EIERLEPELTJES DELFTS BLAUW ,SOL" BRANDPUNTEN BRANDPUNT Contact tussen ouders en school zeer wenselijk Taak van de scheidsrechter geen eenvoudige 20 ct. Eekhoorns schaden de houtstand Zuster Appel spontaan gehuldigd Vrouwen naar buiten, maar eerst naar de markt O.V.W.ers Prachtige Collectie DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 2 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Woensdag 24 Maart 1948 STADSNIEUWS Huiswerk het probleem van de dag Op uitnodiging der afdeling Amersfoort van de Vereniging voor Paedagogiek sprak Dinsdagavond in Hotel „Monopole" de heer M. A C. Lindeman, inspecteur van het l.o. over .Ouders en de school". Zodra het kind, aldus de inleider, het levenslicht aanschouwt, zijn daar drie factoren, die zich met dat kind gaan bezig houden: gezin Kerk en Staat. Uit zijn hulpbehoevendheid groeit de plicht om zich met zijn opvoe ding te bemoeien en uit die plicht groeit ook het recht om dat te doen. Beginnende bij de kleuters stelt spreker de vraag: moet het kind naar een bewaarschool en zo ja, naar welke dan? Men onderscheidt in het .be waarschool", tegenwoordig spreekt men van voorbereidend onderwijs, drie soorten. De fröbelschool waar alles, ook de eenvoudigste handeling, onder leiding geschiedt en niets aan de zelfstandigheid van het kind wordt overgelaten; de Montessorischool, waar het kind geheel vrij is in het kiezen van het speelgoed, doch in het spe len met dat speelgoed aan wetten gebonden is: het Groepswerk, dat zijn groepen van 8 9 kinderen, die naar gege ven opdrachten uit papier of klei, voorwerpen vormen. Een voordeel van de laatste me thode is, dat vaak minder-actieve kinderen hier tot activiteit komen. Dat echter reeds in alle plaatsen de keuze uit de drie genoemde scho len zou mogelijk zijn, is te mooi gesteld. In zijn werk ontmoet spreker somtijds scholen, die nog precies zo zijn als 30 a 40 jaar geleden. Die niet zijn aangepast aan de eisen, die eraan gesteld mogen worden. Bewaarschool Spreker is niet enthousiast voor het zenden van kinderen naar be waarscholen Waar het kind echter alleen is of veel in leeftijd scheelt met de andere kinderen van het ge zin. is het z.i. zeer zeker nodig. Tot nu toe is het voorbereidend onderwijs niet wettelijk verplicht. Dit komt echter heel spoedig. Uiteraard stond de heer Linde man het uitvoerigst stil bij de leer lingen der lagere scholen. Speciaal drie problemen stelt de inleider aan de orde: de keuze; de samenwerking tussen ouders en school; het huiswerk. De keuze be paalt zich in hoofdzaak tussen de openbare en de bijzondere school. Het contact van de ouders met het onderwijzend personeel is van het allergrootste belang. Dit con tact kan men bereiken door ouder avonden - ondercommissies - ouder raden en, niet in de laatste plaats, ook door huisbezoek Het derde en blijkens de op het referaat gevolgde bespreking, ze- Veiling van onroerende goederen In de Dinsdagavond gehouden veiling van onroerende goederen, ten overstaan van notaris H. F. Keetell te Amersfoort werden de navolgende percelen publiek ver kocht: Perceel 1: Het woonhuis met erf aan de Aldegondestraat 72, aan de makelaar Fr. de Feber q.q. voor f 3000.(max. prijs f 4100. Perceel 2: Het woonhuis met schuurtje en erf aan de Spaarne- straat 81, voor de max. prijs van f 4000.aan de huurder de heer H. J. Sesing. Perceel 3: Het winkel- en woon huis met schuur, paardenstal, wa- genloods en erf aan de Kamp 78, na loting aan de Heer D. F. v. d. Brink Jr. voor de max. prijs van f 6000.—. Men zij gewaarschuwd Bij gehouden verkeerscontrole werden veertien overtreders der verkeersregelen gewaarschuwd. Let op het stoplicht Een automobilist, die zich niet stoorde aan het rode stoplicht en doorreed, kreeg een bon. 5a msd da buA Adv. ker niet het minst belangrijke pro bleem, is dat van het huiswerk. Is het werkelijk nodig? De heer Lindeman meent, dat als op de lagere school met meer effeciency gewerkt» werd, het niet nodig zou zijn. Huis werk is een ellende in een ge zin, avond aan avond weer. En als het beslist nodig is, laat men dan alleen dit werk opge ven, waarbij het kind zich kan oefenen in een vak, waarin het reeds enige vaardigheid bezit. In betrekking tot het huiswerk kwam uit de discussie duidelijk naar voren, dat bij de ouders dik wijls de neiging bestaat meer huis werk te verlangen, dan de school opgeeft. Men gaat zelfs soms zo ver de waarde van de school te beoor delen, naar de hoeveelheid opgege ven huiswerk. Meerdere voorlichting van de ouders te dezer zake, is zeer hard nodig. Tenslotte behandelde de heer Lindeman nog in korte trek ken het Middelbaar en Voorberei dend Hoger Onderwijs, en de taak die de ouders hierin hebben. Prof C. A. Mennicke, die de verga dering leidde, bracht nog ter spra ke de selectie van leerlingen en de eisen, die momenteel aan de intel ligentie der jongeren worden gesteld naar zijn inzicht wordt te veel waarde toegekend aan bepaalde di ploma's, terwijl verscheidene an dere factoren, die van grote bete kenis zijn, worden veronachtzaamd. Eikels en beukenootjes bleven uit De fijnsparren in de bossen ron dom Amersfóort zijn de laatste tijd danig geplunderd door de eek hoorns. Dit is niet zozeer te wijten aan de dieren zelf dan wel aan moeder Natuur, die het in de afge lopen herfst aan eiken en beuken onmogelijk maakte voldoende vrucht te dragen. De eekhoorns hebben daardoor niet voldoende wintervoorraad kunnen aanleggen en moesten na verloop van tijd hun toevlucht nemen tot de éénjarige scheutjes van de fijnsparren. De wandelaar die de laatste weken met open ogen door de bossen is ge gaan, zal bemerkt hebben dat de grond onder de sparrebomen met een groene laag van deze scheutjes is bedekt. De knop is er door de hongerige dieren uitgevreten, wat er overbleef gooiden ze op de grond. De vernieling heeft verder nog tot gevolg dat de slapende knoppen geen nieuw voedsel uit de lucht kunnen verzamelen. De bos wachter van ,,De Treek" verzeker de ons echter, dat het hier een be trekkelijk gering aantal bomen be treft. Toch is het te betreuren dat de houtaanwas Nederland zit te springen om hout op deze wijze wordt geschaad. Ook elders in het land met na me in het Gooi heeft men aan den lijve ondervonden dat een goed eikel- en beukenootjesjaar niet alleen voor de lieve jeugd, doch in alle opzichten prettig is De ver nielingen hebben hier in vele ge vallen een aanmerkelijk grotere omvang aangenomen dan in onze directe omgeving. In een wedstrijd moet positieve wil om te slagen" voorop staan Onder auspiciën van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheids rechters „Groep Amersfoort" hield de heer F. J. van Veen uit Amster dam' een causerie over voetbalspel regels voor scheidsrechters. De heer Van Veen bracht een 3ü-tal leiders van wedstrijden in kennis met zijn visie op de psycho logie van het scheidsrechter- en jeugd wezen. De taak van de scheidsrechter en de toepassing van de spelregels is buitengewoon belangrijk, aldus de heer Van Veen. Een scheidsrech terlijke functie is bij een goede sportbeoefening nu eenmaal nood zakelijk. In heel onze voetbalsfeer ligt de sportgemeenschap veran kerd in discipline, zelfbeheersing, zelfvertrouwen en zelfcritiek. Bij elke wedstrijd moet ,,cle positieve wil om te slagen" vooropstaan. De heer Van Veen achtte het noodzakelijk dat een leider van een wedstrijd, die staat tussen de jonge mensen om aan hen de juiste waarde van de sport te leren toekennen, een volledige kennis van de spelregels, aanleg, tact, aan- passings- en snel reactiever mogen moet hebben om een wedstrijd te doen verlopen als een zuivere ontspanning en een sportief genoegen. Ook gaf de heer Van Veen enke le aanwijzingen hoe de fluitisten moeten handelen bij de invoering van de indirecte vrije schop, bij het verkeerd ingooien van een „out-bal", bij het onsportieve en ongeoorloofde aanvallen van een tegenstander en bij het toestaan van invallers. Na de pauze werden de scheidsrechters en belangstel lenden in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. De heer Van Veen, die tot een der belangrijkste scheidsrechters van ons land behoort, gaf aan velen de raad om tijdens een wedstrijd een spelregelboekje mee te nemen en dit eventueel in moeilijke ge vallen te raadplegen. Aan het eind van zijn boeiend betoog zeide de heer Van Veen, dat de hoge waarden van het spel en in de sport in het algemeen verlo ren gaan door de onvoldoende geestelijke en lichamelijke voorbe reiding. Een onbaatzuchtige hou ding, een zich volkomen inleven in de gedachtensfeer van de spelers en vooral bij de jeugdige sportbe oefenaars, welke laatsten vooral in de puberteitsjaren een zeer moei lijke tijd doormaken, een positieve wil om te slagen en een juist in grijpen van de scheidsrechter en de jeugdleider kunnen in sterke mate bijdragen tot het doel, onze voetballers te helpen leiden tot de doelbewuste, karaktervaste man nen, Predikbeurten Goede Vrijdag Geref. Kerk. L. Vrouwestr. 19.30 uur ds. D. A. Zijlstra. Geref. Kerk (art. 31) Zuidsingel 19.30 uur dienst. Geref. Gem. (Stovestr.) 19 uur leesdienst. Luth. Kerk geen dienst. Doopsgez. Gem. 19.30 ds. S. Gos- ses Gzn. (Avondmaal). Vrije Ev. Gem. 19.30 uur dhr. Baars (A'dam) Havik. Herv. Kerk St. Joriskerk 10 uur ds. Blok. Bed. H. Avondmaal. 7.30 uur ds. Vermaas. Bed. H. Avond maal en Dankzegging. Nieuwe kerk 7 uur ds. Gerrit sen. Bed. H. Avondmaal en Dank zegging. Emma-kerk 7.30 uur ds. Kool haas. Bed. H. Avondmaal en Dank zegging. Gymnasium 7.30 uur ds. Braak man. Bed. H. Avondmaal. Rusthuis „De Lichtenberg" 10.30 uur ds. Gerritsen. Bediening H. Avondmaal. Jongerendiensten. Kerk (Appel weg) 7 uur de Heer M. Germans. Wijkgebouw 7 uur de Heer C. Vos. Gebouw Immanuel 10.30 uur. Jeugdhuis 7 uur Herm. Bijvank. LEUSDEN. 6.30 uur ds. Hofstede Bed. H. Avondmaal. Passagierslijsten Bij onze administratie liggen de passagierslijsten van de „Willem Buys" en „Kota Gedeh" ter inzage. Aankomst resp. 2 April en 10 April te Rotterdam. Burgerlijke Stand Geboren: Marinus, z v J van Eeden en E. Snijders. Maria, d v I. Nijeboer en W. Soetendal. Adria- nus Gerardus, z v G Snijders en A van der Kuilen. Gehuwd: W A Meulblok en B. Akkermans. M Punt en G van de Steeg. Overleden: Elce Tom Spencer, geh. m L J T Sinnege 54 j. Steven van Diermen, geh. m J -an den Born 56 j. Soest In arrest Wegens het verkopen van frau duleus vlees, werd in arrest ge steld J. S. te Soest. Ook werd A. v. 't K. in arrest gesteld, daar zij een opgelegde boete niet had voldaan. Predikbeurten Goede Vrijdag Ned. Herv. Kerken. Oude kerk 10 uur Ds. Verkerk. 5 uur Ds. D. v. Krugten. In beide diensten be diening H. Avondmaal. Emma- kerk 10 uur Ds. E. Groene veld. 5 uur Ds. Verkerk. In beide dien sten bediening H. Avondmaal. Hees. 10 uur Ds. D. van Krugten. Zonnegloren. 10 uur Ds. J. F. H. Remme uit Amsterdam. Evangelisatiesamenkomsten: Hees. Goede Vrijdag 7.30 uur Spreker de heer S. van Gorkum, met medewerking van het Evange lisatie-zangkoor. Geref. Kerken. Julianakerk 7.30 uur Ds. A. Brouwer. Wilhelmi- nakerk 7.30 uur Ds. H. v d. Berg. Geref. Kerk. Gebouw „Reho- both", Buntweg, 6.30 uur. Ds. J. Waagmeester van Baarn. Chr. Geref. Kerk 7.30 uur Ds. L. de Bruijne. Geref. Gemeente. Klei ne Rembrandtlaan 7 uur leesdienst Ver. Vrijz. Godsd. (N.P.B.) Gebouw „Religie en Kunst", Rem brandtlaan 7.30 uur Mej. Jolles. Leusden Burgerlijke stand 14 t.m. 20 Maart Geboren: Johannes Jozef, zoen van A. van den Berg en van H van der Heiden. Franciscus, zoon van W P Kraaikamp en J S Swanink. Hoevelaken Brand in autocabine Op het kruispunt te Hoevelaken ontstond in de cabine van een vrachtauto van het aannemersbe drijf D. V. te Den Haag, door on bekende oorzaak een begin van brand. Dank zij het snelle optreden van de chauffeur was het vuur spoedig gedoofd en bleef de scha de zeer beperkt. „Excelsior" naar turnfeest Naar wij vernemen zal de turn vereniging „Excelsior" te Hoevela ken op Tweede Pinksterdag deel nemen aan het turnfeest, dat ter gelegenheid van het 80-jarig be staan van het KNGV te Arnhem wordt gehouden. Aan dit feest zal worden deelgenomen door Zwitser se, Franse, Deense en Belgische turners (sters). Ouderavond Chr. School In .een lokaal der Chr. School te Hoevelaken werd Dinsdagavond een druk bezochte ouderavond ge houden die geopend werd door dr. J van Amstel. Door een kinderkoor o.l.v. de heer W. de Vries werd een twee tal liederen gezongen. De heer J. van Maanen had tot onderwerp: „Wat zoekt gij voor uw kind", hiermede de beroepskeuze behan delende. G. van Donselaar hield een voordracht. Het woord, werd voorts gevoerd door de afgevaar digden van het Stoulenburgs^ schoolbestuur en door de heer G. Timmerman namens de Chr. Kleu terschool te Hoevelaken. He overige deel van de avond weird gevuld met zang en declama tie. De heer J. Hommerson dankte tenslotte de aanwezigen voor hun opkomst. Predikbeurten Goede Vrijdag Ned. Herv. Kerk. 7 uur: ds. J. v. Amstel. Hoogland Distributiekantoor gesloten In verband met Goede Vrijdag zal het Distributiekantoor te Hoog land op Vrijdag 26 Maart voor het publiek gesloten zijn. Predikbeurten Goede Vrijdag Ned. Herv. Kérk. Den Ham. 7 u. ds. O. S. Jellema. Heilig Avond maal. EEN TIP VOOR DE PAASDAGEN Verwaarloosde voeten verdrijven Uw vreugde Noteert U even GRAND: Ali Baba en de 40 rovers 14.30, 18.45 en 21 u., Zo. 14, 16.15 1845 en 21 u. (alle lft). CITY: De beste jaren van ons leven <14 j.). 14 en 19.30 u Zo. 13, 16.45 en 20.30 u. REMBRANDT: Op stap (14 jaar) 14.30 en 20 u., Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 25 MAART. Kruiswijdingsdienst spr ds R. M. J. S. Herfkens, zang mej. Pothoven. Wijkgebouw 19.30 u. Ouderavond Pallas Atheneschool spr. dhr. P. Eikeboom: „De waar de van de handenarbeid" en dhr H. Lohuis demonstr. MT Mensen dieck Cesar, 20 u. 2729 MAART. Esperanto-congres Toneelavond DOS. Amicitia 20 u. 28 MAART: Nat Veldloop-kampi oenschappen. 30 MAART: Voordrachtavond Char lotte Kohier. Amicitia, 20 u. 31 MAART: Kath. Amersfoort, Frits Bouwmeester, Amicitia, 20 u. „STICHTSE HEUVEL": Wo, Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (The New Dutch Swingers). DANCING VAN T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur. Zon.mid. 1518 u. (Orkest „The Rhythm Specials") DANCING d'ORANJEBOOM: Zat., Zon. en Woensd. dansen ©PENB. LEESZAAL EN BIBL da gelijks ruilen v. boeken 1417 u. Di. Vrijd avond ook van 19—21 uur. Leesz. geopend dagelijks 10 —12.30 u. en 1417 u Di. en Vrijd. ook 19—22 uur. TENTOONSTELLING „De Roman tiek" expositie van 19e eeuwse schilderijen. St. Pieter en Blok landsgasthuis. Geopend 1012, 1417 u Zo. 1416 u. Voor groepen 's avonds, gelieve aan te vragen bij de suppoost. Koperen jubileum bij G.G. en G.D. De schoolverr,eegster Zr. Appel vierde op 23 Maart j.l. haar kope ren jubileum. Het is bij de ge meente niet de gewoonte om een twaalf-en-een-half jarig jubileum officieel te vieren. Daarom heeft het personeel van de G.G. en G.D. de viering in intieme kring voor bereid. Zuster Appel, bekend als geen ander met de Amersfoortse jeugd, is wellicht de enige die alle twaalfduizend scholieren, zowel van de kleuter-, de lagere, als de middelbare school bij naam en toe naam kent. In de uitzending van zwakke kinderen naar vacantieko- lonies heeft zij een belangrijk aan deel. Trouwens zij houdt zich met vrijwel alle takken der kinderhy- giëne bezig. Te midden vón het ge- het personeel werd Zr. Appel toe gesproken door de artsen Ekker en v. d. Hooft, die dankbaar gewag maakten van het vele goede dat zij gedurende twaalf-en-een-half jaar gedaan heeft ten behoeve van de Amersfoortse jeugd. Na deze korte plechtigheid dankte de jubilaresse ontroerd. Zij ontving een stoffelijk blijk van waardering. Het was een aardig moment toen de deur werd open gezet en een grote groep kleuters op cle gang Zr. Appel een feest lied toezong. Het bestuur van het centrale genootschap voor kinder uitzending, vertegenwoordigers van voogdijraad, Pro Juventute, kin dertehuizen en een groot aantal hoofden van scholen, onderwijzers en onderwijzeressen van alle Amersfoortse scholen gaven blijk van belangstelling. Zij allen bra?h- ten een schat van bloemen mede. 's Avonds werd Zr. Appel door de wethouder van onderwijs en ge neeskundige dienst, de heer A. J. Pietermann, die 's middags door ambtsbezigheden was verhinderd de receptie bij te wonen, aan huis in hartelijke bewoordingen gefeli citeerd. LANGESTRAAT 78 Schoen- en voetverzorger Het verhaal gaat dat de burgemees ter van Amsterdam eens een rondgang maakte door een Tehuis voor ouden van dagen. Nu wilde het toeval dat een der alleroudste vrouwtjes als we ons goed herinneren was ze 95 jaar - juist op die dag jarig was. Toen Zijne Edelachtbare vroeg wat ze nu eigenlijk het liefst op haar verjaardag zou wil- len hebben aarzelde het oudje geen ogenblik en zei: „Hè, burgemeester. Weet je wat tk nou wel er eis zou wil- len? Een week écht met vacantieDe historie vermeldt niet of de jarige in' derdaad met vacantie is gegaan. Dat doet er ook niet toe. Wc halen dit ge' beuren alleen maar eens aan om te illu streren hoe vacantie in het verleden nog lang geen gemeengoed was en er de aandacht op te vestigen dat dat van daag de dag nog niet veel is veran derd. De tijden zijn duur en de geringe verdiensten maken het aan velen onmo gelijk echt met vacantie te gaan. Moe der de vrouw, die zich een. jaar lang uitslooft voor haar gezin, doet wat ze kan! Een wandelingetje met een glaasje „prikkel" in een speeltuin, soms de ver moeiende klim van 364 treden de Lan ge Jan op. Hier blijft het voor velen bij. „Daar moet verandering in komen" hebben een paar Amccsfoorters gezegd: „Wij gaan geld inzamelen. Wij gaan een Vrouwen Vacantie Markt in de Markthal organiseren en van de op brengst sturen we 120 Amersfoortse vrouwen voor een hele week met va cantie naar het prachtige Tehuis de Pietersbergin Oosterbeek. Het is niet bij praten gebleven en Woensdag 1 April a.s. zal de V.V.M. reeds door burgemeester Molendijk in de Markthal worden geopendDe markt draagt het karakter van een uit de kluiten gewassen fcancy fair en be staat in hoofdzaak uit een bonte rij van attracties, winkeltjes, waar aanlokkelij ke koopwaar ligt uitgestald, snoepten- ten, rad van Avontuur en een grote prijsvraag .JHet mysterie der 13 moe dersEn de voornaamste attractie in de smaakvol versierde Markthal zal zijn de folterkamer, waar ieder Amers- foorter zijn kennis kan gaan spuien bij een aantal dames die hem een bijzon der soort hersengymnastiek zullen voor zetten. Apropos, op dat mysterie ko men we nog nader terug. Want myste rieus lijkt het ons wel te zijn 4 Vuurwerk door ruit geworpen Een bewoner aan de Utrechtse- weg deed aangifte van ontploffing van een projectiel in zijn woning. Bij onderzoek bleek dat een stuk vuurwerk door de ruit van de voorkamer was geworpen. De ge broken ruit zal door hem of haar die de „aardigheid" heeft gehad om het ding naar binnen te wer pen, vergoed moeten worden. PARTIJRAAD DER K.V.P. De partijraad der Katholieke Volkspartij zal op Zaterdag 3 April a.5. des morgens in het Jaarbeurs restaurant (grote zaal) te Utrecht zijn zevende vergadering houden. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot vereenvoudiging van het stembiljet voor de groslijststem ming voor de verkiezing 1948 van candidaten voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in afwijking van het in art. 22 van het „kies reglement" bepaalde, en vaststel ling van het verkiezingsmanifest der Katholieke .Volkspartij, EIERVERF, 6 kleuren i. doosje 30 ct. P AASLOPERS, aardig voor kinderen 19 ct. PAASKAARTEN m. postzegel v. 2 ct. 10 ct. Alléén: Goedkoope Winkel Utrechtsestraat 8, Telef. 5184 In Communie Geschenken zijn wij zeer ruim gesorteerd Ziet speciale étalage VRIJDAG a.s. om 2 uur zal in Hotel Markzicht spre ken de heer JüCH van Apeldoorn over het onder werp: „O.V.W.ERS IN ééN VERBAND". Opkomst dringend gewenst. ONTVANGEN VAZEN DEKSELPULLEN ASBAKKEN BONBONDOZEN BONBONSCHAALTJES WANDBORDEN enz. ZIE DE ETALAGE 0ttOMERlGE UEPDF- OAVER6KO &L*Cêé woorden f 1.50 3 x achtereenvolgens elk woord meer 0.10 per plaatsing extra TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevr.: in prima staat zijnde jongensfiets 13 a 14 jaar, z. b. liefst met wielen 2x1^. Br. met prijs aaii W. Hodzelmans, Aster straat 10. 5783 TE KOOP AANGEBODEN Singer trapnaaimachine te koop aangeboden in goede staat. Langestraat 17. 5784 Prima stofzuiger, zo goed als nieuw. Buys Ballot- straat 27. 5785 Te koop aangeb.: Uitge breide vooroorlogse grote electr. trein met wissels, tevens v. o. vliegende hol- lander. Te bevragen, Mevr. Holt, Postweg 43. Putten. Gld. 5790 Te koop aangeb.: 1 compl. damesfiets eventueel ruilen voor meisjesfiets en z.g.a.n. pitrieten wieg. Billiton- straat 28. 5788 Te koop aangeboden: Voor liefhebbers. Wit Winedahle, 2 hennen, 1 haan (kriel) be kroond, Holl. hoen, Zilver- pel, 2 hennen, 1 haan, aan de leg, nachthok en rennen. RECHTSCHEWEO 36-58 I Van Bemmelstraat 69. 5786 Tc koop m goede staat zijn de electrische wasmachine met wringer. Br. onder No. 5787, bur. van dit blad. Te koop z. g. a. n. beige tweeling-kinderwagen 60.-. Oude Soesterweg 146, 's av. na 7 uur. 5753 Te koop een goed onder houden kinderwagen. Leen» dert Nicasiusstraat 14. 5771 Te koop z.g.a.n. blauwe wintermantel met bont, maat 4042 f 40.een wit te bruidsjapon met aparte sleep, maat 4042 f 65.en zwart pak met fantasie broek, grote maat f 50. Dollardstraat 188. Bij voor keur 's avonds vóór half 8. 5772 Te koop wegens plaatsge brek solide bankstel ƒ350.-; 2 p. eiken ledikant m. 3. d. matras 80.-; handnaaima chine ƒ30.-; 2 stro-matras sen 5.-; 1 petroleumstel 3 p. 6.-. Muurhuizen 37 b. 5757 Een kinderwieg; trouw japon maat 50. Alles in zeer goede staat. Brieven onder No. 5773 bur. van dit blad. Solido ©iken huiokamnr ter overname aangeboden. Te bevragen 's avonds 78 't Stort Zuid 5798 Prima handiiaaimachine te koop. Spaarnestraat 81, na 7 uur, (2 x bellen). 5801 PERSONEEL GEVRAAGD Zusters Hoogterp en Schenk vragen zo spoedig mogelijk flinke daghulp in huishou ding. Aanmelden tussen 18 en 19 uur Voltastraat 23. Gevraagd tegen 1 of 15 April aank. 2e meisje, in tern. Overig pers. aanw. Mevr. v. Dam, Nassaulaan 22. Tel 3886. 5756 Terstond gevraagd: een flinke winkeljuffrouw boven 20 jaar in confectiezaak. Goede verkoopster, in 3taat zelfstandig op te treden. Brieven No. 617 „de Veluwe" kantoor Harderwijk. Mevr. Kaldenberg vraagt wegens huw. der tegenw. eenv. dagmeisje van 87 uur, ongev. 25 j. P.G. Aanm. B.W. Laan 3, 's avonds 8 u. WONINGRUIL Woningruil. Ged. woning te Putten bev. 1 gr. zitk., 2 slaapkamers met gebruik van keuken voor woongele genheid te Amersfoort. Br. A. Mazier, Garderenseweg 80a, Putten. 5789 Wie Wil gvoo.4 U huis, bij bos en zee (Den Haag) ruilen voor huis in Amersfoort? Br. onder no. 5755, bur. van dit blad. LESSEN Voor autorijles A. v. Nie, Inlichtingen Lissone -Linde man, Varkensmarkt, Amers foort, Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 5792 SPORT Tennispark „Volta". Ten nisclub vraagt leden. Voor ongeoefenden aparte speel tijden. Nog enkele banen te huur, ook per uur. Inl. Gal- vanistraat 7. 5754 DIVERSEN Huiseigenaren: een bekend Schildersbedrijf kan nog enig binnen- en buitenwerk aannemen. Br. onder No. 5752, bur. van dit blad. Gevraagd: enige amateurs voor oprichting van ama teurs-band. Br. met opgave van instrument No. 618 „de Veluwe" Kantoor Harder wijk. 5794 Zonder punten ontvangen. Een grote sortering van 2000 stuks bustehouders, als voor de oorlog weer on ze bekende prettig pasvorm. Corsetten ook naar maat. In spoedgevallen binnen 8 dagen gereed 6 punten. Cor setten- en Tricotagehuis Plantsoen W. 11, tel. 6220, Amersfoort. 5797 ONDANKS DE ENORME DRUKTE in de schoenmakerij, komen Uw schoenen op tijd voor Pasen thuis, en dan gelijmde kernlederen zolen met garantie tegen loslaten. uw schoenen repareert Alleen L. Bergstraat 26 Tel. 3686 't Is vakwerk zoals Recht gevend op een te plaatsen tegen Schoonmaaktarief in het DAGBLAD VOOR AMERSFOORT (Alleen - Koop - Verkoop en Goederenruil) Gelieve te plaatsen: 1—20 woorden f 1 21—25 f 1.25 26—30 f 1.50 enz. geldig tot Woens dag 14 April 1948 Opgegeven aan: BOEKHANDEL BEZORGER SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2