Blocker's Cawo Heineken's 'BRANDPUNTEN7 De BL00KER- bon in zicht! „Ik had 't nc SPOEDGEVAL? Dick Renooy: oit verwacht" E. J. Ruitenberg WILLEMSE M ZOMERHUIS of gedeelte van Huis fN IP.v.d.A. PARTIJ v. d. ARBEID OPENBARE VERGADERING |P.v.d,A. Gemeentelijke Adverteer regelmatig geurig - gezond „KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugd" De beste fj-et me&3t petoet „PERFECT" helpt U direct KOUSEN-REPARATIE Utrechtseweg 91 Advertentie Kosteloze inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van be langhebbenden, dat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken wordt gegeven op Woensdag 30 Juni 1948 te Soest van 14 tot 14.30 uur in een leslokaal der^O. L. school Ker- kebuurt aan de Middelwijkstraat en van 15 tot 15.30 uur in een leslokaal van de Mariaschool aan de Maria- straat (Hoofdingang); te Soester- berg van 14 tot 14 30 uur ten huize van dokter A. Th- M. Splinter, ge meentegeneesheer, Amersfoortse- straat 3. Een week later zal op dezelfde plaatsen en tijden gelegenheid wor den gegeven tot het nazien der in entingen. Aan belanghebbende ouders wordt verzocht het trouwboekje mede te brengen en de armen der in te en ten kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt herinnerd aan de be palingen der Inentingswet, welke de verplichting bevatten van de inen ting vóór de eerste verjaardag der kinderen óf indiening van een be zwaarschrift volgens vastgesteld model, ten gemeentehuize verkrijg baar. P.V.O. concerteert Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard geeft de Harmonie „P.V.O." a.s. Dinsdagavond tc 8 uur een concert in de muziektent in het Rosarium. burgerlijke stand Ondertrouwd: g. g. van de Wijn gaard en B. Buddinqh; A. P. B. van der Last en A. T. A. van Wandelen; W. C. Baarsma en J. Verheul: W. T. Cornelissen en D. Eek; H. Pol en j. Nieuwenhuis; A. Jansen cn t. d. Haaxma. En nu naar San Remo in de bergen DE telefoon van één van de buren van de eensklaps wereldbekend geworden Soester motorrenner Dick Renooy stond Zondagmiddag om een uur of drie practisch aan een stuk door te rinkelen en de bu ren verrichtten een soort koeriers dienst tussen hun huis en dat van de TT-winnaar. Ze deden het ech ter graag, want Soest leeft mee met Dick Renooy. die op zijn Eysink- kwartlitertje de laatste ronde van „Assen" inging, aangemoedigd en toegejuicht door duizenden, die in wild enthousiasme langs het par cours gingen staan zwaaien met zakdoeken en programma's uit pure blijdschap, dat die Hollander daar een stelletje gevreesde Italianen en Spanjaarden de baas was. Ook wij belden Dick Renooy uit zijn luie stoel en toen we met hem aan de praat raakten, bleek het vuur van Assen nog lang niet te zijn geblust in deze man. „Het was prachtig", zei hij. doe lend op de race. „Het is de eerste keer. dat ik in Assen heb gewonnen en om eerlijk te zijn, ik had het helemaal niet verwacht. M'n sup porters waren zo mogelijk nog blij- der dan ik". „Wat mijn hoogste snelheid was? Nou, ik weet het niet precies, maar het was zoiets van negen-en-negen- tig zoveel. Het machientje was prima in orde. Vanavond zal ik het even naar Amersfoort brengen, want het is zo de traditie geworden, dat de winnende motor bij de fa briek (Renooy doelde op de Eysink- fabriek) wordt tentoongesteld. Op onze vraag of hij nog speciaal getraind had voor de TT antwoord de Renooy: „Ja, weet U, wij rijden regelmatig in wedstrijden. Een paar weken ge leden waren we in Brussel bijvoor beeld, en dat is eigelijk ook trai ning. Ik rijd heel veel óp de Doorn- seweg. Daar is het niet druk en er zijn mooie stukken om te oefenen". „Of ik nog belangrijke wedstrij den voor de boeg heb? Jazeker. Op 25 Juli rijden er vier Nederlanders mee in een internationale wedstrijd in San Remo in Italië. Ik geloof wel. dat ik er ook bij zal zijn, maar daar is het nog wat anders dan in Assen. Het is er bergachtig, moet u weten en van bergen weten we hier in Holland niet veel af". En daarmede eindigde ons ge sprek met Dick Renooy. die in As sen op Eysink de TT voor 125 cc. machines won. Voor het eerst in de lange rij van T.T.-races 'heeft een Nederlander beslag op een eerste plaats kunnen leggen. Het was Dick Renooy, Hoest Expositie let en Hans Vleming geopend Verscheidene belangstellenden had den Zaterdamiddag aan de uitnodiging gevolg gegeven om bij de opening van de tentoonstelling van werken van het kunstenaars-echtpaar. Iet en Hans Vle ming. in 't Plankenhuis aan de Birk- straat te Soest, aanwezig te zijn De heer D. Zulderhoek, stadsarchi tect te Amersfoort, hield een inleiding waarin hij vertelde, dat Hans Vleming. van beroep kweker, eerst na de be ëindiging van de oorlog zijn lust tot tekenen ging bevredigen en nu. buiten de techniek om. met rijp werk voor de dag komt. En hoe mevrouw Iet Vle ming na de bevrijding geen behoor lijke pop voor haar kinderen kon kopen en er zo toe kwam. zelf uit textiel- restantcn poppen te vervaardigen Wat zij met haar sluimerende talent ge wrocht heeft, kunnen de aanwezigen direct na de opening van de expositie aanschouwen. Met de wens. dat hun werk in de komende jaren nog verder zal rijpen en het thans tentoongestelde bij het publiek in de smaak mag val len. verklaarde de heer Zuiderhoek de tentoonstelling voor geopend. De genodigden maakten daarop een rondwandeling langs de geexposeerde tekeningen, pastels cn karakter-poppen en iedereen was vol bewondering. Programma jubileumfeesten opgesteld Afgevaardigden van vele verenigin gen hadden aan de oproep van het co mité „Jubileum-Feesten 1948gehoor gegeven en waren Vrijdagavond J 1 in de zaal van „Eemland" bijeen voor een bespreking over het voorlopig pro gramma der te houden feestelijkheden bij het regerinss-jubileum. dat als volgt werd samengesteld: Maandag 39 Aug- Tentoonstel ling en keuring van fokvee: ruiter feesten met concours-hippique; zwem wedstrijden in het Natuurbad; kinder feesten; tentoonstelling- Verleden. He den en Toekomst van Soest; massale zanguitvoering In het Openluchttheater; concert in het Rosarium. Dinsdag 31 Aug: Klokluiden 9—10 uur kerkelijke viering; 10 30— U uur Koraalmuzlek en gewijde koorzang voor het Raadhuis; 11 uur Openbare Raadszitting: daarna kinderzang en zangaubade voor het Raadhuis; 's mid dags opvoering van het openluchtspel „De Oranje Bruiloft" in het openlucht, theater; 's avonds illuminatie-wedstrijd; muzikale rondgang en fakkeloptocht; vreugdevuur. Woensdag 1 Sept Vliegerwed strijden en demonstratie met model- zweef-vliegtuigen; volksspelen in de verschillende buurten: 's middags her haling van het openluchtspel „De Oran je Bruiloft". Donderdag 2 Sept.: Wedstrijd op transportrijwielen. Vrijdag 3 Sept: Llchtwedstrijd vpetbal. Zaterdag 4 Sept- 's Middags kinderfeesten in het openluchttheater; 's avonds voorstelling in het openlucht theater Zonnegloren straatcollecte Op Zaterdag 10 Juli a.s wordt de straat- en huiscollecte voor de tbc.- bestriiding gehouden voor de sanatoria: Zonnegloren, Zonnestraal en Sonne- vanck. In de centrale plaatselijke commissie is Zonnegloren vertegenwoordigd door de heren Peters, van Sloten cn Regter. De adressen waar collectanten zich kunnen opgeven zijn: v. Beuningcn- laan 6 en Prins Bernhardlaan 52. „Juliana" concerteert op Braamhage Op Zaterdagavond 3 Juli a.s. zal ten behoeve van de kerkbouw te Ammerzoden een openlucht-con cert worden gegeven door het Tamboers- en Pijperscorps „Julia na" uit Amersfoort, onder leiding van de heer Joh. de Vries Pzn. Vooraf zal het corps een muzikale rondgang maken van het gebouw „Eltheto" naar de Emmakerk aan de Julianalaan, waarna via Julia- naplein en Anna Paulownalaan naar „Baamhage" wordt gemar cheerd. Het programma luidt als volgt: 1 Hier „Juliana" G. H. de Roo. 2 Dr. Joh. Scheurer-mars J. Baarda. 3 Chr. liederen J. Baarda. 4 Elfenballet A. J. Scheurkogel. 5. Tamboers-trompetten. 6 Hoch Heidelsburg. 7 Oude Ned. Volks dansen D. Hol. 8 Holalnd jubelt. 9 Colonel Boghey-mars. 10 Rosen aus dem Siiden, Strauss. 11 NCRV- mars, Scheurkogel. 12 Taptoe. Wanneer de gelegenheid gunstig is zullen enkele nummers volks zang worden tussengevoegd. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „Dc Zwa luw" te Soest hield een wedvlucht van Orleans (Fr.), afstand 532 km. Door het slechte weer op j.l. Zondag wer den de 116 duiven, die in concours wa ren, eerst Maandagmorgen te 6 uur 25 min. gelost. De eerste duif kwam om 12 uur 15 min. 15 sec. binnen en had een snel heid van 1523 meter per minuut be reikt. De totale uitslag is: Sj. Rijkscn 1 8 17 25 30 38; C. v. Soest 2 10 14 21 24; H. Gorissen 3 12 26 27: D. Rad- stok 4; G. Hooljer 5: R. 1. Stalenhoef 6; W. Veerman 7; Brakel cn Grift 9: G. van Geijtenbeek 11 15 29 36: A. Waaijenberg 13; H. Kriek 16 40; J. Gaasbeek 18 23: N. Baltus 19; Joh. Vink 20; Jac. Kamerbeek 22; J. C. v. Breukelen 28; H. Elschot 31; De T.T.-races zijn ditmaal niet zonder ongelukken verlopen. Het gladde wegdek en de wil om te winnen waren oorzaak, dat menig renner met het wegdek kennis maakte. De Engelsman Bell kwam onmiddellijk na de start der 350 cc klasse ten val en sleepte met hem de Nederlandse Een Maltha en de AJS-rijder Humphry mede. Een moment na het on geluk: v. I. n. r. Humphry, Maltha en gedeeltelijk zichtbaar Bell Tandarts PRAKTIJK HERVAT. SCHOENEN. Ans: beregeld wordt mij gevraagd waarom wij niet meer in de courant converseren. Willy: Ja aan mij ook, en telkens als ik Jac. Kroes spreek denk ik: „Dat was iets voor onze samenspraak". Zeg Ans, willen wij Woens dag weer starten? Ans: Oké. LANGESTRAAT 78. IN ééN DAG., kan er veel gebeuren, b.v.: wij maken al Uw schoenreparatie in één dag. LEUSDERWEG 27/29 b. d. overweg. Schoenen hagelwit verven f 0.90 Gezin van 3 personen vraagt m. gebr. v. keuken. Gele gen i. h. bos, van 17 Juli tot 22 Aug. Brieven No. 1169 Warburg's Bkh., Overtoom 66 A'dam-W. Middelgrote expansieve Onderneming vraagt EEN VERTEGENWOORDIGER Enige jaren zelfstandige verkoops ervaring alsmede ruime algemene ont wikkeling zijn vereisten. Bouwkundige kennis strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 35 jaar. Gewenst wordt een enthousiast volhardend medewerker met frisse ideëen, die aan hoge eisen kan voldoen. Zij dit hieraan menen te kunnen beantwoorden, worden verzocht eigenhandig geschreven brieven met alle nodige gegevens, onder vermelding van No.D 1734 te richten aan Adv. bur. Pr ad. Heeren gracht 168. Amsterdam. Geheimhouding verzekerd. AFD. AMERSFOORT DONDERDAG 1 JULI in AMICITIA 's avonds 7.30 uur Sprekar. Mr. P. P. AGTER Medewerking van het ROTTERDAMS CABARETGEZELSCHAP ..DE KNIJPKAT' Entréc f 0.35. LEERT LASSEN Aanvang nieuwe cursus AUTOGEEN- EN ELECTR. LASSEN Maandag 5 Juli 1948 bij de EERSTE UTR. LASSCHOOL met diploma. Aanmelden bij W. van Doorn, Rob. Schu- mannstr. 25 en N. van Gorkom, Kenaustraat 18, Utrecht. Speciaal adres voor loonlaswerk, carters, motorkappen en blokken enz. HINDERWET. Vergunning verleend aan H. P. van Nes tot het uitbrei den van een bakkerij door vervanging van een hetelucht- oven door een warmwateroven en door plaatsing van 2 electromotoren met een vermogen van 2 >4 pk. voor een kluts- en een deegmachine in het perceel Hof 24 sectie C nr. 6135. HINDERWET. Vergunning verleend aan A. J. Roodbergen tot het oprich ten van een bakkerij en het daarin plaatsen van een gasoven in het perceel Hendrik van Viandenstraat 40b sectie B nr. 5716. HOOGOVENS U M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmulden vraagt voor intern op haar vacantia- en herstel lingsoord te Bosch en Duin (bij* Zeist): 3 kamermeisjes en 2 keukenmeisjes Spoedige indiensttreding gewenst. Eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder opgave van ons nummer P 92 ingewacht bij de Sociale Afdeling Pnncenhot. tot 20 woorden 1.00 3 elk woord meer 0.1 fE KOOP AANGEBODEN D.K.W. 1938 mét natio- naliteitsbewijs in zeer goe de staat, prima banden. Geelman. Dorpsstraat 27, Putten. Tel 120. 7689 TE HUUR GEVRAAGD Kamer(s) met voll pen sion door heer. Week-ends afw. Br. onder No. 7675 bureau van dit blad. Te huur gevraagd tegen 1 Sept. voor echtpaar met dochtertje 6 jaar gem. zit- en slaapkamer met gebruik van keuken. Br. onder No. 7690 bureau van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD Nette meisjes en jongens gevraagd voor alle afdelin gen. Prett., zindelijke werk kring. Hoog loon. Aange name omgeving. Goede soc. verzorging. Ruime vooruit zichten. Aanmelden- Model wasserij „De Vlijt". Willem v. Mechelenstraat. 7640 X achtereenvolgens 2.— 0 per plaatsing extra. Wanted. In doctors house in London two girl domes tic-workers for cooking and housework. Preferably over 26. Some English essential. Own sitting-room and bed rooms. Write to Mr. Ran dall 52, Circus Road, London N.W. 8. 7682 WON1NGKUIL le étage: 2 inecnlopende vertrekken met balcon. 1 slaapkamer, bad- en kook gelegenheid tegen ruimere woning. P. C. Hooftlaan 7 (2 x bellen) na 7 uur. 7681 Amsterdam-Amersfoort. Aangeboden: Bovenhuis, be vattende 2 grote en 2 klei ne kamers, keuken, zolder en grote veranda f 6. per week voor vrij beneden huis ongeveer dezelfde grootte tot f 40 p. maand. Brieven onder No. 7676 bur. van dit blad. DIVERSEN U komt toch Zaterdag 10 Juli naar de Koninginne- laan om Gerrit Schulte te zien rijden in de „Ronde van Amersfoort"? 7677 Hoektax. Dag en naclrt geopend. Tel. 6004. St. Rad- boudstraat 10. 7632 Zeg Uw leverancier reeds nu dat U niet het eerste het beste, maar uitsluitend het beste merk verlangt: W. Meuldijk 679. Naar Amerika?! Ik slikte even van verba zing en keek met grote ogen naar agent Pompoen, die mij z'n rug toekeerde en wegwandelde Ik veegde het regenwater uit mijn hals en begon op een drafje de grote stappen van de agent te vol gen. „AMERIKA." riep ik. „Ga je daar heen. Piet? Ga je lopen' Mag ik mee?" „Geen tijd," bromde Pompoen langs zijn sigaar. „Heb haast. Geen klets praatjes. Moet de bus halen!" Ik werd helemaal rood van ergernis, nam een paar grote sprongen en bracht Pompoen tot stilstand. „Luister," riep ik. „Het is erg belangrijk! Ik wil met je mee, Pom poen. Ik verveel me! En ik mag best van thuis!" „Alle-borden-groentesoep-met-balle," zei Pompoen kort. „Wou jij mee? Hm. ik ben geen kinderjuf frouw! Kun je op je zelf passen?! Hm, is misschien wel gezellig. Kun je klaverjassen? Nee! Schaken? Nee! Onzin, blijf thuis!" Ik haalde heel diep adem en ging mijn best staan doen om Piet Pompoen over te halen mij toch mee te nemen. Wat ik allemaal zei weet ik niet meer, maar het einde was toch, dat Pompoen goedkeu rend knikte en sprak: „In orde. Ga maar mee. Heb je een schone zakdoek bij je?" „Even wachten!" riep ik verheugd. „Even naar huis en zeggen, dat ik voorlopig niet mee-eet. En mijn koffertje halen. Fijn! We gaan naar het Wilde Westen!" „Niks wild!" mompelde Pompoen en ging op zijn koffertje bij de bushalte zitten. „Rust' Stilte! Schiet op! Da delijk komt de bus'" „Oké, Piet." riep ik lachend, terwijl ik wegholde. „Voor zo'n reisje kom ik nooit te laat!" Zie het daarvoor U staan - zo'n licht aangeslagen glas Heineken's bier. Het spreekt van koele, donkere brouw- kelders - van zorg en vakmanschap eraan besteed. Het noodt tot drinken. Pak het beet - hef het hoog Geniet van dat hoppige, pittige Heineken's Pilsenec - robuust schuimend in het glas. Proef het moutzachte Heineken's Münchentc. Geniet - teug voor teug - want U drinkt het beste bier dat er is U drinkt toast op de brouwer die zijn vak zo goed verstaat Heineken's - het meest getapt! 'ad voor Amersfoort reclame is een in hel Pastolzegt de Majoor en dan maar poetsen, al de Jongens, liefst 's morgens en 's avonds. Wie mondhygiëne serieus toepast, kan Pastol daarbij niet missen. En die stralende mond met tanden neemt men graag op de koop toe. Vr£ag naar Pastol Een tandpasta met de waarborg van een vermaard huis. Prijs 40 ct.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4