JUIST BOEKHANDELC.J.TERWEE N.V. Henri Nefkens DAGBLAD AMERSFOORT \0^Vvri4,c A^OV\ I lAf'\ prima STENCILMACHINE moderne CASSA G. BOODE Hoevelakens Raad op een dood spoor GRAND Wereldconferentie wil kerkelijke samenwerking opbouwen Prof. Jans sprak in St. Joriskerk Geladen spoorwagon uitgebrand Noteert U even tja mst ds biiA B v d Kolk verlaat het onderwijs Chr. Metaalbewerkers Bond groeit „Waan of werkelijkheid" Housland HET PROCES VAN NEURENBERG DAGBLAD voor AMERSFOORT MNL. JONGSTE OF AANKOMENDE BEDIENDE De Kopermijn, Olie voor China's lampen, Dokter in Parijs, Weerlicht Bollenvelden JONGSTE BEDIENDE OpJwmsnds /Bsbofisn üooh ssn nisuws dag! Soesterweg 92-92" Tel. 4607 „Zonsopgang" Nu gaan de beloften in vervulling „Zonsopgang" Biedt u aan: Deurmatten, vanaf dekens f 5.15 f 4.90 f 137.— f 6.10 f 7.60 f 6.40 f 12.50 f 41.60 f 10.65 f 55.— f 39.— f 179.— f 25.50 f 335.— 345.— Courantenreclame is niet te vervangen! Zonder Aankoopvergunning LANGESTR. 101 TELEFOON 5723 5 e W erktuigkundige Leerling Werktuigkundige Zaterdag 10 April 1948 Teneinde gemeenteleden en ande re belangstellenden nader te bepa len by de oecumenische arbeid en de aanstaande Wereldconferentie belegt de Oecumenische Raad der Kerken in Nederland via de plaat selijke commissies uit de acht par ticiperende kerken in 34 van de Voornaamste plaatsen van ons Jand gemeente-avonden.De plaatselijke Hervormde kerken treden op ver zoek van de Oecumenische Raad als gastvrouw op. Gisteravond werd zulk een avond gehouden in de St. Joriskerk. En laat ons het maar zeggen: de op komst was uiterst gering. Ds. C. H. G. Blok, die na gebed en Schriftlezing efcn inleidend woord sprak, noemde het kleine ge tal aanwezigen een symptoom von de kerkelijke situatie van heden. WERELDKERK Prof. Jans, president van het Oud-Katholiek Seminarie te Amers foort begon zijn betoog met de mededeling, dat van 22 Augustus 4 September a.s. de Wereldconfe rentie der Kerken wordt gehouden. Plm. 1400 afgevaardigden, verte genwoordigende 135 kerken van over de gehele wereld zullen er aan deelnemen. De oprichting en stich ting van de Wereldraad van Ker ken, waartoe in 1938 in Utrecht werd besloten, is een ernstige po ging om de ontzettende gevolgen van onze verdeeldheid uit te wissen en een nieuw kerkelijk samengaan en samenwerken op te bouwen Spreker noemt dan de vijf grote wereldbewegingen die reeds eerder Waarschijnlijk door broeiing in de lading, geraakte vanmorgen om streeks half elf op 't stationsempla cement een van de onlangs door de N.S. in Tsjechoslowakije aange kochte spoorwagons in brand. Bin nen enkele minuten stond de wa gen-inhoud, bestaande uit zoutzuur, verpakkings materiaal en radio onderdelen. van de N.V. Philips, ter waarde van f 5000.in lichter laaie. De brandweer, terzijde ge staan door N.S. personeel, pakte de zaak flink aan. spoot met twee stra len grote hoeveelheden water in de gloeiende en hevig rokende massa, maar moest toezien, dat de goederen totaal verloren gingen. Na een half uur ploeteren, had men het vuur in zijn macht. De wagen werd flink beschadigd. GRAND: ..Frieda" (14 jr.) 14.30. 18.45 en 21 u.. Zo. 14, 16.15 18.45 en 21 u. CITY: „Rebecca" (18 jr.) 14.30. 18.30 en 21 u., Zo. 13.30, 16, 18.30 en 21 u. REMBRANDT: De vernietiging van Murania (alle lft.) 14.30 en 20 u„ Zo. 14. 16.15 18.45 en 21 u. 10 APRIL: Kindermiddag Z.U.T., Amicitia, 14 u. D.V.O. toneeluitv. „De Lorelei", geb. Speeltuinver. Soesterkw. 20 u. Pallas Atheneschool. tentoon? stelling Handenarbeid 1416 u. 11 APRIL: Feestavond KVVA, KAB gebouw 20 u. EXPOSITIE Oosterse Tapyten e.d. 3 t.m. 25 April. Opening 15 u. door mevr. H. E. s' Jacob. 1012. 14 17 u. Zo. 14-17 u. t.m. Tentoon stelling werk Adr. Pieck, werk-, dagen 10—12, 14—17 en 19—21 u. pogingen in deze geest hebben ge daan, min of meer los van de ker ken, doch waaruit thans deze We reldraad is gegroeid. We hebben hierbty niet meer met afzonderlilk werkende wereldbewegingen te maken, maar met kerkn, die be wust van haar schuld aan de ver deeldheid zich ook bewust ziln van de liefde van haar Heer. De We reldraad is de Wereldkerk, de Una Sancta niet; hü is zelfs nog niet een „Wereldkerk". De Wereldraad ls een ontmoetingsplek, waar ac kerken samenspreken. In Amster dam 1948 komt de Wereldraad voor het eerst in voltallige Assemblée b\ieen. Niet met het doel een goed koop eenheidsbesef naar buiten to demonstreren maar naar binnen n meer concreet optreden mogelijk te maken in eigen werelddeel, in eigen land. Spreker besloot met opwek king tot gebed voor allen, die aan de Conferentie zullen deelnemen cn voor allen, die er leiding aan zullen geven. Adv. Afscheidsavond in „Filalethes" In „Filalethes" we I'd gisteravond een ouderavond gehouden van de Chr. Nat. School van A^senraad- stre.it, dat tevens de afscheids- ave-vri werd van het tegenwoordige hor. VI dier school, de heer B. v. d. Kolk. Na ruim 25 jaar dienst eind vorig jaar vierde de heer v. <1. Kolk zijn zilveren jubileum is de tijd gekomen, waarot» de taak op jongere schouders wordt overge dragen. Na de gebruikelijke opening der vergadering vertolkte het schei dende hoofd de gevoelens van blijd schap. die hem bij een terugblik vervullen. Anderzijds is er ook droefheid, thans het werk. dat zo zijn volle belangstelling heeft, te moeten weerleggen. Deze avond vormt het sluitstuk op zijn levens weg. Spreker memoreert dan z\jn arbeid hier ter stede. In 1922 be gonnen met 180 leerlingen in de school Miereveldstraat. maakte de snelle groei de oprichting van een nieuwe school noodzakelijk. Toen deze de school Assenraadstraat in 1928 gereed was. kreeg de heer v. d. Kolk daarna de leiding. Begonnen met 180 leerlingen waren er lü jaren later ruim 300. En thans zijn er weer plm. 100 leer lingen te veel. zodat plannen voor een nieuwe school opnieuw worden overwogen. Breedvoerig wijst spreker dan op het belang van Christ, onderwijs, juist in deze tijd. Na de pauze werd het woord ge voerd door de heer A. R. van Houdt penningmeester van de school, waarna namens het bestuur der speeltuinvereniging „Kruiskamp- kwartier" de heer Van Oldenbeek een boekwerk aanbiedt, met een woord van hartelijke dank en de beste wensen voor de heer v. d. heer v d. Kolk daarvan de leiding. De heer v. d. Kolk beantwoordt de beide sprekers, dankt vervolgens de ouders voor de prettige samen werking tussen huis en school en verboekt te willen sluiten met de Avondzang, waarna Ds. J. Vermaas in dankgebed voorging. Feestelijke vergadering in „Concordia" De afdeling Amersfoort van de Chr. Metaalbewerkersbond hield gisteravond haar jaarvergadering in de Sociëteit „Concordia". De voorzitter, de heer J. H. ten Hove, thans benoemd tot districtsbestuur der van de Bond. kon in zijn ope ningswoord met dankbaarheid ge wagen van een sterke groei in de afdeling; deze toch kwam van 40 leden in'1947 op 98 leden in 1948. een stijging dus van bilna 150%, een zeer verblijdend verschijnsel. Secretaris en penningmeester brachten hierna hun jaarverslag uit. Het bestuur is thans samenge steld als volgt: J. H. ten Hove, voorzitter, L. Wiertz tweede voor zitter. Th. van Leuveren, secretaris, H. Dikken, penningmeester, L. Nieuwlande. tweede secretaris. W. Broe, r2e pennlngm. en H. Wiertz, algemeen adjunct. De heer B. Roolvink. tweede voorzitter van de C.M.B. hield de feestrede, waarvoor hii tot onder werp had gekozen: „De weg. die voor ons ligt." De heer Roolvink behandelde achtereenvolgens: de spanning tus sen loon- en prijspeil, de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie en het communistisch gevaar. Kort, maar duidelijk zette spreker ziln zienswijze uiteen, om dan als volgt te besluiten: „Verzamelen gebla zen. De rijen dienen gesloten te worden. Niemand mag ontbreken. Een sterke C.M.B. is nodig voor het veilig stellen van de rechten der arbeiders, voor een hoge plichts opvatting, maar ook voor oen rus tige gang van zaken in het bedrijfs leven. Daar hangt de toekomst van ons volk aan." Zeer verdienstelijke medewerking verleende het toneelgezelschap „Vester", het trio „Teddy" en de heer A. C. Beek met declamatie, terwijl na de pauze de heren J. Olofsen en H. v. d. Berg een kwar tiertje hersengymnastiek gaven. De belangstelling in Amicitia tij dens het optreden van Charlotte Kohier, die Vrijdagavond voor Sociëteitsleden een voortreffelijk spel gaf van „Waan of werkelijk heid", had beslist groter moeten zijn, want een voordrachtavond van haar is alleen al belangrijk door de keuze van haar repertoire, dat zij met gevoel en smaak kiest. In de enkele uren dat zij het ver haal van „Waan of werkelijkheid" voordroeg waarin zij de moei lijke taak heeft vier figuren uit een Engelse familie-gestalte te geven gaf zij blijk een uitstekend ver telster te zijn. Er straalde een rust, weemoed, angst en siddering van haar uit. Haar gevoelige en sugges tieve voordracht ging zich geen moment te buiten aan op effect in gestelde trucjes, integendeel haar typering was zo nauwgezet bestu deerd en zo vlot en volkomen na tuurlijk, dat na afloop het applaus van een geestdriftig auditorium verdiend was. AMKC neemt deel aan Schaer weij de-tournooi Op 10 en 11 April zal A.M.H.C. deelnemen aan het Schaerweyde- tournooi te Zeist. Onze stadgenoten zijn ondergebracht in de tweede afdeilng. In beide afdelingen zal 'n halve competitie gespeeld worden, waarna beide winnaars in de fina le om de Schaerweyde-wisselbeker spelen. Deze beker is momenteel in bezit van Schaerweyde zelf. Ver gissen wij ons niet, dan zal de eindstrijd gaan tussen Tilburg en de Bloemendaalse combinatie. Ge zien de vele klinkende namen ge ven wij A.M.H.C. zeker niet de beste papieren. Prijsvragen Vrouwen Vacantiemarkt De lijst van winnaars van de prijsvraag „Het mysterie der 13 moeders", het stippenraden en het bonenraden op de Vrouwen Vacan tiemarkt ligt op ons bureau ter inzage. Predikbeurten Herv. Kerk St. Joriskerk 10 uur ds. Blok, nm. 5 uur ds. Koolhaas. Nieuwe Kerk 10 uur ds. Vermaas 7 uur ds. Mackaay. Emma-kerk 9 uur en 10.30 uur as. Smits, 5 uur ds. Blok. Gymnasium 9 uur ds. De Bres. Jeugddienst. Onderwerp: „De lief de vergaat nimmermeer." Bergkapeldienst 10.30 uur ds. Broers (Schiedam). Kapel Zon en Schild 10 uur ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" 10.30 uur ds. Mackaay. Jongerendiensten. Kerk (Appel weg), 10.30 uur Mej. I. F. Sierhuis. Wijkgebouw 10.30 uur de Heer H. G. van der Meljden. Gebouw Immanuel 10.30 uur de Heer J. van Stek. Jeugdhuis 10 uur de Heer Herm. Bi/vank. Gerei. Kerk (L. Vrouwestr.) 10 uur ds. A W Wfjmenga, vloot-pre- dikant, 17.30 uur ds. D. A. Zijlstra (L. Costerplein), 9 uur ds. N. H. Ridderbos, 1730 uur ds A. W. Wymenga (Tulpstr.) 9 uur ds. D. A. Zijlstra. 17.30 dr. N. H. Ridder bos. Gerei. Gem. (Stoovestr. 10 en 17 uur leesdienst, Donderd. 15 April 19 uur ds. M. Blok (Zeist). Vrije Gerei. Gem. (Muurhuizen 53). 9.30 uur en 17 uur Godsdienst- oef. Dinsdag 13 April 19 uur ds. W. H. Blaak (Geldermalsen). Vrije Ev. Gem. (Appelweg) 20 uur ds. G. J. V. Bruggen (Utrecht) Bed. H. Avondmaal. Ver. v. Vrijz. Herv. (Gasthuis- kerk) 10.30 uur ds. A. N. v. d. Kreeke (Tiel). Rem. Gem. 10.30 uur dr. R. Mie- deman. Ev. Luth. Kerk. 10.30 uur ds. D. Faber (Em. pred.). Doopsgez. Gem. 10.30 uur ds. S. Gosses Gzn. Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Oud Kath. Kerk. 10 uur H. Mis. 17 uur Vesper. Vrije Kath. Kerk. 10.30 uur H. Mis. Chr. Science Soc. (H.B.S. Thor- becke plein 1) 10 uur Holl. 11.05 uur Eng. dienst. Verg. v. Gelovigen (L. Nicasius- str. 4B), 10 uur Eredienst. 17 uur pred. des Woords. Soeli Beweging 11 uur Univer- Leger des Heils 10 uur Heiligings- dienst; 7 uur Openluchtsamen komst t.o. Oude Pol. Bur.; 8 uur Verlossingssamenkomst. Leiders: Majoor en Mevrouw Muskee. LEUSDEN. 10 uur ds. Hotstede. Lokaal Aschat nm. 2.30 uur ds. Koolhaas (Maarn). De heer Scheick brengt woningnood ter sprake Vrijdagavond kwam de gemeente raad van Hoevelaken onder voorzit terschap van burgemeester S. M. Snouck Hurgronje in openbare ver gadering bijeen. BH de ingekomen stukken bevond zich een schrijven Van het Veluwse bosbrandweercomité met verzpek een bijdrage van 2 ct. per inwoner. De totale kosten voor de gemeen te bedragen f 36.62. Dit wordt ac- coord bevonden. Vervolgens had de aanbieding plaats van de gemeenterekening, dienstjaar 1946. In de commissie werden benoemd de heren Scheick, Timmermans en Veldhuizen. Een voorstel tot verlenging van de rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlana- se Gemeenten werd aangenomen, evenals het voorstel rot vaststel ling van een algemene kinderbib slagregeling voor het gemeente- personeel, zijnde f 150 per lrind of wel 3 pet. van het salaris. Daar Gedeputeerde Staten geen begroting meer mag aannemen die niet sluit en hoewel de voorzitter alsnog bij de Staten het belang er van aantoonde en ook gedaan kreeg dat hiernaar 'n onderzoek zal wor den ingesteld, werd besloten de vol gende 3 punten van de agenda te schrappen. Het betreft hier de aan vraag van een crediet voor de aan koop van een brandkast, een cre- dietaanvrage voor het bouwen van een ambtswoning voor de burge meester en een mededeling inzake het ontwerpen van een straat- en rioleringsplan. Denksporters vierden feest De Amersfoortse damvereniging A.D.V. hield Donderdag j.l. haar jaarfeest in Nieuw Amsvorde. De voorzitter der vereniging, de beer R. Hamming, zei in zijn openings woord dat in het bijzonder de leden der denksport behoefte had den aan een dergelijke avond, om dat de boog niet altijd gespannen kan zijn. Een woord van dank werd ge bracht aan allen, die in welke vorm ook, de organisatie van deze avond mogelijk maakten. Het ca baretgezelschap Miniatuur bracht „Tuttifrutti" en verwierf voor haar goede spel menig applaus. De dames kregen bloemen. Een gezellig bal met medewerking van de Exvado-band besloot deze zeer geslaagde avond. De feestcommissie kon aan de penningmeester een batig saldo ter hand stellen. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Maria, d. v. H. H. Smeels en F. G. M. Welters; Joan, d. v. J. A. Stoorvogel en M. Tol; Wilhelmina Maria, d. v. M. Reijerse en A. P. van Dalen. Gehuwd: H. H. A. van Zwieten en A. G. A. Donkersloot. Medische Zondagsdienst DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallen: J. A. Hen driks, Tesselschadelaan 3, tel. 6013. A. J. G. Verburg, De Bosch Kem perlaan 3, tel. 6672. APOTHEKERS, Jansen, Lange- str. 74, tel. 3677, A. J. Kraan, O. Soesterweg 89, tel. 4893, De Weijep Leusderweg 212, tel. 4887. VERLOSKUNDIGEN: H. A. v. d. Grient, Breestraat 8B, tel. 6830, M. A. J. de Leuw, Soesterweg 15, tel. 4973. BjJ de rondvraag bracht de heer Scheick wederom de woningnood naar voren en wees op het verschil met andere gemeenten. Voor de oorlog liet men de zaak maar zo al» het was, waarvan de gevolgen zich thans openbaren. De toestand is thans onterend. Spr. wilde een overzicht van woningen zien, inwo nerstoename enz. om aan de hand hiervan een voorstel op te stellen, dat tot een oplossing voert. Spr. wild#1 voorts de woningen die er het slechtst aan toe zijn (geen krotwo ningen) op laten knappen. Van de kosten komen 60 pet. voor rekening van hel Rijk. Voorz. antwoordt dat de mogelijkheden gering zijn. doch men zal met de meeste kracht trachten hierin verbetering te bren gen, doch er blijft één essentieel punt. Is de gemeente in staat om de resterende 40 pet. bij te dragen9 Medische Zondagsdienst Zondag a.s. wordt de artsendienst alleen voor spoedgevallen waarge nomen door dr. F. W. Klaarenbeek, telef. 210. Predikbeurten Zondag 11 April Ned. Herv. Kerk. 9 30 uur ds. J. van Amstel, Voorber. H.A. 2.30 uur ds. J. van Amstel. Geref. Gem., geb „Bouwlust" 9.30 en 3 uur Leesdienst. Soesl Jubileum Wijkvereniging „Kerkebuurt" In de versierde zaal van het wijkgebouw „Eltheto" werd Don derdagavond het 12y2-jarig be staan van de Wijkvereniging Ker kebuurt gevierd. Ds. v. Krugten opende deze avond en na het zingen van Gez. 150, heette hij de aanwezigen welkom. Dr. Veldkamp met zusters van „Zonnegloren" zongen enkele liede ren en mevr. Muurling las gedich ten voor. Een schets door mevr. Prins viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Na de pauze sprak ds. v. Schaick de aanwezigen toe. Spreker was verheugd dit feest bij te kunnen wonen. Wij hebben met dit ge bouwtje grote liefde zien verrijzen, aldus ds. v. Schaick. „Eltheto" Uw Koninkrijk kome 't gaat er dus om, dat Christus in uw harte wone. De medewerkende dames en mevr. v. Schaick ontvingen bloe men en tenslotte sprak ds. v. Krug ten een dankwoord uit. Nikaproba-avonden voor de jongens over zee De Nikaproba-avonden, die ten bate van onze jongens over zee, op Donderdag en Vrijdag in het St. Josephgebouw zijn gehouden, zijn een succes geworden. Nikaproba heeft veel moois ge boden o.a. zang en klassieke mu ziek. Medewerking verleenden o.a. mevr. Elisabeth te Boekhorst (so praan); mevr. Nels de Blij (piano); Elf ride Pilon (piano); Alle Rood- bergen (tenor); Betty Prosman (piano); Cor Galis (Humorist en Conferencier) en Eduard van Eeden Dichter-Zanger Er waren goed verzorgde tombo la's en vele prijzen. De Nikaproba heeft de harten van de Soester ingezetenen ver overd. Het is een verheugend feit, dat men meeleeft met de 250 Soester jongens in de Tropen. Medische Zondagsdienst Zondag is geopend apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat 46. SOESTERBERG Dr. Splinter, Amersfoortsestraat 3 te Soesterberg, zal Zondag a.s. voor de buurtschappen Soesterberg, Huis ter Heide en Den Dolder, de diénst waarnemen, voor de dokto ren Van den Helm en Schook. Predikbeurten Ned. Herv. Kerken Oude Kerk, 10 uur: ds. D. v. Krugten, H. Doop; Emmakerk, 10 uur: ds. E. Groeneveld, H. Doop; 17 uur: ds. M. Verkerk; Heeskapel, 10 uur: ds. M. Verkerk; Eltheto, 10 uur: Kinderkerk; Zonnegloren. 10 uur: ds. J. G. Gregory (Amster dam). Evangelisatiesamenkomsten Zondag 11 April, 19 uur: Huize- Buitenzorg, spreker de heer v. Gorkum; Donderdag 15 April, 20 uur: Heeskapel, spreker de heer S. v. Gorkum. Herv. Geref. samenwerking tot 'evangelieverkondiging Dinsdag 13 April, 20 uur: zaal v. de Broek, Nieuwstr. 57, ds. M. Ver kerk. Geref. Kerken Julianakerk 10 en 16.30 uur: ds. A. Brouwer, beide diensten bedie ning H. Avondmaal; Wilhelmina- kerk, 10 en 17 uur: ds. H. v. d. Berg, beide diensten bediening H. Avondmaal: Gebouw „Rehoboth", Buntweg, 11 en 15 uur: ds. H. Scholten (Nijkerk). Chr. Geref. Kerk 10 en 16 uur: ds. L. de Bruyne, bediening H. Avondmaal en dank zegging. Geref. Gemeente Kleine Rembrandtzaal, 10 en 17 uur: leesdienst; Donderdag 15 April 19.30 uur: ds. M. Blok (Zeist). Ver. Vrijz. Godsdienstlgen, Afd. Ned. Prot. Bond Gebouw Religie en Kunst, Rem- brandtlaan, 10.30 uur: Mej. C. E. Jolles. Toneeluitvoering in „Bethel" Op Donderdag 15 en Vrijdag 16 April zal de Chr Reciteervereni- ging „De Vriendenkring" 'n toneel uitvoering geven in het gebouw „Bethel" te Hooglanderveen. Predikbeurten Ned .Herv. Kerk. 11 April: 10 u. ds. O. S. Jellema. Gebouw „Bethel" Hooglander veen: 10 April 7 uur ds. O. S. Jel lema. Medische Dienst Alleen voor spoedgevallen wordt de- medische dienst waargenomen door dr. W. F. Klaarenbeek te Hoe velaken (tel. K 3495210). Deze waarneming geldt 'voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoevelaken. Uitreiking bonkaarten aan zelfverzorgers In herinnering wordt gebracht de uitreiking van bonkaarten en brand stoffenkaarten aan zelfverzorgers, wier namen aanvangen met de let ters M tot en met Z. De uitreilpng geschiedt als volgt: - Maandag 12 Aptll de letters M t.m. p van 912 uur; Dinsdag 13 April R t.m S. 912 uur; Donder dag 15 April T t.m. U, 912 uur; Vrijdag 16 April V, 912 uur; Za terdag 17 April W t.m. Z 910.30 uur. De uitreiking aan niet-zelfver- zorgers wordt nog nader bekend gemaakt. De inwisselingsbonnen der thans lopende bonkaarten, de brandstoffenformulieren en de oude brandstoffenkaart moeten worden medegebracht. Zondagmiddag speelt HSV een wedstrijd tegen Vios. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Vios te Hooglanderveen THEATRE Tel. 4 6 3 2 DONDERDAG 15 APRIL Aanvang: 2.30,-6.45 en 9 u. 3 Buitengewone voorstellingen van de historische film (Opdat het niet vergeten worde) De enige authentieke film van het proces tegen de grote oorlogsmisdadigers. - Interessant bij programma. - Gewone prijzen. Plaatsbespreken van Woensdag 14 April af van 1012 en 1.304. VRAAGT VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan het Bu reau. SNOUCKAERTLAAN 7. ƒ7.90 WO kunnen thans weer uit voorraad leveren: door Daphne du Maurier door Alice Tisdale Hobert f 4.90 door Elmenhorst Westerman 6.90 (vervolg op. Onwankelbaar)- door Emmy van van Lokhorst 6.90 Al deze boeken leveren wy TJ franco huis. Indien gewenst betaalbaar in termijnen. naar de Middagtochten per luxe touringcar. Vertrek 13.30 Sta tionsplein, terug 19.30. Prijs f 4.75 p. persoon (thee inbegrepen). Inlichtingen V.V.V.- kiosk en bij de chauf feurs van de stads dienst. Gezelschappen van 30 personen reductie. Tel. 6150—4646. DORPSSTRAAT 41 PUTTEN. Het Ingenieursbureau DWARS, HEEDERIK en VERHEY, Tesselschadelaan 4, Amersfoort vraagt voor spoedige indiensttreding een by voorkeur in het bezit van diploma Ambachts school timmeren. By gebleken geschiktheid volgt opleiding tot aanko mend tekenaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige gege vens te zenden aan het Ingenieursbureau DWARS, HEE DERIK en VERHEY, Tesselschadelaan 4, Amersfoort. adverteeren maar doe het vraag gratis advies aan den adviseur van het VOOR V I Yr\ Q Dir. A. VAN EMPELEN. Prachtige OVERGORDIJNSTOFFEN, handweef in mooie terra kleuren, p. Mt Gebloemde RIPSSTOF 120 cm breed, p. Mt BOUCLê-CARPETTEN 2 X 3 Mt PACO-LOPERS (met cocos) 70 cm. breed, p. Mt 100 cm. breed, p. Mt WOLLEN HANDWEEF: TAFELKLEDEN f 36,80, maar ook reeds vanaf DIVANKLEDEN SCHOORSTEEN- en DRESSSOIRLOPERS ÉENPERSOONS-OPKLAPBED met Gezondheidsmatras EENPERSOONS ENGELS LEDIKANT, reeds vanaf Prima 2-Persoons MATRASSEN met VEREND binnenwerk WOLLEN DEKENS, vanaf f 14,50 en GEWATTEERDE MEUBELEN: EIKEN OLD-FINISH SLAAPKAMER, 2-pers. ledikant, 2-deurs kast, nachtkastje, tafel en 2 stoelen HUISKAMER: Dressoir, fafel, 2 fauteuils en 4 stoelen vanaf Uit VOORRAAD leverbaar: voor f 112o— voor f 165.- EEN SIERAAD OP UW TOONBANK. VRAAGT VRIJBLIJVEND DEMONSTRATIE. <4 Bureau voor Complete Kantoorinstallatie Op de vloot van de N.V. CURACAOSCHE SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJ kunnen voor-de vaart tn West-IndiC jongelui geplaatst, worden als indien zij in het bezit zijn van het diplo ma Ass.. M.V.D. of A, en als indien zij in het bezit zijn van het diploma A.M., B.M. of verklaring M.V.D. Alle inlichtingen worden verstrekt door de N.V. DE BATAAFSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ, AFD. REDER IJ, Nieuwe Parklaan 9 's-Gravenhage.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 5