PERRY S.O.V.A. was ook dit jaar niet te weerstaan „Soesterkwartier" was in Zeist op dreef „Neptunus"-familie vierde zevende lustrum BLOEMK-OOLWEEK Prijsuitreiking in de Markthal door Amersfoorts eerste burger Deken Sandkuyl ernstig ziek Don Bosco wijdde paviljoen in In Juli bon voor cacao Veilingbrand te Honselersdijk Radio-programma i&Doorzitfen Kerknieuws 2 STADSNIEUWS De gloeiende hitte heeft Zaterdagmiddag heel wat Federatielcden weggehou den van het terrein aan de Rubensstraat, dat lag te blakeren in de brandende 2on. Niettemin werd het veld 't toneel van een verwoed gevecht om de eerste plaats in de laatste finales van de Sportweek 1948. De vier beste voetbal ploegen draafden er over de grasmat of het hartje winter was en ze hun best moesten doen om het bloed eens flink aan het stromen te brengen. Het zweet stroomde dan ook over de glimmende gezichten en vormde natte plekken aan de rugzijden van de kleurige blouses. Het geringe publiek dat was gekomen, lag lui aan de kant en kon nauwelijks de energie opbrengen om zo nu en dan eens met een schorre kreet hun favoriet aan te vuren. Hapam tweede, Phoenix goede derde Ook de athlcten schenen met een :ekere loomheid te kampen te hebben al lieten zc dat liever niet bliiken. Voor al bij het hoogspringen wilde het som mige dames aanvankelijk maar niet lukken over het touw te komen en pas de meewarige blikken van sommige om standers die lekker stilletjes aan de kant konden zitten weerhielden en kele hoogspringsters cr van voor een derde of vierde keer tegen, in plaats van over het touw te springen. De gymnastiekdcmonstraties van .Jonge Kracht" en ..Donar". die door de Post- harmonie naar het veld waren gebracht, gingen niet door o.a. doordat de ge luidsinstallatie het had begeven. Voor de jiu-jiutsu-demonstratle hadden er heel wat zich In het' gras gevlijd en toen de directeur van de Amersfoortsc Sportschool zijn jongens hun laatste gre pen had laten verrichten en het optre den met een kunstige springoefening was besloten, werd alle hitte vergeten en klaterde er een spontaan applaus op. Toen tenslotte tegen zes uur ook de allerlaatste wedstrijden achter de rug waren, was de totaaltclling gauw ge maakt. Dank zij een klinkende voetbal overwinning van de Arva kwam deze ploeg na loting met Noack op de vier de plaats. De eerste, tweede en derde plaats werden bezet door de zelfde ploegen als de vorige dag en wel resp. door de Sova met 32 punten, de Ha pam met 18 punten en de Phoenix met 12 punten. Prijsuitreiking De Markthal, waar 's avonds de prijsuitreiking plaats vond. was al even leeg als 's middags'- het terrein. Dc meest verstokte Fcdcratic-mensen wa ren wel gekomen, maar de anderen sche nen het niet over hun hart te kunnen krijgen, de avond in een broeikas-tem peratuur door te brengen. Burgemees ter Molendijk, die dc hoofdprijzen uit reikte, sprak dc bedrijfssporters toe en zei o.a, dat het gemeentebestuur inte resse heeft voor de bedrijf,ssport omdat het belang heeft bij een goed function- ncrend en bloeiend bedrijfsleven in onze stad. En een van de belangrijkste ele menten daarbij is immers gat cr een frisse, gezonde, actieve en kameraad schappelijke sfeer heerst onder de men sen die de bedrijven bevolken. Dc idee van dc samenwerking der Amersfoortse Personeelsverenigingen achtte hij het meest geslaagd op het terrein van de sport. Deze Sportweek is weer uitste kend verlopen cn dc burgemeester hoopte dat de ontwikkeling hiervan cr een in stijgende lijn zal zijn, dc men sen zelf ten zegen en dc bedrijven ten nutte. Tijdens de uitreiking van de an dere prijzen werd door vertegenwoor digers van enkele personeelsverenigin gen. o.a. de SOVA cn de Arva. nog dc dank der bedrijfssporters aan het bestuur der Federatie overgebracht, voor dc prettige sportweken. De heer C. Former deelde mede dat dc collecte voor het speeltuinwerk on geveer 1250.— had opgebracht. Hij spoorde allen aan dit werk voor het kind te blijven steunen. Namens de ABvLO sprak dc heer P. A. H. van Mourik. Cor-Du Buy en Wil van Zoe- len, voor de tweede maal de gast van de Federatie, gaven na de pauze een zeer geslaagde tafeltcnnisdemonstratie. Bert Kamperman leidde het bal dat tot na middernacht duurde. Uitslagen TOTAALKLASSEMENT. 1. Sova 32 pt. 2 Hapam 18 pt, 3 Phoenix 12 pt, 4 Arva 10 pt. Noack 10 pt. 5 BI. en M. 9 pt. Wolos 9 pt. 6 Eysink 8 pt. Polak 8 pt. 7 Ovato 7 pt. 8 Wascholine 5 pt.^Smulhuis 5 pt, Jcno 5 pt. 9 Gemeente 4 pt. Remia 4 pt, 10 VRA 3 pt. EHMA 3 pt. Arbeidsbureau 3 pt, 11 Amersfortla 2 pt. Posthoorn 2 pt, Dura Plastica 2 pt. Overige be drijven geen punten. WISSELBEKERS: 1 Algemeen klas sement Sova (voor het tweede jaar). 2 Hapam. 3 Phoenix (voor het tweede jaar), 4 Arva na loting met Noack. VOETBAL: Arva. KAARTEN; Bla zer en Metz. Wisselkrans beste presta ties klein bedrijf (beneden 50 leden) Blazer en Metz. Verder vier prijzen voor elke tak van sport. RESULTATEN: le prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs athletiek dames Sova Ehma Noack athleüek heren Wol os Sova Noack Haoara bridgen Wascholine Sova B en M. Polak bil|arten Sova Gemeente Ovato Amerifortia dammen Hapam Phoenix Ovato Noack iawntennis Polak Phoenix Hapam Noack pandoeren B. en M. Remva Noack Ovato schaken Sova VRA Arbeidsbur. Phoenix schudjassen Jeno Eysink Hapam Duva Plastica tafeltennis Phoenix Hapam Polak Noack voetbal ARVA Eysink Ovato Posthoorn wandelen Hapam Sova Arva Eysink zwemmen dames Sova Arva Wolos Noack zwemmen heren Smulhuis Sova Wolos Eysink <IneP7nnrlon mprtertpllno) UTRECHTSCHESTR. AMERSFOORT 14 RUGZAKKEN FIETSTASSEN CARRIER- TASSEN BROODZAKKEN SCHOUDER- TASSEN VELD-EN THERMOS FLESSEN In alle katholieke kerken te Amersfoort werd Zondag medege deeld dat de hoogeerw. heer Deken P. Sandkuyl, reeds enige jaren rustend priester in het St. Joseph- gebouw, voorzien is van de laatste H.H. Sacramenten. Spatbord van Belgische auto gekraakt Een luxe-wagen reed Zaterdag van de Arnhemseweg links af de Bisschopsweg op. Bij het overscha kelen van de versnelling, kon de chauffeur het stuur niet snel ge noeg wenden, nam de bocht te wijd en kraakte het spatbord van een uit de Bisschopsweg komende Belgische wagen. Noteert U even GRAND: „Gilda" (18 jr.) 14.30. 18.45 en 21 u. Zo. 14.16.15. 18.45 en 21 u. CITY: „Matto regeert" (18 jr.) 14.30, 18.45 en 21 u Zo. 14, 16.15, 18.45 cn 21 u. REMBRANDT: ..Sport staalt spie ren" alle lft.). Vrij. en Zat. 14.30. 18,45 en 21 u. Overige dagen 14.30 en 20 u. Zo. 14. 16.15. 18.45 en 21 u CONSTHUYS ..ST. JORIS": ten toonstelling v. schilderijen e.d. ,,De elf Provinciën". Geopend op werkdagen: 10—12, 1417 en 19 20 uur. D'OUDE LANTEERN: Herden kingstentoonstelling Chris Lanooy t.m. 6 Juni. Geopend dagéUjks 1012. 1417 u Zon- en feest dagen van 14—17 uur. Temperatuur Pesie's Bad De temperatuur van Pesie's Bad was hedenmorgen 23 graden Sobere, stijlvolle kapel trekt de aandacht Het «geen /zich Zaterdag en Zondag en verder deze hele week afspeelt op het „terrein van de Technische School Don Bosco" te Leusden is slechts een verdere ontwikkeling van het oorspronkelijke medewcr- kersfeest dat Don Bosco gewild heeft, als beloning voor het geen deze medewerkers met zoveel edelmoedigheid gedaan hebben om het Selesiaanse werk onder de jeugd mogelijk te maken. Ter gelegenheid van dit feest werd het tweede paviljoen van de nieuwbouw in gebruik genomen. Velen sloten zich spontaan aan bij de processie ter ere van Maria- hulp. Over de honderd bruidjes waren aanwezig. Door het koor van Don-Bosco werden meerstemmige liederen gezongen. Het Allerheiligste werd gedragen door Pater Q. Mout, directeur van de schoof, terwijl door Kapelaan dr. Thyssen uit Utrecht, een gloed volle preeft werd gehouden tot de verzamelde medewerkers, waarna de Hoogeerw. deken Smit, het plechtig lof in de openlucht cele breerde. In tegenwoordigheid van de hoog eerwaarde jiater provinciaal van de Selesianen, pater H. Bostulussi; de burgemeester van Leusden, de hr Kwint, de directeur van de Tech nische School, pater Q. Mout; de directeur van het klein semenarie te Ugchelen, pater W. Gubbels, pa ter dr Ch. Dury van de paters Se lesianen; pastoor During uit Utrecht; de heren G. Adriaans en Van Bentum, architecten, de heren van Seumeren en Boerrigter uit Utrecht en de uitvoerders van het bouwwerk de heren J. Hoey en Zn. werd het tweede paviljoen geopend door de hoogeerw. deken van Amersfoort, pastoor Smit. Mierna volgde een rondgang door de zalen van het nie we gedeelte, waar een kijk werd gegeven op de leervakken waarin onderricht wordt verstrekt. De Indische tentoonstelling en de nieuwe kapel trokken zeer Me aan dacht, vooral op de kapel, eenvou dig en stijlvbl. mogen de paters Se lesianen zeer trots zijn. Een fancy-fair ten bate van de verdere uitbreiding zal tot het einde van deze week duren. Directeur Jongenshuis gaat heen Tot hoofden van het Jongenshuis van het Leger des Heils in Amers foort ztfn aangesteld de adjudant en mevr. Hofman, de bevelvoerende officieren van korps Utrecht. Majoor en mevr. J. Langelund Klaven. tot heden hoofden van het Jongenshuis, zullen de leiding ne men van de Sociale .inrichting in Utrecht. Zaterdagmiddag, bracht de Nederlandse gezant in Nieuw-Zeeland, de heer J. B. D. Penning, die volgende maand naar zijn post vertrekt, een bezoek aan de graven van in Nederland gesneuvelde militairen uit Nieuw Zeeland. Bij de ingang van „Rusthof" werd de heer Penning ontvangen door burgemeester H. Molendijk, mevrouw Roeland-Mooy, en de heren J. A. C. Spoel, H. G. Iiuslage en E. A. Jansen van het Oor logsgraven Comité. De gezant legde een krans bij de speciaal voor deze gelegenheid op „Rusthof" gehesen Nieuw-Zeelandse vlag en ging daar na langs de graven van Nieuw-Zeelanders, teneinde de nabestaanden over de ligging ervan op de hoogte kunnen stellen. Bij zijn vertrek dankte de heer Penning voor de vriendelijke ontvangst, die hij zeide zeer op prijs te stellen en sprak zijn waardering uit over de keurige wijze, waarop de graven zijn onderhouden. „Archifoto" Adspiranten wonnen twee eerste prijzen Soesterkwartier trok Zondag met vier twaalftallen naar Zeist om daar deel te nemen aan het door de korfbalvereniging de Tovers ge organiseerde korfbaltournooi. Aan dit tournooi werd door 60 twaalf tallen deelgenomen. Ondanks de warmte werd met veel enthousias me gespeeld in de 13 afdelingen. Onze stadgenoten hadden blijkbaar een prijzenhonger want met niet minder dan drie prijzen trokken onze stadgenoten huiswaarts. Het eerste twaalftal begon vrij onge lukkig. Na met 30 te hebben voorgestaan in de wedstrijd tegen OBZB werd toch nog met 36 verloren wat een hoogst onbevre digende uitslag was. Van Blauw Wit 3 werd gewonnen met 30, "tegen ODO uit Dordrecht werd met 11 gelijk gespeeld. De uitslag in de 3de klasse KNKB A was 3e prijs OBZB, A'dam 5 punten, 2e prijs Soester kwartier A'foort 3 pt; 3e prijs BI. Wit, A'dam, 2 pt (doelgem.); 4e pr ODO, Dordrecht 2 punten. Het tweede twaalftal begon met een 00 gelijk spel tegen Ons Eibernest comb, en won van HKV met 21, doch werd met 40 ver slagen door OKV en werd door een slechter doelgemiddelde voor de finale uitgeschakeld. De uitslagen in de le klasse Erk. Bonden waren: OKV in de finale en Ons Eiber nest door beter doelgemiddelde in de finale der tweeden. De Adspiranten A en B deden het heel goed. Zij wonnen nl. bei den een eerste prijs, een fraaie lauwertak. Het behoeft geen be- Muziekcorps Haags Leger des Heils komt Op zijn vierdaagse tournee door ons land, zal het Haagse Muziek korps van het Leger des Heils op 23 Juni Amersfoort bezoeken De bond van Den Haag I telt 36 muzikanten en is een der beste van Nederland, 's Avonds wordt gecon certeerd in „Amicitia" Late giften voor onze toerende oudjes Voor de veertiende autotocht voor Amersfoortse ouden van da gen zijn de volgende giften nage komen: Vorige verantwoording: 730.75, dames de M. 2.50, M. C. B. 1.50, Fa. B. Zonen 10.Erdal- fabrieken 25.mevr. R.-v. S. 2. Totaal f 771.75 Examens Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Amersfoort, slaagden bij het eind- exameiuvoor de acte L.Ó., de vol gende cramcs: B. Eelsingh, E. Callié, H. Meijer, G. Obbink, C. Schouten, allen te Amersfoort. En de dames: C. A. Grijze, A. Nij- hoff, te Soest. Afgewezen geen. Reclasseringscollecte bracht 2 mille op De opbrengst van de .reclasse ringscollecte ten bate van alle ge zindten bedroeg 1951.31. Burgerlijke Stand 12 Juni 1948 Geboren: Margrietha Engelin'a Maria, d v A. v. d. Wakker en W. M. Elverding; Franciscus Gerardus. z v F. F N. Meilink en P. M. Bergs. Overleden: Johanna Bollen, oud 79 jaar, echtgenote van G. W. Kas pers. toog, dat de Benjamins met deze prijzen ingenomen waren. Adspiranten A wonnen door be ter doelgemiddelde": Soesterkw. A Vogel A 10, Soesterkw. A Swfit A 40, Tovers ASoester kwartier A 10. le prijs Soesterkwartier A 4 punten; 2e prijs Tovers A 4 pun ten; 3e prijs Swift A 4 punten, 4e prijs Vogel A 0 punten. De uitslagen ..voor de B Adspi ranten waren: Samos ASoester kwartier B 23, Soesterkwartier B SKV A 50, Soestcrk\^artier B Tovers B 41. le prijs Soesterkwartier B 6 punten; 2e prijs Tovers B 4 pun ten: 3e prijs Samos A 2 punten; 4e prijs SKV A 0 punten. Luxe wagen bij aanrijding beschadigd Zaterdagmiddag reed een luxe wagen, komende uit de richting Utrechtseweg, op de Vlasakkerweg. Juist toen de wagen de Bloemweg passeerde, kwam hier uit een vrachtauto, die tegen de luxe wagen botste en de linkerzijde er van beschadigde. Bacchusklant maakte een lelijke val Op het Stationsplein botste Zon dagmiddag een onder invloed van sterke drank verkerende wielrijder tegen een trottoirband. De man liep enkele hoofdwonden op cn werd door de G.G. en G.D. naar zijn woning vervoerd. Twee motorrijders botsten tegen elkaar Een motorrijder komende uit de richtii% Soest, wilde bij Birkhoven rechtuit rijden. Achter hem nader de evenwel eon andere motorrijder, die de B.W.-laan in wilde. Zij bot sten tegen elkaar. De motoren wer den beschadigd. ZeistAmsvorde 32 Zeist kwam met een sterk elftal naar Amersfoort om tegen Ams vorde een vriendschappelijke wed strijd te spelen. De Leusderwegbe- woners moesten tenslotte het on derspit delven en verloren met 2-3. Burgemeester uitte zijn waardering voor het werk „Er is in de wereld van van daag behoefte aan frisse men sen," zei burgemeester H. Mo lendijk. die Zaterdagavond ln z'n kwaliteit van ere-voorzitter van de Amersfoortse zwemver eniging Neptunus de feest avond ter viering van het 35-Jarig bestaan bijwoonde cn in de pauze het podium be klom om het woord te richten tot dc grote Neptunus-famllie. De burgemeester schetste de groei van de zwemsport en wees er op, dat Neptunus in deze baanbre kend werk heeft verricht in Amersfoort. Juist in verband met het vraagstuk der vrije tijdsbeste ding achtte hij het. werk van sport verenigingen van zeer groot belang. Hij merkte op, dat het gemeentebe stuur van Amersfoort op deze avond ook noj vertegenwoordigd door wethouder J. Koopman het werk van de jubilerende vereni ging met meer dan gewone belang stelling gade slaat. Tevoren had de voorzitter van Neptunus, de heer C. v. Zwol, dank gebracht aan ae oprichters van zijn vereniging, die „met ver vooruit ziende blik hebben gezien, dat er in Amersfoort plaats was voor een In de bormenlijst van 2 Juli zal voor de leeftijdsgroepen A, B en C een bon worden aangewezen voor vijftig gram cacao. Voor de D en E-groepen wordt een rantsoen van honderd gram verstrekt. Kinderen speelden met lucifers Zondagmorgen Is de brandweer van tal van Westlandse gemeenten uitgerukt voor 'n zware veilingbrand te Honselersdijk. Op het terrein van de \eiling bevindt zich een rij van veertien houten loodsen van vier bij acht meter. Deze loodsen, die ge vuld waren met kisten, kratten, pa pier en houtwol zijn tot de grond toe afgebrand. Eveneens werd door het vuur een partij teer, die op het terrein lag aangetast. Het veilinggebouw zelve alsmede de woning van de concier ge bleven gespaard. Men vermoedt dat de brand is ontstaan doord.-.t kinderen met lu cifers hebben gespeeld. De schade bedraagt ruim honderdvijftig dui zend gulden. Uiteraard zijn tal van grossiers, gedupeerd. Men ver trouwt nochtans het veilingbedrijf zonder stagnatie te kunnen laten doorgaan. In een der loodsen waren giftige stoffen opgeslagen ten dien ste van de bestrijding der colorado kever. Het vergif, dat met het blus water in een belendende sloot stroomde had de onmiddellijke dood van de vissen ten gevolge. Wilde achtervolging in de nacht Vijftigduizend sigaretten in beslag genomen Na een wilde achtervolging door de straten, waarbij schoten zijn ge vallen, heeft de douane te Rotter dam Zaterdagnacht in samenwer king met de politie een goede slag geslagen cn 50.000 sigaretten in beslag kunnen nemen. In het holst van de nacht wilden douane-ambtenaren ter hoogte van het v.m. vliegveld Waalhaven een verdachte vrachtauto aanhouden. Nog was het onderzoek niet begon nen toen een aantal mannen uit het gras opsprong en de auto be- goa vol te laden met dozen. Zodra de chauffeur de douane-beambten opmerkte nam hij met de auto de vlucht. Een douane-ambtenaar, die op de auto was geklommen slaagde er in om uit de reeds in beweging zijnde wagen een aantal dozen op straat te werpen en zich zelf in veiligheid te stellen. De douane ambtenaren losten daarop schoten op de vluchtende auto en zetten met een jeep en een personenauto de achtervolging in. Het gelukte hen niet, de smokkelauto te ach terhalen. Doordat het nummer van de wa gen genoteerd was kon hij in de loop van de nacht opgespoord wor den. Er zijn drie arrestaties ver richt en 50.000 sigaretten in beslag genomen, die afkomstig waren van een buitenlands schip. APV „De Ordonnans" A.PV. „De Ordonnans". Uitslag wedvlucht Pont St. Maxence op 13 Juni 1948. In concours 383 duiven. Gelost 9.40. Wind N.Oost. Aank. le duif 4.49.23. Laatste duif 6.4.47. Aangewezen 25 ets no. 2 en 8. Idem 10 ets. no. 3 en 13. Konings poule no. 2. Speciale no.»2, 3, 4, 5, 7. 8, 9. 10, 11, 12, 13, 15. 16. Jan v. Voorst 1, 6, 26, 42; P. Bos 2, 28, 69; J. Schunselaar 3, 15, 55, 80; G. de Valk 4; J. Hoenderdorf 5; T. v. Boeijen 7; W. Gerth 8. 68; H. Heideveld 9, 34, 35; J. Hartingsveld 10; D. Nicolaas 11, 24. 40. 65; A. Verhoef 12, 39. 41; J. Lijnsveld 13; D. v. 't Hul 14; C. Meijer 16: A. Wickart 17, 23. 45, 58} 63; H. hol ten 18, 21, 31, 33; H. Schuurman 19; A. Lablans 20, 54, 74; S. Visscher 22, 46, 56, 71, 76; J. Leijenhorst 25, 47, 50; A. Kaal 27; R. Schuiven 29; J. Burgsteden 30, 37; B. v. d. Burg 32; D. Broerse 36; Peet Wijnands 38; Piet Wijnands 43. 67; J. v. Kor- laar 44; M. Roozendaal 48, 53; G. v. Doornik 49, 87; J. Steenwjjk 51; D. v. Loveren 52, 73; E. Koreman 57; F. Harteman 59, 61; M. Kaal 60, 81; G. Wolfenbuttel 62, 93, 96; H. v. d. Lisdink 64; J. Bolhaar 66; M. v* Keken 70, 78, 86; J. Jagtenberg 72; A. v. Beeijen 75; T. Peerenboom 77: L. v. d. Biesenbos 79, 85. 94; G. Wijngids 82; P. Heemstra 83; H. Gerth 84; J. Hendriksen 88; J. Hoenholt 89, 91 G Haar mans 90; R. Schuiten 92; H. Snabel 95. APV „De Eendracht" De Amersfoortse Postduivenver eniging De Eendracht hield Zondag 13 Juni een wedvlucht van Pont-St. Maxence afstand 372 km. De duiven werden gelost 9-45-0. Aankomst eerste prijswinnende duif 5-1-25. laatste prijswinnende duif 6-14-18. Aangewezen 25 cent werd gewonnen door H. Lambrechts met no 1. twee de Kuppen met no. 5. Aangewezen 10 cent werd gewonnen door G. Pol hout met no. 7, tweede J. Kooij met no. 10 Koningspoule werd gewon nen door H Lambrechts met no. 1-2. Speciale 10 cent H. Lambrechts met no. 1-2-4. G. Polhout met no. 3. De prijzen werden gewonnen door H. Lambrechts 1-2-4-11-14 G. .Polhout 3-6-7. Kuppen 5-7. J Moerbeek 8-24. J. Kooij 9-10-16. E. Koudijs 12 A. v. Plateringen 13-15. R. H Grol 17-22. Schoonderbeek 18. J Duis 19-20. J. Ising 21. S. Dijkstra 23. tweede zwemvereniging, die thans, na 35 jaar behoort tot de grootste en sterkste van het land, met uit stekende krachten en een naam, die wijd over de landsgrenzen be kend is". Ter viering van het jubileum had het Neptunus-lid Henk Meester een cabaret-revue geschreven, getiteld „Op de plaatsen, af", waaraan leden van de vereniging, aange vuld met enkele gasten, mede werkten. Het was een met eenvoudige middelen uitgevoerd programma. De sketches werden met heel veel goede wil gespeeld, de liedjes vol enthousiasme gezongen, maar het gedeelte voor de pauze liet toch geen grootse indruk na. Henk Meester heeft voor het schrijven van cabaret-revue's nog veel te^ leren. Niettemin hopen wij, dat hij op de ingeslagen weg voort zal gaan, want zijn klucht in een be drijf „Vacantie" bewees zijn kun nen. Lenie v. d. Kieft, een der gasten, presenteerde een heel aardige „dans in oude stijl", met muziek uit „grootmoeders speeldoos". Een viool-solo van Koek van Zomeren, begeleid door Henk Meester (piano) verdiende zeer zeker een plaats in het programma. Coos v. d. Velde toonde zich een slagvaardig conférencier en Jan van Loo wist er met zijn orkest tijdens het traditionele „bal na" ondanks de meer dan tropische hitte danig de stemming in «te houden. Zoals men weet gaat Neptunus Zaterdag a.s. de feestviering ver volgen met Selectiewedstrijden vpor de Olympische spelen, waar aan het puikje van de Nederlandse zwemwereld meedoet. V aardigheidsproeven voor turnen „Olympia" zat goed in de prijzen In de gymnastiekzalen van de R.H.B.S. te Amersfoort heerste Za terdagmiddag een opgewekte stem ming. Voor een zestal jury-leden van de Stichtsche Turnkring legde een 40-tal adspiranten van de gym nastiekverenigingen „Longa" te Woudenberg, „Olympia" en „Atti- la" te Amersfoort hun proef af ter verkrijging van het vaardigheids diploma van het K.N.G.V. Het geheel had een buitengewoon vlot verloop. Er werd over het al gemeen goed gewerkt. Toen na af loop de heer C. Imhoff, voorzitter van de Technische commissie van de Stichtsche Turnkring, de uitslag bekend maakte, bleek dat aan slechts drie meisjes het diploma niet kon worden uitgereikt. In aanmerking voor een diploma kwamen van „Longa" te Wouden berg de meisjes: L. Minnen; J. Kra mer; C. Minnen; F. Boshuis; N. Mulder; H. Vlastuin. Van „Olympia" de meisjes: B. v. Doorn; S. W. de Vos; M. v. Bas- sen-Jongbloed; N. v. d. Hoek; M. Huisman; J. v. Zuilen. De jongens: H. Blyerveld; J. Breuer; B. Riesen- bos; E. Fliek; H. IJkema; T. Wou ters. Van Attila" de meisjes: B. Aben- droth; T. Abcndroth; N. Heemstra- C. Buis; C. Duiseman; R. Post; H. Bokkers; W. Bokkers; B. v. Ame- rongen. De jongens: R. Kas; G Kas; E. Arlar; E. Fremouw; G. de WaaJ; W. v. d. Hoef; A. Stomphorst; J. Arlar; A. v. Hunestijn. De aan deze proeven verbonden verenigingswedstrijd had tot resul taat, dat „Olympia" de eerste prijs verwierf met voor do meisjes 76.69 pnt„ voor de jongens 76.47 pnt. „Longa" behaalde de 2e prijs bij de meisjes met 76.3 pnt. Bij de persoonlijke rangorde wa ren de 3 beste prestaties bij de meisjes: 1. B. v. Doorn 89.8 p. van „Olym pia"; 2. J. Kramer 87.1 p. van „Lon ga"; 3. J. v. Zuilen 87 p. van „Olympia". Bij de jongens: 1. H. Beyerveld 87.9 p. van .Olympia"; 2. E. Fliek 86.1 p. van „Olympia"; 3. J. Breuer 85.9 p. van „Olympia". Elfstedert-wandelaars weer thuis Zaterdac was het de laatste dag van de elf-stedentocht en werd nog afgelegd het traject IJlst, Sneek. Leeuwarden. Ook deze 5e dag wa ren er geen uitvallers. Het slot in Leeuwarden was zeer hartelijk. Bij 't afscheid beloofden velen vol gend jaar terug te komen. Zeer vol daan over de prettige en mooie wan delingen en de prima verzorging door de Friezen, kwamen de Amers foortse deelnemers Zaterdagavond in onze stad aan, waar hun een harte- lijke ontvangst wachtte. Familieleden en vele clubgenoten waren aan het station om hen te huldigen en in de bloemen te zetten. De heer A van Z weeden. voorzitter van ..Wilhel- mina" sprak hen hartelijk toe en bracht speciaal hulde aan de beide Wilhelmiija-dames. Mooie parcoursen voor Avond-Vierdaagse Zij, die aan de Avond-Vierdaagse deelnemen welke op 15, 16. 17. 18 en 19 Juni a.s in Amersfoort wordt ge houden. hebben thans de parcours- beschnjving ontvangen De mili tairen die Zaterdag 19 Juni met verlof gaan, lopen hun eerste tocht reeds op Dinsdag 15 Juni. Het ligt in onze bedoeling gedurende de wandeldagen in onze edities telkens het programma voor de volgende dag op te nemen. De start vindt steeds plaats bij de Markthal, van waar de eerste dag Dinsdag naar Soestduinen wordt gewandeld. De terugweg leidt over Soesterberg en de Rijksstraatweg naar Amers foort. Woensdag zoeken de wande laars wat landelijker streken Hoogland en Hoevelaken op, evenals Donderdag wanneer er over Hamersveld naar de Hof in Leus den en terug over de Arnhemseweg wordt gewandeld. Vrijdag zijn de Treekerduinen en de Leusderhei aan de beurt Zaterdag tenslotte on geveer hetzelfde parcours als Dins dagsavonds. Naar wij vernemen loopt de WSV Doves uit Barneveld ook in de Amersfoortse Avond-Vier daagse mee. (Inüezoriden medcde/lnu) MIEP LACHT: Deze week al vast geen moei lijkheden met het eten, want het is De bloemkool ziet er lekker uit en zo goedkoop is zij nog niet geweest. En hier is de raad van Mevr. Lotgering-Hillebrand:' Eet bloemkool nu ook eens zó! BLOEMKOOL EN GESTOOFDE AARDAPPELEN 1 kg gekookte, oude aardappelen, 1 melk cn bloemkoolnat. 20 g. bloem, 30 g. boter, nootmuskaat, peper, zout, aroma, 1 gekookte bloemkool, 10 g. boter. 25 g. geraspte kaas. Maak dunne saus van vloeistof, boter, bloem, zout en kruiden. Stoof daarin in plakken ge sneden aard. 10 min. Leg onder in v.v. schotel de helfr van gekookte bloem kool, daarop aard., de rest van de bloemkool. Bedek dit met stukjes boter en geraspte kaas. Laat in oven of bovenop heet (en bruin) worden. GEBAKKEN BLOEMKOOL (4 pers.) Voor vleesloze dagen: 1 bloemkool, zout, 50 a margarine. 40 g. geraspte kaas. Kook schoonge maakte bloemkool in roosjes ca. 10 min. in water met zout. Laat uitlekken. Maak margarine heet in koekepan, bak bloemkool daarin gaar en lichtbruin. Strooi kaas over en dien op 1. p. v. vlees met aard. en sla. Publ: Ccntr. Bur. v/d Tuinbouwveilingen Hedenavond HILVERSUM I: 19 uur Viool en orgel; 19.15 Twente: 19.45 Reg uitz 20,00 Nieuws: 20.05 Holland Festival 20.15 Germaine Devèze, plano: 20 55 Ilc ben het niet met U eens: 21.15 Cabaret; 21.45 Nederland in Opbouw; 22 00 Mees ter trio. 2230 Ramblers: 23.00 Nieuws; 23.15 Vaudeville strijkork; 23.50 Les Chanteuses dc la Combière. HILVERSUM II: 19.00 Nieuws, weer: 19.-15 Onder de lccslamp: 19 30 Actueel geluld: 19.45 Mr. A Bouman bespeelt het kleine orgel; 20 00 Nieuws: 20.15 Zomeravondkcrkconcert: 20 45 Land- bouwvragen; 21.05 Amati trio; 2130 Wentelende wieken: 22.00 Hollands strijkorkest: 22.45 Avondoverdenk. 23 00 Nieuws 23 15 Vrij cn blij; 23.40 Slot- accoord. Morgen HILVERSUM I: 7.00 Nieuws: 7 15 Gymn.; 7 30 Masquearaders; 7 50 Dag opening; 8.00 Nieuws; 8 15 Aubade; 8.45 Gr.muz 9.15 Morgenwijding 9.30 Lon- dens strijkork.; 9.47 Arb.vlt10 30 Voor de vrouw; 10 35 Gr.pl.; 10.50 Kleu tertje luister; 11.00 4e Concert Royal 11 15 Orgelconcert: 11.45 Causerie ovci Graaf Bcrnadotte; 12.00 Vaudeville- strijkork 12 30 Weer: 12.33 Platteland; 12.43 Pianoduo. 13.00 Nieuws: 13.15 Sky« masters; 13.45 Gr.pl. 14 00 Met naald en schaar: 14.30 Radiomatinée; 16.25 Orgel 16.40 Schoolbel: 17 00 Dat kun JU ook; 17 30 Zigeuncrork.; 17.45 Reg uitz18.90 Nieuws. 18.15 Tom Erlch; 18.30 Reg uitzending. HILVERSUM I: 19 00 Dennenheuvel en de hoofd arbeiders, causerie: 19.10 Hubo en pia no; 19.15 Groten van het Chanson; 19 45 Reg.uitz.; 20.00 Nieuws: 20 05 Echo: 20 15 Musicorda: 20.45 Paul Steenbergen 25 j a h. toneel; 21 15 Herhaling Prijsvraag UNAC; 22.00 Grmuz.; 22.15 Buitenl. overzicht. 22.30 Piano; 23 00 Nieuws; 23.15 Londen onder de loupe; 23 30 Rachmaninof, gr.pl. HILVERSUM II: 7 00 Nieuws 7.15 Vlaamse liederen; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 8 55 Inleiding Hoogmis; 9.00 Hoogmis; 10 15 Wie komt er in mijn hokje; 10 30 Schoolradio; 11.00 Gr.muz 11.30 Licht baken; 12.00 Angelus: 12 03 Dolf v. d. Linden; 12 55 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws waterst 13.20 Pianorecital; 13 45 Uit het boek der boeken: 14 00 Elck wat wils; 14.30 Onder ons: 15.00 Schoolradio: 15 30 Opgcw*kte klanken; 16 00 Zonnebloem: 16.30 Ziekenlof: 17.00 Na schooltijd; 17.15 Gr.pl 17.30 Lang zullen ze leven: 17.45 Radiophllh.ork. 18.20 Sport; 18 30 HILVERSUM II; 19 00 Nieuws, weer; 1915 Omroep ka- Klaas van Beeck; 18 50 Actualiteiten: Nieuws: 20.05 Gewone man: 20.12 Ko- mcork.; 19.45 Erica Morlni, viool: 20.00 n:ng Oedipus. drama van Sofokles; 22 45 Avondgebed; 23,00 Nieuws; 23.15 Kamermuziek. Ingezonden mededeling Ned. Herv. kerk Beroepen te Groede (toez.) J. dc Ja ger. cand. en res. veldpred. te den Bosch. Aangenomen naar Bunnlk P v. d. Kraan te 's-Gravenhage. Bedankt voor Dinteloord W. de Bruijn te Lexmond voor Loon op Zand A. Klein Kranenburg te Bruchem en KerkwUk Benoemd tot hulppred. te Dlrksland J. Wieman, cand. en hulppred. te Bussum. Geref. kerken Beroepen te Naaldwijk (vac. G. Lee- ne) dr J. L. Koole te Schiedam. Aangenomen naar Zoetermeer W. E. Gerrltsma te Aalten (Gld.). Geref. gemeenten Beroepen te Hilversum G. H. Kersten te Rotterdam. EXAMENS Aan de Vrije Universiteit ls geslaagd voor het doet. examen theologie de heer G. E. Meuleman, carididaaj te Steenwijk (Cum laude). THEOLOGISCHE STUDENTEN In het album van de kerkelUke hoog leraren der Ned. Herv. kerk zUn mo menteel 587 theol. studenten ingeschre ven waarvan 55 vrouwelijke. Van deze studenten studeren er 251 ln Utrecht. 165 in Lelden. 86 in Groningen en 85 ln Amsterdam. TUIN KALENDER 14 JUNI. Het komt vaak voor dat koolgewassen, prei, kropsla of andijvie en ook ander bladgroen ten zeer traag blijven groeien. Daarvoor dient dan de nabemes- ting met kalk- en chilisalpeter of andere snelwerkende stikstof^iest, nog ^in de zomer. Van deze mest neme men per tien vierkante me ter ongeveer 100 of 150 gram. Rondom de planten strooien en daarna zeer ondiep onderwerken. De salpeter wordt ook wel tevoren in water opgelost om als vloeimest gebruikt te worden. Deze mag eoh- ter niet op de bladeren komen.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2