Paasmaandag krachtmeting voor athleten re. „Neptunus" is op weg naar Denemarken Parade van de Grenadiers Voetbal tijdens de Paasdagen Schoolvoetbal op „Birkhoven" Wordt v. d. Meiden kampioen? Predikbeurten VAN NIEUWK 'k En hoore U nog niet, O nachtegale $a msd ds buA I Kerknieuws Toch een gift! 2 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Zaterdag 27 Maart 1948 STADSNIEUWS Slijkhuis, De Ruyter en Lataster verschijnen aan de start Dat de Amersfoortse Atletiekvereniging bijzonder goed aangeschre ven staat in het organiseren van wedstrijden, blijkt uit het feit, dat haar wederom de organisatie van de Nederlandse Veldloopkampioen schappen werd opgedragen. Het aantal deelnemers, dat de 350 ruim is overschreden, hetgeen wel als een unicum op Nederlandse athletiek- wedstnjden mag worden beschouwd, is eveneens een bewijs hiervoor. Uit geheel ons land hebben de deelnemers zich gemeld. De strijd zal in de verschillende klassen fel zijn. AAV organiseert Nat. veldloop Evenals vorig jaar heeft A.A.V ook nu weer de schitterende om geving van Birkhoven hiervoor ge kozen. Het parcours is zodanig uit gezet, dat de loop grotendeels* door het publiek kan worden gevolgd. De beste Nederlandse athleten zullen Tweede Paasdag op de 5 km klasse A, hun krachten meten, waarbij Slijkhuis, die tot de drie beste lange afstandlopers ter wereld behoort, wel de zege zal behalen en daarmee de wisselbeker van de firma Noack. Achter hem zullen Frits d Ruyter en Lataster een felle strijd voeren en wie van deze twee de sterkste zal zijn is een open vraag. De Fries Walstra en de jeug dige Hilversummer Kist, die 3e werd in de Maple Leaf te Hilver sum zullen zich in dit milieu ook geducht weren. Niet minder dan 90 cracks, ook reeds een zeldzaam heid, zullen aan de start verschij nen, waarvan de eerstgenoemde drie do Nederlandse kleuren op de aanstaande Olympische Spelen zul len gaan hoog houden. Het zal de Amersfoortse sportliefhebbers niet vaak meer gegeven zijn deze athle ten in een bij uitstek eerlijke en prachtige sport te bewonderen. A.A.V. heeft hierbij wel het geluk dat het neusje van de zalm op ath- letiekgebied aan de start verschijnt. In deze klasse Wordt de vereniging met de drie best geplaatste lopers clubkampioen van Nederland en is daarmee voor een jaar in het bezit van de grote Erdal-wisselbeker. De strijd zal hierbij wel in hoofdzaak gaan tussen A.A.C. en A.V. '23, beide uit Amsterdam, terwijl A.V.O.N. uit Heerlen ook niet ge heel kansloos is. De winnaar van 1947. Hellas uit Utrecht, is echter wel kansloos. In de 3! km klasse C en D voor K.N.A.U.-leden en veteranen star ten resp. de A.A.V.-leden Heins en Strutjens, waarbij laatstgenoemde zeker geen slecht figuur zal maken. In de D klasse komt onder meer ook uit de bekende schaatsenrijder Jan Langendijk voor de vereniging D.E.M. uit Beverwijk. De V.V.V.- wisselbeker werd reeds 2 maal ach tereen door D.E.M. gewonnen, zodat het thans definitief bezit kan wor den. In de 3Vi Ion voor niet-K.N.A.U— Op 14 April 1948 zal te Amers foort een parade worden gehouden door het in opleiding zijnde bataljon Grenadiers. Des morgens om 10.00 uur zullen de troepen voor inspectie staan opgesteld op het voorterrein der Infanteriekazernes aan.de Leusder- weg. Na afloop der plechtigheid vindt om 11.00 uur een défilé plaats langs de Utrechtseweg nabij restaurant „de Witte". In aansluiting op dit défilé zal het bataljon een mars door de stad maken langs de volgende route: Utrechtsestraat, Varkensmarkt, Westsingel, 't Zand, Weverssingel, Langestraat, Varkensmarkt, Arri- hemsestraat, Arnhemseweg, Julia- naplein, Leusderweg, kazerne. De muzikale opluistering ge schiedt door de Koninklijke Mili taire Kapel onder leiding van de kapitein Rocus van IJperen. Noteert U even GRAND: Deanna Durbin: Decause of him 14.30, 18.45 en 21 u.. Zo. 14. 16-15, 18.45 en 21 u. (alle leeft.). CITY: Bij de Marine. 14.30, 18.45 en 21 u. Zo. 14. 16.15, 18.45 en 21 u. REMBRANDT: De ruwe Bascomb. (14 j.). 14.30 en 20 u„ Zo. 14, 16 15 18.45 en 21 u. 2729 MAART. Esperanto-congres Toneelavond DOS. Amicitia 20 u. 28 MAART: Nat Veldloop-kampi oenschappen. 30 MAART: Voordrachtavond Char lotte Kohier. Amicitia, 20 u. 31 MAART: Kath. Amersfoort, Frits Bouwmeester. Amicitia, 20 u. „STICHTSE HEUVEL": WoZa. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (The New Dutch Swingers). DANCING VAN T HUL: Zat.. Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur. Zon mid. 15—18 u. (Orkest „The Rhythm Specials") DANCING d'ORANJEBOOM: Zat.. Zon. en Woensd. dansen TENTOONSTELLING „De Roman tiek" expositie van 19e eeuwse schilderijen. St. Pieter en Blok. landsgasthuis. Geopend 1012, 14-17 u Zo. 14-16 u Voor groepen 's avonds, gelieve aan te vragen bij de suppoost. leden starten enkele leden van de tafeltennisclub „Over het. Net", ter wijl ook nog voor militairen de mogelijkheid bestond om deel te nemen. Ook de junioren zullen de strijd aanbinden over een afstand van 2.2 km, eveneens om het Neder lands kampioenschap. Een groot aantal veelbelovende athleten heeft zich hiervoor opgegeven. Wij zijn benieuwd naar de prestaties van A.A.V.-ers Berkenbos, Van Laar en Stroosma. Medische dienst voor Paasdagen DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallen, J. P. Haring, Vermeerstr. 156, tel. 5693, J. W. Schmelling, F. v. Blankenheymstr. 6 tel. 3495. APOTHEKEN: le Paasdag: Vle zenbeek, Varkensmarkt 19A, tel. 3736. 2e Paasdag- Cramer, Utr. weg 93, tel. 3498, Soester-, O. Soes- terweg 92, tel. 5474. Vermeer, Ver meerstr. 124. tel. 5335. VERLOSKUNDIGEN: le Paas dag: Zr. Perk, H. v. Viandestr. 2, tel. 5086, Zr. Vernhout, Soester- weg 232, tel. 3374. 2e Paasdag: H. A. v. d. Grient, Breestr. 8B, tel. 6830. Zuster Appel was 23 Maart j.l. 12 A jaar als schoolvccplecgster werkzaam bij de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Amersfoort. Zij werd op .spontane wijze gehuldigd. Hier zit zij te midden van de vele bloemen en cadeaux. Geheel links de door de kleuters vervaardigde Paasmand. Op pagina zes van dit blad vindt U een artikel over Zuster Appel. (Foto Weers) Komt „Boys" gelijk met Zebra's? Het is een zeer gevarieerd voet balprogramma dat voor de Paas dagen is vastgesteld. De belangrijkste wedstrijd voor Amersfoort is de plaatselijke ont moeting tussen Amersfoortse Boys en Quick. In deze wedstrijd, die op Zondag Eerste Paasdag wordt ge speeld, zal de beslissing vallen of De Boys gelijk komen met De Zebra's. Wanneer men de positie van de beide clubs op de ranglijst ziet dan valt onmiddellijk' op dat ook Quick in de vierde klasse J een rol heeft meegespeeld. Of The Reds kans zullen zien de blauw-witten te verslaan zal Zondagmiddag aan de Rubensstraat moeten blijken. Wij zijn ervan overtuigd dat de span ning groot wordt en wij hopen in dit geval natuurlijk dat Amers foortse Boys de punten binnen haalt. Voor de Tweede Paasdag staan liefst drie bekerwedstrijden op het programma. Amsvorde speelt aan de Leusderweg tegen Donar, A.P. W.C. op Birkhoven tegen Actif en Quick aan de Rubensstraat tegen Zwaluwen Vooruit. Wij onthouden ons van een uitslagvoorspelling maar spreken wel de wens uit dat onze plaatselijke clubs een goed figuur zullen slaan in de beker competitie. De afdeling waarin H.V.C. oor spronkelijk was ingedeeld heeft een wijziging ondergaan. In de eerste ronden zijn de tegenstanders van de roodwitten D.W.S., De Spartaan, Vriendenschaar en S.D.W. H.V.C. heeft vrijgeloot en speelt de eerste wedstrijd Zondag 4 April aanstaande. Liefhebbers van jeugdvoetbal kunnen Tweede Paasdag op Birk hoven genieten want dan begint het jeugdtournooi van H.V.C. Ruim vijftig elftallen binden strijd aan In de Paasvacantie worden op „Birkhoven" de schoolvoetbalwed- strijden gehouden. De wedstrijden gaan uit van de afdeling Utrecht van de KNVB. Op Dinsdag 30 Mrt, Woensdag 31 Mrt en Vrijdag 2 April komt de voetballende Amersfoortse schooljeugd met 52 elftallen op de velden. Er zal ongetwijfeld met verbetenheid worden gestreden om. het kampioenschap. Winnaar wordt het elftal, dat de meeste punten uit de te spelen wedstrijden haalt. De ervaring heeft geleerd, dat er tijdens de wedstrijden nooit te veel toezicht kan zijn. De commissie heeft de handen vol aan de tech nische regeling. Zij doet daarom een dringend beroep op allen, die met jeugd-opvoeding te maken hebben, om tot het welslagen van dit jeugd voetbal-festijn mede te werken. In de 2e klasse spelen de volgen de elftallen: 2e klasse A: Ambachtsschool 1, Openb. ULO Soest 1, Herv. ULO Baarn 1, Gem. ULO 1; 2e klasse C: IVO Amersfoort 1, Chr. ULO 1, Ambachtsschool 3, St. Bonif. ULO Baarn 1; 2e klasse B: Baarns Lyc. 2, Kon. Wilh. ULO Baarn 1, Han delsschool 2, Ambachtsschool 2; 2e klasse D: RK ULO 2, Ambachts school 4, ULO Oorsprong Baarn 1, RHBS 2. Bekerwedstrijd AMHC—HOC Tijdens het lustrum-tournooi zal het eerste AMHC-herenelftal in de kwart-finale van de Amsterdam- bekercompetitie uitkomen tegen HOC I uit 's-Gravenhage. Deze wedstrijd zal Maandagmid dag op Birkhoven gespeeld worden. Zoals men weet, plaatsten de Amersfoortse heren zich door hun overwinning op HOC II in de kwart-finale van deze bekercompe titie. De andere 7 teams die nog naar de beker meedingen zijn alle eersteklassers, zodat AMHC als enige promotieklasser de eer van haar a.fdeling moet hooghouden. Wanneer onze stadgenoten aan HOC een gelijk spel weten af te dwingen, dan behalen zij daarmede een reglementaire overwinning. Toch zal dit reeds een zware opgave zyn voor de AMHC-heren, daar er verschillende invallers zijn opge steld. Anderzijds echter staat HOC vrij laag in de eerste klasse, terwijl onze stadgenoten het voordeel van eigen terrein hebben. Mogelijk zal AMHC zich dus in de demi-finale om de Amsterdam-beker plaatsen. Zeven hockey-elftallen naar Amersfoort Zoals wij reeds eerder meldden, organiseert de Amersfoortse Mixed Hockey Club een tournooi op de beide Paasdagen ter viering van haar 7e lustrum. Oorspronkelijk zouden 8 hockey-clubs aan dit festijn deelnemen, maar te elfder ure werd van de Stichtse Hockey en Cricket Club bericht van ver hindering ontvangen, zodat AMHC als gastvrouwe van 7 mixed-elftal len van buiten de stad zal optreden. Bovendien komen drie Amers foortse elftallen op het tournooi uit. De 10 deelnemende elftallen zijn in twee afdelingen ingedeeld. In iedere afdeling wordt een halve competitie Vijfretourkaarten- boekjes op enige Amersfoortse trajecten Succes voor Kamer van Koophandel Het kantoor Amersfoort van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Utrecht heeft geijverd bij de Nederlandse Spoorwegen voor de invoering van vijfretourkaarten- boekjes op de trajecten Amersfoort- Utrecht, Amersfoort-Hilversum en Amersfoort-Amsterdam C.S. Dezer dagen deelde de directie van de Nederlandse Spoorwegen mede, dat bij wijze van proef binnen korte gespeeld in wedstrijden van 2 x 25 tijd vijfretourkaartenboekjes voor I de trajecten Amersfoort-Utrecht, Afdeling A bestaat uit de volgen- Amersfoort-Amsterdam C.S. en de teams: Groningen, Kampong,M.P. zullen worden ingevoerd. Het Almelo, AMHC I en AMHC III. De zal van al of niet slagen van deze prijswinnaar ontvangt de van Mar wijk Kooy-wisselbeker. Afdeling B bestaat uit: Kameleon, Voordaan, Schaerweyde, Middel burg en AMHC II. De le prijs in deze afdeling bestaat uit de AMHC- Sinterklaasbeker. Bovendien ontvangt de eerste prijswinnaar van elke afdeling een zilveren medaille, terwijl voor de tweede prijswinnaars een bronzen medaille is uitgeloofd. De prijsuitreiking vindt plaats op Tweede Paasdag na afloop der wed strijden in Hotel „Monopole". lnqezonden mededeling Geen last meer ven koorts of kiespijn bij vroegtijdig ge bruik van onze ven ouds be kende KOORTSPOEPERS fw |i>d»r r éeoi 25 ttvfca Tafeltennis In Poule II moet opnieuw worden gespeeld De tafeltennis-kampioenscompe- titie der 3e klasse heeft een vlot verloop d.w.z. voor zover het Poule 1 betreft. De situatie is nl. zo, dat volgende week reeds de laatste wedstrijden worden gespeeld. Van der Meiden klopte Barna IX, waar bij de zége aan een zijden draad hing. Onze stadgenoten begonnen met een 30 voorsprong daar een der Utrechtse spelers verstek liet gaan. Van Dolron was hopeloos uit vorm en leed zijn eerste nederlaag, terwijl hij de andere wedstrijd met grota moeite won. Huiberts en Lambrechts wonnen elk ook een wedstrijd, terwijl Van Dolron Huiberts het Barna-dubbel geen kans' gaf. De totaal uitslag werd dus 73 en Van der Meiden had de tweede overwinning in deze compe titie binnen. Over 't Net behaalde een benauwde overwinning op VRA III waarbij Bremmers en Raa- be elk voor twee, Van Sorgen voor één punt zorgden, terwijl ook het dubbelspel gewonnen werd. De uitslag werd dus 64 voor Over 't Net. Volgende week worden gespeeld d. MeidenVRA III en Barna IX Over 't Net IV. Zoals uit de stand blijkt heeft v. d. Meiden aan één punt genoeg om winnaar van Pou le I te worden. De stand Is: v. d. Meiden I 2 24 146 Barna IX 2 1—12 11—9 Over 't Net IV 2 1—12 9—11 VRA III 22 6—14 In Poule II loopt het niet zo vlot, want hier werden niets dan gelijk spel geboekt, zodat alle drie ploe gen gelijk eindigden Er moet dus nogmaals worden begonnen. Hier is de stand: Over 't Net V 2 2 2 10—10 PVH I 2 2 2 10—10 Rivendi III 2 2 2 10—10 Over *t Net V krijgt hier o.i. de beste kansen want PVH is erg ge handicapt doordat hun „aas", J v. Meerwijk niet in staat is verder voor z'n club uit te komen. Van Dolron nam Woensdag jl. deel aan de Militaire Nederlandse Kampioenschappen en werd in de derde ronde door le Lt Duinker, een speler uit de Overgangsklasse, met 21—9, 10—21, 21—19 uitgeschakeld. ('ngezonden mededeling) Vier beroemde genees middelen in één tablet. Bij griep, verkoudheid, tegen alle pijnen enz., is CHEFARINE „4" een bijzonder krachtig maar toch, weldadig middel, want het bevat vier werkzame bestand delen, stuk voor stuk in de gehele wereld al beroemd Eén bestanddeel - Chefarox - zorgt dat, al is de werking zeer krachtig, zelfs een gevoelige maag niet van streek raakt Ch^fariite.4' Prijs l 0.75 per 20 tabletten. proef afhangen of eveneens tot de invoering van deze boekjes voor het traject Amersfoort-Hilversum zal worden overgegaan. Kruiswijdingsdienst Ten besluite van de wekelijkse bij bellezingen der Ned. Herv. Kerk in de Leusderwijk werd Donderdagavond in bet Wijkgebouw Laurens Costerplein een Kruiswijdingsdienst gehouden. De voorganger ds L. M. J. S. Herf- kens hield een predikatie over Joh. 19 25-37. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door mej. Miep Pothoven, sopraan en de heer Alb. v. Houdt, orgel. Aanrijding op de Bisschopsweg Op de Bisschopsweg had een aan rijding plaats toen op de brug twee in tegenovergestelde richting rijd». :de mo torrijtuigen elkaar -^flden passeren. Een bestuurder van een militaire ziekenauto wilde voorrang verlenen aan een luxe auto, de remmen van de ziekenauto weigerden, met het gevolg dat beide voertuigen grote schade opliepen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida Maria. d.v. A. A. Schimmel en G. Groenensteijn: Wil ly Elisabeth Johanna, d.v. W. Dijkhui zen en A. P. van Ouwerkerk: Johanna, d.v. J. Kraak en J. M. J. Koths; Mi chael Hubertus. z.v. T. J. Scholman en C. J. Gieling. Gehuwd: P. van der Borg en E. ten Cate. Overleden: Catrina Kuljer, wed, van P. Wcllcrd, 78 jaar. Herv. Kerk St. Joriskerk 10 uur ds. Blok Jeugddienst. Onderwerp: Paschen. 5 uur ds. Vermaas. Nieuwe kerk J0 uur ds. De Bres 7 uur de Heer Grimm. Emma-kerk 9 uur en 10.30 uur ds. Koolhaas, 5 uur ds. Smits. Gymnasium. 10.30 uur ds. Braak man. Kapel Zon en Schild 10 uur ds. Bout. Ziekenhuis „De Lichtenberg" 9 uur ds. Gerritsen. Rusthuis „De Lichtenberg 10.30 uur ds. Gerritsen. Jongerendiensten. Kerk (Appel weg) 10.30 uur de Heer M. Ger mans. Wijkgebouw 10.30 uur ds. Herfkens. Gebouw Immanuel 10.30 uur de heer W. de Gans. Jeugdhuis 10 uur de heer D. Veis Heyn. Ver. v. Vrijz. Herv. (Gasthuis- kerk) 10.30 uur mej. da. C. de Boer (Utrecht). LEUSDEN. 10 uur ds. Hofstede. Lokaal Aschat 2.30 de heer Kiel- der. 2e Paasdag Amersfoort St. Joriskerk 10 uur ds. Gerrit sen, 8 uur ds. Willemse (Hilver sum). Kapel Zon en Schild 10 uur ds. Geref. Kerk. (L. Vrouwestr.), 10 u. ds. D. A. Zijlstra en 17.30 u. ds. N. H. Ridderbos (L. Coster plein) 9 u. ds. D. v. Ruk (Veenen- daal), 17.30 u ds. D. A. Zijlstra, (Tulpstr.) 9 u. dr. N. H. Ridder bos, 17.30 u. ds. v Ruk. (Tweede^ Paasdag) geen dienst. Geref. Gem. (Stoovestr.) 10 en 17 u. leesdienst, 19 u. ds. J. v. d. Berg (Utrecht). Rem. Gem. 10.30 u. dr. R. Mie- dema, 2e Paasdag, geen dienst. Vrije Geref. Gem. 9.30 en 17 u. Godsdienstoef. 2e Paasdag 17 u. ds. J. van 't Hoog (Utrecht). 1 April: 19 u. ds. D. v. Leeuwen (Krimpen a. d. IJssel). Vrije Ev. Gem. (Appelweg) 20 u. ds. G. J. v. Bruggen (Utrecht). Luth. Kerk 10.30 uur ds. C. Met (Em. pred.). Doopsgez. Gem. 10.30 uur ds. S. Gosses Gzn., koor.. 2e Paasdag geen dienst. Oud Kath. Kerk 6.30 Mis van Paasavond. 10 uui; Hoogmis, 17 uur Vespers. 2e Paasdag 10 uur H. Dienst. Leger des Heils 10 uur Opdracht- dienst Mej.'Küh van Amsterdam. 19 uur Openluchtsamenkomst t.o. Oude Pol. Bur. 20 uur Inze gening van Soldaten en Korpska- detten. Maj. Langelund. Zater dag van 8 tot 9.30 Straatzang Ze venhuizen. LEUSDEN. 10 uur ds. Hofstede. Bout. Gevonden voorwerpen Enkele handschoenen en wanten; in signe uitgezaagd leeuwtje, portefeuille inhoudende 73,portefeuille waar- In bescheiden t.n. van D. M. Zwart: Brabantse hoofddoek; blauwe en een bruine ceintuur; broche (Zeeuwse knop); bril in étui (donker montuur); mes, twee pakjes bloem; jong hondje (wit met zwart); wit bontmutsje; lede ren damestas inhoudende rozenkrans, kerkboekje enz.; bankbiljet; zilveren ringetje met gele steen; bos met 3 sleu tels en 6 sloten; gekleurde doek inhou dende breiwerk en schortje; R.K. kerk boekje t.n. van J. Jongcrden, Hoogland: bruine portemonnaie inhoudende 2.55: zegel van tweede distributie stamkaart; zakdoek inhoudende sigarenaansteker en stukje staal; gestreepte manchet: zakagenda inhoudende losse bonnen en postzegels; grijze damestas inhoudende lósse bonnen; klein geld; gouden zegel ring (donkere steen); kijkglas: zwarte portefeuille inhoudende plm. 70,en distributiebescheiden. (Ingezonden mededeling) ARNHEMSESTRAAT 20 TELEF. 5781 Je moet er van houden! Als Bud Abbott en Lou Costello de twee Amerikaanse filmkomie ken optreden in een film, waarin ook de Andrew Sisters en de zanger Dick Powell een flink deel van de celluloid band opeisen, kan men er van op aan dat er weinig „verhaal" in het hele geval zit. Meestal is het niet anders dan een geschiedenis, waarin ieder op z'n beurt laat zien wat hij of zij presteert, hetzij in hoge mate gek doen, hetzij verleide lijk zingen. Dit alles wordt ver mengd met een flinke dosis pure Amerikaanse show, dan maar met een zekere flair schudden en er komt een cocktail tevoorschijn, die uit niet anders dan de grootste onzin bestaat, doch door z'n be standdelen bij een groot gedeelte van het publiek wel in de smaak valt. „Bij de marine", die deze week in City draait, is zo'n mengelmoes. Proeft u zelf maar eens! Je moet er van houden! In het voorprogramma draait een geestige tekenfilm. „Because of Him" Wie in de Paasweek even echt los wil komen van de dagelijkse zorgen moet naar „Grand" gaan. Hij of zij Er wordt de laatste jaren veel meer aandacht geschonken aan de oude Paasgebruiken dan vroeger. Paasvuren en de versierd „Pikhanen" op Palm' pasen komen weer meer tn ere en de kerk houdt ook met meer rekening met de lijst' van bijgelovige en heidense gebruiken"in 743 opgesteld, die door haar bestreden moesten worden. Op die lijst kwamen juist deze twee Paas- symbolen voor. Oude Paassymbolen. het louterende Paasvuur waarin alle oude rommel ver brand wordt, het broodzwaantje met zijn kroon op de rug als symbool van het ontluikende leven. Oude heidense natuurmystiek? Zo veel en zo weinig als we zelf willen, maar in ieder geval symbolen van onze nauwe verbondenheid met de natuur, en wat is er tegen om ons dat goed bewust te maken Gemeten we genoeg van de natuurbeseffen we vol doende hoe nauw ons innerlijk leven er mee samen hangt? Laten we de blijde stemming die voorjaar en voorzomer in ons op kunnen roepen voldoende op ons inwerken en alle spinraggen van vaak zo onnodige zorgen en bekommernis sen uit ons hoofd en hart wegvegen? Guido Gezelle geeft het opwekkendehet fleurige van deze stemming zo treffend weer in onderstaand gedichtje, dat we voor déze keer eens over- VRIJE WOORDEN door IR P. SCHUT nemen: 'k En hoore u nog niet, O nachtegale, en de paaschzunne zit in 't oosten; waar blijft gij zoo lange of hebt gij misschien vergeten van ons te troosten? Toch spcceuwt het en vinkt het luideoveral; de merelaar lacht en tatelt; het muscht en hte meest het koekoet in 't hqut; het zwaluwt en 't zwiert en 't swatelt. 't En zomert, 't is waar 't en loovert. 't en lijdt geen blaadje nog uit de hagen; 't zit ijs in den wind. 't zit sneeuw in de lucht, 't is sformen, dat 't doet en vlagen. Waar blijft hij zoo lang de nachtegale; en vergeet hij van ons te troosten? 't En zomert nog niet. maar zomeren zal 't; De Paaschzunne zit in 't Oosten. Een enthousiaste zwemploeg van Neptunus vertrok hedenmorgen om 3 uur per autobus naar Denemarken om aldaar op uitnodiging van de Aarhus Gymnastikforcning deel te nemen aan zwem- en polowedstrijden. Twee bestuursleden van het Sportfondsenbad Amersfoort maken deze tocht mee voor een speciale studie van de Deense zwembadenbouw, die. zoals bekend, op hoog peil staat. De leider van deze tour is de heer A. H. Kuiper, terwijl de trainer van Neptunus, Huib Fremouw, het tech nische gedeelte voor zijn rekening neemt. Geutjes een zeer goede kans op de le em 2e plaats. Anders is het op de 100 m. rugslag heren, waarbij Wim Dekkers en Jan de Gans wel kjin zich dan vermaken met de zor gen, die een jonge vrouw heeft cm haar hartewens eens een groot actrice te worden, in vervul ling te doen gaan. Als dan die jonge \touw niemand minder is dan Deanna Durbin en haar tegenspeler Charles Laughton, dan v/eet u eigenlijk van te voren wel, dat u enige uren met aandacht het film verhaal „Because of him" volgt. Het verhaal is niet ingewikkeld. Kim Walker is wat je noemt weg van een voortreffelijke toneelspeler. Ze gebruikt de ene list na de ander om deze acteur voor haar te win nen. De auteur van het stuk, waarin zij zo graag de tegenspeelster van de „grote man" wil zijn, zet haar de voet dwars. De gouden stem van Kim Walker breekt echter het ongevoeligste mannenhart en van de haat, die de acteur haar toe draagt, komt het tenslotte tot liefde. Ze speelt haar rol als een gearri veerd actrice en het slot is zo als altijd zeer gelukkig. Dit dus in het kort wat Deanna Durbin de bioscoopbezoeker ditmaal offreert. Het is een eenvoudig ongekunsteld filmverhaal, dat wel aanvaard zal worden. Het voorprogramma -is onderhou dend en geeft ook nu weer een goed beeld van het wereldgebeuren. Ontmoeting met Aarhus Gymnastikforening Via Duitsland hoopt men heden avond om 38 uur de Deense grens te bereiken, waar de Amersfoorters verwelkomd zullen worden door de heren Herskind en Bprge Bprgesen, vertegenwoordigers van genoemde club. Te Aabenras zal een diner aangeboden worden, le Paasdag is een rustdag. Du avond van de 2de Paasdag komt Neptunus te Aarhus tegen de Deense Zwemvereniging Aarhus Gymnastikforening uit. Verder staan nog op het pro gramma een bezoek aan een Deense Zuivelfabriek en een tochtje op zee. Ongefwijfeld volgen er nog meer dere verrassingen, waarover de gastvrije Denen zich nog niet heb ben uitgelaten. Volgende week Zaterdag zullen de Drietanders te Amersfoort zijn-teruggekeerd. Verwachtingen Gezien de kracht van de Neptu- nus-ploeg verwachten we goede zwemresultaten. Op de 100 m. vrye- slag geven we Jan de Gans en Cobi Adv. In het weekblad „De Hervormde Kerk" van 20 Maart j.l. lezen wij: „Toch een gift!" Dat is dit jaar de slagzin voor de Paascollecte. Wij behoeven het elkaar niet te zeggen, dat het wel eens moeilijk valt om voor alle goede doeleinden, waar voor de Kerk onze materiele hulp vraagt, zoveel bij te dragen, als wij zelf wel zouden willen. Het is daarom een wonder, dat voor tal van doeleinden in de kerk zoveel en zo spontaan wordt gegeven. Daaruit blijkt, dat er een levende gemeente is, die staat voor wat van haar wordt gevraagd. Herinnert ge U nog de slagzin van enkele jaren geleden? „Een Kerk, die leeft, gééft". En voor dit jaar: „Toch een gift". Tochofschoon het leven duur is. Maar dat geldt ook voor de Kerk, ook voor zoveel arbeid, die zij in ons alle naam verricht en die onder ons volk verricht moet worden. Het is immers wel duide lijk, dat als al dit werk niet of onvoldoende zou gebeuren, de te genkrachten het terrein gemakke lijk kunnen veroveren. Wij hebben daarom verantwoordelijkheid voor ons gehele volk, in al zijn geledin gen: Jeugd, militairen, schippers en zeevarenden, platteland en stad, arbeiders en intellectuelen. Daarom: Tóch een gift, als zij straks met Pasen voor het alge mene werk wordt gevraagd. Een gift, die duidelijk toont, dat wij weten, waarom het gaat! Ned. Herv. kerk Drietal te Maarn-Maarsbergen C. W. Corts te Kage, C Warmolts te IJsselmonde en J. J. v. Zorge te Hattem Beroepen te Harderwijk (3e pred. pl.) W. L. Tukker te Bleskensgraaf te Varik-Heesselt (toez.) J de Bruijn te Gemert (N.-Br.). Aangenomen naar Baflo mr C. G. Mulder, thans hulppred. aldaar: naar Arnhem (vac. J. Gerritsen Jr) Th. A Vos te Meppel. Bedankt voor Hoge Zwaluwe (toez.) C. Sundermeyer te Gorin- chem (nad. besl.); voor Kockange (Dr.) M. W. v. Asperen, voorg. Herv Evang. te Koog-Zaandijk. Geref. kerken Beroepen te Winsum (Fr.) W. S. Schenk te Nieuwolda (Old.) Ds J. P. Hörchner Jr te Voorthuizen heeft bedankt voor de benoeming tot legerpredikant voor Ned. Indië. Bedankt voor Apeldoorn (5e pred.pl.) F. E. Hoekstra te Sassen- heim. het loodje zullen leggen tegen deA sterke Deense team-zwemmer We ber. De 200 m. schoolslag heren zal voor Viggo Essmann zijn, terwijl om de 2e plaats een gevecht te ver wachten is tussen Ton Kuiper en Bprge Bprgesen. Bij de dames op de 100 m. rug- crawl is favoriet Ina de Gans, die ook op de 100 m vrijeslag zal uitko men en wel tegen haar rivale Yrsa Spnder. Antje van Bekkum zal het op dc 1P0 m. schoolslag opnemen tegen Ullra Wraae. Laatstgenoemde met haar orthodoxe schoolslag geven wij de beste papieren. De estafettenummers kunnen wel eens een verrassing opleveren voor de herenploeg van Neptunus. De Deense dames achten wij op deze nummers iets sterker. Tenslotte wordt er nog een heren- polówcUtstrljd gespeeld met Ncptu- nus in de volgende opstelling: doel H?nnie Mol; achter: Piet Heilygers (aanvoerder), Bertus Woelders en Jan Rosier; voor: Jan de Gans, Wim Dekkers en Cobi Geutjes. Reserves: G. v. Walsem en J. Kortbeek. Genoemd zevental maakt o.i. een behoorlijke kans op de overwinning. Hoogland Lensden RAAD KOMT BIJEEN De gemeenteraad van Leusden komt Woensdag 31 Maart om 8 uur v.m. in algemene vergadering bijeen. Medische Zondagsdiens» Tijdens de Paasdagen zal de me dische dienst alleen voor spoedge vallen als volgt worden waargeno men: le Paasdag dr. W. F. KI a are n- beek te Hoevelaken (Tel. K 3495 210). 2e Paasdag dr. W. Verbeek te Hoogland (Tel. K 3493—210). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoe velaken. Predikbeurten le Paasdag Ned. Herv. Kerk. Den Ham, 10 uur ds. O. S. Jellema. 2e Paasdag Gebouw „Bethel", Hooglander veen, 10 uur ds. O. S. Jellema. Burgerlijke stand Geboren: Cornelia Margaretha Maria, d v A v Westerlaak en Th S Elschot; Martinus Albertus, z v G J v Westerlaak en T M Schim mel: Richardus Johannes Joseph, z v H J v Middelaar en M L Kuijer. Gehuwd: Gijsbertus Adrianus v Wijk en Cornelia Johanna Kersten. Scheepstijdingen Aldabi. BahiaR'dam, 25 Mrt 70 mijl Zuid. van Pernambuco; Am- steldijk, 25 Mrt van Mobile te Rot terdam: Amsteldiep, 25 Mrt van Banjoewangi te Panaroekan; Arn- dijk, 24 Mrt van Vera Cruz te Coast- zacoalcos; Bengkalis, 22 Mrt van Eastlonden naar Durban; Blom- mersdijk, 25 Mrt van Norfolk te Baltimore: Boschfontein, 26 'Mrt v. Dar es Salaam te A'dam; Corilla, 26 Mrt van Liverpool te Curasao verw. Cottica. 26 Mrt van Paramaribo te Port Arthur; Kertosono, R'dam Batavia, 26 Mrt van Lissabon; Kota Inten, 25 Mrt van Halifax naar Rot terdam: Samarinóa, 25 Mrt van Los Angeles naar Tacoma; Stad Maas tricht. 25 Mrt van Gibraltar naar IJmuiden; Sumatra, 25 Mrt van Houston naar New Orleans; Van Ostade, ParamariboA'dam, 24 Mrt te Trinidad; Veendam, vertr. 27 Mrt van New York naar R'dam; Willem Ruys, Batavia—R'dam, 25-Mrt van Port Said; Zuiderkruis, 26 Mrt van Palcmbang te Batavia Beurs van New York Atch. Baltim. Can.Pac, lllln. C. N.Y.Cen. Penns.R. 24 3 25 3 97V» 100 8 \lk 30'/, 31V, 14% 14% 18' Sout.Pac. 49% 50% Un.Pac. 164 166 All.Ch. 178% 177% Am.Can. 81% 81'.', Am.Car. 39% 39% A.Smelt. 55% 56% A. T.enT. 149% 149% Am. Tob. 59% 58 Anac.C. 34 34% Bethl.S. 33% 34 BoelingA. 2- 27% Chrysler 5S% 59 Citv B. 37% 37% Consol. E 22 22% Douglas 2% 62% Dud. N. 173 173 Eastm. K 41% 42 V, Gen.El 35' 35% Gen.Mot. 53% 53% Goodyear HudsonM Int.Harv. In. Nickel Int.T.enT Kenn.C. Montg W. Pack. M. Radio C. Rep.St. Reyn. T. Sears R. Shell Un. Socony Stand Br. St.Oil.J Studeb. Texas C. U. Aircr. Un. Corp. Un. Fruit USRubb. US'Steel Westing Wooiw. 24 25 3 41% 41% 16% 17% 86% 87% 27% 27% 13% 13% 50% 50% 53% 53% 4% 4% 9% 10 25% 25% 37% 38% 34% 34% 32% 32% 16 16% 25% 25% 73% 74% 18% 18% 56% 56% 28 27% 2% 2% 52% 52% 41% 42 72% 73% 28% 29 45 45 Omzet 1 040 000

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2