HYPOTHEKEN NUTSSPAARBANK MAÏZENA BRANDPUNTEN Demobilisatiecentrum werkt onder hoogspanning Engelse onderscheidingen voor Nederlanders Kabinet Beel demissionnair i I II prang iMüffl Bloemkoolschotel ©URYEA fèiiiiiöS CORRESPONDENT(E) Paleis Soestdijk residentie GG en GD verrijkt met nieuwe auto's Gemeentelijke Publicatie Courantenreclame is niet te vervangen! „Actief" als ververij De eerste in de rij Telefoon 6609 Medische keuring een voornaam punt Het in begin Januari van dit jaar geopende demobilisatiecen trum „Het Boschkamp" te Huis ter Heide, waar de uit Indonesië te rugkomende militairen worden ge demobiliseerd, werkt onder hoog spanning. De eerste maanden na de ope ning werden hier de groepen mili tairen, die voortijdig gedemobili seerd v/erden, voor de terugkeer in de burgermaatschappij uitge rust. Nu met de demobilisatie van de negentien bataljons oorlogsvrijwil ligers begonnen is, wordt het in Huis ter Heide een dagelijkse te rugkerende drukte van belang. Na aankomst van de boot gaan de soldaten eerst naar huis. Zij hebben geld, bonnen en ec^ voor- rangsbewijs voor het kopen van burgerkleding, zodat ze de eerste weken vooruit kunnen. Maar ze zijn nog niet gedemobiliseerd en dus nog steeds militair. Wanneer ze thuis zijn geweest, familiebezoek hebben afgelegd en gelegenheid hebben gehad om rond te kijken welke mogelijkheden de Neder landse maatschappij van 1948 voor hen biedt worden ze na zes weken opgeroepen om in „Het Bosch kamp" definitief gedemobiliseerd te worden. Het tempo waarin het centrum, dat onder leiding van overste Klomp staat, werkt, be draagt gemiddeld een bataljon per week. Het eerste dat geschiedt als de soldaten in het demobilisatie centrum komen is een grondige medische keuring. Vervolgens is de psychologische dienst aan de beurt en daarna de sociale dienst. Zij kunnen zich bij de sociale dienst vrij uitspreken over particuliere zaken. Nadat de resultaten van de onderzoekingen der drie diensten bekend zijn geworden worden de jongens ingedeeld, n.l. een groep, waartegen geen bezwaar tot demo bilisatie is. een groep, die op grond van het medische onderzoek naar het medische centrum in Woerden gestuurd wordt, waar de soldaten zullen blijven tot zij volledig gene zen zijn en gedemobiliseerd kun nen worden en een groep, die lie ver in dienst blijft en dus opnieuw wordt ingedeeld. Dit laatste ge beurt in Muiderberg. Zij. die naar huis gaan. leveren hun militaire uitrusting in. waarna de sergeant majoor de geldzaken afhandelt. De animo voor de vrijwillige verbin tenis bedraagt ongeveer 40 procent van het totaal. Overste Klomp deelde mede, dat de algemene ge zondheidstoestand van de terugke- renden geen enkele reden tot on gerustheid geeft. Aangezien gebleken is, dat velen zich afvragen, welke de toekomstige woonplaats van het prinselijk gezin zal zijn, na de troonsbestijging van de prinses regentes op 6 September, deelt het secretariaat van H.K.H. prinses-regentes Juliana het A.N.P. mede, dat het niet in d bedoeling van het prinselijk paa ligt van woonplaats te verande ren. Het paleis Soestdijk zal dus de vaste woonplaats van het toe komstige koninklijke gezin blij ven. Het seizoen van het Scala-the ater te Milaan is besloten met de opvoering van een nieuwe opera van Renzo Bianchi ..Gli Incatenati" (De Geketenden). (Van onze Haagse redacteur) Vanmorgen heeft minister Beel aan de prinses-regentes schriftelijk het ontslag van de regering aangeboden. H.K.H. heeft in een schriftelijk ant woord dit aanbod aanvaard en zij heeft in dit antwoord aan het kabinet tevens verzocht de lopende zaken te blijven behar tigen. In het Teatro Comunale te Flo rence. dat in 1943 door de bombar dementen nagenoeg geheel ver woest werd. en dat thans weer her bouwd is. is in het kader van de Maggio Musicale Fiorentino de op voering van „Kovancina" van Mussorgski gegeven. Sir Philip Nicholls. de Britse ambas sadeur. zal Donderdag 8 Juli op het Binnenhof in 's-Gravenhage onderschei dingen uitreiken aan ruim 200 Neder landers voor door hen tijdens de oor- Jog verleende diensten, voornamelijk met betrekking tot het verzetswerk. De volgende onderscheidingen zul len om. worden uitgereikt: Koninklijke marine: Honorary com mander of the order of the British empire (military division) Schout bij nacht N. A. Bost van Ton ningen, 's Gravenhage. kapitein ter zee Cornells Moolenburgh. D.S O. 's-Gra venhage. Honorary officer of the order of the British empire (military division) luitenant ter zee le klasse A. J van Hemert Distinguished service cross, luitenant ,ter zee le klasse P. J. S. de Jong 's Gravenhage. luit. ter zee le klasse Wladimir Saltykoff. overleden (naaste bloedverwante, moeder, mevr W. Saltykoff. Schevenlngen); Distin guished service medal: korporaal ter zee telegraphist Johannes Cornelis Bruggeman, 's Gravenhage. The king's medal for courage in the cause of free dom. torpedomakersmaat Cornelis Hoekstra, Schevenlngen. Majoor B van der Stok. Utrecht; dr ir W. Hupkes. Bilthoven. G. van der Bom, Amersfoort, professor dr J. Goudriaan, Hilversum, mevr. M. A. de Jonge Zeist. P. Allcwijn Utrecht: J. Pol Barneveld: E. Bruinckreeft Barneveld: J. van Dronkelaar Luntercn: P, Felix De Meern; W. Graafhuis. Amersfoort; A. van de Heg, Barneveld: A. M. Len stra, Nunspcet; mevr A. W. C. van Licnden-van Roekei. Wageningen. H. L. van Loenen, Zeist; H. van Loenen Zeist. C Lof Barneveld; mevr. J. F Morrien-Mceuwis Zeist; A. Meyer Zeist; P. Mostert. Utrecht; Ir. A. S van Mou- rlk. Culemborg; C Mulder, Wagenln gen: Mevr. A Nijhof-van der Meer Eede: G. L. Ottens. Amersfoort: C P Overhoff. Breukelen; Mevr. J. M Poels- Emonts, Horst; J. van Roekei. Wage ningen: A. Roelofsen, Luntercn; G. v Schuppen, Amersfoort; J. W. Stam. Kes- teren: dr. H. D. Tjeenk Willink. Utrecht; W. Veldhuizen, Scherpenzeel; H J' Verhaff, Ede: B Vree. Utrecht: P Westdorp. Utrecht; M. Wiegeraadt, Ede; Amersfoort I liep achterstand in Dinsdagavond speelde voor de handbal-zomeravondcompetitie het eerste elftal van „Amersfoort te gen het tweede elftal van „Amers foort". De aanvoerders moesten en kele malen hun spelers kalmeren en de scheidsrechter moest her haaldelijk waarschuwingen uitde len. De rust ging in met een 20 voorsprong voor „Amersfoort II". Na de rust kwamen de mannen van het eerste fanatiek opzetten en hadden al spoedig de partijen cp gelijke voet weten te brengen. Ze wisten zelfs een 52 voor sprong te verkrijgen doch toen zakte het tempo weer. „Amers foort II" scoorde toen nog voor de derde maal, doch hier bleef het bij en met een 53 overwinning voor Amersfoort I kwam het einde van deze weinig sportieve wedstrijd. AUSMEUWï) Grenadiers en jagers vieren feest Vandaag is het 119 jaar geleden, dat bij Kon. Besluit werden opge richt de Regimenten Grenadiers en Jagers. Ter gelegenheid hiervan waren er vandaag enkele plechtig heden in de Infanteriekazerne, terwijl ook de burgerij aan de mi litaire activiteit in de stad heeft kunnen merken, dat er ook nog iets anders gaande was dan alleen maar verkiezingsdrukte. Op het voorterrein- van de Infan teriekazerne hield de comman dant van het Garde-Regiment Gre nadiers, Overste R. A. v. Holt- hoorn *een rede. waarin hij in kort bestek de geschiedenis verhaalde van de Grenadiers en Jagers. Hij sprak over de eerste krijgsverrich tingen van deze afdelingen der Ne derlandse Landmacht, die plaats vonden tijdens het befaamde Brus selse oproer in 1830. Ook tijdens de bekende Tiendaagse Veldtocht kwamen Grenadiers en Jagers in actie cn wel op een dusdanige wij ze, dat later de woorden „Tien daagse Veldtocht" op het vaandel van de Grenadiers werden beves tigd. Een ander hoogtepunt uit de geschiedenis van de garderegimen ten noemde overste Holthoorn de periode na de mobilisatie van '14 '18. Het waren Grenadiers, die des tijds de paarden voor de wagen van H M. de Koningin haalden en zelfs de Vorstelijke koets door de straten van Den Haag trokken. In Mei 1940 vochten Grenadiers en Jagers een heroïsche strijd op de vliegvelden rond Den Haag en slaagden er in het oorspronkelijke Duitse opmarsplan. dat Generaal Student in staat moest stellen Den Haag te bezetten en de Regering gevangen te nemen, te verijdelen. Na de bevrijding zetten Grenadiers en Jagers zich in in Indonesië tot herstel van orde en rust. „Ik wil thans eindigen", zo be sloot Overste Holthoorn. „met in dankbaarheid te bedenken, dat: Als een wacht om de troon van Oranje staat als weleer de Kon. Strijd macht vastberaden en trouw en geen zucht tot vervlakking kan ons Grenadiers en Jagers ontnemen het gevoel van trots maar ook van hei lige verantwoordelijkheid. Om ongeveer elf uur was er een inspectie van een binnenkort naar Indonesië vertrekkend bataljon Grenadiers en een défilé, dat werd afgenomen bij Hotel „De Witte". Vanmiddag zijn er bioscoopvoor stellingen voor de militairen. Dezer dagen is in de biblio theek van het Stadhuis te Odense (Denemarken) door de dirigent van het stedelijk orkest aldaar. In- gerslen Jansen, een geheel onbe kende ouverture van Gioacchino Rossini ontdekt. De „Spookterrein" raasde langs „LEA" gaf goed toneelspel Ja, het wés die oude griezelige stationswachtkamer van Fal-vale, het toneel van Amicitia, Dinsdag avond, toen door de Amersfoortse Gymnasiastenbond „Litteris et Amicitiae" „De Spooktrein" van Arnold Ridley ten tonele werd ge voerd. Daar waren zij: Miss. Bour ne met de papegaai, de haltechef Hodgkin en de inspecteur van Scotland-Yard, die in een donkere, stormachtige avond een bende wa pensmokkelaars ontmaskert, en al le anderen, die „de Spooktrein" speelden. En hoe! Meer nog dan bij andere toneelstukken is bij op voering van een stuk als dit, goed samenspel noodzakelijk. De Amers foortse Lyceïsten die in Amicitia op de planken stonden, hebben dit goed aangevoeld; Zij speelden met opvallend realisme en deden de toeschouwers het hele griezelige avontuur beleven. Bij de „zorgen en beslommeringen" die der Ly ceïsten zijn, hebben de medewer kers aan deze uitvoering stellig nog vele andere zorgen en hoofd brekens gehad, om deze avond te doen slagen. En met succes, want de opvoering was tot in de kleinste bijzonderheden afgewerkt. Natuur lijk lieten de soelers hier en daar wel eens een steek vallen, maar erg opvallend was dit niet. Dins dagavond zün de Amersfoortse Lvceïsten hun beslommeringen vergeten, door wat de soelers van de spooktrein maakten. Vooral door het spel van Conny Stum- ohius. Hans Vonkeman en Rudi Nicolai en Nel Breedveld. De regie was in handen van Al- bert Welling en de technische mon tage werd verzorgd door W. Heinz. De zaal van Amicitia was vol, en de aanwezigen hebben genoten, want daar klonken de griezelige geluiden in die oude wachtkamer en daar speelde zich het ijselijke avontuur af. Het was een regen achtige avond en het stormde, een rode lamp werd gezwaaid en de „Spooktrein" raasde langs. Bart de Ligt herdacht Op 3 September a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat de interna tionaal bekende strijder tégen ge weld en vóór de Vrede en cultuur filosoof Bart de Ligt. schrijver van om. „Vrede als Daad"; „De Over winning van het Geweld"; „Kerk, Cultuur en Samenleving": „De We dergeboorte van Maria"; „Eras mus", in Frankrijk plotseling over leed. Aan zijn nagedachtenis en bete kenis voor deze tijd, zal in de In ternationale School voor Wijsbe geerte te Amersfoort van 31 Juli 7 Augustus a.s. een weekend en een cursus worden gewijd. Voor het gebouw van de gemeen telijke geneeskundige en gezond heidsdienst aan de Westsingel ar riveerden vanmorgen twee splinter, nieuwe ziekenauto's. Het ganse personeel liep uit om de beide zee groen gelakte Chevrolet Thrift- masters 1948 te bewonderen. Na tuurlijk ging de belangstelling vooral uit naar de inrichting van de auto's, de eerste nieuwe zieken wagens, die na de bevrijding in Nederland in gebruik zijn geno men. Eenparig was men van me ning, dat er door de constructeurs een knap stuk werk is geleverd. Behalve de brancard nog wel niet van alluminium, maar toch van uiterst licht materiaal is er in de wagen een zeer comfortabel met leer beklede rustbank ge plaatst, waarop eveneens een pa tient kan worden neergelegd. Voorts is er een wasbak aange bracht, benevens een ruime kast voor verbandmiddelen, handdoe ken enz. Voor de verpleger is er aan de zijkant een aparte uitgang. Van de technische bijzonderheden is vooral de vering van veel be lang. De vering van de wagen zelf is van een speciaal type en de brancard rust op hydraulische Ve ring. Veel zorg is overigens be steed aan de verlichting van het interieur. De directeur van de G.G. en G. D., de heer C. J. Dekker en de gemeentearts, de heer W. J. v. d. Hooft toonden zich zeer ingeno men met deze aanwinst voor het wagenpark van hun dienst. Men heeft zich geruime tijd moeten be helpen met de destijds uit de dump gehaalde bellenwagens, die welis waar van heel veel nut zijn ge weest, maar op de duur niet vol deden aan de eisen. Men heeft thans de beschikking gekregen over twee hyper moderne zieken auto's, die de geneeskundige dienst zeker zullen verlichten. Bevordering aan het Gymnasium Van klasse I naar klasse II: Me van Baaren. Ca. van Esveld. P. P. Goossens. Ae. Hovtema van Konijnenburg. R. van Nus. R. A. Roozendaal. D. Ruys, B. A. Rijns- burger. C. M. Snellen, J. A Uding. Ee. Eth. Zschuschen. He. Holshei- mer. G. van Aalderen, C. D. J. Blok, Ca Fischer, Fe. van Galen, G. Grootendorst, Ia. .Ta. Haamke, C. van der Hooft, W. F. R. Hupkens van der Eist, H. J. Keetell. C. C. Leibbrandt. Je. Ja. Wa van der Oest, Ky. Spanjaard, K. Teelirtg, J. J. Veldman, Me. Vos. Je. Me. Hol- werda, Je. Ae. Heuvel. Voorwaardelijk: Wa. Tha Ma. van Gaaien, Ja. Eth. Vredevoogd. Niet bevorderd: 7 leerlingen Van klasse II naar klasse lil: Ma. Ha. Ankerman, P A. G; tier, Aa. Aa. van Hasselt. He. Ins ger. G. Knoppers J. Langenbach] Mosterd. J. A. Mulock Houwer, TfiB Raebel, P. J. Scheltema. Ca. 'r Snellen, Ae. Vlugter, Ky. Pe. v Wagensveld, E van Zeïm, A.-| Arentsen, L. Blok. R. van den Bu- Wa. Buytendorp. J. Drop, J. G. Hr lander, G. H. Huisman, Ma. Knoppe. Ae. Ge. Ge. de Lange, j Ee. van Lingen, Ja. Ca. van t Neut. Ae. Pon. A. J. Rinkel. R de Vries. Ja. Wensink, Ae. Won*, -m We. Ty. Zijlstra. J. Rijnders j Voorwaardelijk: Sa. Ea. Leert?, I wer. H. J, Werner, J. ten Ham j Niet bevorderd: 6 leerlingen j Van klasse III naar klasse IV: j Me Brester. Wa. Aa. Eiimann. iW Ja. Geijskes. D. van Gulik, H. v*j der Knoop, H. J R. Kuipers. G j Polak. C. J. Ruitenberg. G. Ton' beek. Eth. Fe. van Kreel, E. J. IVef"-] ner. Voorwaardelijk: H P. R. Got;/! sens, Me Ma. Holsheimer, Ma. Ev Ubink. Niet bevorderd: 12 leerlingen. Van klasse IV naar k'asse V: sl; J. M. C. Douze. E. E GerriWdt The. Ja. Ja. Guépin, Eth. Ja. v; si der Kwast, D Q. R. Mulock Ho hi wer, A. Slagt. Ja. Ca Stumphius te Visser, H. Hamburger, Ca. He mann, H. Heijkoop, Ee Ra. Pok» P H. J. Werner. C J. Wit. Hn I Zoethout. Voorwaardelijk: J. Bast, F. Knoppe. He. Che. Ja. van Rooy, J. C M. Rijke. J. A. Vermeulen. J Niet bevorderd: 10 leerlingen. I Van klasse V naar klasse VI: d Ja. Ge. Ba. Ea.. Been. Eth. v: v den Born. Je. Ma Hindriks. Ja. G d Da van Hoften, J J. Lammens, v Wensink. P. W van Willigen. /j Voorwaardelijk: G. A. Boeke: g oogen, R. Nicolaï. J. yan Sloten, C, v W. van der Steen. Niet bevorderd: 11 leerlingen. Soest 1 K.P.S.W.A.S. I 4—1 Op het K.P.S.-terrein speelde- Dinsdagavond voor de Zomer]- avondcompetitie de elftallen K.P.S. en W.A.S. I uit Den Dolde: Na 25 minuten spelen bezorgde djfl K P.S. midvoor Roland zijn club leiding. 10. Linksbuiten Hooge 1 veen bracht voor de rust de stan op 20. WAS gaf zich echter nog gewonnen en zijn rechtsbuite: bracht de stand op 21. KPS zetlj echter alles op alles en ziender] ogen werden zij sterker Hoogi veen zorgde voor het derde doel punt en even hierna was het weet Roland die het vierde maakte; (4—1). S.EC. n IN RES. KLASSE H. Het 2e elftal van S.E.C. is inge deeld in de reserve 3e klasse H en komt uit tegen de volgende elftal len: BVC 2; Donar 2; DOS 4, 't Gooi 3; HVC 3; Kampong 2; La-] ren 2 Quick (A.) 3 en Zeist 3. Kampong 2; La-' J 2; UW 2; Veloxi Far e berichten Beste vrienden, buren en kennissen. Allen hartelijk bedankt voor de wijze waarop U heeft medegewerkt om mijn dag van thuiskomst uit Indië tot een onvergetelijke te maken. Sgt. JAN POL en familie Rijnstraat 16. Advertentiën Vervolg Schoenen. Ans Het dragen van een bepaal de hoge hak is individueel. Willy Waarom? Ans De ene voetholte is sterker dan de andere, sommigen hebben in 't geheel geen holte meer. Willy Welke hak zou ik kunnen dragen? Ans Wij vragen het LANGESTRAAT 78. Uw brandpunt in deze kranl wordt gelezer •£- in stad en land RECEPT. 7, liter melk - 30 gr. Molzcno Duryea. een srufeje boter, zout. nootmuskaat. Meng de maïzena aan met een weinig van de z li ter koude melk tot con dun.°g/ad papje. Kook de rest van de melk en voeg daarna langzaam en steeds roerend het papje roe. Laat de saus onder voortdurend roeren evpn door koken. Voeg bet zout toe cn roer cr de boter door. Giet de saus, even voor het opdienen, u-arm op de bloemkool en rasp cr u-at nootmuskaat over. ssuusg PUBLICATIE Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter voldoening aan artikel 75. eerste lid der lagere on derwijswet 1920 en het Koninklijk Besluit van 31 Decem ber 1920, S. 953. ter openbare kennis, dat door de raad der gemeente in njn vergadering van 29 Juni 1948 is besloten de door het bestuur der Onze Lieve Vrouwe Stichting ingevolge artikel 72 der wet gevraagde mede werking te verlenen voor het doen aanbrengen van diver se verbeteringen aan het gebouw der van deze stichting uitgaande R.K. meisjesschool voor g.l.o. aan de Muur huizen 45. Tegen dit besluit kan ieder ingezetene in beroep komen bij gedeputeerde staten der provincie Utrecht binnen 30 vrije dagen, te rekenen van de dag der openbaarmaking. Gedurende deze termijn liggen alle op "de genoemde aan vragen betrekking hebbende stukken kosteloos ter in zage ter gemeente-secretarie (kamer nr. 8). Amersfoort, 6 Juli 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de Burgemeester J. Haars. H. Moléndijk. PUBLICATIE Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter voldoening aan artikel 75, eerste lid der lager onder wijswet 1920 en het Koninklijk Besluit van 31 December 1920, S. 953. ter openbare kennis, dat door de raad der gemeente in zijn vergadering van 29 Juni 1948 is besloten de door het bestuur der „Vereniging tot bevordering van christelijk nationaal schoolonderwijs" ingevolge artikel 72 der wet gevraagde medewerking om de voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs in het Kruis- kampkwartier benodigde gelden beschikbaar te stellen, te verlenen. Tegen dit besluit kan ieder ingezetene in beroep komen bij Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht binnen 30 vrije dagen, te rekenen van de dag der openbaarmaking. Gedurende deze termijn liggen ajle op de genoemde aanvrage betrekking hebbende stukken kosteloos ter in zage ter gemeente secretarie (kamer nr. 8). Amersfoort, 6 Juli 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, J. Haars. H._Molendijk. Engels Import Bedrijf Provincie Utrecht vraagt voor spoedige indiensttreding Moderne talen, administratief onderlegd. Br. met uitvoerige inlichtingen onder no. 7851 bureau van dit blad. PROOENTA* AMERSFOORT 687. Maar agent Pompoen was nog niet gewend aan kogels door de muur. Hij liet het damspel in de steek, rende naar de voordeur, gooide die open en- viel haast over mij. „Ah," sprak Geitebaard. „daar is dat jongetje weer. Hij zhit er warmpjes in!" Tja, ik voelde me stijf en benauwd van al die touwen, waarin Don Kabalos mij gewikkeld had, nadat ik hem zo kwaad gemaakt had. „D'r is een briefje bij," mompelde Piet. „Zeker van de post. die hem terug gebracht heeft. Oh, het is van die roverhoofdman Don Kabalos! Hij schrijft, dat hij Ketelbinkie als een postpakketje terugbrengt, tjaja!" „Eh," zei ik opgewonden, toen ik eindelijk uit al die touwen gewonderf was. „Ja. mannen, ik heb even kennis gemaakt met die boevenhoofdman en ik heb hem meteen verteld wat ik over zijn ge zicht dacht. Van nu af aan zal hij wel een toontje lager zingen en als hij het niet doet. nu, dan zal ik op gaan treden!" Piet Pompoen keek rimpelig en zei. „Ventje, dat gaat zo niet. Je moet je rustig en kalm houden en je niet met oudere mensen be moeien. ook al zijn het boeven. Ik ben hier voor m'n rust en wil met boeven niets te maken hebben en ik moet op je passen. Toen ik zo oud was als jij speelde ik met knikkers, maar jij bezorgt de mensen niets als onrust en narigheid. Het moet uit zijn! Ga naar je bed!" De Nutsspaarbank te Amersfoort heeft geld beschikbaar als le hy potheek op huizen en landerijen. Inlichtingen aan het kantoor van de UTRECHTSE WEG 1 AMERSFOORT tot 20 woorden 1.50 3 x achtereenvolgens 3.50 elk woord meer 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP AANGEBODEN Grote prijsverlaging. Thee kisten 48x48x60 en houten kisten 45x45x57 in elk kwantum te leveren door geheel Nederland. Ook ge demonteerde theekisten. Ook levering aan particulie ren. Vraagt schriftelijk prijs. Van Driel, Groothandel in kisten. Bellevoysstraat 30, Rotterdam, Telefoon 36763. 7846 Te koop aangeboden He renrijwiel merk „Burgers- riche" in uitstekende staat, met spl. nieuwe onbereden banden, compleet 90. Adres: Brederolaan 12. Ter overname huls, 10 ka mers, goede stand met meu bilair en pension-exploitatie vergunning. Uitsluitend met wonmgruil. Gevraagd huis of gedeelte op goede stand te Amersfoort. Brieven no. 7849 bur. v. d. blad. TE KOOP GEVRAAGD Rijlaarzen maat 40 m of z. sporen. Brieven onder No. 7836 bureau van dit bl. of tel. 6965 PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd hulp in de huis-, houding (in- of extern). Werkster aanwezig. Aan melden 's morgens vóór 12 uur. Huygenslaan 10. 7835 p LESSEN Voor autorijles A. v. Nle. t Inlichtingen Lissone-Linde- man. Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 7840 DIVERSEN Psychometriste (helderuen-1 de) heeft elke Donderdag j' consult van 2.30 tot 9 uur nam. en volgens afspraak-1'* Zuidsingel 10. 7S391 Eerste Amersfoortse Auto rijschool, G. v. d. Hooff. Ge- i dipl. instructeur, W. van Mechelenstraat 26, Tel. 5381. 7341

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4