r" SNELTAX \&ida£ OOSTENRIJK: paradijs na Duitsland ruines Bestemming „Huize Doorn" nog steeds onzeker Negara's willen instelling van driemanschap N.V.A.T.O. VAN GEND& LOOS G.G.VEENENDAAL Door één keer altijd weer van Maanen's leer een KLERK ADJUNCT-DIRECTEUR Sr»... j-Jrft - i Hupse Tirolerin presenteert glazen met geurige most Belangrijke trekpleister voor toeristenverkeer een Revisie-Monteur %drVanTnamnbjj\ Adverteer regelmatig KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugd %Jï< Edele wassoorten WENEN. Frellassing, het Duitse grensplaatsjc ten Zuiden van Miinchcns ruïnes, is even goed een uitvalspoort van hongerland naar een betrekkelijk luilek kerland als Kaldenkirchen en Bentheim het zijn. In Frellassing schooieren ondervoede Duitse kin deren langs de trein, op jacht naar een snee brood. In Salzburg, het Oostenrijkse grensstation, para deert 'n hupse Tirolerin met glazen verkwikkende most en roodwan gige appelen langs dc wagens, ser veert de keilner in de restauratie tegen redelijke prijs een behoorlijke* maaltijd met of zonder bon, bitt' scheen? en levert de dikke dame in de stationskiosk sigaretten in el ke gewenste hoeveelheid. Grijze markt, privilege der beter gesitueerden. Goedkoop zijn ze niet, die siga retten: 12 shilling of voor de Ne derlander, die zich niet heeft op gehouden met zwarte machinaties, drie gulden de twintig stuks. Veer tig sigaretten per maand krijg de Oostenrijker tegen een meer libera le prijs toegewezen. Heeft hij daar aan niet genoeg, dan kan hij met toestemming van zijn regering op de „grijze markt" terecht, een in stelling. die niet slechts op het ge bied van tabak, maar ook op dat van textiel en zelfs levensmiddelen bestaat. De overigens sterk be rooide staatskas vaart daar wel bij, de boeren ook. Maar voor de laag betaalde arbeiders en ambte naren, die nauwelijks genoeg ver dienen om zich het maandelijkse levensmiddelenpakket te kunnen aanschaffen, is deze grijze markt een Tantaluskwelling. Vandaar, dat Oostenrijks grootste partij, de sterk onder katholieke invloed staande Volkspartij, welke in hoofdzaak op de boeren en beter gesitueerden steunt, er vóór de socialistische partij er echter tegen is. Waarme de de meningsverschillen tussen „zwarten" en socialisten, ook al wordt verondersteld, dat zij in de regering broederlijk samenwerken, bij lange na niet zijn opgesomd. Na de sector eten eerst sinds een half jaar dank zij een met suc ces door de regering uitgevoerde geldsanering en rijkelijke Ameri kaanse hulp weer bevredigend houdt Oostenrijks schijnbare wel vaart op. Textiel is er peperduur en van slechte kwaliteit, schoenen kan de Oostenrijker zich bij de huidige stand van zaken een paar in de drie jaar aanschaffen. Het te kort aan woonruimte is schrijnend, hoewel de vernielingen, welke de oorlog er heeft aangericht niet groter zijn dan b.v. in Nederland en de Oostenrijkers, steunend op hun rijkdom aan hout, een activi teit in her- en nieuwbouw aan de dag leggen, waarop menig Euro pees volk jaloers kan zijn. Ge bruiksvoorwerpen voor de huishou ding, machines en kunstmesten voor de landbouw, gereedschappen voor de ambachtslieden dit alles is in het geheel niet of moeilijk te krijgen. En de vooruitzichten, dat binnen afzienbare tijd in deze toestand een verandering ten goe de zal intreden, zijn met rooskleu rig. Want hoewel heb/deficit in de Oostenrijkse handelsbalans voor 1947 350 millioen shilling niet verontrustend schijnt, geeft ge noemd cijfer een volkomen onbe trouwbaar beeld van de werkelijke situatie. Houdt men rekening enerzijds met niet-commerciële invoer voort vloeiende uit Amerikaanse steun en andere hulpacties, welke Oos tenrijk ten deel vallen,v anderzijds met de uitvoer der door de Russen gecontroleerde ondernemingen, dan bedraagt het import-overschot niet minder dan een dikke 2 milliard shilling. En dat voor een land, dat niet over buitenlandse betalings middelen beschikt, om zich de grondstoffen en machines voor de eerst door de Duitsers leeggeroofde en later door de geallieerden ten dele gedemonteerde industrie aan te schaffen, dat uit het eens zo bloeiende vreemdelingenverkeer nog slechts een schijntje beurt van wat het daaruit vroeger trok en dat bovendien 300.000 weduwen, wezen en invaliden allen oor logsslachtoffers te onderhouden heeft. Is het wonder, dat het plan- Marshall wellicht nergens zulke warme aanhangers heeft als in Oostenrijk? Het pleit voor een gezond politiek instinct der Oostenrijkers en de be kwaamheid van hun regering op het ogenblik samengesteld uit zes katholieken en vijf socialisten dat het land de drie jaren na de in eenstorting van het Hitlerregiem zonder grote moeilijkheden in de binnenlandse politiek heeft door staan. In Nov. '45 konden tot ieders verwondering volkomen correcte verkiezingen georganiseerd worden, DE BOEKENMOLEN Herdrukken Theun de Vries: Stiefmoeder Aar de, 8e dr. van Loghum Slaterus, Arn hem, 1948. Alweer een uitgave van deze terecht zeer bekende roman, die een van de beste werken van Theun de Vries blijft. In de goedkope Zebra-editie verscheen „De Friese Postkoets", een bundel verhalen van dezelfde schrijver. Hierin is als her druk opgenomen zijn novellenbundel „Tegels van de Haard", die bij eer ste publicatie Theun de Vries ook deed kennen als een uitstekend ver- halen-schrijver over zijn geboorte streek. Dat Jan de Hartog een „uitdagend pseudoniem bezigt, is niet vreemd. Als F. R. Eckmar schreef hij inder tijd het detective-verhaal „Een lin kerbeen gezocht". Thans verschijnt het opnieuw in de Zebra-editie en het zal menigeen spanning en genoe gen verschaffen. Soest „Zonnegloren" kreeg predikant Bevestiging en intrede van ds. .Visbeek Zondag was het voor de Ned. Herv. Gemeente te Soest een bLijde dag en in t' bijzonder voor het sanatorium „Zonnegloren", dat in ds. L. J. C. Visbeek uit Vlissingen een predikant ontving, die zich speciaal met de geestelijke verzorging van het sana torium „Zonnegloren" zal belasten. Ds. Visbeek is de vierde predikant te Soest. 's Morgens werd hij in het kerkge bouw van Zonnegloren bevestigd door ds. J. I. van Schalk uit Chaam; het kerklokaal was geheel gevuld met belangstellenden. Ds. v. Schaick wenste Zonnegloren geluk met zijn eigen predikant. „U wacht een moei lijke taak", aldus spreker tot ds. Vis beek, „ik wil geen slecht en geen goed zeggen, maar Zonnegloren heeft mijn hart en ik hoop dat ook uw hart dra aan haar verbonden zal zijn, daarom heb ik als onderwerp geko zen „Gij zijt Petrus. Dat is de rots, dc steun der gemeente". De nieuwe herder werd daarna toegezongen Gez. 113 1, 2 en 5. Vervolgens betrad' ds. Visbeek het gestoelte voor het houden van zijn intrede. „Hoe zul len wij 't doen, 't gaat om de achter kant van het geestelijk werk." Spre ker meent dit gevonden te hebben in Lucas 11 28: God spreekt niet naar de mond van de mens, daarom is het moeilijk er naar te luisteren, maar zalig zijn diegenen, die het horen. Het enige dat ons in de wereld kan hel pen is het woord Gods in Christus. Hij is de weg, de waarheid en het le ven. Zalig zij. die het woord horen en bewaren. Na het zingen van Gez 229 2, sprak ds. Visbeek de gemeen te toe. Allereerst dankte hij de con sulenten en allen voor de vriende lijkheid waarmede zij hem tegemoet zijn getreden. Collega v. Schaick voor de spontane welwillendheid om hem te willen bevestigen, de kerke- raad van Soest en vooral 't bestuur van Zonnegloren, voor het vertrou wen in hem gesteld en de directeur, dr. Berghauser Pont, voor alle harte lijkheid die hij heeft mogen onder vinden en eveneens de zusters Kley en Miedema. Spr. dankte de gem. Vlissingen voor haar aanwezigheid, de banden zijn evenwel niet verbro ken. Voor Zonnegloren hopen spre ker en zijn vrouw iets te kunnen zijn. Namens het bestuur van Zonneglo ren sprak daarna de heer J Fritz- sche de nieuwe predikant toe en dankte ds. v. Schaick voor het ver vullen van deze dienst. Vooral omdat het contact tussen U en Zonnegloren iets bijzonders is. z'ei de heer Fritz- sche. daar U als eerste predikant on ze patiënten troost bracht. BDCPolania 30 De RKBDC speelde Zondagmiddag op haar terrein een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Polonia, een elftal bestaande uitsluitend uit Pool se arbeiders, die hebben meegehol pen aan de bevrijding van ons va derland en nu te werk zijn gesteld in Utrecht. De roep die dit elftal was vooruit gegaan, als zouden zij 2e en 3e klasse clubs der KNVB hebben verslagen, werd niet bevestigd. Po lonia beschikt over een ploeg, die juist in de le klasse van de afdeling Utrecht Ihuis behoort. BDC was ver re de meerdere en won met 30. ««Sa Nu het seizoen in Doorn is begonnen en regelmatig toeristen het dorp binnenstromen, vraagt menig inwoner zich af, wat er van Huize Doorn, na het natuurschoon de grootste trekpleister, zal worden. Men weet, dat de regering gaarne aan Doorn gelegenheid zal bieden de buitenplaats aan te kopen en in exploitatie te brengen, maar daar de gemeentefmancièn deze krachttoer niet toelaten, zal een andere oplossing moeten worden ge vonden. Het gemeentebestuur is in deze eensgezind en ofschoon de kapers op de kust zijn hoopt men, dat het gemeentebelang zal zegevieren. Nog steeds zijn tussen Rijk en gemeente besprekingen gaande die, naar men ons verzekerde een gunstig verloop hebben men hoopt dan ook, dat het voormalig keizerlijk verblijf voor Doom behouden zal blijven. Ook kerkelijke ELECTRISCHE WORDT INGEHAALD De eerste electrische trein op het baanvak UtrechtBaarn zal Zater dag 24 Juli a.s. een openingsrit maken. Deze trein arriveert om 12.06 uur aan het station Soest- Zuid en zal daar worden opgewacht door het gemeentebestuur, het be stuur van „Soest Vooruit" en de besturen der buurtverenigingen ge. legen in het Zuidelijk gedeelte der gemeente De Burgemeester S. P. Baron Bentinck en de vertegenwoordigers der verschillende verenigingen, zul len daar de hoofd-dircctie der Ned. Spoorwegen toespreken en bloemen aanbieden. Daar deze trein alleen bestemd is voor genodigden, is er voor het publiek geen gelegenheid zich met deze trein naar Soest, Soestdijk of Baarn te begeven. Te 12.20 uur zal de trein aan het station Soest arriveren en om 12.30 uur aan het station Soestdijk. Aan beide stations bestaat gelegenheid de hoofd-directie der Ned. Spoor wegen geluk te wensen en bloemen aan te bieden. De oude stoomtrein, bijgenaamd „Bollo" rijdt die Zaterdag ziin laat ste dienst, om Zondag 25 Juli ge heel door de electrische te worden vervangen. Het ligt in de bedoeling om deze laatste dag van een oude getrouwe (Bello heeft een vijftig-jarige staat van dienst) niet met de stille trom te laten voorbij gaan. De besturen van enige verenigingen hebben het nlan geopperd, de laatste rit van Bello. dat is de trein die 's nachts om 12.15 uur van Baarn vertrekt, tot een bijzondere te makpn. „Bello" zal Zaterdagnacht te on geveer 12.20 uur. wanneer hij bij de stations Soestdijk. Soest en Soest- Züid aankomt worden opgewacht. Er zal worden gesproken en Bello krijgt een krans omgehangen. Ook liet het in de bedoeling dat de „Soester Harmonie" aanwezig zal zhn. om de laatste per te bewijzen, maar er zullen ditmaal geen treur marsen worden geblazen. Huize Doorn, gezien van een zijde, de die wejnig gefotografeerd wordt. Het bovenste venster in het toren tje geeft de werkkamer van de grijze overleden monarch-balling aan. Opbrengst collecte De op 10 Juli j.l. gehouden col lecte loor de Sanatoria Zonneglo ren, Zonnestraal en Sonnevanck, heeft opgebracht te Soest 1238.02 en te Soesterberg 114.12. Benoeming In de vacature aan de Marla- school te Soest, ontstaan door het overlijden van mej. M. Orth. is door het schoolbestuur benoemd de heer J. G. Wallis te Utrecht. Examens Hans Apeldoorn en Adrie Gaas beek. beiden leerlingen van de O L. school te Soesterberg ziin te Zeist geslaagd voor het toelatlnesexamen afdeling H.B.S. van het Christelijk Lyceum. belangstelling Een moeilijkheid bij de behan deling van dit toch al niet eenvou dige geval is, dat nog altijd niet vaststaat, wat de gemeente pre cies met Huize Doorn zal kunnen of willen doen om eventuele ex ploitatie-kosten er uit te halen Deze kosten belopen naar schatting niet minder dan 30 a 40 mille per jaar en daarom zou het, naar velen menen, niet kwaad zijn van het be roemde ex-keizerlijke rosarium 'n soort permanente bloemententoon stelling te maken, die door kwe kers wordt bekostigd op basis van de handelswaarde, die een derge lijke gelegenheid hun biedt ten op zichte van buitenlandse kopers en bezoekérs. Het huis zou als mu seum aan entreegelden eveneens 'n redelijke som kunnen opbrengen. Bovendien bestaat gelegenheid de aangrenzende terreinen rendabel te Federalistisch verzoek tot Van Mook over bestuur der V.S. van Indonesië Op de federale conferentie le Bandoeng Is Zaterdag een resolutie aange nomen. waarin, de vertegenwoordigers van de deelstaten In Indonesië een nieuw voorstel doen met betrekking tot het bestuur van dc Verenigde Staten van Indonesië. De resolutie is Zaterdag aan dr. Van Mook aange boden en komt neer op het verzoek tot het instellen van een uit drie personen bestaand directorium met presidentiele bevoegdheden. Daarnaast zou een Hoog Commissariaat worden ingesteld als vertegenwoordiging van de Nederlandse souvereine regering. Het uitvoerend orgaan zou be staan uit een college van secreta rissen van staat, waarvan de sa menstelling anders zou moeten zijn dan die van de huidige prefe- derale regering, en met name meer Indonesiërs zou bevatten. Verder zou een Senaat worden ingesteld, bestaande uit de leiders der deel staten. De federalisten zouden hun plan nen ter kennis willen brengen van de Republikeinse regering, maar hun plannen niet wijzigen wanneer deze regering de voorstellen niet bevredigend zou achten. De resolu tie is aangenomen door en op ini tiatief van twee minister-presiden ten der deelstaten, namelijk Anak Agoeng van Oost-Indonesië en Adil Poeradiredja van de Pasoen- dan. Hoewel officiële Nederlandse kringen te Batavia het grootste stilzwijgen bewaren omtrent de door de federalisten ingediende voorstellen, deelde men van welin gelichte zijde te Batavia aan Anetn mede, dat aanneming door rJe Ne derlandse regering van Je Ban- doengse voorstellen zou betekenen, dat de richtdatum van 1 Januari 1949 als datum van overdracht der souvereiniteit aan de Verenigde Staten van Indonesië niet meer d*e urgentie zou hebben welke zij had, aangezien de voorstellen neerko men op een practisch volledige in terne overdracht van de bevoegd heid. Intussen hebben republikein se kringen te Batavia verklaard, dat de Republiek waarschijnlijk geen oplossing der politieke pro blemen zal accepteren, welke zou den omgaan buiten de onder au spiciën. der C.v.G.D. gehouden be sprekingen tussen Nederland en de Republiek. maken door bijvoorbeeld sportvel den aan te leggen en wat zeker niet te onderschatten zou zijn een café-restaurant op het buiten in te richten ten gerieve van het toerisme, dat in Doorn altijd welig heeft gebloeid Door de zaak zo op te lossen kan niet alleen de ge meente, maar een aanzienlijk deel van de Stichtse Luchtwarande pro fiteren van Doom's bezienswaar digheid, wat stellig niet het geval zal zijn als het huis een andere be stemming krijgt. Ten eerste zou dan de kostbare collectie histori sche kunstschatten moeten worden, verdeeld over verschillende musea, waardoor een g.oot deel van hun aantrekkelijkheid verloren zou gaan, omdat zij in de originele om geving nu eenmaal beter tot hun recht komen dan elders het geval zal zijn, maar bovendien zal het Zuiden van Doorn worden „afge sloten" wanneer het ruime huis ter beschikking komt van een of andere inrichting en het gevaar hiervoor is niet geheel denkbeeldig. Men verzekerde ons ter plaatse, dat van Rooms-Katholieke zijde belangstelling bestaat om het bui tengoed te kopen en het als pen- sionnaat of klooster dienstbaar te maken, hetgeen weliswaar nut heeft, doch voor Doorn meer na- dan voordelen zal brengen en dit temeer in verband met het feit, dat de Planologische Dienst heeft vastgesteld, dat de gemeente niet in aanmerking komt een industrie plaats te worden. Doorn is door zijn ligging bestemd als recreatie oord en dus zal de gemeente alles moeten doen om vreemdelingen- centrum te blijven, wat met een aantrekkelijk museum-annex-park niet moeilijk behoeft te zijn. Bo vendien zal men ter bevordering van dit doel wegen kunnen inslaan die ook elders onder soortgelijke omstandigheden met succes ge- volrd werden en in dit verband denken vooruitstrevende inwoners van Doorn dan ook al aan het stichten van een openluchttheater, dat bijvoorbeeld in Valkenburg een erote attractie "voor seizoengasten is Gebleken. Het moet. met goede wil en tact mogelijk zijn, Huize Doorn als historisch monument te behouden in de staat waarin het zich thans bevindt en waar de gemeente als één man achter dit plan staat, kan het niet anders of de verwachtin gen voor de uiteindelijke bestem ming luiden gunstig. Doorn klikt met spanning toe wat zijn vroede vaderen in deze zullen weten te bereiken. Advertentiën DINSDAGMORGEN Linnen koord-sandalets Prijs 1 1.85 en f 0.95 Gude glorie herleeft vraagt bekend met automobielmotoren. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties aan het adres. Langestraat 112. Amersfoort. GEMEENTE AMERSFOORT Geneeskundige- en gezondheidsdienst Boek- en Kantoorboekhandel Langestraat 33 - Telef. 3232 Van 26 t.m. 31 Juli zijn wij met vacantieü SOESTERWEG 214. Lunchroom „Extase" Arnhemseweg 51 vraagt MEISJE om opgeleid te worden als serveerster Aanmelden dagelijks van 9 11 uur 's avonds. Gevraagd wordt op arbeidsovereenkomst. Salaris op 23-jarige leeftijd f 135 per maand. Vereisten: ten minste einddiploma ULO en vaardigheid in typen. Sollicitaties zo spoedig mogelijk, aan de directeur van de dienst. Coöperatieve Vereniging U.A. „CENTRALE DER NEDERLANDSE VERBRUIKSCOÖPERATIES" Te vervullen zal weldra zijn de functie van wiens taak hoofdzakelijk zal bestaan uit de leiding der technische zaken onzer verschillende, al dan niet onder een eigen fabrieksdirecteur werkende, industriële en handelsbedrijven, de zorg over ge bouwen, terreinen, transportorganisatie: het is niet uitgesloten, dat alle of sommige arbeidszaken aanstonds of later aan deze functie zullen worden toegevoegd. De instelling van deze functie houdt mede verband met het bereiken in 1950 van de pensioenleeftijd door de Directeur die thans de leiding van boven genoemde zaken voert. Zij, die zich door opleiding en ervaring bekwaam achten en zich aangetrokken voelen tot deze functie in de coöperatieve beweging, worden uitge nodigd hun uitvoerige sollicitaties met vermelding van salariswensen te zenden aan DIRECTIE van NEDERLANDSE VERBRUIKSCOÖPERATIES, Postbus 6008 te Rotterdam-West, vóór 1 Sept. a.s. yy door YV. Meuldijk ~P <>97 697. „DRIE'" Ik schreeuwde die laatste tel eruit en trok met een krachtige ruk de haan van de re volver over om eind te maken aan Don Kabalos en zijn daden. Maar de revolver van Donald Geite- baard was er geen van het nieuwste soort. Het was een eerlijk erfstuk van zijn grootvaders vader en het zat vol roest. Toen ik de revolver aftrok kwam er eerst niets.. Toen begon er achterin de kolf wat te dreunen en de volgende seconde had ik het gevoel of ik een vulkaan in mijn hand hield. Met een bulkende knal ontplofte er iets, rook en vlammen spoten omhoog, ik werd achter uit geworpen over de gierende Oewah-Uk heen en mijn oren dreunden van de luchtdruk „Eh." hijgde ik. „Dit kanon heeft in ieder geval met Don Kabalos afgerekend. Als de rook opgetrokken is zullen we hem wel zien liggen.. Maar toen de rook optrok zag Don Kabalos er helemaal niet stil uit. De daverende knal had hem alleen verschrikt en niet beschadigd Hij het zijn beroofde slachtoffer voor wat hij was. sprong zwie rig op zijn paard en ging er in pijlsnelle vaart van door. terwijl hij zijn revolver in onze richting leeg schoot. De kogels dansten vrolijk over de rotsen, zonder ons te raken en toen het geen kwaad meer kon. klommen \<-e uit onze dekking en liepen naar de beroofde goudzoeker. „Bur-uh," huilde de arme man. „Hij heeft al mijn goud meegenomen en mijn laatste pakje sigarettenOewah-Uk stond met indiaanse trots te kijken, want hij vond dat wij de man het leven gered hadden. Maar ik vond wat anders en ik zette grote ogen op. „Kijk." mompel de ik „Een ster! E>n go<'den ster. Dat is het po- litieteken van de sheriff. Hij moet het verloren hebben' Maar waar is hij?" Bx>anrï&unt®n TE KOOP GEVRAAGD Accordeon ter overname ge vraagd. Br. met opgaaf van prijs, merk en aantal bas sen no. 8048 bur. v. d. blad. Tl KOOP AANGEB Raszuivere jonge Boxers. J. v. Lunzen. Stationsweg 114. Barneveld. 8073 Wat xegt de hotelboy ervan- Di poetste schoenen. me -agen ho^diV: zom0°'' K heel een- „O, maar dat i den let ERDAL gepoetst Prijs 22 ct. KV. M| E'i .m» rito*rt - Na. 2 Boeken voor H.B.S. (A), alle klassen, 's Avonds na 7 uur. Piersonlaan 4. Amersfoort. 8074 Mevr. van Zuiden. Var- kensmarkt 9 A. vr. voor zo spoedig mogelijk een gem. huis met tuin te huur. even tueel tot September voor herstel van gezondheid van haar echtgenoot. 900 Dames- en herenrijwiel te koop aangeboden. Paulus Potterstraat 72 8078 Te koop aangeboden een geheel nieuw radiotoestel. Prijs billijk Na 6 uur Alde- gondestraat 85. Amersf. 2 x bellen. 8079 Rijwielhandel BEKO, Ho- geweg 12-14 heeft te koop prima dames-, heren- en transportrijwielen onder ga rantie en lage prijzen. 8076 Eenvoudig, net pension gezocht in de omtrek van Harderwijk nabij busverbin ding en liefst bij zee (ook op boerderij) voor 2 volwas senen en 3 kinderen van 1 14 Aug Br m. prijsopg. aan G H. Bannink. Gr. Kerkpl. 16. Lochem. 8081 r ->Qvin <;F vi:A A<;I> Terstond gevraagd 4 a 5 schilders en een halfwas. Goed loon. bij Schildersbe drijf E. v. d. Pol, Nijkerker. veen. 8068 Gevraagd net meisje voor halve dagen in gezin zonder kinderen. Mevr. Vossen. Su- matrastraat 15. 8080 PERSONEEL AANGEB. TE HUUR GEVRAAGD Te huur of te koop gevr.: Hoenderpark of boerderijtje. Ook wel ruilen voor mo dern huis te Apeldoorn. Br. no. 8050 bur. van dit blad. Jongeman. 21 jaar. ontsla gen uit de militaire dienst (na 1 jaar), zoekt admini stratief werk. Reeds eerder als zodanig werkzaam ge weest Opleiding Middelbare Handelsdagschool (4 jaar) Boekhouden (N.H.I.) en ty pen. Indiensttreding 1 Sep tember of vroeger. Brieven onder no.-8069, bur. v. d. bl. LESSEN Herexamens en taken Bij werken van leerlingen voor wiskunde. Aanmelden 's av. 78 uur. Rubensstraat 55. 80G6 DIVERSEN In de Schakelklas (klaar maken voor tweede leer jaar) van mej de Hondt kunnen nog enkele leerlin gen geplaatst worden. Spoe dige aangifte gewenst. Bor- gerlaan 14 A'foort. Eerste Amersfoortse Auto rijschool, G v. d. Hooff. ge- dipl. instructeur. W. v. tyle- chelenstraat 26. tel. 5381. 8085 14 Kinderopn. aan huis in album f 7 50. Reproducties, retouche Foto's op elk ge bied. Archifoto. Rubens straat 19, Amersfoort. Telef. 3070. 8067 Verloren vulpen „Osni«T". Vinder wordt beloond. J. v. d. Ridder, Vetkamp 2, Nij- kerk. 8065 U.K.O. Besteldienst nu zelf telefonisch aangesloten onder nummer 62 17. Stephensonstraat 20. ?952 Wie wil aan enige nette (jongens, tegen kleine ver- goeding, die in de 2e week 1 van Augustus gezellig de vacantie door willen bren- igen, een koffergramofoon lenen met platen? Voor j goede verzorging wordt be slist ingestaan. Brieven on- 'der No. 8061 bur. v. d. blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4