BRANDPUNTEN Sobere viering verjaardag kroonprinses „Mannen van Jongensstad" DC-6 verongelukt op Schiphol Kunstavond in de St. Joris-kerk De Gelukkigen Advertentie prijsvraag Programma Herdenkingsdagen Rotherham komt LAATSTE NIEUWS Laren, laatste kans voor „Boys" Predikbeurten 2 Zaterdag 1 Mei 1948 STADSNIEUWS Amersfoort heeft de verjaardag van onze kroonprinses sober doch opgewekt gevierd. Toen de mannen van de gemeente om zeven uur in de morgen de nationale driekleur boven op de O.L. Vrouwetoren plaats ten, waren ze beslist niet de eersten. Want in alle wijken van de stad hingen toen al heel wat vlaggen uit. De schoolkinderen hadden 's mid dags vrij en sommigen van hen werden door hun Oranjeverenigingen onthaald, o.a. in heföoester- en Bergkwartier. Jammer dat de stromen de regen 's middags een beetje trieste aanblik aan de eerst zo fleurige binnenstad verschafte. Er waren heel wat moeders op de been, die met hun kroost naar het stadscentrum trokken, om een prettige middag te beleven, 's Avonds trok het pijpercorps „Juliana" door de stad en de Chr. Muziekvereniging liet het in het Soesterkwartier schetteren dat het een lieve lust was. De Oranje-Vereniging „Berg kwartier" vergastte de kinderen van haar leden op een prettige middag in het Grand-theater. Het theater was eivol. De voorzitter, de heer G. Goorhuis, maakte zijn ope ningswoord niet lang en wenste de kinderen een heel prettige middag toe. En die hebben zij dan ook ge had. De heer Willems speelde op zijn accordeon bijna heel .„Kun je nog zingen, zing dan mee", De meesten zongen echter niet mee, wat toch niet de bedoeling zal zijn geweest. Mr. Balzamo, de gooche laar, had niet veel moeite de kin deren „er in" te krijgen, Domme Frederik, zijn assistent en de tover staf „Steven" hielpen hem bij zijn toeren. Uit de zaal zocht hij flinke jongens en meisjes, die hem ook mochten helpen. Daar was Frederik tot vermaak van de toekijkers wel eens jaloers om. Veel te vlug was dit feest ter ere van prinses Juliana^s verjaardag om. Gewijde klanken Met de uitvoering in de St. Jo- riskerk heeft de O.V. Bergkwartier een gelukkige greep gedaan en zijn leden en met hen vele honder den niet-leden een avond van hoogstaand kunstgenot verschaft. Alvorens met het programma werd aangevangen hield ds. M. G. Gerritsen 'n korte toespraak, waar in Z. Eerw. wees op de eeuwen oude band, die het Oranjehuis met het Nederlandse volk verbindt. Het is een goede gedachte, aldus spreker, onze jarige Prinses en Haar Huis te plaatsen in de be langstelling. Dezelfde geest, die de eerste Prins van Oranje bezielde, is het, die we vinden in onze Koningin en in de Prinses: de geest van moed, trouw, liefde, rechtvaardigheid, zich in te leven In de noden van het volk. Wij danken God, aldus besloot ds. Gerritsen voor ons Vorstenhuis, en bidden om zegen voor onze Ko ningin. vêor de jarige Prinses en Haar huis. Over de uitvoering zelf niets dan lof. Adr. C. Schuurman was in Bach's Toccato et Fuga d. kl. t. op zijn best.. Mevr. Brester bewees zo wel in de aria uit de Pfingstcanta- te van Bach als in Ps. 126 van Adr. C. Schuurman een zangeres van klasse te zijn, terwijl Amersfoort s Mannenkoor onder de beproefde leiding van Gerrit v. d. Burg zijn reputatie volkomen handhaafde. Het majestueuze „Hymnus de Spi- ritu Sancto" van Alphons Diepen- brock vormde een prachtig slot. De Orkestvereniging „Amers foort" met zijn dirigent Kees Hart- velt, paste volkomen in dit kunst zinnig kwartet. De gekozen num mers: Concert grosso G. gr. t. van Handel, serenade van Mozart en Brandenburgs Concert van J. S. Bach vonden een uitstekende ver tolking en zeker was het woord van dank, dat ds. Gerritsen de mede werkenden aan het eind bracht, volkomen verdiend. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op burgemeester Molendijk, weth. v. Galen Last, de comm. van politie, de heer G. Goorhuis e.a. Nationale zangavond Een avond van geheel ander ka rakter werd in de Geref. Kerk. L. Vrouwestraat gehouden. Daar was men niet bijeen om te luisteren al leen, maar de Jeugdraad heeft het begrepen, dat in de jongeren de drang"leeft om -elfs iets te doen. Zij leidde die drang in goede banen, door een Nationale Zangavond te organiseren. En er is gezongen: veel, goed en spontaan. Siem Struyk bespeelde het orgel, de tamboers en pijpers van „Juliana" deden hun trompetten schallen en roerden de trom, met jeugdig elan. Ook is er geluisterd naar ds. Zijl stra/» die sprak over de verjaardag van een mens, van een moeder, van een kroonprinses en naar Riek Diepenveen, die met haar jonge warme sopraanstem het ruime kerkgebouw, dat tot in de uiterste hoeken bezet was geheel vulde. Ds. Zijlstra eindigde met dank- Agging. Naar wij vernemen heeft de Jeugdraad de netto-opbrengst van deze zangavond bestemd voor het Huldigingscomité Amersfoort. Een sympathieke geste. 5# msi bnA Noteert U even GRAND en CITY: Mannen van Jon gensstad 14 30. 18.45 en 21 u.. Zo. 14. 16 15. 18.45 en 21 u. REMBRANDT: Gentleman Jim 14.30 en 20 u., Zo. 14, 16.15. 18.45 en 21 uur. Aan aparte kennis ontbreekt het onze lezers niet. Dat hebben wij nóóit in twijfel getrokken. Maar dat er iedere week zoveel puzzelaars hun oplossingen inzenden? verheugd ons tellens weer. Iedere week is er de vaste kern. die gestadig- groeit en aangemoedigd door het succes van anderen, zijn het er wekelijks meer die eén kansje wagen. De prijswinnaars van het letter greepraadsel zijn: 1. H. van Gaaien, Borgesiuslaan 25; 2. Wed. Winters wijk. Koestraat 36; 3. P. de Ruiter, Utrechtseweg 266. allen te Amers foort. 4. C. ter Burg, Middelstraat 167 te Woudenberg en 5. E. H. v. Dorland, Stationsplein 3 te Harder- wijk. Medische Zondagsdienst DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallen: J. W. Schmelling, F. van Blankenheijm- str. 6, tel. 3495, J. Kuiper, Spoor straat 5, tel. 5625. APOTHEKEN: W. A. v. d. Bo- venkamp, Utrechtsestraat 45A, tel. 3358. VERLOSKUNDIGEN: H. A. v. d. Grient, Breestr. 8B, tel. 6830, Zr. Vernhout Soesterweg 232, tel. 3374, Door de overstelpende deelne ming aan de advertentieprüsvraag is het niet mogelijk geweest alle in zendingen tijdig te controleren. Maandag 3 Mei hopen wij de uit slag in ons blad bekend te maken. J. Vivié spontaan gehuldigd 40 jaar bij wasserij „De Hoop" In het gebouw van de wasserij „de Hoop" werd hedenmorgen de heer J. Vivié, dié vandaag 40 jaar bij deze inrichting in dienst is, spontaan door directie en personeel gehuldigd. De jubilaris, die zich al tijd heeft onderscheiden door grote trouw en opmerkelijke plichtsbe trachting heeft zich voorts bijzon der onderscheiden door zijn gestage arbeid voor t.b.c.-patiënten. De ver eniging „Herwonnen Levenskracht" heeft aan zijn opofferingsgezind heid dan ook heel veel te danken en natuurlek was er van 'deze or ganisatie een deputatie bij de hul diging aanwezig. De heer Vivié ont ving verscheidene geschenken. „Kattekampen" vierde een goed feest Do buurtvereniging „De Katte kampen" gaf Donderdag voor haar leden een feestavond in Amicitia. De voorzitter, de heer R. Peeman heette in het bijzonder de bestuurs leden van de Oranjevereniging Bergkwartier en die van de* Fed. van Buurtverenigingen, welkom. Hij wees er op. dat „De Kattekam pen" éen van de verenigingen is, welke in deze maand haar driejarig bestaan kunnen herdenken. „De Kattekampen" werkt ook op so ciaal gebied en kweekt daardoor de gemeenschapszin aan. Een «opwek king werd gedaan om toch vooral de algemene ledenvergadering bij te wonen in verband met de voor bereidingen voor de jubileum-fees ten. Na het zingen van het Buurt- lied werd door de eigen toneelclub het blijspel „Een schoonmoeder uit duizend" opgevoerd. Oma en schoondochter vertolkten hun rol op uitstekende manier, daarin <v> goede wijze biigestaan door haar zoon (resp. man) en Oom Jan en niet te vergeten Loeki. De overige spelers toonden ieder op hun beurt zich goed in de door hen te spelen rol ingeleefd te hebben. „De Hurricanes" zorgden tussen de bedrijven voor muzikale afwisse ling. De avond werd besloten met een zeer geslaagd bal onder leiding van de heer Dan Bearda met mede werking van de band van Jan van Loo. „De Kattekampers" zouden zo ongemerkt de nieuwe dag ingedanst zijn, als niet juist om 24 uur alle aanwezigen het „Wilhelmus" ge zongen hadden ter ere van de ver jaardag van Prinses Juliana. Schermen Op 6 Mei Int. Assaut in de Markthal Beste schermers komen naar Amersfoort Op Hemelvaartsdag zal in de Markthal te dezer stede het 1aar- lijkse assaut verschermd worden, waardoor de naam van de heer W. Driebergen en de Amersfoortse Schermvereniging in Nederlandse en ook in buitenlandse schermkrin- gen reeds enige jaren een zeer goe de klank gekregen heeft. Tot nu toe werden deze vriend schappelijke wedstrijden in de schermzaal van de Amersfoortse Schermvereniging aan de Nijver heidsstraat gehouden. Daar deze zaal het vorig jaar te klein bleek te zijn, zal dit jaar de Markthal voor dit grootse schermfestün gebruikt worden. Reeds ongeveer 40 Neder landse hoofdklasse schermers en schermsters en enige veelbelovende jonge krachten hebben de uitnodi ging van de heer Driebergen aan genomen, terwijl ook onze scher mers die voor de Olympische Spe len trainen, van de partij zullen zijn. Een aantal Belgische scher mers zullen op de lopers verschij nen en ook vooraanstaande krach ten uit Luxemburg en Zwitserland hebben een uitnodiging ontvangen. Daar er vrij getrokken zal worden, zal dit het schermpeil zeer zeker ten goede komen. Het gaat hier immers niet' om een kampioensti tel of een eerste prijs en dat een dergelijk assaut door de schermers zelf zeer géwaardeerd wordt, be wijst de grote opkomst We raden alle belangstellenden voor deze mooie sport aan Donderdag eens een kiikie ln de Markthal te gaan nemen. Het assaut begint om 11 uur, terwijl 's middags de trekking van de grote loterii plaats heeft, waarbjl een 14 daagse reis naar de Olympische Spelen als prils zal worden uitgeloot Meiviering opgewekt begonnen Fleurige stoet trok door Soesterkwartier Amersfoort hoorde vandaag al vroeg het schetteren der trompet ten. een deel van de socialistisch georganiseerde Amersfoorters trok in een fleurige stoet door 't kwar tier. Het was de nü wel traditio neel geworden ochtendreveille, waarvoor men al om 7 uur in de tuin van het volksgebouw verza melde. Voor de formatie van de stoet sprak de heer E. Veenvliet, voorzitter van het Meicomité. Het wekte de aanwezigen op het feest van de arbeid met overtui ging te vieren en te strijden voor een betere samenleving. Op een voudige doch stijlvolle wijze wer den de doden herdacht met de door de Stem des Volks gezongen liederen „Aan de Strijders" en „Morgenrood". De stoet trok in de vroege morgen veel belangstelling en marsmuziek van de arbeiders muziekvereniging ,.H. J. Hege- raath" haalde menig langslaper uit zijn bed. In de tuin van het Volks gebouw werd de stoet ontbonden door de voorzitter van de Amers foortse Bestuurdersbond, de heer T. van Oort. Door het vrij gunstige weer kon ditmaal het ochtend familiefeest doorgang vinden op het terrein aan de Bokkeduinen. Er is door de jeugd gedanst en ge zongen en ook hier ontbrak niet het ernstige woord, want dit jaar staat het Meifeest vooral in het teken van bezinning en strijd om aan de leuze tegen reactie en dic tatuur en voor wereldvrede, demo cratie en bestaanszekerheid door socialistische ordening het juiste accent te geven. Een delegatie van de Amers foortse socialistische arbeidersbe weging bezocht de graven om de doden uit de beweging met bloe men te eren. 4 Mei Gedenkdag 18.00 uur 18.30—19.00 19 uur 19.00—20.00 20.00 uur Sportuitivisseling wordt met Pinlisteren voortgezet Uitgebreide brief- en telegram wisselingen tussen de sportverte- genwoordigers van Rotherham en Amersfoort hebben ertoe geleid, dat er thans een voorlopig programma is samengesteld vóór de komende uitwisselingen. Het is zelcer, dat ge durende de Pinksterdagen voetbal lers. hockey-spelers(sters). badmin- tonbeoefenaars, tafeltennissers en leden van de Rifle Shorting Club (schutters) in Amersfoort zullen zijn. Zij komen aan op 14 Mei. Hoogstwaarschijnlijk gaan de Amersfoortse voetballers en zwem mers. waaronder ook leden van de Nilkerker vereniging „Flevo" in Augustus van dit jaar naar Rother ham. Het is nog niet zeker of dit in de eerste of tweede helft van de maand zal zijn. 8.00 uur 1200—13.00 18.00—19.00 19.00—20.00 20.00—21.00 21.00—21.30 21.30—22.30 22.30 uur 19.30 uur Halfstok uitsteken der vlaggen, uur Verzamelen in Lange Beekstraat Verstrek „Stille tocht" vanaf Lange Beekstraat" langs Julianaplein, Weltevreden, Leusderweg, Dodenweg, naar Rusthof, uur Luiden der klokken. Twee minuten volkomen stilte (door het gehele land). Kranslegging door de Burgemeester. Zang van het Toonkunst-Oratoriumkoor, Muziekcorps ,,H. J. Hcge- raath", Gemeenschappelijk zingen van het le en 6e couplet van het Wilhelmus. Défilé langs de graven. Bjj aankomst op Rusthof bespelen van het orgel in de aula. Er zijn geen toespraken. Gen openbare vermakelijkheden. 5 Mei - Feestdag Bevellle met mars door de stad. uur Canllonbespeling. uur Carillonbespeling. uur #Stertocht der muziekverenigingen naar de Hof. Ver trekpunten: Vondelplein, Ev. Meysterweg en Adm. de Ruyterstraat. uur Sportdemonstraties op de Hof, door de A.B.v.L.O. uur Met muziek naar terrein Rubensstraat, uur Gecostumeerde voetbalwedstrijd Groot vuurwerk op sportterrein Rubensstraat. De gehele dag vermakelijkheden in de stad. Begin van de opvoering van het bevrijdingsspel „Sim- son", van Fedde Schurer, ln het Openluchttheater Birkhoven, door de secties Toneel, Zang en Muziek cn Beeldende Kunst van de Amersfoortse Gemeen schap. Deze uitvoering wordt op 6 en 8 Mei herhaald, eveneens te beginnen om 19.30 uur. APWC heeft een cluborgaan Het is een goede gedachte geweest van het APWC bestuur om de on- aerlinge band nog té verstevigen door het uitgeven van .een 'clubor gaan. Het eerste nummer is ver schenen en reeds bij de eerste op slag kan men zien dat hieraan veel zorg is besteed. Een frisse om slag in de paars.wit-gele kleuren van de club nodigt direct uit tot lezen. Philia zeet het in een qp rijm gestelde inleiding zo aardig: „Het clubblad, dat clubvrienden kweekt". Het 25jarig bestaan wordt in dit eerste nummer herdacht met een aardig artikel van de heer W. L. Oosterman. De actieve voorzitter, de heer De Gans, benut de gelegen heid met een opwekking „Aan <le slag" terwijl de secretaris, de heer Gijtenbeek „goede vaart" wenst. Al met al houdt het eerste num mer een goede belofte voor de toe komst in. Amersfoort-dames naar St. Pancras Het eerste damesteam start Zon dag a s. in St. Pancras (bij Alk maar) voor de promotie tegen „Froone", eveneens kampioen tweede klasse. Er is ons van deze ploeg vrijwel niets bekend, zodat wij wat de uitslag betreft beter rustig kunnen afwachten. Mis schien dat onze stadgenoten voor een verrassing zorgen. Echt Amerikaans, maar toch sympathiek Zo zijn we dan gisteravond aan de hand van regisseur Norman Taurog de'-„Jongensstad" van de bekende Amerikaanse priester Fa ther Edward J. Flanagan weer eens binnengetippeld en we moeten zeggen: er heerst nog dezelfde sfeer van verkwikkelijke naasten liefde en onthutsende kameraad schap. In Amerika schijnen trou wens de op de traanklieren wer kende nobelheid en de ontnuchte rende wreedheid van het leven sinds de vorige „Jongensstad" in nog inniger familierelatie te zijn getreden. En wie voor de oorlog Father Flannagan heeft ontmoet moet hem deze week ook ln „Man nen van Jongensstad" gaan groe ten. Zowel in City als in Grand wordt deze film gedraaid. Dit in wezen goede en nuttige verhaal van een aantal verwaarloosde jon gens en hun geHefde Father Is het Amerikaanse publiek dan ook met de nodige garnering van quasi ont- Bemanning licht gejond Hedenochtend om tierf minu ten voor elf is tijdens een les- vlucht de DC 6 PH-TKW bij het oefenen in het starten en landen, waarschijnlijk tengevol ge van een verkeerde manoeu vre, aan het Zuidwestelijk ge deelte van landingsbaan 230 op de vlieghaven Schiphol zwaar beschadigd. De bemanning, bestaande uit ge zagvoerder Ekels. leerlingvlieger Ger Euporto, radiotelegrafist Hoef nagels en boordwerktuigkundige Van der Ham, liep lichte verwon dingen op. Naar de juiste oorzaak van het ongeluk wordt nog een nader on derzoek ingesteld. De PH-TKW is de „Wilhelmina", het toestel, dat slechts kort geleden als eerste ma chine van het DC-6 type uit Ameri ka aan de K.L.M. werd afgeleverd. Stoutenburg Dodenherdenking en bevrijdingsfeest Het bestuur van de Oranjever eniging Stoutenburg verzoekt de ingezetenen op 4 Mei a.s. te 18 uur de vlag halfstok te hangen om hen, die voor de bevrijding van ons land vielen, te herdenken. De vlag dient des nachts 4e worden inge haald. #Dp 5 Mei kunnen de vlaggen voluit wapperen om uiting te geven aan de herwonnen vrijheid. roerende toneeltjes en ons. nuchte- ren, wrevelig stemmende llevig- heldjes voorgezet. Maar verder ont breekt er niet veel aan. Filmen kunnen ze, daar in Hollywood, om van spelen maar niet eens te spre ken. De beste acteurs heeft do Metro Goldwyn Mayer weer de hoofdrollen laten vertolken. Spen cer Tracy als Father, sympathiek, nee méér dan dat edel. een gaaf en goed mens. Dan Mickey Rooney dit ditmaal hii is gegroeid, de jongen burgemeester van de stad is.en op z'n open, eerlijke ma nier overal zijn lollige snuitin steekt om de „Father" te helpen. Telemaa^ volgens plan gaat het niet en het publiek maakt met er gerlijke en mensonterende dingen kennis vóór Father Flannagan met z'n arm om Mickev geslagen als oen zwarte schim het doek af schuift en de vrouweliike toeschou wers een beetje stiekum de zakdoeken opbergen. Maar dat was dan ook precies wat de producers er mee wilden bereiken. Father Flannagan zelf vond. dat met deze film een grote dienst werd bewezen aan de verwaarloosde jongens. We hopen het! Wijdingsdienst Comité „Levensvragen" In het zaaltje aan de Regentesse- laan houdt het Comité „Levensvra gen" a.s. Zondag om half elf een liturgische dienst o.l.v. R. C. Har- der uit Wageningen. Oplichter in arrest Door de Soesterbergse politie werd een 24-jarige Amersfoorter gearresteerd, die in het tijdvak van November '46 tot en met April '48 meerdere oplichtingen in onze stad heeft gepleegd. Verscheidene za kenlieden, handelaren enz. werden de dupe van zijn praktijken. De man had een voorliefde voor rij- wielen en naaimachines. Degenen, die met deze persoon in aanraking zijn geweest worden ver zocht zich te melden aan het poli tiebureau. Wil Amersfoortse Boys pro moveren naar de derde «klasse dan moet in Laren tegen de club van die naam gewonnen worden. De blauwwitten be hoeven niet pessimistisch te zijn doch wel zullen zij zich terdege in moeten spannen om de winstpunten mee naar Amersfoort te nemen. Wii hopen dat onze reportage- dienst, die natuurlijk weer meegaat, gunstige berichten zal doorgeven. Van half drie af publiceren wij het verloop van de wedstrijd op onze publica tieborden. De kans is groot dat Rapiditas Zondag tweede klasser wordt, want wij geloven wel dat het de Weespers zal gelukken het bezoe kende CDN te verslaan. ZVV moet naar Schoten. Verliezen de Zaan dammers, hetgeen wij niet veron derstellen, dan degraderen zij naar de derde klasse, ongeacht de uit slag van de wedstrijd Rapiditas CDN. Nu SEC wat bekomen is van de vermoeienissen van de reis naar Engeland kan verwacht worden dat zij de thuiswedstrijd tegen RUC tot een beter resultaat zal brengen dan j.l. Zondag. De Soes- ters zullen ook moeten winnen om een kans te behouden naar de der de klasse te promoveren. Bekerwedstrijden HVC heeft een goede kans om haar positie in de voorronde voor de bekerwedstrijden belangrijk te verbeteren, doch dan moeten de roodwitten op Birkhoven van De Spartaan winnen. DWS en Vrien denschaar, die de beste posities in nemen, ontmoeten elkaar in Am sterdam. Wij veronderstellen dat de Amsterdammers deze wedstrijd zullen winnen. Amsvorde, die het tot nu toe zo keurig heeft gedaan, zal het in de uitwedstrijd tegen De Zebra's moeilijk krijgen. Winnen de Leus- derwegbewoners dan „bekeren" zij door. Ook AWPC staat voor een zware taak. Donar is op eigen ter rein een kwade tegenstander. 'WOG krijgt Voorwaarts op be zoek, terwijl Quick naar DWSV moet. Wij verwachten dat beide thuisclubs met de overwinning gaan strijken. Is dit zo dan „be kert" DWSV verder. \mersfoortse motorrijders naar Brussel Een buitengewoon -'belangrijke wegwedstrijd wordt op 9 Mei op een circuit bij Brussel gehouden, waar voor in Nederlandse motorkringen grote belangstelling bestaat. Op 8 Mei, dus-daags te voren, wordt gelegenheid gegeven om te trainen op het parcours en daarbij worden de tijden opgenomen. De twaalf snelsten uit elke klasse zul len mogen uitkomen in de grote race die voor de 350 en 500'cc. klas se een uur duurt en voor de 125 cc. klasse een half uur. De KNVB heeft de volgende rij ders toestemming verleend in te schrijven in de 500 cc. klasse: P. Knijnenburg en L. Zuyderwijk uit Wassenaar. L. van Rijswijk. Den Haag, G. Poel uit Rotterdam en Jac. Schot uit Amsterdam: in de 350 cc klasse: L. van Rijswijk en H. G. Pellikaan, beiden uit Den Haag. B. Maltha en G. Poel uit Rotterdam, alsmede Lo Simons uit Rijswijk. In de kleine klasse nemen negen Hollanders deel. namelijk J. C. de Wit. N Zijlaard. A. van Exel. H. de Rijk en J. Rietveld en F. Visbach en onze stadgenoten D. Renooy, M. Vierdag en H. G. Verhoef. Herv. Kerk St. Joriskerk 10 u. ds. Dönszelmann (Amsterdam), 5 u. ds. Blok. Bed. H. Doop. Dinsdag 4 Mei, 20.30 u. ds. Steen beek. Herdenking van de bevrij ding. Nieuwe kerk 10 u. ds. Ten Have. Bed. H. Doop, 5 u. Padvinders- dienst, uitsluitend toegankelijk voor Padvinders., 7 u. ds. De Bres. Emma-kerk 9 u. ds. Groenen- berg (Amsterdam). Jeugddienst, 10.30 u. ds. Smits. Bed. H. Doop, 5 u. ds. termaas. Gymnasium 10.30 u. ds. Braak man. Kapel Zon en Schild 10 u. ds. Bout. Jongerendiensten. Kerk (Appel weg) 10.30 u. de Heer M. W. Knegt Wijkgebouw 10.30 u. de Heer H. G. van der Heijden. Gebouw Immanuël 10.30 u. de Heer W. de Gans. Jeugdhuis 10 u. de Heer Herm. Bijvank. Geref. Kerk (art. 31) Zuidsingel: 10 u. ds E. T. v. d. Born 17.30 u. ds J. A. Vink Westerkerk: 10 u ds J. A. Vink. 17.30 u. ds E. T. v. d. Born. Hemelvaartsdag: Zuidsingel 10.30 u ds A. D. Roukema (Bunschoten). Geref. Gem. (L. Vrouwestr.) 10 u. ds. W. C. v. d. Brink (Veenen- daal) 17.30 u. ds. D. A. Zijlstra (L. Costerplein) 9 u. ds. N. H. Ridder bos, 17.30 u. ds. W. C. v. d. Brink (Tulpstr.) 9 u. ds. D. A. Zijlstra, 17.30 u. dr. N. H. Ridderbos. Geref. Gem. (Stoovestr.) 10 en 17 u. leesdienst (Hemelvaartsdag) 19 u. ds. J. v. d. Berg (Utrecht). Oud Geref. Gem. (Muurhuizen 52) 9.30 en 17 u. Godsdienstoef. (Hemelvaartsdag) 15 u. ds. J. v. d. Poel (Giessendam). Rem. Gem. 10.30 u. dr. R. Mie- dema. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 u. mej. mr. M. A. Klomp (Utrecht). Doopsgez. Gem. ds. N. v. d. Zij pp (R'dam). Ev. Luth. Gem. ds. Lindeijer (Den Haag). Chr. Geref. Gem. 10 en 17 u. ds. J. Drenth. Oud Kath. Kerk 10 u. H. Mis. Vrije Kath. Kerk 10.30 u. H. Mis. Hemelvaartsdag 6 Mei St. Joriskerk 10 u. ds. Blok. Nieuwe kerk 10 u. ds. Koolhaas. Emma-kerk 10 u. ds. Smits. Gymnasium 9 u. ds. Braakman. Jongerendienst. Kerk (Appel weg) 10.30 u. Mej. I. F. Sierhuis. Leger des Heils 10 u. Openlucht samenkomst; 20 u. Verlossingssa menkomst. Leiders: Adj. en Mevr. Barteling. Zaterdag 2021.30: Straatzang Fuchsiastraat. SOEST Ned. HerV. Kerken. Oude Kerk 10 uur Ds. E. Groeneveld, 17 uur Ds. D. v. Krugten. Emmakerk 10 uur Ds. D. v. Krugten, 17 uur Ds. M. Verkerk. Heeskapel 10 uur Ds. M. Verkerk. In de morgendiensten herdenking der bevrijding en col lecte voor de Prot. Kerk in Indo nesië, Zonnegloren 10 uur Ds. W. Willemse (Hilversum) Eltheto, 10 uur Kinderkerk. Herv. Geref. samenwerking tot Evangeliever kondiging. Dinsdag 4 Mei 20 uur Zaal van v. d. Broek, Nieuwstraat 57. Geref. Kerken. Julianakerk 8.30 en 10.15 uur Prof. Dr. J. H. Bavinck (Baarn). 15 en 17 uur Ds. A. Brouwer. Wilhelminakerk 10 en 17 uur Ds. H. W. Wirda (Loosduinen). Geref. Kerk Gebouw „Rehoboth" Buntweg 11 en 16.30 uur Bed. H. Avondmaal Ds. J. Waagmeester (Baarn). Chr. Ge ref. Kerk 10 en 16 uur Candidaat van Genderen (Goudriaan).Ge ref. Gemeente. Kleine Rembrandt- zaal 10 en 17 uur Leesdienst. Ver. Vrijz. Godsdienstigen Afd. Ned. Prot. Bond Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan 10.30 uur Mej. C. E. Jolles. LEUSDEN. 10 u. ds. Hofstede. Soest Zomeravondcompetitie Voor de BeKa Zomeravondcom- petitie speelde Donderdagavond op het KPS-terrein, het elftal van de Soester Gemeente-ambtenaren te gen het elftal van KPS (Kon. Pa leis Soestdijk). Tien minuten na rust kreeg de linksbinnen van de Soester Gem. Ambt. zijn kans en bezorgde zijn club de leiding. 01. KPS kwam toen beter opzetten, doch doelpunten bleven uit, zelfs een toegekende strafschop, wegens „hands" in het strafschopgebied, werd over geschoten. Toen er nog slechts enkele minuten te spelen waren, gelukte het de achterspeler Koedam van KPS om gelijk te ma ken en waarmede ook het einde kwam van deze wedstrijd. Medische Zondagsdienst SOEST. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soestdijk" Van Weeae- straat 46. SOESTERBERG. Dr. v. d. Helm Prins Alexanderweg 82 Huis ter Heide, zal Zondag a.s. de artsen- dienst waarnemen voor de dokto ren Schook en Splinter. Hoogland Na-uitreiking bonkaarten en schoenenbonnen Op Maandag 3 Mei a.s. vindt van 912 uur de na-uitreiking plaats van de nieuwe levensmiddelen- en brandstoffenkaarten en van schoe nenbonnen. Voor schoenenbonnen komen in aanmerking: A. Zij, wier stamkaartnummer eindigt op 7 (keuzebon); B. kinde ren, geboren in de maanden Jan. toot en met Mei van een der jaren 19321943; C. Kinderen geboren in de maanden'Maart, April en Mei van het jaar 1947. Voor groep A. dient bon 612 aan inlegvel aan wezig te zijn. Voor groep B en C de bonnen 606 aan de inlegvellen G.C., G.D. en G. E. van kinderen. Tevens is dit de laatste gelegen heid tot het verkrijgen van een schoenenbon tegen inlevering van bon 604 van de inlegvellen G. C., G. D. en G.E, voor kinderen gebo ren in de jaren 1932 tot en met 1946. Hoevelaken Voorstel tot wijziging van grens Ter behandeling in de eerstvol gende raadsvergadering is door het raadslid, de heer W. Scheick (Pvd A) het volgende voorstel ingediend; Aan de Gedeputeerde Staten van de provincies Gelderland en Utrecht te willen verzoeken: le. te willen bevorderen dat een duidelijke grenswijziging wordt getrokken ten Zuiden en ten Noorden van de ge meente, 2e. de grens ten Zuiden te willen bepalen door de spoorbaan AmersfoortApeldoorn: 3e. de wes telijke grens zodanig te willen be palen, dat de bewoners van de rijks- straatweg AmersfoortN ij kerk vanaf de spoorwegovergang (Hoge- weg) tot daar waar de weg ten noorden naar Hooglanderveen gaat, deel te laten uitmaken van de ge meente Hoevelaken (dit betreft de buurtschap^ Vinkenhoef. gemeente Hoogland); 4e. B. en W. te verzoe ken, dit besluit ter kennis van bei de hiervoorgenoemde colleges te brengen. Zong en muziek in het Verenigingsgebouw Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Juliana werd in het Verenigingsgebouw gisteravond eén concert gegeven door het Fan farecorps „Te Hoevelaken" o.l.v. de heer W. A. J. C. Wakelkamp en het gemengd koor „Het moet kunnen" en het meisjeskoor „Lentebloemen" beide o.Lv. de heer Bijvank. In zijn openingswoord heette de heer H. van Bokhorst allen welkom, in het bijzonder burgemeester S. M. Snouck Hurgronje en zijn echtge note benevens enige raadsleden. Het programma bood een grote ver scheidenheid, w.o. samenzang, waaraan de slechts gedeeltelijk ge vulde zaal vrolijk deelnam specia le vermelding verdient het nummer „Geuzen Vendel" uitgevoerd door fanfarecorps en gemengd koor. Tot slot werd door allen staande het volkslied gezongen waarna de heer Van Bokhorst een slotwoord sprak. Burgemeester Snouck Hurgronje bracht dank aan de organisatoren van deze avond en hoopte dat bin nenkort nogmaals een dergelijke avond tot stand zou komen. Medische Zondagsdienst Voor een Zondag wordt de artsen- dienst alleen voor spoedgevallen waargenomen door dokter W. Ver. beek te Hoogland, telef. K 3493— 260. Predikbeurten Zondag 2 Mei Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Amstel. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 en 3 uur Leesdienst. sden Pakkettenactie voor de jongens over zee Dank zij de grote activiteit van de Chr. jeugdverenigingen te Leus den is het mogelijk voor de twee de maal een pakket naar de 21 chr. Leusdenaren in Indië te zen den, waarin zich allerlei nuttige dingen bevinden zoals scheermes jes schoenveters, alsmede versna pering. Burgerlijke Stand Geboren: Kathleen, d v P Weg- kamp en C. Romeijn. Antonius Gijsbertus Johannes, z v F. Corbee en G E A Laseur. Overleden: Hendrikus Johannes Albertus Staal, weduwn. v. H. Schreuder 71 j. Ronald Weijten- burg, z v P W Weijtenburg en F. Jonker 4 d. Antonia Cornelia Schoofs, geh. m. Th. ter Brugge, 61 j. Evert Roelof Hilhorst, z v H. Hilhorst en H. S. van der Bilt tot 20 woorden f 1-50 3 x achtereenvolgens elk woord meer 1 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP AANGEBODEN Te koop: een in goede staat zijnde tandem, voorzien van nwe banden en een 2e hands naaimachine, 's Avonds van 57 uur. Berkelstraat 19. 6627 Te koop: een partijtje plan ken en balkjes; blauw ke per kiel en broek; pracht zwart herencostuum, m. 48 50; grote waterketel; nieuw 2 pers. gebreide sprei; een stuk gummi zeil; salaman derkacheltje; vuurduveltje; trap v. 10 treden; twee hou ten theebladen, waarvan één op schraag; inmaakpot; nw wasstel; shantung rokje; 2 blauwe blouses; 2 japonnen; zwart mantelpakje met twee rokjes, alles m. 42; lang wit bruidsmeisjesjurkje; oranje jurkje, 65 cm. lang. Te be vragen: Fahrenheitstraat 18. 6623 Stuurt uw familie en ken nissen in Indië een film. Portretspecialist de Smalen. 6615 New Imperial, 250 c.cin goede staat zijnde; ook ge negen te ruilen tegen 125 c.c. Amstelstr. 22. 6638 Hemelvaartsdag, n.m. 2 u. in Bosbad Birkhoven: grote motorsportdemonstr., toegang volwassenen 0.75, militairen 0.50. kinderen 0.25. Vele bekende motorcracks zullen starten. 6640 Te koop kortharige Duitse st. reu 6 w. oud. Soester weg 426. 6606 Te koop: sterke vierw. kampeerwagen, en te huur flinke plaktafel op schragen ook zeer geschikt voor feest tafel. Adres: na 6 uur. O. Soesterberg 166. 6610 TE HUUR GEVRAAGD Met spoed gevraagd: zit- slaapkamer zonder pension voor heer. Br. met prijsop gave en verdere inlichtin gen ond. 00. 6649, bur. v. d. 'olad. PERSONEEL GEVRAAGD Flink dagmeisje gevr. voor halve dagen. Zich aan te melden na 7 uur P. Both- laan 43. 6635 PERSONEEL AANGEB. Biedt zich aan: Gediplo meerd costumière als hulp bij coupeuse of naaister, liefst voor direct. Brieven onder No. 6605 bureau van dit blad. LESSEN Voor autorUles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man. Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 6619 Dansstudio Dan Bearda, privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio, Utrechtseweg 89, Amersfoort, Tel. 4456. 6604 WONINGRUIL Woningruil v. Amstelveen (Schiphol) naar Amersfoort. Aangeb.: eenvoudig huis, bev.: voor- en achterkamer, keuken. 3 bovenkamers, vlie. ring, voo-- en achtertuin, telef. Huurprijs 4.85 p. w of groter moderne woning, bev.: kamer en suite, 3 bo venkamers, badkamer, keu ken, schuur, voor- en achter tuin, pracht huis. Huurprijs 38.p. mnd. Gevr.: mo dern huis, 4 slaapkamers, kamer en suite, badkamer, schuur of garage. Huurprijs tot 40 p. maand. Br. no. 6626 bur. van dit blad. DIVERSEN Tob niet langer, maar laat U helpen door erkend hel derziend magnetiseuse. Te consulteren Maandag en Donderdag van 25 en van 78 uur. Bijlhouwerstraat 1. Utrecht. Tel. «21464. (bus 8 Station—Ledig Erf). 6631 Maakt U slecehte foto's? Laat ons uw fototoestel na zien. Portretspecialist de Smalen. 6616 Hemelvaartsdag n.m. 2 uur in Bosbad Birkhoven, grote motorsportdemonstra ties. Toegang volwassenen f 0.75, militairen f 0.50, kin deren f 0.25. Vele bekende motorcracks zullen starten. 6639 Laat uw films vakkundig afwerken. Portretspecialist de Smalen. 6617 Alle merken fototoestellen belichtingsmeters, enz. kun nen in onze speciaal daar voor ingerichte reparatie- afdeling vakkundig worden gerepareerd. Ook voor H.H. fotohandelaren. Portretspe cialist de Smalen. 6618 Ons borduurwerk geeft Uw kleding iets aparts. Ate lier „Fleurette", Zuidsingel 35. Geopend van 1303 u.. Tel. 3521. 6648 Bevrijdingsherdenking, Zon dag 2 Mei, door het Huma nistische Verbond. AMVJ- zaal (Bloklands gasthuis). Plantsoen West. Spreker: H. Ploeg Jr. Onderwerp: Be vrijding. Medewerking van „De Stem des Volks". Aan vang 10.30 uur. Entree 0.25 6553

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2