\f Voorting na grandioze eindsprint tweede in wegwedstrijd Uit het brievenmandje Ju in Nederlands hockey-team nam revanche MOOI, GEZOND HAAR DOOR VALDELIS HAARCREME Zweedse voetballers de besten in Olympisch tournooi Door 4-1 zege veroverde ons elftal de bronzen medaille De avonturen van kapitein Rob Finale tegen Joegoslavië door onbezonnen spel ontsierd DE fHINESE PAPEGAAI Kerknieuws Radio-programma Zaterdag 14 Augustus 1948 5 Wéér zilver voor Nederland Met Faanhof, die moest opgeven, toonde hij de kracht van onze amateurs T? AANHOF EN VOORTING hebben in de Olympische wegwedstrijd over A 195 k.ra. veel goed gemaakt, waar de baanrenners van Nederland vol komen gefaald hebben. Deze beide Hollandse renners hebben de naam van ons land als wielernatle hoog gehouden en wel op een wijze, die boven alle lof is verheven. En waren rij niet door pech achtervolgd, ja dan Maar wie heeft eigenlijk in deze wegwedstrijd geen pech gehad? Lekke banden, slechte weersomstandigheden, en een niet zo gemakkelijk parcours bepaalden het verloop van deze interessante koers, welke op overtuigende wijze door de Fransman Beyaert werd gewonnen, met Voorting op de tweede plaats en de Belg Wouters als winnaar van de bronzen medaille. grond, maar gelukkig liep het nogal goed ai. Deze Olympische wegwedstrijd be stond uit twee delen, een individueel nummer en een landenklassement. Maar van de 25 deelnemende landenploegen kwamen slcchts|ze\cn teams van drie renners aan de finish, een armoedig resultaat. Beter ware geweest om nier vier renners per land maar zes te laten deelnemen want dan zou een lan^n- klassering van de drie sterksten van elk land beter tot haar recht zijn gekomen. Tc snel opgegeven? Overigens waren wij het niet eens met de opvatting dat Grift, Peters en Faanhof zo snel van het parcours ver dwenen. Natuurlijk hadden zij gelijk toen zi) beweerden, dat door die lekke band de achterstand op de leiders toch p.ict meer viel op te halen. Maar ging het alleen om winstkansen? Of moest de factor Nederland een zo goed moge lijk figuur te laten slaan in het landen klassement ook niet een rol en zelfs een belangrijke spelen bi) de beslissing? Wat betekende een achterstand van 4 minuten indien men in aanmerking neemt dat de Italianen Fanti en Isotti als 19 en 20 binnenkwamen met onge veer 11 minuten achterstand op de win naar? Maar daardoor kon Italië nog op de vierde plaats beslag leggen ln de landenklassering. Johansson, Voorting en Faanhof hebben deze koers gemaakt, ten minste voor tachtig procent cn vrijwel voort durend was de aandacht van het pu bliek, de organisatoren cn de talrijke journalisten gevestigd op de beide moe dige Hollanders, die veel cn zwaar werk hebben verricht, die de koers levendig hebben gehouden cn hebben laten zien, Fransman Beyaert kampioen Lekke banden waren er bij de vleet. Denemarken vooral leed aan dit euvel. Na 12 lekke banden was het reserve materiaal uitgeput cn ging men een be roep doen op Zweden. Met de Neder landse renners ging het evenzo. Grift. Peters en Faanhof verdwenen uit het parcours; lekke banden en nog zo fris als een hoent|e. Faanhof vertelde het ons na afloop, op een teleurgestelde toon. Geen wonder, want 15 ronden lang had hij het zware werk moeten doen. met Voorting als ploeggenoot en' Johansson als derde man. die later ook door pech achterop raakte. En 15 ron den lang. dus ruim 170 kq). was hij een van de kanshebbers voor een prijs ge weest. Behalve de Fransman Beyaert waren er weinig goede sprinters onder de leidende renners. Maar wat heeft Voorting verrast met zijn eindsprint. Hij wist dat hij op een gegeven ogenblik de uit de leiders- groep gesprongen Fransman niet meer kon bereiken. De anderen spurtten weg, aan de linkerkant van de weg. Voorting lag achteraan, tot hij zijn kans schoon zag en 300 meter van de finish' (dat laatste eind was lang en mooi recht) met enige stevige trappen op de peda len buiten om ging. Als nummer twee stoof hij over de finish, zijn handen juichend omhoog, blij met de tweede plaats in dit Olympisch kampioenschap. Tien meter verder tolde hij over de MET ee'n klinkende 41 overwinning heeft het bepleisterde Nederland se hockoy-elftal gistermiddag revanche genomen voor de 61 neder laag die het nog geen week geleden op hetzelfde veld te Sudbury bij Londen tijdens de halve competitie in groen C leed tegen het onder droge weersge steldheid technisch zo superieure team van Pakistan. dat de kracht van onze amateurs op de weg groot is. De uitslagen van de wegwedstrijd over 195 km luiden 1 en Olympisch kampioen Beyaert (Frankrijk) 5 uur IS min. 12.6 sec. 2 Voorting (Nederland) 3. Wouters (België). 4 Delathouwer (Bel gië). 5. Johansson (Zweden). 6 Mait- land (Gr. Brittannlë) allen in 5 uur 18 min. 16.2 sec. Het ploegenklassement luidt: 1. België 15 uur 58 min. 17.4 sec; 2. Gr. Brittannié 16 uur 03.31.6; 3. Frankrijk 16 uur 08.19.6; 4. Italië 16 uur 14.39; 5. Zweden 16 uur 20.26.6; Zwitserland 16 uur 23.04.4. Boksers op de erelijst De einkdlassementen van het boksen in de verschillende ge wichtsklassen luiden: Vlieggewicht: 1. en Olympisch kampioen Perez (Argentinië). 2. Bandinelli (Italië). 3. Soo Ann Han (Korea). Bantamgewicht: 1. en Olympisch kampioen Czik (Hongarije). 2. Zuddas (Italië). 3. Venegas (Porto Rico). Vedergewicht: 1. en Olympisch kampioen Forementi (Italië). 2. Shepherd (Z.-Afrika). 3. Antkie- wicz (Polen). Lichtgewicht: 1. en Olympisch kampioen Drcyer (Z.-Afrika). 2. Vissers (Belgic). 3. Wad (Dene marken). Weltergewicht: 1. en Olympisch kampioen Torma (Tsj.-Slow.). 2. Herring (V.S.). 3. D'Ottavio (Ita lië). Middengewicht: 1. en Olympisch kampioen Papp (Hongarije). 2. Wright (Gr.-Brittannië). 3. Fonta- na CItalië)v Halfzwaargewicht: 1. én Olym pisch kampioen Hunter (Z.-Afrika) 2. Scott (Gr.-Bnttannië). 3. Cia (Argentinië). Zwaargewicht: 1. en Olympisch kampioen Inglesias (Argentinië). 2. Nilsson (Zweden). 3. Arthur (Z.-Afrika). De terugkeer van Peer de Schuimer Wanneer Rob het opperdek betreedt, neemt hij ter stond het commando in handen. Het merkwaardige is. dat hij het verdere verloop van het gevecht, reeds kent. want deze spannende episode her- Peer de Schuymcr. „Toen ik bevel tot enteren ,.'t Seepncrt". maar te hoog. Er staat een goede gaf. verscheen opeens de doodgewaande kapitein bries en Rob weet Peers schip voor de boeg Robert Janszoon weer aan dek en daarop keer den helaas dc kansen", schreef hij er in. En zo gaat het ook. Peer's schip, dc „Hclhondt" innert hij zich heel goed uit het journaal van I ligt tegengebrast en vuurt zijn 24-ponders af op Turnen Tsjechische dames kampioen? Wat wij al de gehele dag ge vreesd hadden, werd helaas be waarheid. Om half zeven gister avond kwam het laatste team. Groot-Brittannië, pas van de even- wichtsbak en het had aan de rin gen nog drie kwartier nodig, voor dat de Nederlandse dames de are na konden binnen marcheren. Door het lange wachten waren hun pres taties an de ringen minder dan verwacht was. Niettemin namen zij t.a Tsjecho-Slowakije cn Hongarije de derde plaats in. Nederland was op een na de laatste ploeg, die aan bod kwam. Er werd een buitengewoon aardige baloefening uitgevoerd, op muziek van Gade. De dames oogstte veel succes mee. In de punten waardering waren zij tweede. Vandaag zal men de eindresulta ten- bekend maken. Verwachting is. dat Tsjecho-Slowakije wel hel Olympisch dameskampioenschap heeft behaald. voorbij te zeilen. Tussen de zwnte rookwolken door ontdekt hij zijn beide andere schepen. Eén van de schepen van Peer staat ln brand en maakt zwaar slagzij. De eindstand van het schermtour- nooi op sabel (individueel) luidt: Finale poule: 1. en Olympisch kampioen Derevich (Hongarije) 7 overw. 2. Pinton (Italië) 5 overw. 23 ontv. treffers. 3. Kovacs (Hon garije) 5 overw. 24 ontv. treffers. 4. Lefèvre (Frankrijk) 4 overw. 6. Worth (V.S.) 2 overw. 27 ontv. treffers. 6. Dare (Italië) 2 overw. 30 ontv. treffers. Deze beslissende wedstrijd om de derde plaats Is overigens geen mooie strijd geworden. Onmid dellijk na het begin veranderde een bijna tien minuten aanhou dende tropische regenbui het mooie Lyons hockeyveld in een spiegelglad terrein met water plassen. De wedstrijd kreeg dien tengevolge somtijds het aanzien van een modderballet. De Oranjehemden gleden soms nog meters door op hun bedopte hockey- schoenen. onze tegenstanders op blo te voeten konden zich in het geheel niet op de been houden. Verontrustend was gedurende de eerste helft de grote onproductiviteit van onze voorhoede. Achtereenvol gens schoten eerst Esser en Kruize hoog over, daarna riliste Esser de kans van de dag met naast schieten. Na dit offensief, dat bijna een half uur duurde, zonder dat de blanke stand was gewijzigd, kwam geheel onverwacht succes aan de andere kant. Even hervonden de Pakistanspe- lers hun vormf snelde rechtsbuiten Masud op blote voeten langs de lijn, gaf op onnavolgbare wijze van de zij lijn af een lage voorzet, die linksbin nen Aziz vlak voor Richter kundig stopte. Als aan de grond genageld stond Derckx toe te kijken en met een afgemeten rollertje scoorde de Pakistanspeler het eerste doelpunt, 01. De gelijkmaker kwam twee minu ten later niet zonder geluk. Van Heel kreeg een minimale kans schuin rechts voor het vijandelijke doel. De bal sprong effectvol hoog weg naar het doel waar hij door keeper Moghal met moeite half werd gestopt De toesnellende Boerstra had toen weinig moeite er 11 van te maken Dubieuze beslissingen Aanvankelijk bood de wedstrijd na de rust hetzelfde beeld met Neder land meestentijds in de aanval. Reeds na drie min. wist de handige Brom berg, met een vliegend hoog schot van de rechtsbinnenplaats uit een mooie pass van rechtsbuiten Van Heel ons land een 21 voorsprong te geven. De twee Britse referees, die in de eerste helft reeds dubieuze beslissin gen hadden genomen, floten ook thans nog vrij vaak ln het voordeel ^er oranjehemden Grote pech had den onze tegenstanders na tien minu ten toen zij na schitterend samenspel tussen de beide rechtervlcugelspelers de gelijkmaker zagen geannuleerd wegens vermeend buitenspel. Dit prikkelde onze jongens tot nog groter inspanning. Zij openden een offen sief, dat achter elkaar vier strafcor- ners opleverde zonder dat er een van werd benut. Vijf minuten later werd Bromberg „gemangeld" door een der backs. Kruize benutte de toegekende strafbully en het was 3—1. Daarop was het afgelopen met het Oranje-overwicht, maar ten tweede male werd een doelpunt van Pa kistan geannuleerd. Zeven minuten voor het einde maakte Esser aan alle onzekerheid een einde toen hij han dig twee Pakistanspelers omspeelde, vrij voor keeper Moghal kwam te staan en hem het nakijken gaf. (4 —1). Met 41 kwam ook het einde. Ne derland was derde geworden in het Olympisch hockeytournooi en om stuwd door Juichende supporters ver lieten de met modder bedekte Oran jehemden het veld. ONS HOCKEY-TEAM heeft zijn buitengewoon zwaar Olympisch programma besloten met een kra nige 4I overwinning op Pakistan. Het veroverde daardoor de brohzen medaille. Onze foto toont een spel moment uit de wedstrijd. ZWEDEN heeft de finale van het voetbaltournool tegen Joegoslavië met 31 gewonnen, cn als we dc verschillende fasen van de str(jd onder de loupe nemen, en de prestaties van de spelers individueel zowel als ln ploegverband toetsen, kunnen we niet zeggen dat de zege onverdiend was. WU geloven inderdaad, dat de belde sterkste ploegen het tot de eindstrgd hebben gebracht cn dat de Zweden, alles en alles in aanmerking genomen, althans in de finale nog weer een tikje sterker waren dan de Joegoslaven. Wat liet eindresultaat betreft kan leder met hun overwinning vrede hebben. Bronzen medaille voor in de touwen. Het weet aeson- Denemarken Beide partijen hebben overi gens en helaas tegen de wet van de sportiviteit gezondigd. De Zweden door hun te harde en vaak ruwe spel, de Joegoslaven op een meer geraffineerde ma nier. De Engelse scheidsrechter Ling, die de strijd op kundige wijze leidde, wilde niet dat deze finale, die een apotheose had moeten worden, met een schan daal zou eindigen. Daarom be!- perkte hij zich tot het toekennen van een groot aantal vrije schop pen en het uitdelen van ernstige waarsdhuwingen. De wedstrijd begon met een ge weldig machtsvertoon van de Zwe den, die zich op het drassige, mod dervette terrein onmiddellijk won derwel op hun gemak voelden. Zij speelden hogeschool-voetbal in de beste Schotse stijl. Bijna een half uur lang was er eigenlijk maar één ploeg in het veld. terv/ijl de Joego slaven, die maar niet aan de glad heid wennen konden en telkens vielen, van het kastje naar de muur werden gestuurd. De eerste Zweedse goal kwam pas na een half uur en dan nog door een gelukje, want de back Stanko- vic gleed uit met het gevolg dat de twee Zweedse voorwaartsen voor open doel kwamen en Gren met een scherp schot keeper Lovric, overigens een schitterend doelver- dediger, kon passeren. Voor alle zekerheid Bijna onmiddellijk hierna kre gen de Joegoslaven veel beter vat op het spel en toen midden voor Bobek vijf minuten voor rust na verrassend aanvalsspel van de hele voorhoede een schietkans kreeg, maakte hij er onmiddellijk gebruik van. Hij knalde de bal in het Zweedse doel (11). En toen het leer uit het net terugkaatste, trapte hij het. om helemaal zeker van zijn zaak te zijn, nogmaals oerhard danks 11! In de tweede helft zou Zweden de gouden medaille winnen, maar er was nu geen sprake meer van eenzijdige strijd. De Joegoslaven waren ingespeeld, en nu was het hun beurt om de toon aan te geven en met buitengewoon handige ma noeuvres de Zweden achter een vaa konbereikbare bal aan te laten lopen. Toch hadden zij hetzelfde tekort als de Zweden voor rust. Zij schoten niet genoeg. En zo kon Zweden uit een ren en een scherp schot van Gunnar Nordahl de lei ding nemen in een periode, dat eigenlijk de Zuidslaven in het veld in de meerderheid waren (21). Toch nog verbroederd Inmiddels had de wedstrijd een steeds ruwer karakter gekregen en toen Gunnar Nordahl bij een van zijn rushes vlak voor doel op on geoorloofde manier ten val werd gebracht, geheel onnodig overigens, want het gevaar was voor de Sla ven al geweken, .kende Ling een strafschop toe die door Gren werd benut (31). Dat de twee ploegen (tegelijk met de winnaars van de derde prijs, de Denen) zich broederlijk naast elkaar opstelden vcor de Olympi sche ceremonie en elkaar geluk wensten met het behaalde resul taat, was een ontknoping waarop we eigenlijk niet meer hadden dur ven hopen. Engeland niet in de prijzen De wedstrijd om de derde plaats in het tournooi tussen Denemarken en Groot-Brittannië werd voor op vallend weinig publiek in het Wembley-statdion gespeeld. Op volkomen onverwachte wijze namen de Britten de leiding toen Nielsen verrast werd door een hard schot van linksbinnen Aitken (10). Onmiddellijk reageerden de Denen op dit doedlunt. Na dertien minuten spelen- zwenkte midvoor Praest naar rechts en loste toen on verwacht zo'n harde kogel, dat Simpson de bal pas zag toen ,deze achter hem lag. Nog geen drie minuten later na men de Denen zelfs de leiding, toen Hansen de bal na een afgemeten pass van Lundverg in zijn bezit kreeg cn van vijftien meter afstand een schot loste, dat onder groot enthousiasme van de aanwezige denen in de uiterste hoek ver dween (12). In de 33ste minuut bracht Mac Ilveny de stand op 22. Linksbui ten Soerensen gaf de Denen vlak voor rust weer de leiding (23). Nauwelijks was de tweede helft begonnen of de Denen vergrootten hun voorsprong door een doelpunt van Praest (24). Na ruim een kwartier verklein» den de Britten de achterstand toen Amor een strafschop benutte 34). Een zeer fraai doelpunt was het vijfde voor Denemarken, dat door Hanshen werd gemaakt. Z.K.H. Prins bernhard heeft Donderdag te Aldershot een film gemaakt van de Olympische ruiterspelen. W(j zien hem hier te midden van het publiek. Majoar José M. Sagasta (Argentinië) filmen als laatstgenoemde een heuvel afdaalt in de cross-country-run. Natuurlijk heb ik je vertellen hoe dat gaat, gemist Doortje Baas uit maar het is veel leuker U. Vind jij ook. dat de om het zelf eens uit te vacantie zo griezelig vissen. Wat vervelend vlug voorbij gaat? voor Oma, dat de nr-»- Voordat je het weet, r is verbrand. Duurt zitten we weer in Sep- het erg lang, voorciat tember. Doe je nog mee hij weer gemaakt is? Ik aan kinderspelen tij- zou best met je mee dens de Nationale feest willen naar 't Welpen- dagen of hebben jullie kamp Jan. Weet je al »een buurtvereniging? iets af van de kook- Je merkt wel, dat ik kunst of doet de kamp- razend nieuwsgierig leiding.dat? Schrijf me ben. Schrijf maar eens een lange brief over „alles en nog wat". Met Herman Heupers uit S. ging het al pre cies zo, als met Door tje. Je hoeft het heus niet zo verschrikkelijk te vinden Herman. Je bent zeker erg druk ge weest» met je huiswerk?. Of was het zwemmen met die heerlijke war me dagen, die we ge had hebben of rovertje spelen in de bossen? Nou. ik kan me best begrijpen, dat je daar soms meer pleizier in hebt. dan brieven te schrijven naar een on bekende tante. maar eens een uitge breid verslag over les. al- Wat een opluchting Rinf. dat je nu een overall hebt, want met nette witte of licht blauwe bloesjes moet je toch altijd maar erg voorzichtig zijn en dat is eigenlijk niets voor „Jongens met vacantie" Wij hebben thuis geen kipnen, maar toen ik ongeveer zo oud was als jij nu hebben we duiven gehad. We had den er ook vier net als bij jullie. Groeten voor Zet de letters je moeder en je bent een reus van een reus om haar zo flink te helpen. Hetty van B. uit U. Jammer. dat je de krant was kwijt ge raakt. Maar hier heb io ik vond je ge- weer nieuwe raadsels, .i. je kan (jus je gang gaan. Ja. Frans is lang niet makkelijk. Toch wel fijn, dat die Franse mijnheer bij jullie thuis zo graag een bab beltje met je maakt. Je zult er ongetwijfeld veel van leren. Lottie Sch. uit A. Die kleine poesjes zullen zich wel erg alleen voe Pietje, Pietje Osna- brugge uit S., wat heb je mij lelijk in de steek gelaten!!! Je trouw aan „Krabbeltjes en Bab beltjes" ben je zeker kwijt geraakt in dat slootje, waar je onlangs ingereden bent. In ieder geval moet je me toch nog eens gauw wat schril ven over je verjaardag. Daar moet ie dan vooral niet te lang mee wachten, want binnenkort ga ik met vacantie en dan krijgen jullie een Tante Corrie. Jon typte brief prachtig 't Geeft niet, dat je het nog niet zo vlug doet. Kan je trouwens niet helpen, want ie zit niet iedere dag achter de machine. Heeft oom Jan ie niet verteld, dat de IJ van schrijven an ders getikt wordt, dan de Y van typen? Ik kan je natuurlijk wel len zonder hun moeder Je moet ze voorlopig maar bil elkaar laten, dan voelen zil de een zaamheid misschien minder en dan gaan ze vanzelf wel weer eten. Kees v. R. uit B.JFiin ls het te wandelen in de Soester Duinen. Ik ga er ook wel eens neen. Je hebt overigens een erg lang kamp ge had. 'k Kan me voor stellen, dat de beleve nissen te veel om op te noemen zijn. Ineke van Laar t/tf V. Het was zeker wel erg prettig op Urk. Ik ben er zeil nog nooit ge weest. Tom van Gelen uit A. Beterschap met jc ver koudheid hoor! Flink, dat je tóch nog aan het puzzlcn bent geslagen. Hoeveel jonge poezen en honden hebben jul lie nu? TANTE ANS De oplossingen zijn: Lamp - kamp - damp - ramp. Rolschaatsen. De prijzen zijn deze week gewonnen door: Wim Haak, Kromme Rijn 65 te U.; Hennie van Voort, Julianalaan 69 te A. cn Minv Hcn- geveldt. Soestdijkerstr. weg 4 te B NIEUWE RAADSELS 1. Een kaartspel van zes letters, dat door ouderen gespeeld wordt Zet de letters in een andere volgorde en nog een letter erbii, dan is het een deel van het leger. 2. Welke dieren kun ie maken van: K. A Meloen. A. U. L. Pardi. A. Heyne, W. Nijz. W I. Vlas. H. A Gidse, U. Wierkele. Om het jullie niet al te moeilijk te maken verklap ik even, dat er ook een naam van een vogel en 'n reptiel tus sen zit. Oplossingen kunnen jullie tot en met 28 Augustus zenden naar de redactie van „Krab beltjes en Babbeltjes k EARL ÜERR BIGGERS EEN CHARLIE CHAN-MYST ERIE No. 52 Om vier 's middags hield hij het niet meer uit De gloeiende hitte was aan het afnemen, de wind stak op. en met Madden's toestemming nam hij de kleine wagen en spoedde zich weg van het slechte humeur en de rusteloosheid van de million- nair. naar de vreugde van Eldorado. Er was daar niet veel afleiding. Voor het raam van Hotel Woestijn- rand zwoegde de eigenaar grimmig een eindeloos Zondagsblad door. De Hoofdstraat was warm en verlaten. De jongen zette zijn auto voor hel hotel, en ging naar het kantoor van Holley. De redacteur kwam hem bij de deur tegemoet „Zo", zei hij. ik hoopte al. dat je komen zou. Wat eenzaam zeker in de grote open ruimte vanmiddag. Kiik eens. hier is een telegram voor je Eden scheurde de gele envelonpe haastig open. De boodschap kwam van zijn vader; „Ik begrijp niet waar het om gaat maar ik ben heel bezorgd. Ik volg je aanwijzingen. Ik ver trouw jullie beiden volkomen, maar ik moet er aan herinneren dat het mij zeer onaangenaam „Dat zou wat moois zijn", zei Bob. „Wat?" vroeg Holley. „Victor dreigt te komen de zoon van de eigenares van de paar- len. Al v/at we nodig hebben om ons werk te bederven, is dat be minnelijke leeghoofd met slobkou sen aan." „Wat voor nieuws is er?" vroeg Holley. en zU gingen zitten. „Heel wat", zei Bob „Om te be ginnen. het grote treurspel: ik ben zeven en veertig dollar kwijtHij vertelde van het pokeren. ..Boven dien is waargenomen, dat de heer Thorn een blik begroef waarin kort noleden arsenicum was geweest. Verder heeft Charlie in Thorn's kast de vermiste revolver gevonden met twee lege kamers." Holley begon te fluiten. „Werke- üik? Ik geloof, dat je vriend Chan Thorn gav.w achter de tralies zal hebben." „Mogelijk", gaf Bob toe, „maar daar zijn we nog ver af. Je kunt iemand niet wegens moord veroor delen. als je geen lijk kunt verto nen." „O. dat zal Chan wel opgraven." Eden haalde de schouders op. „Als hij dat doet, mag hij al de eer ervan hebben en alleen graven ook Dat ls een werkje, waar ik weinig voor voel Ik houd van wat buitengewoons, maar dan liefst keu- rie netjes Heb je al iets over je persgesnrek gehoord?" „Ja. JJet wordt morgen opgeno men." ?De moede ogen van Will Holley schitterden. „Ik zal me er juist over te verkneuteren, toen je zijn zou. als verkoop niet door ging Jordan verlangend zaak te binnen kwam." Hij wees naar een beëindigen Victor dreigt elk ogenblik bij je te komen. Houd mij op de hoogte." dik aantekenboek op zijn lesse naar. „Daar 6taan enige artikelen ln, die ik vroeger voor de Sun heb ge schreven". verklaarde hij. „Niet kwaad, al zeg ik het zelf." Bob nam het boek op, en sloeg vol belangstelling de bladen om. „Ik heb ook weieens gedacht over een baantje aan een krant", zei hij. Holley keek hem snel aan. „Be denk je tweemaal", raadde hij hem. „Er wacht een goede zaak op je wat heeft de krant je te bicden? Misschien is het prachtig, zolang je jong bent prachtig zelfs nu nu de oude orde verdwijnt en de ge- illustreerde krant een mooi beroep tot aap maakt. Maar als Je oud wordt... Hij stond op en legde zijn hand op Bob's schouder „Als je oud wordt en dat ben Je op Je veertigste wat dan? De copie-lcs- sejiaar. en op een dag komt de baas binnen, en ziet een streep grijs in je haar, en hij zegt: ..gooi die beverige gek er uit Ik heb hier jongelui nodig" Neen. mijn jon gen, niet de krant. Jij en ik moeten eens praten." En praten deden ze. Het was vijf uur, toen de redacteur eindelijk op stond. en zijn aantekenboek sloot. „Kom mee", zei hij. „We gaan di neren in de Oase." Eden ging graag mee. Aan een van de tafeltjes tegenover de toon bank zat Paula Wendell alleen. „Hallo", begroette zij hen. „Kom hierheen Ik was in een mededeel zame stemming vanavond ik moest aan het hoofd van een tafel zitten." Zij zetten zich tegenover haar. „Vond u de dag zo saai. als u ver wachtte?" „Erg saai door de tegenstelling nadat u weg was." (Wordt vervolgd) Ned. Ilerv. Kerk Beroepen te Dongen L HlJmans te Hoogmade, die bedankte voor Ooitcr- hout (Br.) Aangenomen naar Mlnnertsga G Ta vern© te ten Boer Bedankt voor Budel (toer) H, Bax te Wcstzann voor Groedo T J H Steenbeek te Wateringen Beroepbaar cand K W Slik te Rot terdam Is beroepbnnr verklaard In de Ncd Herv. Kerk ZUn adre» Is Schlc- weg 159a. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Be(lerland G. Meys- ter, cand. te Rotterdam te Ooltgens- plnat G Meystor cand. te Rotterdam Qcref. gemeenten Bedankt voor Waardenburg M Blok te Zeist Rem. Broederschap Tweetal te Hilversum J v d Guchto te Gouda cn W MuilwUk te Zwammer- dam. TUINKALENDER 14 AUGUSTUS. Het ls al vele jaren geleden dat iti ons latid de suikermais werd inocvoerd. De kol ven oogst men al van de tweede helft van Augustus af. De korrels zijn dan nog zacht cn mals en wor den als groente toebereid 'gegeten. Het is een zeer smakelijke cn voed zame (Jroente, die in Noord Ame rika ond,er de naam „swect corn" een grote populariteit bezi^. In ons land wordt de suikermais nog slechts weinig gewaardeerd. Zc kan in iedere goede tuingrond worden verbouwd. Wie zc nog nimmer teelde, moet dit een volgend jaar eens proberen. Goede soorten zijn de gele Golden Bantam cn de witte Adams Extra Earley. Men verwnrrc dc suikermais niet met andere mais soorten, die pas in October in rijpe toestand worden geoogst. Daar Ik mij zo gedul dig als papier gedroeg. Kreeg Ik de woning waar lk om vroeg. Een vierde etage. Geen plaats voor bagage, Maar voor Tip van Bootz altijd ruimte genoegl 'n TIP VAN BOOTZ Inz Hr ontv i f] d. W.. Den Haag. Hedenavond HILVERSUM I 10.— nwi 19.15 Causerie door Th v d Steen; 19.30 In'spots; 19.45 reg uitz; 20— nws 20 05 gram. muz 20 12 Lond. nymphr. ork: 20 20 lichtbaken 20 50 Lohengrin; 21 30 vacantle-cabaret; 22 weekend serenade 22 73 actualiteiten; 22 45 avondgebed, 23nws: 23 2024.om roeporkest en opcrakoor. HILVERSUM II. 19— artlsllcke staalkaart; 19.30 lezing ds N. van Gel der: 19.45 lezing prof dr. J Lindeboom: 20 nws; 20.05 dingen van de dag: 20.15 In dc winkel van Slnkel; 21 15 so cialistisch commentaar; 21 30 weekend- orkest; 22 opera aria's; 22 30 Olvmp. spelen; 23 nws 23.1524.— Ameri kaanse en Engelse orkesten. Mor tgen HILVERSUM I 8 00 Nws water; C 15 Plano; 8 30 Kerkdienst: 9 30 Nws; wa- terst 9 45 Ncd kamerkoor: 9 55 Inlei ding Hoogmis 10.00 40-Jarlg priester feest Kardinaal dc Jong: 11.30 Pro Arte kwartet; 12.00 Angelus; 12 03 Kleine In strumentale soil; 12 15 Apologie: 12 35 Orkest zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 13 00 Nws 13 20 Orkest zonder naam; 13 40 Spincuza. 14 00 Tlvoli koor; 14 25 Kamcrmuz 15 30 Katholieke volkspartij 15 40 Muzikale tombola; 16 40 40-jarig priesterfeest; 16 25 Vespers; 17.00 Kerk dienst; 1830 Rcg. uitz. HILVERSUM I: 10 00 Oude Psalmen In een nieuwe tijd: 19 15 Bladzijden uit mijn Indisch dagboek: 19 30 Nwè weer: 10 45 Hobo; 19 50 In 't Bocckhuvs; 20 05 Gram muz 20 12 Klein orkest m m v. vocaal kwartet; 20 45 Maria poëzie en muziek; 21 40 Viool cn plano; 22.00 N. BC Symph ork 22.37 Actualiteiten: 22 45 Avondgebed; 23 00 Nws: 23.15 Lond- Phllh ork HILVERSUM II 8 00 Nws; 8 18 Phllh r>rk. van New Vork; 8.30 Platteland; 8 40 Zondagmorgen mei; 0 12 Postdul- vcnberlchtcn; 9 15 Men vraagt: 9 15 Geest, leven. 10 00 Profeten en Aposte len; 10 30 Kerkdienst; 11.45 Tussen kerk en wereld; 12.00 Gr pi 12 30 Zondng- club; 12 40 Dordrcchts mannenkoor: 13 no Nws; 13.20 Divertimento orkest; 13 55 Operettes Johann Strauss: 14 05 Boekenhalfuur. 14.30 Residentie ork. 15.35 Fllmpraatjc; 15 50 Dolf van der Linden; 16 20 Gr muz 16.40 Rcoorta- gedionst; 17 00 Ncd. Herv. kerk ln Drenthe bestaat 350 Jaar; 11.30 A'dams Accordeon veren: 17.45 Sport 18 00 Nws 18 15 Gr. oir HILVERSUM II 19.00 Uit schuim werd goud geboren; 19 30 Stradlva sex tet: 20 05 Reportage: 20 15 Operette con cert; 21.10 Hoorspel ..Verdriet eaat voorbij; 21.40 Romancers; 22 15 Voor dracht De verzoeking; 22 30 Plano: 23 00 Nws; 23.15 Gr. pl. Maandag HILVERSUM I 7 00 Nws; 7.15 Gymn. 7.30 Reveille; 7 45 Woord voor de dag; 8 00 Nws; 8.15 Te Deiim Laudamus. 9.00 Clovccimbcl, 9 15 Ochtendbezoek; 9 30 Bonte mengeling; 10 15 Viool en piano; 10.30 Morgendienst; 11.00 Praaes Radio Symph ork 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Pianorecital 12 10 Be kende orkest platen; 12.30 Wccrovcr- ZlCht123.. Musanco trio. 13 nu »ws: 13 15 Manflbllnata: 13.45 Kinderkoor; 14.00 Vacantlcvertelllng. 14.30 Zangrocl- tal; 15.00 Gr. pl.; 15 30 Planoduo. 16 00 Huoeilc/.ing; 16 45 Orkest Boyd Ncel; 17.00 Kleuterklokje klingelt; 17 15 Con certgebouw Kwintet; 17.45 Rcg uitz: 18,00 De Vijf Zapakara's; 18.15 Sport- rubrlck: 18 30 Reg. uitz. HILVERSUM II 7 00 Nws: 7 15 Och- tendgroct. 8.00 Nws. 8 15 Gr. d! 8 45 B B.C. Schots ork 9 15 Morgenwijding; 9 30 Waterst: 9 35 Arb vit; 10 30 Voor de vrouw. 10 35 Gr pl.; 11.00 Oü'de Uit kijk: 11.15 Kamermuz 12 00 Lyra Trio: 12 30 Weer; 12 33 In 't Spionnetle. 12 38 Pierre Palla; 13 00 Nws; 13.20 Gr pl 13 50 Viool: 14 00 Fluit cn Dlano 14 30 Wat gaat er om ln de wereld?; 14 45 Hallé ork 15.00 Bonbonnlere. 16 00 Voordracht Tante; 16.15 Muslca lender: 17 00 Mlddagrhvthme. 17 30 Hoort zegt het voort; 17 45 Piano; 18.00 Nws; 18.20 Skymasters; 18.45 Plano

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 5