Slijkhuis had de 1500 meter kunnen winnen Enorme haven brand woedde te Rotterdam Stand van de pluimveestapel in V.S. en Europa Onions heen „Nog vier dagen en dan zijn de zestig jaren vol!" De Algemeene Kunstzijde Unie N.V. Schade loopt in de millioenen Adverteer regelmatig VAKKENNIS NIET VEREIST 2. 3. Keurige Meisjes voor do textielafdelingen Jongelui ter opleiding tot textielarbeider op de BEDRIJFSSCHOOL (vanaf 18 jaar). Diverse arbeiders VAKLIEDEN metselaars, bankwerkers, pijpenman- teurs SCHOUDERTAS Brandpunten Wat officials zeggen Moe, maar voldaan lachend, ver laat Fanny de baan, omringd door officials en fotografen na haar zege op de 200 m. hardlopen. Zuid-Afrika heeft een begrotingsoverschot De minister van financiën van Zuid- Afrtka heeft zijn begroting bij het parlement ingediend en daarbij mede gedeeld, dat Zuid-Afrika een begro tingsoverschot heeft van 8.9 millioen pond sterling, dat gebruikt zal worden voor kapitaalsuitgaven De regering zal 100 000 pond sterling ter beschikking stellen voor het hulp werk der Ver Naties voor kinderen Het bedrag zal besteed worden aan Zuid-Afrikaanse poederen, die geëxpor teerd zullen worden naar de landen, die daaraan behoefte hebben. Zwemploeg ontvangt uitnodigingen uit vele landen Tevredenheid over hockeyploeg Ir. A. P a u 1 e n, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Ath- letiek Unie verklaarde na afloop van het Olympisch athletiek- tournooi: „Op de 5000 meter heeft Slijkhuis er alles aan gedaan wét hij kon en met de derde plaats ben ik zeer tevreden. Toch is Slijkhuis niet hard ge noeg geweest. Hfj had de 1500 meter kunnen winnen. Uit de eindspurt, waarmede hij fi nishte, is dat gebleken. De Ruyter was niet in de vorm van verleden jaar. Zijn resultaten waren eervol. Dat Lataster niet geklasseerd is, is te wijten aan een blunder van een van de juryleden, anders zou hij zeker zevende zijn geworden op de 10.000 meter. Een grasaanloop zou voor Lutke- veld heel wat beter zijn geweest dan de sintelaanloop. Houtzager was in de voorwedstrijd goed. doch faalde in de middaguren bij het kogelslingeren. Ir. Paulen noemde Fanny Blan- kers-Koen de Jesse Owens van 1948. Misschien had zij het ver springen kunnen winnen, maar het was heel verstandig dat zij niet meedeed en zich spaarde voor de estafette. De andere dames hebben haar normale prestaties verricht. Over het algemeen ben ik, aldus ir. Paulen zeer tevreden. Jan de Vries tevreden Nu de zwemwedstrijden der Olympische Spelen voorbij zijn. heeft ook de voorzitter van de K.N.Z.B., Jan de Vries, zijn me ning gezegd. Er was wel teleurstelling door het zwemmen van Hannie Ter- meulen op de 100 meter borst- crawl, maar zij heeft in de esta fette ploeg weer laten zien wat zij waard is. Een welkome verrassing was het, dat Bob Bonte zich voor de eindstrijd 200 meter schoolslag plaatste. De heer de Vries toonde zich natuurlijk heel blij met de gouden medaille van Nel van Vliet. De bronzen plak. die de water- poloploeg behaalde, kwam geheel onverwacht. Het team kan' sterker worden als het meer internationale hardheid krijgt. Het bewijs, dat Nederland op de Olympische Spelen een schitterend figuur maakte, wordt geleverd door de vele aanvragen uit alle delen der wereld, Zuid-Afrika. Oostenrijk. Egypte en Denemar ken om daar met een zwemploeg en een waterpoloteani to willen uitkomen. Of er gevolg zal worden gegeven aan deze uitnodigingen zal later worden besloten. Roeiers lootten ongunstig ..Onfortuinlijk geloot," zei dr. Marres, de coach van de Neder landse double sculls. ..Goed be schouwd hadden onze beide boten bij een gunstige loting in de fina les kunnen komen" De heer Van den Ende. de voorzitter van DDS. die als botenman de reis heeft meegemaakt, verduidelijkte dit met de woorden: .Door een gunstige loting kwam bv. de ongestuurde vier van de V.S. via een zege op Zuid-Afrika wèl in de finale. In dien de V.S. tegen Italië had ge loot en Nederland tegen Zuid- Afrika, zou onze ploeg minstens de bronzen medaille in de zak hebben. Hockey'ers nerveus Het sprak vanzelf, dat Jhr. Quarles van Ufford best tevreden was over de verrichtingen van de Nederlandse hockeyploeg. Zijns In ziens werd er in de wedstrijd te gen Pakistan erg nerveus gespeeld, als het ware onder de druk, tegen over een groot tegenstander te staan. Daar waren onze spelers tegen India boven uit gekomen met een uitstekend resultaat. Maandagavond arriveerde onze drievoudige Olymp. kampioen Fanny BlankersKoen met haar medewinnaars van de 4 x 100 M. estafette met de boot in Hoek van Holland. In de boottrein v.l.n.r. MevrStadt de Jong, Mevr. WitziusTimmer, Mevr. v. d. KadeKoudijs, Mevr. BlankersKoen Handelsaccoord van België en Bizonia in de maak Officieus wordt uit Keulen gemeld, dat de Belgische economische commissie en de afgevaardigden van de dubbelzone het ln principe eens zijn geworden over een voorstel, tot een handelsovereen komst volgens welke België jaarlijks aan West-Dultsland voor 84 millioen Engelse pondon zal leveren. Van zijn kant zal de dubbelzone aan België pro ducten leveren voor een waarde van 75 millioen pond Het verschil van negen millioen pond zou dienen voor de uit voer van Duitse auto's naar België Opnieuw heeft een geweldige brand het Ka'endrechtse schier eiland fc Rotterdam geteisterd. Wa ren het twee maanden geleden de ATO-loodsen, die aan de vlammen ten offer vielen, thans is de grote loods C aan de tweede Katendrerht- se haven, toebehorende aan Velte- naar's haven- en transportbedrijf N.V., volkomen in de as gelegd. Omstreeks kwart voor drie van nacht bemerkte de portier van de loods, dat door kieren en spleten heen rook naar buiten drong. Er moest brand uitgebroken zijn in de massa stukgoederen van allerlei aard die binnen opgi Jagen lag Hij alarmeerde onmiddellijk politie zo wel als brandweer, maar voor dat er blusmateriaal ter hulp was geko men sloegen de vlammen door het dak heen zo fel uit. dat de man ge- Door verschillende landbouwcom- missies wordt herhaaldelijk naar vo ren gebracht, dat het aanbeveling verdient de kippenstapel in hoofd zaak onder te brengen bij de kleine boeren bedrijven, opdat deze hier uit een belangrijke bron van inkom sten kunnen putten aldus schrijft men in de Plattelandspost. De „ei-fa- brieken op de Veluwe bijv. worden niet gewenst geacht, daar een groot aanbod uit deze richting een prijs- val kan veroorzaken waardoor dc kleine bedrijven ernstig zullen worden gedupeerd zo niet geheel gedesorganiseerd Behalve aan de binnenlandse toestand zal het ech ter ook gewenst zijn aandacht te be steden aan de wereldsituatie op dit gebied en hierover zijn belangrijke gegevens gepubliceerd in een ge schrift van de Voedsel- en Land bouworganisatie F.A.Ovan cle Verenigde Naties. Blijkens deze pu blicatie was eind Juli 1947 in Cen traal- en West-Europa bijna 75 net van de vooroorlogse kippenstapei aanwezig, terwijl iie verschillende landen sindsdien ernstig hebben ge tracht de achterstand t.o.v. voor de oorlog in te lopen, zo ook Neder.3iid, indien althans de graan-voorraden hiervoor toereikend waren. Voor het Westelijk gedeelte van Duitsland wordt opgemerkt dat hier het graan- tekort wel zal blijven bestaan tot 1950-'5l, waardoor slechts 60 pet. van de vooroorlogse kippenstapel zal worden bereikt In de Verenigde Staten is door het graytekort een kleine vermindering in het aantal kuikens waarneembaar, doch op 1 Januari 1947 was het aantal op de boerderij aanwezige kuikens 475.400:000. In Canada is echter een toeneming te constateren geweest van 77.000 000 in 1946 tot 84 mill op 1 Juni 1947. Indien de omstandighe den het toelaten verwacht Engeland een toename van de kippenstapel tot 185 pet. t.o.v. voor de oorlog. Alle Europese landen hadden aan het eind van de oorlog een aanzienlijke ach teruitgang van de kippenstapel en er kan worden aangenomen, dat zoals bovenstaand reeds opgemerkt, onge veer 75 pet. thans aanwezig is. Graansituatic Niet alleen het aantal kippen is van belang, doch meer nog de toe name van de eierproductie en die was in de Ver. Staten enorm In 1944 produceerden deze twee landen ge zamenlijk meer dan 62 duizend mil- lioen eieren, terwijl dit aantal in 1934-'33 ieder jaar gemiddeld 38.000 millioen was. De wereld-eier-productie wordt geschat op 85 pet. van gem. 1934- 1938 in 1945 en 90 pet. in 1946. Voor Europa zijn deze cijfers 65 pet. cn 75 pet. De graansituatie beheerst in hoge mate het herstel van de kippensta pel. doch de vooroorlogse toestand is practisch weder bereikt en voor Ne. derland moet o i. getracht worden een groot afzetgebied voor ons pro duct te vinden niet alleen voor het verse ei doch ook voor eiproducten (eipoeder). Ook de binnenlandse consumptie zal aanmerkelijk kunnen toenemen indien het product bereik baar is voor de gewone man en dan zal de prijs wel de belangrijkste rol spelen. Of wij er op de duur mede gebaat zullen zijn de kip alleen bij het kleine bedrijf te laten valt dan in dit licht bezien te betwijfelen. dwongen was zich op enige afstand te begeven. De brandweer kwam met groot materiaal aangerukt, maar de volge laden houten loods brandde als een enorme toorts en er viel weinig uit te richten Terwijl van de haven zelt uit blusboten tonnen water in de vlammenzee spoten, hield een van de vijf motorspuiten, die rondom het brandende gebouw waren opge steld, het nabij gelegen grote koel en vrieshuis nat aan de achterzijde om het te beschermen. Uren lang was het een angstig fantastisch gezicht de vlammen over een breedte van 150 a 200 meter to renhoog te zien dringen door de duisternis van de nachtelijke hemel Het gerucht van de brand was spoe dig tot de gehele stad doorgedron gen en velen offerden hun nachtrust op om zich naar de haven te bege ven. die in wijde omtrek verlicht werd. Al te nieuwsgierigen, die tot de landtong van Katendrecht waren doorgedrongen, werden echter op een afstand gehouden. Om half vijf vannacht was er van de gehele loods, waarin palmpitten opgeslagen lagen, koper. lood. hout. papier. machinerieën, geperste bouwplaten, en vele andere goede ren. slechts een enorme rokende puinhoop overgebleven. Omtrent de oorzaak" staat men voor een raadsel. De laatste veertien dagen was er in <je loods niet ge werkt. zodat onvoorzichtigheid van een der werklieden uitgesloten moet worden geacht. Mogelijk is er echter broei ontstaan in een gedeel te der goederen. Ook wordt nog aan kortsluiting gedacht. In ieder gevai mag het a!s een geluk worden be schouwd, dat de loods vrij geïsoleerd stond De schade loopt vermoedelijk in de millioenen. Soest Soestcr recherche boekt successen De dader van de inbraak bij de heer S. aan de Vredehofstraat, waar een radiotoestel werd ont vreemd, een zeker©/ D. uit Baarn, werd des nachts van zijn bed ge licht en legde een volledige beken tenis af. Het radiotoestel kon wor den opgespoord. Ook de daders van de in de nacht van 22 op 23 Juli j.l. gepleegde in braak bij de sigarenwinkelier S. aan de Steenhoffstraat, zijn be kend. Een is terzake diefstal door ae politie van Zaandam gearres teerd en bekende aan de recherche van Soest ook de inbraak bij de sigarenwinkelier. Hij bekende te vens ook gezamenlijk met zijn vriend, twee rijwielen te Amers foort te hebben ontvreemd. In Würtemberg staakt men De Duitse regering Is uit protest afge treden Er rijden geen trams en de winkels zijn gesloten. In het zuiden van de staat WUrtem- burg in dc Franse bezettingszone van Duitsland zijn 500.000 arbeiders en administratie! personeel in staking ge gaan uit protest tegen het Franse plan tot ontmanteling der fabrieken. Binnen enkele dagen wordt te Frank fort een handelsdelegatie uit de Sovjet- zone van Duitsland verwacht ter be spreking van dc mogelijkheid van de hervatting \an de interzonale handel. Tevens zal de koersverhouding tussen de Oostelijke en Westelijke mark wor den besproken. WIJ moeten het nog eens heb ben over de binnenschippers want het gaat hun niet bepaald voor de wind. Dat is voor deze nuttige groep mensen niet prettig, en zoals in dit rubriekje al meer is verkondigd, het is voor ons land niet prettig. In de wilde binnen vaart heeft ons land de beschik king over een betrouwbaar en zeer goedkoop vervoersapparaat. Hoe meer dit gebruikt wordt, hoe meer auto's en benzine, dus de viezen, bespaard kunnen worden. Ieder weet van hoeveel belang ait Is. De positie van de wilde binnen vaart is verre van gunstig. De schippers maken veel te lange wachttijden. Statistische cijfers be wijzen, dat auto, spoor en beurt vaart steeds meer vervoer over nemen en langzamerhand wordt de binnenschipper van de ver voersmarkt verdrongen. Als daar niets aan gedaan v/ordt, dreigt een crisis te ontstaan, die de moeilijke situatie van voor '33 zal evenaren. Er zal echter iets aan gedaan worden. De Stichting Nederlandse Particuliere Binnenvaart heeft be sprekingen gevoerd over en ln be ginsel besloten tot het oprichten ven een Stichting Watertransport. De Algemene Schippersvereni ging, die hiertoe het initiatief ge nomen heeft, verwacht van deze stichting, dat door middel daar van vervoer naar de wilde bin nenvaart kan worden terugge bracht, dat vroeger door de schip pers werd verricht, terwijl boven dien getracht zal worden, nieuw vervoer aan te trekken. \7 OOR de achteruitgang van de wilde binnenvaart kunnen drie hoofdoorzaken worden aan gewezen. In '33 Is de wet op de evenredi ge vrachtverdeling gekomen, waarmee bereikt werd dat aan kroegbevrachting en fooienstelsel een einde kwam. Er werden offi ciële schippersbeurzen ingesteld en zo werd het vervoersaanbod geregeld. De vervoersvraag werd aan de willekeur van de schippers overgelaten. Dit leidde ertoe, dat de meeste schippers alleen voeren als lading en bestemming hun aanstonden, anders niet. De schip- perij kreeg de naam, onbereken baar te zijn en wat heeft de han del aan zo'n vervoersapparaat? De particuliere binnenvaart be staat uit evenveel kleine, los van elkaar staande (varende) bedrijf jes als er schippers zijn. Er is eni ge binding in de bonden, maar lang niet zo als bi| de spoorwe gen, die één groot bedrijf vormen, als bij het wegvervoer, dat zich in de Coöperatie Wegtransport heeft geconcentreerd, als bij de beurtvaart, waar steeds meer grote rederijen gaan samenwer ken. Deze versnippering betekent eveneens een verzwakking. Tenslotte Is het een gebrek van de binnenscheepvaart dat zij geen kans ziet, van huis tot huis te ver voeren. Het autovervoer van en naar het schip vraagt zoveel ar beidskrachten. dat ln sommige ge vallen het hele vervoer net zo goed per auto gedaan kan wor den Geen vervoersplicht, versnippe ring en onvoldoende service- hier aan wil de Stichting Watertrans port tegemoet komen. j Rijnberk, Tiels tandtechniker sinds 1888, legt Zaterdag zijn werk neer l (Van een verslaggever) EEN vraag, zoals er duizend op een dag worden gesteld, be sliste zestig jaar geleden over de loopbaan van een vijftienjarige knaap, die nu als een „krasse oude baas" zijn werk gaat neerleggen: de heer A. J. Rijnberk te Tiel, tandtechniker sinds 1888. „Toeval, louter toeval!", plaatste hem vol gens ziju eigen zeggen ln dit vak, dat hij nooit zou hebben gekozen, als Als, en dan spreekt de diaman ten werker uit lang vervlogen da gen, toen dr. Schoondermark zich als eerste tandarts in Tiel vestig de: nu zestig jaar geleden, toen baas Rijnberk 7.elf nog een knaap van vijftien jaren was, die nog niet wist hoe hij zijn brood zou gaan verdienen. En dat ook onomwon den zei tegen zijn nieuwsgierige tante, die hem „de" vraag stelde, „de" vraag van alle goedwillende tantes: „Jochie, weet je al wat je worden moet?" Baas Rijnberk wist het toen nog niet en daarom sprak tante over haar plan: zij zou haar neefje in contact brengen met de tandarts! De jubilaris zelf vertelt daarvan het volgende: „Ik ging op een Woensdagmor gen met dr. Schoondermark praten en het gevolg was, dat ik bij hem in de leer kon komen ais tand- technicus. Later ben ik nog wel een paar weken op school geweest in PA E schippers zullen vrij zijn al of niet tot de Stichting toe te treden. Als zij toetreden, betalen zij l,— per ton scheepsrulmte, welk bedrag hun eigendom blijft. Zij verplichten zich mee zorg te dragen voor het vervoer van de transporten, die door de Stichting worden overgenomen. Zo zal het bezwaar van het ontbreken van vervoerszekerheid ondervangen worden. Nu zal dus de wilde binnen vaart georganiseerd gaan concur reren met spoor en auto Zij zal haar aandacht richten op het ver voer, dat tot nu toe aan de deuren van de schippersbeurzen voorbij gaat of eruit verdwenen is. Na tuurlijk is ook al aan de mogelijk heid gedacht, afhaal- en bestel diensten te organiseren, zodat de verladers op voldoende service kunnen rekenen. Die kant moet het op. Als alle schippers dit nu maar inzienl Pas dan kan de nieuwe stichting een lichaam worden met Invloed en vervoerscapaciteit. Pas dan zal de wilde binnenvaart de reputatie verdienen, die zij verdienen kan: een betrouwbaar en goedkoop vervoersapparaat, waar men op aan kan. Er is in schipperskringen voor het nieuwe plan veel belangstel ling. Meer dan 100 schippers, sa men beschikkend over ongeveer 25000 ton scheepsruimte, hebben zich al als lid van de stichting-ln- oprichtlng aangemeld. Als het plan slaagt, betekent dit een grote stap terug op de weg van de ach teruitgang. Het betekent ook een besparing van deviezen, die aan zienlijk genoemd mag worden NOG VIER DAGEN, dan zal de Tielse tandtechniker Rijnberk zijn werkbank voor 't laatst opruimen. Dan neemt hij afscheid van zijn ketels en zijn kunsthars Dan gaat hij rust nemen, rust na zestig jaren. Roermond, maar mijn opleiding kreeg ik toch in hoofdzaak van deze eerste Tielse dokter. Veertig jaar heb ik bij hem gewerkt. Toen deed hij zijn praktijk over aan me neer Nouhuys, bij wie ik nu nog vier dagen in dienst zal zijn. Want Zaterdag, de veertiende Augustus, leg ik m.jn werk neer. Zondag vier ik mijn jubileum!" En meer nog vertelt baas Rijn berk. Zestig jaar geleden maakte hij kunstgebitten „alleen voor de gegoede mensen" op vrijwel dezelfde wijze als nu. Zestig jaar geleden gebruikte hij ook al z'n vulcaniseer- en z'n stoomketel, ge bruikte hij rubber als materiaal. Rubber, dat pas in de laatste jaren werd vervangen door kunsthars. Niet volleerd! Zestig jaren, men zou menen, dat de jubilaris volleerd moet zijn. Maar daar komt hij tegen in ver zet. „Volleerd? Nee. dat kan ik niet zeggen. Want in ons beroep geldt het spreekwoord: „Een mens is nooit te oud om te leren!" als in geen ander. Telkens zie je weer iets nieuws, telkens leer je ook weer iets nieuws. Al moet ik toe geven, dat ik na zesttig jaren wel een beetje handigheid gekregen Israel gaat luchtlijn op Parijs openen .Israelair" de kort geleden ge stichte Joodse luchtvaartmaatschap pij, zal binnenkort een dagelijkse dienst openen tussen Haifa, Athene, Rome en Parijs. De maatschappij heeft zes Dakota's die elk 21 passa giers kunnen vervoeren. Amerik. burgemeesters naar Den Haag Vier Amerikaanse burgemeesters zullen in September Den Haag be zoeken als lid van een delegatie die deelneemt aan een bijeenkomst van de International Union of Cities. Pictro N^nni, de leider der pro- eommunistisehe socialisten in Italië, brengt od het ogenblik een bezoek OBKE aan Moskou. „De een (Bel- ORGELCONCERT ST. JORISKERK op Donderdag 12 Aug. 1948 om 8 uur door Arie Peters, m. m. v. Charles Havelaar, Fluit. GELD verkrijgbaar zonder borg voor alle doeleinden, door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen. „SAMENWERKING" Verstolkstr. 31. Leeuwarden Duivensport De postduivenvereniging Zwaluw" hield Zondag j.l. wedvlucht vanaf Vilvoorde gië), afstand 152 K.M. In concours waren 358 duiven, die te 7.30 uur werden gelost. Aankomst le duif 8 uur 49 min. 50 sec., bereikte snelheid 1902.6 Meter per minuut. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Jac. Stalenhoef 9 24 25 49; Jac. Rijksen 2; H Ver woerd 3 27 54; Jac. Kamerbeek 4 5 55 88; J Stalenhoef 6; J v d Brink 7 10 53 89; Jac. van Herwaarden 8 52; J C v Breukelen 11; C van Soest 12 13 51 67 68 78; D Radstok 14 62; A. Priem 15 22; HGvd Broek 16 17; A Waaijenberg 18 37; H de Bree 19 66; W. Veerman 20; R J Stalen hoef 21 29 56 82; H Onwezen 23 45 48 58 65 76; J v d Brakel 26 87; H Westerveld 28 32 75; A Rijksen 30; H Kriek 31 38 72 85 86; A Graauwmans 33 77; P Grift 34 35; J Rausch 36; A van Soeren 39 47; Sj. Rijksen 40 50; J A van Breu kelen 41 79; G Hooijer 42 57 60 74; R v d Veer 43; J Gaasbeek 44; J Wijnands 4669; H Gorissen 59 81 83; H Elschot 61; A van Asch 63; D Purevecn 64; B van Boeijen 70; j'P van Brienen 71 G Haks 73 84; I G W Visser 80. te Ede heeft plaats voor mannelijk en vrouwelijk personeel van 15 t/m 35 jaar voor de volgende werkzaamheden: PTT-Apollo 23 In de BEKA zomeravond-com petitie stond voor Maandagavond een belangrijke wedstrijd op het programma, n.l. P.T.T. (Baarn) en Apollo (Soest). Voor de postman nen was deze wedstrijd van be lang, daar zij bij een overwinning nog gelijk konden komen met de Soester Politie, doch de P.T.T. ver loor van Apollo met 32. De Soes ter Politie is met deze uitslag ge baat. Door de hevige storm, die Zon dag in de Betuwe woedde, zijn mil lioenen kilo's fruit van de bomen gewaaid. Juist vorige week was het fruit van verscheidene boomgaar den verpacht, zodat de pachters de enorme schade Jijden. Personen, die de opbrengst van een boomgaard op f 40.000 hadden geschat, besom- den na de storm voor dezelfde bon gerd f 10.000. Vooral de pachters ran de goudreinet kregen gevoelige klappen. Overal in de Betuwe zag men Maandag de fruitkwekers het afge vallen fruit oprapen. Daardoor werden op de veilingen geweldige hoeveelheden valfruit aangevoerd. Maandagavond om 9 uur was de aanvoer nog in volle gang. Jhr mr. Van Vredenburg zal zich morgen per vliegtuig naar Tanger be geven om daar de functie van admini strateur der Internationale zone te aan. vaarden. 1. voor buitenwerk en fabrieksarbeid. en enige andere vaklieden. Ds. W .F. Schroder is voorne mens Zondag 22 Aug. a.s. afscheid te nemen van de Ev. Luth. ge meente te Utrecht om Zondag 29 Aug. d.o.v. intrede te doen te Gouda. Serieuze werksters en werkers, die prijs stellen op een prettige werkkring met goede arbeids- en sociale voorwaarden, kunnen alle inlichtingen dienaan gaande vernemen: 1. Iedere WOENSDAGAVOND van 18.45 19.45 uur in Cafe „PETER" te ERMELO. 2. Iedere WOENSDAGAVOND van 20.15— 21.15 uur in Hotel-Cafe-Restaurant „Dc Poort van Kleef", Langestraat te AMERS FOORT. Eventuele buskosten naar en van bovengenoemde plaatsen voor sollicitanten uit de omgeving worden vergoed. Verder bestaat er iedere dag (behalve Zaterdags) gelegenheid tot aanmelding van 8.3010.30 uur aan de Personeelafdeling der fabriek. VERVOER NAAR EN VAN DE FABRIEK VINDT PLAATS PER A.K.U.-BUS AL ONZE LEERLINGEN ZIJN GESLAAGD voor het Examen BOEKHOUDEN en voor het zware maar zo interessante examen MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE In September begint weer een kleine club voor opl. Boekhouden (Associatie) en voor Moderne Bedrijfsadministratie. Deelnemers (sters) gelieven zich spoedig aan te melden. Zowel in Aiigustiv; als in September beginnen nieuwe cursussen ter opleiding voor het MIDDENSTANDSDIPLOMA Meldt U snocdig aan. want wij maken alleen kleine clubs, vandaar onr.'e grote surcessén. Wij garanderen succesvolle shfdie. ook voor personen met Lagere School-opleiding Vraagt inlichtingen, or>k voor STENOGRAFIE. MACHINESCHRTJVEN EN NED HANDELS CORRESPONDENTIE bij INSTITUUT „SEEGERS" Directeur: Drs. L, A. M. SEEGERS Voltastraat 45 - Tel. 5169 - Amersfoort zo maar gratis voor niets Mevr. VAN MUNSTER. Oude Soesterweg 211, is vandaag de gelukkige. Bezoekt ook Van MA AN EN'S LEDERHANDEL Soestenveg 214. Luxe lederwaren schoenre paratie. tassenreparatie. schoenvergrootinrichting. TE KOOP AANGEB Te koop: slachtkippen en jonge hanen bij H. v. d. Heiden. Soesterweg 83. 8424 TE HUUR GEVRAAGD Nette jongelui. N H zoe ken voor huwelijk, kamer met slaapkamer, keuken of gebruik van keuken. Vrouw genegen in huishouding te helpen. Br. no. 8423 bur. van dit blad. Meisjes gevr. voor alle afdelingen. StoomwasserU ..De Kolk". Bleekerstr. 37. Amersfoort. 8418 Gevr.: een hakkersleerling plm. 1617 jaar. Fa. C. A. Stoové, Utrechtsestraat 24. Amersfoort. 8426 PERSONEEL AANGEB. Btvgerweduwe, middelb. leeftijd, zoekt plaatsing als huishoudster, liefst bij heer alleen, moderne opvatting. Br. no. 8417 bur. v. d. blad. B z.a juffrouw. 20 jaar, voor huishoudelijk werk of bij kinderen, 2 dagen per week. Rr. no. 8422 bur. van dit blad. IVONINGRUTL Wonjngruil, Amersfoort Zaandam. Gevr. vrije wo ning te Amersfoort, aangeb. dito te Zaandam. Grootte, huurprijs en ligging plaat selijk te regelen. Br. no. 8418 bur. van dit blad. Woningruil. Aangeb.. van Soësterkwartier naar ander gedeelte van de stad: 2 ka mers. 3 slaapk. -f keuken, voor- en achtertuin Br. no. 8419 bur. van dit blad. DIVERSEN PERSONEEL GEVRAAGD Werkster gevraagd. Aanb. tussen 78 uur. A. Pau- lownastraat 18. 8425 14 Kinderopn. in huis in album 7 50. Reproducties, trouwreportages. Foto's op elk gebied Archifoto. Ru bensstraat 79. Amersfoort. Telefoon 3070. 8415

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4