ouAaniswMclatM Li nisi is vshvanqsn! Nederlandse veefokkerij is weer in opgang Dendrologendag wordt in ere hersteld Achter de Dom leeft een bedrijvig Baby Ion GRAND VIVERE PACE iff Amsterdamsche Droogdok Maatschappij W.V. Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. LUIGl ZAMPA „IN VREDE LEVEN" City Gulliver's Reizen Rembrandt Het lied van een grote stad LUX TOILET ZEEP SCHOUDERTAS Gemeentelijke Publicatie AMBULIN! Nationale vee- en pa ardententoonstelling op de veemarktterreinen te Utrecht Tweedaags concours- hippique De vereniging tot het houden van nationale vee- en paardententoon- stellingcn te Utrecht organiseert op 8 en 9 September haar jaarlijkse paardendemonstraties. vee- paardententoonstellir\g en een twee daags concours hippique welke worden gehouden op de Veemarkt- terreinen te Utrecht. Op Woensdag 8 September wordt door de vier paarden-stamboek- verenigingen hier te lande, een na tionale demonstratie gegeven met het beste vrouwelijke paardenfok- materiaal. Voor de vier kampioen merries heeft het gemeentebestuur van Utrecht een viertal door de beeldhouwer Adema uit hout ge sneden merries van de vier onder scheidene types en rassen beschik baar gesteld. Het doel van deze demonstratie is te tonen welk een hoge trap van ontwikkeling de paardenfokkerij in ons land heeft bereikt. De tweede dag (9 September) brengt in de morgenuren een na tionale tentoonstelling van paar den, rundvee, schapen, varkens en extra premiekeuring van Shetland ponies. Dit jaar zal de expositie weer in een enigszins vooroorlogse omvang kunnen plaats hebben. Behalve de rubrieken voor gebruiks- en han delsvee, voor slachtvee, voor warmbloed-, fok- en handelspaar den, voor slachtpaarden en voor slachtschapen, zijn thans weer ru brieken voor biggen en slachtvar- kens opengesteld. Het herstel van de varkensstapel en de veevoeder- positie is van dien aard dat open stelling van deze rubrieken ge rechtvaardigd is en dan ook vol doende inzendingen verwacht kun nen worden. Zowel de eerste als de tweede dag wordt afgesloten met een na tionaal concours hippique, hetwelk als regel het beste paardenmate- riaal op het groene veld aan de Croeselaan te Utrecht brengt, ter wijl ook de Friese tuigpaarden, aangespannen vooi de krompane- len sjees en gereden door heer en dame in Fries costuum, zullen te bewonderen zijn. Het concours hippique brengt op de eerste dag o m. een défilé van alle 128 des ochtends uitgekomen pahrden. Verder biedt het als bij zondere attractie het nationaal springconcours (zwaar), waaraan verbonden is het kampioenschap van Nederland met als wisselprijs het jhr. Quarles van Ufford me- Soest Om de zilveren Mauve- pomp Zondag begint voor S.E.C. de voetbal officieel te rollen, daar wordt deelgenomen aan de door de vereniging Laren uitgeschreven wedstrijden om de Zilveren Mau- vepomp. S.E.C. komt uit tegen Baarn om 1.4 uur op het terrein van Laren. SEC herdenkt fusie Deze maand herdenkt onze plaat selijke voetbalvereniging S.E.C. de fusie tussen de vereniging Soest en Esvac die tien jaar geleden tot stand kwam. Dit feit wil het be stuur van S.E.C. niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Er zullen ver schillende jubileum-wedstrijden worden gespeeld. Als inzet van de feestelijke her denking heeft de Jeugdcommissie een Junioren Tournooi georgani seerd. dat a.s. Zondag zal plaats vinden en waaraan sterke elftallen van Zeeburgia (Amsterdam), UW (Utrecht) en A.W. (Bussum) zul len deelnemen. De wedstrijden vangen om 12 uur op het S.E.C.- veld aan. Gezelschap De Booij in openluchttheater Het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat was Woensdag avond geheel uitverkocht voor het zomeravond-feest dat er gegeven werd door het gezelschap van Al- bert de Booij. Niet alleen Albert de Booij met zijn gevierde liedjes bracht de stemming er in, doch ook de Wil- ton-Company en Davola met zijn hersengymnastiek en goocheltoe ren, ,,De Willanys" met hun liedjes en accordeonbegeleiding en de 3 Zeeuwse boertjes, met acrobatiek verhoogden de aantrekkelijkheid van dit welgekozen programma. moriaal, aangeboden door het Cen traal Comité voor de concoursen- hippique in Nederland. De tentoonstelling is dit jaar van zeer groot belang, omdat veel bui tenlands bezoek verwacht wordt in verbapd met de Agrarische Jaar beurs en de Internationale Paar- denstudiedagen welke tijdens deze dagen in Utrecht worden gehou den. Ongetwijfeld zal Utrecht op 8 en 9 September een belangrijke proeve bieden van de betekenis der paarden- en veefokkerij en j van de paarden- en veehandel in Nederland. Wielrijder ontsnapte aan de dood Woensdagmiddag was bijna het eerste slachtoffer van de electri- sche trein te betreuren geweest. De 60-jarige wielrijder, de heer A. D. wonende aan de Mendelssohnl. te Soest, kwam van de Dalweg af de onbewaakte overweg aan die straat over rijden. Hij had de naderende electrische trein, die om even voor half vijf van het station Soest ver trekt in de richting Soestdijk, niet gehoord en werd terwijl hij de rails juist gepasseerd was, bij het achterwiel gegrepen. De oude heer viel buiten het bereik van de voor bijrijdende trein op de grond en bekwam een schouderkneuzing, door aanraking van het hek dat nafest de overweg staat. Zijn rij wiel, werd 150 meter meegesleurd en was totaal vernield. De trein ondervond geringe vertraging. Handelsavondschool opgericht Het instituut „Practicum" te Sqest heeft het initiatief genomen tot de oprichting van een handels avondschool te Soest. Op deze school zal men zich kunnen bekwa men voor de practijkexamens ste nografie, machineschrijven, boek houden, Nederlandse, Franse en Duitse handelscorrespondentie. Cursussen van 't Nut Het ligt in de bedoeling van het bestuur van 't Nut van het Alge meen om in het komende winter seizoen, behalve de gebruikelijke avonden, één of meer cursussen te organiseren. De eerste cursus is vastgesteld en zal uit vijf lezingen bestaan met lichtbeelden en waarschijnlijk ook films, betrekking hebbende op de volgende Indische onderwerpen: 1. een agrarisch-economisch on derwerp: 2. over het geestesleven der Indische volken; 3. een ver handeling over kunst: 4. een on derwerp op het gebied der volks ontwikkeling: 5. Conglomeraat dei- Indische volken Er zal iedere maand een lezing worden gehouden, de eerste in de tweede helft van September, de laatste in Januari 1949 De eerste Nutsavond van dit sei zoen wordt gehouden op 29 Sep tember a.s.. Benoeming De heer C. C. van Zou wen te Soest is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke school te West- zaan. IN HEEL EütiufA is de oogst begonnen, ook in Tsjecho Slowakije, waar de boeren met enthousiasme aan de arbeid zijn gegaan. Een onzer correspondenten zond dit fraaie landelijke tafereel van boerenvrouwen in Oostelijk Bohemen. WAGENINGEN. Voor het eerst sinds de bevrijding organiseert het laboratorium voor Plantensystematiek en -geografie te Wageningen 16 September wederom een dendrologendag. In aansluiting hierop zal '17 September een tweede dag worden gehouden, waar vooral aandacht zal worden geschonken aan de z.g. Aalsmeerse cultures. Buste van Linnaeus voor Arboretum Deze dendrologendagen worden sinds 1935 jaarlijks georganiseerd met een onderbrekingy.gedurende de jaren 1944 tot en met 1947. De strekking van deze sierteeltdagen is, de boomkwekers gelegenheid te geven, kennis te nemen van wei nig bekende of nieuwe houtige ge wassen en nieuwe cultuurmoge- Ljkheden en moderne ziektebestrij- dingsmethoden te bespreken, zo mede zich op de hoogte te stellen van nieuwe toepassingsmogelijkhe den. De steeds toenemende be langstelling onder de kwekers be wees, dat deze jaarlijks terugke rende dagen werden gewaardeerd. Daar op grond van dit succes wordt aangenomen, dat het voor de kwekers van vaste planten en zaadplanten evenzeer van belang is, eens per jaar naar Wageningen te komen, is de tweede dag inge steld. Indien daarvoor voldoende belangstelling bestaat, ligt het in het voornemen, ook deze dag jaar lijks te doen terugkeren. Op de eerste der Wageningse sierteeltdagen worden de kwekers uit Boskoop, Oudenbosch en Zun- dert verwacht. Deze dendrologen dag staat onder auspiciën van de Nederlandse Dendrologen vereni ging. Op de tweede dag zullen an dere sierteeltgewassen worden be handeld. Hiervoor mag belangstel ling worden verwacht van de kwe kers uit de centra Aalsmeer, Enk huizen, Leiden, Rijnsburg enz. De ze dag staat onder auspiciën van de Kon. Nederl. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. In besloten kring is op 3 Oct. 1946 het feit herdacht, dat 50 ja ren geleden de toenmalige Tuin bouwschool met tuin, waaruit in 1918 het Laboratorium voor Plan tensystematiek en het Arboretum zijn voortgekomen, werd geopend. Van enige herdenking in het open baar kon geen sprake zijn, omdat de herstelwerkzaamheden van het Arboretum nog niet ver genoeg waren gevorderd. Van de gelegen heid van de sierteeltdagen zal ge bruik worden gemaakt, aan deze herdenking meer aandacht te schenken. Op Donderdag 16 September zal door het bestuur van de Stich ting „Vrienden van het Arbore tum" aan de Landbouwhogeschool het borstbeeld Van Linnaeus wor den overgedragen. Dit borstbeeld is tijdens de evacuatie van Wage ningen in het najaar van 1944 en het voorjaar van 1945 verloren ge gaan. Aan mej. J. Kruyer werd op gedragen, een nieuw symbool voor deze tuin der Landbouwhogeschool te vervaardigen. Dit nieuwe borst beeld van de grote hervormer der natuurlijke historie is thans ge reedgekomen. De K.N.A C heeft de Minister van Verkeer en Waterstaat verzocht de werkzaamheden aan het viaduct te Beesd, celegen m de verbindings weg van Utrecht met Den Bosch, in versneld tempo te laten uitvoeren. Nog eens: het woning- probleem V E zien er zo aardig uit, onze oude huisjes in de dorpen langs de dijken en tussen de ak kers. Ze hebben van die knusse kleine raampjes en soms staan ze zo leuk scheefgezakt tegen elkaar aan.Waak zijn deuren en kozijnen nogal verveloos maar dat ver hoogt de schilderachtigheid. Juist die oude huisjes maken een be- zoek aan de dorpen zo aantrek kelijk. Zo redeneert de tourist, de ste deling, de man die er eens langs loopt en niet weet wat het zeggen wil, altijd in zo'n krot te moeten wonen. Want krotten zijn het, niet allemaal maar de meeste wel. Knusse kleine raampjes: nooit is het gezellig licht in de veel te klei ne kamertjes. Leuk scheefgezakt: de vloeren lopen af en in de mu ren komen scheuren. Schilderach tige deuren en kozijnen: het hout werk vergaat, het huisje wordt verwaarloosd. Vele zijn volgens onze moderne begrippen volko men onbewoonbaar. De bewoners doen hun best er nog wat van te maken. Dat lukt natuurlijk maar half. Deels omdat het huis te slecht geworden is, deels omdat het nooit goed ge weest is. Vroeger heeft men al te vaak geredeneerd: Het zijn maar arbeiderswoningen. En dank zij deze ontstellende a-socia le mentaliteit wonen nu nog tien duizenden in woningen, die die naam nauwelijks verdienen. Dit is een bijzonder aspect van het woninqprobleem op het plat teland. De omvang van de wonin gen wordt niet alleen bepaald door het woningtekort, maar ook door het aantal krotwoningen. Ouantlteit en kwaliteit spelen bel de een rol. Bij het bepalen van de woningbehoefte en het opstellen van de urgentievolgorde zal met dit feit rekening gehouden dienen te worden. F") AT geldt niet alleen voor het provinciale bestuur cn de hcofdingeniour-directeur van de volkshuisvesting, die samen het aantal woningen bepalen, dat in de verschillende gemeenten zal worden gebouwd. Dat geldt ook voor de gemeentebesturen. Het komt nog voor dat de gemeente besturen te weinig aandacht aan het woningprobleem tasteden. Sommige gemeenten zijn ver ach terop bij andere, waar regelmatig wordt gebouwd en waar mon steeds bezig is met nieuwe bestek ken en onderhandelingen met aan nemers cn architecten. Allerlei heel erg belangrijke din- qen kunnen hiervan de oorzaak zijn. Soms laten de gemeentefinan- ciën hét niet toe. Er zijn burge meesters die hun uiterste best doen het tekort op hun begroting zo klein mogelijk te houden. Dat is natuurlijk een loffelijk streven maar de vraag is toch, wat be langrijker is. Het is niet prettig grote leningen te moeten sluiten, bij het rijk of elders, om de bouw van woningwetwoningen te finan cieren. Maar het moet. Woning nood is een van de ergste noden die er zijn. Het is een dagelijkse fnuikende, zenuwslopende plaag, die de meest elementaire levens voorwaarden van de mens aan tast. Particuliere bouw is econo misch vrijwel niet mogelijk. Dan dient de overheid de zaak ter hand te nemenl EEN andere oorzaak: de bestek ken zijn niet op tijd klaar of zij voldoen niet aan de gestelde eisen. Eind 1946 is aan alle ge meentebesturen het bouwvolume voor 1947 toegewezen. Maar in het begin van 1947 kwamen de plan nen zo traag binnen, dat in de eerste vijf maanden van dat jaar de bouw van slechts 6000 wonin gen kon worden goedgekeurd. Dit was zo weinig, dat het gehele bouwprogramma in de war dreig de te lopen. Dit bouwprogramma is eigenlijk veel te klein, maar daaraan is niets te doen. Het is erger als de gemeentebesturen niét eens kans zien, d»t Bescheiden programma te realiseren. Waarom zien zij er geen kans toe? Vaak ontbreken de mensen om de plannen te maken. Niet alle gemeenten beschikken over een architect, over een tech nisch bureau. Goed, dan moeten architect en bureau er komenl Als de gemeenten er te klein voor zijn (wat levert deze versnipperinq toch grote practische nadelen op!) dan moeten zij dit doen ,zoals de gemeenten in de Krimperierwaard het doen: in samenwerking met anderen. Kortzichtigheid is vooral in dit opzicht uit den boze. Als er in een gemeente minder woningen gebouwd worden dan ls toegestaan, kan een cr.dcre ge meente boven het haar toegestane bouwvolume uitgaan. Daarom worden in de gemeenten met do actiefste gemeentebesturen naar verhouding de meeste woningen gebouwd. Het is niet uitsluitend een kwestie van gebrek aan ar beidskrachten en materiaal, het is ook een zaak van aanpakken en doorzetten. T^R is een rijksregeling die de gemeentebesturen in de gele- gonheid stelt, premies te verlenen voor woningverbetering en wo- ningsplitsing. Ik hoorde dezer da gen van een grote qemeente, die daarvan dankbaar gebruik wilde maken en een bedrag voor dit doel op de begroting had ge plaatst. De begroting klopte niet, zoals dat meestal het geval is te genwoordig en gedeputeerde sta ten (niet van deze provincie) von den het noodzakelijk dat deze post de eerste was die geschrapt moest worden. Dat een rijksregeling door de provincie ongedaan gemaakt kan worden is nog niet zo erg als het feit, dat er blijkbaar bij deze in stantie nog niet de overtuiging leefde, dat splitsen en verbeteren van woningen veel noodzakelijker is dan de meeste misschien ook wel erg noodzakelijke aangele genheden. Wanneer zal het woningpro bleem in al zijn urgentie eens doorgedrongen zijn in alle burge meesterskamers, raadzalen, pro vinciale en departementale ver trekken? Cijfers en statistieken helpen niet, dat blijkt wel. Er zit niets anders op dan dat zij die het wel zien, van hoog tot laag, met grote kracht blijven aandringen op een zo groot moqeli|ke activl- teit. Misschien zullen dan de ogen open gaan. OBKE Scheepstijdingen Abbèkerk, AustraliëRotterdam. 4 Aug van Aden; Algenib, Montevideo Rotterdam. 5 Aug. te Victoria. Arnedtik, Rotterdam—Veracruz. 4 Aug van. Ant werpen. Averdijk, Rotterdam-New York 4 Aug. 1155 mijl west van Scilhcs; Boschfontein, Amsterdam—Kaapstad. 5 Aug. te Teneriffe. Groote Beer. Bata via—Amsterdam. 4 Aug, van Aden; jo- han van Oldenbarnevelt. Batavia—Am sterdam 4 Aug. van Aden: Madoera, Amsterdam—Java. 5 Aug te Colombo; Mapia. BataviaAmsterdam, pass 4 Au^ Perim; Modjokerto. Rotterdam Baiavla. 4 Aug 15 uur van Lissabon; Nieuw Amsterdam RotterdamNew York. 4 Aug. van Southampton; Oran je. Batavia—Amsterdam, pass 4 Aug. Kaap Guardaful; Prins Alexander. Mon trealRotterdam, 4 Aug te Antwerpen; Prins Maurits. Rotterdam—Montreal, pass 4 Aug. Dover; Sibajak. 4 Aug. 17.15 uur van Rotterdam naar Batavia. Stad Alkmaar 5 Aue van Amsterdam t° Bona: Volendam. Buenos Aires—Rot. terdam. pass 4 Aug St Paul's Rock; Waterman vermoedelijk 9 Aug van Soerabaya naar Batavia en vermoede lijk 11 Aug vandaar naar Rotterdam; Westland 6 Aug 12 uur van Buenos Aires te IJmulden verwacht; Zuider kruis. RotterdamBatavia, pass. 4 Aug. 12 uur Algiers De door de Niwin aan het Strijdkrachten-programma geschonken „Soiind-Mirror"-magnetophoon, die in de rubriek „Contact met. thuis" gebruikt wordt om elke dag groeten uit Indonesië naar Nederland te zenden. Argwanend wordt elke bezoeker, die de universi teit binnen treedt, door de „ushers" de verzorgers der gasten gadegesla gen. De hotels raken vol en onaangediende gasten brengen dus een massa moeilijkheden mee. Van daar die argwaan, een ge zond verschijnsel overi gens van de jongelieden die laat in de veren krui pen en dan nog liggen te piekeren of die drukke meneer uit Havana nu al onderdak zal zijn.... Ushc.de werkbijen in de Babylonische koif. Maar ook van de buitenlanders krijgen ze pluimpjes. De man uit de States liet met een verguld gezicht zijn deelnemersmap uitpakken noemde de organisatie „grand" met de breedste glimlach die hij voorhan den had en vond het be paald een sensatie „op bonnen" te moeten leven. Misschien heeft hij ach teraf nog nuttige sugges ties aan Marshall, of zegt- ie, wat ook mogelijk is: 't kan wel minder. Want de kost is goed. Daarover zijn alle bui tenlanders, die we spra ken tevreden. Ook het brijtje in de PHRM smaakt uitstekend en al len roemen de sfeer in deze oude congresstad. Een meneer uit Portori- co heeft er zelfs druk gebarend een lange loftrompet gestoken. Om te beginnen vond hij de Hollanders een gelukkig uitziend en rustig volk. Ze wandelen na hun werk, ze bezoeken musea en niet de upper ten. maar Jantje en Pietje ze klimmen op de Dom, doen vriendelijk en voorko mend en onderhouden zich met de gasten alsof het hun dagelijks werk is. En wat het voornaamste is: als ze praten, zeggen ze ook wat. Neem nu de Amerikanen, zegt deze man: die zijn schuw en verlegen; ze hebben geen ervaring om met de rest van de wereld om te gaan, zijn te lang ook in hun isolement gebleven, staan soms te schutteren en zég gen niets. Nee. dan de Dutchies. Prachtige mensen. De „ushers" kwispelstaarten bij deze eêrlijke critiek. We lopen door de Uni versiteit en stuiten op een meneer, die een koptele foon om het hoofd heeft en naar de Noorse spreker luistert, die vertelt van het wel en wee der Scan dinavische Universiteiten. Dan zet hij het apparaat af, han; t de ontvanger om de hals en steekt een lan ge sigaret op. Bedwel mende tabak uit de rich ting van Brazilië, we spreken hem aan in het Engels. „Mais pardon" zegt hij, „parlez-voüs francais". We knikken en schudden de hersens overhoop om er gangbaar Frans uit op te diepen. Een bliksem-ïnterview. Het congres vindt deze meneer uit Lyon „unique" en de organisatie „per fect". En iedereen spreekt zo goed Frans, merveil- leux. In New York ston den ze met de mond vol tanden, maar hier „excel lent". Kleurend tot achter de oren en struikelend over een onregelmatig werkwoord schudden we zijn hai.d en belanden bij twee heren, die in onher kenbaar koeterwaals aan het praten zijn. Ze zijn een tikje gebruind en af komstig uit Voor-Indië Very interesting, zeggen ze met een gezellig rollen de r.Hotel-accommndation splendid. Van welk land bent U, vragen ze. O, Hol land zeggen wij, geen deelnemers, alleen nieuwsgierige aagjes van de krant. O zet U er dan in dat wij de Esnlanade zo mooi vinden. Ze wrijven in hun knokelige vuistjes en stappen met een Oos terse glunder heen. „Bitte Fraulejn, es gibt noch Post fiir mich". Een nogal gezette heer, ver toont zich aan de usher- tafel. We knippen met de ogen. Een Duitser? Wc loeren op zijn brief. Een Zwitserse postzegel. „Danke schön"f en weg is de man, met zijn brief. Zo dartelen de talen door el kaar en de „ushers" darte len mee. Ze beginnen de gezichten te kennen en gokken soms de snit van het pak beschouwend naar de landaard. Gisteren spraken ze ons aan met „Can I help you" vandaag was het een vra gend „Monsieur?" Mis schien slobberde het col bertje iets, maar in geen geval stond ons gezicht dus zo gelukkig, als de Portoricö-man de Hollan der kenmerkt. gevestigd te AMSTERDAM. UITGIFTE van 1.000.000.— gewone aandelen, in stukken groot nominaal f 1000.aan toonder, ten vollo delende in de winst over het boekjaar 1948 en volgende jaren. Ondergetekende bericht, dat zij de inschrijving op boven genoemde aandelen, uitsluitend voor houders van gewone aandelen, openstelt op VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1943, van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur, bij haar kantoren te Amsterdam, Rotterdam en 's-Qravcn- hage, tot den koers van 150 pCt., op de voorwaarden van het prospectus dd. 4 Aug. 1948. Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn verkrijgbaar bij de inschrijvingskantoren. AMSTERDAM. 4 Augustus 1948. FILMPROGRAMMA'S VAN 6—12 AUGUSTUS HET 2 X MAAL BE) THEATRE VERTOONT: Telcf. 4632 BEKROONDE MEESTERWERK (In vrede leven) VAN DE VERMAARDE REGISSEUR Een simpel verhaal van eenvoudige mensen, die niets anders willen dan Als speciale attractie: FLITSEN VAN DE OLYM PISCHE SPELEN. Toegang 14 jaar THEATER Tel 6572 i Een vacanliefilm bij uitnemendheid. De grote tekenfilm in kleuren. Vooraf* FLITSEN van de OLYMPISCHE SPELEN. Toegang elke leeftijd. Hij had pit in zijn bodv en vuur in z(jn knuisten. JAMES CAGNEY in: Hij vocht zich door de moeilijkheden heen. Toegang 14 jaar. l T Z 46-067 Burgemeester en wethouders van Amersfoort maken be kend, dat aan het stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van G. C VAN DOORN om een ver lof B in het perceel Langestraat 139 alhier. zo maar gratis voor niets Mevr. COLENBRANDER, Grebbestraat 46, is vandaag de gelukkige Bezoekt ook Van MAANEN'S LEDERHANDEL Soesterweg 214. Luxe lederwaren, schoenre paratie. tassenreparatie, schoeovergrootinrichting. TE KOOP AANGEBODEN Een Paul Künze viool. Rob Koehstraat 9. Amers- Vort. 8341 PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd nette winkel juffrouw. C. v. Ojnmeren en Zn.. Langestraat 14. Aan melden tussen 5 èn 6 uur. 8340 Gevraagd een bakkersleer ling. plm. 1617 jaar. Fa. C. A. Stoové. Utrechtsestr. 24, Amersfoort. 8353 DIVERSEN Leesbibliotheek W. Lamme, Oude Soesterweg 97. Zorgt voor gezellige avonden. 8357 14 Kinderopn. aan huis in album f 7.50. Reproducties, trouwreportages. Foto's op elk gebied. Arcbifoto, Ru- bensstrsftt 79, Amersfoort Tel. 3070. 8358

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4