Textielbedrijf in Veenendaal weerstond Twente HYPOTHEKEN NUTSSPAARBANK BRANDPUNTEN Minister van Wederopbouw aan de slag Hoe staat het met Uw ogen? Voor de a.s. FEESTDAGEN Dameshoedenmod'e v. d. PLOEG'S Rijwielhandel M NSW kende ups en downs, maar draait desondank sop volle kracht Splitsing van de grote huizen Vele afwijkingen H. C. Overbosch W. v. d. KLASHORST Zn. energieke Administratieve Kracht ALLROUND DRAAIERS MÊimÊMMgg| ZWEMLES PESIE! PE$/£'S-BAD KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugd' I v C t De N.V. Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij is een van de wei nige katoenfabrieken in het centrum van ons land, die de concurrentie strijd tegen Twente heeft kunnen volhouden. In 1861, toen de V.S.W. op bescheiden schaal met de fabricatie van katoenproducten begon, waren geschoqj.de arbeiders zeer moeilijk te krijgen. De naam „Engelse stad", die in Veenendaal nog steeds voort leeft, herinnert ons aan de plaats, waar de Engelse arbeiders, die bij gebrek aan Nederlandse arbeidskrachten waren gecharterd, woonden. vlammen het vijf verdiepingen "hoge gebouw geheel in de as leg den. Voor de oorlog was de concur rentie op de binnenlandse markt zo groot, dat de verkoop hoofdzake lijk op het buitenland gericht was. Deze export strekte zich voorna melijk uit tot Indonesië, Argenti nië, Afrika, Brits-Indië en de Scandinavische landen. Twintig jaar geleden werd op bescheiden voet een rubberafdeling opgericht, die inmiddels is uitgegroeid tot een belangrijke industrie, waar behal ve regenkleding ook rubberdoek voor technische doeleinden ver vaardigd wordt. Men fabriceert er bovendien hospitaallinnen, mijn- werkerskleding en vele andere rubberartikelen. Deviezen Na de bevrijding hervatte de VSW haar productie met 220 man personeel. In het begin van dit jaar had zij reeds 550 mensen in dienst, zodat de fabriek op waar dige wijze meehelpt aan de ver steviging van onze deviezenpositie, daar vele goederen weer voor ex port bestemd zijn. Te weinig arbeiders Door samensmelting van enkele bedrijven en met steun van een aantal Amsterdamse bankiers werd het bedrijf in 1870 gereorgani seerd en uitgebreid. Sinds die tijd werd de directie van de V.S.W. van geslacht op geslacht door de families Bottenheim 'en Bonnike gevoerd. Het arbeidersvraagstuk is mo menteel even acuut als in de tijd toen de Britse werkers Veenendaal uit de nood hielpen, maar deson danks werkt het bèdrijf weer op volle kracht. Tegenslagen zijn de fabriek ni?t bespaard gebleven. In 1913 richtte een brand in de spinnerij grote schade aan, waarna in 1935 de Dat de Veenendaalse Stoomspinnerij en IVcvcnj inderdaad op volle kracht werkt, blijkt wel uit deze foto. Men ziet een hoekje van de omvangrijke meetkamcrwaar de afgewerkte pro ducten gesorteerd en gemeten worden om vervolgens via de afdeling expe ditie verzonden te worden% Voor de Nederlandse huisvrouw werkelijk om te watertanden. De sociale voorwaarden zijn in de loop der tijden aanmerkelijk verbeterd en de directie heeft be grepen, dat de prestatie en pro ductie ten nauwste samenhangen met de sociale voorwaarden in het bedrijf. Daardoor neemt de VSW in Veenendaal en omstreken een belangrijke plaats in en verschaft zij aan vele inwoners werk. Dameshockeyploeg tegen Engeland In het Nederland? dameshockey-elf- tal. dat morgen ln het tourpool om het wereldkampioenschap hockey om half drie te Amstelveen tegen de En gelse damesploeg zal uitkomen, ls mcj. Vreede, die wegens ziekte niet tegen Spanje kon meespelen, weer op de rechtsbinncnplaats opgesteld. De op stelling van onze damesploeg is nu: d. Jurrlssen: a. Locb van Zuilenburg en Ilse Piel; m. Buissant. Smithuysen en Wijnstroom: v Eefje Piel, Vreede, Markus. Francken en Broers. Shakespeare en dte Britse dollarpositie Het Londense Odeon Theater was geheel gevuld met officiële per soonlijkheden onder wie de Britse koning en koningin, de beide prin sessen en de hertdfc van Edinburgh, bij gelegenheid van de première van de%. Arthur Rank-film, Sha kespeare's Hamlet. De film duurt twee en een half uur en heeft een half millioen pond gekost. Dc koningin verklaar de na afloop, dat zij de film prach tig vond. Arthur Rank wil met deze film in het buitenland, voor namelijk Amerika, de nodige dol lars verdienen, om hierdoor de Britse dollarpositie te verbeteren. Voor het theater op Leicester Squ are stonden meer dan 200 politie agenten, om de officiële bezoekers ruim baan te geven tussen de dui zenden belangstellenden, die een glimp wilden opvangen van de weelderige toiletten, gedragen door de vele filmsterren, die de pre mière bijwoonden. Alles voor uitbreiding van het aantal woningen °De nieuwbenoemde minister van Wederopbouw heeft in de korte periode, die sedert zijn ambtsaanvaarding is verlopen, reeds een tweetal maatregelen genonfen die van het grootste belang kunnen blijken te zijn voor de opheffing van dc nood toestand op het gebied van de woningvoor^iening. In de eer ste plaats heeft hij een rege ling in het uitzicht gesteld waarbij voor het verbeteren en/of splitsen van bestaande woningen een premie van overheidsw/ge kan worden toegekend en verder trof hü een maatregel, waaruit blijkt. Men beseft in het algemeen niet, hoe belangrijk het gezichtsvermogen is. De waardering Jbegint meestal pas, als de ogen minder worden. En er zijn veel ogen, althans onder beschaafde volken, die geleden hebben. Onderzoekingen in bedrijven en scholen wijzen uit, dat er zeer veel oogafwijkingen zijn. In oude boeken kan men lezen, dat vroeger slecht ziende mensen zeldzaam waren. Het gecompliceerder werk van de mo derne tijd, lezen bij kunstlicht, zullen de oorzaken zijn van deze ver slechtering. Bovendien- slaapt men doorgaans te weinig, hetgeen ook schadelijk is voor de ogen. De hoofdoorzaak moet men ech ter zoeken in veranderingen in de bouw van het oog. Bij het normale oog komt het licht door het hoorn vlies, door de pupil," de lens en het glasvocht op het netvlies terecht. Daar wordt het licht respectievelijk de stralen op een dusdanige ma nier omgezet, dat wij via de oog zenuw een indruk krijgen, zien. De afstand van het hoornvlies tot het netvlies is in een normaal oog zo, dat het beeld scherp wordt. Is de as te kort, dan wordt het oog over- verziende, is zij te lang dan is het oog bijziende. Worden de krommin gen van het hoornvlies onzuiver, dan" spreken wij van astigmatisch oog. Bijziende ogen zien slecht in de verte, doch goed in de nabij heid: over-verziende ogen kunnen feitelijk verder zien dan normale. Over-verziende ogen eisen bijzon dere inspanning van de oogspieren, geraken oververmoeid en worden daardoor ook slefchtèr. Bij het astig- matisme krijgt de patiënt een on zuiver beeld van de buitenwereld. Reeds de oude Romeinen zochten middelen om het slechte gezicht te verbeteren. Zij gebruikten geslepen edelstenen, die zij in de vorm van een lorgnon voor de ogen hielden. Bij onz#e tegenwoordige brillen worden de glazen zo geslepen, dat de lichtstralen, die in het oog val len zodanig gebroken worden, dat de onregelmatige bouw van het oog gecompenseerd wordt. Op die manier krijgen wij een duidelijk beeld op het netvlies. Voor over- verziendheid gebruikt men bolle, voor bijziendheid holle glazen, ter wijl bij astigmatisme de glazen cy- lindrisch worden geslepen. Het slijpen moet zeer nauwkeurig ge schieden, evenals het pladtsen in het montuur. Hiermee moge bewe zen worden, hoe dom het is ander mans bril te gebruiken, omdat deze nooit kan passen. Men weet, dat de oogarts het gezichtsvermogen con troleert bij een leestabel met letters en cijfers en dat bovendien onder zoekingen worden gedaan met de oogspiegel en dergelijke. Ook nor maal-ziende mensen bespeuren om trent hun vijfenveertigste levens jaar vooral bij het lezen, dat het gezicht afneemt. Van die tijd af moet men doorgaans om de drie a vier jaar een nieuwe bril laten aan meten. Het is een verkeerde ge dachte, dat men door het dragen van een bril het oog verzwakt. Voora> ijdele dames gebruiken dit voorwendsel wel. Ik moet haar he laas zeggen, dat ze ongelijk hebben. Het laatste experiment op het ge bied van brillen zijn de zogenaam de contactglazen. Men poogt deze glazen tussen de oogleden te plaat sen, direct bp de oogappel. Dit lijkt hijzonder gevaarlijk en moeilijk, maar,is het in wezen toch niet. Op dit ogenblik zijn de meningen van de artsen over het nut en de moge lijkheden der contactglazen nog zeer verdeeld. Tot het volgende spreekuur! Medicus. TE LEEUWARDEN IS. 86 JAAR oud, overleden de Friese volks schrijver Dbeke Hendrik Zijl^tra. Hij was een groot deel van zijn leven onderwijzer in Leeuwarden. Het Friese volkstoneel heeft veel aan hem te danken. Verder was Zijlstra enige tijd redacteur van het Friese Weekblad „Sljucht en Rjucht". WILLEM NOSKE NAM OP 24 Maart j.l. met het vioolconcert C dur van Jos. Haydn, begeleid door het Melbourne-Kamerorkest, voor lopig afscheid van Australië'.. Thans is hij weer in Indonesië, w^ar hij nog een tournée van twee maanden maakt. Daarna keert hij naar Nederland terug, om het ge hele volgende seizoen in Eqropa te concerteren. dat hU zeker niet afwijzend staat tegenover de „prefab". Er zijn in ons land eén groot aan tal woningen, die, gezieli de alge hele verarming die wij ondergaan hebben, niet meer economisch door één gezin bewoond kunnen worden. Vaak kunnen dergelijke percelen door middel van enkele, betrekke lijk goedkope, wijzigingen, ver bouwd worden tot twee of meer volwaardige woningen. Bovendien zijn er nog panden die, tengevolge yan slijtage vervallen, in normale tijden op de nominatie zouden staan onbewoonbaar verklaard en gesloopt te worden. Ook deze kun nen vaak door een verbouwing weer tot menswaardige woningen gerestaureerd worden. Verder zijn er nog woningen die in de loop van de tijd aan hun bestemming ont trokken en to^ kantoor of winkel gemetamorfoseerd zijn. Ook hier kan een verbouwing tot gevolg heb ben dat ze weer aan de woning voorraad kunnen worden toege voegd. De kosten 'Van dergelijke werkzaamheden zijn echter zo ge stegen dat ze in vele gevallen niet meer bestreden kunnen worden uit de huuropbrengst. De eigenaren laten daarom een dergelijke ver bouwing meestal noodgedwongen achterwege, hoewel de woning markt er zeer mee zou zijn gebaat. De regering komt hier nu te hulp, door in sommige gevallen, ter aan moediging 60% van de kosten voor haar rekening te nemen. Er staan echter ook enkele be denkingen tegenover. Het aantal woningen in ons land, dat geschikt is voor bewoning door grote gezin nen, is kleiner dan de behoefte er aan. Het gevaar is nu niet denk beeldig dat dit aantal nóg eens ge decimeerd zal worden, doordat on verantwoordelijke, op meer huur penningen beluste huiseigenaren hiervan nog een aantal zullen split sen in twee of meer kleinere, daarbij mogelijk geholpen door de premies die de regering in het vooruitzicht stelt. Bovendien be staat de mogelijkheid, dat zij, tuk op hogere huuropbrengsten, zozeer zullen worden aangegrepen door splitsingslust dat die ook zal wor den botgevierd op woningen die daar niet geheel en al voör ge schikt zijn. zodat er een nieuw soort van onvolwaardige noodwo ningen zal ontstaan. Zeer veel, zo niet alles, zal daar bij echter afhangen van dc nadere uitwerking en vooral van de prac- tische toepassing van deze regeling. Gezien het doortastend optreden van deze nieuwe minister, die daar bij blijk geeft een open oog te keb- In 't Veld, de man die iets gaat doen! ben voor de werkelijkheid, kunnen we evenwel niet beter doen dan hoopvol afwachten' hoe deze zaak zich in de practijk zal ontwikkelen. „Prefabs" voor driekVart Misschien minder direct gevolg dragcin^maar zeker van veel gro ter belang voor de toekomst is de tweede maatregel, die de gemeen ten machtigt, bij hét aantal wonin gen dat zij per jaar mogen bouwen, „prefabs" slechts voor te reke nen. Men moet hier vooral geen ge ringschatting in zien van de waar de van de prefab als woning. Eer der het omgekeerde is waar. Ook op andere wijze heeft deze minis ter blijk gegeven vèel van deze bouw te verwachten, waar het gaat om de opheffing van het woning tekort. Het is dan ook eerder een maatregel, juist tot stimulering van de fabricatie ervan. De gevolgen kunnen zün, dat de gemeenten eerder over gaan tot het monteren van préfabs, wat op zijn beurt weer een bevordering van de pro ductie ervan kan betekenen. Het is echter de vraag of. dit vol doende is. Prefabs vereisen in veel sterker mate dan de traditionele bouw, voorstudie, proefnemingen en rationele fabricatiemethoden, waar mee uit de aard der zaak grote be dragen gemoeid zijn. Voorlopig is een prefab naar verhouding ook duurder dan een woning volgens de tot nu toe gebruikelijke metho den gebouwd. Deze maatregel al léén zal dan ook niet genoeg stuw kracht hebben^om de prefab vol ledig tot zijn recht te doen komen. Van een minister die in zo korte tijd, blijk geeft zich in zijn maatre gelen te kunnen en willen rich ten naar de toestand waarin wij thans verkeren, is échter nog veel meer goeds te verwachten. H. van Dam. Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool BEEKENSTEINSELAAN 37 b. Aanmelden van nieuwe leerlingen voor September as. op de spreekuren der Directrice Maandag- en Donderdag middag van 2.304.30. 1. Primaire Dagopleiding (2-jarig), na afloop der lagere school: 2. Huisnaaister (2-jarig). na Prim. Dagopl.; 3. Hulp in de Huishouding a. (1-jarig), na Prim. Dagopl.; b. (2-jarig), na 2 jaar Mulo; 4. Vorminfsklas (1-jarig), na minstens diploma Mulo; 5. Huishoudkundige voor Inrichtingen (1-jarig), na Vormingsklas: 8. Kinderverzorgster (1-jarig), na Hulp i/d Huish.; 7. Lerares Opleidingen N VII en N VIII (3-jarig), na Vormingsklas. VARKENS-ROLLADE - BIEFSTUK ROSBIEF - BLINDE VINKEN 4 soepcomplet l1; ons gehakt, 1 ons poulet. soep- bonen. Reclameprijs 85 cent q fijne vleeswaren Originele Brunswijker Smeerleverworst Berliner Leverworst, enz., enzenz. exYra reclame Zij. die voor f 1.50 besteden, ont vangen gratis ter kennismaking: 1 ons heerlijke leverworst. De Nutsspaarbank ie Amersfoort heeft geld beschikbaar als le hy potheek op hulzen en landerijen. Inlichtingen aan het kantoor van de UTRECHTSE WEG 1 AMERSFOORT Keel-, neus- en oorarts. Do., Vrij. en Zat. a.s. AFWEZIG Wij bezdrgen zonder prijsverhoging. Bestellingen voor 10 uur opgegeven worden voor 12 uur bezorgd. krommestraat 37 telefoon 3771. Tv Grote fabriek van Merkartikelen vraagt voor lyre Afd. Calculatie en Fabrieksboekhouding: over voldoende praktische administratieve ervaring be schikkende en in bezit van diploma boekhouden. Bekendheid met mechanische boekhouding gewenst. Leef tijd 22—25 jaar. Schriftelijke sollicitaties onder no. 6845 bureau van dit blad. SPECIALE ZOMERSNIJBLOEMPLANTEN-AANBIEDING UW TUJN VOL BLOEMEN 20 zomer-anjclleren, 20 grootbl. zinnia's. 20 Amerlk struik- asters. 20 dubb oranje goudsbloemen. 20 veelkl. leeuwen- bekjes. 20 prachtige Afrikanen. 20 veelkl. Zomer-chrysanthen, 10 prima Dahlia's in de kleuren, or.injc-rood-wit-paars-lila enz. Dit alles apart of per soort verpakt voor slechts 4.75. Betaling bij ontvangst per postwissel of postgiro 250236. G. VAN DER VOET - Bloembollenbcdrüf - HILLEGOM. vraagt voor spoedige indiensttreding Brieven met volledige inlichtingen te richten aan Perso- neelzaken, Brabantsestraat 17. Amersfoort. Persoonlijke aanmeldingen van 912 en van 2—5 uur. DAMES: Let op deze 3 AANBIEDINGEN! CORSETTEN in Broché en Effen stof vanaf f 22.50 Zware BINNENBANDEN van dubbel elastiek speciaal voor zwaardere figuren. STEP-INS van bijzonder sterke Franse elastiek. ALLES NAAR MAAT. Bestelt U heden bij: Mej. v. Kleef, Amersfoort Soesterweg 528. (gesl. huis) Dond. 13 Mei v. 11-4 u. (om de 14 dagen) ln jaren was de niet zoo flatteus als dit seizoen. brengen een uitgelezen sortering, in een zo grote ver scheidenheid van modellen en kleuren dat U zeer zeker bij ons slaagt. rlr. =TT7 ^UTfteCHTSCHe. STRAAT^ 27 AMS/Z ïfooori 11938 Rijwielen. -onderdelen zoals: zadels, sturen, jasbescher- mers, kettingen enz. in ruime mate voorradig. 1948 In deze feestweek (10 t.m. 15 Mei) 10 korting op al onze artikelen. b/h Julianaplein j§f ARNHEMSEWEG 44 MAAR DAN BIJ Want Pesie kweekt jaar lijks honderden zwemmers Dit. seizoen kunt U daarbij zijn. U moet het leren, want overal en te allen tijde loert het verdrinkingsgevaar. Welk een geruststelling te weten, dat Uw kinderen in Fe- sie's Bad zo veilig zijn én er het zwemmen zo goed en vlug «leren. OUDERS, bedenkt, dat de beste sportprestatie niet opweegt tegen het „kunnen zwemmen." Laat ze dit dus eerst leren. STUURT ZE NAAR PESIE De abonn.prijzen voor personen uit één gezin zün f 8.-, f 6.-, f 5.-. f 3.-. t ■/!-. Kinderen tot 16 jaar f 5.-. Zwemles f 2.50. st. -j TELEFOON 3768 door W. Meuldijk yTi. ju, J i 610 5 - ipg na 640. De man met de vlag gaf het startsein, het gebrul van de motoren werd een hoog en schel geluid en aan alle kanten kwamen de zware race wagens in beweging. De mensen op de tribunes juichten en zwaaiden naar de beroemde mannen. Ik klemde mijn handen stevig om het stuur en be sloot het kalm aan te doen. Binnen een seconde waren alle wagens mij voorbü gestoven en beg<?n- nen aan de eerste ronde, die buiten het stadion een lengte van wel tien kilometer had. Het zal wel een mooi gezicht geweest zün. al die suizende snelheids-monsters, maar ik zag er niet veel van. Ik reed met een kalm gangetje over de baan en wachtte, tot om mij heen alles vrij was. „Om de atoom-motor op gang te brengen moet ik de ruim te hebben," dacht ik. „Anders gebeuren er onge lukken. Zo. ik kan het nu wel wagen!" Ik drukte de knop in, die de atoom-motor aan moest slaan er piepte wat onder de motorkap maar daar bleef het bij. „Alle-rare-radarwieltjes," bromde ik. ..Net wat ik dacht. De boel doet het niet. De pro fessor heeft natuurlijk een wieltje of zo op zijn werkbank laten liggen." De tranen van spijt spron gen me in de ogen Voor mij Sou er nu geen snelheidswedstrijd zünIk kon wel naar huis gaan. Tot overmaat van ramp begonnen de men sen. die langs de kant van de weg stonden, mün karretje te bespottenHaha," riepen ze. „Wat dcet dat kleine jongetje op de baanGa maar naar huis met je hobbelpaard, ventje!" HOE IS HET MOGELIJK! Volop Zomerbloemen voor een krats: 20 gekleurde Zo- merasters. 20 Leeuwenbekjes, 20 pr. Zinnia's, 20 Calendula - oranje, 20 Chrysanthenum. 20 gekl Lathyrus. 20 O.I.-kers rood, 20 pr. Zomeranjelieren, 20 lage Afrikaan- tjes oranje plus 20 Struisvederasters gemengde kleuren. Totaal 200 Zomerplantjes, apart verpakt -en voorzien van label voor slechts f 6.-, franco huis. Halve collectie. 100 stuks in 5 soorten f 3.50. Betaling bij ontvangst of post wissel. H. SUsenaar Jr.. Kwekerij ,.De Popelcnburg," Meerlaan. Hillcgom (1), Tel. 5860. 't Adres, dat U kunt vertrouwen. Voor de Hoofdadministralie te Utrecht worden gevraagd enige 9 VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN Vereisten: Mulo-, H BS.-3 j c. of gelijkwaardig diploma; Icettijd 16-24 jaar. i De bezoldiging is afhankelijk van de leeftijd en variccH van t. 960tot f. 1600per jaar (le loonklassc)bcvor dering tot hogere rangen mogelijk. En enige VROUWELIJKE KANTOORHULPEN Vereisten: Volledig Lager Onderwijs; leeftijd 16- 19 jaar; diploma machincschrijven strekt tot aanbeveling. Dc bezoldiging is alhankelijk van de leeftijd en varieert van f. 76S.- lot t. 1040.- per jaar (le loonklassc); bevordering tot hogere rang mogelijk. Sollicitaties met afschrilten cilferlijstcn mondeling of schrif telijk aan de 2e Aldeling van de Algemene Dienst der N.V. Nedcrlandsche Spoorwegen, kamer 76, 2c Hoold- administratiegebouw te Utrechi. te koop aangeboden Te koop: Een grote kui- kenren met volledige voe der- en drinkbakken voor kippenhouders, alles in goede staat, tevens een par tijtje dakpannen. Soester weg166. 6832 Tabaksplanten in diverse soorten f 2.per 100. Ver schillende soorten koolplan- ten f 1.50 per 100, sla- en andijvieplanten f 0.80 per 100. B. v. d. Hazel. Han delskwekerij Hooglandse- v/eg 3. 6836 Mantelpakje en enige zo merjurkjes. 's Avonds na 7 uur. Muurhuizen 237. 6843 personeel gevraagd Net meisje gevraagd voor dag of dag en nacht, gezin van 3 personen. Aanmelden 's avonds na 6 uur. Mevr. van Zwol, Fred. v. Blanken- heimstraat 29. 6813 Schilders gevraagd. G J Bakker, Anhemsestr.w. 250, Amersfoort. 6 LESSEN Voor autorjjles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man. Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk théorie. 6830 diversen Voor woningruil door ge heel Nederland gaat men naar Woningruil Bureau ..De Lange Jan" (G Duits) Stationsstraat 32b. Amers foort. tel. 346C. Voor dege nen. die niet overdag kun nen is het kantoor 's Woens dagsavonds en Vrijdags avonds van 710 uur ge opend. 6834 Kennel „St. Rochus" Pen- •siónkennel, asyl der N.' J. D. V. zoekt tehuis voor bas taardherder en fox-terrier. H. v.. d. Knoop, E 18a Leus den. 6833 Huwelük. Wed. 37 jaar met 1 kind zoekt kennisma king met net persoon 40 j. ook van buiten. Brieven No. 6835 bureau van dit blad. Staatsloterij. Heden ver koop van loten voor de 504e Staatsloterij bij W. Scheick, Hobbemastraat 23. tel. 4251. giro 37693 0841 Dansstudio Dan Bearda, privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utr.weg 89. A'foort. Tel. 4456. 6829 Psychometrize (helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 u. nam. en volgens afspraak. Zuidsingel 10. 6842 i

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4