Zwoer „bij zijn lieve moeder", dat hij te vertrouwen was r" 3 A.P.W.C. jubileert in de Meimaand „Odd man out" 2 Krachtige sportorganisatie met goede perspectieven LAATSTE BERICHTEN Noteert U even De Gelukkigen Gel vei een meesterwerk Kampioenschap 3e klasse libre DAGBLAD VOOR 'AMERSFOORT STADSNIEUWS Lager HET PROCES VAN DER WAALS Het A.P.W.C.-clltal, dat zich in dc algclopcn competitie behoorlijk wist te handhaven Slager vluchtte voor CCD Toen de CCD bij een slager hier ter stede een onderzoek wilde in stellen, vluchtte de vleesverkoper. De CCD ging voort met zijn onder zoek en nam voorradig clandestien vlees in beslag. Vier uur later werd de man in Amersfoort aangehouden. Hij is door de controleurs naar het bu reau van politie gebracht. Gemak kelijk ging dat niet want hij ver zette zich hevig. Gezellig eindsoirée van Dan Bearda Voortreffelijke muziek van „The Melodians" Zeker, een dansje op de muziek van een gramofoonplaatje kan heel aardig zijn. Vooral als je nog aan het leren bent hoe dc techniek van het „slow-qulck-quick-slow" eigenlijk in elkaar zit. Maar als je samen met je leraar zo aan het einde van je danslatijn bent, kan het e c h t e dansen op een gezel lig bal met een „steengoeie" band toch wel eens heel erg gezellig zijn. Dan Bearda kent de smaak van de leerlingen, die hij de eerste beginselen van het dansen heeft bijgebracht, die later van hem de ingewikkelder rumba, tango en veleta, leerden. En dus engageerde hij voor zijn eindsoiree, dat Vrij dagavond in de vrolijk versierde en smaakvol ingerichte Markthal werd gehouden, het radio-dansor- kest „The Melodians'. Jan Kelder met z'n trompet, de lange, vrolijke Jan Corduwener achter de piano en de razendvlugge slagwerker Bill van de Heuvel werden door de enkele honderden leerlingen en in- troducé's de heren in stemmig donker, en de dames in avondtoi let hartelijk begroet, evenals de andere leden van het orkest trou wens. Er is heel veql gedanst deze avond. De muziek was voortreffe lijk, harmonieus en werd in een vlotte stijl gebracht. Jan Kelder verzorgde enkele prima trompet- soli. De zanger Tony van Hulst moest zich tot z'n guitaar bepalen, omdat de microfoon het er bij liet zitten. Er zijn gezellige spelletjes gedaan onder leiding van Jan Kel der, die z'n mensen danig aan het lachen wist te krijgen. En toen er van huis-toe-gaan sprake was voelde iedereen alleen maar spijt. GRAND: Gejaagd in de nacht U8 jr.) 14.30, 18.30 en 21 u„ Zo. 13.30 16. 18.30 en 21 uur. CITY: Het gevangen h9rt (alle lft 14.30, 18.30 en 21 u. Zo. 13.30, 16, 18.30 en 21 u. REMBRANDT: Grootpa is zo dom nog niet. Vooraf: Pioniers in ge vaar (alle lft.) 14.30. en 20 u., Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 17 APRIL: Receptie Z.U.T. 15—17 uur feestavond 20 u. Amicitia. Lustrumviering V.C.J.C Her denkingsavond, Markthal 19.30 u. Buurtver. „Indische Buurt" op voering v. „Betje Regeert" 's-Prinsenhof, 19.30 u. 18 APRIL: filmochtend Inst. v. Volksontw. hoofdfilm „Louis Pas teur" 10 ii. 19 APRIL: Vergadering Bond v. Bedrijfsautoverkeer, 's-Prinsenhof 20 u. Ned. Ver. v. Handenarbeid, le zing Dirk de Leeuw, Kweek school 20 u. De prijswinnaars van het kruis woordraadsel zijn deze week bij loting geworden: 1. K. v. Lunteren, Stationsweg 430 te Woudenberg. 2. J. v. Wees, Van Blankenheym- Straat 37. 3. Th. KuvelHomoet, "Gabriël- Btraat 4. 4. J. R. Reinsma, JT. 85 te Ha- mersveld. 5. A. H. Volleberg, Leusder- weg 229. /„Schipper naast God' Wanneer we zeggen dat de op voering van Jan de Hartog's „Schipper naast God" in Amicitia belangrijk is geweest, dan hebben we daarmede niet overdreven, want „Het Nederlands Toneel" gaf Vrijdagavond een voortreffelijke voorstelling van dit toneelspel met een serie gave typeringen. Er is intens genoten om de rea listische invallen, waarmede het stuk rijkelijk voorzien is en de tal rijke spelers zijn erin geslaagd het contact met de zaal van het begin tot 't eind vast te houden. De au teur heeft de hoofdpersoon bedoeld té tekenen als een diep-menselijk wozen, dat tegenover een muur van burgerlijkheid komt te staan. Hoofdfiguur is de eigenaar van een boot met 146 passagiers, o.a. Joodse vluchtelingen aan boord, die geen onderdak kunnen vinden en nergens vaste voet aan wal mo gen zetten. Nadat het streven en dc daden van de kapitein om de emigranten Amerika binnen te loodsen gestrand zijn, brengt hij zijn schip tot zinken, waarmede hij de op manoeuvre zijnde Ameri kaanse vloot noopt de passagiers op te nemen 4n aan wal te zetten. De begaafde acteur, regisseur en vakman Cor van de Lugt Melsert, die de hoofdrol vertolkte en de re gie voerde, typeerde op prachtige en dramatische wijze de hoofdper soon en hij gaf relief aan deze moeilijk te spelen rol. Het zou te ver voeren al de spelers naar vo ren te brengen, daarom willen we volstaan met de vermelding, dat zij stuk voor stuk aannemelijk spel te zien gaven. De sobere décors waren goed aangepast, terwijl ook de grime keurig was verzorgd. Uit het applaus, dat na afloop zeer hartelijk en spontaan was, hebben wij kunnen vaststellen, dat het gebodene zeer gewaardeerd werd, dit moge voor de leider van het gezelschap c.s. en Jan de Har- tog de beloning zijn voor de tijd, moeite en arbeid welke zij zich voor „Schipper Naast God" hebben getroost. „Met wijs beleid" Het Oranje-Toneel, aangesloten bij de NATU heeft het opvoerings- recht verworven van: „Met wijs beleid" door Jef Heydendaal. Dit spel, dat door de schrijver is opge dragen aan H. M. de Koningin bij Haar 50-jarig regeringsjubileum, zal ter gelegenheid van de feesten hier ter stede, onder regie van Chr. Groeneveldt, worden opgevoerd. Het toneelwerk werd geschreven in opdracht van de Stichting '40 '45; het eventuele batig saldo van de opvoeringen komt ten bate aan genoemde Stichting. naai aanv ting teroz van leidi.' deze stam begr' ven breit het staai moei het 1 schil Ge Pje, van Jong| Geer steijr. Ge Waal Buite Ov Heidi 77 ja; Een ding voelen we als een ge mis na het aanschouwen van de film van de maand „Odd man out". Wij zouden eigenlijk wel wat meer van de hoofdfiguur, van zijn strijd en van zijn idealen willen weten dan „Gejaagd in de nacht" onthult. Het is aan de meesterlijke ver filming door Carol Reed en een on vergetelijke rol van James Mason te danken, dat een incompleet beeld over een ,,K.P."-man uit de Ierse verzetsstrijd" toch boeiend, hier en daar zelfs adembenemend, is geworden. Wanneer men de fel le, sensationele jacht op Johnny in een meedogenloze stad, met een plichts- en niet dan plichtsge trouw politie-apparaat aanschouwt en de spanning doorleeft van een aanslag op een bank, heeft men de neiging, deze dingen te enten op illegaliteit zoals die hier kortelings leefde. Doch „Gejaagd in de nacht" geeft hier geen houvast voor, zo dat een soort abstracte, of zo men wil a-sociale illegaliteit ontstaat. Voor het overige echter, welk een schat van filmtrouvailles is hier bijeengèbracht! De portretten die opdoemen uit de inhoud van de omgevallen bierpul; de schilderijen in het atelier van de waanzinnige schilder, die van de wanden ko men, het geluid, de muziek, die de spanningen verhogen en dan de prachtige types waarover Reed be schikte en die hij tot topprestaties inspireerde! De Engelse filmindu strie bewijst met deze bekroonde film opnieuw, dat zij een grote plaats gaai innemen en dat zij met Fay Compton, Beryl Measor, Ar thur Hambling en Kathleen Ryan (de vrouwelijke hoofdrolspeelster), Robert Newton, de dwaze schilder, naast een prachtige acteur als Ja mes Mason („Zevende sluier") nog vele troeven achter de hand houdt „Het gevangen hart" Het leven in de krijgsgevangen- kampen is naar wij menen te we ten nog nimmer het onderwerp ge weest van een film-scenario en daarom is „Het gevangen hart" (City) zo interessant. Niet alleen echter door dit speciale thema, maar vooral door de manier, waar op Michael Balcon de spanning laat zien in dit dorre, harde en vaak tragische leven van deze, als een kudde dieren bijeen gedreven Engelse soldaten. De bittere ironie, waarmee de bij Duinkerken krijgs gevangen gemaakte „Tommies" dit bestaan aanvaarden, met op de achtergrond het schrijnende leed der achtergebleven familieleden, is zo menselijk gezien, dat het ons stil maakt. Kostelijk staan daarte genover kleine details, als het zin gen van Engelse liederen, wanneer door de luidsprekers het „Wir fah- ren gegen England" na het wehr- machtsbericht klinkt, het ontslui ten van de boeien met een sardi- nebliksleuteltje en de opnamen van de overtrekkende vliegende forten, evenzovele filmische kunststukjes van bijzonder allooi. De Eagle Lion film heeft de we reld met dit filmwerk een dienst bewezen. Biljarten De strijd om het kampioenschap derde klasse libre van het district „Eemland" is Vrijdagavond in de biljartzaal van hotel „De Vergulde Wagen" begonnen. Drie snelers, waaronder B. Kro nen de kampioen van het seizoen 1946/47, gaan thans aan de kop met twee gewonnen partijen. Krijn en v. Breukelen v. Breukelen Butselaar Bakker Haarmans Rijn Poort Krjjnen Poort Butselaar Dc Bakker Haarmans Kooy Kooy Rijn 125 44 2.84 25 65 44 1.47 10 90 45 2.— 11 125 45 2.77 24 97 36 2.69 13 125 36 3.47 11 125 37 3.37 17 73 37 1.97 S 125 40 3.12 11 100 40 2.50 13 25 55 2.27 12 111 55 2.01 12 125 46 2.71 16 86 -16 1.86 9 125 34 3.67 25 121 34 3.55 13 ZATERDAGMORGEN - de tweede dag van het proces tegen Antonius van der Waals. Het is niet zo druk als gisteren: de fotografen zijn weggebleven. Er zoemen geen filmcamera's.' Om halftien komt verdachte binnen, de geboeide polsen over elkaar gekruist. Hij maakt de indruk van een schuwe, gevangen rat. Het duurt tot vijf voor tien, eer het Hof binnentreedt. De eerste getuige is de weduwe van Theo Dobben uit Amster dam. Haar man was lid van een geheime sabotage-organisatie, waarin o.m. Luc Verstrijden en Burger werkten. Eind September 1941 kwam er een man bij haar, die „regelrecht uit Engeland kwam" om haar te waarschuwen. Handbal HU deed de eed van officier, toonde een revolver met een kroontje en bezwoer „bij zijn lieve moeder", dat l»ij te vertrouwen was. Hij wilde haar man naar En geland helpen. Tegen de zin van mevrouw Dobben maakte haar man de afspraak, waarom de vreemdeling die zich „de Graaf" noemde, had gevraagd. Het resultaat, arrestatie en dood vonnis. Vlak voor de arrestatie had „de Graaf", die natuurlijk Van der Waals was, aan Dobben nog een tas met een revolver gegeven. Hjj maakte na de arrestatie de vrouw wijs, dat Dobbe in Engeland was aangekomen, kwam veel by haar thuis en at en dronk aan haar tafel. Door haar vertrouwen te winnen wist hij ook in contact te komen met Luc Verstrijden, die natuurlijk ook gearresteerd werd. Van der Waals, die voor het hekje wordt geroepen, erkent vol mondig dat hij het bezoek aan mevr. Dobben heeft gebracht en dat hU wist, dat arrestatie daar van het gevolg zou zijn. Het was bevel van Schreieder. Ernst May, die zeer behoorlijk Ner1#»rla»irïe roaVf noo" -«n tnp- Pres.: „Dat zou ook lastig zijn voor een Kriminalsekretar, niet waar?" Houbrock: „Jawohl!" Pres.: „U weet toch wel,ddat u over de zaak Costima in Januari gehoord is?" Houbrock: „Nein!" De president geeft het op en roept Schreieder weer voor het hekje. Had Houbrock meer last van geheugenstoornis? Schreieder (lachend): Nooit. Hij was een van mijn beste mensen. Pres.: Vertelt U dan maar hoe de zaak Costima zich heeft toegedra gen. En wéér verbluft de kleine man, die het England-Spiel speelde, het Hof met een schat van preciese ge gevens. Getuige Olden vult die gegevens nog aan. maar Van der Waals poogt op enige punten tegen tc spreken. Hij heeft Costima géén revolver aangeboden. Hij heeft geen geld Emigreren? Er zijn de laatste tijd duizenden landgenoten die proberen ons land te verlaten en elders 'Canada, Zuid-Afrika, enz. een goed be- jKJCAArNEAG 3 Mei is het -<ff 1** cn twinUg-jaar. geleden, dat iifaècs rein te herwinnen, maar klopte tevergeefs aan de derde .Was5® de bcstuufïïFrs van de voetbal' clubs ..Paars Wit" en „Amers foort". die in een fusievergadering bijeen kwamen, de reglementen samenstelden van de vereniging A.P.W.C. (Amcrsfoortsc Paars Wit Combinatie), één van dc jongste cn ook één van de stc^j^te sportclubs in onze stad. Dc A.P.W.C. heeft alle reden dit jubileum met veel pleiiier te vieren; verfeden^jaar werd het kampioenschap behaald en pro moveerde het eerste team naar de derde klasse. De A.P.W.C. begon in 1923 op het veldje van boer Smink in com petitieverband te spelen. Na a^n" vankelijk in de U.P.V.B. een be scheiden rol te hebben gespeeld, trad men na vier jaar toe tot de Koninkliike Nederlandse Voetbal bond. In deze periode bleek dat het veldje aan de Liendertseweg niet meer. aan de eisen voldeed. Men verhuisde naar het A.B.v-L.O. terrein aan de Leusderweg. Het eerste jaar in „de Krote bond was reeds gunstig. De A.P.W.C. werd zelfs als een ernstige candi- daat voor het kampioenschap be schouwd. Kampioen werden de Paarsgelen echter niet. Dc grootste figuren in de ge schiedenis van de A.P.W.C. waren wijlen voorzitter A- de LWijs en de toenmalige secre- taris G. de Gans. die de club in de moeilijke jaren van zijn bestaan met grote energie en met vaste hand bleven leiden en voor de ondergang wisten te behoeden. Zij zorgden er voor dat de prettige geest en sportieve geest bewaard bleef. In 1935 3e klasser Het jaar 1935 bracht het kam pioenschap en zelfs promotie naar de derde klasse. Het elftal wist zich echter in deze regionen niet te handhaven, met het gevolg dat men in 1937 de plaats moest afstaan aan BV.C. uit De Bilt. Tot 1939 bleef de A.P.W.C. op het terrein aan de Leusderweg spelen, daarna werd en veld op het sportterrein „Birk- hoven" betrokken, waar de Paars- gelefi ook nu nog spelen. In daar opvolgende jaren deed de ploeg veel pogingen om het verloren ter- poort Hot volhoud^ werd even wel eindelijk in het seizoen 1946— '47 beloond en na succesvolle pio- motiewedStrljden was de overgang naar de derde klasse verzekerd. Goede resultaten En als we de resultaten van het afgelopen seizoen eens nagaan, dan moeten we constateren, dat de jongens van het eerste het er heus niet zo slecht hebben afgebracht Tegen de sterkste tegenstanders werd gewonnen, tegen de zwak kere teams soms hopeloos gespeeld cn terecht verloren. 0okde reser- ve-elftallen, waarvan het tweede zelfs kampioen van de reserve tweede klasse afdeling Utrecht deden het niet onbevredigend. Tot de vooraanstaande spelers van de laatste jaren behoren Steef Mossing, Gebrs. v. d. Flier, Joh. v. Empelen en de oud-doelman van H.V.C. en A.G.O.V.V. Oliewer JJzendoorn. Uit dc ploeg van vroeger jaren noemen we nog J. en A. Tommei, A. Veenendaal, H. Snijders en E. Baatje. die ve^b - lende malen in vertegsuxvpordigen- de elftallen uitkwamen. - Tegenwoordig berustde r in lijkse leiding van Cans handen van de heren G. de Gans, voorzitter; W- Geitenbeek, seereta- I ris en J. Geldhof, penningmeester. Rest ons nog te vermelden dat de medeoprichters de berenG.de 'Gans. J. cn A. Tommei cn het ere lid C. v. d. Heuvel, die thans nog hun medewerking verlenen, met de vereniging mee jubileren. van mevr. Costima in zijn zak ge stoken, hij heeft de linnenkast niet leeggehaald, hü heeft alleen maar geholpen met de verhuizing. Pres.: Ik wist niet, dat u ook nog verhuizer bent geweest. Waarom vroeg men u dat? Van der Waals: Mevr. Costima was Jodin, maar mij kon niets ge beuren. Pres.: Toen niet, nee. (Ongecorrigeerd) TWINTIG DODEN BIJ SPOOR WEGRAMP IN ENGELAND Hedenochtend vroeg is de post trein van Londen naar Schotland bij Winsford op de personentrein van Glasgow naar Londen gelopen. Er Zijn twintig doden te betreuren en 21 gewonden. Het trekken aan de noodrem, waardoor dc passagierstrein 25 mi nuten werd opgehouden, schijnt do oorzaak van het ongeluk te zijn. Culturele avond motorclub Dat het bestuur van de Motorclub „Soest" weet dat cr ook nog Iets anders Is dan motorrijden, bewees het Donderdagavond, toen zjj voor haar leden in de zaal van „Zonne- heuvel" een cultureel zeer hoog staande avond had georganiseerd, waarbij niet alleen natuurfilms maar ook een muziekfilm van de beroemde componist Toscanini werd vertoond. De heer Schu* nan te Utrecht, voorzitter van de Utrechtse vereni ging tot t.b.c.-bestrijding. had voor deze avond zijn filmapparaat be schikbaar gesteld en trad zelf als filmoperateur op. Diefstal in sacristie Van de drukte, die Woensdag ln de nabüheid van de kerk te Soest- Zuid heerste in verband met de bis schopswijding van Mgr. Wantenaar, hebben onbekenden gebruik ge maakt om uit enkele kledingstuk ken, die in de sacristie waren op gehangen, geldbedragen te stelen tot een totaal van 150. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk 10 uur D8. M. Verkerk, 17 uur Ds. E. Groene- veld. Emmakerk 10 en 17 uur Ds. D v Krugten. He.skapel 10 uur Jeugddienst. Voorganger Eerw. Heer Drijver (den Haag). Eltheto 10 uur Kinderkerk. Zonnegloren 10 uur Ds. E. Groeneveld. Herv. Geref. samenwerking tot Evangelieverkondiging. Dinsdag 20 April 8 uur Ds. A Brouwer, Zaal v. d. Broek, Nieuwstr. 57. Geref. Kerken. Julianakerk 8.30 en 10.15 uur Ds. A. Brouwer. 15 uur Ds. W^ Q. v. d. Brink (Vee nendaal). Wilhelmihakerk 10 en 17 uur Ds H v d Berg. Ger. Kerk Ge bouw „Rehoboth", Buntw., 10 en 16 uur, student K. Deddens (Kam pen). Chr. Geref. Kerk 10 en 16 uur Leesdienst. Geref. Gemeen te. Kleine Rembrandtzaal 10 en 17 uur Leesdienst. Ver. Vrijz. Godsdienstigen, Afd. Ned. Prot. Bond. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan, 10.30 uur Dr. E D Spelberg (Hilversum). LAGE VUURSCHE. Ned. Herv. Kerk 10 en 18 uur Ds. A. G. Haring. Hoogland dewerking. Medische Zondagsdienst DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallen J. Hartog, Utr. weg 35, tel. 5469, J. Plomp, Regentesselaan 15, tel. 5591. APOTHEKEN: J. S. N. Cramer, Utr. weg 93, tel. 3498, Zwart, O. Soesterweg 92, tel. 5474. Vermeer- apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335. VERLOSKUNDIGEN: Zr. Perk, H. v. Viandestr. 2, tel. 5086, Zr. Fernhout, Soesterweg 232, tel. 3374 Trekking vraagteken- puzzle Belangstellenden herinneren wij er aan dat de trekking van de vraagteken-puzzle geschiedt op Dinsdag 20 April des namiddags om 2 uur. Roosevelt posthuum onderscheiden Wij vernemen, dat H. M. de Koningin in de registers van de Militaire Willemsorde heeft doen inschrijven als Ridder 1ste klasse (Ridder-grootkruis) wij len president Roosevelt, als er kenning van zijn daden als opperbevelhebber en leider van het Amerikaanse volk geduren de de tweede wereldoorlog. *j\j tot 21.30 straatzang Acubastraat. Geref. Kerk (L. Vrouwestr.) 10 uur ds. D. A. Zijlstra, 17.30 uur dr. N. H. Ridderbos, (L. Coster- plein) 9 uur ds. D. v. Enk (Vee nendaal), 17.30 uur ds. D. A. Zijl stra (Tulpstraat) 9 uur dr. N. H. Ridderbos, 17. 30 uur ds. A. Brou wer (Soestdijk). Geref. Kerk (Art. 31). Zuidsin gel 10 uur ds. J. A. Vink (Openb. belijdenis). 17.30 uur ds. E. T. v. d. Bom. Westerkerk 10 uur ds. E. T. v. d. Born (openb. belijdenis) 17.30 uur ds. J. A. Vink. Vrije Geref. Gem. (Muurhuizen 53) 9.30 en 117 uur ds. M. A. Mieras (Bed. H. Avondmaal). Vrije Ev. Gem. 10 uur dhr. W. F. Klarenbeek (Utr.) (Havik 35), 20 uur Stud. Buurman (Utr.) Appel weg. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. G. W. Melchers (Bussum). Doopsgez. Gem. 10.30 uur ds. S. Gosses Gzn. Ev. Luth. Gem. 10.30 uur ds. J. Ph. Makkink (Leiden). Rem. Gem. 10.30 uur dr. R. Miedema. Geref. Gem. (Stoovestr.) 10 en 17 uur leesdienst. 22 April ds. J. v. d. Berg (Utrecht). Chr. Geref. Gem. 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Verg. v. Gelovigen 10 uur Ere dienst, 17 uur pred. des Woords (L. Nicasiusstr. 4B). Chr. Science Soc. Thorbeckepl. 1 10 uur Holl., 11.15 uur Eng. dienst. Vrije Kath. Kerk (St. v. d. Ha- genlaan) 10.30 uur H. Mis. Oud Kath. Kerk 10 uur H. Mis, 17 uur Vesper. «uriogsgeTuchtën. Soest Loslippige winkelierster stond terecht Het was allesbehalve fraai, wat de winkelierster J. A. H. te Soest wist te vertellen over zekere mevr. V. Ze beschuldigde deze dame niet alleen van een royale leefwijze, maar ook van zeer strafbare han delingen, zulks in tegenwoordig heid van anderen. De beledigde dame liet het hier niet bij en diende een aanklacht in. Zodoende moest de winkelierster zich Vrijdagmiddag voor de Utr. politierechter wegens belediging verantwoorden. Zij beweerde weliswaar de ge wraakte uitdrukking niet te heb ben gebezigd, maar de stukken we zen anders uit. De Officier yan Justitie eistp f 25 boete subs. 10 dagen. Zij werd conform de eis veroordeeld. Nikaproba-succes Het bestuur van Nikaproba deelt mede, dat de twee kunstavonden, welke in de vorige week werden gehouden voor het werk voor onze iongens overzee, ruim 1500. hebben opgebracht. In dit bedrag zijn begrepen enkele grotere en kleinere giften, welke nog nader zullen worden vermeld. Medische Zondagsdienst Zondag 18 April is geopend apotheek „Soest", Soesterbergse- straat 8. SOESTE^tBERG. Dokter Van den Helm, Prins Alexanderweg 82. Huis ter Heide, zal Zondag 18 April voor de buurtschappen Soesterberg. Huis ter Heide en Den Dolder, de artsendienst waarnemen. Medische Zondagsdienst Alleen voor spoedgevallen wordt Zondag 18 April de medische dienst waargenomen door dr. W. Verbeek te Hoogland. (Te!. K 3493-260). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoevelaken. Predikbeurten Ncd. Herv. Kerk: Den Ham. 17 April 10 uur ds O. S. Jellema. UITREIKING VAN BONKAARTEN De uitreiking van nieuwe levens- 'middelen- en brandstoffenkaarten voor miet-zelfverzorgers zal als volgt plaats 'vinden: Dinsdag 20 April voor de wijk A cn E; Donderdag 22 April voor de |wijk B: Vrijdag 23 April voor de wijk C en F: Maandag 26 April voor de wijk D. De uitreiking geschiedt van 9—12 uur. Stamkaarten, inwisselingsbonnen, oude brandstoffenkaarten en ingevulde aanvraagformulieren voor nieuwe brandstoffenkaarten moeten worden medegebracht. Aanvragen werkkleding Van 19 tot en met 23 April (uitge zonderd Woensdag) kunnen aanvraag formulieren worden afgehaald voor werkkleding, zowel collectief door be drijven met meer dan 5 arbeiders als In&vidueel door arbeiders werkzaam in bedrijven met minder dan 5 arbeiders en zelfstandige arbeiders werkzaam bij de Ned. Heide Mij., D.U.W., Grondmij en N.O.-polder, Alleen zl| kunnen aan vragen, die hiervoor volgens hun be roep ln aanmerking komen en na 30 Sept. '47 geen bon voor werkkleding hebben ontvangen. De Indiening der volledig Ingevulde formulieren dient te geschieden op Dins dag 27 en Donderdag 29 April van 9— 12 uur. Hoevelaken Burgerlijke stand 10 April Geboren: Maas, z. v. W. van de Poll en F. Beitler; Heimen, z. v. R. Vreekamp en H. A. van de Roemer. Medische Zondagsdienst Voor a.s. Zondag wordt de art sendienst alleen voor spoedgeval len waargenomen door dokter W. Verbeek te Hoogland, telef. K 3493 —260. Predikbeurten Zondag 18 April Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Amstel. bed. H. A.; 2.30 uur ds. J. van Amstel, Na- betr. H A. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 en 3 uur Leesdienst. Aanvragen werkkleding Tot en met 30 April bestaat ge legenheid om werkkleding aan te vragen door hen, die van 12 tot en met 23 Jan. en van 2 tot en met 13 Febr. dit niet gedaan hebben. Bij het afhalen en indienen der for mulieren stamkaarten medebren gen.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2