G. van Altena kan men een gedeelte der prijzen bewon deren. Militair keert terug Met de „Grote Beer" zal op 22 Maart te Amsterdam aankomen onze plaatsgeonot A. van de Biezen, die zijn militaire plicht in Indonesië hiermede vervuld heeft. Examens Te Rotterdam slaagde mej. G. Dekker voor het diploma coupeuse. Hoogland Wegpiraat veroorzaakt verkeersongeval Hedenmorgen omstreeks half acht gebeurde in de Dorpsstraat in de bocht bij café Schimmel een auto ongeval. Uit de richting Bunschoten na derden met grote snelheid twee ledige zandauto's, welke elkaar in de bocht wilden passeren. Deze bocht geeft geen voldoende uitzicht op de weg. zodat een tegenliggc" met aanhangwagen, uit Groningen, zwaar beladen met mest, geen an dere mogelijkheid bleef dan de uiterste rechter kant van de weg te nemen, waarbij een hekwerk en een provinciepaal werden ver nield. Bovendien kantelde de auto cn werd de mest er uitgeslingerd. Dc wagens kwamen dwars over dc weg te liggen. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Door dit onge val was het op deze weg tamelijke drukke Autoverkeer ernstig ge stagneerd. Het duurde bijna twee uur voor dat het verkeer weer kon doorgaan. De chauffeur van de zandauto, die dit ongeval veroorzaakte is nog niet bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Soest Nikaproba-actie voor onze militairen Er is in Soest een federatie uit de Nlwin, KAtholiek thuisfront, PROlestants thuisfront en de BAnd Nederland-Indië, het NIKAPROBA samengesteld, die zich ten doel stelt het welzijn te verzorgen van onze jongens over zee en verder op verzoek van het gemeentebestuur als demobilsatielichaam zal op tre den. Dc eerste uiting van activiteit is het organiseren van een Kunst en Bonte Avond op Donderdag 8 cn Vrijdag 9 April a.s in het St. Jo- sephgebouw, dat voor dit doel gra tis ter beschikking is gesteld. Een aantal bekende altisten heeft be langeloos medewerking toegezegd. Examens De heer H. J. de Bruin te Soes- terberg, slaagde dezer dagen voor het diploma instructeur van de K.N.A.C. Gevonden voorwerpen Portemonnaie; leesboek; voet-ver- versnellinghandle; geruite sjaal: grijs wollen handschoen; zilveren oorbelletje: rode want; zwarte plu che mof; pak carton; slot met ket ting gebreide muts; twee gulden: handwarmer; duimstok; grijs kin dercolbertjasje: portemonnaie met enig geld; kruisje en entréebewijs; sleutel; glacé handschoen: zwart lederen portemonnaie, inh. 10 gld.; geelfiltcr in etui; bruin lederen rechter herenhandschoen: zonne bril: roodgroene wanten. Inlichtingen aan het politie bureau. Leasden Burgerlijke stand Geboren: Cilia Albertha. d. v. G. Veenendaal en A. Ruiter; Januarius Thcodorus Petrus Visser, z. v. J. J. Visser en J. Boersen: Carla. d. v. K. F. E Brouwer en H. B. de Voogcl Dolf. z. v. H. van Nus en E. A Mooij: Hendrikus Johannes, z van L. Houtveen en G. T. van der Geer. Overleden: Gerrit van Zoercn. oud 83 jaar, wedn. van A. van de Berkt. STOUTEXBURG Geboren: Catharina Margaretha d. v. T. W. van Ruitenbeek en C. E. Derksen; Catharina Maria. d. v. J. van de Brug en G W. van Daat- selaar.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4