BRANDPUNTEN „Je hebt de leugens niet altijd bij de hand" „De keien" groep van goede amateur-tonelisten Sportieve oefenwedstrijd Neptunus-UZSC Voortreffelijk concert van Scheifes koren Adverteer Asqsdmaiiq Amersfoortse dames gingen met de winst strijken PINKSTERREIZEN CEBUTO REISBUREAUX Legaal was mijn stem de enige die anti-NSB sprak" Rauter-onderzoek niet volledig Ik heb haar W:« de aanwinsten der wetenschap benut, behoeft niet machteloos toe te zien, hoe zijn hoar dunner wordt. Maar men moet haaruit val tijdig bestrijden. Silvikrin bevat de 14 organische substanties (Tryptophaan, Cystin, Tyrosin, enz-J waaruit het haar wordt opge bouwd, dus dfi natuurlijke haarvoeding. Daar om geeft Silvikrin oan zwak en dun haar nieuw leven en volheid. De roos verdwijnt. De haar uitval houdt op. Nieuw haar groeit weer. Dames I Prachtig, vol cn zijdeachtig haar sal dc beloning zijn voor Uw vertrouwen ln Silvikrin. PRINS BERNHARD STICHTING „Het Wolhoekje" Bergstraat 21. Grootste Collectie Gramofoonplaten FLINKE JONGENS Donderdag 15 April 1948 STADSNIEUWS Over Dirk, rechts houden en een boze bakker „U moet niet denken, dat het maar een loos dreigement is. U komt nu twee jaar onder speciale controle en mocht in uw bakkerij weer een overtreding van de wa renwet worden geconstateerd, dan gaat U uit logeren. Mijnheer de Ambtenaar is nu nog genadig en eist een voorwaardelijke hechte nis." De kantonrechter was werke lijk verontwaardigd toen hij van morgen aldus sprak tegen een bak ker uit Veenendaal, in wiens brood te weinig droge stof was verwerkt. De ambtenaar eiste f 15.plus vijf dagen voorwaardelijk, en de man, die al vele malen is gewaar schuwd, bleek kennelijk opgelucht dat hij weer naar huis kon gcan. Dirk was uit school thuis geble ven en zijn moeder een Spaken- burgse kwam hem verdedigen. Ja, dat kwam door de nieren, zei ze. „Dat is dan pas later ontdekt", meende de rechter terwijl hij de stukken inkeek. „Hier staat dat hij thuis blijft, omdat uw man er niet voldoende toezicht op kan hou den". x „Maar ik heb er toen eerlijk niet aan gedacht om het tegen de poli tie te zeggen." „Ja, ja," zei de rechter,Je hebt de leugentjes niet altijd bij de hand." „Nee, da's nic waar. Je kunt het trouwens aan dokter Engel vragen. Dirk hét 't elke winter aan de bek ken van de nieren, 't Is eerlijk waar en as je „Kom, kom" zei de rechter en de ambtenaar verrees van z'n stoel 't Eind van het liedje was f 8.— of 4 dagen. De Hooglander v. d. H. had op de autoweg gereden in plaats van op het rijwielpad. „Ik wist het niet. M'n vader Is raadslid en wist het niet. Die ging toen naar de burgemeester en die wist het ook al niet." De rechter ried verdachte aan in Hoogland alle verkeersborden maar eens goed te gaan bekijken, of een boekje te kopen waarin de ver keerstekens staan." „Dan hebt U 'n mooi prentenboekje." ,,'t Komt niet meer voor" zei v. d. H. Drie gulden of een dag voor de zoon van het raadslid. Meneer Van K. voelde zich „ge nomen" door de politie-agent, die hem, in de Pothstraat bekeurde omdat hij niet rechts reed. „Kep er getuige bij", riep de ver ontwaardigde verdachte, die voort ging de rechter duidelijk te maken dat hij de agent verzocht had te zeggen, hoe hij dan rechts moest houden, als hij dat al deed. „Kep er getuige bij", mopperde verdach te nog, toen de rechter het vonnis uitsprak, f 3.of 1 dag. Huisschilder lichtte grossier op Een Amersfoortse huisschilder lichtte een grossier in verfwaren, eveneens in onze stad woonachtig, voor 125 kg. verf op. De schilder werd aangehoudenen ingesloten en de recherche ging op zoek naar cle inmiddels weer verkochte verf. In Zeist en Utrecht werd ze ge vonden. Voorlopig nam de politie de verf in beslag. Terug naar Drente Een pupilletje van onze regering, dat was weggelopen uit een rijks inrichting te Vries in Drente, werd door de Amersfoortse politie aan gehouden. Nu zit de knaap weer hoog en droog in Vries. Opvoering van „Terug keer" een groot succes Dc achtkampen van het Schnakgenoot schap Amersfoortlopen ten einde. Woensdagavond werden dc finales gespeeld in hotel Monopolc, waar ongC' veer SO schakende stadgenoten het elkaar zo moeilijk maakten, dat van een einduitslag niets terecht kwam. Vrijdag worden dc afgebroken partijen voortgezet. Op dc foto ziet men de schakers aan dc borden Noteert U even GRAND: Het proces Neurenberg 14.30, 18.45 en 21 uur. CITY: Fantasia. 14.30, 18.30 en 21 u. Zo. 13.30, 16, 18.30 en 21 u. REMBRANDT: Do vernietiging van Murania (alle lft.) 14.30 en 20 u.. Zo. 14. 16.15 18.45 en 21 u. 15 APRIL: Uitv. R.K. Gym. ver. St. Hubertus", Amicitia 19.30 u. Cabaret Charles Aertz (Vara afd. A'foort), Markthal 20 u. 16 APRIL Eindsolrée Dan Bearda. Markthal 20 u. Ab. voorstelling Amicitia 20 u. „De Komedianten" „Schipper naast God". 17 APRIL- Receptie Z.U.T. 15—17 uur feestavond 20 u. Amicitia. Lustrumviering V.C.J.C Her denkingsavond, Markthal 19.30 u. Buurtver. „Indische Buurt" op voering v. „Betje Regeert" 's-Prinsenhof, 19.30 u. 18 APRIL: filmochtend Inst. v. Volksontw. hoofdfilm „Louis Pas teur" 10 u. 19 APRIL: Vergadering Bond v. Bedrijfsautoverkeer, 's-Pnnsenh^f 20 u. Ned. Ver. v. Handenarbeid, le zing Dirk de Leeuw, Kweek school 20 u. EXPOSITIE Oosterse Tapijten e.d. 3 tm. 25 April. Opening 15 u. door mevr. H. E s' Jacob. 1012. 14 —17 u. Zo. 14—17 u. Tentoonstelling werken Adr. Pieck, werkdagen 1012. 1417 en 19—21 u. 't Consthuys St. Joris. „STICHTSE HEUVEL": Zaterdag en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (The New ,Dutch Swingers). DANCING VAN 'T HUL: Zat.. Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur Zond. mid. 1518 u. (Orke3t „The Rhythm Specials") DANCING d'ORANJEBOOM: Zat.. Zon. en Woensd. dansen OPENB. LEESZAAL EN BIBL da gelijks ruilen v. boeken 1417 u. Di. Vrijd avond ook van 19—21 uur. Lecsz geopend dagelijks 10 —12.30 u. en 14—17 u Di. en Vrijd. ook 19—22 uur. In het Sportfondsenbod vond gisteravond de oefenwedstrijd plaats tussen de 1ste dames zeventallen van Neptunus en U.Z.S.C. (Utrecht). Deze wedstrijd was het aan zien ten volle.waard en stelde de tegenstanders van dameswater- polo wel volkomen in het onge lijk. Het spel van beide teams stond op behoorlijk peil, werd niet ontsierd door onsportieve handelingen en de stemming was van het begin tot het einde uit stekend. Een v/are propaganda voor de zo mooie waterpolosport! Als bijzonderheid zij vermeld, dat de speeltijd langer was dan normaal, daar dè Utrechtse dames hun uithoudingsvermogen op de proef wilden stellen met het oog op de komende strijd tegen de landskampioene „de Robben" uit Hilversum. Door het van Neptunus in uithoudingsvermogen te winnen, klop je juist aan het verkeerde adres, hetgeen ook wel bleek uit het verloop van het spel na de rust. Uiteindelijk kostte het U.Z.S. C. de overwinning. Dierct na het begin is «U.Z.S.C. in de aanval.' De gevaarlijke Ada Wlersma, die gedekt werd door Ina de Gans, ziet desondanks toch kans het eerste doelpunt te fabri ceren, 1-0 vpor U.Z.S.C. Neptunus antwoord met een reeks aanvallen. De schoten van Rie Kuiper en mevr. Wigtcnbroek van Kolfscho ten worden echter keurig geweerd door de doglverdedigster van U.Z. S.C. De druk op de Utrechtse ves te blijft echter aanhouden. Ada "Wiersma komt haar achterhoede te hulp, hetgeen enige verlichting brengt. Vlak voor de rust krijgt Ina de Gans tot 2 maal toe een prachtige kans om te doelpunten, de kéepster van U.Z.S.C. is echter op haar plaats en voorkomt de zeker schijnende goals. Na de hervatting gooit Neptunus er nog een schepje op. Ada Scheer der, ongetwijfeld een speelster met aanleg, plaatst mooi op Rie Kuiper, die een verrassend schot lost, dat doel treft. Stand 1-1. Een periode van overwicht voor U.Z.S.C. breekt aan, waarin echter geen doelpunten worden gemaakt. „Markthal" was uitverkocht De onder leiding van Hans M. Scheiies werker.de koren Bruckner- koor, St. Henricus-lcerkkoor en De Merels van St. Henricus gaven Woensdagavond in de Markthal een concert ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Er was voor dit con cert grote belangstelling. Er is op deze avond duidelijk tot uiting gekomen, dat de musicus Hans M. Scheifes, vooral 6p het gebied der kerkmuziek, voortreffelijk werk doet. Zijn koorcompositics zijn uitstekend, hoewel zij, in het bijzonder voor or kest, geen gemakkelijke opgave vor men. Van het nog jonge Bruckner- koor Iaat de homogeniteit nog wat te wensen over. Het is hier als met vele andere koren, men beschikt over mooie, maar te weinig mannenstem men. De vier koorwerken a capella van Arjton Bruckner zijn zeer mooie maar ook zeer moeilijke koorwerken. Hoewel de zuiverheid hier en daar nog wat te wensen overliet, hield de inzet van Ave Maria toch de belofte in dat dit jonge koor nog tot zeer goede dingen in staat zal zijn. „Christus factus est" was voor koor en dirigent een zware opgave. Dit werk moet voor de zangers nog groeien. Het klinkt nog wat voorzich tig. He., „Locus iste" en „Virga Jesse" kregen, met de medewerking van het jongenskoor, een vrij goede vertolking. Over het algemeen mag gezegd worden, dat dirigent Scheifes over goed stemmenmateriaal kan be schikken. De klank blijft echter nog wat vlak, vooral bij de sopranen. De Merels van St. Henricus zongen het „O filii et filiae" van Francis A. Ge- vaert werkelijk voortreffeliik. Hans M. Scheifcs' 7-stemmig „Tantum ergo voor de Paastijd" verraadt enige Bruckner-invloed. Het is breed van opzet en werd verzadigd van klank gezongen. Scheifes verrichtte met de vertol king van Dietrich Buxtehude's „Magnificiat" een daad. Het was zeer belangrijk dit werk te mogen horen. Van deze voorganger van Bach ken nen we eigenlijk veel te weinig. „Magnificiat" werd overtuigend ge zongen, doch de inzetten waren soms aarzelend. Het schonk dc luisteren den niettemin veel moois. De Orkest vereniging Amersfoort- zorgde voor een goede instrumentale begeleiding, lammer, dat men in Amersfoort blijk baar niet over een clavccinibel kan beschikken. Het zou ons te ver voeren, alle ge zongen werken stuk voor stuk te be spreken. De sluiting van deze ge slaagde concertavond met Scheifcs' „Regina coeli, jubilal" was zeer bij zonder. Het Henricuskoor beschikt over mooi materiaal, vooral de jon gens zingen prachtig. Geen wonder, dat én zangers én dirigent aan het einde van de avond een langdurig en spontaan applaus ontvingen. Mevr. Van As zwemt met de bal naar voren, wordt gehinderd door Ina de Gans en krijgt een vrije worp toegewezen. Bij het nemen van deze worp wordt zij gehinderd, hetgeen echter aan de scheidsrech ter ontgaat. Volkomen terecht pro fiteert Jeanne cle Jong hiervan, krijgt het leder te pakken en zwemt er mee naar voren, geeft de bal af aan Ada Scheerder, die van de vleugel af hard inschiet; 2-1 voor Neptunus. Even hierna wordt er door U.Z S.C. ccn behoorlijke aanval opgezet, waardoor verwar ring ontstaat in de Amersfoortse achterhoede. Ada Wiersma plaatst een tactisch balletje op Miesje Daudey, die van dichtbij Lyda Vonhof het nakijken geeft. (2-2). Neptunus dient van repliek. Uit een aardig combinatiespel tussen mevr. Wigtenbroek-van Kolfscho ten en Rie Kuiper ziet laatst ge noemde kans dc stand op te voe ren tot 3-2 in het voordeel van Neptunus. Hierna maakt U.Z.S C. nog een doelpunt, maar door een gat in het net van de zijkant van het doel ls dit moeilijk te consta teren, scheidsrechter Heilygers laat rustig doorspelen. Met een 3-2 overwinning voor Neptunus eindigt deze sportieve wedstrijd. De Engelsman Warren Chat ham Strode schaarde zich na de oorlog bij de schrijvers, die zich verdiepten in de pro. blemcn, welke zich kunnen voordoen in het huwelijk van dc soldaten, die na jarenlange afwezigheid, terugkeren. Zijn visie is bijzonder fris, origineel cn in zijn toneelstuk „Terug keer", dat Woensdagavond dooi de toneelgroep „De Keien" in Amicitia werd opgevoerd, op buitengewoon knappe en gees tige wijze uitgewerkt. „De Keienv hebben de niet ge heel gevulde zaal ze had prop. vol moeten zijn in ccn aantrek kelijke entourage enkele uren van gevoelig en goed doordacht toneel spel geschonken. Vooral bij de lan ge dialogen voelden wij bewonde ring voor de regisseur, Lou Vier- bergen, die door zijn weloverwogen actieschema de toeschouwer steeds geboeid wist te houden. Toch was er geen nadrukkelijk heen cn weer geloop, geen overdadige vrolijk, hcid, geen stuitende dramatische spanning. Juist kwam overal die toets van menselijkheid naar voren, die al te hartroerende scènes ver meed. Josefine, de echtgenote van dc teruggekeerde R.A.F. luitenant Martin Barrington, werd vertolkt door Geer Buhrman-Bouwmeester, ccn van de beste zo ze niet ie boste is Amersfoortse actrices, afwisselend teer cn hartstochtelijk met een opmerkelijk gave voor ac toren en een prima toneelstem. Di rect daarna denken we onwillekeu rig aan de debutant Lauro Welp. We zijn rechtop gaan zitten toen hij nog geen minuut op de planken stond. Bij hem geen geforceerde uitspraak noch bestudeerde bewe gingen, doch een prettige stem, een kostelijke stijl die het werkelijk talent verraadt. Leni Kisner, Mar tins moeder, had een moeilijke rol te vertolken die ze ons met de vereiste nuchterheid smakelijk voorzette. Gerrit Weggeman en Jo van Dieren Sehuitemaker, twee oude rotten die dc knepen van het vak kennen, speelden resp. Martin en Josefine's vriendin, Mary Had don. Chris Berger had een rol. die hem weer helemaal „lag". Z'n kolo nel was beheerst, stoer en een tikje sentimenteel. Riet Hcynemans gaat zich in de goede richting ontwikke len en ze is langzamerhand onmis baar geworden in deze groep van uitmuntende spelers. Amusant was haar optreden in het eerste bedrijf. Sympathieker dan zijn eerste op treden was Gijberts Blonk creatie van Tim Acland, Martins vriend. Deze rol was o.i. ook beter voor hem geschikt. De nieuwelinge Tiny Jansen was nog wat schools, Rie VerelSchuitemaker vervulde de bij-rol van de hulp in de huishou ding De smaakvolle kleding van de tonelisten en de onopvallende grime van Leo Grootkop gaven de finishing touch aan deze prettige voorstelling. (Ingezonden mededeling 2,/j dg. Yalkenburg F. 42.- 2 dg. Valkenburg 41.- 2 dg. Nederland 41.» 2'/2 dg. Zuid-Limburg 34.» 2'/2 dg. Rond Ysielmeer 56.- 2 dg. Zeeland n 37.50 3 dg. Limburg-Ardennen 60.- 3 dg. Zeeland-Oilendo 60.- 4 dg. Nederland n 84.- 6 dg. Valkenburg-Ardennen,, 125.- 6 dg. Zeeland-Bclgie „120.- en vele andere, vraegl programma. Prime hotels en maaltijden. Desk. leiding. NAAR DE BOLLENVELDEN Gebele dagtocht F. 5.25 Middag/Ochlendlocht 3.- •n Inllchtlngkantoren der N.S. Ouderavond meisjesschool had veel belangstelling Interessante lezing door dr. v. d. Hooft Gisteravond werd in de O.L. School no. 0 aan de Bisschopsweg een druk bezochte ouderavond ge houden. In hoofdzaak was deze avond gewijd aan de grote vragen van het ontstaan van het leven, waar het denkleven van 't school gaande kind onvermijdelijk mee in aanraking komt. De voor cle ouders soms zo grote moeilijkheden, die uit deze vragen kunnen ontsprui ten, werden door de gemeente-arts, dr, W. J. v. d. Hooft, in een duide lijke en op hoog peil staande le zing besproken. Op cle grote belan gen, die met ccn juiste behandeling van deze vragen van het kincl ge moeid zijn, werd nadrukkelijk ge wezen. Worden deze moeilijke vra gen van onze jeugd niet zo ernstig gen/amen als ze zeker verdienen, dan kan dit grote psychische sto ringen teweeg brengen. Na afloop van de lezing werd door enkele ouders gebruik ge maakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarbij duide lijk tot uiting kwam, hoezeer men doordrongen was van de grote be tekenis. die het behandelde onder werp voor een evenwichtige op voeding heeft. Na de vergadering waren de leer krachten in hun klassen aanwezig, om aan de hand van het ter be zichtiging klaar liggende schrifte lijke werk, met de ouders te spre ken over de leerlingen en hun eventuele moeilijkheden. Hiervoor bestond grote belangstelling. Burgerlijke Stand Geboren: Mar ja Gerarda Mein- dert Johanna, d. v. G. Meijers en F. A. A. de Roos; Ina Maria Trij- na. d. v. J. E. N. W. v. Wouden berg en M. G. W. Ringlever; Hen ricus Antonius Franciscus Joseph Maria. z. v. L. I. M. Bunnik en E. Röhr. Gehuwd: F. W. Jacobs en J. J. v. Wijk: T. v. Someren en Th. Rewin- kel; W. I. W. A. M. Haneveer en R. v. Egdom; H. Veenstra en G. Lafeber; G. Eggenkamp en A. M. Kuijer; J. v. cl. Biezen en G. V. Brienen; A. W. v. Ree en J. Hei wegen. Overleden: Klaas Appel, oud 71 jaar, echtgen. van T. Oud; Lam- migje Hummel, oud 29 jaar, onge huwd; Dirk Snijders, 77 jaar, wed. van C. v. cl. Veldeo; Elbert van Norden, 5 dagen, zoon van E. van Norden en M. C. Verkeste. Vele stoelen waren onbezet toen president Jhr. van Méeuwen mede deelde dat het hof tijdens de beraad slagingen over de zaak Rauter tot de conclusie gekomen was, dat het onderzoek onvolledig was geweest. Aangezien de verdediger van ver dachte, mr. K. van Rijckevorsel, dooi (ringende werkzaamheden te Amster dam verhinderd was aanwezig te zijn, werd de heropening van het onder zoek bepaald op Donderdag 22 April Dan zullenworden voorgelezen een fotocopie van een orief van Rauter aan de Reichsführer SS Himmler van 7 October 1942, een brief van ir. S L. Louwes, die na het onderzoek het hof bereikt heeft en verschillende an dere bescheiden uit het proces-ver baal. Naar ANP van doorgaans goed in gelichte zijde verneemt, zal het hof zich bevoegd verklaren Rauter te be rechten. 503e STAATSLOTERIJ de klasse 16e Ulst 2000.—: 4184. 1500.—: 5261. 1000.—: 2852, 2807, 10895. 16951. 400.—: 4635, 17551. 17918. 200.—: 2172, 10703. 100.—: 1125, 3265, 4246. 4621, 5311, 5669, 6765, 7172, 7886, 8642, 9458, 10798, 11610, 14680, 14682, 20905. Arnold Meyer voor de perszuivering Toen gistermiddag de behande ling door de commissie voor de perszuivering van de zaak tegen Arnold Meyer, werd voortgezet, was het woord aan de getuige-des- kundige, de heer A. L. Govers. Erg ernstig was de zitting niet en zo kon het gebeuren dat toen Meyer zelf aan het woord kwam, ver dachte en verdediger v:.i plaats verwisselden en dus de verdediger, mr. v. d. Put, in het verdachten bankje kwam te zitten. De heer Govers wilde ook niet achterblij ven en midden tijdens het gloed volle betoog van Arnold Meyer stond hij op om de voormalige léi- der van het Nationale Front een glas water te brengen. „Hulpverlening aan de vijand", merkte mr. V. d. Put tot grote hila riteit van commissie en publiek op. Zoals wij gisteren reeds schre ven werden Arnold Meyer enkele anti-semietische artikelen ten laste gelegd en tevens de verantwoorde lijkheid voor de inhoud van het Nederlands Dagblad. Zelf trok de heer Govers van leer tegen de anti- Joodse artikelen van Meyers hand. Hij wees er echter op dat Arnold Meyer anti-Duits was. „Hij gaf gif en tegengif en dit laatste meer dan menig ander Ne derlands journalist". Hij conclu deerde tot uitsluiting van 5 Mei 1945 tot de dag van uitspraak. „Legagl was mijn stem de enige die anti-NSB sprak", aldus betoog de Arnold Meyer. Hij wees er na drukkelijk op dat Nationaal Front ook anti-Duits was. „Ten koste van mij en mijn beweging heb ik echter soms de schijn van pro- Duits op mij moeten laden. Is deze vorm van diplomatie niet geoor loofd?, vroeg hij in zijn redevoe ring, die soms meer op een verkie- zirigsrede voor Nationaal Front dan op een verdediging van zijn houding geleek. „Wanneer deze vorm van diplomatie meer was ge bruikt, zou er veel meer voor ons vaderland gedaan zijn." Ook wees hij er op dat een der artikelen, die aangehaald werden als pleitend voor Meyer's tegengif, door het Bijzonder Gerechtshof in Den Bosch gebruikt was om hem te veroordelen. Sprekend over zijn anti-Joodse publicaties zei Arnold Mcyer dat hij een slechte naam had gekregen doordat hij ir 1!en hij geweten had wat er in werkelijk heid met de Joden was gebeurd, deze artikelen nooit zou hebben geschreven. „Eens zal mij recht gedaan worden, dan word ik niet geoordeeld, maar dan zal mij eer toekomen", besloot hij zijn verde diging, die meer dan een uur duurde. Chinese communisten openen hun offensief Dc communistische strijdkrach ten schijnen thans het algemene voorjaarsoffensief te hebben inge zet. In drie sectoren hebben z\i de druk op de regeringsposities aan zienlijk opgevoerd, nl. in Mandsioe- rije, Sjantoeng en Honan. De toe nemende kracht der rode legerscha ren is in de Nationale Vergadering te Nanking aanleiding geweest tot scherpe critiek op bepaalde mili taire leiders. In Honan concentreren de com munisten manschappen en mate riaal tegen Tsjengtsjou. Eerichten uit Mandsjoerfle melden dat zij zich voorbereiden op de aanval op Tsjangtjoeng, het regeringsbolwerk ln het Noordwesten. Waarnemers te Moekden venvachten een krachtige aanval op deze stad tegen het einde van April of het begin van Mei. Soest B. EN W. WILLEN BRANDWEER HULDIGEN Het feit. dat binnenkort de vrijwil lige brandweer haar 25-jarig bestaan zal vieren, is voor het gemeentebe stuur van Soest aanleiding er op te wijzen, dat zowel het gemeentebe stuur als de gemeentcnaren steeds waardering hebben betoond voor de bijzondere prestaties, geheel belange loos en vrijwillig verricht. Om de jubilerende vereniging op passende wijze tc huldigen verzoeken B. en W. de raad een crediet toe te staan van 600 400 voor de vereniging te Soest en 200 voor die te Socstcr- berg). Mgr. G. Wantenaar tot bisschop gewijd R.K. verenigingen defileerden Z.H. Ex. Mgr. Wantenaar, bis schop tit. van Uzalis en Apostolisch Vicaris van Basankusu, is Woensdag morgen, in tegenwoordigheid van Zijne E.M. Joh. Kardinaal de Jong, in de parochiekerk zijner geboorteplaats Soest tot Bisschop gewijd. Onder het zingen van het aloude Sacerdos et Pontifex door het kerke lijk zangkoor, schreed Mgr. Wante naar, voorgegaan door een aantal bruidjes en zijn conservator, Mgr. N. Stam en de mede-conservatoren Mgr. W. Bouter en Mgr. J. W. J. Panis, het kerkgebouw binnen. Vele hoge geestelijke autoriteiten hadden reeds plaats genomen, w.o. A\gr. D. E. Huurdeman, vicaris-gene raal van de Aartsbisschop; Mgr. F. v. d. Loo, officieel van het Aartsbis dom; Kolonel Mgr. H. v. Staelen; J. B. Batenburg, oud-plebaan'kanunnik en vele andere autoriteiten, w.o. het gemeentebestuur van Soest, terwijl de kerk geheel met belangstellenden was gevuld. De bisschoppen waren voor deze speciale plechtigheid officieel gekleed en nadat de Pauselijke last brief was voorgelezen en het onder zoek besloten, begon de plechtige H. Mis, tijdens welke Mgr. Wantenaar, gewijd werd voor zijn iioog ambt van eerste apostolische Vicaris van Ba sankusu in de Belgische Congo. Dit missiegebied ligt de wijdeling na aan. het hart. Hij heeft gisteravond op het plein voor de kerk via de PCJ-zender gesproken tot zijn confraters in het\ verre Afrika. Des middags was er in] de pastorie te Soest-Zuiu gelegenheid/ de gewijde Bisschop persoonlijk ge luk te wensen, waarvan zeer vele pa-1, rochianen gebruik hebben gemaakt. (Jm 7 uur had een defile plaats vant alle R.K. verenigingen in Soest, opge luisterd door de R.K. Harmonie „Wilskracht" uit Amersfoort. Na afloop van het défilé werd door Bisschop Wantenaar een pontificaal, lof gecelebreerd. Hiervoor bestond een buitengewone belangstelling, de kerk bleek te klein te zijn om aan' een ieder plaats te bieden. Z.D.H. hield hierna een korte toespraak jtot zijn dorpsgenoten Distributienieuws U1TREIKIN BONKAARTEN De uitreiking van de bonkaarten 806 en brandstoffenkaarten TA 806 zal te Soest plaats hebben in het tijd vak van 14 April tot en met 7 Mei' in het gemeentehuis. Het aanvraag formulier voor brandstoffen MD 323-; 17 dient te worden medegebracht, benevens dc brandstoffenkaarten TA 707. Te Soesterberg zal gedurende dit tijdvak de uitreiking van bonkaarten uitsluitend op Donderdag plaats heb ben. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de inwisselingsbon van de vo rige bonkaart los moet worden aan geboden. Werkkleding In het tijdvak van 16 April tot en met 30 April 1948 kunnen tijdens de gewone kantooruren aanvragen vooi werkkleding worden ingediend. Ie. Collectief door bedrijven tner meer dan vijf arbeiders. 2e. Individueel door arbeiders werkzaam in bedrijven met minder dan 5 arbeiders en zelfstandige ar beiders, werkzaam bij de-Ned. Heide Mij., DUW, Grond Mij., NÓ-polder e.d. moeten hun aanvraag individueel indienen. Alleen zij kunnen aanvragen, die hiervoor volgens hun beroep in aan merking konTen en na 30 Sept. 1947 geen bon voor werkkleding hebben ontvangen. Bi| het afhalen cn indienen van de aanvragen dienen de stamkaarten van betrokkenen te worden overlegd. en 't is gezond Ernstige gevallen: Puur Silvikrin Haarvoeding Voor de dagelijkse haarverzorging, tegen roos en haaruitval, ter bevorde ring van de haargroei: Silvikrin Lotion. maakt de hoofdhuid vruchtbaar J GROTE FEESTAVOND met medewerking v. CLINGE DOOREN- BOS en de danseres HANS SNOEK e.a. op DINSDAG 20 APRIL a.s. aanv. 7.30 u. m de GROTE ZAAL VAN AMICITIA Amerikaanse verkoop van retourreizen naar Enge land. K.L.M.-vluchtcn, jaarabonnementen Grand- Théatre, etc. etc. Kaarten verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Vierdag, Deze week speciale aanbie ding ln REGENCAPES voor kinderen in diverse maten. Hypotbciea PmaoclcrtOQro Bureau „INTBfcMEDIAlR" REGENTËSSEL. 201 OEN HAAG Teleloon 33JB.70 Tegen rheumatlok, •ptt. Ischias, griop, hootö- on zenuw* dere middelen.(alen; wal Tofl«1 deed voor 100 000 lijders. ItanTcgaiookvoorUdoen. 6-J «Ca ApclK. ,n Droc'«en *,Art^S4*/ Al 0 63 ti I. 2.00. i» UuW;.»H>ia f. 9.11. De SOPLA FABRIEKEN N.V. te AMERSFOORT hebben terstond werk voor van 14 "tot 18 jaar; prettige werkkring en goed loon. tot 20 woordeD 1 1.50 3 x achtereenvolgens t 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevr. sigarenzaak, moet goede zaak zijn, onver schillig waar met woning-. Arnhemsestraat 28, A'foort. 6308 rE KOOP AANGEBODEN Te koop: Koffergramo- phóon; rijbroek; rijgkappen; motorrijlaarzen m. 44; bokshandschoenen; motor valhelm; houten wieg; hob belpaard; lage h. schoenen m. 41; grijze h. hoed m. 54. Adres: Celsiusstraat 56. 6290 Te koop: In prima staat zijnd motorrijwiel 125 c c. Te bezichtigen 's avonds na 6 uur. Gardweg 46 B, Putten. 6291 Bijna nieuw eiken bureau- ministre aangeboden. Van Campenstraat 19. Na zeven uur. 6292 Te koop: een M.V.-vergun- ning voor textiel. 6308 Te koop: Brood- en Ban ketbakkerij met mooie in ventaris en pracht woning zonder ruil. Direct te aan vaarden. 6308 Wegei\s vertrek. 1 electr. wasmachine. Verhoeven- straat 21. 6293 Tc koop: wegens omstan digheden. pracht radio-toe stel met gramofoon, geheel automatisch, prijs 425.-, Tevens een koffergramofoon 27.50. Beekensteinselaan 15. 2 x bellen. Na 7 u. 6307 TE HUUR AANGEB. Intieme zaal (parketvloer), keuken aanwezig. Enige da- gen per week te huur voor bruiloften e. d. Inlichtingen Korte Gracht 20, tel. 5083. 6239 In Putten woongelegenheid aangeb. in landhuis voor 2- pers. Gevraagd, iets derge lijks te Bilthoven of omge ving. Br. no. 6306, bur. van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd een nette werk ster, Soesterweg 11. Aan melden 's avonds na 7 uur. 6289 Grote spaarbankkas vraagt een heer of dame met veel vrije tijd, om als vertegen woordiger (ster) op te tre den. Absoluut flinke bijver dienste. Br. ond. no. 6305, bur. van dit blad Gevr. voor onmiddellijke indiensttreding meisje voor halve dagen. Aanmelden: Borgesiuslaan 36, tel 6464. 6304 PERSONEEL AANGEB. Gedipl. verpleegster (B) mekt een haar passende werkkring, liefst in rust- o£ kinderhuis in Amersfoort of omgeving. Brieven onder No. 6285 bur. van dit blad. Biedt zich aan voor 1 dag per week flinke costuum- en vcrstelnaaistcr, ook ge negen huishoudelijke assis tentie te verlenen f 4.75 per dag. Brieven onder No. 6284 bur. van dit blad. Biedt zich aan jong ener giek banketbakker, van zeer goede getuigen voorzien, te vens goed met broodbakke rij bekend. Br. no. 6269 bur. van dit blad. DIVERSEN Man van 40 jaar vaste be- trekk. zoekt net meisje, leeftijd 25 tot 35 jaar. Br. m. •foto aan agent van dit blad onder No. 160 Valkseweg 28 Barneveld. 6279 Ned. Chr. Vrouwenbond. Ledenvergadering op Vrij dag 16 April, 8 uur in Wijk- gebouw, Laurens Coster- plein. Spreekster: Mevr. Mary Pos. Niet-leden, ook heren 50 ct. entrée. 6286

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2