I 8 8 tfit Prof. Romme hekelde fel het communisme rPaa.f- cucuS&diétq Wat er in de Raad aan de orde komt BRANDPUNT -g-va*i te 2 rHEE 3 OP Z'N PAASBEST MET SCHOENEN VAN 2 Honderden beluisterden rede van. K. V.P.-fractieleider VROOMsDREESMANN Een warmbloedig N.S.B.-er Salarisherziening gemeentelijk personeel Voor de schoonmaak J.A. Woerdman Plaatst een BRANDPUNT Gemeentelijke DAGBLAD VOOR AMERSFOORT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Dinsdag 23 Maart 1948 STADSNIEUWS Katholiek Amersfoort en een groot deel van de katholieke bevolking uit Amersfoorts omgeving; trokken Maandagavond naar „Amlcltia" oni de rede te beluisteren van de nartyleider der Katholieke Volksparty in de Tweede Kamer, prof. mr. 0. I'. M. Romme. De zaal bleek te klein te zijn om alle belangstellenden te bevatten. Een deel van hen werd, ondergebracht in de loyer, waar men door middel van luidsprekers de rede kon volgen. Velen moesten nog worden teleungesteld. Prof. Romme z.eide, dat het gewenst was enige beschouwingen van meer algemene aard to geven in het verband van de omstandigheden waaronder men deze avond bijeeu was. Hij memoreerde het werk van de commissie voor de grondwetsherziening, die met overgrote meerder heid van stemmen tot overeenstemming was gekomen over het ontwerp. Het beëindigen van haar arbeid sluit net houden van verkiezingen in, die dan ook, volgens prof. Romme, begin Juli zulien worden gehouden. denstanders en grote groepen boe ren) daarvan kunnen profileren. Het khnkt als platte verkiezings propaganda, zo zeide prof. Romme, maar wy moeten er voor zorgen, dat de katholieken de grootste groep in het parlement blijven vor men. Zeker er bestaat verschil tus sen het program van de ICVP en de PvdA, maar dat verschil bestaat ook tussen cle programs der andere parttien. Waar het echter primair Arbeider moet vrij komen van proletarisch kenmerk Hij getuigde voorts van de bijzon dere roeping die de KVP heeft te vervullen in deze na-oorlogse tijd In het stoffelijke zijn wij van vnj ryk tot vrijwel straatarm geworden Onze internationale positie, die zich kenmerkte als een crediteuren-po sitie, is in sterke mate een debiteu ren-positie geworden. In het geeste lijk leven heeft de oorlog zijn diepe sporen getrokken. Hij heeft onbe stemde verlangens doen losbreken. De oorlog heeft de geesten wanke- ler gemaakt voor ideeën, waaraan soms alleen maar de wens naar iels nieuws ten grondslag ligt. Wij heb ben de roeping een rustpunt te zijn in de evolutie. Ik geloof, zo zeide prof. Romme. dat alleen wy be schikken over twee elementen, ener zijds de oude beginselen, anderzijds nieuwe' idealen. Wij staan na de oorlog, zo goed als claarvoor op de oude onverwoestbare grondslag vau beginselen. De heer Romme weidde vervol gens over deze beginselen uit en zeide, dat de Staat zijn doel heeft in de natuurlijke orde van za ken, de Kerk in de bovenna tuurlijke orde. Wat voor het fezinsleven geldt, is ook van oepassing op het staatkundig le ven. Voorts steunt de KVP in haar stryd op de onveranderlijke zede lijke normen van rechtvaardigheid en naastenliefde. Het zijn deze on veranderlijke beginselen, die wy hebben toe te passen op de veran derde omstandigheden. Plicht Het is uw en mijn zedelijke plicht zo zeide prof. Romme ons te laten leiden door deze beginselen. Wjj moeten ze doen doordringen ln onze samenleving, p- - Dc KVP-partijlei- der herinnerde aan i het werk van de i pioniers, die de fi- nanciële gelijkstel ling van het onder wijs verwierven. Deze lijn wordt nu doorgetrokken en met voldoening sprak de heer Romme van het- ProfRommo »een bereikt was voor het bijzonder hoger onderwijs. Ons arbeidsterrein ligt nu elders Het ligt meer in het materiële, zon der dat wij daarbij tot materialisme mogen vervallen. Door de oorlog, met zijn nasleep van armoede en noodzakelijke versobering, is het be lang van het materiële in hoge ma te verscherpt. Prof. Romme herin nerde aan de inhoud van het Qua- dragesimo Anno en het Rerum No varum. De arbeider moet vrij komen van het proletarische kenmerk. Er moet een einde worden ge maakt aan het onchristelijke schandemerk vein de massale bezitloosheid. Daden Tegen de achtergrond van het opdringende communistische ge vaar, aldus de heer Romme, moeten wij daden stellen. Hij noemde in dit verband de arbeid van minister Van der Brink aan de totstandkoming van de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie Voorts moet met kracht worden gewerkt aan 'n ver betering van de kinderbijslagwet, zodat ook de zelfstandigen (mid- Ingezonden mededeling) stadstassen Prima leder In vier kleuren met royale voorzak en OQ 75 ritssluiting Met beugel «3 op aankomt, dat is, de vergelijking tussen het KVP-program en dat der regering. Wy steken de algemene waardering voor het kabinet Beel niet onder stoelen of banken, maar waar nodig, verheffen wij onze stem en vele malen niet zonder succes. Men vraagt mij steeds, zo zeide prof. Romme, of de tegenwoordige verhouding Ir de regering ook voor de toekomst zal gelden. Daar moet ik dan ja en nee op antwoorden. Er moet eerst een stembusuitslag zyn om te weten hoe de stukken staan. De katholieke Kamerfractie heeft er indertijd op gewezen, dat het haar goed zou voorkomen, dat een regering op bredere basis van meer betekenis zou zijn voor 's lands be lang. Prof. Romme zeide, dat het grote nadelige gevolgen zou hebben voor ons land, indien men de grote niet christelyke massa zou onthef fen van regerin<|Sverant\Voordelyk- heid. De KVP zal ook na de verkie zingen slechts te vinden zijn voor een regeringsprogram, waarin zy het progressieve program van haar partij zal terugvinden. Als die strijd slaagt, dan zullen wij een politiek moeten voeren waarop progressieve daden aansluiten. Utopia Tenslotte liet prof. Romme zeer ernstige woorden horen over de ver houding van Nederland tot 't com munisme. Het intense gevaar van het communisme achtte ny niet ge boren met de staatsgreep in Tsje- cho Slowakije. Hij herinnerde aan de woorden van de staatsman Churchill, die in 1946 reeds zeide, dat de aanhangers van het commu nisme hun land zouden willen offe ren aan het communistisch utopia. Wij moeten ons richten naar twee kanten, naar de overheid en naar ons volk. De heer Romme achtte de laatste besluiten van de regering, om tot versterking van de ryks- en gemeentelijke politiemacht over te Noteert V even GRAND: Ali Baba en de 40 rovers 14.30, 18.45 cn 21 u.. Zo. 14. 16.15 1845 en 21 u. (alle lft). CITY: De beste jaren van ons leven (14 j.). 14 en 19.30 u Zo. 13. 16.45 en 20.30 u. REMBRANDT: Op stap (14 jaar) 14.30 en 20 U., Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 23 MAART: Ver. v. Paedagogiek, dhr. M. A. C. Lindeman: „Ouders en Onderwijs". Monopole 20 u Lezing over voetbalspelregels door dhr F. J. van Vien (A'dam) De Vergulde Wagen 19.30 u. A. G. Sociale sectie, lezing dhr C. H. v. Dijk: „Zorg voor ver standelijk misdeelden". Monopole 20 u. 25 MAART. Kruiswijdingsdienst spr ds R M. J. S. Herfkens, zang mej. Pothoven. Wijkgebouw 19.30 u. 2729 MAART. Esperanto-congres Toneelavond DOS. Amicitia 20 u. gaan, zeer belangrijk. Hij pleitte voorts voor een ambtenarenverbod en het uitbannen van elke commu nistische propaganda door de aether. Aan een verbod van de CPN dacht spreker niet. Wy moeten de CPN bij de verkiezingen ver slaan en dat is mogelijk, zo meende prof. Romme, omdat in ons land de niet-Christelyke massa veel duidelijker anti communistisch wordt geleid dan waar ook in Europa. Aan samenwerking met de com munisten in een Nederlandse rege ring denkt niemand en het zal ook niet geschieden. Bij de verkiezingen moeten wij duiilelyk en voor ieder een vaststellen, dat het communis me in Nederland op de terugtocht is. Prof. Romme besloot zijn, her haaldelijk door krachtig applaus onderbroken, rede met ae uitroep „God zij met ons". Rijkseenheid taboe! In een vraag van een der aanwe zigen of het geoorloofd is dat K.V.P.-leden in de leiding zitten van rijkseenheid, antwoordde prof. Romme dat deze vraag eigenlijk met gesteld moest worden aan de fractieleider, maar aan het bestuur der K.V.T?. Niettemin was de heer Romme wel bereid mede te delen dat in het binnenkort samen te stel len verkiezingsprogramma ook pun ten zullen worden opgenomen met de Unie over de unie met Indonesië. Het zal dan. aldus prof. Romme, niet meer mogelijk zijn dat leden van de K.V.P. deel kunnen hebben aan de leiding van rijkseenhcid. Het ligt niet in de bedoeling het lid maatschap van de organisatie voor K.V.P.-lcden onmogelijk te maken. De vergadering stond onder lei ding van de KVP-afdelingsvoorzit- ter, de heer dr. G. L. Muskens, die de belangrijkheid van de bijeen komst toelichtte en prof. Romme inleidde. Hy gaf nog gelegenheid aan de voorzitter van de kring Utrecht der KVP, mr. Bremer, die waarderende woorden sprak over deze leider van de KVP. Bij de aan vang zong men.het le couplet van het Wilhelmus. Het gaat de goede kant op Bij gehouden verkeerscontróle I werden zes personen bekeurd. Leider distributiekantoor' voor het Tribunaal Voor de 5e Kamer van het Utr. Tribunaal verscheen Maandag de gewezen leider van het distributie kantoor alhier, J. W. Buekers, die in 1941 tot de N.S.B. was toegetre den. Voordien was beschuldigde tij den werkloos geweest, had tegen slag in zaken gehad en het lid maatschap) van de partij scheen hem de aangewezen weg om nog een plaats in de maatschappij te bemachtigen. Vol ijver heeft hij de N.S.B. ge diend: hij volgde een cursus voor sociale voorman, was colporteur voor Winterhulp, hing N.S.B.-bil- jetten voor zijn raam enz. Wat het Tribunaal hem echter het meest kwalijk nam is wel, dat Buekers in zijn functie als ambtentaar veel propaganda voor de partij maakte, de ambtenaren aanspoorde om lid te worden en ze daarvoor betere baantjes in het vooruitzicht stelde. Uit het dossier kwam zelfs een brief, die hij schreef om opheffing te verkrijgen van het verbod voor ambtenaren om insignes te dragen. „Ik heb de revers van mijn jas met een grote wolfsangel getooid en niemand heeft daarop aanmer king gemaakt" luidde een gedeelte van het schrijven. Het Tribunaal nam het beschul digde zeer kwalijk, dat hij zijn heil bij de N.S.B. heeft gezocht, maar Buekers was van mening, dat hij voor de Amersfoortse bevolking toch wel iets heeft bereikt. Had hij voor het baantje bedankt, dan zou er zeker iemand in zijn plaats zijn gekomen, die de belangen niet zo goed had behartigd, meende hij te mogen concluderen. De verdediger, mr. van Haren- carspel wees er op, dat zijn cliënt geenszins Duitsgezind was. maar niet heeft ingezien dat hij de Duit se zaak diende. Pleiter verzocht het Tribunaal een voorwaardelijke straf op te leggen. Advies 5 April a.s. Samen een graantje gepikt Om schulden te betalen Het was niet bepaald een klein graantje, maar wel een zak van ca 60 kg, die de fabrieksarbeider H. J. alhier tijdens zijn nachtdienst bij de N.V. Graanhandel en Oliefabriek te Amersfoort wegsleepte. Deze zak gooide hij over de fabrieksmuur, waar hij in handen kwam van zijn vrouw, de 38-jarige J. H.-J., die de buit op een kinderwagen naar huis vervoerde Beiden hadden zich Maandag voor de Utr Politierechter te ver antwoorden, waar zij het ten laste gelegde feit bekenden. Het bleek, dat zij met de verkoop van het graan hun schulden wilden betalen De man heeft nl. een gezin van vier kinderen en verdient niet al te veel. Thans is hij te werk gesteld bij de dump als oppasser van auto-onder delen, hetgeen de Politierechter ta melijk riskant vond voor de onder neming. De zaak werd tenslotte terug verwezen naar de rechter-commis- saris voor het uitbrengen van een rapport over verdachte. Conform de eis werd de vrouw, die al eens eerder veroordeeld was, wegens heling tot twee weken ge vangenisstraf veroordeeld. Veertien dagen voor stelen van een tas Enige maanden geleden kwam de 24-jarige werkster J. J M. v. S. uit Amersfoort in de winkel van de firma M. W.-D. om een en ander te kopen. Haar oog viel op een prachtige boodschappentas van bruin leder en terwijl de juffrouw bezig was haar boodschappen in te pakken, pikte de werkster de tas weg. Voor deze diefstal moest zij zich Maandag in Utrecht voor de Poli tierechter verantwoorden, waar zij drie weken gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen. De Politierechter veroordeelde het meisje tot 14 dagen gevangenis straf. Rijwieldieven ingerekend Twee Amersfoorters, die verleden week een fiets hadden gestolen, werden aangehouden en ln verze kerde bewaring gesteld. De fiets is in beslag genomen. B. en W. schrijven aan de raad dat de minister van Binnenlandse Zaken bezwaar maakt tegen het be sluit van de raad om aan gemeente ambtenaren, die een bezoldiging volgens de gemeentelijke salarisre geling ontvangen als overgangs regeling ter verbetering van hun fi nanciële positie een tijdelijke toela ge van 10% toe te kennen en aan de werklieden die een bezoldiging ge meten volgens de gemeentelijke sa larisregeling een tijdelijke toelage van 2.40 per week voor beide cate gorieën van 1 October 1946 af. De minister heeft medegedeeld, dat toekenning van de 10 tijde lijke toelage voor het secretarie- personeel beperkt dient te blijven tot de functies van referendaris en hoofdcommies en geeft vervolgens aan hoeveel procent de overige toe lagen kunnen bedragen, variërend van 8 tot 2 procent. De minister heeft geen bezwaar tegen de ver hoging van de salarissen der werk lieden. Hetgeen de minister heeft bepaald bevredigt B. en W. geenszins. Het college heeft zich opnieuw tot de minister gewend, doch teneinde de toegekende verhogingen niet nog meer te vertragen, is men inmiddels overgegaan deze uit te betalen. Het is echter nodig dit vast te leggen in een raadsbesluit. In verband hiermede hebben B. en W. aan de raad een aantal ont werpen doen toekomen o.a. Salaris regeling jeugdig personeel in de rang van klerk, salarisregeling amb tenaren met daaraan verbonden de incorporatie van de vastgestelde toelagen en hergroepering van enke le rangen van ambtenaren. Voor jeugdig personeel zullen de sala rissen. blijkens het voorstel bedra gen 960.— tot 1632.— voor de leeftijden van 16 t.m. 22 jaar. Esperantisten wacht goed programma Zoals we reeds berichtten, houdt de Bond van Arbeiders Esperan tisten zjjn 29e landelijk congres op 27, 28 én 29 Maart a.s. te Amers foort in de Markthal. De congressisten verzamelen zich op 27 Maart om 15.30 uur op het Stationsplein en maken daarna een mars door de stad waarbij de muziekvereniging „Hegeraat" me dewerking verleent. De mars eindigt bij het Stadhuis waar Bur gemeester Molendijk de afgevaar digden namens het gemeentebe stuur zal verwelkomen. De bij Eserantisten gebruikelijke „Interfratiga-vespero (verbroede ringsavond) vangt aan om 20 uur. Op Zondag 28 Maart van 1012 uur bezoeken de congressisten on der leiding van hun Amersfoortse vrienden de bezienswaardigheden van Amersfoort, waarna om 12.30 uur de gemeenschappelijke maal tijd wordt genuttigd in de Markt hal. Om 14.15 uur wordt het con gres geopend. Dank zij de medewerking van V.V.V. te Amersfoort kon een boekje in Esperanto worden sa mengesteld. waarin voor de vreem delingen die Amersfoort bezoeken allerlei bijzonderheden betreffen de onze stad zijn vermeld Verbetering financiële po sitie gemeente-personeel? Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Amers foort. welke op Dinsdag 30 Maart 1948 des avonds 7 uur. wordt ge houden. is de volgende agenda op gesteld 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken en mededelingen. 3. Voorstel van B. en W om ingevolge het be paalde in artikel lOlbis, le lid, der Jager-onderwijswet 1920 het gemid deld bedrag vast te stellen, dat over 1947 per leerling aan de openbare scholen voor U.L.O. is uitgegeven. 4. Idem om het bedrag te bepalen dat per leerling voor het openbaar lager onderwijs voor 1948 beschik baar wordt gesteld aan beloning voor vakonderwijzers in de lichame lijke oefening. 5. Voorstel tot vast stelling van de voorschotten aan de schoolbesturen op de vergoeding in gevolge artikel 101 der lager-onder- wijswet 1920 voor het lager onder wijs over het jaar 1948. 6. Idem tot vaststelling van het voorschot op de bijdragen voor 1948 voor de Ko ningin Emmaschool voor chr. bui tengewoon lager onderwijs. 7. Idem om een gedeelte van de kosten van een studieweek voor het onderwij zend personeel der openbare lagere scholen voor rekening van de ge meente te nemen. S. Idem tot vast stelling van het verslag van de ver strekte kleding aan schoolkinderen over het jaar 1947. 9. Voorstel van B. en W. om een crediet te verle nen voor vernieuwing van dc ka mersovens nos. Ill en V aan de gas fabriek. 10 Idem tot het aanbren gen van enige wijzigingen in het raadsbesluit van 3 December 1946 inzake het' gelijktijdig genot van burgerlijke- en militaire beloning van gemeentepersoneel. 11 Idem tot voorlopige vaststelling van de reke ningen centrale keuken 1942 en 1943 en huurverlagingsfonds 1944. 12 Idem tot wijziging van de begro tingen van de centrale Iteuken voor 1942 en 1943. 13 Idem betreffende de oprichting van de „Amersfoortse Sportstichting". 14 Advies van B. en W. naar aanleiding van een adres van een aantal bewoners van de P. Borstraat omtrent de toe stand waarin een der trottoirs ver keert. 15. Voorstel van E. en W. om een crediet te verlenen voor de uit voering van rioleringswerkzaamhe den ten behoeve van het gemeente lijk bouwplan in het Soesterkwar- tier en tot liet ondershands opdra gen van deze werkzaamheden. 1G. Idem om een crediet te verlenen ten behoeve van de restauratic van de walmuren. 17. Idem om een cre diet te verlenen voor de verbetering van het gebouw van de U.L.O. school en van de school voor G L O. aan het Schoollaantje. 18. Idem tot het verlenen van een crediet voor inwendige verbouwing van het „bij gebouw stadhuis" 19. Idem om een crediet te verlenen voor de aan schaffing van een baggerschuit en een baggermolen. 20. Idem tot ver betering van de financiële positie van het gemeentepersoneel. (z.g. 10 21. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de z.g. geïncor poreerde salarisschaal voor de amb tenaren. 22. Idem tot vaststelling van de z. g. geïncorporeerde salaris schaal voor de gemeentewerklieden. 23. Idem tot vaststelling van sa larisregelingen voor jeugdig perso neel in de rang van klerk. 24. Idem tot hergroepering van enkele ran gen van ambtenaren. 25. Idem tot verhoging van de toelage aan ge meente-personeel, dat een eigen rij wiel gebruikt in dienst der gemeen te. 26. Voorstel van B. en W. tot het aanvaarden van een recht van op stal op grond voor de bouw van noodwoningen gebezigd. 27. Idem tot overname van een strook grond aan de Bisschopswe^ van W.G.A.S. Heere. 28. Idem tot het aanvaarden van de erfdienstbaarheid van uit wee. door P. Gouw te vestigen op een strook grond nabij de Kranke- ledenstraat. 29. Reclame brandver zekeringsbelasting 1917. 30. Benoe ming van een hoofd van de open bare school voor G.L.O. no. 8. (Leusderweg). 31. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school voor G.L.O. no. 14 (School laantje). 32. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor G.L.O. no. 6. -(Zonnebloem- straat). Wijdingsvolle dienst in Rem. kerk In het kleine kerkgebouw der Remonstrantse broederschap aan de Herenstraat werd gisteravond een wijdingsdienst gehouden» waarin voorging Dr. R. Miedema. Onderwerp waren de zeven laatste woorden van Jezus gesproken op Golgotha. Missend alle entourage, die de uitvoeringen der Matthaus-passion placht te omgeven, als imposant kerkgebouw, groot koor en orkest, klasse-solisten en een duizend koppige schare, wist het simpele strijkkwartet, dat hier Haydn's muziek bij deze kruiswoorden ver tolkte, toch geheel die sfeer te scheppen, waarin de ziele zich tot hoger niveau voelt opgetrokken en de woorden van de stervende Christus diepe ingang vinden. Liftster oorzaak van aanrijding Een bestuurder van een vracht auto. die ter hoogte van Zon en Schild in de richting Soestcrberg reed. zag een dame staan, die haar hand uitstak De bestuurder stopte en liet de dame instappen. Een achter de vrachtauto rijdende mo torrijder had niet ir. de gaten dat de vrachtauto stopte, met gevolg dat dé motor met berijder die hevig remde, tegen de achterkant van de vrachtauto botste. De motorrijder werd per ziekenauto naar „De Lich tenberg" vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Josina, d v J J van Laar en A M Voskuijlen. Clasina Petronella, d v J B van Culpen en R G Hilhorst. Ingrid, d v J Mispelblom Beijer en M J Sireefkerk. Jan Albertonie, z v J P Retel en A A Broeksma. Jan Gerrit, z v W Vink en A L Wijting. Jan, z v M Leijenhorst en J F van Doorn. Overleden: Engelina Bokker, we duwe van J van Leuverden 83 jr. Maria Catharina Rietbergen, «eh. m. G J Koot 79 jr. Maria Cornelia Moors, weduwe van W M Kooij 73 jr. Wilhelmus Canditus Mohr- mann, weduwnaar van R. van der Veen, 79 jr. Evert Jansen, weduw naar van J. Franken 87 jr. Leen- dert de Jong, weduwnaar van C A Annart 82 jr. TRIBUNAAL-ADVIEZEN Het Utrechts Tribunaal deed uit spraak in de navolgende gevallen: In de zaak Zetten te Soest, ver dacht van collaboratie, werd gead viseerd één jaar internering, waar van zes maanden voorwaardelijk en ontzetting uit de beide kiesrechten. In de zaak Jacob Bok te Soest: internering gelijk aan de vóór-in ternering en ontzetting uit de beide kiesrechten. In de zaak Lureman te Amers foort: bevestiging van het vonnis van de 3e kamer, d.d, 14 October '47. waarbij werd opgelegd een in ternering. gelijk aan de vóór-inter nering, benevens ontzetting uit de beide kiesrechten. In de zaak tegen mej. C J Klu- vers te Amersfoort: internering voor de tijd van 3V£ jaar, met af trek van voorarrest, eindigend 10 November 1948, ontzetting uit de beide kiesrechten en het recht tot het bekleden van openbare ambten. Gevonden voorwerpen Lederen riemen. Zilveren kin- derring. Paar gele nappa dames handschoenen. Wanten en hand schoenen. Bouvier. Br. porth. inh. geld, 7 textielpunten en diploma. Bruin dameshoedje. Auto krik. Armbandje (Franse wapens). Hon denzweep. Armband met robijn tjes. Vulpen in stalen houder. Schrift, Algem. Raad ter bevorde ring van het ziekenfondswezen. Herenrijwiel (Cycle-Flora). Br. portem. inh. (2 nota's van C. v. d. Stort). Band van autoped. Bruine portem. inh. geld en kaartje rij wielstalling. Strijkstok. Zilveren armband met melksteen. Glacé da meshandschoen, bruin. Wie is dc Anti-Christ van de Bijbel? OPENBARE LEZING, Woensdag 24 Maart. 8 uur in het Kerkgebouw der Evang. Luth. Gem. Langêstraat, Amersfoort. Spreker: G. L. A. FABER, pred. uit Leeuwarden. Toegang vrij. Ieder is welkom. Ammonia 15 ct. p. fles Bleekwater 18 ct. p. fles Zoutzuur 25 ct. p. fles Sodawater 25 ct. p. fles Utrechtsestraat 33 Tel. 3626 Ook NU nog graag goed in de kleren Laat ACTIEF U hierbij adviseren Bre.bg haar dus Uw goed En wanneer U dat doet, Zal Actief 't schier als nieuw retour neren. Tel. 6609. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente DINSDAG 30 MAART a.s., des namiddags 7 uur, in vergadering bijeen zal komen. AMERSFOORT, 22 Maart 1948. De Burgemeester voornoemd, Recht gevend op een te plaatsen tegen Schoonmaaktarief in het (Alleen - Koop - Verkoop en Gocderenruil) Gelieve te plaatsen: 1—20 woorden f 1- 21—25 f 1.25 26—30 i. f 1.50 enz. geldig tot Woens dag 14 April 1948 Opgegeven aan: BOEKHANDEL SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT Schenkt Niemetjer's geurige Gaia-Thee en pittige Paarsmerk-Koffie; U kunt Uw boDnen niet beter besteden. Bovendien sparen Uw huisgenoten graag de waarde- punten voor de prachtige vllegtuigplaatjes behorende bij bet interessante Luchtvaart. Album „Vliegende Vleugels". KoFFiENiemeijer»,HEE 'n Juweel van een voorjaarsschoen, met een bijzonder geslaagde versie ring. Vervaardigd Kurkrub- van prima ting. Ook verkrüg- o 2D baar met zool van f. 1 JL. kurkrubber. In de maten 35 t/m 42. 12.®5 Let U eens op de vlotte tong van dit sportieve voorjaarsmodel. Een mo dem schoentje, dat het doet bij Uw nieuwe man- f 1 1 95 telpakje. In de maten 1 1 35 t/m 42. ZONDER BON Deze kloeke, sportieve herenschoen is vervaar digd van eerste klas ma teriaal, keurig van af. werking en prima van pasvorm. Een product van volmaakt vakmun- 4 m 23 schap !Met zool van kurk- rubber of van dubbel dubb. kern- c !i?™leder. In de malen led. zool f. 1 5.25 39 t/m 46. 27 t/m 30 I. 3.25 31 t/m 34 l 3.50 Een schattig kinderzomerschoentje. Luchtig bovenwerk van wit linnen en met kurkrubberzool. Een stevige en .buitengewoon mooie kinderschoen. Zeer solide zool van kernleder of kurkrub ber. Een schoen die er tegen kan! Voor jongens en meisjes. In de Vanaf t. 7. maten 27 t/m 38.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2