„ZONSOPGANG" M ODESHO BRANDPUNTEN Dagblad voor Amersfoort plaatst Amersfoorters uit de strijd Gerechtigheid SEC in Engeland ,De Stichise Heuvel" Qouhani&yuistsdams. i& ni&t te vshjoanqmï i Gemeentelijke Publicatie ^laatst een BRANDPUNT 2 TIMMERFABRIEKEN IN CELEBES 2 ALGEHEEN BEDRIJFSLEIDERS KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugd v 0>!TcA' Heerlijke Zonnestralen PRACHTIG KARPET Ronde van Nederland Amersfoort heeft geen vertegen woordigers meer in de Ronde van Nederland Wim v. d Panne moest te elfder ure door werkzaamheden verstek laten gaan, zodat alleen Joop de Gans startte. Zaterdag, de eerste dag van de ronde, draaide onze stadgenoot goedmee. Hij kwam gelijk met 'n Luxemburger eenZwitser een Fransman en drie Hollanders w. o. Landzaat op de finish af. Een felle sprint deed hem als eerste van zijn groep aankomen met 17 min. achterstand op de eerst aankomen de De Gans ondervond dat het ont zettend moeilijk is om als indivi dueel mee te rijden. Na 230 km. fietsen moest hij zelf op logies enz. uit. Ook Zondag deden zich vrijwel onoverkoombare moeilijkheden voor waardoor De Gans met nog andere individuelen besloot de strijd te staken. Zwemmen Hoe staan de kansen voor promotie Boys verspeelde een kostbaar punt Na een keurige start van Amers- foortse Boys tegen Z.S.G.O. is het gelijke spel tegen Laren een kleine tegenvaller. Weliswaar kost dit de blauw-witten een puntje doch ver der heeft de Boys eet} promotie nog volkomen in eigen handen. Z.S.G.O. 2 110 3 Amersf. Boys 2 0 2 0 2 Laren 2 0 111 C.D.N. stelde teleur door in Zaandam van Z.V.V. te verliezen. De Driebergers zullen nog minstens een jaar in de derde klasse moeten voetballen want het Weesper Rapi- ditas is practisch tweede klasser geworden door een overwinning op Schoten. Rapiditas 4 3 10 7 C.D.N. 4 2 0 2 4 Z.V.V. 4 112 3 Schoten 4 10 3 2 De start van S.E.C. is bepaald slecht geweest. Mogelijk heeft de reis naar Engeland teveel van de krachten van de Soesters gevergd. Brederodes 2 110 3 R.U.C. 10 10 1- S.E.C. 10 0 10 Stand in strijd om KNVB-beker HArC liet het er bij zitten H.V.C. verloor in Culemborg van Vriendenschaar en heeft daardoor de kans op verder bekeren sterk zien verminderen. De beste papie ren hebben nu de Culemborgers en D.W.S. die van S D.W. won. Vriendenschaar 3 3 0 0 6 D.W.S. .31204 H.V C. 3 111 3 De Spartaan 3 0 2 1 2 S.D.W. 4 0 13 1 A.P.W.C. kon het op Birkhoven tegen de Zebra's niet verder dan een 3-3 gelijk spel brengen. Ams- vorde heeft hiervan het meeste profijt want de Leusderwegbewo- ners staan hierdoor boven aan de kleine groep. Donar won opnieuw en wel van Actif. Amsvorde 3 2 10 5 A.P.W.C. 3 12 0 4 Donar 3 2 0 1 4 De Zebra's 3 1113 Actif 4 0 0 4 0 Quick ondervond de nadelen van de omschakeling van de wedstrijd tegen V.V.O.G. De Harderwijkers zijn op eigen terrein moeilijk te verslaan hetgeen The Reds aan de lijve ondervonden. D.W.S.V. be haalde oen mnoie overwinning op Zwaluwen Vooruit. D.W S V. 3 2 10 5 Voorwaarts 3 12 0 4 V.V.O.G. 3 2 0 1 4 Quick 3 10 2 2 Zwaluwen V. 4 0 13 1 AZ en PC plaatste zich derde in tournooi Polowedstrijd was voor groen-witten In het Sportfondsenbad te Apel doorn vond Zaterdagavond de jaar lijkse vierkamp plaats tussen de zwemverenigingen AZC '82 (Arn hem). BZZ (Zwolle), AZC (Apel doorn) en AZ cn PC (Amersfoort). Jammer was het voor de Amers foorters, dat zij voor het nummer schoonspringen dames geen deel neemsters hadden en voor de heren slechts een matige bezetting, waar door zij uiteindelijk de zeker schijn- nende 2de plaats moesten afstaan aan AZC '82 (Arnhem). Kringkampioene Bep Buket ein digde na een zeer spannende strijd met Mies Mennes (Arnhem) op do 2c plaats in de voor haar slechte tyd van 3 min. 20. Piet Schreudcr bezette de 3de plaats op de 100 m. rugcrawl, ter wijl Henk de Jongh een 2de prys behaalde op de 200 m. schoolslag en L. Couvée 3de werd op de 100 m. borstcrawl. De uitslagen van de estafettes zijn voor de Amersfoorters als volgt: 3 x 50 m. wisselslagestafette da mes: AZ en PC 2de prijs. 3 x 50 m. wisselslagestafette he ren: AZ en PC 2de prijs. 5 x 50 m. borstcrawl estafette dames: AZ en PC niet geplaatst. 5 x 50 m. borstcrawl estafette heren: AZ en PC 2de prijs. De polowedstrijd AZ en PC 1 (heren)AZC (Apeldoorn) eindig de in een 40 overwinning voor de Groen-Wittcn. Opvallend was het uitstekende doelverdedigen van Frits Weyschedé, die hiervoor me nig applaus van het sportieve pu blick in. ontvangst mocht nemen. De doelpunten werden gemaakt door: Theo Mosterd 2, Wim Jansen 1 en Co Hardebol 1. De wisselbcker, die slechts 1 maal in het bezit is geweest van de AZ en PC (Amersfoort), werd voor de vijfde keer gewonnen door de AZC Apeldoornwaardoor laatst genoemde definitief hierop beslag legde. Totale puntenuitslag: AZC (Apel doorn) 2020 2; AZC '82 (Arnhem) 2037.53. AZ en PC (Amersfoort) 2157.43: BZZ (Zwolle) 2292.43. ZUT liep nachttocht zonder uitvallers Het was Zaterdagavond tegen halftien op de Varkensmarkt te Cu lemborg een gezellige drukte, toen de deelnemers stonden opgesteld voor de 65 kilometer lange „Be- tuwse Nachtwandeltocht, georgani seerd door de Tippelaar. De ZUT- ers werden uitgeleide gedaan door de JBuurtver. ..Biva". Precies kwart voor tien werd het vertreksein ge geven aan het record-aantal voor een dergelijke prestatietocht van 155 deelnemers, die uit alle delen des lands waren gekomen. De tocht lien via Buurmalsen, Geldermalsen, Meeteren. Neerriinen. Opi.jnen, Heeselt, Varik, Ophemert. Zenne- wijnen, Tlel. Drumpt, Kerk-Ave- zaath. Buren. Zoelmond, Beusichem weer naar Culemborg. Ondanks dat er slechts goedge- trainde lange afstandlopers aan de start mogen verschijnen werden toch nog pl m. 20 uitvallers geno teerd. De tocht was dan onk zeer zwaar, doch vooral tegen de och tend rijk aan natuurschoon. ZUT. dat met 8 leden deelnam, waardoor zy behoorde tot de ver eniging die de meeste lange af standwandelaars leverde, heeft haar naam eer aan gedaan door zonder uitvallers terug te komen. Verder namen uit Amersfoort nog een 4-tal leden van SOS deej. Athleten hielden hun jaarfeest Dat de A.A.V.'ers alom in den lande bekend staan om hun orga nisatorische talenten op athletiek- gebied is geen geheim meer, doch ook in het houden van feestavon den kunnen zij hun krachten meten'. Aan deze avonden is dan onherroepelijk dc naam van Henk Driesscn verbonden, want on der zijn bekwame leiding klonk Zaterdag Let jaarfeest in 's Prin senhof als een klok. Hij heeft deze avond weer kleur en cachet gege ven met zijn pianosoli en luchtige liedjes. Deze avond bleek dat zijn kunnen zelfs .log ruimer is, want als conferencier en zelfs als toneel speler was hij eveneens op zijn plaats. In practisch ieder schetsje en toneelstukje vertolkte hij op éclatante wijze zijn rol. Op de piano bracht hij iets nieuws, een muziek variatie op namen welke buitengewoon geslaagd was. Tot besluit van het winterseizoen bracht hij ditmaal een lente-caba ret, waarin we na een lange afwe zigheid het wederoptreden zagen van de A.A.V. girls, waarin Nel v. d. Panne het als lady-crooner aar dig af ging. Hier) ij mogen we de andere medespelers en speelsters échter niets te kort doen. Na afloop was er gezellig bal. Tennis Ongeorganiseerde jeugd Het ligt in de bedoeling van B. en W. voor het werk der ongeor ganiseerde jeugd een gedeelte van het Burgerweeshuis, thans nog in gebruik als Jeugdherberg, te be stemmen. Stort II won met 6-2 van Groen Wit Stort II heeft de Zondag begon nen competitie wel heel goed inge zet met een thuis behaalde over winning on Groen Wit IV uit Am sterdam. Sinds vorig jaar blijken de heer Mehrings en mej. Schut- ijser nog weer sterker te zijn ge worden. hetgeen veel bijdroeg tot de overtuigende 62 zege. De uit slagen zijn: herenenkel Houbaer Blauw 46. 36. Mehrings—Van Loon 62, 75. Damesenkel: mej. Schutijsermevr. Stuyvesant 64 64, mej. de Bruinmej. v. Wijk 6-1. 6-2. Mixed; mej. Schutijser en Houbaermevrouw Stuyvesant en Hart 63 61, mej. de Bruin en Mehringsmej. Van Wijk en Van loon 62, 63; Herendouble: Mehrings en HoubaerHart en Blauw 61, 61; Damesdouble: mei. Schutijser en mei. de Bruin mej. Van Wijk en mevr. Stuyve sant 57, 62. 36. Totaaluitslag 62 voor 't Stort II. Sportief I sterker dan Bastion Bazelaar IV Voor de Zondag begonnen com petitie van de KNLTB speelde Sportief I in de derde klasse West Afdeling II tegen Bastion Baze laar TV. De uitslagen zijn: H E A RondH de Graaf 61 62, B KraanenH Manders 75 3_6 6—2, D.E.: mei. W. v. Eyke- lenburgmej A Geffen 63 64, mej. W. Gerritsenmej. A. v Be- souw 63 63; G.D.: mej. W. v. Eykelenburg-Heer A Rondmej A Geffen-Heer P de Bock 62 26 75; mej. W Gerritsen-Heer B Kraanenmei M Schutte-Heer H de Graaf 6—4 6—1; H.D.: Heer B Kraanen-Heer A Rond—Heer P de Bock-Heer H Manders 75 3 6. 64: D.D.: mei W v Evkelen- burg-mej W Gerritsenmej. M v Besouw-mej. M Schutte 63 63. Totaaluitslag Sportief I tegen Bastion Bazelaav IV 80. Vierde klasse West Afdeling 21. Sportief II kon het tegen Groen Wit niet verder brengen dan een 53 nederlaag. De beide heren enkelspelen en de herendubbel werd gewonnen, de andere partijen gingen verloren. Schaken Knaapje ventte met bloemen Een dertienjarig ioch ventte met bloemen, in opdracht van zijn na. tegen wie natuurlijk proces-verbaal werd opgemaakt. Staunton II-Amersfoort Het wil bij Amersfoort I in dit seizoen maar niet lukken en het ziet er voor onze schakers maar somber uit, tenzij zij zich weten te herstellen van de opeenvolgende nederlagen die zij hebben te lijden. De Zaterdag te Zwolle gespeelde wedstrijd tegen Staunton II uit Groningen was al zeer teleurstel lend voor onze stadgenoten. Met liefst 24-7% moesten zij de meer derheid der Groninger erkennen. Na nauwkeurige analyses blijkt dat enkele partijen niet hadden verloren behoeven te worden, doch spelend achter het bord gingen zij wel verloren en dat bepaalde ten slotte de uitslag. Het niet medespe len van L. Asperslag en L. J. de Vries is misschien een verzwak king van het 10-tal geweest, doch dit had, gezien de einduitslag, de nederlaag toch niet kunnen voor komen. J. Sandbrink won zijn par tij. J. A. Uding Jr.. mevr. F. Heemskerk en S. van Zijl speelden remise. De overige partijen gingen alle verloren. ZUT-jeugd boekte succes Zaterdag en Zondag werden te Utrecht wandeltochten georgani seerd door het Rode Kruis. De" be langstelling voor deze tochten, 15 km voor de junioren en 25 km voor de senioren, was groot, in totaal verschenen ruim 1100 deelnemers aan de start. De C-groep van ZUT, die voorheen slechts in de afdeling adspirantcn mocht uitkomen, wist zich in de afdeling junioren als no. 1 te plaatsen. Ie pry's ZUT. 2e prijs De Jonge Wandelaar, Hilversum; 3e prijs „Marijke". Eindhoven. Bij de Senioren wist de „Trekvo gels" succes te boeken door als no. 3 te eindigen. Deze uitslag luidt: le prijs WIK, Laren; 2e prijs WWW, Utrecht; 3c pr. Trekvogels, Amers foort. Kathedraal van Keulen 700 jaar Het is nu bekend dat ook de Pri maat van Ierland. Aartsbisschop D'Al- ton van Armagh de herdenking zal bij wonen van het 700-|ang bestaan van de Keulse Kathedraal. Vijf naties bij één huwelijk In de kerk van St, Franciscus van Assisie te Oxford, had een huwelijk plaats tussen een Belgisch mels|e en een Poolse jongen. De priester, die het hu welijk inzegende, was een Ier, terwijl de twee getuigen respectievelijk een Fransman en een Egyptenaar waren. Vliegtuigen dagelijks naar Lourdes Pelgrims zullen spoedig in staat zijn om dagelijks van Londen uit naar Lour des te vliegen. De grote luchtvaartlijnen zullen van 1 juni af dagelijks (behalve Zondags) om een uur Londen verlaten, de pel grims zullen op tijd zijn om 's avonds de plechtigheden te Lourdes mee ie maken. Ook .Sabina de Belgische Lucht vaart Maatschappij heeft speciale vlieg tuigen. met brancards voor zieken, op de lijnen ingeschakeld. Volgens deskundigen zal het vlieg veld te Lourdes binnen enkele jaren een der voornaamste vliegvelden zijn in Europa. Het zy een sprookje van weleer Dat God den heerser sloeg met plagen, Er zll geen engel van den Heer Die onrecht wreekt in onze dagen, Maar 't recht is jong in eeuwigheid Dat volk'ren uit het diensthuis leidt. Deze regels uit het prachtige ge dicht „Pascha" van Frits Tingen, waarin hij de uittocht van de onder drukte Joden uit Egvpte schildert, schoten me door de geest toen ik een artikel uit „Vrij Nederland" over de wereldvoedselpositie over dacht. Dat artikel herinnerde aan onze overvloêtl van voor de oorlog, toen we in onze rijke jaren waren en het ontstellende gebrek dat de millioenen massa's in China, Brits- Indië, het ryke Java, Centraal- Afrika leden. „We zien de vuile, gebutste ben- zineblikken weer voor ons, waarin het armzalige voer aan boord werd gesjouwd voor de gekleurde werk lieden. de koelies, wie in de ruimen het zweet van de naakte lyven gut ste onder het stuwen van de rijke ladingen rijst, mais, copra, koffie en thee, de fijnste tabakken die we uit hun land kwamen halen voor West- EuropaHet gevecht om ccn brood dat wc naar beneden gooiden, hoe het werd VRIJE WOORDEN door IR P. SCHUT Vijftien milliner) bedelaars „Vijftien millioen Duitsers zijn zo arm als een bedelaar" schreef Kardi naal Frings. aartsbisschop van Keulen, in een herderlijk schrijven. uiteen geklauwd en onder het verslinden ver dedigd tegen de belustheid van anderen, als on der meeuwen die in de win ter gevoerd worden! Het gelach aan dek, van de beschaafde Europeanen om ons heen. de beschaafden, waar wy bil hoorden." Een klein, schrijnend citaatje, dat met duizenden te vermeerderen is. Wist U. dat het gemiddeld aantal calorieën per dag beschikbaaV voor iemand in Nederland voor de oorlog 2958 bedroeg, voor een Chinees de hongerpositie van de Chinees was alom bekend, 2200, voor de Ja vaan 2040? Men wist het of liever men kon het weten, maar men leefde er lie ver overheen zoals zoveel mensen niet alleen Duitsers over din gen heen leven die hun onaange naam zyn. Maar nu. door de tweede oorlog is het rijke West-Europa, het arme West-Europa geworden, nu is het uit met overdaad en de welvaart ook al wordt door een klein deel van de bevolking nog schrikbarend rovaal geleefd. Zo fcaat dan de pro fetie in vervulling die ook in „Pascha" is uitgesproken: Wanneer de tijden zyn vervuld En oude heerschappij gaat tanen Vereffent zich de oude schuld En keert de stroom van bloed en tranen. Dan boet het kind met bitter leed Voor dnrecht, dat zyn vader deed. Dan heeft dat boetende kind slechts één taak, niet langer voor struisvogel te spelen waar dan ook. niet van anderen afgraaien en zo de schuld nog groter maken, maar met de gnderdrukten waar ook een nieuwe wereld op te bouwen want. 4..wie niet voor en met hen strijdt *Is schuldig, voor het volk dat lijdt!" Ir. P. SCHUT. Nationaal Congres in Londen Ter gelegenheid van het 100-jarig herstel der Kerk in Engeland en Wales, zal in 1950 een Nationaal Congres ge houden worden. Dit werd vastgesteld door de Aarts bisschop van Londen. Kardinaal Griffin. Het laatste congres was gehouden in 1938. Paus Pius IX herstelde de Kerk op 29 September 1S50, de Westminster werd toen Metropolitaan Kapittel ter wijl er veertien bisdommen werden be noemd. Soest Engelsen konden Soesters niet kleih krijgen Na de vrije Zondag maakte SEC s Maandags een tocht per autocar naar Londen, waar de Tower, de St. Pauls Cathedraal, de Parlements gebouwen, de West Minster Abbey en tenslotte het Buckingham Palace werden bezichtigd. Dinsdagmorgen was het aantre den voor een tocht naar de studen tenstad Cambridge, eveneens mot touringcars. Hier werden de uni versiteitsgebouwen, met de schitte rende binnenplaatsen, kapels en tuinen bezocht. Woensdag was het weer een dag voor voetballen, 's Morgens werd getraind en 's middags speelde een Weiwijn Garden City Combinatie tegen SEC. Ongeveer 4000 personen woonden de wedstrijd bij die werd opgeluisterd door de beroemde Schotse Girl Pijpers uit Londen Het is een aantrekkelijke, sportieve wedstrijd geweest. Reeds na vijf minuten spelen kon SEC de. leiding nemen door een kopbal van Reijerse, (01). Onge veer 5 minuten daarna maakte de midvoor van WGC gelijk. (1—1). De Engelsen speelden in deze com binatie goed voetbal, doch de ach- teji.oede van SEC, waarbij Van Zoghei in het doel stond, hield moedig stand. Even voor de rust vergrootte de linksbuiten van WGC (Muilen) de voorsprong, 21. Bij de Engelsen heerste op dat moment grote vreugde. Steeds werden hun jongens op uitbundige wij«.e aange moedigd, doch doelpunten vielën er voor de rust niet meer. Na de hervatting werd SEC steeds sterker en al spoedig maakte C. Reijerse, die de wedstrijd van zijn leven speelde, uit een voorzet van O. Maassen gelijk, (22). De spanning werd schier ondraaglijk, De verdedigingen hadden beurte lings volop werk, doch de Engel sen, nog meer aangemoedigd dan voor de rust, wilden weer de lei ding veroveren, hetgeen hun maar niet gelukte. Er waren nog onge veer 15 minuten te spelen, toen de linksback van WGC een bal slecht wegwerkte, C. Reijerse was er als de kippen bij en scoorde onhoud bar r. (23). WGC maakte zich on gerust dat de nederlaag nog groter zou worden. Alles ging naar voren, zelfs de backs stonden op de SEC helft en de druk werd elke minuut groter. Tijdens dit offensief toonde Paul van Zoghei zich nog een schit terende doelverdediger. Verschil lende keiharde schoten hield hij uit zijn doel en zo bezorgde hij SEC de ✓tweede overwinning op haar Engelse gastheren. SEC kon onge slagen de terugreis naar Holland aanvaarden. Na de wedstrijd had een prachti ge afscheidsavond plaats in „The Cherry Tree", waarbij dames-gym nasten verschillende dansen en oefeningen uitvoerden. Op deze avond werd eerst het woord ge voerd door de voorzitter van WG CFC, Mr. R L. Reiss, die sprak over de vriendschapsband, die tussen beide verenigingen was ontstaan en de wens uitsprak dat deze band in lengte van jaren mag blijven be staan. Hierna sprak de voorzitter van SEC, dr. P. Donker, die het co mité en bestuur hartelijk dank bracht voor alles, wat SEC deze week werd aangeboden. AJs aan denken, overhandigde hij WFC een prachtige vaan in de Soester kleu ren met het opschrift: SECHOL LAND 1948. Met het zingen van beider volks liederen, werd de avond besloten. Toen Donderdags de terugreis aan het sta'.ion te Weiwijn Garden City werd aanvaard, waarbij het gehele bestuur van WGC en de leden met dames aanwezig waren, werd op harte'ijke wijze afscheid genomen. BrederodesSEC 41 SOEST. De eerste promotie wedstrijd die S.E.C. tegen Bredero des te Vianen heeft gespeeld, is op een verdiende nederlaag uitgelo pen. Er was in deze wedstrijd maar een ploeg die voetbalde en dat was Brederodes. S.E.C. won de toss en speelde eerst met de vrij sterke wind mee. Na wat terrein verkennen werden door SEC enige aardige aanvallen opgezet, die echter geen resultaat opleverden. Ook Bredero des probeerde het met een paar verre trappen, doch Hornsveld stond goed op z'n plaats en diri geerde de bal het veld weer in. Na een kwartier spelen scoorde de midvoor van Brederodes het eerste doelpunt, dat wegens buitenspel door de scheidsrechter werd afge keurd. Met het overwicht van SEC was het toen gedaan. De ene aanval van Brederodes volgde op de an dere en na 18 minuten passeerde rechtsbuiten Mijwaa.van Bredero des dc SEC-doelman. SEC hield echter moedig stand en door taai verdedigen werd onheil voorkomen. Tot de rust bleef de stand ongewij zigd. 1—0. Na de doelwisseling weer hetzelf de spelbeeld, SEC langzaam spelend en Brederodes aanvallend. Dit bleef zo doorgaan totdat in de 28ste mi nuut linksbuiten Jochems van Bre derodes met een fraaie omhaal Hornsveld passeerde. 20. SEC was toen een geslagen ploeg. Bredero des daarentegen gooie er nog een schepje op en na 35 minuten spelen moest Hornsveld voor een hard schot van rechtsbinnen Schouten zwichten. Klompenhouwer ging bij SEC midvoor spelen en inderdaad kwam er enige opleving. Reijerse kreeg van Klompenhouwer de bal prachtig aangegeven en Cces kon voor SEC de eer redden. 31. Défc£ opleving was maar van korte duur, daar ook Klompenhouwer er niet door kon komen. Toen dan ook in de 42ste minuut van de wedstrijd midvoor Rombout van Brederodes het vierde doelpunt voor zijn reke ning nam, gaf SEC de moed geheel op. KPSB en K 3—0 Zaterdagmiddag had de eerste voetbalwedstrijd plaats van het door K.P.S. (Kon. Paleis Soestdijk) georganiseerd tournooi en wel tus sen K.P.S. en B. en K. (Bos en Keuning) te Baarn. De K.P.S.-mannen hebben deze wedstrijd verdiénd gewonnen met 30. B. Hoogeveen, die in plaats van linksbuiten nu in het vervolg op de midvoorplaats staat, scoorde drie prachtige doelpunten. Mej. M. Orth overleden Na een langdurige ziekte overleed te Soest, mej. M. Orth, sedert 1 Oc tober 1921 als onderwijzeres ver bonden aan de R.K. School te Soestdijk. Op onderwijsgebied was de overledene een zeer goede be kende. Zij vervulde diverse func ties in de onderwijsorganisatie. Ook op sociaal terrein had zij een ruim arbeidsveld. Jarenlang maakte zij deel uit van het Kringbestuur van de R.K. Staatspartij. Hoogland Burgerlijke stand Geboren: Jacobus Theodorus, z. van Johannes Petrus Schoonder- beek en van Sophia Jacoba van Karsbergen. Ondertrouwd: Timotheus van Loenen en Hendrika Houtveen. Overleden: Theodorus Augusrti- nus Schoonderbeek, oud 65 jaren. „Eendracht" gaf een uitvoering In het Verenigingsgebouw „Con cordia" had Zondagavond een to neeluitvoering plaats. Het dramati sche stuk „Priesterplicht" werd op waardige wijze door de toneelvere niging „Eendracht" uit Hamersveld opgevoerd. DINSDAG 27 APRIL Dir. A. SELLMEIJER 2.30 uur entree f 3.50 7.30 uur f 2.50 e"' inclusief thé complet Kaarten tot 12 uur v.m. bij de deelnemers aan de raak. Nadien voor zover nog voorradig vanaf 2 uur aan de zaal. HINDERWET Verzoek van W. P. Bont om vergunning tot het oprichten van een spuitinrichting met een electromotor van y3 PK in de schuur van het perceel alhier, gelegen aan de Gerrit van Stellingwerfstraat 67. sectie D no. 5810 ged., waar voor de zitting tot aanhoren van bezwaren zal worden ge houden op Zaterdag 8 Mei 1948 des voormiddags 10 uur ten stadhuize. DEELNEMERS: DE DOM HiiRTEL RAMSELAAR RINTEL SCHOLTEN VROOM DREESMANN WIERINGA VAN ZUIDEN AMERSFOORTSE KUNSTHANDEL MAISON VAN EGDOM WENSINK Definitief Evenals vorige Jaren m de Luva trekt op tijd f Geen uitstel s 16 Hoofdprijzen 1 e rrij» w. f 6000.- Koopt b/d K.L.1ML, Kloeken Ussone - Giro 241.000 LUVA-LOTEN finOOGUiDtnlitij KN.V.vX.uchtvaart Just 10-7-'47 LUVA-LOTEN 60 cent te: AMERSFOORT: K.L.M.-ag. Pass. bur. Amersfoort. Bergstraat 27. sig. Mouwen, sig. Rui tenberg, coiff. Scholten, sig. Verschuur, sig. Vier dag, Lissone-Lindeman N.V. tot 20 woorden J 1.50 3 x achtereenvolgens i 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. PERSONEEL GEVRAAGD Meisje, 20 jaar, zag zich gaarne geplaatst als win keljuffrouw, liefst schoe nenzaak. Br. ond. no. 6533, bur. van dit blad. PERSONEEL AANGEB. Gevraagd een werkster voor 's Maandagsmorgens, tevens een bekwame huis naaister. Aan te melden des morgens van 1012 uur. Langestraat 17. 6529 Meubileringsbedryf ,,'t Binnenhuis", Julianaplein h. Leusderweg 2 vraagt een net jongmens voor expedi tie- 'en magazynwerk. 6530 LESSEN Volksliedavond i. d. Markt hal m.m.v. Het Nederlandse Lied op Woensdag 28 April, Entree 'f 0.25. 6525 DIVERSEN Dansstudio Dan Bearda privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio, Utr.weg 89. A'foort. Tel. 4456. 6526 TE KOOP AANGEB. Te koop: 9 kippen, le leg, met ren, dressoir, twee la ge fauteuils. St. Radboud- straat 9 Amersfoort. Voor zoeken wl) Slechts zij komen In aanmerking die lange ervaring hebben opgedaan in een soort gelijke functie in Nederland of elders waar in zij belast waren met de algehele leiding. Voorts moeten zij staan op het niveau nodig voor het geven van leiding aan het gehele bedrijf. Capaciteit van ledore fabriek 2000 3000 M3 ruw hout per jaar. Mot do hand geschreven brieven welke volledige Inlichtingen dienen te bevatten met betrekking tot leelUJd. opleiding, ervaring en referenties te zenden aan het bureau v. d. blad onder no. 6093 yy door W. Meuldijk 627. Daantjes wangen begonnen dadelijk te glimmen, toen zijn tante het over koude panne koeken had. Ik vond het wel jammer dat de be roemde hardloper ziek was en wij hem nu niet te zien zouden krijgen, maar ik ging toch maar mee achter Daantjes tante aan naar de keuken. Daan- tje zakte neer op een stoel en begon onmiddellijk te eten met een gezicht of hij een jaar lang niets geproefd had. Daantjes tante ging weer verder met de schoonmaak en ik verveelde me een beetje in die vreemde keuken, want trek om mee te eten had ik toevallig niet. „K-Ketelbinkie", knorde Daan, „ze zijn lekker..mmmje mag ook wel een halve„Dank je", zei ik, „maar wat is dat voor een lawaai in de gang. Het lijkt wel of er iemand met een theeservies aan het. kegelen is". Daan haalde zyn schouders op en ik ging zelf maar eens kijken.... 'Het was misschien wel een beetje brutaal van me om zo door een vreemd huis te gaan wande len, rnaar ik was op die leeftijd nogal een nieuws gierig soort jongen, en wist graag alles. Ik had nauwelijks een paar passen in de gang gedaan of ik moest me vliegensvlug bukken voor een aan suizend projectiel. „Dekken", bromde ik, „wat is dit voor een schietterrein en wat een vreemde projectielen. Kijk, dat is een pantoffelen.... holaeen tandenborsteleen schoen Die rommel komt uit de slaapkamer en daar ligt iemand te schreeuwen". Ik schuifelde voorzichtig langs de muur, trok de deur een beetje verdei' dicht en stak mijn hoofd om de hoek. In het bed in de slaapkamer lag een heer met een opgewon den, rood hoofd. „Een ramp", schreeuwde hij. „een schandaal! Een hardloper met een dikke voet. Bah, ik ben niets waard, ik, de beroemde hardloper, ligt als een zuigeling in zijn wieg.... bah!" RECTIFICATIE Soesterweg 9292n Telef. 4607 Dir. A. VAN EMPELEN DRINGEN UW WONING BINNEN EN BESCHIJNEN UW gekocht bU Heeft U onze prachtige „BOSTON" KARPETTEN al gezien? Eert fijn moquette weefsel, waar U jaren mee doet. Mooie BOUCLé KARPETTEN 200 X300 c.M. f 137.— Moquette en bouclé T A P IJ T in 70 en 110 c.M. breed. KEUKENLOPERS 50 c.M. breed 3.40 per M. 70 c.M. breed f 5.90 per M. WOLLEN DEKENS vanaf f 14.50 OVERGORDIJNSTOFFEN TAFEL- EN DIVANKLEDEN DEURMATTEN, ENZ. Ziet onze speciaal ingerichte etalages een advertentie in het

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4