MEISJES OMYL Veluws stroper vertelt van zijn ervaringen WONDERWIT Goede aanwinst voor het amateur-toneel „Anna en de koning van Siam" Mijnheer de Redacteur Enige wenken voor dierenhouders M.KALDENBERG WILLEMSE m J. A. WOERDMAN Voor reparatie van alle merken RADIO'S Couranten reclame is niet te vervangen! KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugdw0IMeuidiik IpNlÉlfF^ Schitterend soepel haar Diepe zijdeglans Blijvende golf /A in één minuut... Brandpunten Hazen zoeken hun voedsel ver GAARNE zou ik in Uw blad een plaatsje geruimd zien om eens het een en ander over het wildstropen te schrijven. Toen ik 12 jaar oud was. had ik mijn eer ste haas met de strik gevangen. Zo ontwaakte mijn hartstocht om te stropen. Voor het kleinwild, hazen, fazanten, korhoenders en ook de wilde konijnen heeft elke stroper dezelfde manier van stro pen. Het stellen van de strik en de kwaliteit van het strikkendraad enz. verschillen aanmerkelijk. Maar 't geen ik bij ondervinding heb en waarmede Ik resultaat bereikte deel ik u zonder opsmuk mede. Je moet deskundig zijn om een ha zenpad van een konijnenpad te onder scheiden. De trek van de hazen naar hun smulplaatsen te weten is niet een voudig. Een haas tippelt soms kilome ters ver van de plaats waar HIJ over- dags vertoeft om 's nachts naar de ak kers te gaan om zijn buikje te vullen. Heb je nu om akkers waar het wild 's nachts gaat „weien" bos of hagen, 'dan zoek je de doorgangetjes of paad jes. Wanneer je dus een pad gevonden hebt en vermoedt of constateert dat een haas over komt, stel jé een strik op. Bij ondervinding heb ik meer leven de konijnen in m'n strikken aangetroffen dan hazen. Op sneeuwspoor strikken zetten is niets gedaan. Ze tippelen cr om heen, er onder door of gaan op het juiste moment terug. Je kunt dit met sneeuw zo mooi zien met de afdrukken die het wild duidelijk achter laat. Om een goeie kans te hebben voor de strik ken, heb je de winter nodig, donker weer, liefst wind. Uit ondervinding weet ik dat men bij vriezend en mistig weer, slecht vangt. Ook met het hak hout. waar je in zit. moet je rekening houden. Konijnen zitten meest vlak bij hun weiplaatsën, die gaan geen kilometers tippelen, zoals het haasje om aan de kost te komen. Zoals ik reeds vertelde, speelt het bos of hakhout, waar je strikken hebt staan, een rol. Ik stel rooit strikken op in rume rommel, zo als varens of een dik tapijt van blad, watjt je hebt het meest succes op harde grond. Je kunt de platgelopen paadjes vinden op hogere gedeelten waar niet veel blad ligt. De konijnen willen als 't nodig is. als een pijl uit een boog zich Idoor 't hout begeven. Bij vlucht of achtervolging is het door hun gebeten paadje een redmiddel want een hazen- of konijnenpad wordt, indien het wild er nog is, onderhouden. Gooi op een hazen- of konijnenpad een tak neer, je kunt een dag of wat later al zien. dat ze die hindernis weg bijten willen, 't Is wel gebeurd, dat ze op de strik die voor hen opgesteld was. gingen bijten om deze hinderpaal weg te werken. LEVENDE takken, zowel eik als "dennen, ter dikte van een potlood en dikker ook wel eens, worden afge beten en een leek zou zeggen die tak jes zijn afgesneden. Voor wilde konij nen is de avond en morgenstond de mooiste tijd om te vangen. Ook fazan ten en korhoenders zijn te strikken. Voor een fazant, die veel tussen akkers verkeert, in hagen van eiken en berken enz., stel ik de strik iets groter en hoger dan voor e n haas. De korhaan was veel op de heide velden te vinden maar onder Ermelo is het met de korhoenders zielig gesteld. Deze vang ik bijna net als fazanten. Onder eiken, struiken, lijsterbes en prunesstruiken zoeken ze naar eikels en bessen. We hebben het wel gehad dat we onder een zo'n struik 5 of 6 kor hoenders opraapten. Een forse vogel waarvan de haan donker gekleurd is bij zwart af en de hen een bruine kleur heeft. Zij hebben een kort staartje en snelle vlucht. C. H. Koppies. Bijschrift van de redactie. Wij geven de heer Koppies te Har derwijk, die er ruiterlijk voor uitkomt, dat hij stroper is, gaarne de gelegen heid naar aanleiding van onze artike len over jagen en stropen, iets over de stroperij mee te delen, dat cr weer een ander licht op werpt dan wij in ons blad hebben gedaan. Dit alles wil niet zeggen, dat wij het met de opzet van de heer Koppies eens zijn. „Pax-Christ"- beweging te Lourdes Kardinaal Griffin van Engeland zal de H. Mis opdragen in de Ro zenkrans Basiliek te Lourdes op Zondag 27 Juli voor de pelgrims voor de internationale vrede welke georganiseerd is bij de „Pax-Christ" beweging. De predikatie zal gehouden wor den door de bisschop van Lourdes, mgr. Thees. Op 30 Juli zal Kard. Griffin pre ken. terwijl Kardinaal Von Prysing Bisschop van Berlijn, de H. Mis zal opdragen in de open lucht. De H. Mis op de dag der sluiting zal opgedragen worden door dé Aartsbisschop van Toulouse, Kar dinaal Saliègo. Voor Glasgow, Paisly en Mother well zijn benoemd tot vicaris-gene raal resp. mgr. M. J. Ward, mgr. F. Pirrie en mgr. G. Rogers. Mgr. Rogers D.D. DCL is de jongste priester in Schotland die zulk een hoog ambt bekleedt. Boekbespreking Van joseph Kesselring's ongewoon spel in drie bedrijven „Arsenicum... en oude kant" is van de hand van de heer C. J. Piefers een speciale be werking verschenen voor het Neder landse amateur-toneel. Het keurig verzorgde boekje is uitgegeven door het Toneelfonds „Festa" te Winscho ten. De bewerker van deze Amerikaan se moordgeschiedenis heeft zeer jiiist aangevoeld, dat dit moeilijke spel voor de amateur-tonelisten een uit voerige toelichting vereist. Hij heeft een goede beschrijving van de karak ters gegeven. De uitvoerige tekst over de aankleding van het toneel wordt nog toegelicht door een duidelijk oecor-scjiema. Voorts gaf de bewer ker een uitvoerige opsomming van de benodigde requisieten. De vele aanwijzingen tussen de tekst ondersteunen de regisseur in zijn taak om aan het spel de juiste inhoud tc geven. Ongetwijfeld heeft deze uitgave betekenis voor het ama teur-toneel, hoewel wij de vertolking van dit stuk toch uitsluitend mogelijk achten door verenigingen met uiterst goede krachten. Bloeiende bongerds en nijvere banden J reden dezer da- wilden uiten over deze gen door de lan- voorjaarsrükdom. 'Re delijke dreven van gen de diik soesden de Utrecht naar het Beu- wit bepleisterde huisjes sichemse veer, waar de veerbaas ons een laat ste groet toezwaaide voor wij het land van de bloeiende bongerds betraden. Boven op de dijk ontrolde zich een der schoonste panora ma's voor onze ogen. Zover het oog; reikte zagen wij de witte gol vingen van de „be sneeuwde" bomen met daarachter de machtige contouren van de heu vels tussen Amerongen en Rlienen. Boeren ploegden en bewerkten het land met behulp van moderne tractoren en hoog daarboven in de ijle lucht jubelde de leeuwerik zijn lofzang op de volmaaktheid van Gods schepüing. De steentjes van de kronkelende grintweg tikten vrolijk tegen de spatborden van de auto. in de helle lentezon en de. koeien graasden vre dig op de uiterwaarden, waarboven een schaars bewolkte hemel strak- te. Rondom verhieven zich de torenspitsen van de schilderachtige dorpjes en in Ingcn kwam een lawaaiende kinderschare uit het enigszins uit de toon vallende schoolgebouw. Lachend en zingend op de maat van hun klep pende klompen vlogen zii met al hun kinder- liike luidruchtigheid de r buitenlucht tegemoet. Toen hun stemmen ein delijk wegstierven in de onmetelijke verten en de rust daardoor een climax bereikte, toen .wisten w\i dat Ln de Betuwe de vrede was teruggekeerd. Want de niivcre handen in de smidse en timmerwerk- alsof zij hun vreugde plaats mochten dan ge rucht veroorzaken; z\) waren niet bij machte ons van het tegendeel te overtuigen. Ook het rammelende en hotsen de autobusje niet, waarmee wij over een slecht geplaveide weg naar Tiel reden. Want links cn rechts werd onze blik gevangen door bloeiende boom gaarden, die voor de Betuwe het symbool zijn van de nimmer vei sagende kracht tot wederopstanding. Wel vertoonde Tiel diepe wonden van de laatste oorlog, maar wij wer den er getroffen door een geest, die getuigde van een onverzettelijke wil. Wij weten dat de bevolking daar in staat is de grootste moeilijk heden te ovenvinnen. Dit bewijst ook het on langs door de gemeen teraad genomen besluit om een nieuwe iOs- en laadv.al aan te leggen Toen wjj de Betuwe via Geldermalsen verlieten, waren wjj overtuigd van de wil tqt vrede en opbouw. De Amerikaanse schrijfster .Marga ret Landon geelt in haar boek „Anna en de koning van Siam" een boeiend relaas over het leven in het Siamese koninkrijk gedurende de tweede, helft van de vorige eeuw. De schrijfster heeft de strijd willen schetsen van de Engelse onderwijzeres, mevrouw Leonowens, tegen de rechteloosheid \an het volk, inzonderheid van de harembevolking. .Margaret Landon heeft klaarblijkelijk een diepe bewon dering voor deze onderwijzeres, die werkelijk heeft geleefd en een voor die dagen bijzonder grote mate van zelfstandigheid bezat. Na het over lijden van haar man verliet mevrouw Leonowens haar woonplaats Singa pore en trad in dienst van de toen malige koning van Siam. Ondarrks haar ïeugdige leeftijd zij was acht en twintig jaar heeft deze onder wijzeres voor vele Siamezen een grote zegen kunnen zijn. Met grote moed en veel zelfopoffering trachtte zij haar leerlingen en vele persoon lijkheden, die een vooraanstaande plaats in de feodale samenleving in namen, iets van haar eigen mening over de persoonlijke vrijheid van dc individu bij te brengen. Deze afschuw van'iedere \orm van slavernij vormt eigenlijk de kern van de vele hoofd stukken, die vrijwel alle als afzonder lijke verhalen zijn te beschouwen. In een pakkende stijl brengt .Margaret Landon ons dit verhaal, dat ons tel kens aan een uitstekend stuk journa listiek doet denken. Een roman is deze overdadig van details voorziene historie dan ook eigenlijk niet. De fi guren /mi overduidelijk getekend de wispelturige, zeer geleerde ko ning, die leeft in het niemandsland tussen Oosterse en Wcsferse bescha ving en de duizenden vrouwen en meisjes uit de harem in hun afgrijse lijke staat van materiële en geeste lijke slavernij. Hollywood maakte een film van dit in Amerika veel gelezen hoek, dat door M. iMok en C. Vor- rink goed in het Nederlands werd \ertaald en door „Het Wereldven ster" in een aantrekkelijke vorm werd uitgegeven.. GLASDECORATIEccn vak, dat alleen jongelieden met aanleg en liefde voor dit werk kunnen leren. Op de glasfabriek tc Leerdam duurt zo'n cur- sus 6 jaar. Een aantal heeft nu examen afgelegd voor een examencommissie bestaande uit de meest vooraanstaande stukken. figuren op kunstgebied. Op dc foto: Prof. Campcndonck frechts) hooglc' raar aan de Adaccmic voor Beeldende Kunsten tc Amsterdam en Ir. AI. Stam. Dir. Kunstnijverheidsinstituut tc Am sterdam. zien aandachtig toe bij het totstandkomen van een 'der proef- Tijdschriften Mooi Lente-nummer van „De Wandelaar" Met de regelmaat van de klok komt nu weer „De Wandelaar" uit. Voor ons ligt het Maartnummer, waarvan de inhoud natuurlijk werd afgestemd op het seizoen: de wind is Zuid, in de wei bloeien de eerste bloemen, de kieviten buitelen on der Hollands voorjaarshemelen. Uit het nagelaten werk van Engel hard dé Witt werd de roman van de eekhoorn afgedrukt. Rein Stuur man tekende het portret van „Japic" er bij. W. Halier stond indrukwek kende foto's van arenden af cn be handelt daarbij de oude vraag, of deze vogels kinderen kunnen roven. Met L. Kombrink dwalen we door het plassengebied van noordelijk Overijsel. Foto's en tekeningen van landschap en mensen komen onze verbeelding te hulp. Welk een begrip cn welk een liefde adelen het artikel van Toe poel over 's mensen trouwste wan delmakker: de hond! Met W. H. Carr doen we een uitstapje naar de die renwereld buiten ons werelddeel en we maken kennis met een bijzonder slim en aardig diertje, dat zich door de biologen met de naam woestijnrat zag opgescheept, ofschoon het met zijn obscure familieleden te onzent vrijwel niets gemeen heeft. Over het verband tussen land- schaosschoon en zieleleven schreef C. Cretier een opmerkelijke studie. Ten" slotte werden nog rijk ge ïllustreerde artikelen opgenomen van Han Krug en anderen. Nieuwe bisschoppen naar Fatima Aartsbisschop Campbell en de nieuwe bisschoppen van Paisly en Motherwell zullen als leiders optre den voor pelgrims uit alle delen van Schotland, die de herdenking bij zullen* wonen te Fatima op Zondag 2 Mei in de Garfin Grot. TE NEW-YORK TS OPGERICHT DE Lowlands Bookclub" met als literaire adviseurs- Jab Greshof, Marnix Gijsen en Bart Landheer. De club zal zich hoofdzakelijk be palen tot boeken in de Engelse taal en literatuur uit de lage landen. Soest Het zwakke geslacht sloeg toe Voor de Utr. Politierechter stond Maandagmiddag een vertegenwoor digster van het zwakke geslacht, die zich niet bepaald zachtzinnig heeft gedragen. In de tijd nl. dat de 30-jarige mej H. K alhier een pension hield, was bij haar zekere H. de K. in huis, met wie zjj herhaaldelijk kwesties had. Op 15 November jl. beledigde zij hem door hem voor dief uit te schelden en twee dagen later ging zij over tot krachtiger methodes, t w. een slag met een trommel op het hoofd van haar commensaal. Wegens twee strafbare feiten dus, belediging cn mishandeling, stond de hardhandige dame Maandag jl in het beklaagdenbankje -\bij de Utrechtse Politierechter, De eis van de Officier van Justitie luidde 55 boete of 25 dagen hech tenis, waarvan verdachte in hoger beroep wilde gaan. Ook het vonnis van de Politie rechter. die haar 25 boete. subs. 15 dagen hechtenis oplegde, kon haar niet van haar plan afbrengen het hogerop te zoeken. Mevrouw Roosevelt te Soestdijk SOESTDIJK. Na haar bzoek aan Den Haag, maakte Mevrouw Roosevelt Maandagmiddag vanaf het vliegveld Valkenburg per vliegtuig een rondvlucht over ons land en landde te ongeveer 5 uur op het vligveld Soesterbeig, waar Prinses Juliana en Prins Bernhord ter begroeting aanwezig waren. Per auto werd daarna naar het Paleis Soestdijk gereden waar het hoge gezelschap om half zes arri veerde. De drie oudste prinsesjes kwa men op het bordes om Mevrouw Roosevelt te begroeten. 's Avonds was er in het paleis een diner, aangeboden door Primes Juliana. Daarna werden in het pa leis. nog enige films vertoond van de verwoestingen en de wederop bouw in Nederland. Vanmorgen maakte mevrouw Roosevelt met het prinselijk gezin een autotocht in de omgeving van Soestdijk. Een van de vele zorgen welke het werk der dierenbescherming medebrengt is thans wel het op nemen en onderbrengen bij goede tehuizen van zwervende dus meestal overcomplete dieren. Zeer zeker ligt het dus op de weg van de Dierenbescherming om door deskundige voorlichting radi caal op te treden tegen de „over verzadiging" der samenleving met honden en katten. Om de jonge dieren voor een el lendig zwerversbestaan te behoe den, tevens een factor van gevaar voor de overige dieren an ook voor de volksgezondheid, wordt de raad gegeven om de dieren welke men niet kan aanhouden of waarvoor men geen goed tehuis weet, on middellijk na de geboorte ln lauw warm water te dompelen. Aanbeveling verdient echter wel, ter bevrediging van het moeder- instinct, aan het moederdier één jong te laten, mits men daarvoor een goed tehuis kan waarborgen. Voorts mag als bekend worden beschouwd, dat door het steeds toenemend snelverkeer aanrijdin gen van dieren dagelijks voorko men. Meerdere malen is dan ook in de plaatselijke bladen tegen het laten loslopen van honden ge waarschuwd en het verzoek ge daan dezi zeer zeker in de be bouwde kom en bij drukke ver keerswegen aangelijnd te houden. Het kan U zelfverwijt, verdriet en een rekening van een dierenarts besparen! Een derde punt dat door het vele houden van honden de aan dacht vraagt is de verontreiniging der straten. Met een weinig goede wil kan ook aan dit euvel veel worden ge daan, door uw hond niet maar los uit te laten doch aan de lijn te wennen zijn behoefte niet op, dé voetweg maar in de goot vlak naast het. trottoir te doen. Uit hygiënisch oogpunt is dit niet alleen wenselijk maar het voor komt de vele' bezwaren welke te genwoordig in de steden tegen het houden van honden geopperd wor den'. Mogen wij op Uw medewer king rekenen? Ned. Ver. tot bescherming van dieren, Afd. Amersfoort. Directeur EngelsCollege overleden D^ directeur van het Engels College te Rome. Mgr. Herbert Hall is Dinsdag op /8-jarige leeftijd overleden. Mgr. Hall studeerde achtereenvol gens in het St. Charle s college te Lon den. het Engels college te Rome en Oscott college tc Burmingharn. In 1900 werd Mgr. Hall tot priester gewijd en fn 1901 benoemd tot kape laan aan de Westminster Cathedraal te Londen. In 1930 benoemde de H. Vader Mgr. Hall tot geheim kamerheer cn in het reilde jaar vertrok Mgr. Hall naar Rome waar hij enige jaren later tot Directeur van het Engels college werd benoemd. Patriarch overleden Mgr. Antoine Rossi, patriarch van Constantinopel en prelaat van Pompeï stierf Woensdag te Rome in de ouderdom van 83 jaar. VOORLOPIG KOSTELOOS Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht van 14 April 1948 is Andries Buisman, handelende onder de naam meubelfabriek „ANBU" aan de Muurhui- ren 58 b te Amersfoort, wo nende te Amersfoort aan de Trompstraat 33. verklaard in staat van faillissement met benoeming van de E.A. Heer Mr. A. M. L. Borgart tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende tot cu rator. Amersfoort, 19 April 1948. Utrechtseweg 17. Mr. A. E Th. KOOLEN. Op onze ateliers kunnen geplaatst worden van 14 16 jaar. BORDUUR- EN LINGERIE-INDUSTRIE Langestraat 93. De mode op de voet.volgen Dag in dag uit zijn wij op pad, en kopen in Brabant steeds -het fijnste wat er op schoengebied gebracht wordt Vandaar altijd die Pracht- schoenen bij Steeds meer keus. LEUSDERWEG 27/29 b. d. overweg. Wit vuile muren en pi aionas met Dekt in één keer Ook alle kleuren KOUDWATERVERF! Utrechtsestr. 33, Telefoon 3626 OPENBARE BESPREKING over „DE DIENSTWEIGERINGSWET EN HARE TOEPAS SING" Ingeleid door J. v. d KIEFT. Zaterdagavond 24 April 20 uur, STUDIE CENTRALE Utrechtseweg 106. BIJ ELKE FLES DE GRUYTER'S TOMATENSAP 10 EXTRACTBLOKJES „Actief" de ENIGE fabriek ter stede die alles ZELF doet. HcTief- Tel. 6609. TELJÖ91 HAVIK JO 4MER5F00BT GELD verkrijgbaar zonder borg voor alle doeleinden, door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen. „SAMENWERKING" Verstolkstr. 31, Leeuwarden 622. We voelden ons allemaal opperbest: Lari Kool en ik hadden Neptunus zijn lievelingsdier terug bezorgd en Neptunus had op zijn beurt ons met zijn stortzeetje uit de handen van de veld wachter gehouden. We begonnen elkaar te be danken, maar de Blauwe Haai, waar we op ston den, kreeg rillingen van het koude Noordelijke zeewater en daarom besloot Neptunus het feest in zijn onderzees paleis voort te zetten. We gin gen stevig op de blauwe rug zitten, de haai sloeg zijn vinnen uit en bracht ons in een sneltrein vaart terug naar de schemerige diepten van de oceaan In een half uur waren we bij de gezon ken schuit, die door Neptunus als paleis gebruikt werd. De stoere onderzeeman ging vlug achter zijn bureau zitten en belde om een zeemeer minnetje. „Ah," commandeerde Neptujms: „Juffrouw Kwlekstaart, onze gasten moeten getracteerd worden. Een dubbele oorlam en wat zoets voor het jongetje, aannemen!" Het werd een erg ge zellig feest; Neptunus prikte met zijn drietand wat mosselen van onder de toonbank en Lari Kool begon steeds meer op rijm te praten. „Nep tunus," zei ik, wapt ik begon me wat moeilijk te voelen: „Voor we weg gaan wilde ik je nog iets vragen. Kijk. we hebben nu met alle vissen kennis gemaakt en het was erg gezellig. Ik be grijp. dat je aan die diertjes gehecht raakt. Maareh.. mag ik nu nog de echte nieuwe haring eten als ik weer thuis ben?" Neptunus keek even of er geen vis of zeemeermin in de buurt was. boog zich toen over de tafel en brom de: „Nieuwe haring. Ha. natuurlijk, ga je gang maarik hou er nog genoeg over hier beneden. Envertel het niet verder.... maar ik-lust ze zelf óók.... haha...." i /$i£b- op taJtoevvLcmd Xo JY) lwnt U verdelg ze met D.D.T. Een krachtig werkend middel ter verdelging van vliegen, muggen, wandluizen en an dere insecten. In poederrorm om te eerstulren. Als vloeistof om te eerspatten. ORGANON OSS Reizigerboekjes (Triplo) m. 2 doorslagen, dus 3 blaad jes f650 de 500x3 1500 blaadjes. D.V.B. Hilversum. RECTIFICATIE. General vertegenw. van de FRATALINI ACCOR DEONS. Het adres van de j.l. Zaterdag ge plaatste advertentie van A. J. DE VRENG ZNS Is: NIEUWENDIJK 124 Amsterdam- TeL 45774. Kemt wordt thans nog met gummlbal-atomiseur geleverd de hier afgebeelde Zwitser se luxe atomiseur kan nog niet geïmporteerd worden. De »Kemt minuut» Kemt, uiterst fijn in het haar verstoven," geeft elkp afzon derlijke haar een verrukkelijke zijdeglans, welke met geen ander middel bereikt kan wor den. De dagelijkse -Kemt minuut- maakt stug, droog en schijnbaar levenloos haar soepel, verleent het een prachtig glanzend en Jeugdig fris aanzien en verge makkelijkt het kappen. Als een frisse bries dringt het geatomiseerde Kemt In Uw haar en Impregneert elke haar, waardoor het een natuurlijke, lichtgevende glans uitstraalt. Kemt maakt Uw.ïhaar soepel, bekoorlijk en natuurlijk glanzend. Roet, rook en de verbruikte lucht der steden heb ben een zéér nadelige Invloed op het zo gevoelige vrouwenhaar, dat reeds zo veel te lijden heeft door de modeverplichtingen: permanenten, hete- luchtdroging en dikwijls ook van het gebruik van ondoelmatige haarmiddelen. In zulke omstandig heden raken de haarkliefen, die aan het haar glans en zachtheid geven, vlug uitgeput. Het haar wordt onhandelbaar, dof en stug. Men heeft tevergeefs getracht dit euvel met brillantines van alle moge lijke samenstellingen te verhelpen. Kemt alleen Is er in geslaagd. Heden ten dage is iedere vrouw er zeker van altijd mooi haar te bezitten, haar, waarvan de soepel heid en de glans zo veel charme aan haar gelaat geeft. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd flinke bakkers- bediende. C. v. Ommeren en Zn. Langestraat 14. 6413 DIVERSEN Voorjaar!! Wij maken Uw grasmachine, hegschaar en snoeimes als nieuw. Electr. Slijperij M. C. van Doorn, Krommestr. 22, Amersfoort. 6364 Ontvangen een grote sor tering sterke step-ins. wol len kinderkousjes, buste houders (Buikbanden vanaf f 6.25), Corsetten met en zonder binnenband. Ook naar.maat naar onze beken de prettige pasvorm. Dames, past en koopt in Speciaal zaak Plantsoen West 11. tel. 6220. nabij het Politie bureau Amersfoort. 6420 JUIST NU ADVERTEEREN 1 TE KOOP AANGEBODEN Te koop: 4 keurige huis- kamerst. 1 staande sche merlamp, 1 emaille fornuis 51-81. alles z.g.a.n.. Oude Soesterweg 124. 6417 TE HUUR GEVRAAGD Met spoed gevraagd woon ruimte voor moeder met dochtertje van 10 jaar. Aan biedingen aan Stoomver- verij „Actief", Nijverheids straat 16. 6416

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4