VIM Zomer 1938: Karimata baggert naar het Lutine-goud HYPOTHEKEN NUTSSPAARBANK S T O R T A blijven de gr pannen ALLEEN DAT IS VIM BRANDPUNTEN WOLLEN DEKENS Prijs per stuk f 1.80 PALTHE VACANTIE Erdalfabrieken AMERSFOORT Kanonnenkogels, munten en één goudstaaf Spiegel der wereld door Bridge-rubriék Geluk en wijsheid Oogst van pruimen bereikt ongekende hoogte Appelen doen het maar matig Dam-rubriek Openingsvallen Chem. gereinigd en ^ls nieuw ge r uwd BINNEN 10 DAGEN ALS NIEUW TERUG SPECIALE VACANTIE AANBIEDING HOEKSEMA Wie „ACTIEF" kan missen Is nooit netjes tl tfc tt geneesmiddeltegen MW.MM.MM. huidaandoeningen ^CT»e* Telefoon 6609 VERTEGENWOORDIGER SCHOUDERTAS Plaatst een BRANDPUNT niet LET OP DE GELE BUS MET DE DRIEHOEK Wie herinnert het zich nog? Vermoedelijk alleen zij, die er fmantieel bij betrokken waren. En toch is het pas tien jaar ge leden, dat de ochtendbladen van 29 Juli groot opgemaakt net belangrijke nieuws vermeldden: „vannacht om half 3 heeft de Karimata een goudstaaf, wegende 3*/» kg ter waarde van 7000.— opgehaald. De belangstelling van heel de wereld ging naar Terschelling uit. helft van de schat voor de Staat zou zijn. E9chauzler werkte 7 jaar en had toen een winst van 17 gouden munten! In 1823 zjjn Lloyds op zoek gegaan, maar de Ned. Regering wil de hun rechten eerst niet erkennen. Eindelijk zag de Regering er van af en Loyds werden in hun rechten hersteld. Vele malen is er naar de goud schat gedoken en gebaggerd: in 1800, 1857, 1886 en 1894 werd er ge zamenlijk voor een waarde van 1.210.063 naar de oppervlakte ge bracht. Ook in 1910 en 1934 werd er gebaggerd. Toen kwam de Karima ta. de grote tinbaggermolen van de Billiton My. In Juli 1938 was de molen druk aan het uitbaggeren en er waren vele bewijzen, dat men op de juiste plek aan het werk was. De Karima ta haalde een massa wrakstukken van de Lutine op, o.a. een kist met kanonskogels, ijzeren voorwerpen, katrollen, honderden ballastbro- den van 100 kg per stuk. De avond bladen van 28 Juli berichtten: de Karimata haalt granaten op! Men hoopt over een dag of tien eindelijk de schat naar boven te kunnen ha len' Maar die zelfde nacht, lr. van Ca- pellen had de wachtdienst aan boord, werd hy gewekt door de Ter- schellinger winchman Eelke de Beer: deze had terwijl hij in de crl- bleur stond te turen, naar alles wat in de zeeftrommel lag, plotseling iets zien schitteren, hij sprong er op af en had een zeldzaam mooi staaf je edelmetaal zonder gebrek of scheurtje in zyn handen! 's Morgens by de aflossing werd het goud mee naar het eiland ge nomen en aan de leider van het be drijf der Billiton Mij, de heer Bol. ter hand gesteld. Het staafje was 20 cm lang, 6V-, cm breed en woog 3'£ kg. De vreugde op het eiland was groot! Men vlagde en feestte. Sirenes loeiden. Zal zee schatten nog ooit teruggeven? Wie of wat waren de Lutine en de Karimata? De Lutine was een met goud- cn zilverstaven, gouden en zilveren munten geladen schip, dat uitgerust werd door de kooplieden Benjamins en Abr. Goldschmld. De kostbare la ding was bestemd voor de Engelse troepen op Texel en voor een han delscrisis in Hamburg. De opgaven omtrent het bedrag aan goud en zilver, dat aan boord was, lopen sterk uiteen. Volgens sommigen be droeg de waarde 400.000 pond, an deren beweerden 900.000. In 1800 werd de waarde op 20 millioen gul den geschat. Het schip was bij de Lloyds verzekerd. Toen de Lutine in Yarmouth lag, was er op 8 October 1799 een bal aan boord. Het feest eindigde ab rupt, aangezien er plotseling een be vel tot vertrekken werd gegeven. Na een kalme overtocht, raakte het schip in de daarop volgende donkere nacht in een zware storm. Het voortjagende fregat kwam op een zandbank in de gronden van het Vliegat terecht en leed schipbreuk. Oud document Op Terschelling wordt nog een oud document bewaard uit 1860 met een verklaring \^an de toen 80-jari- ge schipper Visser. Op 9 October 1799 werd hem verzocht za gauw mogelijk naar het Lutine-wrak te gaan. Met zyn vader en 8 man trok hjj per loodsboot naar het aange duide punt. Onderweg visten zij 3 lijken van officeren op, benevens kisten en vaten met meel De bovenste batterij stak nog bo ven water uit; een man klampte er zich aan vast. Z\j slaagden er in hem te redden en brachten hem met wyn en brood weer op zijn verhaal. Maar de man was niet te begrijpen; hy sprak wartaal! De doden bleken de kapitein en twee officieren van de Lutine te zijn; zij werden op Vlieland begra ven. Eerst 6 dagen na de ramp werd deze bekend aan Lloyds, de zwaar getroffen assuradeurs. Zy betaalden het ganse verlies prompt uit. Spoe dig daarna ontstonden er echter twisten over de vraag wie recht had op het wrak en zijn kostbare lading. Volgens Engels recht is het het eigendom van de assuradeurs, maar de Nederlandse regering zeide, dat tijdens de ramp Napoleontisch Ne derland in oorlog was met Enge land en het wrak dus als oorlogs buit was te beschouwen. De familie Eschauzier op Ter schelling kreeg het recht het wrak op te bergen op voorwaarde, dat de Vol verwachting Vol verwachting baggerde de Karimata voort. Men had dus ein delijk de bekroning van wekenlang zwoegen onder grote tegenslagen: nooit vond men iets waardevols! Nu danste iedereen om het gouden staafje en men sloot kostbare wed denschappen af: de gouddorst had iedereen bevangen! Helaas! Het is bij dat ene staafje gebleven! Men had er een waarde van 7000.meer gewonnen, doch dat bedrag woog in lange niet tegen de gemaakte onkosten op. Op 30 Juli kwam er nog een gouden munt naar boven en enige zilveren Spaanse matten, benevens drie schietklare kanonnen elk 2U m. lang, doch spoedig daarop begon de tegenslag. Een gedeelte van de schuine wand onder water stortte in; de Jacobsladder baggerde op 22 meter diepte! Het weer werd slech ter. De molen raakte defect. De goudkoorts zakte. Schaarser werd 't nieuws en na op 28 Aug. 'n kort berichtje, dat er nog wat Spaanse matten waren opgehaald, ging ook deze groots opgezette expeditie als een nachtkaars uit. Het Lutine-goud ligt in harde klei en velen nemen aan, dat het reeds door deze kleilaag is heen ge zakt. De Karimata, die eerst door zand en schelpen moest baggeren, daarna -door en laag zachte klei om ten slotte op de plek te komen, waar de Lutine lag, spoot duizen den kubieke meters grond op. Naar schatting werd er door deze bag germolen 250.000 M3 grond ver werkt tot een nieuw eiland, dat by eb droog komt te liggen. Zal de*zee de Lutineschatten ooit weerom ge ven? DE CUNERATOREN IN RHENEN, die reeds jarenlang in de steigers staat voor een algehele restauratie, heeft een nieuw stadium van her stel bereikt. Het achtkantige bo venstuk van het bouwwerk is nu ook in de reparatiewerkzaamheden betrokken, terwijl het benedenge deelte tot de eerste omgang geheel is hersteld. prof. dr. C. D. J. Brandt NIEMAND is zo veranderlijk als. een dictator. Herinnert U zich b.v. nog, hoe maarschalk Rommel-door Hitier gelukkig ge maakt werd met de hoogste mili taire onderscheiding van het Derde Rijk om vlak daarop voor de keus te worden gesteld: zelfmoord te plegen of geexecuteerd te worden? Iets dergelijks zien we nu ook weer in Hongarije. Ruim een week geleden overhandigde de commu nistenleider Rakosi aan president Tildy de hoogste ridderorde van de Hongaarse republiek en pal daarop werd de schoonzoon van de presi dent gearresteerd wegens hoogver raad en trad Tildy zelf af. Dit hoogverraad van Tildy's schoonzoon schijnt o.a. hierin te hebben bestaan, dat hij voor zijn schoonvader en diens familie een asyl in het buitenland zocht te re serveren voor het geval, dat de situatie van de president zo onmo gelijk zou worden, dat hij het be ter zou vinden om maar heen te gaan. Dat Tildy in feite niet veel meer was dan een gevangene van de communisten zij het dan in een vergulde kooi was al lang bekend: zijn positie was niet beter of niet slechtei dan die van Benesj na de communistische staatsgreep van Februari in Praag. Een speciale correspondent van de ..Observer" vestigt er de aan dacht op, dat het hoogst onwaar schijnlijk is. dat de communisten- leider Rak -i, die persoonlijk op goede voet stond met Tildy. niet zou geweten hebben van die plan nen van de president en zijn schoonzoon. Wanneer hij Tildy dus een goede week geleden een on derscheiding heeft verleend en hem thans tot heengaan heeft ge dwongen na de arrestatie van zijn schoonzoon, dan kan dit aldus dezelfde correspondent van de ..Observer" alleen maar beteke nen, dat Rakosi order heeft gekre gen van een hogere autoriteit dan de zijne. r.l. de Kominform. om te handelen zoals hij gedaan heeft. Met andere woorden: met en door het heengaan van Tildy is de macht van de Kominform over Hongarije verstevigd. Dit klopt ook met twee andere verschijnselen. Ten eerste is de Hongaarse rege ring de laatste weken meer en meer de kant opgegaan van de collectivisatie van de landbouw, wat. zoals nog eens uit de banvloek tegen Tito gebleken is, een van de hoofdpunten uit het program van de Kominform is. En in de tweede plaats zien wij, ljoe Hongarije meer en meer aan de spits komt in de strijd van de Kominform tegen Tito. Van alle satellietstaten van Oost-Europa staat Hongare wat de officiële politiek zijner regering be treft, wel op de slechtste voet met Joegoslavië op dit ogenblik. In Boedapest is de pers attaché van het Joegoslavisch gezantschap on langs door de Hongaarse politie ge arresteerd in verband met de moord op een Joegoslavisch stu dent. Hiertegen heeft Belgrado in een scherpe nota geprotesteerd. Verder beschuldigen de Joegosla vische regering en pers de Honga ren er van, dat zij de Joegoslavi sche minderheid in hun land slecht behandelen en onderdrukken. Merkwaardig tussen twee haakjes, hoe snel in deze „nieuwe orde van Oost-Europa" de oude nationale en nationalistische eisen, en grieven weer te voorschijn komen! Tildy zal worden opgevolgd door Szakasits, de vroegere leider der socialistische partij en sinds kort de president van de verenigde communist isch-socialistische par tij. Deze krijgt op deze wijze de beloning voor alles wat hij in het belang van de fusie, dat betekent voor de macht van de communisten heeft gedaan. En zijn opvolger in het presidium van de partij za) wel. een communist worden. Zodra de nieuwe president geko zen is, treedt de regering af. Het zou mij niet verwonderen, wan neer bij deze gelegenheid ook een nieuwe premier zou optreden in plaats van Dinnyes. die weliswaar gewillig en volgzaam genoeg is ge weest-voor de communisten, maar die toch één bezwaar heeft. nl. dat hij voorkomt uit de partij der klei ne boeren (hetzelfde milieu, waar ook Tildy uit voortkwam) en als zodanig niet de geschikte man go- acht kan worden voor het voeren van de strijd tot het uiterste tegen de boeren ?n voor de collectivisa tie. Onder leiding van mr. E. C. GOUDSMIT Zonder geluk vaart niemand wel. Ook bp een bridgewedstrljd heeft men de hulp van Vrouwe Fortuna vaak nodig. Het volgende spel. dat onlangs ln een vlertallenwedstxijd voorkwam, is hier van een voorbeeld. Noord Schoppen: a. 8, 4. Harten: a. 10, 2. Ruiten: 10, 8, 4, 2. h. 4, 3. Klaveren West Sch.: h. v, 7, 2. H.: h. b. 6. R h, v. b. 7. 5. KL: Oost b. 9. Sch.: H.: 8 R 9. KI.: a. 10, 7. 6. 6. 3. Zuid Schoppen. 10. 3. Harten: v, 9, 5, 4. 3. Ruiten: a. Klaveren: v. b, 9, 8. 5. Biedverloop Z pas: W 1 R, N pas; O 1 Sch. Z double, W 2 Sch N 2 SA; O pas. Z 3 KL; W pas; N 3 SA; O pas Z pas. W double; N pas; O pas. Z -1 KI W pas; N pas; O double. Allen passen W komt uit met R v. door Z met het aas genomen Z speelt troef 5, legt op tafel de h. die voor W blijft! KI van lafelterug; de v blijft, voor Z. Door het renonceren van W blijkt de slechte Kl.-\ erdeling Nu speelt Z H 3: W: H 6(7); N- H 10! Er volgt KI. van tafel; O neemt het aas en speelt R Z troeft niet af! HIJ gooit Sch bij. W neemt met de b. en vervolgt met h. Z behoeft thans nog slechts H h te verliezen Hij haalt Im mers de laatste troef er uit en geeft H h af. aldus slechts verliezend 1 troef. 1 R en 1 H slag Precies het contract gemaakt, gedoubleerd! Z heeft ervan gemaakt wat hij ervan maken kon. maar zonder assistentie van zijn tegenpartij had bij het zo ver niet gebracht. Mr. E. C. GOUDSMIT Onvermoeibaar! De Delflse deelnemers aan de Vierdaagse werden Zaterdag middag in hun woonplaats offi cieel ontvangen. Maar een der oudste deelnemers, de 68-jarige heer A. Velders, was niet bij de ontvangst aanwezig. Hij was nog niet terug uit Nijmegen, want. na voor de eerste maal met goed gevolg de Vierdaagse te hebben gel< pen, nam hij een verfrissend bad in de Waal en.... ging naar Delft wandelen. Niet eens langs de kortste weg, want hij knoopte er tegelijk een paar familiebezoeken aan vast in Tiel, Gorinchem, Leiden en Voorburg. In de periode van 1 Juni tot 15 Juli was het weer niet onverdeeld gunstig voor de ontwikkeling van alle groentegewassen. De bonen, met uitzondering van de sterkere pronk- bonen, ondervonden veel hinder van de regens De lage temperaturen wa ren voor de ontwikkeling van kom kommers, meloenen en augurken evenmin bevorderlijk. Daarentegen konden de bladge wassen. zoals andijvie en koolsoor ten. alsmede prei. witlof en uien zich goed ontwikkelen. De oogst- vooruitzichten dezer gewassen luiden dan ook gunstig. Andijvie staat er goed voor. De bloemkool heeft zich in de open grond behoorlijk kunnen ontwikke len en geeft een goede oogst. Rode, witte en savoyekool geven zonder uitzondering een goede stand te zien. Pronkbonen vertonen een matige tot goede stand. Princesse-, snij- en spekbonen geven tot nu toe slechts een matige ontwikkeling te ueo. In tegenstelling tot het vorige jaar stellen de augurken teleur. De stand van het gewas is slecht tot matig. In het vorige oogstbericht werd er reeds op gewezen, dat de stand van de komkommers een lichte achteruitgang te zien gaf. Evenals de komkommers staan de meloenen er minder goed voor. Tomaten geven een goede stand te zien. Prei staat er goed voor. Uien ontwikkelen zich eveneens gunstig en vertonen een goede stand. Witlof belooft een goede oogst te geven. De matige vooruitzichten met be trekking tot de appel- en peren- oogst zijn vrijwel ongewijzigd ge bleven. Daarentegen is de stand der pruimen nog gunstiger gewor den. waardoor de oogst van dit ge was een ongekende hoogte zal be reiken. Hoewel de stand der appelen dooreengenomen iets beter is dan een maand geleden, blijven de oogst- vooruitzichten matig. In enkele ge bieden. met name Zeeland, de Zuid hollandse eilanden, de Bangert en het Land van Maas en Waal staat het gewas er goed voor Daarente gen luiden de vooruitzichten in de IJsselstreek. Lijmers en Limburg matig tot slecht, terwijl de stand in de overige grote productiegebieden zoals de Betuwe. Bommcler- en Tie. lerwaard en Utrecht matig is Schone van Boskoop (goudremet- te) zal een slechte tot matige oogst geven. Alleen in Noordholland en het Noorden des lands maakt dit ras een gunstige uitzondering. Bra bantse bellefleur slaat er naar ver. houding beter voor. De ontwikkeling der sterappelen laat zich in vele gebieden goed aan zien In Utrecht en op de Zuidhol landse eilanden blijft de stand nog matig. De oogstverwachtingen t.a.v de overige, niet met name genoemde rassen, luiden dooreengenomen ma tig. De vooruitzichten voor de ko mende perenoogst blijven onveran derd matig luiden. Alleen in Lim burg is de stand uitgesproken slecht. Ook in Utrecht zijn de bomen «ijtig tot slecht beladen. Vrijwel alle rassen geven dit algemene beeld te zien. behalve Maagdeperen, Zwijndrechtse wijnpeer en Tri- umphe de Vienne. die een goede oogst beloven te geven. Conference en Franse wijnpeer dragen matig goed. Van oomskinderpeer zal de oogst dit jaar zeer matig zijn. Doyenne boussoch (beurre de merode) stelt ernstig teleur. Alleen in de IJssel streek en Groningen draagt dit ras nog matig-goed. Alleen in Limburg zal de prul- men-oogst matig zijn. In de Betuwe wqrdt de stand uitmuntend ge noemd. De stand der verschillende pruimen-rassen vertint weinig af wijking van het algemene beeld. Wat de druiven betreft: Franken- thaler en Black Alicante vertonen een goede stand Van Golden Cham pion is het gewas eveneens goed ontwikkeld. Alleen in de onver warmde kassen laat de vruchtbaar heid te wensen over Muscaat van Alexandrie en Gros Colman zijn goed bezet. De meeste perzikenrassen verto nen een goede stand Lady Palmer- stone La France. Juliana. Peregrine geven een goede oogst. Montasno Champion. Royal George ep Sea Eagle zijn goed tot zeer goed met vruchten beladen. Onder leiding van B. SPRINGER Op het gebied van de openingsvallen valt een onuitputtelijke rijkdom ln het damspel waar te nemen Vóór de oorlog hebben de Fransen (Bizot cn Fabre) op da» terrein reeds een verzameling aan gelegd. waarvan het aantal in de hon derden liep. Na de bevrijding vonden de Fransen in ons land en Ln Engeland navolging doordat de heren Venema (Holland) en Gortmans (Engeland) de collectie der Fransen verder gingen uitbreiden. Momenteel ls het aantal van deze openingsvallen reeds gestegen tot dicht bij de duizend. En nog wijst niets erop, dat het einde in zicht is De laatstge noemden gaan rustig voort nieuwe vondsten te doen. Dezer dagen werd door mij op dat gebied de navolgende zeer interessante vondst gedaan. Men zette alle stukken in aanvangsstelling op het bord en speelde dan als volgt: 1 31—27, 1,7—22 2 37—31. 11—17 3. 31—26. 22X31 4 26x37. 19—23. 5. 33—28.' 14—19 6. 36—31. 1014 7. 31—27. 7—11. 8 41—36. 1—7 9 4611, 17—21. 10 36— 31. 5—10 11 39—33. 11—17 12 35—30. 20—25 n 31—26. 14—207? "(Zwarfs laatste zet is fout cn dat wordt als volgt bewezen:) 14 31—29'! (De inleiding van een fraaie combinatie Op Zwart: 14. 23 y 34 15 40x29. 25X23. 16 33—29, 23X34. 17 28—22. 17x28 18 32x5. 21X 32 19 38x27. 13—19; of? 20. 5X40. 18— 23. 21 40X18. 12x23 en Wit heeft, een stuk gewonnen 14 25x34. (Dus gedw 15 2924'I (Een tweede fraaie sleutelzet. Op Zwart: 15 19x30 16. 40x29. 23.-34. 17 45—40. 34X45. 18. 28— 22!! 17X39 19. 43x5. 12—17 Dreigt ge lijk spel door 1323 enz 20 27—22, 18x27 Gedw. 21 5—23. 7—12 Op andere zeiten wordt de dam door 23—3443 in veiligheid gebracht 22 23x1812 23. tv33. 13—18. 24. 36X13. 9V18 en Wit heeft een stuk gewonnen 15 20X 29 (Is dus weer gedwongen). 16 33X 24. 19x30 17 40X291 23x34. 18 28-22, 17X28 19. 26X17. 12x21. 20 32x1. 21X 32 21 1x40, en Wil staat een volle dam voor Drie verschillende damzetten ln één stelling, waarvan twee op ver schillende ruiten f Een mogelijkheid, waard om onthou den te worden (Nadruk verboden) Titia Qorter Heilgymnastiek-massage Utrechtseweg 12 GEEN PRAKT IJ K TOT 9 AUGUSTUS Adverteren Juist NU De Nutsspaarbank te Amersfoort heeft geld beschikbaar als le hy potheek op huizen en landerijen. Inlichtingen aan het kantoor van de UTRECHTSE WEG 1 AMERSFOORT Afgehaald en thuisbezorgd UTR. STRAAT 47 TEL. 5826 GEDURENDE DE MAAND AUGUSTUS LEVEREN WIJ ALLE GOEDEREN VOOR CHEMISCH REINIGEN BINNEN 3x24 UUR AF ZONDER PRIJSVERHOGING ALLééN LANGESTRAAT 84 TEL. 3096 130 JAAR ERVARING Onze fabrieken en kantoren zijn gesloten op: Fabrieken: van 9 t/m 14 AUGUSTUS 1948. Kantoren: van 9 t/m 21 AUGUSTUS 1948. Twee druppels van de onllseptlsche vloeistof D.D.D doen de jeuk onmiddel lijk bedoren, de oondrong tot krabben verdwi|nt zodo» de huid zich kon her stellen. Sedeu joren wordi D.D.D. me» groo» succes loegepasi bij huiduitslag, pdisijes, inscc'enbeten, opengekrabde benen, enz Door de enorme belangstelling van de zijde der inschrijvers voor de tentoonstel ling is het bestuur van STORTA genood zaakt DE INSCHRIJVING VOOR ALLE AFDELINGEN TE SLUITEN PER 7 AUGUSTUS 1948 Het bestuur verzoekt de belanghebbenden hun volle medewerking te willen verlenen, opdat de organisatie van deze eerste grote tentoonstelling een vlot verloop zal heb ben. Secretariaat: van Persijnstraat 12, Amersfoort Brengt zonneglans in huis Zo is het. Mevrouw, Peli wint het met glans I Vraag daarom nooit naar „wrijf- was", maar vraag Pelil Dit ideale onder houdsmiddel voor meubelen, parket en lino leum, is zeldzaam zuiver van kwaliteit. Met -Org samengesteld uit edele wassoorten. Per doos 36 Ct, Formaat No. 2. t Is een Erdal product, dus goed" I N.V. Maatschappij voor Wasvorworklng Amorsfoort gevraagd voor Zuid-Holland (bij voorkeur standplaats Den Haag), door papiergroothandel'cartonnagebedrijf te Amsterdam. Alleen energieke personen gelieven te solliciteren. Leef tijd omstreeks 28 jaar. Eventueel gebruik van eigen auto wordt vergoed. Brieven met volledige inlichtingen onder No. C. 50, Ad vertentiebureau van Maanen, O.Z. Voorburgwal 225227, Amsterdam C. zo maar gratis voor niets Mevrouw v. d. VOORT. Fuchsiastraat 16. is vandaag de gelukkige VIM HOUDT ALLES LANGER MOOI Niel alleen reinigt VIM snel en vol komen, maar ook veilig 1 VIM be staat uit héél fijne deeltjes, die schuimen en niel kunnen krassen. Daardoor gaat alles langer mee. Vraag dus steeds om VIM en laat U nooit iets anders geven! H.'..O''', -""L DE REUZENBUS IS HET VOORDELIGST Bezoekt ook Van MAANEN'S LEDERHANDEL Soesterweg 214. Luxe lederwaren, schoenre paratie, tassenreparatie, schoenvergrootinrichting. TE KOOP AANGEBODEN Een Paul Künze viéol. Rob. Kochstraat 9, Amers- ort. 8341 PERSONEEL GEVRAAGD Flinke werkster voor Vrijdags. Dr. Nolenslaan 5. Gevraagd nette winkel juffrouw. C. v. Ommeren en Zn.. Langestraat 14. Aan melden tussen 5 en 6 uur. 8340 Gevraagd een bakkersleer ling, pijn. 1617 jaar. Fa. C. A. Stoové, Utrechtsestr. 24. iprcfnnrt 8353 8342 -Amersfoort. DIVERSEN 14 Kinderopn. aan huis in album f 7.50. Reproducties, trouwreportages. Foto's op elk gebied. Archifoto. Ru bensstraat 79. Amersfoort. Tel. 3070. 8344 Weggelopen een Duitse staander, jachthond „Brown Tiger". Tegen beloning te rug te bezorgen bij: G. J. v. d. Beek. jachtopzichter. Zwartebroekerweg 29, Post Terschuur. 8349 Nette werkman, 44 j., zoekt, nette huishoudster. Geref.. lft. 2540 jaar. Br onder letter G.. Boekh. Koome, Koog aan de Zaan. 8350 LESSEN Voor autoryles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Lmde- man, Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 834t

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4