Atoombom en raketprojectiel zijn het meest te vrezen Tweede tunnel van station Utrecht in Sept klaar? BEGEER..... blondona brunetta RESTANT OPRUIMING SCHOUDERTASSEN Moderne oorlog bestrijkt continenten en reikt tot in de stratosfeer „Bello" wordt op stal gezet kooptvanMaanensleer SEIBERLING AUTOBANDEN Coeraeteoreclame is niet te vervangen! Telefoon 6609 KETELBINKIE vertelt uit zijn jeugdw°Meuidijk Hef vraagt om Blondona Bruneffa f SCtooVU h a a r is mooi haar 20 dagen achtereen een SCHOUDERTAS CADEAU Niet licht zullen wU vergeten hoe In bezettingstijd de Duitse propa ganda niet ophield te dreigen met nieuwe wapens, die Duitsland bezig was të vervaardigen en waarmee de Geallieerden bet vuur na aan de schenen zou worden gelegd. Evenmin vergeten wjj, dat enkele van die nieuwe wapens ook inderdaad in actie gekomen zijn. Het waren de met V-l aangeduide robotvlicgtuigen, die bij honderdtallen over de Noord zee raasden, dood en verderf zaaiend op het Britse êiland en de V-2 een raketprojectiel, dat met een snelheid van bijna 5000 km. per uur meer dan 100 km omhoogsteeg in het hemelruim, een afschuwelijk wapen, waartegen geen afweer te vinden was. In die tijd beleefden we zonder het te beseffen het einde van de oorlog In klassieke vorm met doodgewone tanks, schroefvliegtulgen, kanonnen en geweren. De toe passing van V-l en V-2, van de atoombom der Amerikanen, waarmee de laatste Japanse tegenstand op slag werd vernietigd, luidde het tijd perk in van de moderne oorlogvoering, van de strijd met wapens, die continenten kunnen bestrijken en reiken tot in de bovenste lagen van de stratosfeer Duitse techniek was fantastisch ver gevorderd Thans is het ruim drie jaar ge lden, dat de Duitse oorlogsleiders Het zwijgen werd opgelegd. In die drie jaren is bij stukjes en beetjes, meestal door droge publicaties in wetenschappelijke tijdschriften, aan het licht gekomen, wat de speciale opsporingsploegen tijdens de geal lieerde opmars aan Duitse vindingen hebben buitgemaakt. Het vermoe den, dat Duitsland op het gebied van de bouw van raketprojectielen en straaljagers een grote voorsprong op de geallieerden had, is waar ge bleken. Nog juist op tijd werd Duitsland overrompeld en neerge slagen. Het stond op het punt \tan zich af te slaan met wapens van een ongekende kracht en van een fantastisch vernuftige makelij. De Nazileiders moeten onder een on draaglijke spanning hebben geleefd in de wetenschap het koste wat het kost nog enkele maanden te moeten volhouden om de nieuwe wapens, die bijna gereed waren, in de strijd te werpen. Tot op het laat ste ogenblik hoopten zij op een ommekeer der oorlogskansen: het was het wonder, waarvan het Duitse volk vast geloofde, dat Hitier het brengen kon. Wat zij vonden De Amerikanen waren kort na de Duitse capitulatie aan de voltooiing van de atoombom toe. Luttele maan den tevoren echter hebben zij tij dens hun opmars ontdekt, dat hun Europese tegenstanders weliswaar nog geen atoombom bezaten, maar wèl een z.g. atoomsplitsingsoven, die. op volle kracht werkend, kon worden buitgemaakt De Duitsers waren dus een verbazend eind op weg naar de atoofbom. doch had den gelukkie hun doel nog juist niet bereikt, dank zij het feit. dat de Duitse machthebbers eerst toen het aan de fronten ging mislopen, hun volle steun gingen verlenen aan-4iet atoomenergie-onderzoek. Andere wonderlijke wapens wer den door de Geallieerden ontdekt. Van de V-2 wist men af. niet echter van één type A-9, een machtig pro jectiel, dat voortgedreven door een bundel raketten en bestuurd door een piloot, in veertig minuten van Europa naar Amerika kon vliegen en dus een absoluut niet af te weren bombardement van New York bin nen het bereik der Duitsers zou hebben gebracht. De Duitse oorlogs technici stuurden trouwens bewust aan op de mogelijkheid Amerikaan se bevolkingscejitra aan bombarde menten te kunnen onderwerpen. In 1944 ontwierpen zij super-on derzeeboten met namen als „Biber", ..Meereshund" en „Salamander", die zich tot 400 meter dfep in zee, kon den verbergen en in staat waren, van onder de waterspiegel uit V-2 projectielen met een actieradius van 200 K.M. af te schieten. In April 1945 werden met deze schepen ge slaagde proefnemingen gedaan op een verborgen meer in de Oosten rijkse Alpen. Een ander ver uitgewerkt plan was de bouw van bommenwerpers met een actieradius van 12.000 k.m,. die in een groep van 400 stuks een aanval op New York moesten on dernemen. Het is niet onze bedoeling de men- sen bang te maken door sensationele publicaties over de middelen der moderne oorlogsvoering, noch wil len wij vdcdse.l geven aan de geruch ten over oorlog die wederom de ronde doen. Wij menen echter de ernst der tijden wel onder het oog te moeten zien en 't hoofd niet in 't zand te moeten steken als wij ver nemen hoe het staat met de nieuw ste geheime en niet geheime wape nen die gedurende een volgende oorlog gebruikt zouden kunnen wordenMoge er even koortsachtig gewerkt worden aan de vrede als aan de oorlog en mogen de vrede- bevonden de overwinning behalen vóór het mensdom zichzelf vernie tigt. Moge dit artikel daarom een waarschuwing zijn! Natuurlijk zochten de Duitsers met even koortsachtige haast naar nieuwe jniddelen om de allengs zwaarder wordende geallieerde bom bardementen binnen dragelijke per ken te houden of zelfs geheel te be letten Z\] kwamen tot de construc tie van een wonderlijk gecon strueerd luchtdoelgeschut, waarvan de projectielen, voorzien van een electro-dynannsch „reukorgaan" zich automatisch op hun doel kon den richten. Zij zochten hun prooi op. waardoor de trefkans tot bijna 100 procent werd opgevoerd. Voorts legden de Duitsers zich toe op het ontwerpen en in vele gevallen ook reeds in serie bouwen van verschil lende types straaljagers met sne'- heden van 1000 tot zelfs 2400 K.M toe. Voorts waren er allerlei soor ten raketproïectielen. hetzij bemand door een piloot, hetzij automatisch of radiografisch bestuurd, eveneens bestemd om vijandelijke vliegtuigen met nagenoeg absolute zekerheid „uit de lucht te plukken". Wasser fall. Rheintochter. Schmetterling waren de wonderlijke namen, waar mee deze monsterraketten werden gedoopt. Vele fabrieken van enorme omvang en "n reusachtige capaciteit, meestal nog ondergronds gebouwd, waren op het moment van de capi tulatie bezig met de massaproduc tie van verscheidene van deze nieu we geduchte wapens. Na drie jaren Men mag aannemen, dat weinig van hetgeen Duitse ingenieurs en geleerden op het gebied van raket- projectielen en straalvliegtuigen hebben bereikt voor de geallieerden verborgen is gebleven. De Engelsen en Amerikanen enerzijds en de Rus sen anderzijds hebben in grote haast de desbetreffende objecten en ontwerpen buitgemaakt en met in begrip van Duitse natuurkundigen, chemici en technici naar hun land gevoerd. Bij tijd en wijle horen wc iets over de verdere ontwikkeling en perfectlonnering der raketwa pens en supersonische vliegtuigen. Al werd het dan in het eerst door Amerikaanse autoriteiten een mis lukte proefneming genoemd, toch :s uitgelekt, dat een Amerikaanse le- gerpiloot met eep Bell X S-I straal jager sneller dan het geluid (1200 K.M. per uur) had gevlogen. Zo nu en dan vernemen we ook het een en ".nder over de proefne mingen met raketprojectielen. De V-2. het Duitse raketprojectiel van Met dit Duitse V-2 raketprojectiel worden in Australië in de buurt van Adelaide proefnemingen ge daan. Het gevaarte, dat om te wor den vervoerd op een lange trailer ligt, wordt hydraulisch in verticale stand gebracht en daarna recht standig op het start-platvorm neer gezet het type A-4. bereikte eens een maximumhoogte van 162.000 meter. Dit gebeurde tydens oorlog Dij het afschieten van een V-2 in Den Haag. Door een defect in de auto matische stuurinrichting weigerde het projectiel de parabolische baan te volgen, doch bleef rechtstandig omhoog schieten om na het uitwer ken van de raketmotor in de stad neer te ploffen. Het nieuwste Amerikaanse raket- projectiel. dat in de herfst van dit iaar zal worden beproefd, kan vol gens de berekeningen een maxi mumhoogte van 40U.000 meter be reiken. De Amerikanen experimen teren met de vroegere Duitse V-2 raketten in de zandvlakten van New Mexico, de Engelsen in de ver laten woestijnen van Australië en Rusland zit waarlijk ook niet stil. getuige de Geheimzinnige projectie len. die somwijlen boven Zweeds grondgebfed verdwalen. UtrechtBaarn Zondag electrisch Het stoomtreintje op het baanvak UtrechtBaarn zal Zaterdag 24 Juli voor de laatste maal rijden, Zondag 25 Juli wordt bet vervangen door electrisch materieel. Met ingang van die datum zullen reizigerstreinen UtrechtDen Dol- dcrBaarn visa versa rijden volgens dienstregeling bldz. 35 van de reis gids. Deze treinen lopen dan niet meer naar èn van Baarn-Buurtsta- tion, doch naar en van station Baarn van de lijnt AmsterdamAmersfoort, hetgeen voor de reizigers een groot gemak is voor het overstappen. Bo vendien zal er dan in elke richting een doorgaande trein naar en van Amsterdam rijden, op .Woensdagen een trein 's morgens, op Zaterdagen een trein 's middags en van Maandag tot Vrijdag een trein 's avonds. Op het baanvak Amsterdam C.S. NaardenBussum vindt eveneens een wijziging plaats, terwijl bij enke le treinen UtrechtHilversumAm sterdam v.v. de reizigers dan in Hil versum mogen pverstappen Deze re geling is opgenomen in een reeds verschenen wijzigingsblad van de reisgids, dat kosteloos aan de sta tions verkrijgbaar Is. Bovendien worden ingaande Maan dag 26 Juli van Maandag t.m. Vrij dag nog ingelegd een trein Utrecht- Buurtsporen vertrek 2.15 naar Bilt- hoven aankomst 12 28 en een trein Bilthoven vertrek 13.10 naar Utrecht aankomst 13.18. Coaster „Aktjo" vlot De coaster „Aktjo" uit Delfzijl, die Zondagmiddag op de Noorderhaakse gronden bij Den Helder strandde, is Dinsdagavond, door drie sleepboten na veel moeite vlot getrokken. Het onfortuinlijke scheepje zat zo hoog, dat men er bij wijze van spreken om heen kon lopen. Volgend jaar zal België het feit herdenken, dat 2000 jaar gele den de invasie van Julius Caesar met succes werd afgeslagen. Op 30 Augustus zal een begin worden gemaakt met de inschrij ving van Amerikaanse dienstplich tigen van 18 tot 26 jaar. In de pakketten, die de C.A R.E. (Cooperation for Ameri can Remittances to Europe) over de gehele wereld verspreidt. zal men thans chocolade-tabletten van een Nederlandse fabriek kunnen aantreffen. Finlay zal Olympische eed afleggen De 40-jarige vlieger-officier Do nald Finlay. die als hordenloper ook aan de spelen te Berlijn en te Los Angeles heeft deelgenomen, zal bij de opening van de Londense spelen op 29 Juli namens de 4000 deelne mende athleten de Olympische eed afleggen. In overeenstemming met het tra ditionele protocol, waarbij deze eer aan een vertegenwoordiger van het organiserende land wordt toegewe zen, zal hij zich met de Britse vlag naar de tribune begeven en - daar. omringd door de vlaggendragers van alle andere deelnemende lan den. de volgende woorden spreken" „Wij zweren dat wij bij de spelen op eerlijke wijze zullen meedingen met inachtneming vaij de bestaande re gels en in de geest van ware sporti viteit, tot eer van ons land en tot roem van de sport". Zwitserse roeiers in Nederland De Zwitserse roeiers die de Zwit serse vlag naar Londen brengen, kwamen vandaag omstreeks 13 uur in Lobith aan Na een lunch al daar gingen ze door naar Nijmegen, waar wordt overnacht. Donderdag morgen om 8 uur starten de roeiers weer. Omstreeks 6 uur hopen de Zwitsers in Rotterdam aap te ko men. Kosten Olympische Spelen gedekt Aan de loketten, waar de kaartjes voor de Olympische spelen worden verkocht, heerst een optimistische stemming Sir Arthur Elvin. direc teur van het Wembley-stadion. heeft bekend gemaakt, dat in totaal reeds voor 4 500.000 pond aan toe gangsbewijzen is verkocht, waarmee de kosten van de organisatie gedekt 7-t i n Te oordelen naar de aanvragen, die nog elke dag worden ontvangen, zal dit bedrag vóór 29 Juli ruim schoots zijn overschreden. Tienduizendste bezoeker op Romeins Nederland Het is een verblijdend teken dat nog steeds de belangstelling voor de beide tentoonstellingen „Romeins Nederland" en ..Utrecht's kunst In opkomst en bloei 650—1650" gestadig toeneemt. Nadat verleden Donderdag de 5000 ste bezoeker was gehuldigd, heeft de direc trice. jonkvrouwe dr C H, de Jonge, gisteren aan de 10 000ste bezoe ker de jubileumpcnning uitgereikt De gelukkige was Evert Tleman. leerling van de Middelbare Handelsdagschool te Amersfoort Lag het aanvankelijk in de be doeling van de directie der Neder landse Spoorwegen om de tweede tunnel in het Centraal Station te Utrecht, begin Augustus voor het publiek open le stellen, jammer ge noeg kan van dit voornemen niets komen, om de eenvoudige reden, dat men op dat tijdstip niet gereed kan komen. Vele tegenslagen als vertraagde aanvoer van materiaal, de natte zomer waardoor het ook niet mogelijk was in verband met de hoge waterstand dgr rivie ren voor dit werk grint te bagge ren en het gebrek aan werk krachten, zijn alle evenzo vele fac toren geweest, die de uitvoering van het werk, danig hebben ge remd. Ondanks dit is men toch. behoor lijk opgeschoten, ofschoon men niet verwacht, dat reeds begin Septem-. ber de eerste treinreizigers van de nieuwe tunnel gebruik zullen kun nen maken. De tegelzetters hebben hun troffel al neergelegd; de wan den van de royale tunnel en trap pen zijn reeds met de helderwitle tegels bekleed. Thans is de graniet werker bezig met de traptreden en vloeren. Zo ziet men dat, het var ken op één oor na gevild is. Maar al is de tunnel gereed, wil men toch nog liever wachten totdat de overkappingen op de perrons zijn doorgetrokken. Men vreest namelijk dat wan neer de tunnel wordt openge steld, voordat men met de over kapping gereed is, de toestand op deze gedeelten van de perrons te gevaarlijk voor de reizigers zou WIJ leven in een tijd van rijen en lijsten. Rijen voor de tex tielzaken. de bioscopen, de sta tions. Lijsten van woningzoeken den. Llefhebhers voor aankoop vergunningen voor een auto, ad- spirant-emigranten. Duizenden Ne. derlanders staan ergens in een rij, ergens op een lijst. Zij wachten op de vervulling van een lang ge koesterde wens. En wachten duurt lang. Soms zo lang dat men er de moed bij verliest. De lijst van landgenoten die willen emigreren is wel heel lang. Duizenden en nog eens duizenden, die voor zich of voor hun kinderen in Nederland geen toekomst meer zien, willen het land uit. Voor de meesten is Canada het land van belofte. Daar is land genoeg* daar is de mogelijkheid om een eigen bedrijf op te bouwen. Het zal hard werken worden, natuurlijk, maar wie zou dat er niet voor over heb ben? Zij hebben zich laten in schrijven bij de stichting Landver huizing Nederland en wachten nu tot er voor hen een plaats is op het schip. Sommigen wachten al jaren Soms krijgen zij brieven uit Ca nada, waarin de pioniers vertel len, hoe goed zij het hebben. Dat helpt om de moed erin te houden. De huisvrouw die al een uur in de rij staat voor een paar knotten wol en weg wil lopen omdat het al te lang duurt, blijft als zij een ander met het begeerde artikel de winkel ziet uitkomen. Daarom is het prettig dat de heer Dana H. Porter, minister van de provincie Ontario in Canada dezer dagen bij zijn bezoek aan Nederland een en ander heeft meegedeeld over de omstandig heden van de Nederlandse emi granten in Canada. Nederlanders zijn bij ons van harte welkom, aldus de de heer Porter. De Nederlandse boeren zijn uitstekende vaklui en de regering is vol lof over hun prestaties. In Ontario vindt 60 pet van de Nederlands^ emigranten een bestaan en wij willen graag dat nog meer-boeren uit Neder land 'de reis naar onze provincie zullen ondernemen. Als de Neder landse regering er in slaagt, voor 1949 transport voor 20.000 emi- gianten te organiseren, zullen wij dezen met opon armen ontvangen. De heer Porter ve.telde dat de emigranten soms reeds na drie jaar een boerderij kunnen kopen. Doorgaans zijn dit gemengde be drijven van 100 acres (1 hectare is ongeveer 2,4 acres) die gemiddeld 6000 dollar kosten, waarbij meestal 5000 dollar hypotheek met een looptijd tot 30 jaar kan wor den verkregen. Sterk gemechani seerde bedrijven zijn van 200 tot 250 acres groot. Met grote trots vertelde de heer Porter over het z.g. Holland-moe ras, dat werd drooggelegd» en waarin thans door ca 2000 perso nen, meest Nederlanders, de tuin bouw op intensieve wijze wordt beoefend. Vroeger was deze streek volkomen onbruikbaar, thans is zij zeer welvarend en een van de grote leveranciers van verse groenten. Landschap en boerderijentype gelijken veel op die in Nederland. In Ontario bestaat vooral grote vraag naar veeboeren. De hulp van de overheid voor de particu lieren is zoveel mogelijk beperkt. In het algemeen kan men zich in Canada best zelf helpen. Vooral families met grote kinderen, die ook kunnen meeverdienen slagen er doorgaans spoedig in zich als zelfstandige boeren te vestigen. Met het oog op de landverbete- ring en landaanwinning kan Ca nada en speciaal Ontario nog veel Nederlanders gebruiken. DAT is voor hen, die willen emigreren, maar maanden, soms jaren moeten wachten, een hart onder de riem. De regering doet al het mogelijke, de emigra tie te bevorderen. De heer Porter heeft besprekingen gevoerd met de ministers Drees en Mansholt; hij heeft contact gehad met ver tegenwoordigers van de stichting Landverhuizing Nederland en de georganiseerde landbouw,- hij heeft een onderzoek ingesteld naar de milieu's, waaruit de emi grantenfamilies voortkomen En zeer voldaan is de heer Porter Donderdag weer naar Canada vertrokken. Er wordt dus aan ge werkt. Dat is voor velen een ge ruststelling. Het emigratievraagstuk heeft echter ook nog een andere kant. Emigratie is noodzakelijk; daar over zijn alle Nederlanders het vrijwel eens. Nederland is het dichtstbevolkte land ter wereld. Het geboorteoverschot is hier het grootst. Dat betekent dat allerlei vraagstukken in de naaste toe komst zeerdringendzullen worden, voor zover zij het al niet zijn Om maar enkele te noemen: woninq- nood, werkloosheid, onrechtvaar dige sociaal-economische verhou dingen. Kort gezegd: hoe zullen al deze Nederlanders gevoed, ge huisvest en gekleed moeten wor den? Er schijnt maar één oplos sing: een aantal landgenoten zul len elders een bestaan moeten trachten te vinden. Nu is er dezer dagen een plan wereldkundig gemaakt, dat wil voorkomen, dat kostbare arbeids krachten en gewaardeerde Neder landers naar andere landen af vloeien en dat toch de dreigende gevaren van de overbevolking wil beteugelen. Het is een groots plan dat aller aandacht verdient. In een volgend artikel bijzonderheden erover. OBKE Granietwerkers leggen de laatste hand aan de tweede tunnel in Utrechts station worden. Maar in elk gevaj is de tijd, dat het Utrechtse perron over twee tunnels beschikt niet zo ver meer af. Het is te betreuren, dat de openstelling niet nog voor de druk ste vacantietijd kan plaats hebber. S nest Baarnse PTT-Gemeente- ambtenaren 14 Voor de BEKA zomeravond-com petitie speelden Maandagavond te Baarn. de P.T.T. (Baarn) tegen het elftal van de Soester Gemeenteamb tenaren. De gemeenteambtenaren beschikten over een jonge ploeg en maakten voor de rust reeds drie keer een doelpunt, terwijl de P.T.T. zich met één doelpunt tevreden moest stellen. Na de rust kreeg P T.T, volop ge legenheid om de achterstand in te halen, doch de gemakkelijkste kan sen bleven onbenut. De gemeente ambtenaren wisten nog eenmaal te scoren en wonnen dus met 1-4. Evert Grift in de „Ronde van Baarn" In de door de Baarnse Sportbond uitgeschreven ..Ronde van Baarn", welke op a.s. Zaterdag 24 Juli te 2 uur wordt verreden, riidt o.a. ook mee Evert Grift uit Soest, die bin nenkort naar de Olympische Spelen in Engeland wordt uitgezonden. Het parcours is 100 KM lang en gaat' langs Torenlaan. Vondellaan én Nic. Beetslaan. Soesters in de Vierdaagse In Soest bestaat dit keer buiten gewoon veel belangstelling voor de Vierdaagse te Nijmegen. De Soester Politie Sport Vereni ging neemt met een groep van 12 man deel: de wandelsportvereni ging „De Eemkanters" gaat met 6 deelnemers, terwyl ook veel parti culieren w.o. een dame van 72 jaar) aan de tocht zullen deel nemen. Om een zo goed mogelijke rege ling te treffen voor de ontvangst van ai de deelnemers op Zaterdag 31 Juli, worden alle groepen of par ticulieren die naar Nijmegen gaan of zij die belang stellen in de ont vangst by de terugkeer, verzocht zich voor Donderdag-avond 22 .TaU a.s, op te geven op het politie-bu- reau te Soest. Brand in de nacht In de nacht van Maandag op Dins dag om ongeveer half twee klonk plotseling in de stilte der nacht, de brandsirene op het politie-bureau. Het bleek dat een schuur naby de woning van B. aan de Beetslaan in lichterlaaie stond. De brandweer behoefde geen water te geven, daar omwonenden het vuur reeds mees ter waren. Gevonden voorwerpen Zandschopje; bruine portemon- naie met inhoud, zilveren schakel armband: gummibal; doos met pot jes pudding: bruine portemonnaie inh f. 16.- bruin lederen hand schoen: vulpenhouder; hond (bou vier): zilveren kinderarmband: da mes polshorloge (goud of doublé); rode autoped op luchtbanden. In lichtingen bureau van Politie. Van Weedestraat. Advertentiën HINDERWET Verzoek van A C. van Buuren om vergunning tot het uitbreiden van een bak kerij en het daarin plaatsen van een gasoven en een electromotor van 2 pk. tot het aandrijven van 'n deeg machine in het perceel* Am- hemsestraat 21 sectie E no. 6080 waarvoor de zitting tot het aanhoren van de bezwa ren zal worden gehouden op Donderdag 5 Augustus 3948 des voorm. 10.15 uur ten stadhuize. HINDERWET "Vergunning verleend aan H. J Balk tot het oprichten van een wasserij en het daarin plaatsen van 6 elec- tromotoren in totaal van 6 pk. tot het aandrijven van diverse machines in het per ceel Bloemendalsestraat 32, sectie E no. 6418. HINDERWET Verzoek van de firma Buys en van fiijk om ver gunning tot het oprichten van een inrichting tot het repareren en wikkelen van electromotoren. dj-namo's, enz. en het daarin plaatsen van 4 electromotoren in to taal van 4T£ pk. voor het aandrijveTï van diverse ma chines in 't perceel Havik S sectie E no. 5182, waarvoor de zitting tot het aanhoren van de bezwaren zal wor den gehouden op Donderdag 5 Augustus 1948 des voorm. 10 uur ten stadhuize. beter leer. SOESTERWEG 214. Mits een rijvergunning van R.V.I.-Utrecht aan- wezig is zijn vrijwel direct te leveren: in de maten 34x7 825x20 en 1100x20. Inlichtingen bij: „U.B.I.". Fruitstraat 4. Utrecht. ^Telefoon 11691. j PLAATST EEN BRANDPUNT Wie „Actief" eist, die „Actief" prijst. 699. Natuurlijk was het Don Kabalos weer, die op zijn paard naderde in plaats van in zijn bed te blijven als een gewoon mens. Hij vond in het maan licht dadelijk de plaats,waar Oewah-Uk en ik lagen te dromen en hij liet ons dromen. Op zijn tenen sloop hij over onze kampplaats en wat hij precies uitvoerde kan ik je nog niet vertellen, maar hij scheen het zelf erg grappig te vinden. Achteraf bekeken kan ik er nóg kwaad om worden, dat we niets van de aanwezigheid van onze grootste vij and gemerkt hebben. Oewah-Uk droomde onge stoord verder over jachtavonturen, roem en eer; ik bromde iets onduidelijks in mijn slaap en de enige, -die ons had kunnen waarsëhuwen, was ons nieuwe paard, maar dat kon met praten.... Don Kabalos verdween weer snel en geruisloos. De sterren draaiden verder en de nacht ver streek. De eerste zonnestralen kriebelden mij wakker, ik zuchtte hongerig en rekte mijn arm spieren wat uit. „Huh, mooi weer vandaag," mom- Oewah-Uk. we gaan op pelde ik. „Word wakker, jacht en.. Ik slikte en verstijfde plotseling. „Ah. houden jij je handjes maar zo." riep een be kende stem, ,.of anders schieten ik *jou vele gaat jes in lijf, caramba!"' „Jasses1" schrok ik. „wat bloederig op de vroege ochtend, 't Is natuurlijk Don. Nee. waTempel. wat hébben we nu? Het is de sheriff!" Zo was het. Vlak voor ons stond de dikke sheriff en hij keek helemaal niet vriendelijk! Ook de fijnste zeep verwekt „zeepfilm", die Uw haar van zijn luister berooft. Voorkom ditl Was het steeds met het veilige Blondona/Brunetta. Dat houdt Uw haar gezond en schoon, en vnor donker haar VH 50-06.-54 EEN VI NO LIA PRODUCT Dat gaat zo: Ieder, die onze zaak in de eerstvol gende 20 werkdagen bezoekt, wordt op nummer ingeschreven. Na elke dag wordt één nummer getrokken. Naam en adres van de gelukkige wor den dan dagelijks per adverterrtie in dit blad be kend gemaakt en deze kan dan GRATIS EEN SCHOUDERTAS AFHALEN BIJ tden dan dagelijks per adverterrtie in dit blad be- I kend gemaakt en deze kan dan GRATIS EEN I SCHOUDERTAS AFHALEN BIJ I VAN MAANEN'S Lederhandel I ISoesterweg 214 Luxe lederwaren, leder- en rubberhandel L schoen- en tassenreparatie. schoenvergroot- a Inrichting. Brandpunten tot 20 woorden 1.50 3 X achtereenvolgens 3.50 elk woord meer 0.10 per plaatsing extra. TE HUUR AANGEBODEN Te huur intieme zaal (parketvloer) voor bruilof ten e.d. Keuken en pick-up aanwezig. Korte Gracht 20, tel. 5083. 8090 PERSONEEL AANGEB. Combinatie vraagt brei en stopwerk. Administra tieve arbeid en verzeke- rings-adviezen worden door combinatie tegen billijke condities verzorgd. Brieven onder No. 8106. bureau van dit blad. DIVERSEN WONINGKUIL Aangeboden te Apeldoorn aan de Bosweg prachtige benedenwoning (5 kamers en keuken) met grote tuin, f 30.per maand. Gevraagd woning te Amersfoort Br. onder No. 8108 bureau van i dit blad. Psychometristë.'hclderziende heeft elke Donderdag con sult van 2.30 tot 9 uur n.m. en volgens afspraak. Zuid singel 10. 8109 Weggelopen klein zwart wit gevlekt hondje, langha rig naam „Sobat". Tegen beloning terugbezorging Schimmelp.straat 228 B. 8107 Hoektax. Dag en nacht geopend. Tel. 6004. St. Rad* boudstraat 10. 8104

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4