BLU6 BAND a/Ct/d t/ers. érn ^ukedS cmplunadj mmm Indrukwekkende défilé voor Generaal Koenig Gewijde herdenkingsdienst van „Kinderzorg" SAUS! NOG EEN WEEK Jubileum- Reclame DAGBLAD AMERSFOORT GRAND DE LAFAARD 1 2 LAATSTE BERICHTEN Vaandel der grenadiers ging de duizenden soldaten vooraf ZAAKRAUTER WEER VOOR „Zwarte" inwoners voor de rechter CEBUTO REISBUREAUX Amersfoort houdt Beneluxdag Haf bij de vis een lekkere Geef bij gestoofde vis een lekker Blue Band-sausje, en U heeft een kostelijk maalBlue Band maakt alles extra smakelijk, 't Is ook gezond, voed zaam en rijk aan vitaminen. Uw brandpunt één GRATIS koopdag in April. ONDER HYPNOSE REMBRANDT BLEKE BET Brandpunten Donderdag 22 April 1948 Groots schouwspel op Kon. Wilhelminalaan De generaal, die na een rond vlucht boven ons land te hebben gemaakt hedenmorgen op het vlieg., veld Soesterberg arriveerde, werd daar begroet door zijn gastheer en diens echtgenote, de Franse am bassadeur, de heer Jean Revire en mevrouw Revire,. de luitenant-ko lonel Roemers en 'enkele Franse of ficieren. Het gezelschap begaf zich daar na onder begeleiding van een ere- escorte van motorrijders naar Amersfoort, waar zij ongeveer half een arriveerden. Hier werden de Franse en Nederlandse gasten be groet door de garnizoenscomman dant kolonel H. A. M. Latour, die zich met hen naar het podium be gaf. Ook generaal-majoor Jager, bevelhebber van het eerste militai re gewest nam op het podium plaats. Voorts waren aanwezig bur gemeester Molendijk, de commis saris van politie, G. Goorhuis, be sturen van militaire verenigingen, besturen van verzetsorganisaties, jeugdverenigingen en scholen. Honderden Amersfoorters ver drongen zich achter de haag van politiemannen, die de afzetting ver zorgden. Tegenover het podium stond de koninklijke militaire ka pel opgesteld, evenals het trompet- tercorps van de huzaren van boreel o.l.v. van de opperwachtmeester D. C. Wisman. Precies om half één kwamen de eerste troepen die van de Prins Frederiklaan de Koningin Wilhel minalaan opmarcheerden en reden in zicht. Voor ramen, op balcons, op Amersfoort Nederlands grootste garnizoensstad heeft de opper bevelhebber van de Franse strijdkrachten in Duitsland, generaal P. M. J. F. Koenig, hedenmiddag een overweldigende ontvangst bereid. De gene raal, die deze week als gast van de chef van de generale staf, luitenant- generaal mr. H. J. Kruis, in ons land vertoeft, zag zich begroet door de hoogste militaire autoriteiten, stadsbestuurders, leden van verzetsbewe ging, deputaties van studentenweerbaarheids corpora, schoolkinderen, padvinders en vele, zeer vele enthousiaste Amersfoorters, die naar de Koningin Wilhelminalaan waren gekomen om deze grootste van alle, na de bevrijding gehouden, défilé's mee te maken. hekken en op trottoirs stonden de Amersfoorters mannetje aan mannetje, om een glimp van de Franse generaal en de voorbijtrek kende troepen op te vangen. Niet minder dan 2500 man, hoofdofficie ren, officieren, onderofficieren en manschappen namen aan dit défilé deel. Een uitstekende indruk maak. te vandaag ons garnizoen. De troe pen stonden onder leiding van ko lonel A. Tolsma, commandant van het eerste infanterie depot, die zelf in een jeep vooraan reed. Aan het défilé werd deelgenomen door het eerste infanterie depot, voorafge gaan door de Koninklijke Militaire Kapel, het detachement depot pio niers, het eerste regiment uitrus tingstroepen, depot cavalerie en escadron pantserwagens en proef- escadron gevechtswagens. Aan de troepen ging vooraf het vaandel van het regiment grenadiers, dat sihds de slag van Waterloo reeds verscheidene van deze indrukwek kende militaire manifestaties heeft meegemaakt. Het garnizoen van onze stad heeft aan dit hoogtepunt van het bezoek aan ons land van de Fransche generaal wel een zeer groots karakter gegeven. De Ko ninklijke Militaire Kapel en het muziekcorps van de cavalerie blie zen afwisselend pittige marsmuziek en stram trokken de soldaten aan het podium voorbij. De vlaggen wa ren door de omwonenden uitgesto ken en gelukkig bleef de zon wel gezind. De dreigende regenbuien trokken voorbij en het gehele ge beuren verliep onder de gunstigste omstandigheden. Vele fotografen, mensen van Polygoon en journalis ten waren naar Amersfoort geko men om Nederland in woord en beeld een indruk te kunnen geven van deze belangrijke dag voor het Amersfoortse garnizoen. Bij de eerste behandeling van de zaak Rauter bleek op een aantal punten aan de voorbereiding ervan onvol doende zorg te zijn besteed. De documenten zijn intussen aangevuld en zo werd heden morgen de zaak tegen de ex- generaal der Polizei heropend. Er werd onder meer een brief voorgelezen, daterende 7 October 1942, waarbij Rau ter triomfantelijk aan Himm- ler verslag uitbracht over de goede voortgang van zaken bij de Jodenvervolging. De presi dent vroeg de verdachte: „Er kent U de juistheid van deze fotocopie?" Rauter antwoord de: „Liever had ik de origi nele gezien. Je weet nooit wat er allemaal mogelijk is met die propaganda tegenwoor dig." Ook kwamen de razzia's ter sprake welke Rauter had georganiseerd in Beverwijk om politieke moorden te be teugelen. Hierbij werden 480 jongemannen weggevoerd, hoewel de dader van de moord reeds was gearresteerd. Ambtelijke wegen een tikje duister „Gerrit Pier," riep de deurwaar der vanmorgen op het kantonge recht. „Dat ben lk," zei de blonde knaap achter de balie, terwyl hy rustig bleef staan. „Nou kom dan hier," meende de deurwaarder. Gerrit kwam. En de vermaning die hij te ontvangen had was wel een beetje verdiend. Gerrit had gerookt midden In een kurk droog bos. „Ik wist niet, dat het verboden was," zei Gerrit. „Iedereen weet dat nu langza merhand wel," vond de Ambtenaar O.M. En hjj eiste acht gulden of vier dagen. „Een beetje veel" zei de schuldige timide. Nou voor deze keer wilde de rechter schappelijk zijn f 5.of 2 dagen. „Maar een volgende keer word je anders aan gepakt." De Amersfoorter C. R. had de fam. N. bij zich in huis genomen zonder vergunning van B. en W. Bijzondere omstandigheden Melden de boete gelukkig laag. f 8.of 2 dagen. De inwonende heer N.t zette nog eens breedvoerig uiteen hoe hij door de ambtelijke dienst in de war is gebracht, waar mén hem beloften had gedaan die niet waren nagekomen. Goed. zei de rechter, een beetje gelijk hebt u wel. Der halve schuldigverklaring zonder straf. A. A. uit het Soesterkwartier had ook een gedeelte van zijn woning aan anderen ter bewoning afge staan. Verdachte was een tikje doof en daarom was zijn pleegdochter de inwoonster meegekomen om de zaak uit de doeken te doen. Haar man was in dienst en zij was ge woon bij haar pleegouders gebleven, omdat zij ook nog niet kerkelijk was getrouwd. De gemeente had een adres moe ten hebben van het „jonge" gezin en toen had hy gezegd: „Nou ja, mijn vrouw woont daar en daar". „Juist," zei de ambtenaar. „Mhar waar zijn uw spulletjes," vroeg de rechter. „Ik heb niks," zei het vrouwtje. „Oh, dus u hebt alleen een man en geen spullen." En waar de privé- elgëndommen van de man waren? „Nooit gezien!" zei de pleeg dochter. Op wens van de ambtenaar werd de zaak aangehouden. (lnaezonden mededeling) Pseudo-controleur mis leidde goedgelovige dame Op 20 April kreeg 'n bewoonster aan de St. Jorisstraat bezoek van een heer, die zich bekend maakte als controleur-consumentencrediet. Na enig heen en weer gepraat ver telde de man dat zij consumenten- credletbonnen kon, afhalen ten be drage van 300 gulden. Om een en ander in orde te maken had de pseudo-controleur echter distributie kaarten nodig. De goedgelovige da me gaf twee distributiekaarten met inlegvel aan de zogenaamde contro leur mee, die zich sindsdien niet meer heeft laten zien. Jongens schoten met catapult Enige jongens liepen in handen van de politie, omdat zij aan het schieten waren met een catapult. Noteert U even 22 APRIL: Feestavond tractie-pers. N S.. Markthal. 20 u. Toneeluitv. „De Eemspelers" met „De Baas in huis", Amicitia, 20 u. 23 APRIL: Uitv. Gymn. ver. „Jonge kracht", Markthal, 20 u. -- Feestavond buurtver. Stephen- sonstr. m.m.v. Snip en Snap, Amicitia, 20 u. 2 daagse reizen Valkenburg- Zeeland-Ysselmeer enz,, vanal f. 37.50 2'/2<lg- Limburg-Zeeland-Yuel. meer, vanaf 34.- 6 dg. limburg-Belgié-mldden Nederland, vanal „120.- Prima verzorging en leiding. NAAR DE BLOEIENDE BETUWE Geheele dagtocht F. 8.- Per vliegtuig 42.- NAAR DE BOLLENVELDEN Geheele dagtocht F. 5.25 Mlddag/Ochtendtocht 3.— on lnlichtlngkantoren der N.S. Naamsverbod van kranten wegens perszuivering (Van onze Haagse redacteur) Voor het eerst gebruikmakend van de mogelijkheid tot naamsver bod voor kranten welke zich in be zettingstijd op uitzonderlijke wijze hebben dienstbaar gemaakt aan de belangen van de 'vijand of van diens handlangers, heeft de pers zuiveringscommissie de namen van vier kranten voor tijden, variërend van vijf tot vijftien jaren verbo den. Voor vijf jaar zal geen dagblad mogen verschijnen onder de naam „De Amersfoortse Courant". De zelfde maatregel is genomen tegen „De Westlandse Post" die vijftien jaar lang zijn naam niet zal mogen voeren. Gedurende tien jaar zal te Lisse en in de omtrek van 25 km. rond om Lisse geen orgaan onder de naam „Ons Weekblad" mogen ver schijnen. Voor de naam „Nieuwe Venlose Courant" werd deze straf op acht jaar gesteld. Deze vonnissen zijn van kracht geworden op 3 April 1948. Vanmorgen omstreeks half elf ontstond in één der magazynen van de Prins Willem III kazerne, waar benzine- en olievaten zijn opgesla gen, een kleine uitslaande brand. De brand werd door het perso neel geblust. De brandweer ver richtte nablussingswerk. Verkeerslessen voor onderwijzend personeel Op uitnodiging van B. en W. was hedenmorgen een groot aan tal leerkrachten van diverse Amersfoortse scholen in het City theater bijeen. De wethouder van onderwijs, de heer A. J. Spieker- mann sprak de aanwezigen namens het college toe. Hij zette hierbij het doel pn de taak uiteen van de onlangs in het leven geroepen cómmissie tot bevordering van het veilig verkeer. Statistieken hebben uitgewezen v dat de oorzaak van vele verkeersongevallen voor het grootste deel te wijten is aan de jeugd. Om dit tegen te gaan is de hulp van het onderwijzend perso neel ingeroepen. Spreker deelde voorts mede dat thans het geven van verkeerslessen facultatief is gesteld. Spoedig zal het echter verplicht zijn. Hierna kreeg de commissaris van politie, dé heer G. Goorhuis gelegenheid zelf zijn vi sie te geven op de toestanden van het verkeer in het algemeen, en op dat van Amersfoort in het bijzon der. Spreker achtte het van het grootste belang dat het onderwij zend personeel de jeugd op de hoogte brengt van de meest ele mentaire verkeersregels Samen werking tussen het politiecorps en de leerkrachten moet wel tot goede resultaten leiden. Spreker dankte de directie van het theater en de heer Stakenburg voor hun belangeloze samenwerking tot het doen slagen van deze bijeen komst. Bij de commissie bestaat het voornemen om een kamer in te richten, speciaal voor het geven van verkeerslessen, waarbij dan aanschouwelijk onderwijs gegeven zal kunnen worden met behulp van een maquette. Tot slot vertoonde men een film, opgenomen ten behoeve van het verbond van verenigingen voor veilig verkeer. Hieruit bleek wel heel duidelijk van hoe groot belang het is de jeugd te wijzen op het nut van deze lessen. Burgerlijke Stand Geboren: Bietlije, d. v. R. Koele- wijn en C. G. Thomassen; Adrianus z. v. W. Meskes en C. van de Brug; Eric, z. v. G. F. de Wit en H. Paak; Leonardus z. v. G. Drieenhuizen en C. M. G. Limburg. Gehuwd: A. J. AL Bakelaar en G. Hoekstra. Overleden: Bosman, Willem, we- duwn. v. J- G. M. J. Huijsmans 53 j.; Reintjes, Anne Elisabeth, wed. v. ter Horst, Johannes Hendrikus 90 j. Veertig jaar gaven velen hun kracht en liefde aan jeugd in nood Een middag van gewijde orgelklanken, van gebed, van kinderzang en van redevoeringen over de onderwerpen „Jeugd in Nood" en Kinder zorg- en Ouderzorg", resp, uitgesproken door de heer J. Haars en da p. Veen. Zo was de herdenkingsdienst Woensdag door de vereniging Kinderzorg' te Utrecht, in de Amersfoortse St. Joriskerk gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Kindertehuis Aide- gonde aan de Arnhemseweg. v°°hrz'tf®r d" Vereniging, de heer J. Haars, richtte zijn welkomst- fcêrl 'fh? a tot dc vertegenwoordiger der Synode'van de N.H. Kerk, jhr. de Geer, burgemeester en wethouders der g-emeente Amers- foort mcj. Melchlor, vertegenwoordigster van het Departement van Justitie en andere autoriteiten. p nl van Receptie in gebouw 's Prinsenhof Het is ons een grote vreugde, al dus de heer J. Haars, telkens weer te mogen ervaren, dat Kinderzorg Amersfoort een goede naam heeft en ook bulten onze stad goed be kend staat. Hoe meer bekendheid gegeven wordt aan onze vereniging, hoe beter, waarbij ik er wel nadruk kelijk op moge wijzen, zo vervolgde de heer Haars, dat onze inrichting bestaat voor de gehele provincie Utrecht. Want Kinderzorg is een provin ciale vereniging, die de kinderen uit de gehele provincie opneemt en ver zorgt, teneinde hun leed te ver zachten. Kinderen wier natuurlijke beschermers niet aanwezig zijn of zich niet om hen bekommeren, ge voelen zich alleen en hebben in zichzelf zo veel te venverken. Dergelijke kinderen, aldus spre ker, zijn in nood, vooral wanneer hun ontvalt het veilig tehuis, de eerbied voor hun ouders, de liefde van vader en moeder. De jeugd is in nood, zo ging de heer Haars verder. Een ieder, die met sociaal werk in aanraking komt, weet hoe ern stig deze misstanden zyn en hoe noodzakelijk het is, dat alle goedwillenden zich aangorden om die toestanden uit de we°- te ruimen. Tenslotte bracht de heer J. Haars dank aan de oprichters, bestuur-, ders en personeel van de Vereni ging Kinderzorg, die in de voorbije jaren al hun tiid en werkkracht én bovenal liefde hebben gegeven om de jeugd op tc vangen, te leiden en te brengen zo mogelijk o$ het pad der gezonde samenleving naar Christelijke beginselen. Vervolgens werd de „Orde van de dienst", die tot grote voldoening kon stemmen, piet orgelspel door Adr. C. Schuurman, met zang van mevr. Irma Brester en het Kinder huiskoor, dat onder leiding stond van de heer Mark Netelenbos voort gezet. Ouderzorg Ds. P. Veen uit Utrecht, die sprak over „Kinderzorg en Ouder zorg", gaf een overzicht van de ontwikkeling en betekenis van het werk van de inwendige zending en zeide o.m. dat wie het werk van rtaby kent weet, welk een wereld van smart cn ellende hier achter ligt. Nadat ds. Veen mevr. Brester, de heer Adr. C. Schuurman en het Kinderhuiskoor en de heer M. Ne telenbos dank had gezegd voor hun Volksliedavond in de Markthal Op Woensdag 28 April kunnen alle zanglustigen uit Amersfoort met het, Nederlandse Lied onder lei ding van Renske Nieweg weer een avond samen volksliede ren zingen. Met de a.s. Bevrijdings feesten willen wij op feestelijke en waardige wijze van onze blijdschap getuigen, en daarbij is een goed ge zongen lied onmisbaar. Het is ook niet deze bedoeling, dat het Neder landse Lied deze volksliedavond, waarop ook een dansdemonstratie gegeven wordt, organiseert. Ieder, een is welkom! muzikale medewerking, werd de dienst met gebed besloten. Na afloop van deze herdenkings dienst ging men naar de bovenzaal van 's Prinsenhof, waar gelegenheid bestond directie en bestuur van het kinderhuis „Aldegonde" te felicite ren. Onder de bezoekers bevonden zich ook burgemeester en mevrouw Molendijk. Voorts gaven blyk van hun belangstelling wethouder A. J. Spiekerman, de heer H. van Galen Last, namens Gabrie Mehenschool; Graaf van Randwijck, oud-burge meester van Amersfoort; dr. Keu len, pres. Kerkvoogd; de heer H. Langendonk oud-directeur van „Al degonde"; ds. Hofstede, namens Sociaal Kerkbestuur; ds. Heide, voorzitter voogdijraad; - en voorts een groot aantal deputaties van kerkelijke en gemeentelijke instan ties uit de provincie en van Handel en Nijverheid. Gemeentebestuur verleent medewerking De Kamer van Koophandel Fa brieken te Amersfoort heeft in sa menwerking met de Mij. voor Nij verheid en Handel en de Amersfoort se Fabrikanten Kring op Maandag 26 April a.s. een Beneluxdag georga niseerd, aan de verwezenlijking waarvan ook het Gemeentebestuur zijn welwillende medewerking heeft verleend. Als sprekers zullen optre den de heer Hubert Clément, Vice President van de Kamer van Afge vaardigden van het Groothertogdom Luxemburg, en Prof. Dr. Kuin de voormalige secr. gen. van het Mi nisterie van Economische Zaken. De sprekers zullen met de besturen van de organiserende instellingen om half vier ten Gemeentehuize worden ont vangen. waarna omstreeks 4 uur de heer Clément ten voordracht eer de Benelux samenwerking zal houden. Des avonds omstreeks 8 uur zal de heer Kuin een voordracht houden over hetzelfde onderwerp waarin het Nederlands standpunt zal worden be licht. Beide voordrachten zullen wor den gehouden in de raadszaal van het Gemeentehuis. De organisatoren verwachten, aldus een bijdrage te kunnen leveren tot het steeds meer groeiend besef van de geweldige be tekend van deze samenwerking zo wel voor de betrokken landen, nis voor de internationale samenleving. Zij die er prijs op stellen"deze voor drachten te beluisteren worden uitge nodigd zich daartoe te wenden 'tot het secretariaat van de Kamer van Koophandel voornoemd Arnhemse- weg 23. Vrachtauto kraakte rijwiel Op de Utrechtseweg maakte de bestuurder S. met zyn vrachtauto rare capriolen, waardoor hy op het rechter gedeelte van het wegdek in aanraking kwam met de wielrycl- ster H., die uiterst rechts reed. De juffrouw kwam te vallen, waarbij zy enige ontvellingen en een ge- knëusde rechtervoet opliep. Het ry- wlel werd volledig gekraakt. Schaken Achtkampen zijn ten einde v. Hamersveld en Meester wonnen wisselbeker De achtkampen van het Amersf. Schaakgenootschap waarbij niet min der dan 12 bekers werden verspeeld en om welke bezit zo fel is gestreden dat zelfs bij de finale de vorige week nog niet alle winnaars konden wor den aangewezen, zijn thans gj^ki- aigd. Dé beker uitreiking vond Woensdagavond plaats in hotel „Mo- nopole". De voorzitter schetste in 't kort de geschiedenis van deze jaar lijks terugkerende wedstrijden even als van de senioren en junioren tour«- nooien, waarbij hij speciaal naar vo-f ren bracht de resultaten der iunioreni> De wedstrijdleider, de heer Huisman vertelde ons nog enige technische' bijzonderheden over dit tournooi waarbij niet minder dan 80 schakers elkaar zeven weken lang hebben be- kampt. In de seniorengroep eindigde L. A. A. v. Hamersveld als le, terwijl bij de junioren H. Meester deze eer volle plaats bezette. Beiden kwamen hierdoor in het bezit van een wissel-» beker. Groep A I: 1 L. J. de Vries 6 ptn (winnaar Concordiabeker)2 J. A< Uding Jr 5 ptn. Groep A II; 1 G. Goossens 7 ptn (v. Hamersveldbeker)2 A. J. Wichard 5 ptn. Groep B: 1 K. Vermeer (Spaken burg) 5 ptn Scholtensbeker; 2 P. La- tour 4% ptn. Groep C: 1 W. Klee 5 ptn Levob- beker; 2 van Tol (De Bilt) 5 ptn, na beslissingswedstrijd. Groep D: 1 Bakkenes Jr. 6l/2 ptn Asvabeker; 2 Wiertz 5ptn. Groep E': 1 Hart (Soesterberg) 6V2 pnt Monopolebeker; 2 Reinders 5 ptn. Groep F: 1 Langeveld (Soester berg) 6Yz ptn Asva '44 beker.; 2 Schaapman 6 ptn; Groep G: 1 Weyer 6 ptn, A'foortsft Courantbeker; 2 Kuiper 5 ptn. Groep H: 1 Visser 7 ptn Huis manbeker; 2 H. Berrevoets 6 ptn. Groep J: 1 H. Hollanda Jr 6VZ ptn CPhamplainbeker; 2.Kuiler 6 ptn. Na afloop der bekeruitreiking vond nog een schaakaafdigheidje plaats, n.I. een gong-simultaan-roulette wed strijd die onder grote hilariteit der deelnemers verliep en waarvan de winnaars voor een prijs in aanmer king kwamen. Deze achtkampen zijn wederom een groot succes geweest cn de wedstrijdleider de heer Huis man verdient zeker een compliment voor de voortreffelijke organisatie. Vijfde ronde tweede kl. libre had spannend verloop De vijfde ronde voor het kam-, pioenschap biljarten tweede klasse libre, die gisteravond in café de Jong te Baarn werd gespeeld, had» een spannend verloop. Over het al gemeen werd goed gespeeld. In d<T felle strijd om de leiding moest Ten Hoeve eén veer laten tegen Nic, Schuyt. Hopstaken deed het weer zeer verdienstelijk en won van Van Straten. Klinkhamer heeft zijn vorm nog steeds niet terug en moest ditmaal de eer aan de Vries gunnen. Opmerkelijk is dat de Amersfoorter onderaan de ranglijst staat met het hoogste moyenne. Onrust speelde een rustige partij en won, zij het met weinig verschil van Van der Brug. De stand na de vijfde ronde is: Schuyt, Soest 690 194 3.50 8 Hopstaken, Afrt. 747 230 3.24 8 Ten Hoeve, Afrt. 693 196 3.53 6 De Vries, Baarn 583 172 3.38 4 Van d. Brug, Afrt. 712 228 3.12 4 Van Straten, Soest 648 215 3.01 4 Onrust, Baarn 641 213 3.4 Klinkhamer, Afrt. 640 174 3.67 2 Vraag Utv leverancier om Blue Band. warm weer!!! Als Uw voeten konden spre ken om zouden zij smeken! lange straat 78. in deze krant wordt gelezen in stad en land kunt U profiteren van de van de Amersf. Kunst handel n.ml. adverfeeren maar doe het vraag gratis advies aan den adviseur van het VOOR Programma's voor a.s. week. THEATRE Tel. 4 6 3 2 GROOTS - SPANNEND - INDRUKWEKKEND (THE MAN WITHIN) Een prachtige „Technicolor" film met in de hoofdrol de grote acteur MICHAEL REDGRAVE In het bijprogr. o.a. het uitmuntende filmpje Win terspelen. Toegang 18 jaar. DONDERDAG 29 APRIL geen filmvoorstelling. theater 0 Tel. 6572 De spannende Circusfilm: In de hoofdrol: david farrar Toegang 18 jr. De film die ieder wil gaan zien en altyd nieuw is aaf bouber joh. heesters e.a. Toegang elke leeftijd. Voor aanvangstijden zie de agenda. Wat Zweden er van zegt Voor 1940 al, sprak de Zweedse koHiekenner Nyström zijn bewondering uit voor De Gruyter's koffie en thee. Maar onlangs bij zijn laatste bezoek aan De Gruyter's branderij was hij zelfs vol verbazing over de uitblinkende kwaliteit, die hij een hoge uitzondering noemde. Dat is een veelzeggend compliment Maar overtuig U liever zelf I 800 te koop aangeb. Gasfornuizen 4 v!. Dor drecht f 150.4 vl. Haller en Junker en Ruh. Alles in prima staat met garantie. Manegestr. 2III, A'dam. 6444 Te koop: Jonge haantjes vanaf f 0.35 per stuk, bij H. v. d. Heiden, Soester- weg 83. 6433 Wy hebben pracht borstel werk ontvangen alles voor oorlogs en lage prijzen, en closetpapier voor alle klan ten. Bisschopweg 41, Tel. 3457. 6443 Te koop aangeb.: Wegens omstandigheden nieuw vloer kleed. Br. no. 6439, bur. van dit blad. Te koop: 9 kippen, le leg, met ren, dressoir,' twee la ge fauteuils. St. Radboud- straat 91 Amersfoort. personeel gevraagd Gevraagd flinke bakkers- bediende. C. v. Ommeren en Zn. Langestraat 14. 6413 diversen 1 X betalen en voor het zelfde bedrag 2 X iets ko pen, kan dat? De mogelijk heid daartoe opent U de Jubileum-reclame van de Kunsthandel. Profiteert daarvan. Amersfoortse Kunsthandel, Utrechtseweg 36—38. 6452

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2