Geleerden uit alle delen der wereld kwamen naar Utrecht BRANDPUNTEN üe Algemeene Kunstzijde Unie N.V. T'raai haar - óók in de zomer GESLOTEN Unesöo-conferentie over de taak der universiteiten in deze tijd Openbare zitting en feestelijke ontvangst ten stadhuize Internationale discussie Eén draai aan de knop en men hoort de taal die men kan verstaan Betuwe plukt de vruchten Dr. G. J. N. VLEUGELS Mevr.W .v.Daal- Wesselink VAKKENNIS NIET VEREIST: 1. Keurige Meisjes voor de textielafdelingen 2. Jongelui ter opleiding tot textielarbeider op de BEDRIJFSSCHOOL (vanaf 18 jaar). 3. Diverse arbeiders voor buitenwerk en VAKLIEDEN metselaars, bankwerkers, pijpenmon- teurs en enige andere vaklieden. SCHOUDERTAS Blondpna-Brunetta houdt 't schoon en glartzem 3cJiwn kaai Ij rnoüi kaaA Gemeentelijke Publicatie WEGENS VACANT8E Juist NU Adverteren It was raining: eats and dogs, zoals een Amerikaan zegt. In goed Hollands: het water viel gisteravond met bakken uit de hemel. Terwijl de drukkende warmte van de laatste dagen zieh ontlaadde in een hevig onweer, had in het Groot-Auditorium van de Rijksuniversiteit te Utrecht de opening plaats van de Universiteiten conferentie, die door de Unesco is georganiseerd. Ge leerden uit alle delen van de wereld zijn naar Utrecht gekomen om deel te nemen aan de beraadslagingen. Men treft er delegaties uit Pakistan en Irak. \an Siam en van Ceylon, uit Finland en uit Canada. ZIJ allen zijn vol lof over de organisatie, die de eerste dag al uitstekend bleek te kloppen. In de aula ontvingen de leden van de delegaties elk een vernuftig toestelletje, waarmee men via een koptelefoon het gesproken woord In de originele taal, dan wel in een Franse of Engelse \ertaling kon beluisteren. Daartoe waren achter in de zaal twee spreekcellen ingericht. de tegenwoordige tUd daarin moet brengen, of welke deze tild zelfs im pliceert. De ontwikkeling van de zin voor wetenschappelijk onderzoek gaat gepaard met de voorbereiding van de studenten voor het bekleden van leidende posities in het maatschap pelijk leven. B\j deze voorbereiding is mede de karaktervorming van groot belang. De ontwikkeling van geest en ka rakter kan nog een doelstelling om vatten. nl. de bewuste verdieping van een bepaalde levensbeschou wing, dit is inzonderheid het geval met universiteiten, die op een gods- dicnstige-dogmatische grondslag z(ln gebouwd, cn wier streven voor een belangrjlk deel is gericht op de godsdienstig-zedelijke ontwikkeling harer studenten. Speciaal ln de na- oorlogstijd is de vraag gerezen, of in dit opzicht dc openbare universi teiten niet zijn te kort geschoten, d.w.z. of met betrekking tot de ze- dehike ontwikkeling der studenten deze universiteiten niet haar neu traal en negatief standpunt moeten verlaten. In dit inleidend woord, aldus de minister, heb ik de betekenis wan de wetenschappelijke vorming by het universitair onderwijs met op zet op de voorgrond geplaatst, om dat naar mijn mening dit gedeelte van de taak van het hoger onder- wiis in het gedrang dreigt te ko men. Op het podium hadden o m de heer J. C. baron Baud als vertegen woordiger van Prinses Juliana, en het college van B en W. plaats ge nomen. Prof. dr. H. R Kruyt. voorzit ter van de Nederlandse cbmmissie. die tot algemeen voorzitter van de conferentie is aangewezen, sprak oen woord van welkom tot de gasten, in zonderheid tot baron Baud en minis ter Gielen. Nadat hij de wens had geuit, dat de besprekingen zouden leiden tot een vruchtdragende con ferentie. besprak hij in het kort de plaats van dc universiteit in de mo derne wereld Zij heeft niet alleen de taak jonge mensen op te voeden nadat zij het lager en middelbaar onderwijs hebben gevolgd, maar zij moet oefenen in het onderzoeken van wetenschappelijke problemen en de jeugd leien denken, wat op zichzelf al moeilijk genoeg is. Zij moet voorts de wieg zijn van de wetenschap en naast de opvoedkundige taak heeft zij een verantwoordelijk aandeel in de ontwikkeling van de persoonlijk heid Spreker wees tenslotte op het grote belang van een nauw contact tussen de universiteiten der wereld Daarom is dit congres niet alleen van de Unesco uitgezien belangrijk maar ook van de universiteiten uit beschouwd. Vooral na de oorlog staan wij voor vele problemen, die wij op te lossen hebben en de meeste van deze problemen zijn internatio naal. Jhr dr. L H N Bosch Rid der van Rosenthal verwelkom de het congres namens het curato rium en wees er op. dat wel nooit in het Groot-Auditorium vertegen woordigers van zoveel verschillende naties bijeen zullen zijn geweest. Spr schetste de betekenis van de ruimte, waarin men samen was voor de ge schiedenis van de stad en ons land en besprak daarna enkele universi taire problemen, zoals daar zijn het grote aantal sjudenten en het tekort aan hoogleraren. Deze moeilijkheden zijn echter voor een groot deel over wonnen door de grote liefde, waar mee" de hoogleraren zich aan hun taak geven, al brengen deze omstan digheden zorgen mee. die het moei lijk maken de tweeledige taak der universiteit, opvoeding van de jeugd en wetenschappelijk onderzoek, te combineren. OPENINGSREDE Minister dr J. J. Gielen heeft vervolgens het congres geopend met een toespraak, waarin hij niet alleen de deelnemers begroette namens de regering en haar dank vertolkte voor het feit, dat ons land gastvrijheid mocht verlenen aan de conferentie, maar waarbij hij ook de hoop en de verwachting uitsprak, dat zij zou mogen bijdragen tot de geestelijke wederopbouw van de wereld. Op deze conferentie zal o a. wor den gesproken over het karakter van de instellingen van hoger on derwijs, en over de wijzigingen, die Met de wens, dat in een openhar tige gedachtenwisseling ter bevor dering van het hoger ondonvijs en de wetenschap vruchtbare resulta ten zullen worden bereikt, verklaar de de minister de conferentie ge opend. Dr. Walter H. C. Laves. De puty Director-General of Unesco, sprak een woord van dank tot de Nederlandse regering voor de uit nodiging en tot hen, die de voorbe- reidingei) voor de conferentie heb ben getroffen, waarbij mr. dr. G. A. W. ter Pelkwiik en mr. J. H. des Tombe een belangrijk aandeel in het werk hebben genomen. Hy deed een beroep on de universiteiten van heel de wereld om die leiding te ne men, waarbij aan de naties haar on derlinge afhankelijkheid wordt bil- gebracht. Hy critiseerde de univer siteiten omdat zij in het verleden geen trouw beeld hadden gegeven van de feiten van eenzelfde leven over de hele wereld en waarschuw de. dat het nodig kon zijn het hole opvoedingssysteem weer onder dc loupe te nemen en het zwaartepunt van de methodes van de opvoeding te verleggen naar de gedachte van het bestaan van één wereld. Spr. legde nadruk op het doel van dc conferentie: het internationaal begric te bevorderen door een gele genheid in het leven te roepen om afgevaardigden van alle universitei ten ter wereld in staat te stellen hun problemen te bespreken. Hy verklaarde, dat zulke discussies echter nutteloos zouden zyn, tenzy ze practisch genoeg waren om de werkelijke toestanden van de hui dige wereld te omvatten. Terwijl binnen het licht van de fotolampen onophoudelijk aanflitste en de gehele aula vaak in een fel schijnsel zette, ontlaadde zich bui ten de warmte in een hevig onweer. De bliksem wedyverde met het licht der fotografen en de regen ruiste bij momenten boven de stemmen uit. zodat hij boven het geluid In de koptelefoons was te horen. Toen dan ook de plechtigheid geëindigd was cn de gasten zich naar het stadhuis zouden .begeven, waar het gemeentebestuur hun een ontvangst zou bereiden, bleven zy in de vesti bule van het universiteitsgebouw, waar het water in grote plassen naar binnen was geslagen, staan. Men waagde zich niet naar buiten en zelfs toen enige ogenblikken la ter een aan' 1 gemeentelyke auto bussen voor de deur stond, aarzelde T olksysteem tun UNO ook in Nederland De 7g. vertolkingsin. stallaiie, bekend van de UNO-zitting?n en het proces te Neuren berg. doet deze zomer ook in Nederland haar intrede: zowel bij de UNESCO-conferentie te Utrecht als bil de We reldraad der kerken to Amsterdam zal dit systeem dat geen com mercieel object is. doch door de International Business Machines Cor poration ter" beschik. vangt door middel van een koptelefoon. De;;e tolk vertaalt onmiddel lijk de opgevangen re de in de taal. waarvoor hij speciaal is aange steld Deze door de tolk gegeven vertaling wordt via een micro- king wordt gesteld ter foon in zijn cel bevordering van de po litieke. culturele en so ciale samenwerking tussen de naties, wor den toegepast. Het werkt als volgt: De uit te spreken re de wordt opgevangen in een microfoon Dit gesproken woord woedt via een versterker en luidsprekers uitgezon den naar het auditori um Voor diegenen, die de taal. waarin de re de wordt uitgesproken niet kennen, wordt het gesproken woord langs een leiding naar een tolk gevoerd, die in een afgeschermde cel de uitgesproken rede op een speciale appara tuur geleid, die het door de tolk gespro kene uitzendt met dus danig gering energie- vermogen. dat het uit gezondene slechts kan worden opgevangen door de deelnemers aan de conferentie. Voor elke taal. die af wijkt van de taal. waarin de originele re de wordt uitgesproken, is dus een tolk nodig Indien dr.s in de Engelse taal wordt ge sproken en er zijn deel nemers aan de confe rentie. die uitsluitend Frans of uitsluitend Spaans verstaan, zullpn dus twee tolken nodig zijn. waarvan de een direct van het Engels in het Frans vertaa'lt en de ander van het Engels in het Spaans. Het aantal tolken is dus gelijk aan het aan tal talen minus een. Elke deelnemer aan de conferentie krijgt een speciaal ontvang apparaat. dat hij mee kan dragen aan een schouderriem. Het ont vangapparaat is zeer klein licht van con structie gehouden, op. dat elke deelpemer het apparaat zonder enige belemmering mede kan dragen. Indien div* een rede wordt uitgesproken in een taal. welke een be- paalde deelnemer nirt beheerst, kan hij de schakelaar van ziin ontvang-apparaat op zijn eigen taal instel len. zodat hii in staat is de gesoroken rede in ziin eigen taal te volgen op hetzelfde ogenblik dat deze rede wordt uitgesproken De antenne van het ont vang-apparaat is on zichtbaar in de schou derriem gemonteerd. men nog lang. zo dicht was het wa- tergordyn, dat uit de regenluchten viel en waardoor de verlichte Dom toren een wonderlijke glans kreeg. Maar successievelijk bereikte men toch het stadhuis, door de grote plassen naar binnen vluchtend. In het stadhuis aangekomen was alle leed echter vergeten. Wie zegt dat Utrecht styf is, dat het geen feeste lijkheden kan arrangeren? tfet stadhuis was eenvoudig niet meer te herkennen. Het college van B.*en W ontving in de anti-chambre van de raadzaal. De gasten konden zich verder verspreiden door de raad zaal. .waar overal gezellige zitjes waren gemrikt. Daar bleef het ech ter niet by. Ook in de gangen en in de kamer van wethouder Winkel en in enkele wachtkamers waren met behulp van fraaie kasten cn ge zellige stoelen en banken leuke hoekjes gemaakt. Veel bloemen en schemerlampen verhoogden dc ge zelligheid. En dc sfeer was zo aan trekkelijk dat later op*de avond op muziek van twee strijkjes o.a. van Tzigane nog een bescheiden danspartijtje werd gearrangeerd. Welvoorziene buffetten zorgden voor de nodige verfrissing in de nog altyd min of meer tropische tem peratuur. Utrecht heeft zich tegenover de vele buitenlandse ga^en uitnemend gepresenteerd. Filminstituut gaaf werk beginnen Het Ned Film Instituut, dat enicele maanden geleden Is gevormd, en enkele dagen geleden op een persconferentie, te Amsterdam gehouden. In de open haarheid trad wil al in het komend seizoen zijn werkzaamheden aanvaheen (2e helft September) al Is het zich bewust, dat de taak. waartoe het zich geroepen voelt ..verheffing van het culturele peil der film" die zo'n enor me betekenis voor ons volksleven heeft, ten goede en ten kwade, een zaak is van lange termijn' Verschillende stromingen van kerke lijke cn culturele aard hebben elkaar In dit Instituut gevonden, zodat men het verblijdend verschijnsel ziet dat onder een synthetisch denkende figuur nis prof dr G van der Leeuw niet alleen protestantse en katholieke groepen sa menwerken. maar het zakelijk bedrtif. de Ned Bioscoopbond zich bewust »-an ren culturele taak in het Bestuur zitting heeft genomen: ja. vier van de negen leden van de Raad van Beheer ziln aangewezen door het Hoofdbestuur van de Ned. Bioscoopbond Van de zijde der filmverhuurders is zo deelde prof Van der Leeuw mede een spontaue reactie gekomen, die de verwachtingen overtrof Het is van den beginne af zo geweest, dat tal van films van instructieve en culturele waar de in de bioscoop niet aan bod komen Het Instituut kan hierover dc beschik king krijgen of heeft ze op zijn ver langlijstje Tal van films heeft het be drijf op de plank liggen, die door het Instituut tot leven kunnen komen, als er. waar ook, behoefte blijkt Via het JN de Betuwe is de oogst van het vroege fruit in volle gang. Met de pruimen gaat dit vrij gemakke lijk, „Ontario's", Reine Claudes" en „Eldense Blauwen" kunnen een voudig van de bomen worden ge schud. Maar het zogenaamde harde fruit (op het ogenblik „Yellows", „Janbazen" en Kruideniersvroe ge soorten appelen en peren) moet men stuk voor stuk plukken. In de kleine boomgaarden doet dit meest al het eigen personeel. Op de grote kwekerijen wgar men handen te kort komt bestaat voor menig Betuws arbeider of boerenknecht gelegenheid, iets extra's te verdie nen. (In de bongerds wordt nog altijd goed betaald!). Overal waar appels en peren groeien ziet men de plukkers van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op hun lange ladders in actie. De geplukte vruchten gaan in kisten naar de veiling, maar alvorens ze deze reis aanvajigen, worden ze ge sorteerd. Op deze foto, die in het fruitland van Geldermalsen boven uit een boom werd genomen, ziet men de sorteerders bezig. Omdat de appelen en peren dit jaar tamelijk dun hangen (verle den jaar was er een schitterende oogst), zullen ze waarschijnlijk nog al duur worden in de verkoop. Pruimen zult u evenwel voor wei nig geld kunnen krijgen; ze zijn er in massa's, zo meldt men ons uit Tiel. Instituut kunnen ook bepaalde films ge ïmporteerd worden De adviezen wor den gratis verstrekt <je apparatuur, die het Instituut ter beschikking heeft, moeten worden gehuurd Het is uit die profijten, dat het Instituut, althans voor een deel zijn inkomsten trekt Zowel smal- als normaalfilm kan worden aan gevraagd Het ls allerminst de bedoe ling het particulier initiatief, dat al oo dit terrein gegroeid ts. te doden Con tacten met het buitenland zullen zeer zeker worden gezocht Zonder ln direc te bemoeiing te treden met de film productie wil het Instituut wel zoveel mogelijk stimulerend werken, ook In deze richting. Samenwerking zal ge zocht worden met het Historisch Film archief. De directrice van het Instituut, mevr Pelster woont Herengracht 590592 te Amsterdam. Stad en platteland WIE zich het hoofd wel eens breekt over de vraag, hoe Nederland in de toekomst zal rei len en zeilen, zal tot de slotsom komen, dat wij alleen door een gemeenschappelijke inspanning onze moeilijkheden te boven zul len kunnen komen. Het gaat bui ten het bestek van deze rubriek, na te gaan ln hoeverre wij er tot nu toe in geslaagd zijn, onze In spanning tot een gemeenschap pelijke zaak te maken. Voor zo ver daar iets van terecht gekomen is, is dat m.i. te danken aan het overheidsbeleid, dat de „econo mische"' vrijheid van de burger aanzienlijk heeft beperkt. Waar schijnlijk zou er nog minder van terecht qekomen zijn. als Iedere burger de volle vrijheid zou heb ben gehad, zich al of niet aan deze gemeenschappelijke zaak te wijden Want hoe weinig wijst er op, dat het besef van de nood zaak hiervan tot allen is doorge- drongenl en hoe groot zijn de tegenstellingen, die ons beletten om samen, in een soort nationale gebondenheid, de handen uit de mouwen te stekenl Niemand mene nu dat ik enig heil zou verwachten van een Ne derland, waarin alle vrijheid zou zijn beknot en waarin alle tegen stellingen zouden zijn opgeheven Integendeel, we zouden dan ge vaarlijk dicht in de buurt raken van het „Ein Volk, ein Führer". van de qenivelleerde samenle. ving. waarin de persoonlijkheid is opgeofferd aan de nationale zaak. Zelfs van een beperking van de „economische" vrijheid zal jalleen sprake mogen zijn als de economische situatie v.an het land dit noodzakelijk maakt. En nooit zullen de persoonlijke over- tuiginq en het belijden daarvan onmogelijk gemaakt mogen wor den! De qodsdlenstlge en politie ke tegenstellingen, die hierdoor ontstaan, zullen wij moeten aan vaarden, zelfs waarderen, als een gezond verschijnsel, als een uiting van kostbare, geestelijke vrijheid. Maar al te groot zijn nog de tegenstellingen, die helemaal geen tegenstellingen behoorden te wezen: coöperatie en midden stander, verlader en binnenschip per. grote boer en kleine boer. plattelahder en stedeling, om er zo voor de vuist weg maar eens enkele te noemen. VEELAL zijn deze tegenstellin gen logisch verklaarbaar. Nu ik hier in de Achterhoek mijn zon. niqe dagen slijt op een klein boerderijtje en weer eens van heel dichtbij het boerenleven meeleef, valt mij dat weer op. Wat ls de afstand groot en hoe groot is het aantal verschillenl En wat ls het beqrijpelijk, dat af stand en verschillen geleld heb ben tot een elkaar-niet-begrijpen en niet-waarderen. De uitersten zouden zo kunnen worden omschreven: De stedeling leeft snel. de plat telander rustig. De stedeling ziet deze rust van de plattelander als traagheid, als onvermogen om mee te komen ln het moderne le ven; omgekeerd verwijt de plat telander de stedeling, dat hij door zijn tempo oppervlakkig is en het beste stuk van zijn leven verliest in een zinloze haast. De stedeling is „beschaafd", de plattelander leeft dichter bij de natuur. Nu meent de stedeling zijn neus te moeten ophalen voor een man op klompen, die naar varkens riekt (of minzaam te moeten doen, wat net zo gering schattend ls). De plattelander on derkent ln de „beschaving" van de stedeling maar al te vaak veel geleende sier en onwaardige dik doenerij. De stedeling leeft als een een ling tussen zijn buren; de platte lander weet zich aangewezen op de kleine gemeenschap om hem heen. De stedeling legt dit uit als een gebrek aan persoonlijkheid, als sentimentaliteit. De plattelan der beklaagt de stedelinq om zijn gemis aan gemeenschapsgevoel, om zijn harteloosheid. Deze (zeer onvolledige) om schrijving is niet altijd van toe passing Vooral in de oorlog, toen de stedelingen de weq naar het platteland maar al te goed wis ten te vinden, zijn vriendschaps banden qelegd. nog steeds tot wederzijds genoegen. Maar an derzijds zijn er ook tal van on- plelzieriqe ervaringen opaedaan en in het alaemeen heeft de oor log niet veel tot de verbetering van de verhouding tussen stad en platteland bijgedragen. T K heb hierover zo uitgeweid A om daarmee aan te tonen, hoe zinloos dit alles is. Alsof niet alles voor verkeerde uitleg vat baar ls en alsof niet plattelan der en stedeling beiden een even waardevolle functie vervullen in onze maatschappij. Beider arbeid is even belangrijk en noodzake lijk. Daarmee ls niets nieuws ge zegd; iedereen weet het en toch laat de wederzijdse waarderinq zo veel te wensen over. Wat er aan te doen is? Och, daarvoor zijn geen positieve aanwijzingen te geven. Het is een zaak van het gevoel, niet van het verstand Toch is het misschien wel goed dat we dit onderwerp eens heb ben aanqesneden. bij het begin van de vacantiemaand. Want zo er ooit een gelegenheid is dat plattelander en stedeling wat dichter bij elkaar komen dan is het in de vacantle, als duizenden de arote steden ontvluchten om op het platteland verkwikkende verstrooiing te vinden Ik heb het qemerkt, op ons boerderijtje in de Achterhoek OBKE EIEREN VQjOR ZIJN GELD De huisvrouwen van Bielefeld hebben Zaterdag op de stadsmarkt een eicrcnhandelaar, die voor 1 ei de schandelijk hoge prijs van 50 pfenning vroeg, mishandeld en met zijn eigen waar bekogeld. Bebloed en druipend van el-geel moest hij het veld fuimen. In Munster hebben de hulsvrou wen door het minder handtastelijke maar even afdoende middel van een koopstaking weten te bewerken, dat de prijzen 25% daalden. FAMILIEBERICHTEN Heden overleed na een langdurig Vjden, onz-e beste Vader, Behuwd- en Grootvader. WILHELM DRUKKER Weduwnaar van W. J. DE HERDER in de ouderdom van bij na 68 jaar. Amsterdam: Dr. W. DRUKKER M. M. DRUKKER— LELY Amersfoort: Dr. J. DRUKKER M. H. DRUKKER— LIND Laren (N.-H.)- H. M C. DOLMAN- DRUKKER H DOLMAN en Kleinkinderen Laren (N.-H.), 1 Augustus 1948. Hilversumseweg No. 20. ..Herdershoeve" Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 4 Augustus as., tegen 11.30 uur op de Algeme ne Begraafplaats te La ren (N.-H.) ADVERTENTIES SCHUTTER AFWEZIG lot 13 AUGUSTUS. Tandarts AFWEZIG tot -6-SEPTEMBER; te IMe heeft plaats voor mannelijk en vrouwelijk personeel van 15 t/m 35 jaar voor de volgende werkzaamheden: fabrieksarbeid. Serieuze werksters en werkers, die prijs stellen op een prettige werkkring met goede arbeids- en sociale voorwaarden, kunnen alle inlichtingen dienaan gaande vernemen: 1. Iedere WOENSDAGAVOND van 18.45 19.45 uur in Cafe „PETER" te ERMELO. 2. Iedere WOENSDAGAVOND van 20.15— 21.15 uur in Hotel-Cafe-Restaurant „De Poort van Kleef", Langestraat te AMERS FOORT. Eventuele buskosten naar en van bovengenoemde plaatsen voor sollicitanten uit de omgeving worden vergoed. Verder bestaat er iedere dag (behalve Zaterdags) gelegenheid tot aanmelding van 8.3010.30 uur aan de Personeelafdeling der fabriek. VERVOER NAAR EN VAN DE FABRIEK VINDT PLAATS PER A.K.U.-BUS I Zetpillen tegen Aambeien w«rlc«o pllnjtillend en oenexen ln korten U]d de ontstoken slijmvliezen. maakt het Inbrengen xeer gemakkeli|k 1.50 per doosje van 12 «tuks. Dr. H. NANNING's Phjrm Chtm Fabr. N Y., Den Haag zo maar gratis voor niets Mevrouw OOSTENDORP. St Willibrordusstraat 12 is vandaag de gelukkige Bezoekt ook Van MAANEN'S LEDERHANDEL Soesterueg 214. Luxe lederwaren, schoenre paratie. tassenreparatie. schoenvergrootinrichting. Stof en zand verontreinigen Uw haar, zeewater maakt het dof en stug, transpiratie ondermijnt de veerkracht. Geef Uw haar nü extra zorg Was het geregeld. Nooit met zeep - altijd met het veilige Blondona/Brunetta. Uw haar krijgt nieuwe glans en schoonheid, zodat U onbezorgd kunt „sporten" en zonnebaden 30,064 S4 Burgemeester en wethoivders van Amersfoort maken be kend, dat aan het stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van H. W. M Grammé om een verlof A in het perceel Vlasaitkerweg 16 alhier. GEMEENTE AMERSFOORT. BEKENDMAKING. De burgemeester van Amersfoort maakt bekend, ddt door de raad dezer gemeente in zijn op 27 Juli 1948 gehouden' vergadering is bepaald, dat voor het terrein, omsloten door de spoorlijn AmersfoortZwolle, de Eem, Zeeuwse straat. Nijverheidsstraat. Groningerstraat. Puntenburger laan. Gerrit van Stellingwerfstraat en Soesterweg. een plan van uitbreiding wordt voorbereid. Amersfoort 2 Augustus 1948. De burgemeester voornoemd, A. J. SPIEKERMANN. l.b. FABRIEK:'van 9 t/m 14 Augustus 1948. KANTOOR: van 9 t/m 21 Augustus 1948. N.V. PRODENTA. TK KOOP AANGEBODEN Massief eiken 2 pers. ledi kant met spiraal. In prima staat. Adres: Wijerstraat 12, beneden, na 5 uur. 8338 Pckineesje. reutje (ras hondje). oud 4 maanden. Zeer lief diertje. Geen luxe prijs. Adres: Wijerstraat 12. beneden, na 5 uur. 8337 PERSONEEL GEVRAAG!» Gevraagd flinke dienst bode voor dag of dag en nacht. Mevr. van der Waard P. Bothlaan 41. 8329 Biedt zich aan. carrosserie- plaatwerker. met ruim tien jaar practijk. bekend met nieuw en reparatiewerk. Br. no. 8353 bur. van dit blad. DIVERSEN 14 Kindcropn. aan huls ln album f 7.50. Reproducties, trouwreportages. Foto's op elk gebied. Archifoto, Ru bensstraat 79, Amersfoort. Tel. 3070. 8325 Weggelopen. Geleidehond voor blinde. Grijze Duitse herder. Tegen beloning te rug te bezorgen bij: Wed. Donselaar, Geerestein 233, Woudenberg. 8334 Weggelopen Zaterdag 31 Juli licht bruin Pekin- gees-hondje. Tegen belo ning terug te bezoreon Utrechtseweg 239. 8330 Er is een zwarte Bouvier aan komen lopen. Franklin- Straat 100. Amersfoort. 8335

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4