BON BRANDPUNT BRANDPUNTEN Nieuwe Philips-facsimile seint kwarto-vel in 8 seconden over Militair vlieger neergestort Wieheeft er gelijk? Radio-programma Kerknieuws WILLEMSE m Gemeentelijke Publicatie Octerno legt de basis CORSETTEN en BUSTEHOUDERS WILLEMSE U 5 e Werktuigkundige „KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugd' Co ia ra li te ii ree 1 a ui e is niet te vervangen! DAGBLAD VOOR AMERSFOORT BRUINKOLEN WALT DiSN EY'S FANTASIA Op de telecommunicatie-tentoon •telling, die op het ogenblik in Ge- nèye gehouden wordt ter gelegen heid van de UNO-conferentie over ..Vrijheid van voorlichting", wordt voor de eerste maal gedemon streerd met een Philips facsimile- toestel. dat 60 maal sneller werkt dan de gebruikelijke apmraten. 70 deelt men van Philipszijde mede De tijd die nu nodig is om de tekst van een gewoon kwartovel van 22 X 28 cm over te seinen bedraagt 8 seconden. Met de facsimile kunnen foto's, weerkaartjes. tekeningen. docu menten. chèques etc. naar de ver ste plaatsen op aarde overgeseind worden. De facsimile is geschikt voor het massaal overbrengen van docu menten over grote afstanden. Mis schien zullen op de duur brieven, tekeningen, drukwerken, e.d per Tragisch dodelijk ongeval op dag der,beëdiging Vrildae is in de nahüheld van Gronau In dc Britse zone van Duits land de reserve tweede luit.-vlieger. H. Fabl'is. van de Nederlandse luchtstrijdkrachten, met zijn Spit fire neergestort en om het leven ge komen. Luit. Fa bi us was omstreeks 10 uur van het vliegveld Twenthe opge stegen voor een ocfenvlucht. met de bedoeling tegen de middag terug te keren, omdat hij dan tot officier be ëdigd zou worden. Ongeveer 11 km ten Zuid-Oosten van Gronau stortte het vliegtuig neer. Dc resten van de Spitfire werden tot zelfs 8 meter in de bodem gevonden. Over de oor zaak van het ongeluk tast men vol komen in het duister De omgekomen piloot was 23 jaar oud. Als tragische bijzondeheid kan nog worden vermeld, dat de vader en de verloofde van de verongelukte pi loot, zich op het vliegveld bevonden om s middags de beedigingsplech- tigheid bij te wonen. Omtrent de vermoedelijke oor zaak van het ongeval vernemen wil bh het ter perse eaan van dit num mer: L"it. Fabius was opgestegen in een Spitfire en werd vergezeld door een ander vliegtuig. Toen men ongeveer een half uur gevlogen had .kwamen de vliegtuigen In een zeer dichte wolkenbank, die liep van 60 tot 4000 meter hoogte. Eerst trachtten de beide vliegers boven de wolken uit te komen. Toen dit echter niet lukte wilde men door lager te gaan vliegen beter zicht krijgen. Men wist evchter op dat ogenblik niet. dat de wolken zo laag hingen. Toen luit Fabius uit de wolkenbank was geraakt heeft hij waarschijnlijk .geen kans meer gezien tijdig zijn toestel omhoog te trekken met het bekende noodlot tige gevolg. De piloot uit het an dere toestel is het nog nét biitpds gelukt weer hoogte te krijgen Naar wij vernemen, zal de cre matie van de reserve tweede luite nant-vlieger H Fabius die Vrijdag bij Gronau om het leven kwam. Woensdag a s. geschieden kort na aankomst van de trein van 13 09 uur te Westerveld. facsimile worden overgebracht ter versnelling, aanvulling of vervan. ging van het gewone postverkeer. Omdat de documenten met handtekening en al precies worden overgebracht zal de facsimile overdracht in de toekomst moge lijk ook locpassing kunnen vinden in het ciroverkeer tussen binnen- en buitenlandse banken. Pil dc ontvangst houdt men tegelijkertijd een micto-documentatie <de film» over. Philips is van mening, dat ook mogeliik zou zijn met behulp van facsimi'e overdracht het kran- tenbedriif te centraliseren, omdat men daardoor de inhoud van kran ten in kleine plaatsen aanmerke lijk kan verbeteren, terwiil dc kos ten zullen verminderen. Een goed geredigeerde krant b.v. zou baar inhoud oer facsimile naar verschil lende kleine plaatsen kunnen door. geven, waar men het facsimile beeld dan direct kan clicheren en afdrukken. De zettechniek wordt daarbij vervangen door de goedko pere clichétechniek. Een krant van tien pagina's kan de facsimile in ruim 5 minuten overseinen, terwijl de tegenwoor dige apDaraten daarvoor 5 uur no dig hebben Bat smokkelen toch DOOR een toeval vond de Doetin- chcmse politic een draadje dat hen leidde naar een respectabele voor raadschuur van gesmokkelde poederen. Op zekere dap werden twee auto's i gesignaleerd die door als landbouwers 1 vermomde politicaqentcn in dc oaten werden qehouden toen ;c bij een boer- dcrij <topten. Men sloep toe en dc buit was 60.000 rijwielspaken. 2000 qloci- j lampen. 1000 clcctrischc stekkers. 250 rijwiclkcttinpen. 400 scharen. 3000 boren. 2000 schakelaars en 5000 pot loodslijpers. Anderhalf jaar nadat Julius Streicher en Wilhelm Frick de Neu- renreg werden opgehangen zal een zuiveringsrechtbank te Munchen een proces tegen deze gewezen na zi-grootheden voeren. Tot het von nis kan verbeurdverklaring van de bezittingen»behoren O Voor de nobelprijs voor de vrede zijn niet minder dan 22 candi dates o.w. Stalin. Molotof. Benes, Paus Pius XII. Truman en wijlen Gandhi. Engelse en Russische deskundigen zullen tezamen een onderzoek instellen naar de vlieg tuigramp boven Berlijn. O De vol gende maand zullen ongeveer 10.000 Hongaarse krijgsgevangenen uit Rusland terugkeren. In Hon garije zullen Amerikaanse films doorknippen en toevoegen van on dertitels ..aangepast worden aan Hongaarse opvattingen". <5 Een dekschui op het IJ te Amsteradm kapseisde en 1300 balen patent bloem namen een bad. Tot dusver zijn er slechts 75 opgevist O Het Velser crematorium heeft tot dus verre 20 000 crematies verricht. Wiener Sangerknaben 450 jaar Plechtige viering van het jubileum in Wenen Op 13 Mei 1498 ondertekende Keizer Maximiliaan I een besluit, dat het knapenkoor van de Weense Hofkapel in het leven riep. Binnen kort zal het dus 450 jaren geleden zijn, dat dit wereldberoemde koor van de „Wiener Sangerknaben" werd opgericht. Onder de nu al meer dan 30-jarige leiding van hun rector, Dr. Schnitt, bestaat het koor thans uit honderd jongens, die ver deeld zijn in drie koren en een re servekoor: twee zijn afwisselend op reis, één blijft steeds „thuis" en on derhoudt de dienst in de hofkapel. De Wiener Sangerknaben zijn de laatste jaren in de Zwitserse vleugel van de Hof- brug ondergebracht, waar zij tezamen in een soort internaat opgevoed worden. Zij leren er echter niet alleen mooi zingen, maar worden tegelijkertijd ook voor het leven geschikt ge maakt door vooraanstaande leraars opdat zij ook later, al naar hun kénnis, hun weg zul len weten te vinden. In een strenge muzikale en maat schappelijke discipline ligt hun opvoeding. Het 450-jarige jubileum van dit koor, zal in Wenen op plechtige wijze gevierd worden. Er zullen concerten worden gegeven in de ge deeltelijk herstelde Stefanskerk (de Missa Solemnis), in de grote zaal van het Concerthuis in samenwer king met het Philharmonisch or kest, in de Burgkapel, enz. Tegelij kertijd verhuizen echter de Sanger knaben naar hun nieuwe tehuis in het Augartenpaleis. dat door de Bondspresident, Dr Renner aan hen zal worden overgedragen. Nieuwspalet Nadat men aanvankelijk vreesde geen afzetgebied te vinden voor onze witte kool is Tsjfchoslowakue komen opdagen als redder in de nood. Het zal bijna alle nog reste rende voorraden afnemen. MPEA in September opgeheven? Het Amerikaans: fllmvakblad „Variety" vermeldt groot opge maakt. dat de United States Mo tion Pictures Export Association per 1 September haar werkzaam heden in Nederland zou beëindi gen. Het Amsterdamse kantoor der MPEA kon ons geen commentaar verstrekken op dit bericht. Van de finitieve opheffing was daar niets bekend, maar men herinnerde er aan, dat de MPEA een belangen gemeenschap is van de acht groot ste Amerikaanse filmmaatschap pijen, die voor de duur van twee jaren is aangegaan .en dus op 1 September kr 1 expireren, dan wel verlengd worden. Polen herdenkt Chopin Polen stelt plannen samen om de 100ste sterfdag van Frederic Chopin volgend jaar met grote luister te vieren Commissies zijn reeds samen, gesteld om de grote musicus en patriot te eren. Engeland. Frankrijk en de V.S hebben de voorzitter van de Veiligheidsraad verzocht de aan. vragen vgp Eire. Portugal en Oos tenrijk voor het lidmaatschap van de UNO opnieuw in overweging te nemen. Over professorale geschie denisopvattingen, trainen en studeren en tenslotte over inkomstenbelasting MIJN collega C. vertelt in.- zijn colleges dat Frankrijk vóór 1791 geen constitutie bezat, en ik doceer even geregeld dat dat land gedurende het oude régime wel degelijk een constitutie rijk was. Ik krijg dan wel eens een student op bezoek, die me. wat verlegen, op deze of op andere meningsver schillen tussen mij en een of an dere collega wijst. Mijn diepzinnig, overigens als een speelrol ingestu deerd antwoord luidt dan: „Waar schijnlijk heeft hij gelijk en ik on gelijk. Het is ook net mogelijk dat hij ongelijk heeft, en ik gelijk. Be sef, daarom, dat zelfs een hoog leraar zich kan vergissen, en dat U dus maar eens zelf aan het den ken moet. Misschien hebben we beiden ongelijk want wie houdt de waarheid in pand? Errare hu- manum est. En tén slotte is het niet uitgesloten dat we beiden ge lijk hebben. Ten eerste is het te genwoordig in de metaphysica niet meer onveroorloofd om het te genstrijdigheidsbeginsel. (dat een subject niet tegelijkertijd een hoe danigheid kan bezitten en niet be zitten), in twijfel te trekken. En ten tweede maakt de nuchtere pragmatistische philosophic het mogelijk om te zeggen: ze hebben beiden gelijk, en het hangt er al leen maar van af wat ze bedoelen. Mijn cojlega C. denkt natuurlijk aan een geschreven grondwet, en ik aan constitutioneel gebruik. Uit onze colleges kunt U dus enkel concluderen, dat collega C. meer van geschreven grondwetten houdt, en rationalist is, dat ik meer- van constitutioneel gebruik houd. en dus empiricus, m.a.w. een proefon dervindelijk aangelegd mens, ben. Wie er zo over denkt zal het minder bezwaarlijk vinden om een aanvulling te schrijven bij wat hij U de vorige week opdiende, al blijft er dan van het oorspronke lijke niet veel meer over. Toen ik de academische kant van de roei- wedstrijden met U besprak heb ik, naar ik nu hoor, wat al te zeer de toestand van voor de 'oorlog be schreven. W„ar blijft, dat studen ten die roeien van geen voorrech ten bij de examens genieten. Maar dat ze er een jaar langer over zou den doen is nu niet meer waar, want er is op alle universiteiten zo'n plaatsgebrek, dat men geen verlenging van de minimumstudie- tijd toelaat. En de tegenwoordige academische jeugd hoeft zich bij de training voor het roeien niet zo in te spannen. Er zijn nl. een aan tal „nublic schools", zoals Eton, en St. Paul's, waar roeien de hoofd soort is, en waarvan de oudleerlin- een die naar Oxford of Cambridge gaan er als Geroutineerde roeiers verschijnen. Hun training is dus voor hun studie geen vernietigen de concurrent De uitlegging van deze geweldige ontboezeming? Mijn vrouw is gedurende twee op eenvolgende jaren kapitein en ..first o?r" geweest van de vrou- wenploeg der Universiteit van Ox ford. Een wijs dagboekschrijver Uit een Londens dagboek door Prof. dr. G. J. RENTER mag nooit vergeten dat vroeg of laat zijn pennevruchten ook thuis gelezen worden. DE BEGROTING De kanselier van de schatkist, die van Downing Street naar het par lement loopt. Zijn vrouw voorop in de galerij. Men kent al die tradi ties, en men weet van het ceremo nieel aan „budget <iay" verbon den. Maar hoe weerspiegelt zich dit alles in de geest van de gewore man? Mag ik voor de gelegenheid als de gewone man fungeren? Ik luisterde naar de nieuwsdienst van de BBC, om 9 uur, en daarna naar de uitzending van Sir Stafford Cripps, de kanselier, die in gewone woorden aan de luisteraars vertel de waar het om ging. Ik was eerst heilig overtuigd dat de inkomsten belasting en de prijs van sigaret ten naar beneden zouden gaan. Mijn twee nauwste contacten met de begroting. Een was waar. Ik rekende uit dat ik er 1000 gulden per jaar aan won. Twee was niet waar: dat zou me een dubbeltje per dag, dus f 36.50 kosten. Winst, aanzienlijk. Maar vanochtend las ik de nuchtere tabellen in de Times. Al had ik er gisteren papier en potlood bij, toch was weer eens gebleken, dat ik toch wel erg wijs ben geweest om de geschiedenis te kiezen. Een rekenmeester word ik nooit. Ik bespaar aan inkomsten belasting f 410, d.w.z. één pakje sigaretten per dag gedurende 234 dagen. Hoevelaken Distributienieuws Op Donderdag 15 April a.s. vindt voor zelfverzorgers met organisa- tienos. 1491 en hoger de uitreiking plaats van nieuwe bonkaarten, brandstoffenkaarten, schoenenbon nen en extra rantsoenen voor a.s. en jonge moeders. Medebrengen: stamkaarten met inlegvellen, inwisselingsbonnen 804, oude brandstoffenkaart TA 707, waaraan bon „Res. 2" Jjnet aan vraagformulier MD 323?17 Voor extra verstrekking aan a.s. en jon ge moeders de contrólekaart CM 703, CA 802 of CB 808. DOB bracht „De Vreemdeling" Voor de laatste maal in dit sei zoen trad de Chr. Reciteerver. „D.O.B." uit Nijkerk in het Vere nigingsgebouw te Hoevelaken op met „De Vreemdeling", een toneel spel in 4 bedrijven van Antoon Coolen. Voor een geheel gevulde zaal sprak de heer H. Bokhorst een kort openingswoord, hierin mede delende dat burgemeester S. M. Snouck Hurgronje verhinderd was deze avond bij te wonen. Het stuk werd zeer goed ge speeld, speciaal de rol van de doch ter Agnes. Decor, meubilering en verlichting waren uitstekend ver zorgd. Aan het slot werd de heer Bokhorst als dank voor zijn voor bereidend werk een geschenk aan geboden. Hedenavond HILVERSUM I: 19.— Zang en piano, 19.30 Inleiding tot muziekbe grip. 19.45 Reg. uitz., 20.— Nws., 20.05 Radioscoop. 22.30 Piano. 23. Nws., 23.15 Glen Miller en zijn or kest. HILVERSUM II: 19.— Nws., weer, 19.15 Onder de leeslamp, 20Nws., 20.15 Sangh en spel. 21.Verstrooi den werk in Frankrijk. 21.20 Or- gelconc. 22.— C.N.V kwartier. 22.20 Sweelinck kwartet. 22.45 Avond- overdenk.. 23.— Nws., 23.15 Halfuur in de Russische steppen. 23.45 Slot- accoord. Morgen HILVERSUM I: 7.— Nws.. 7.15 G.vmn. 7.30 Mantovani. 7 50 Dag opening. 8.— Nws.. 8.15 Aubade. 8.45 Lond. philh. ork.. 9 15 Morgenwij ding. 9.30 Clavecimbel. 9.45 Arb. vit.. 10.30 Voor de vrouw, 10.35 Zi- geunermuz 10.50 Kleutertje luis ter. 11.— Orgel en alt. 11.45 Uit dp Wereldpers. 12.— Lyra Trio. 12.30 Weer. 12.33 Platteland. 12.43 Piano. 13.Nws 13.15 Muz. lenteprogram ma. 13.45 Piano, 14.— Mevr. de Leeuw v. Rees. 14 30 Radio matinee 16.40 Schoolbel. 17.Dat kun jij ook. 17 30 Onder de palmen. 17.45 Reg. uitz. 18.— Nws.. 18.15 Tom Erich, 18.30 Reg. uitz. HILVERSUM II: 7.— Nws., 7.15 Gr. pl.. 7.45 Morgengebed. 8. Nws 8.15 Pluk de dag. 9.Licht baken, 9.30 Waterst.. 9.35 Yehudin Menuhin, 10.Wie komt er in mijn hokje. 10.15 Gr. muz., 10.30 School radio. 11.Werken van Mendels sohn en Brahms. 11.30 Als de 7.iele luistert. 11.40 Piano. 12Angeius, 12.03 Licht orgelspel. 12.30 Weer,, 12.33 Lunchconc. 12.55 Zonnewijzer. 13.Nws 13 20 Lunchconc.. 13.45 Bespreking muziekliteratuur. 14.— Gr. pl. 14.30 Onder ons. 15School radio. 15.30 Gr. pl.. 16.— Zonne bloem. 16.30 Ziekenlof. 17.Na schooltijd, 17.15 Plaatjes voor de jeugd. 17.30 Lang zullen ze leven. 17.45 Elck wat wils, 18.20 Sport, praatje, 18.30 R.V.U. TUINKALENDER 13 APRIL. Staat U wel eens teleur gesteld te kijken aan de rand van een zaaibed omdat er ..niets van terecht is gekomen?" Het kan inderdaad gebeu ren dat de uitgezaaide groente- 0/ bloemzaden niet tot ontwikkeling komen. Dit kan verschillende oorzaken hebben, zoals dc onvoldoende kiem- kracht van het zaad. Doch door on gunstige groei-omstandtgheden kunnen zelfs dc allerbeste zaden nog misluk ken. Soms worden de zaden veel te diep gezaaid soms ook te ondiep. Grove zaden komen dieper te liggen dan fijne. Voor de kleming der zaden spelen ook de temperatuur en het vochtgehalte van de grond een belang rijke rol. Uiteraard is een koude weers gesteldheid van nadelige invloed. De grond kan ook te droog zijn. Ten slotte kunnen kiemende zaden ook door zwammen worden aangetast. Door kortsluiting op de boer derij van een landbouwer nabij Ant werpen zijn 10 koeien geelectrocu- teerd doordat de stroom van een electrische lamp. waarvan de kabel versleten was, zich via de zinken dakgoot had meegedeeld aan de ijzeren draagbalken, waaraan de koeien door middel van kettingen waren vastgemaakt. Scheepstijdingen AARDIJK, 10 April van New York naar Antwerpen en Rotter dam: ARKELDIJK, Rotterdam— Gulfhavens, 10 April van Antwer pen; BALI. 10 April van Macassar te Soerabaya verw.; CONGO- STROOM. 9 April van Port Gentil te Pointe Noire; KOTA INTEN. RotterdamHalifax, pass. 9 April Beachy Head; LEOPOLDSKERK, CalcuttaRotterdam, 10 April van Genua: LIEVEVROUWEKERK. 10 April van Antwerpen naar Bremen; MEERKERK. 9 April van Pepang te Colombo; MUIDERKERK, 9 April van Melbourne naar Aden; RID DERKERK. RotterdamJapan. 8 April van Suez; STAD HAARLEM 10 April van IJmuiden naar Casa blanca; ALDEGONDA, 5 April van Manggar te Pladjoe; ALETTA, 4 April van Poro naar Miri; AL- PHACCA, 9 April van Hongkong 1 ïgiiai; rirtTONlA. 4 April van Saigon te Miri; BLOEMFON- n, '"-aam—Kaapstad, 10 April te Teneriffe verw.; COTTICA, AmsterdamWest Indië. pass. 9 April Ouessanl; LUTTERKERK. Amsterdam-Perzische Golf, 9 April van Londen; MELISKERK, 9 April van Tacoradi naar Monrovia? MO. LENKERK. JapanRotterdam, pass 9 April Finisterre; STAD MAASTRICHT, IJmuiden—Bona, pass. 9 April Wight; WILLEM RUYS. RotterdamBatavia, pass. 10 April 2 uur Ouessant. TROEPENTRANSPORTSCHEPEN Sibajak, BataviaRotterdam, 9 April te Suez; WILLEM RUYS. Rotterdam—Batavia, pass. 10 April 2 uur Ouessant. Chaja Goldstein naar Amerika Chaja Goldstein, de bekende Jood se kunstenares, die uit Polen stamt, maar sinds haar kindsheid zonder nationaliteit is, zal een langjarig verblijf in ons land van 1932 af in Juli scheep gaan naar de Ver. Staten om zich daar definitief te vestigen Misschien wordt ze daar Amerikaanse en ze zal het heel merkwaardig vinden eindelijk eens een echte pas te bezitten. Zij gaat naar de Nieuwe Wereld, omdat haar werk Joodse mensen, Joodse kunstenaars als voedingsbodem no dig heeft. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Beek-LTbbergen W. Oorthuys te Rozendaal (Gld.); te Hollandscheveld L. M. Brouwer te Spijk (Gron.); te Honselersdjjk ftoez.) A. J. v. Heuven te 's-Gra- vendeel; te Nieuw-Lekkerlartd J. R. Cuperus te Doornspijk. Bedankt voor Mijdrecht C. G. Tromp te Duivendrecht; voor Njj- kerkerveen J. J. Poldervaart te Njj- verdal; voor Varik-Heesselt (toez.) J. de Bru\jn te Gemert; voor Nieuw Loosdrecht J. Godthelp te Zw\jn- drecht. Geref. kerken Beroepen te Alphen a. d. Rijn (vac. J, H. A Bosch) W. Wijma te Gasseltérnijveen te Den Ham (O) H. J. Riphagen te Bedum te Wieringen J. v. d. Zande, cand. te Sneek Chr. Geref. kerken Tweetal te Soheveningen J. G. v. Minnen te Delft en C. v. d. Weele te Harderwijk. Examens De heer J J. F. Herrmann, theol. eand. te Den Haag is geslaagd voor het prop. ex. in de Evang. Luth. kerk en is daarmee beroepbaar verklaard. IEDERE DAG krijgen wij nieuwe modellen aan! HET IS NOG STEEDS SCHOENEN WEELDE bij Leusderweg 27/29, A'foort. Dlllllill JUIST NU ADVERTEREN! voor Uw nieuw© zomerjopon, mantel of tailleur. „PREMIEREGELING WONINGVERBETERING EN -SPLITSING" Voor het verbeteren en of splitsen \an bestaande wo ningen kan een premie van overheidswege worden toege kend. Deze premie bedraagt: a. voor het bewoonbaar maken van leegstaande en onbe woonbaar geworden woningen, alsmede b. voor het voorkomen van onbewoonbaar worden van thans nog bewoonde woningen: 60 der verbeteringskosteri. met dien verstande, dat geen premie wordt toegekend voor zover deze kosten I per te verbeteren woning meer dan f 2400.- of minder dan f 201.- bedragen; c. voor het splitsen in twee of meer volwaardige wonin gen van woningen, welke voor bewoning door meer dan één gezin geschikt gemaakt kunnen worden. (N.B. hieronder vallen niet alle woningen, welke door meer dan één gezin bewoond worden of kunnen wor- dep, doch in het algemeen uitsluitend grote panden, welke voldoende ruimte bieden voor splitsing in twee of meer afzonderlijke woningen): 60 der splitsingskosten met dien verstande, dat geen premie wordt toegekend voor zover deze kosten per woning, welke door splitsing boven het oorspronkelijk in enig pand aanwezige aantal woningen wordt verkre gen, meer dan f 4200.- of minder dan f 201 - bedragen. Aanvragen om in het genot van een premie te worden gesteld, moeten worden ingediend bij het gemeentebestuur, voor zoveel het de gevallen a en b betreft uiterlijk op 31 December 1948. Met de voorgenomen werkzaamheden moet een. de kosten rechtvaardigende, bevredigende toe stand worden verkregen, waartoe als regel aan de eisen der plaatselijke bouwverordening dient te worden voldaan Een premie wordt niet toegekend ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan voorzieningen a. welke behoren tot de normale onderhoudsvoorzienin- gen. als schilderen, witten, behangen en z.g. dagelijks onderhoud; b. welke in aanmerking komen voor uitkering ingevolge enige regeling voor vergoeding van schade tengevolge van oorlogsomstandigheden; c. aan woningen, wélke eigendom zijn ener toegelaten woningbouwcorporatie, en welke zijn gesticht em of worden geëxploiteerd met behulp van steun uit 's rijks kas op de voet der woningwet; d- aan woningen, welke ingevolge enige regeling voor vergoeding van schade tengevolge van oorlogsomstan digheden als verwoest moeten worden aangemerkt; e. in verband met enige vordering, als bedoeld in art. 7 van de woonruimtewet 1947. Amersfoort. 5 April 1948. Burgémeester en Wethouders van Amersfoort. dê Secretaris, de Burgemeester, J. Haars. H. Molendijk.- MiüT- prima pasvorm - diverse modellen - vlugge levering. Corseti^re'Mevr. S. Berraon. p/a Mevr. Kuiper. Langestraat 114, AMERSFOORT. Dinsdag, Woensdag «n Vrijdag van 10-12 en van 2-4 uur thuis. AL UW SCHOENREPARA TIE H in één dag klaar! Wij maken schoenen sinds 1898 Leusderweg 27/29. Tel. 3261. ttuwuiiiiiiiittiiniiiiiiiiniuinniuwnniiiii» PLAATST EEN BRANDPUNT lil Op de vloot van de N.V. CURACAOSCHE SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJ kunnen voor de vaart in West-Indiè jongelui geplaatst worden als indien zij in het bézit zijn van het diplo ma Ass.. M-V.D. of A, en als Leerling Werktuigkundige indien zij in het bezit zijn van tiet diploma A.M., B.M. of verklaring M.V.D. Alle inlichtingen worden verstrekt door de N.V. DE BATAAFSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ, AFD. REDERIJ, Nieuwe Parklaan 9 's*Gravenhage. door W. Meuldijk 615. Alles liep mis. Lari Kool had de veldwach ter kwaad gemaakt en we konden niet langer in het dorp blijven. De mensen kwamen uit hun huizen gehold, blij dat er wat te doen was en begonnen hun veldwachter te helpen bij de op sporing van de rustverstoorders. Lari Kool en ik lieten ons niet gemakkelijk vangen, we holden een paar boerderijen voorbij en verstopten ons teen in een schuurtje langs de weg ..Wat een onzin," mompelde ik verdrietig. „We moeten vluchten of we dieven zijn en dat is niet zo. Die paling is van NeptunXis. en wij komen zijn eigen dom terughalen. Kijk. daar komen ze. het is een hele optocht, maar ze gaan gelukkig voorbij." Wat doen we nu? De torenklok heeft juist elf uur geslagen; over een uur komt Neptunus in de haven om ons te halen. Hoe krijgen we nu Glib- bertje te pakken, als we niet meer in het dorp kunnen komen?" Lari Kool wist het ook niet. hij maakte tsou- wens juist een gedicht voor een spin die boven zijn hoofd hing te turnen, maar dat was ver knoeide moeite want de spin luisterde niet; hij had geen oren. Ik keek rond en mijn gezicht klaarde op. ..Kijk mompelde ik: „Oude zakken, en een schort en nog meer lappen. Lari Kool. ik heb een idee." ..Jaja." zei Lari Kool verstrooid: „Leuk! Krijg ik ook een stukje... hm... wat zei je. ventje? Ik wees op de rommel in het schuurtje en vertelde Lari Kool wat ik van plan v/as... Een kwartier later wandelde bij de ingang van het dorp een oud vrouwtje langs de groepjes mensen, die nog over de mislukte palingdiefstal stonden na te praten en niemand dacht er over om het onschuldige mensje tegen te houden, ze stapte rustig het dorp door met haar rammelende kruiwagen. Recht gevend op een te plaatsen tegen Schoonmaaktarief in het DAGBLAD VOOR AMERSFOORT (Alleen - Koop - Verkoop en Goederenruil) Gelieve te plaatsen: 1—20 woorden f 1.— 21—25 f 1.25 26—30 f 1.50 enz. geldig tot Woens dag 14 April 1948 Opgegeven aan: BOEKHANDEL BEZORGER SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT Geschikt voor Iedere kachel of centrale verwarming Gezeefd f 8.80 p. 100 kg. f 38— p. 1 ni»0 kg. Ongezeefd f 28.p. 1000 kg. (bonvrij verkrijgbaar) THEATER Tel. 6572 VERTOONT: c VAN MORGEN (DINSDAG) AF t/m DONDERDAG 15 APRIL GROTE MEESTERWERK Toegang 14 jaar. TE KOOP GEVRAAGD Ter overn. gevraagd prima kinderwagen iEngels model) Br Potgieterlaan 5. 6235 TE KOOP AANGEBODEN Koemest en bonenstaken. Transportbedrijf E J. Mater, Woestijgerweg 56. Tel. 5073. 6230 Een old finish huiskamer- ameublement, met vooroor logse bekleding (terra) f 700 eventueel ook afzonderlijk te koop 't Stort Zuid 43. 6228 I PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd een flinke werk ster voor de hele dag. Mevr. Boot. Celsiusstraat 77. Mevrouw van Hasselt, Kon. Sophial. 7 vraagt voor de morgenuren of*hele da gen een nette werkster, v.g. g.v. tot hulp van haar meis je gedurende de schoon maak. Zich aanmelden uit sluitend 's avonds na 7 uur. 6236 DIVERSEN Gevonden op 29 Maart een jongensjasje. Tegen ad- verlentiekosten terug te be komen bij Mevr. van Drie. Rcigerstraat 16. 6231 Schoonmaaktijd! Laat yj Uw schoorsteen vegen M. r\. R. Hendriksen, Primulastr. 1L Amersfoort Tel. 5228. Te- vens Uw adres voor timmer en metselwerk. 6237

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4