PENSION f 3300 I 3800.- zuinigheid heftffQuwbaarheid comfort ruimte Boys sterker dan Laren? De Gelukkigen Predikbeurten .4 U W E L IJ K Brandpunten 2 Zaterdag 24 April 1948 STADSNIEUWS De tweede promotiewedstrijd van Amersfoortse Boys, n.l. tegen Laren, die morgenmiddag aan de Rubensstraat wordt gespfceld, is deze week druk besproken. Over het algemeen wordt een overwin ning voor de blauwwitten ver wacht hetgeen voornamelijk komt doordat Laren haar eerste wed strijd heeft verloren. Het zou een onvergeeflijke fout van onze stad genoten zijn om ook deze wedstrijd als maatstaf te nemen. Om te kun nen winnen zullen zij zich voor de volle honderd procent moeten ge ven, en gewonnen moet er worden want het Amsterdamse Z.S.G.O. is een medegegadigde die een fout van de „Boys" weet af te straffen. C.D.N. zal in Zaandam van Z.V.V. moeten winnen om een kans te behouden te promoveren naar de tweede klasse. Rapldltas moet naar Schoten. Dit wordt voor de Wees pers een lastige wedstrijd want de Haarlemmers zijn beter op dreef dan in het begin van de kleine competitie. Eindelijk komen de Soesters aan bod want S.E.C. gaat voor de eerste promotiewedstrijd naar de Brederodes. Mogelijk hebben de twee wedstrijden tegen de Engol- sen hen ook nog wat geleerd waar door zij de punten mee naar Soest brengen. Bekerwedstrijden Al is het dan niet voor de gewo ne competitie toch blijft een wed strijd tussen H.V.C. en Vrienden schaar interessant. De roodwitten z...llen het in Culemborg niet ca deau krijgen. Toch geloven wij wel dat de punten het oude Kui- lemborg zullen verlaten. Interessant kan ook de ontmoe ting op Birkhoven tussen A.P.W.C. en De Zebra's worden. De Hilver summers zijn zo langzamerhand kind in huis in Amersfoort. Zal hier het klasseverschil een rol spe len? Oorspronkelijk zou Quick thuis tegen V.V.O.G. bekeren, doch het bestuur van The Reds hebben zich onmiddellijk tot de bond gewend om gedaan- te krijgen dat deze wedstrijd in Harderwijk werd ge speeld, waardoor de aandacht uit sluitend op de Boys blijft gericht. Het spreekt vanzelf dat Quick het hierdoor moeilijker heeft ge kregen want V.V.O.G. is in Har derwijk moeilijk te verslaan. Leden van „Wilhelmina" vergaderden NWB ere-medaille overhandigd De Chr. Organisatie voor Lichame lijke opvoeding „Wilhelmina" hield de zer dagen een drukbezochte ledenver gadering in het Herv. Jeugdgebouw aan de Muurhulzen. Na de opening door de voorzitter en het lezen der verslagen van de secretaris en penningmeester werd de heer G. Doorman, Kol. b.d. geïnstalleerd als beschermheer van Wil helmina". Hierna werden aan de leden Me), de Graaff en de heer M. Veddcr onderscheidingen uitgereikt voor de vele verdiensten aan de organisatie be wezen. Na een uiteenzetting door de voorzitter werd in principe besloten tot aansluiting van de afd. Gymnastiek bij het Kon. Ncd. Gymn. Verbond. Ver volgens werd door de heer Veddcr de aan „Wilhelmina" toegekende ere-me daille van de Ncd. Wandelbond over gedragen aan het bestuur. Deze me daille werd toegekend aan een drietal verenigingen in het gewest wegens 15- jarig of langer lidmaatschap van de nond en voor het vele werk voor de uitbreiding van de wandelsport verricht. De voorzitter en penningmeester, de heren Van Zwceden en Ruitenberg, belden aftredend, werden herkozen. Het bestuur werd met mej. Frie- ling en de heer W. Stol tot zeven leden uitgebreid. De heer Van Mourik maakt het programma bekend voor de aan staande zomermaanden. Hieruit bleek dat op 27 April a.s. wordt aangevan gen met de athletiektraining en op 13 Mei een demonstratieavond wordt ge geven voor verpleegden en verplegend personeel van „Zon en Schild". Noteert U even GRAND: De Lafaard 14.30, 18.30 en 21 u., Zo 13.30, 16, 18.30 en 21 uur. CITY: Onder hypnose 14.30, 18.30 en 21 u.. Zo. 13.30, 16. 18.30 en 21 u. REMBRANDT: Bleke Bet 14.30 en 20 u., Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 24 APRIL: „Ons Toneel" met „Geen dubbeltje in zijn zak". Parochie huis, P. Borstr. 20 u. Lezing „De dienstweigeringswet en haar toepassing". Studie Cen trale, Utrechtseweg, 20 u. Feestavond Hapam, Markthal, 20 u. 26 APRIL: Genootschap Ned.— Frankrijk, Beneluxdag. Spreker Hubert Clement en prof. dr Kuin. Raadzaal, resp. 16 en 20 u. 27 APRIL: Modeshow Stichtse Heuvel 14.30 en 19.30 u. EXPOSITIE Oosterse Tapijten e.d. tm. 25 April Tentoonstelling werken Adr. Pieck, Consthuys Sint Joris. Onze redactie daverde dezer dagen van het gevraagde homerische ge lach dat binnenstroomde. Hoofdbre kens over de juiste volgorde kostte de puzzle niet. Toch bleek de puzzle moeilijker dan zij zo op het oog leek. Onder alle inzendingen was er slechts één, die aan de gestelde eisen voldeed. Daarvoor hebben wij de heer W. van Son, Stationslaan 51 te Harderwijk de tien gulden toegekend. Een troostprijs voor de inzender met één fout was voor de heer A. Kabos, Fahrenheitstraat 42. Burgerlijke stand Geboren: Johanna Dorothea, d. v. F. J. Teutscher en C. J. Pardvel; Lambertus Johannes, z. v. H. Vonk en W. Heijmeskamp; Joan Marie, d. v. M. A. Pon en G. Ouwehand; Clasina Gerarda, d. v. G. W. Wil- lemsen en M. Arbon. Overleden: Johanna Maria Smeels, d. v. H. H. Smeels en F. G. M. Welters, 12 dg.; Hermanus Wor tel, weduwn. van M. A. Muis, 83 j. Snip en Snap in Amicitia De buurtvereniging Stephenson. 8traat en omgeving hield een klin kende feestavond in „Amicitia" en zij had daarbij een uitgelezen gezel schap artisten geëngageerd. Willy Walden, Piet Muyselaar.' Berrie Kievits, Gerard Walden. Miny Bracke. De Gesona's (2 meisjes met een guitaar), Eddy Canzoni, Napo- litaanse zanger. Aan de vleugel Govert van Oest. Geen wonder, dat de avond een daverend aucces is geworden. De dolvermakelijke schetsjes, waarin Berrie Kievits en Gerard Walden zich waardige partners toonden van het illustre duo Willy WaldenPiet Muyselaar werden af gewisseld door De Gezona's, die ernstige en vrolijke liedjes brach ten. Eddy Conzoni's optreden werd telkens met stormachtig applaus be groet. Deze „Napolitaanso zanger" beschikt over een prachtige stem. De avond zou niet volledig zijn geweest als niet ook Juffrouw Snip en Snap aan hun talrijke beleve nissen één hadden toegevoegd. Het was een griezelige, maar die daar om niet minder de lach deed schal len. Al met al een avond van vermaak en vrolijkheid, op hoog peil. De voorzitter was zeker aller tolk, toen hij aan 't eind alle mede werkenden dank bracht voor het gebodene. Voor de toekomst staat op het program een kinderfeest op 20 Mei a.s. met bezoek aan Ouwehands Dierenpark, een terrcinfoest tijdens de jubileumviering. Plannen voor een autotocht voor volwassenen zijn in voorbereiding. tja moi ds buA Adv. Biljarten Rijn neemt de leiding over Krijnen verloor twee partijen De vijfde en ze&ue ronde van de strijd om het kampioenschap derde klasse libre neett spanning en verras singen gebracht. Krijnen, die nog on geslagen was, verloor zijn beide par tijen, waarvan Rijn, die opnieuw twee wedstrijden won, het volle profijt heeit. üe partii KrijnenButselaar was aanvankelijk een vraagteken, maar tenslotte overwon Butselaar een tijdelijke inzinking en won in 31 beur ten. Haarmans was bijzonder op dreef. In de eerste partij tegen Rijn verloor hij met slechts één caram bole verschil, legen Krijnen speelde hij een van de beste partijen en won gedecideerd. In een beneden het mid delmatige gespeelde partij tussen Rijn en Butselaar won eerstgenoem de. De eerste remise in deze compe titie kwam van de partij KooyVan Breukelen. De (Jouden Ploeg-speler De Bakker kan maar niet op toeren komen. Opnieuw verloor hij zijn par tijen, zij het dan ook met gering ver schil, ditmaal van Kooy en Poort. Poort heeft zich na zijn slechte start volkomen hersteld. De Leusderkwar- tierspcler staat nu met Krijnen in matchpunten gelijk. De stand na zes ronden is: car. brt. gem. pt. Rijn 74b 239 3.12 10 Krijnen 679 237 2.86 8 Poort 673 269 2.50 8 Kooy 678 269 2.52 7 Haarmans 736 268 2.74 6 Butselaar 631 267 2.36 6 v. Breukelen 640 276 2.31 3 J. de Bakker 602 250 2.40 0 Maandag wordt in Hotel De Ver gulde Wagen de zevende en laatste ronde van dit tournooi gespeeld. De belangrijkste ontmoeting is die tussen Krijnen en Rijn. Wil Krijnen zijn kam pioenstitel van het vorig jaar behou- houden, dan moet hij niet alleen win nen, doch ook nog een hoog moyenne spelen, want bij een gelijk aantal matchpunten beslist het gemiddelde. Een zware opgave voor De Vergulde Wagen-speler. Zal „Amersfoort" promoveren? „Amersfoort" (heren) speelt Zondag op eigen terrein tegen Unitas uit Am sterdam. Als dc Amersfoorters deze wedstrijd winnen dan spelen zij het vol gende seizoen in de le klasse. Onze stadgenoten zullen de overwinning echter niet cadeau krijgen. Het eerste damesteam, dat vorige week in de beslissingswedstrijd tegen de H.V.B., door een 1—0 overwinning het kampioenschap der 2e klasse be haalde. speelt Zondag 2 Mei in St. Pancras (bi) Alkmaar) tegen „Froone". OVB viert verjaardag Prinses Juliana Ter viering van de verjaardag van Prinses Juliana heeft de Oranje Ver eniging Bergkwartler voor Vrijdag 30 April a.s. een afwisselend feestpro gramma samengesteld, 's Middags zal voor de kinderen van leden in het Grand Theatre om half vijf een groot kinderfeest worden gegeven, waar zal optreden de beroemde goochelaar Bal- samo, afgewisseld met clownerie, mu ziek en zang. In dc Sr. Joriskerk wordt 's avonds om half acht een uitvoering gegeven, 'waaraan medewerken het Amersfoorts Mannenkoor, de Orkest vereniging „Amersfoort", de sopraan- zangeres Irma Brester en de organist Adr. C. Schuurman. Ds. M. J. Gerrit sen zal een herdenkingswoord spreken. (ingezonden mededeling) ZUINIG - SOLIDE BETROUW3 A AR Morrij 8 30 P K. 4 cyl. f QC7A Hydr. 4-wielremmenv.a. iüUlU." MorrlilO 37 P.K.kopkl.m. f irnn Hydr. 4-wielr«mmon v.a. 1 iOüv." UIT VOORRAAD LEVERBAAR All««n*lmp. voor Nederland 1 MOLENAAR'* AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Amerifoort - Tel. 4341-4342 Agontschoppon door hof holo fond. Twee mannen en werkster smeedden complot Toen de bewoonster van een wo ning aan de De Wittlaan Maandag avond thuis kwam stonden bij de keukendeur twee mannen die haar een klap gaven. Twee militairen die in dc buurt waren, kwamen te hulp en gingen de Inmiddels op de vlucht geslagen Amersfoorters G. en B. achterna. G. werd door de soldaten aan de politie overgele verd. B., dlo ontsnapte kon dezer dagen door de politie worden ge grepen. Uit het onderzoek bleek dat de mannen in samenwerking met de werkster van de bewoon ster een „kraak" wilden plegen. D'» werkster en haar tante uit Hilver sum, die ook in het complot mee deed zijn ingesloten. Arbeiders stalen tabak L. uit Amsterdam, die werkzaam is aan de Sopla-fabrieken werd wegens diefstal van tabak ingeslo ten. De man had een hoeveelheid tabak verduisterd en aan een vas te afnemer verkocht. Ook een ta baksbewerker heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal. De vaste af nemers en de tabaksbewerker zijn eveneens ingesloten. Geref. Kerk (L. Vrouwestr.) 10 u. ds. J. Verkuyl (Batavia), 17.30 u. prof. dr. J. H. Bavinck, Baarn (L. Costerplein), 9 u. ds. D. A. Zijlstra, 17.30 u. ds. J. Verhuyl (Tulpstr.) 9 u. prof. dr. J. H. Ba vinck, 17.30 u. ds. D. A. Zijlstra. Geref Kerk (art. 31) Zuidsingel 10 en 17.30 u. ds. J. A. Vink (Vie ring H. Avondmaal). Westerkerk 10 en 117.30 u. ds. E. T. v. d. Born (Viering H. Avondmaal). Ger. Gem. (Stoovestr.) 10 en 17 u. dhr. Wijting. Rem. Gem. 10.30 u. Ds. van Ruoijen (A'dam). Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 u. ds. M. C. van Wijhe (Huizen). Ev. Luth. Kerk 10.30 u. ds. C. Met (Hilversum). Chr. Geref. Gem. 10 en 17 u. ds. J. Drenth. Vrije Ev. Gem. 10 u. Stud. Baas (Havik 25) 20 u. ds. van Pe- tegem (Appelweg). Doopsgez. Gem. 10.30 u. ds. S. Gossens Gzn. Oud Kath. Kerk 10 u. H. Mis, 17 u. Vesper. Vrije Kath. Kerk 10.30 u. H. Mis. Verg. v. Gelovigen (L. Nlcasius- str. 4B), 10 u. Eredienst 17 u. pred. des Woords. Soefi Beweging 11 u. Universele eredienst (Huygensl. 28). Chr. Science Soc. (Thorbecke- plein I) 10 u. Holl. 11.15 u. Eng. dienst. Herv. Kerk St. Joriskerk 10 u. ds. Steenbeek. Jeugddienst. Onder werp: „Er gaat door het gehucht een wondergerucht". 5 u. ds. Jel- lema (Hoogland). Nieuwe kerk 10 u. ds. Blok, 7 u. ds. Vermaas. Emma-kerk 9 en 10.30 u. ds. Koolhaas, 5 u. ds. Smits. Gymnasium 10.30 u. ds. Van Stipriaan Luïscius (Dieren). Kapel Zon en Schild 10 u. ds. Bout. Bed. H# Doop. Rusthuis „De Lichtenberg" 10.30 u. ds. Vermaas. Jongerendiensten Kerk (Appel weg) 10.30 u. de heer J. F. Grimm. Wijkgebouw 10.30 u. de heer C. Vos. Gebouw Immanuel 10.30 u. de heer B. M. Karman. Jeugd huis 10 u. de heer D. Veis Heyn. LEUSDEN. 10 u. ds. Hofstede. Lokaal Aschat 6.30 u. ds. Hof stede. Leger des Heils 10 u. Heiligings- dienst. 19 u. Openluchtsamenkomst t.o. Oude Pol. Bur. 20 u. -Verlos singssamenkomst. Leiders Maj. en Mevr. Gladpootjes (Curacao). Za terdag 20—21.30 u. Straatzang Tulpstraat. „De lafaard" Onder de titel ..De Lafaard" hebben de regisseurs Muriel en Sydney Box een knappe technicolor-film afgeleverd, die momenteel in Grand wordt ver toond. Het Is de historie van een smok- kclaarsbcnde, die jenever per schip ver voert, van de zoon van de overleden kapitein der smokkelaars, die door de opvolger van zijn vader wordt opge voed, van verleidelijke meisjes, van strenge rechters en van martelaren. Het zou niet leuk zijn als wc U nog meer van de Inhoud vertellen. Het verdere verloop moet U zelf gaan zien. U kunt dan ervaren,, dat „Dc Lafaard" een film is, die representatief genoemd mag worden en wel in de eerste plaats door het voortreffelijke camerawerk. In het verhaal zitten enkele episoden die „kitsch" zijn. doch de manier waarop dc camera daarbij „acteert" heeft tot gevolg, dat de zwakke punten over het hoofd worden gezien. De karakters worden door Michael Redgrave, Richard Medische Zondagsdienst DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallen: J. Soesman, Snouckaertlaan 12, tel. 4426, mevr. Clas. H. Schreuder, P. Buislaan 22 tel. 3137. APOTHEKEN. Jos. Haan Julia- naplein 3 tel. 4609. VERLOSKUNDIGEN: Zr. Perk, H. v. Viandestr. 2 tel. 5086, Zr. Vernhoyt, Soesterweg 232, tel. 3374. Attenborough en Jean Kent zeer plas tisch weergegeven. Zij passen uitste kend in dit verhaal. „Onder hypnose" in City De film „Onder hypnose", welke in City draait geeft ons een verhaal te zien vol spanning en sensatie, overgo ten met een sausje van circusromantiek. Een zwerver, die het circus komt bin nenwandelen. blijkt de macht te bezit ten anderen zijn wil op te leggen en de circusdirecteur handig zakenman zijnde, ziet hierin de mogelijkheid een sensa tioneel nummer op te bouwen. Hij levert echter zichzelf, zijn circus en alle artisten aai) de man, die door een kwa de geest bezeten is. over. Steeds sterker worden de spanningen tussen de circusartisten tot tenslotte na enkele verwikkelingen, hachelijke situa ties en een moord de rust in het circus weerkeert en de film een gelukkig ein de krijg L .Volksliedavond in Markthal Het is ook met deze bedoeling, dat het Nederlandse 1 led deze volksliedavond waarop ook een dansdemonstratie gegeven wordt organiseert. Iedereen is welkom. Soest Echtpaar dekte de schade met gestolen goederen In het najaar van 1944 was het echt paar B., afkomstig uit Arnhem, in deze gemeente geëvacueerd en kreeg van de N.S.B.-burgemeestcr de villa toegewe zen van mevr. v. d. K.<—A. M„ die was vertrokken. Na de bevrijding gingen de evacue's terug naar hun woonplaats, doch hun bezittingen waren geheel verwoest. De villa tc Soest bezat voor een waarde van ca. 40.000,— aan meubilair en om zich enigszins schadeloos tc stellen voor het gemis, haalde het echtpaar uit dc villa het nodige weg, o.a. textiel, een naaimachine en bovendien luxe voor werpen zoals Saksisch porccleln, kris tallen schaaltjes, enz. Hoewel eerst werd overeengekomen, dat dc Arnhemmers alles zouden terflg- geven zonder dat de politic erin gc- fnocld werd, kwam dc zaak toch voor dc Utr. Politierechter. „U hebt hetzelfde gedaan als de N.S.B.-ers en Duitsers hebben gedaan", aldus de Officier van Justitie. Tegen dc man eiste hij twee maanden gevan genisstraf en tegen zl|n echtgenote een maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De verdediger bracht naar voren, dat de diefstal gepleegd Is in een tijd toen algehele morele verwarring heerste en hiermede rekening houdend veroordeel de de politierechter de vrouw conform de cis en de man tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en een geld boete van 50.— subs. 25 dagen hechtenis. Oprichting VARA-afdeling Donderdagavond werd in de zaal v-.i Religie en Kunst dc afdeling van dc V.A.R.A. heropgericht. Tot voorzitter werd gekozen de heer F. Mud en tot secretaris de heer H. Zwart. MEDISCHE ZONDAGSDIENST SOEST. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soestdljk", Van Weede- straat 46. SOESTERBERG. - Dr. Schook, Dolderseweg 59 te Den Doldcr, zal Zondag a.s. de arisendlenst waarne men voor de doktoren Van den Helm en Splinter. Polltie-jeep over de kop geslagen De Jeep van de Soestcr politie reed Vrijdagmiddag op de Kerkstraat be stuurd door dc agent S. In de scherpe bocht achter de kerk slipte dc wagen, vermoedelijk door de gladheid van het wegdek, waardoor ze geheel omdraaide cn vervolgens op de kop kwam te staan. Dc drie inzittende politieman nen werden cr uit geslingerd en maak ten salto's door dc lucht. Twee kwa men met de schrik vrij, doch bestuurder S. was er erger aan toe. Hij kwam op onzachte wijze met zijn hoofd op straat terecht en is met een hersenschudding naar zijn woning vervoerd. De jeep liep geen schade op. Predikbeurten Ned. Heév. Kerken. Oude Kerk 10 uur Ds. D v Krugtcn, 17 uur Ds. M. Verkerk. Emmakerk 10 uur Ds. A. v. d. Encl (Zeist), 17 uur Ds. E. Groeneveld. Heeskapel 10 uur Ds. E. Groeneveld. Eltheto 10 uur Kinderkerk. Zonnegloren 10 uur Ds. P. A. Vos (Meppel). Evangelisatiesamenkomsten. Zon dag 25 April 19 uur Huize „Bui tenzorg". Spreker dhr. S. v. Gor- kum. Donderdag 29 April 20 uur Heeskapel. Spreker de heer S. v. Gorkum. Herv. Geref. Samen werking tot Evangelieverkondiging. Dinsdag 27 April 20 uur Zaal v. d. Broek, Nieuwstraat 57. Geref. Kerken. Julianakerk 8.30 en 10.15 uur Ds. G. Kersies (Wezep). 15 uur Ds. Feegers (Baarn), 17 uur Ds. G. Kersies. Wilhelminakerk 10 en 17 uur Ds. H. v. d. Berg. Geref. Kerk Gebouw „Rehoboth", Bunt- weg, 9 en 15 uur ds. W. F. de Weger (Rozenburg). Chr. Ge ref. Kerk 10 uur Leesdienst, 15.30 uur Ds. J. Rebel (Den Helder). Geref. Gemeente. Kleine Rem- brpndtzaal 10 en 17 uur Leesdienst. Maandag 26 April 19 uur Ds. M. Blok (Zeist). Ver. Vrijz. Gods- dlenstigen, Afd. Ned. Prot. Bond. Gebouw Religie en Kunst, Rem- brandtlaan, 10.30 uur Ds. A. v. Diemen (Bentveld). Doopsge zinde Gemeente. Chr. ULO, Prins Bernhardlaan, 19.15 uur Ds. A. J. Meerdinkv. d. Ban. Stoutenbure Spreekuur burgemeester A.s. Woensdag 28 April zal de Bur- gemeester van 1112 uur spreekuur houden bij de heer Van Zandbrink te Achterveld. Lensden Luxe auto uit de bocht Nabij hotel Waterloo vloog een luxe auto uit de bocht van de Doornse grintweg. Het stenen hek voor de woning van de heer O., werd geheel ver nield evenals de luxe auto. Per soonlijke ongelukken echter kwa men niet voor. De oorzaak moet gezocht worden in het gladde wegdek, waardoor reeds meerdere malen een auto van de weg raakte. Monteur tot drie maanden veroordeeld Voor de Utr. Politierechter moest dc 55-jarige monteur H. B. te Leusden zich verantwoorden. Hij had in Octo ber j.l. een hoeveelheid betonijzer, 1660 kg. ten nadele van dc Staat wegge haald. Verdachte was al eens eerder ver oordeeld wegens diefstal van smalspoor en had een handeltje in dit ijzer op gezet, waaraan hij behoorlijk had ver. diend. „Een zeer grote brutaliteit" noemde de Officier v^n Justitie deze diefstal en zijn eis luidde: 4 maanden gevangenis straf. De Politierechter veroordeelde de monteur tot drie maanden gevangenis straf. Muziek en zang in „De Mof' Vrijdagavond gaven de Harmonie „Lisiduna" en de Chr. Gem. Zang vereniging Kunst Veredelt een uit voering in de zaal van hotel De Mof. De Voorzitter van de Harmonie, |hr. Mr. A. J. de Beaufort, opende de avond met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de Harmonie onder leiding van de heer W. A J. C. Wakelkamp het pro gramma opende met enige vlot ge speelde stukken. Hij liet horen dat met een klein korps nog wel grote dingen te doen zijn. De Zangver. Kunst Veredelt bracht onder leiding van de heer Rooke enige goed ge zongen nummers ten gehoren. Tot slot brachten koor en orkest tezamen Aan dc Schone Blauwe Donau ten gehoren, voor dit doel bewerkt door de lieer Wakelkamp, onder wiens lei ding het geheel opgevoerd werd. Een soliste bracht neg een tweetal goed gezongen nummers ten gehore, hetgeen hogelijk gewaardeerd werd, zoals uit het spontane applaus bleek. Examens Onze plaatsgenoot, de heer P. Schaaphok slaagde op het te Amers foort gehouden politie-examen voor het diploma met aantekening met lof. Hoogland Goed jaarfeest van „David" Onder bevredigende belangstel ling hield de Christ, jong. Vereni- fpng „David" haar jaarfeest in het okaal achter de Herv. Kerk aan den Ham. Zij vierde dit feest in het kader van haar 45-jarig bestaan. Met dc weinige beschikbare krach ten hebben de leden van deze avond gemaakt wat er van te maken viel cn het is juist, wat ds Jellema in zijn toespraak aanhaalde, dat met een kleine kracht soms veel kan worden bereikt. Met de toneelstukjes „Tijl Uilen spiegel" en „De schuur aan de grens" oogstten de spelers en speel sters grote bijval. Een zeer sympathieke geste was het wel om voor de vier leden, die op het moment in Indonesië hun plichten vervullen een collecte te houden. Met milde hand werd ge geven. De totale opbrengst was f 54. Onder de belangstellenden be vond zich de voorzitter van dc Ring Gelderse Vallei, de heer Luiten. Medische Zondagsdienst Alleen voor spoedgevallen wordt de medische dienst Zondag aan staande waargenomen door dr W. F Klaarenbeek te Hoevelaken (Tel. K 3495—210). De waarneming geldt voor HooglandHooglanderveen en Hoevelaken. Burgerlijke stand 4 t.m, 10 April 1948 Geboren: Antonius Johannes, z v Wulfridus Jozef van den Hengel en van Maria Aleida Hilhorst. Hoevelaken Medische Zondagsdienst Voor a.s. Zondag wordt de art- sendienst alleen voor spoedgeval len waargenomen door dr. F. W. Klaarenbeek, telef. 210. Predikbeurten Zondag 25 April Ned. Herv. Kerk 9.30 ev. 2.30 uur ds. J. van Amstel. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 en 3 uur Leesdienst. Kuikens door hond dood gebeten Bij de landbouwer G. v. D. wer den door een hond van G. v. M. ongeveer 120 kuikens doodgebeten. De schade regelde men onderling. Uitvoering „Het moet kunnen" Het Hoevelakens Gemengd Koor „Het moet kunnen" geeft Vrijdag 30 April 's avonds half acht in het Verenigingsgebouw een uitvoering. Dames en Heren, die een gelukkig harmonisch huwe lijk wensen te 9luitcn. schrijven vol vertrouwen naar het: Bureau „HILVERSUM" Helmerslaan 13. tcief. 7091 HILVERSUM Ons Bureau staat onder vrouwelijke Dir. on Is hot icantoor met do MEEST be sliste zekerheid van slagon. Inlichtingen kosteloos, Qeen filialen of bijkantoren Spoedig gevraagd ter over name een bestaand in Amersfoort of omgeving. Berichten aan makelaars kantoor WIJNAND VAN HASELEN, Snouckaertlaan 22—24, Amersfoort. TE KOOP GEVRAAGD Een in goede staat zijnd fototoestel. Br. met prijsop gaaf no. 6523 bur. v. d. blad. TE KOOP AANGEB. Stuurt uw familie en ken nissen in Indië een film. Portretspecialist de Smalen. 6494 Een kinderwagen donker blauw. Van Bemmelstraat 7, na zeven uur. 6477 Te koop: 9 kippen, le leg, met ren, dressoir, twee la ge fauteuils. St. Radboud- straat 9 Amersfoort. Wegens omstandigh. nieuw vloerkleed. Br. no. 6516 bur. van dit blad. Mechels ameublement. Wes terstraat 92. 6518 Vier woonhuizen, centrum stad, waarvan één spoedig leeg komt. Te bevragen: Bisschopsweg 65. Na zes uur 6519 Ontvangen: een grote sor tering sterke step-ins, wol len kinderkousjes, bustehou ders (Buikbanden v.a. 6.25) Corsetten m. cn zonder bin nenband. Ook naar maat naar onze bekende prettige pasvorm. Dames, past en koopt in Speciaalzaak Plant soen West 11. Tel. 6220, na bij het Politiebur. Amers foort. 6520 PERSONEEL GEVRAAGD Banketbakkerij Huize „Berno", Utrechtseweg 53, vraagt voor direct net meisje voor de huishouding, in- of extern. 6479 FUnk meisje gevraagd voor halve dagen. Zich te melden na 7 uur. P. Both- laan 43. 6476 De 24 P.K. tweedeurs De 30 P.K. vlerdeurs Qrujlia ^^vieraeurs defect VOOR en nu ook voor tie uiterst lage prijzen zijn de ANGLIA en de PREFECT de aangewezen FORD auto mobielen voor Uw keuze-bon in de 2.4 L klasse. WONINGRUIL LESSEN Electrlscli ontharen, spec, behandeling tegen rimpels, puistjes en verdere huid- fouten, manicure, hoogte- zonbestralingen. Mevr. v. Haselen. Gedipl. Schoon heidsspecialiste. Borgesius- laan 41, Tel. 4520. 6473 Woningruil VughtA'foort. Woning te Vught, 35.- p. maand, op goede stand, voor woning te Amersfoort, 30.- a 35.-. Br. no. 6517 bur. v. d. blad. Voor autarkies A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man, Varkensmarkt, Amers foort, Tel. 5637, Gedipl. In structeur. Ook afzonderlek theorie. 6472 Woningruil. Woning te Rotterdam, voor-, tussen- en achterkamer, boven slaapkamer en badkamer en keuken (2e etage). Huur 6.75 per week (Blfidorp) voor kleine woning te Amersfoort of eventueel omstreken. Brieven M. Pee reboom, Abr. Kuyperlaan 57a, R'dam. 6475 DIVERSEN 1 X betalen en voor het zelfde bedrag 2 X iets ko pen, kan dat? De mogelijk heid daartoe opent U de Jubileum-reclame van de Kunsthandel. Profiteert daarvan. Amersfoortse Kunsthandel, Utrechtseweg 36—38. 6452 Alle merken fototoestellen, belichtingmeters, enz. kun nen in onze speciaal daar voor ingerichte reparatie- afdeling vakkundig worden gerepareerd. Ook voor H.H. fotohandelaren. Portretspe cialist de Smalen. 6496 Laat uw films vakkundig afwerken. Portretspecialist de Smalen. 6497 Tob niet langer, maar laat U helpen door erkend hel derziend magnetlseuse. Te consulteren Maand. en Donderdag van 25 en van 78 uur. Biilhouwerstraat 1, Utr. Tel. 21464 (bus 8 StationLedig Erf). Goed tehuis gezocht v. een paar jonge poesjes. Utrecht seweg 325, Tel. 5018. 6499 Maakt U slechte foto's? Laat ons uw fototoestel na zien. PortretspeciaUst de Smalen, 6495

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2