Uu/kaar war aagtzeep! VAN NIEUWK Geestelijke activiteit tijdens Paasdagen WERKSPOOR N.V. AupinG d. K.L.M. 2 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT laatste berichten Morgen textielpunten? RAKET NAAR DE MAAN Amersfoort was Amersfoort niet meer Paasoverpeinzing Lemstra won de wisselbeker AMHC-heren leden een eervolle nederlaag Jeugdtournooi H.V.C. Hei vraagt om Blondona Bruneita sckoon.il aar is mooi haar Brandpunten UITGIFTE van nominaal /4.000.000aandelen Serie A, Plaatst een BRANDPUNT DATis nu mijn Vrindr Dinsdag 30 Maart 1948 STADSNIEUWS Jeugd nam deel aan toogdagen Pasen en de daaraan vorafgaan- de Gede Vrijdag zijn dagen waarin het Christelijk levensbeginsel in tenser wrdt beleefd en uitgedra gen. Eerste Paasdag en de Palmzon dag treden vele jngeren toe tot de verschillende kerken, doen in het openbaar belijdenis van hun geloof, cf, in de Rooms Katholieke kerk hun communie. Tweede Paasdag wordt ten dienste gemaakt aan bij zondere Evangelisatie-samenkom sten, Congressen enz. En het is in de chaotische tijd, waarin we leven, een verblijdend verschijnsel, dat nog zovelen, oude ren zowel als jongeren, blijk geven het Christelijk levensbeginsel te willen behouden. In de Geref. Kerk L. Vrouwe straat, belegde de Evangelisaüe- commissie een bijzondere dienst, waar Ds. D. A. Zijlstra van Amers foort sprak over: de verschijning van Jezus aan de Emmaüsgangers, waarna Ds. R. J. v. d. Meulen van Utrecht het gehor wist te boeien met de bekende regel uit het Paas- evangelie: „Want Hij is opgestaan" (Mathh. 28 6. Het Amersfoort Christelijk Ge mengd Koor o.l.v. Mar Lorijn luis terde de dienst op, terwijl het or gel bespeeld werd door Siem Struyk. Toogmiddag 's Middags tegen half drie stroom de de St. Joriskerk vol met jonge ren van de Veluwwe, 't Gooi en Amersfoort en omgeving, gekomen om de toogmiddag bij te wonen van de Ringen 't Gooi en Amers foort van de Bond van Ned. Herv. Meisjes- en Jongelingsverenigin gen op G. G. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Generaal Duymaer van Twist. Ds. Jac. Vermaas sprak in zijn openingswoord zijn grote vreugde uit over de grote opkomst, die de organisatoren beschaamd maakte. Spr. bepaalt de aanwezigen bij de vraag var de Here Jezus aan Ma ria: „Wix zoekt gij?" Ds. L. Kievit van Putten stelde vervolgens aan de orde het pro bleem: Hoe besteden wij onze tijd? Spr. besloot de z.i. juiste wijze van tijdsbesteding voor te stellen: arbeid voor Kerk en vereniging, catechisatie enz. Ds. J. v. Dijk, van Putten be spreekt dan de Yuth fr Christ.be- weging, haar ntstaan in Amerika tijdens de laatste wereldoorlog, waar, tengevolge van het ontbre ken van vader, die ver over zee zijn dienstplicht vervulde en vaak ook van moeder, die héé deel te doen had in de totalitaire strijd, de jeugd opgroeide in de wereld. Nadat Ds. Bout was voorgegaan in dankgebed werd de vergadering gesloten met het le couplet van het Bondslied der J. V. Behalve naar deze toogmiddag waren ook vele Amersfoortse jon- Mevrouw Erkelens gaat heen Morgen 31 Maart is het de laatste dag dat mevr. Erkelens in functie zal zyn in het Postagentschap, de Bosch Kemperlaan. Voor de Berg bewoners is er die dag gelegenheid afscheid van haar te nemen, waar van ongetwijfeld zeer velen gebruik zullen maken. geren naar soortgelijke bijeenkom sten elders getrokken. Zo vergaderde in de Noorderkerk te Spakenburg de Provinciale afde ling Utrecht van de Geref. Jeugd önderh. art. 31, in Veenendaal de Geref. Jongelings- en Meisjesver enigingen, terwijl de Jonge (Herv.) Kerk in Amsterdam bijeen kwam. Liturgische Paasdienst Ten besluite van deze tweede Paasdag vond in de St. Joriskerk des avonds een liturgische Paas dienst plaats die door de N.C.R.V. werd uitgezonden. Hier bediende Ds. W. Willemse, Ned. Herv. Pred. te Hilversum het woord naar aanleiding van Joh. C 68: „Wilt gijlieden ook niet heengaan". Medewerking verleende het Kerk koor der Ned. Herv. Gemeente o. 1. v. Adr. C. Schuurman, terwijl het orgel werd bespeeld door Adriaan Engels en George Stam. Leger des Heils In de avondsamenkomst op eer- ste Paasdag mocht het Leger des Heils een aantal volwassenen en jongeren tot zijn gelederen toevoe gen, in een door Maj. J. Lange- kind geleide dienst. Tweede Paas dag werd een openluchtsamen komst gehouden op het Molen plein in Nijkerk. Jeugd en wind speelden met vuur Met vuur spelen blijkt nog altijd een geliefde bezigheid van de jeugd te zijn en Amersfoort heeft er deze eerste echte lentedagen de nadelen al weer van ondervonden. Een knaap van vijf jaar en zijn zeven jarige vriend veroorzaakten Zater dagmorgen een brandje in het Struikgewas aan de Fahrenheit- straat. Ruim tien vierkante meter jong hout werden danig beschadigd. De eerste van de serie brandjes aan de berm van de spoorbaan UtrechtAmersfoort is ook achter de rug. Ja, zelfs de wind speelde met vuur. Een vonk uit een locomo tief nestelde zich Zondagmorgen in het droge gras van de berm. Het vuur had geen mooier plaatsje kun nen zoeken. Liefst 400 vierkante meter werd totaal verschroeid voor mannen van de Amersfoortse brand weer'. die snel waren uitgerukt, er een eind aan konden maken. (Van onze Haagse redacteur) Verwacht wordt, dat morgen de nieuwe textielpunten zullen worden bekend gemaakt. Vandaag was nog niet bekend, welk van de vele aan hem voorgelegde voorstellen de mi nister var. Economische Zaken had goedgekeurd, doch wel werd ver wacht, dat niet meer dan 20 punten per kaart zullen worden aangewe zen. Van deze verwachting maken wy onder voorbehoud melding. (Ingezonden mededeling) DENKT U EROM? Morgenochtend 10 uur begint de PLAATSBESPREKING voor De succes-creaties van: COR RUYS en LOUIS DE BREE GRAND-THEATRE Accountant krijgt een jaar wegens verduistering Heden veroordeelde de Utr. Recht bank de 59-jarige accountant H. de K. alhier, die in de jaren 1943/47 ten nadele van verschillende perso nen een bedrag van 8331.75 heeft verduisterd, conform de eis tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De 19-jange timmerman G. A. v. d. V. alhier, had -zich enige tijd schuldig gemaakt aan het onttrek ken van minderjarige kinderen aan het wettig over dezen gesteld ge zag door ze uit het gesticht waar zij waren opgenomen, weg te halen. Deswege veroordeelde de Utr. Rechtbank verdachte tot 2 maan den gevangenisstraf en een geld boete van 50 subs. 25 dagen hech tenis. Geeist was 9 maanden gevan genisstraf. Motorrijder kwam lelijk te vallen Een motorrijder uit Apeldoorn, die Zaterdag op de Hogeweg voor een plotseling overstekende wielrij der vilde uitwijken, kon niet voor komen dat hij tegen het achterwiel van de fiets reed. Beide voertuigen kapseisden en de berijders kwamen op de grond terecht. De motorrijder werd met een hersenschudding en een danig toegetakeld gezicht naar het St. Elizabethsgasthuis vervoerd. Zijn duopassagier e^ de wielrijder liepen geen letsel op. Het motor- rijwiel werd licht b^chadigd. de fiets werd totaal verbogen. Was dit hetzelfde Amersfoort van nauwelijks een maand terug? Waren dit dezelfde mensen die toen de ijzers onderbonden om een baantje te trek ken aan de Rubensstraat? In de stad trokken de beide Paasdagen al vroeg drommen zomers geklede wandelaars en b'ctscrs naar buiten. Nu bleek pas wat een vérziende blik die minister heeft gehad, toen hij zei dat de ban den en fietsen maar van de bon moesten. Wij krijgen onze erenaam het fietsende volk zo langzamer hand weer terug. En de meeste karre tjes zien er nog met eens zo gek uit. Wat dat betreft zou je niet zeggen, dat wc zo straatarm uit de borlog zijn gekropen. Er was trouwens nog iets op de weg dat die bewering een tik keltje belachelijk maakte. Voor hoe veel dollars aan staal en chroom suis de, er Paasmaandag over de weg? Hoeveel oudere wagens wel wat wrak. maar het zakenleven kan ze immers nog niet missen! toerden volbeladen over de wegen in en om onze stad? Is het niet een beetje wrang om je dan te herinnerendat een week tevoren de minister een beroep deed op autorijdend Nederland, om zuiniger aan te doen met het materiaal en de dure. dure benzine? Mijn vrouw zei ..Wat zou jij doen?", maar ik vind dat een vraagdie niet ter zake doet. Zo heeft Nederland zich dus wel geamuseerd, zo hebben wij dan met elkaar ondanks alle tegenstellingen toch wel volop genoten. Zag U ook die stoeten op de Lcusderhei, die „trot- toirtrckkers" uit de grote steden, die Spakenburgsc schonen, al die padvin ders voor hun tentjes die vaders en moeders omringd door hun kroost? En hebt U ze gezien de Denen, de Zwe den, de Zwitsers en de Belgen die naar Holland kwamen om de bollen te zien en met een schrale Narcisslingcr op de radiator van hun wagen terug keerden? Een goede dag voor de zakenlui. Niet alleen voor de hotel houder. niet alleen voor de man die een café annex speeltuin exploiteert. Nee, ook voor het pindamannetje, de man met de appelen onder aan Laan 1914 en de vele kleine luiden over het gehele land, die hun dubbeltje verdien den aan een lekke band. Fijne, zonnige dagen waren het met een atmosfeer, een stemming die je van binnen ook echt blij maakte. Zo is het in ieder geval gesteld met RONDUIT. De weg naar huis voert mij buiten het stadsgewoel. Het is er stil en de zon dartelt door de oude bomen op de enkele tuinen, die aan de weg ligqen. Het is of de man. die zijn grond be werkt de zonnestralen op zijn spade neemt en ze diep de grond in werkt. Het gaat prettig met de zon op de rug. de omgelegde aarde ligt daar donker en wacht op het zaad. Het fietsen kost weinig moeite. Ge stadig gaan de trappers in het rond. Mijn gedachten dwalen af en mijme rend rijd ik verder. De anders zo saaie weg lijkt korter en voor ik het besef ben ik thuis. Daar is al die Paassfeer. Een zonovergoten tafel met goudgele trompetnarcissen en zilverig glanzen de katjes. Het tafelgerei fonkelt, in de glazen is een ondeugende twinkeling. Het is goed zo thuis te komen. Ook bij de huisgenoten bemerk ik dezelfde stemming als bij mijzelve. Dromerig, blij. Het gesprek is allang verstomd en ieder voor zich heeft zo zijn eigen ge dachten. Na den eten zoek ik een plekje In de zon waar de wind geen vat op heeft, In de wel achter het huis is een blond kindje met grasjes aan het spe len, 't Praat wat in zichzelf tot het met een juichkreet een bloempje ont dekt en wegdraaft naar moeder, het bloempje hoog in de handjes geheven. Dan is het stil. Alleen verderop komt uit de ramen een dromerig pianomu ziekje. Het noemt me mee. Ik weet niet meer waarvan ik droomde. Huiverend ben ik opgestaan. De wind was toch in mijn hoekje gekomenIk ben naar binnen gegaan. De zon was weg maar op mijn wangen is zij blijven hangen en in de spiegel zie ik iets van die zon in mijn ogen. Ik zal proberen haar daar te laten blijven PUCKJE Bijzonder spannend was de strijd bij Heren C, waar tenslotte Vier- bergen en Noordewier, beiden van de Centr. Boekhouding en van Els- dingen (Polak's Frutal Works) ge lijk eindigden met ieder vier ge wonnen en één verloren partij. De setverhouding gaf hier de doorslag ten gunste van Vierbergen, terwijl Van Elsdingen de tweede plaats bezet. Vodral deze laatste, nog zeer jeugdige speler oogstte veel ap plaus door zijn aanvallend spel, dat, evenals trouwens het spel van verscheiden andere deelnemers, veel belooft voor de toekomst. Ingezonden mededeling Ons dagelijks teveel Een dronken man, die Zaterdag avond op de Hof de openbare orde verstoorde, werd in arrest gesteld. De ouders van een meisje, dat in Juni van het vorig jaar naar Zwit serland was vertrokken, hadden nog steeds de distributiebescheiden van hun dochter niet ingeleverd. Z\j kre gen een bekeuring. Zondagavond kwam een Spaken burger bij de politie vertellen dat zjjn motorrijwiel, dat hij voor een lunchroom in de Utrechtsestraat had gestald, was gestolen. Goede tafeltennissers bij bedrijfsverenigingen De wedstrijden om het persoon lijk tafeltennis-kampioenschap der Amersfoortse bedrijfsverenigingen zijn een groot succes ge-vorden. Er heerste Zaterdagmiddag en -avond een gezellige en sportieve sfeer in de zalen van de Noack-fabriek, waar de acht wedstrijdtafels opge steld stonden. Over de organisatie, die in han den was van de besturen der tafel- tennis-verenigingen „Noack" en „Over 't Net" niets dan lof. En nu de uitslagen. By de dames A triomfeerde „Noack", doordat haar speelsters mej. Numan en mej. Kaal resp. de eerste en tweede prijs wonnen; mej. Voorhof (Ha- pam) werd hier derde. Bij de Dames B werd mej. Röben (Levo- ba) winnares met mej. Bremmers en mej. Oudendijk, beiden van „Nespabo" resp. op de tweede en derde plaats. Bij Heren A wist Lemstra (Hapam) door al zijn par tijen te winnen beslag te leggen op de wisselbeker; tweede werd hier Van der Kolk (Levoba), derde Westerink (Noack), vierde L. Vis ser (Phoenix). Na spannende strijd behaalde Van Beek (Wolter Dros) het kampioenschap van He ren B, op de hielen gevolgd door De Jong (Phoenix), terwijl Van den Brink (Hapam) derde werd. Het mocht de A.M.H.C.-heren niet gelukken om zich te plaatsen in de halve finale van de Amsterdam- beker-competitie. Door de 21 ne derlaag tegen H.O.C. I uit de Resi dentie zyn onze stadgenoten uitge schakeld. Toch mag A.M.H.C. tevre den zyn met deze uitslag, want de Hagenaars waren in het veld onte genzeggelijk de sterksten en meer dan eens greep Vrouwe Fortuna op het laatste ogenblik in om het Amersfoortse doel te sparen. De eerste helft gaf een regelmatig heen en weer golvend spel te zien. De H.O.C.-aanvallen waren over het al gemeen gevaarlijker dan de Amers foortse, maar de A.M.H.C.-achter hoede stond pal en voorkwam doel punten. Na 25 minuten kreeg A.M.H.C. een strafcorner toegewe zen, die door Meyer feilloos werd aangegeven en door Kapteyn on houdbaar ingeschoten, zodat de rust met een 10 voorsprong voor onze stadgenoten inging. Men besloot deze voorsprong tegen elke prys te bewaren en het accent te verleggen op de verdediging. Egeler, die in de eerste helft rechtsbinnen speelde, trok zich terug om als derde back de verdediging te steunen. Ondanks hard werken der vier overgebleven voorhoede-spelers bracht A.M.H.C. het nog slechts sporadisch tot in de H.O.C.-strafcirkel, zodat de stryd zich byna voortdurend op de rood witte helft afspeelde. De Hage naars begingen de fout om hun snel le linksbuiten te weinig aan het werk te zetten; bovendien hielden zy het spel te kort. Hierdoor geluk te het aanvankelijk aan de Amers foortse verdediging om het doel schoon te houden. Een kwartier na half-time werd keeper Van Dijk voor de eerste maal gepasseerd door een hard schot'van de linksbinnen. (11). Acht minuten later werd de aandacht der Amersfoortse verdedi ging afgeleid door een verwonding van Buitenhuis. De H.O.C. midvoor maakte hiervan gebruik door het tweede doelpunt te scoren (12). Korfbal Twee eerste prijzen voor „Soesterkwartier" Op tweede Paasdag trok Soester kwartier met twee elftallen naar Arnhem waar werd deelgenomen aan de Niwin Series georganiseerd door Mercedes. Aan dit tournooi werd met 150 twaalftallen deelge nomen en werd gespeeld op 26 vel den. Onze stadgenoten boekten een groot succes door twee eerste prij zen te winnen. In de derde klasse K.N.K.B. werd met 30 gewonnen van Zwaluwen I uit Zevenaar en met 70 van V.K.V. uit Veere. In de eerste klasse Erkende Bonden won Soesterkwartier 2 eveneens haar wedstrijden zij het dan met meer moeite. De volledige uitslagen waren: 3e klasse K.N.K.B.: Zwaluwen I Soesterkwartier I 03; Soesterkwar tier I—V.K.V. I 7—0; V.K.V.—Zwa luwen I 15. Ie prijs Soesterkwartier; 2e prijs Zwaluwen (Zevenaar); 3e prijs V.K.V. (Veere). Ie klasse Erk. Bonden: Soester kwartier 2—Olympia 2 3—1; Olym- M U IS KAMER ARNHEMSESTRAAT 20 TELEF. 5781 pia 2—O.E.C. 2 2—7; O.E.C. 2— Soesterkwartier 2 23. Ie prijs Soesterkwartier; 2e prijs O.E.C. 2 (Helmond); 3e prijs Olym pia 2 (Borculo). Zeeburgia won de eerste prijs Op Birkhoven werd gisteren een junioren tournooi gehouden, dat in alle opzichten geslaagd is. De uit slagen zijn: ElinkwijkHVC 02; De Spar taanHercules 01; Hercules Elinkwijk 3—0; HVC—De Spartaan 1—0; Here.—HVC 0—0; Elinkwijk- De Spartaan 1—3; Holland—'TOCJ 11; Alkm. BoysZeeburgia 00; Zeeburgia—Holland 3—2; TOG Alkm. Boys 2—1Zeeburgia—TOG 00; Alkm. BoysHolland 21. Zeeburgia—Holland 3—2; TOG— 2, 3 en 4 werden resp. Hercules, HVC en TOG. Soest SEC recipieerde in ,,De Schouw" Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap door het le elftal van SEC, hield het bestuur Zaterdagavond een goed geslaagde en druk bezochte receptie in hotel „De Schouw" aan de Birktstraat. De belangstelling van de zyde der verenigingen en particulieren, was zo groot, dat de grote zaal van „De Schouw" somstijds te klein was, om alle belangstellenden een zit plaats aan te bieden. Een schat van bloemen prijkte op en om de be stuurstafel en steeds werden nieu we bloemwerken bezorgd of aange- bodey. Vele schriftelijke felicitaties en telegrarpmen waren binnenge komen. De heer G. Klomp bood namens supporters, voor het le elftal van SEC, nieuwe voetbalcostuums aan. De voorzitter van SEC, dr. P. Donker, dankte in zijn slotwoord, nadat hij steeds iedere afgevaar digde afzonderlijk dank had ge bracht voor de tot het bestuur en spelers gesproken woorden. BDCMinerva 2—1 Voor de competitie KNVB afde ling utrecht, moesten Maandag middag in het veld treden het RK BDC uit Soest en Minerva uit Utrecht. In deze return wedstrijd heeft BDC zich de meerdere over Minerva getoond. Soms leek de wedstrijd meer op rugby. Voor de rust kon geen van bei de partijen het net vinden. Toen het eindsignaal klonk was de stand 21 voor BDC. Oranje Garde organiseerde een wandeltocht Op Tweede Paasdag organiseerde de Vendel Soest van de Oranje Garde een wandeltocht voor leden van de Ned. Christelijke Wandel- sportbond. Ongeveer 1200 wande laars volbrachten het prachtige parcours. Leusden Jongeman stichtte een bosbrand Zondagmiddag brak op een per ceel bos- en heidegrond te Leus den brand uit. Door de krachtige wind breidde de brand zich snel uit. De vele in de omgeving vertoe vende wandelaars hielpen kracht dadig mede het vuur te bestrijden. Men slaagde er in het vuur dat tot op enkele meters van een houten huis was genaderd tot staan te brengen en te blussen. De brand was ontstaan doordat een Amersfoortse jongen met luci fers speelde hoewel hij door een vriendje gewaarschuwd werd. Toen de jongen de gevolgen van zijn onvoorzichtigheid zag, wilde hij weglopen doch liep in de ar men van de politie die de knaap medenam naar de kazerne alwaar hij door zijn vader afgehaald kon worden. Hoevelaken Distributienieuws Op Donderdag 1 April a.s. vindt van 9.3012.15 en van 13.30 uur La Distributiekantore aan niet-zclfverzor- gers dc uitreiking plaats van bonkaar ten, brandstoffenkaarten, schoenenbon net: en extra rantsoenen voor a.s. en jonge moeders. Medebrengen: voor bon kaarten: de stamkaarten en inwisselings bonnen 804: voor een brandstoffen- Kaart: tevens het aanvraagformulier M.D. 323-17 met de oude brandstoffen- kaart T.A. 707, waaraan de bon „Res. 2". Voor een schoenenbon op grond van het T.D.-cijfer: tevens het inlegvel waaraan de bon 604. Voor extra ver strekking aan a.s. en jonge moeders: te vens de controlekaart C.M. 703, C.A. 802 of C.B. 80S. Fanfarecorps bracht een serenade Ter gelegenheid van de terugkeer van het oud-lid A. van de Biezen, na een ruim 9-jarig verblijf als militair in Indonesië bracht het fanfarecorps onder leiding van de heer J. van Deuvcren hem een serenade waar veel belang stelling voor bestond. „Kunst na Kracht" debuteerde In het Verenigingsgebouw gaf de jonge Hoevelakense toneelvereniging „Kunst na Kracht" Zaterdagavond haar eerste openbare uitvoering. Voor deze avond bestond slechts weinig be langstelling. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. F. van de Berg, op de .grote moeilijkheden welke overwonnen moesten worden om deze eerste uitvoering tot stand te bren gen. Er werden twee blijspelen opge voerd „De Oom uit Amerika" en „Han nes wordt ingekwartierd". Over het ge heel genomen zullen de spelers (sters) zich door veel oefening beter in hun rol moeten inleven; ook de uitspraak liet veel te wensen over evenals de regie. Muzikale medewerking werd verleend door de „EDO"-band. Ook de fijnste zeep verwekt „zeepfilm", die Uw haar van zijn luister berooft. Voorkom ditl Was het steeds met het veilige Blondona/Brunetta. Dat houdt Uw haar gezond en schoon, en.... vh 50-06.-54 EEN V1NOLIA PRODUCT NU IS HET U TOCH WEL DUIDELIJK Tot en met 5 April kunt U het ant woord inzenden Verzuimt dit niet te doen U kunt HONDERD GULDEN winnen 2e prijs f 75.3e prijs f 50. 4e prjjs f 25. Tien prijzen van f 10. Prijzen worden onder de goede oplos sers verloot. DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Snouckaertlaan 7. TE KOOP AANGEB. Te koop, nieuw dressoir en thee-meubel. Anthonie v. Dijckstraat 8. 5879 Een Tilbury, zo goed als nieuw, bij H. Duinkerken. Baron van Nagelstraat 57, Post Barneveld .s Avonds na 5 uur. 5882 Een vijf-rijer knop-accor- deon, 120 bassen. Leusder- weg 13. 5880 TE HUUR GEVRAAGD Ambtenaarswed. vraagt grote zit- en kleine slaapka mer, keukentje en berg ruimte. Br. no. 5887 bur. van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD In gezin met 2 kinderen kan beschaafd meisje wor den gepl. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. v. Keulen, Gr. v. Prinstererlaan 18, Amersfoort. 5823 PERSONEEL AANGEB. Biedt zich aan een ervaren kinderjuffrouw, ook baby verzorging. v.g.g.v. Br. ond. No. 5812. bur. van dit blad. KOST EN INWONING Kost en inwoning aange boden aan net gep. heer. P.G. Br. no. 5881 bur. van dit blad. DIVERSEN Gevestigd E. v. Muyden. Gediplomeerd kraamver zorgster. Lombokstraat 19. 5834 Nette jongeman N.H. zoekt langs deze weg keurig net meisje, lft. 2325 jr. Br. no. 5886 bur. van dit blad. gevestigd te AMSTERDAM. In stukken groot nominaal f 400.— aan toonder, ten volle delende in de winst van het boekjaar 1948 en van volgende Jaren. Ondergetekenden berichten, dat zij de Inschrijving 09 bovengenoemde aandelen, uitsluitend voor houders van aandelen Serie A, openstellen op VRIJDAG 9 APRIL 1948, van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur, te AMSTERDAM ten kantore van NEDERLANDSCHE HANDEL-M A ATSCHAPPIJ,N.V4 DE TWENTSCHE BANK N.V.. de Heren PIERSON <S Co.; te ROTTERDAM ten kantore van NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ,N.V; DE TWENTSCHE BANK N.V.: te 's-GRAVENHAGE ten kantore van NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATS'CHAPPIJ.N.V^ DE TWENTSCHE BANK N.V.. de Heren HELDRING PIERSON. tot den koers van 130 pCt., op de voorwaarden van het prospectus dd.30 Maart 1948. Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn verkrijgbaar bij de inschrijvingskantoren. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPtJ, N.V. DE TWENTSCHE BANK N.V. 'HELDRING PIERSON. Amsterdam 30 Maart ^43. 's-Gravenhage poooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooooooooockj- zegt Klaas Vaak. Die vrind maakt bedden, speciale Auping-bedden en hij heeft meer dan 50 jaar ervaring! En voor hen die voor hnn nachtrust uitsluitend het allerbeste wensen maakt m'n vrind Auping „DE IDEALE AUPING- COMBINATIE". •k „De Ideale Auping-Combinatie" (levering beperkt) bestaat uit dc originele Auping- ondermatras Istroomlijntypc zonder klink- nagels) met ae Auping-Paradijs-bovenma-" tras (met stalen binncnvcring). AUPING ónder cn AUPING boveiu,idealer kan 't niet!" Voor do RUST van Uio leven, voor dc REST ran Uw leven t N.V. FABRIEK DEVENTER voor haar administratieve af delingen op Schiphol a) Boekhouders In het bezit van het diploma Moderne Bedrijfs- Hü administratie en met dienovereenkomstige er- an varing. Leeftijd 30 jaar. b) Assistent-boekhouders in het bezit van het praktijkdiploma Boek- mm houden. Leeftijd 25 jaar/ mm Schriftelijke sollicitaties te richten aan Personeels ka zaken Schiphol, Barak 121. In linkerbovenhoek van '-w» brief en enveloppe vermelden: ADM.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2