Oudjes maakten een blijde tocht naar „Artis" Jeugd nam enthousiast bezit van speeltuin Dans-team uit Rotherham bracht „good-show" LAATSTE NIEUWS Amersfoorts burgerij zorgde voor spontaan uitgeleide Amersfoort met veertig punten verschil geslagen E.H.M.A. verloor en... won! Geen mobilisatie in Indonesië Benesj's ontslag aanstaande? Van Mook nodigt Hatta uit 2 Maandag 7 Juni 1948 STADSNIEUWS (Van onze speciale verslaggever) Amersfoort op z'n Zaterdagmidciags! Een beetje vroeger dan anders zijn ze naar de binnenstad gekomen, de huisvrouwen, de mannen en de schooljeugd. Waarom zou je ook niet even de oudjes gaan groeten, die vandaag hun jaarlijks uitstapje gaan maken en op de Varkensmarkt door mevrouw Molendijk en wethouder Spiekermann hartelijk toegewuifd zullen worden? De regenzware. laaghangende wolken jagen, vóór de stevige Zuidwester over de stad. We zitten met twee oudjes, de eige naar van de wagen en zijn vrouw in één van de ongeveer 130 auto's, die Amersfoorts oudste burgers vanmiddag naar Artis gaan brengen. De kop van onze stoet staat ergens in Plantsoen West en de staart moet op de Zuidsingel te vinden zijn. Langs onze Oostelijke grachten slingert zich een lange rij van oude en nieuwe, maar allemaal extra glimmend gepoetste personenauto's. Daar spetteren de eerste regendruppels op onze blinkende motorkap uiteen. Als dat maar geen waterhoos wordt! Organisatie klopte uitstekend POLITIE te voet en op de motor, geassisteerd door de burger- motorrijders, die deze tocht als or donnans zullen meemaken, zorgen dat alles op rolletjes loopt. En zo kunnen we even na half twee star ten. Langs de straat staan de men sen in dikke drommen. Vooral op de Varkensmarkt verdringen ze zich op de trottoirs, waar ze de tijd kor ten met het luisteren naar het po- litie-muziekcorps, dat, gedirigeerd door de heer Th. Hulleman, pittige marsen speelt Dan komt wagen no. 1 een grote grijze twoseater in zicht, waarin de heer J. Stam, de bekende leider van deze autotoch ten voor ouden van dagen zit. Veel plezier en goede reis. En dat het maar droog mag blijven! De feest gangers blijven monter. Méér nog dan naar de dreigend grauwe lucht kyken ze met van blijdschap glin sterende ogen naar al die wuivende mensen, zwaaien ze terug naar de burgemeestersvrouw, die alleen kwam omdat haar man de plechtig heden in Delft ter gelegenheid van do herdenking van de vrede van Munster moest bijwonen. Naast haar staat de wethouder. Wat lang zamer schuift de sliert met vlagge tjes versierde auto's langs hen heen een extra hartelijke blik naar de lustig blazende politiemannen en voort gaat het dan. Door de Arn hemsestraat, de Bergstraat en de Stationstraat naar de B.W.laan. Een kort oponthoud. De spoorbo men bij de Vlasakkers zyn dicht. Een gedeelte van de stoet was er al gepasseerd, maar de ordonnansen zorgen dat alle wagens weer tot een lange rij worden geformeerd. Overal halp Soest, Baarn en Bussum schijnen van onze komst te weten. Overal zorgt politic voor afzetting der we gen en dat veroorzaakt hier en daar een oploopje. Maar als de mensen zien voor wie ze even moe ten wachten, hebben ze opeens geen haast meer en gaan vele han den groetend omhoog. Onze oude medereiziger en z'n vrouw gaan van 't jaar voor de eerste keer mee. Ze hebben er reusachtig plezier in. On der het voortrijden komt de tong van de oude baas los. Sigaretten rook kringelt al gauw gezellig om hoog. er worden pepermuntjes ge presenteerd en dan luisteren we op ons gemak naar het levensverhaal van dit oude èchtpaar. Zo zal het in iedere auto wel gaan Deze pret tige onderbreking van de dagelijkse sleur zet vele van de oudjes plotse ling aan het denken. Er wordt een vergelijking getrokken tussen vroe ger en nu. Vandaag worden ze tot de mensen gerekend die recht heb ben op een speciaal verzetje, giste ren werkten, zwoegden ze voor hun broodje. Maar ook de kwinkslag ontbreekt niet. We moeten er alle maal aan geloven als opa begint, vooral zijn vrouw, die maar stille tjes lacht en naar bulten kijkt, waar juist in de verte het Muider- slot als een donkergrijze steen klomp uit de welige, groene weilan den opduikt. Plotseling, de zon! Warempel, naast de auto.schuift een nog vage schaduw mee. die steeds zwarter wordt Vyf minuten later valt het zonlicht stralend over de ganse stoet, die nu veel fleuriger en vrolijker lijkt Wel krij gen zo nu en dan de wolken weer de overhand, maar hoe dichter we bij de hoofdstad komen hoe mooier weer het 'wordt. Snel gaat het over de Middenweg. Al weer politie om de doorgang voor ons vrtf te hou den. Al weer overal vriendeliike mensen die lachen en wuiven. Het Indisch Museum, een smal straatje langs de achterzijde van Artis. We zijn er! In Artis In de theetuin staan onder het zwaar geboomte de gezellig gele stoelen klaar. Daar zitten ze dan. drukpratend en lachend. Sommigen Noteert U even GRAND: „Mens, durf te leven" (alle lft.). 14,30. 18.30 en 21 u Zo. 13 30. 16.—. 18.30 en 21 u. CITY: „Zij maakten mij een vluch teling". 14.30, 18.45 en 21 u. Zo 14.—. 16.15. 18.45 en 21 u. REMBRANDT: „Rebellen van de prairie" (18 jr). Vrij. en Zat. 14.30. 18,45 en 21 u. Overige dagen 14.30 en 20 u. Zo. 14. 16.15. 18.45 en 21 u D'OUDE LANTEERN: Herden kingstentoonstelling Chris Lanooy t.m. 6 Juni. Geopend dagelijks 1012, 1417 u Zon- en feest dagen van 14—17 uur. CONSTHUYS „ST. JORIS": ten toonstelling v. schilderijen e.d. „De elf Provinciën". Geopend op werkdagen: 10—12, 14—17 en 19 —20 uur. Ons dagelijks teveel Het is nog steeds verboden le vensmiddelen by boeren te halen. Een Amersfoorter, die bjjna 3 kilo gram kaas en 100 eieren bij een boer had gehaald, werd op weg naar huis aangehouden en bekeurd. Ook de boer kreeg een proces-ver- baal. Twee personen, die nagelaten hadden door hen uitgestalde goede ren te prijzen, werden geverbali seerd. een beetje zenuwachtig en wat stijf van het lange zitten. Een tocht van twee uur gaat ie niet in de kouwe kleren zitten. Uit een van de zalen wordt gebak aangedragen door een staf van Amersfoortse meisjes, die hier al eerder aankwamen. Amers foort is gul geweest. Gebak, choco lade. zuurtjes, biscuit en sigaren, het is er alles volop. Uit de richting van de ingang komen de laatsten aanschuifelen. Ze kunnen al niet zo goed meer mee en er zyn een paar invaliden bij Geen nood. Het Ne derlandse Rode Kruis is er met hel pers en helpsters, vier en twintig in getal. Wat een gekwetter, wat een vreugde. En wat een voldoening voor hen, die elk jaar deze tocht voor elkaar brengen. Aan alles is gedacht. Kijk, in een hoekje van het terras staan zeventien Invali denwagentjes. Afgestaan door Amsterdamse invaliden, die vanmiddag naar Artis kwamen om het de invaliden uit Amers foort mogelijk te maken de die rentuin rond te rijden. Als de wagentjes eenmaal in de richting van de kamelen zjjn gere den is het terras gauw leeg. Met veel bravour nog kwiek stappend, of aan de arm van een der vele hulpvaardigen lopen ze over de pa den. Op een bank in het apenhuis, waar bavianen en dwergaapjes el- kaars buren zyn, vinden we de oudste deelnemer; Opa van Door nik uit de Paulus Potterstraat. Hij is 94 jaar en zes maanden en slaaf dus Jan B<*>n, uit het Sint Pieter en Bloklands Gasthuis nog met drie maanden. Opa van Doornik is stok doof, zo zegt hjj zelf, maar lezen gaat nog best. En hij heeft reusach tig veel plezier. We wandelen met hem en z'n vriend ze lopen tus sen een paar zusters in naar buiten. Achter de tralies van een grote, hoge kooi brult een hongeri ge leeuw. Nhdig rolt het dier zich op z'n rug, likt aan z'n poten en bezorgt zo de Amersfoortse kijkers veel plezier. Hier en daar zitten an deren op het bankje by de kleine pinguïns of staan èr wat oudjes bij een grote ijsbeer, die onrustig heen en weer loopt. Vogels kwetteren in hun lommerrijk domein, waar eend jes in een vijver aan het zwemmen zyn. Terugtocht „Allemaal naar de auto's" wordt er dan geroepen. Ook aan deze pret komt een einde. De Amsterdamse motorpolitie helpt een handje en brengt een der invaliden in een zy- span naar z'n wagen. Nog eventjes kyken bij de boerderij, waar die grappige ezel staat te kijken naar enkele spelende kinderen. Een kwartier later ligt Amsterdam achter ons. De weg terug is veelal niet plezierig, maar er zyn nu zo veel dingen om over te praten, bis cuitjes om op te knabbelen en din gen langs de weg om naar te kij ken. De wegenwacht raast langs de stoet. Twee van deze ANWB-man- nen altijd tot helpen bereid gingen vanmiddag met ons mee en ze moesten verscheidene malen hun gereedschapstas te voorschijn ha len. Daarmee kregen ze er een paar honderd bewonderaars meer by. By Amersfoort verwonderde gezichten in alle wagens. Grote plassen op de straat en de wegberm. Het schijnt hier gestortregend te hebben. Nee, meewarig kykende Amersfoorters, w ij hadden geen ..sofdag". maar een prettige, zonnige middag met heel veel plezier. Installatie ere-comité voor de AMV De Amersfoortsche Muziekver eniging, de oudste van Amersfoort, waarvan ere-voorzitter is de heer mr. J. C. Graaf van Randwjjck be staat binnenkort 60 jaar. Ter gelegenheid van dit diaman ten j ubileum heeft zich een ere- comité gevormd dat Woensdag avond a s. om acht uur n.m. in restaurant „De Wapenroem" zal worden geïnstalleerd. Gevonden voorwerpen 1 tot en met 4 Juni: Parapluie (door iemand uit Bunschoten in een taxi laten Mggen). Parker vul pen; portefeuille inh.: papieren ko- lenkaart Pers. Bewijs t.n. v. Mun ster; donk. Herder (reu); portem. inh. f 0.53; jonge Bouvier; blauw kin. schoentje (1.); portefeuille inh. briefje F. Vonk en nieuw Parijs; Grijze pullover; hoofddoek (pauw motieven); schop (bats); paar kin. laklaarzen; ons gewicht, binnen band (nieuw); actetas inh. een schort; blauw kin. mutsje; postduif (Holland 48 r.o. 622151); portem. inh. f 1.35; gouden polshorloge met bandje: verchr. polshorloge met beige bandje. Burgerlijke Stand Geboren: Johann Eduard, z v J .E Steenbeek en W Mazenier. Gijs- bertus Johannes, z v M A Koppen en A v Noordenburg. Everdina Antje, d v G v Assen en H Stege- man. Johanna Clasina, d v C v. Nieuwenhuizen en H. Adams. Gehuwd: J. Fortuin en A E Grendel. Overleden: Jan Feikema, oud 21 jaar ongeh., Zeist, Middellaan 6b. Toen de Amersfoortse oudjes Zaterdagmiddag door de automobilisten van de Gestichten. UW-*: of van hun eigen woning werden afgehaald beloofde het weer weinig goeds. Wie had toen kunnen denkendat in Amsterdam de zon zou schijnen? De sfeer in Artis was zo goed. dat ook de politie van de hoofdstad er pleizier in kreeg en een der invaliden per motor naar zijn wagen terugbracht. Voor de anderen was er ook hulp teoverBehalve de transport- colonne van het Nederlandse Rode Kruis zagen we er dr Lutter van de G.Gen G.D. met zijn vriendelijke verpleeg ster. De oudjesdie nog goed ter been waren vereisten minder attentie, zodra zij hun natje en droogje hadden gehad. Toch baarden ze nog genoeg zorgen als we het gezicht van de heer J. Stam bekijken, die zijn stentorstem menigmaal door de megaphoon moest laten klinken. Woestenij werd een lustoord Een volle Westerwind waaide over het oude Rosarium aan de Parallelweg. Hij deed er de vlaggen aan de hoge masten fier tegen de regenlucht staan en joeg de haren van de be drijvige mensen omhoog. De nieuwe touwen van de schommels kreunden een beet je en de trein, die voorbijging scheen te huilen. De tentzeilen daken van de opgestelde kraampjes klapperden en de mensen die er rondom ston den, trokken de jaskragen wat hoger op. Maar plotseling kwam er ver andering in het wat trieste ge doe. Op de wind kwam trom geroffel aangewaaid. Ook zin gende kinderstemmen werden hoorbaar. En daar kwam dan de stoet aan, als een stel ver overaars met vliegende vaan dels en slaande trom Ze kwamen hun nieuwe speeltuin in bezit nemen. De voorzitter van de speeltuin vereniging „Irene", de heer Male- steyn, sprak de genodigden toe en sprak zijn dank uit aan al die be reidwillige mensen, die deze speel plaats voor de jeugd van het Soesterkwartier hielpen opbouwen. Bij afwezigheid van wethouder Spiekermann, nodigde spreker de voorzitter van de speeltuincentrale de heer Verwey uit, de officiële opening op zich te nemen, wat de ze graag deed. Het speeltuinwerk komt in steeds groter belangstelling te staan, zei de heer Verwey, wat dan ook met het tegenwoordige snel verkeer meer nodig is dan vroeger. Hij prees het actieve bestuur van „Irene" dat in zo korte tijd van de woestenij, die het Rosarium ge worden was, deze prachtige speel tuin heeft aangelegd. De speeltuin vlag, en mooie rood-witte met op druk, hees hij dan ook met vreug de. De popelende kinderstoet duur de dat „officiële gedoe" al lang ge noeg. Teus Dreuming draaide een deuntje, de tamboers sloegen er lustig op los en nog even rus tig kwamen de kinderen het ter rein op. Een uitnodiging om het speelmateriaal eens te proberen hadden zij niet nodig. Zo heeft dan Zaterdagmiddag ook de Soesterkwartier-jpugd haar eigen speeltuin gekregen. Jammer, dat de regen de pret zo gauw ver stoorde. PIT doet een beroep op ons allen Het Protestants Interkerkelyk Thuisfront verzoekt ons opname van het volgende: De actie hier ter plaatse om onze protestantse jongens overzee van boeken en tijdschriften te voorzien is in volle gang. De eerste resulta ten waren zeer bemoedigend. Ge middeld is per adres tot nu toe één boek binnengekomen, zodat, als alle inzamelaars hun plicht doen, het eindresultaat niet ver van de 10.000 zal af liggen. Maar om een derge lijke hoeveelheid bji elkaar te krij gen is natuuriyk aller medewerking nodig. Hebt u uw boekenkast al eens nagekeken en de boeken klaar gezet? zo niet, doe het dan van avond nog, het bespaart onze Jon gens en meisjes een loopje. Zorg er voor, dat de jongelui niet met acte- tassen kunnen volstaan, maar dat ze bakfietsen e.d. nodig hebben om uw boeken waaraan u wellicht erg gehecht bent naar het CMC in de L. Beekstraat te transporte ren! Wat zal het onze soldaten be moedigen als ze straks de tastbare bewijzen in handen hebben van het meeleven en het offeren van protes tants Amersfoort» Teleurgestelde oudjes gaan op 4 Sept. De laatste verantwoording van het comité, dat de 14e autotocht voor ouden van dagen verzorgde, ip als volgt: Vorige verantwoording: 533.75, uitvaller S. 10.—. N.N. f 4.mej. V. f 3,P. J. de G. f 2.—, A. f 1.—. D. v. A. f 25.—. A. R. f 1.50, mej. v. D. 1.mevr. L. K. 2,mevr. v. G.V. f 1.50, A M. W. f 2,50, J. K. V. f 10.—. H. S f 5,— W. H. N.N. (giro) f 50,H. L. f 2.50. van een oudje f 1.—, N.N. f 2.50. S. f 10,—. N.N. f 5.—. N.N. f 2,50, mevr. S. 25.— v. d. W. f 5.—. „A.N.V., f 10.—, N.N. f 10,—. Totaal f 730,75. Het aantal gegadigden was he laas te groot, zodat velen moester worden teleurgesteld. Deze oudjes komen echter voor de autotocht op 4 September in aanmerking. Al te behulpzame dame Een meisje van negen jaar, was alleen op reis van Zeist naar Baarn. In de tram naar Amersfoort zat een dame naast haar. die aanbood in Amersfoort een treinkaartje voor haar te kopen. In het station gaf het meisje de dame haar tasje, in houdende 18.50 en 30 textielpun ten. die naar het loket ging en twee perron kaartjes kocht. Op het perron gaf zy het door haar nagesnuffelde en geledig de tasje aan het meisje terug en verdween haastig in de richting va- de uitgang. Enkele behulpzame rei zigers zorgden er voor, dat het meisje haar reis kon voortzetten. Inbraak in boerderij In een boerdery op de Hogeweg werd Zondagmorgen ontdekt, dat er was ingebroken. De inbreker was door verbreking van een slot bin nengedrongen, maar had alleen op de deel rondgesnuffeld. Een nieuwe fiets, waarvoor een andere was ach tergelaten, een gummi regenjas en een stukje spek waren verdwenen. Ook bij anderg, boeren in de omge ving is de man binnen geweest, doch daar is niets vermist: blijk baar wilde de man alleen spek. Spaarnestraat was onveilig Dc Spaarnestraat was het afge lopen week-einde een gewild terrein voor inbrekers. Door overklimming van een muurtje wist een langvin- ger zich toegang te verschaffen tot c-en winkel in de Spaarnestraat. H;» nam 12,uit de geldlade. Een dame ging in de Spaarne straat op visite en legde haar ta» in de keuken. Toen zy wilde ver trekken, was voor een waarde van 70,aan geld en andere artikelen 1 verdwenen. GEKLEED in avondtoilet de dames droegen alle dezelfde smaakvolle witte ja pon maakten de dansers uit Rotherham, die deze week te gast zijn bij de Amersfoortse Bond van Amateurdansers, Za terdagavond hun entree in de grote zaal van de Academie de Danse. Hun optreden werd een stijlvolle demonstratie van gra cieus dansen. De kijkers langs de wanden en op het als tribu ne ingericht toneel voelden niets dan bewondering voor het sierlijk beweeg van deze leerlingen van mr. Stacey, die in vier paren een formation- dans ten beste gaven, zo volko men gelijkmatig als alleen na lange tijd van oefenen kan worden bereikt. Het bleef overigens voor de „muurbloemen" niet bij kijken. Deze avond was vooral als wel komstfeest bedoeld en dus kreeg iedereen na de demonstratie-dan sen, de gelegenheid om de muziek van de „Binikry Boys" te proberen. De Engelsen waren deze ene dag in Amersfoort al volkomen ingebur gerd en zoals dat dan gaat het verschil in taal was wel het laatste obstakel, dat het aanknopen van vriendschapsbanden in de weg stond. Daarvoor was ook Zondagmiddag gelegenheid te over toen gasten en gastheren met drie bussen er op uit trokken om wat van de omgeving te zien. In Soestdijk werd even ge stopt bij het prinselijk paleis waar juist de prinsesjes in de tuin speel den. De tocht ging verder over Bunschoten en Spakenburg. Daar hebben de Engelsen hun ogen uit gekeken en de fotografen onder hen kwamen meer dan eens in actie. De team-matches tussen Rother ham en Amersfoort werden 's avonds gehouden. De jury bestond uit de heer Steenwinkel uit Utrecht en de heer Seljée uit Amsterdam. Het Engelse team, dat al vier jaar traint, won met 40 punten voorsprong op de Amersfoorters, die 273 punten bemachtigden. De eerste prijs een fraai uitgevoerde plaquette werd door de heer Bert Kamperman onder luid gejuich aan de teamleider overhandigd. De heer Stacey, vertelde ons na afloop iets over hét wedstrijd-dansen in Engeland, dat gelijk het voetballen Feestavond deed voetbal nederlaag vergeten De E.H.M.A. fabriek. zoals men weet een dochteronderneming van Philips heeft Zaterdag ver loren en gewonnen. Verloren op het voetbalveld waar een elftal van dit bedrijf in de stromende regen tevergeefs trachtte de P.S.V. com binatie uit Eindhoven de baas te worden. Maar gewonnen hebben de E.H.M.A.-mensen 's avonds in Amicitia, waar door de opvoering van de Philips EHMA-revue de sympathie werd verworven van al len, die in de stampvolle zaal een plaatsje hadden bemachtigd. Behalve de Eindhovense voet ballers hun introducé's en de revuegroep waren ook enkele Phi lips-officials naar A'foort gekomen en vooral zij werden door de di recteur van de Amersfoortse fa briek in de openingsspeeches har telijk verwelkomd. Veel werd er niet gesproken want achter de gor dijnen stonden de komieken Flip en Flap al te popelen om te begin nen met hun malle gedoe. Wat hebben ze ons laten lachen met hun fraaie stunts temidden van die vlot dansende girls in haar smaak volle costuums. Gelukkig rolden ze er nog al goed door, deze lieden van de „Twaalf ambachten en der tien ongelukken". Dit groepje ama- teur-artisten heeft een groot aan tal deelnemers aan de Sportweek 1948 voor wie de voorstelling was georganiseerd een vrolijke avond bezorgd. De heer J. M. Chell sprak de to nelisten na afloop toe en bood een bloemenmand aan. De heer H. Jan sen sprak bij de aanvang enthou siast over de fabriek, die een waardig onderdeel moet worden van het grote Philipsconcern. Het feestelijk samenzijn werd besloten met een bal, zo prettig, dat het in staat was de E.H.M.A.-werkers de 21 nederlaag van die middag te doen vergeten. A.P.V. DE ORDONANS Uitslag wedvlucht St. Pont Ma- xence afstand 373 k.m„ in concours 373 duiven, gelost om 9 uur met Z. wind. Aankomst eerste duif 1.5.19; laatste 1.47.29. Koningspoul no. 1 aangew. 25 ct. no. 3 en 4, aangew. 10 ct. no. 8 en 15 Speciaals no 3. 4. 6, 7, 8. 9. 10. 12, 13. 15. 17. 'C. Boeyen 1; H. van Lislonk 2. 75; J. Arlar 3; A. Kraal 4; J. Ising 5. 16. 44; H. Kollen 6. 70. 87; A. Wiekart 7. 40. 58. 84; M. van Keken 8. 39. 49, 80. 85; S. Visscher 9. 10. 12, 19. 51. 65. 86. 88; W. Gerth 11. 45; E. Veenendaal 13; D. Broerse 14. 17, 18; J. Bolkaar 15. 38; J. Jag- tenberg 20. 53, 74; J. Burgsteden 21. 77; H. Heideveld 22. 23; Joh. v. Voorst 24. 82; M. Kaal 25. 26; P. Bos, 27, 28, 30, 54; C. van Essen- burg 29; H. Snabel 31. 72; E. Vink 32, 93; G. Wvnands 33; G. v. d. Berg 34; Chr. Windhouwer 35. 62: G. Blanke 36; J. Woudenberg 37; W. Idzerda 41: J. Leyenhorst 42. 63. 89; H. Gerth 43. 59; J. van Korlaar 46, 47; R. Schuiten 48; G. van Veld huizen 50; T. Kuis 52. 64; J. Schun- zelaar 55. 78. 92; J. Hartogsveld 56, 67, 83; P. Heemstra 57; J. Steen- wijk 60. 91: G. Hagenbeuk 61; J. Toonen 66, 68; L. Biezenbos 69, 73; W. van Kuilen 71; B. v. d. Bure 76; A. Lablans 79; C. de Neellng 81: J. van Voorst 90. De beker uitgeloofd door de ver eniging werd gewonnen door C. van Boeijen. A.P.V. DE ORDONANS Uitslag wedvlucht Quiévrain. af stand 2*27 k.m. Op Zondag 6 Juni. In concours 278 duiven, los 8.40 Z.W. wind. Aank. Ie duif 11.32.18; laatste pryswinner 12.9.59 Konings poule no. 1. Aangew. 2 ets. no. 1 en 10. Aangew. 10 ets. no. 3 en 4. Spe ciaal no. 1. 2. 3, 4. 6. 8. 9. 10. M. van Keken 1. 8. 28. 66: J. Jagtenbcrg 2, 4. 65; G. Wiinands 3; B. van 't Hul 5, 64: J. Burgsteden 6. 11. 56; S. Visscher 7. 21. 38: H. Heideveld 9. 13. 41. 51; P. C. A. Wiinands 10; J. Leiienhorst 12. 58, 62; G. van Doornik 14, 67; J. Hoen. holt 15; F. Harteman 16. 43. 44; G. Veldhuizen 17. 55: J. Woudenberg 18 69; L. v d. Biezenbos 19. 33. 59: P. Bos 20. 63. 68- J. Minderdaal 22: A. van Rooijen 23: J. van Korlaar 24; G. Wolfenbuttel 25. 35. 53; G. Veenendaal 26: H. Koelen 27, 30: A. van Leeuwen 29. 37; R. Schuiten 31. 34. 42; G. te Kulve 32: J. Pater 36; A. Kaal 39—70; W. Gerth 40; J. Bolhaar 45: Joh. van Voorst 46; A. Wiekart 47. 50 F. van Kessel 48: Chr Windhouwer 49R. Riksen 52: W. Idzerda 54: G. Blanke 57; H. Gerth 60; E. Kooreman 61. A.P.V. DE EENDRACHT De Amersfoortsche Postduiven vereniging De Eendracht hield Zon dag 6 Juni een wedvlucht van Pont St. Maxence, afstand 372 k.m. De duiven werden gelost 9 uur. Aan komst eerste prijswinnende duif 1-7-0. Laatste pryswirmende duif 1-41-5. Aangewezen 25 cent werd gewonnen door J. Geurtsen met No. 3; tweede A. v. Plateringen met No. 5. Aangewezen 10 cent werd ge wonnen door C. de Gans met no. 4. Koningspoule: 1 Meerbeek. 2 Geurt sen. Speciale 10 cent: 1 Meerbeek, 2 Geurtsen, 3 C. de Gans. 4 A. v. Plateringen. De prijzen werden ge wonnen door J. Jsing 1, 11: J. Meerbeek 2, 21; J. Geurtsen 3: C. de Gans 1; A. v. Plateringen 5: Darrink 6; J. Kooi 7, 8, 9; Metaal 12, 16; J. Buis 13 H. Lambrechts 14, 19, 24, 26 A. Geurts 15. 25; J. H. Reyne 17, 27; G. Polhout 18; E. Koudys 20; R. H. Grol 22; D. Zoegard 23. Stand Hok kampioen tot en met Pont. St. Maxence: 1. H. Lambrechts met 438 punten; 2. A. Plateringen met 424 punten, 3. J. Kooi met 409 punten: 4. J. Meerbeek met 352 punten; 5. G. Polhout met 348 punten. Stand Duif kampioen tot en met Pont. St. Maxence: 1. H. Lambrechts met 227 punten H—47—553393; 2. J. Kooi met 195 punten; H47553249; A. v. Pla teringen met 184 punten H46 295444; 4. A. Geurts met 170 pun ten H—47—553951; H. Lambrechts met 157 punten H—41—596061. Zondag 6 Juni wedvlucht van Quiévrain. Afstand 225 km. De dui ven werden gelost 8.40 uur. Aan komst eerste prijswinnende duif 11- 48-27. Laatste prijswinnende duif 12-22-39. Aangewezen 25 cent H. Lambrechts met no. 2, tweede C. de Gans met no. 4. Aangewezen 10 cent C. de Gans met no. 5. tweede H. Lambrechts met no. 6. Konings poule: Budding met no. 1. Speciale Budding met no. 1. De prijzen wer den gewonnen door Budding 1. H. Lambrechts 2, 3, 6; C. de Gans 4, 5; Veldhuizen 7, 8; Schoonderbeek 9; J. Buis 10. in competitie-verband geschiedt. Het streven om het moderne dan sen weer te brengen op het plan van distinctie en gratie achtte hij vooral in deze tijd van danswoede van groot belang. In zijn school werkt hij hieraan al vier jaren en, naar hij zeide, met veel succes Dansen is een kunst en daarom moet van de grond af worden be gonnen, ook door hen. die menen dat ze het er al zo goed af brengen. Is dan eenmaal een goede kern ge vormd dan moet daarmee de massa worden gewonnen voor deze ver edeling van de dans. Zijn team won reeds prijzen op de formation-con tests in Margate, Blackpool en Li verpool. Soest SEC uitgeschakeld voor beker-tournooi In de derde bekertournooi-wed- strijd is SEC Zondag uitgeschakeld door Barneveld. De rust ging met een 20 voorsprong voor SEC in. Het einde kwam met een 22 ge lijk spel. Hierna werd de wedstrijd 4 x 7te min. verlengd. Barneveld leidde tenslotte met 32 en deze stand bleef ongewijzigd. SEC bHillegersberg 6-1 De voetbalvereniging Hillegers berg was Zondag gast van SEC b, waarin nieuwe spelers waren op gesteld. Hillegersberg maakte geen slechte indruk en ook het spel was wel productief, doch de ploeg kon niet tegen het spel van SEC op. Het einde van deze vriendschappe lijke ontmoeting kwam met een 61 overwinning voor SEC b. De voorwedstrijd tussen de SEC- jeugd en die van Hillegersberg eindigde in een 41 overwinning voor SEC. BDC—Naarder. 4-1 De vriendschappelijk»» ontmoe ting tussen BDC en Naarden ein digde in een 41 overwinning voor BDC. Rust 21. Republikeins generaal door minister gecorrigeerd Algehele mobilisatie van het leger der Republiek Indonesië is Vrijdag aangekondigd door gene raal Soedirman, de opperbevelheb ber van de T.N.I. Hij had in een interview aan het Republikeinse blad Merdeka meegedeeld, dat het republikeinse leger alleen wenste te worden ingeschakeld in de strijdmacht van de Verenigde Sta ten van Indonesië, als het opp®«- bevel hierover in Indonesische handen komt. „Het republikeinse leger zal zich verzetten tegen Ne derlandse leiding of die van andere buitenlanders," zei Soedirman. Naar aanleiding hiervan heeft Mohammed Roem, de republikein se minister' van voorlichting, aan Aneta meegedeeld, dat de Republi keinse regering geen algemene mobilisatie overweegt. Men moet Soedirmans uitlating zien als een reactie op de onrustige berichten van de laatste tijd over het afbre ken der onderhandelingen, zo lichtte Roem toe. President Benesj van Tsjechoslo- wakUe heeft het kabinet een brief overhandigd, waarin hU z(jn ont slag aanbiedt, zo verneemt Reuter uit betrouwbare bron. Men verwacht spoedig een offi ciële verklaring. Londense zes 'maken besluiten bekend BlUkens het officiële communi qué van de Londense conferentie, dat heden is gepubliceerd, heeft de conferentie besloten tot „stappen van vitaal belang in de richting van de economische wederopbouw van West-Europa in deelgenootschap met een herboren democratisch Duitsland." Een afschrift van het communi qué dat vandaag is gepubliceerd, i3 toegezonden aan de Sowjetregenng als de vierde mogendheid in Duits land. In het communiqué zijn de bijzon derheden opgenomen over de aan bevelingen die eenstemmig zyn aan genomen door de delegaties van En geland. Frankrijk, de V.S., België', Nederland en Luxemburg. Overeenstemming is bereikt over het volgende: 1. Internationale contróle van het Ruhrgebied door vertegenwoor digers van Engeland, dc V.S., Frankrijk, Nederland, België, Luxemburg en Duitsland. 2. Instelling van een- constitue rende vergadering voor West-Duits* land. 3. De vorming van een militaire veiligheidsraad voor de Westelijke zones van. Duitsland gedurende de periode dat Duitsland bezet is. Als de bezetting van Duitsland beëindigd is. zal in het Westen een systeem van contróle en toezicht op de industrie worden gehand haafd ter waarborging van de ont wapening en de öemilitarlsatie. Van officiële zijde wordt te Ba tavia medegedeeld, dat Dr. van Mook, de republikeinse premier, drs Mohammed Hatta, heeft uitgeno digd voor het houden van bespre kingen.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2